„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL Buitsnlandsch Overzicht VAN van Zaterdag 26 April 1900. Ierland is ondoorgrondelijk als land der tegenstellingen, heeft een Fransch diplo maat gezegd. Hoe dieper men er in door dringt, hoe minder men kau zien. Dit komt ook thans weer nit. Op 't oogenblik toen duizenden te Dublin in het Phoenix-park de Koniagin begroetten, trok ken eveneens duizenden door de straten om voor het huis van een reeds lang ontslapen revolutionair in Cormasket een betooging te houden voor een vereenigd Ierland, een staatkundige revolutie, voor Kruger en de Boeren, tegen Engeland en de Koningin Napper Tandy, zoo heet de Ier, wiens naam men onsterfelijk ging maken, moest in 1798 vluchten doch werd officier in het Fransche leger en viel in 1800 in handen der Engelschen, waaruit Napoleon hem bevrijdde. Het eeuwfeest dezer bevrijding werd tbans gevierd, en het ontbrak er niet by av.ii opruiende redevoeringen. Twee aldermen (raadsleden) hekelden den lord mayor en de 29 raadsleden die de sleu tels der stad in handen der Koningin stelden. Ook ce dienstneming der Ieren in 't Engelsohe leger werd sterk afgekeurd. Daarna ging men huiswaarts en ontmoette op zijn wandeling nog de betoogers die de Koningin hadden toegejuicht. Gelukkig hadden geen botsingen plaats. Vermelding verdient echter dat de En gelsohe autoriteiten in den laatsten tijd by 't oproepen van Iersche regimenten stipt de plaats van bestemming verborgen hielden. Gevolg hiervan was dat twee dezer regi menten, meenende naar een EngelBche haven te zullen vertrekken weigerden zich in te schepen toen zij hoorden dat Kaapstad plaats van bestemming was. Onder het geroep van „Leven de Boeren!" gingen de man schappen naar de kazernes terug en ont deden zich van hun uniformen. Een voor val dat natuurlyk alleen in het Britsche rijk plaats hebben kan. Daar toch is de militie een laudmachtcorps, dat niet zon der toestemming der belanghebbenden buiten het Vereenigd Koninkrijk mag worden ge zonden. Vu hebben de gezaghebbers er wat an- cl - op gevonden. Zy houden de Iersche regimenten eenigen tijd in een Engelsche stad afgezonderd waar j ver van de hun- nen niet meer den wanklank hooren over de schande van het feit, dat de sterke den zwakke verplettert, en zoo lijmt men de Iersche miliciens, die liever ten oorlog gaan dan in een mistig eentonig garnizoen te blij- ven, waar zy verkwijnen van verdriet en verveling. Zoo recruteert men de regimen ten voor Afrika. Doch, nog enkele plechtigheden als boven genoemde en de aanvulling zal moeilijk worden. Roberts heeft medegedeeld dat hij nog vyftigduizend man zal behoevea om den veldtocht tot een goed einde te bren gen. Men behoeft niet te denken, dat die in Engeland te vinden zullen zijn, want daar is de vaderlandsliefde onderworpen aan beschouwingen van economischen aard. Zoo schrijft men uit Ierland, en men voegt er bij, cl at als het groene Erin weigert zyn kinderen te stellen in dienst van zyn schoonmoeder, Engeland in een moeilijken toestand zal komen. Het ministerie-cSalisbury heeft het Engel sche volk niet gelukkig gemaakt en den invloed der Engelsohe regeering niet ver sterkt. In China is die invloed sterk verminderd ten voordeele van de andere groote mo gendheden. Engelands vriendschap met Amerika heeft niet kunnen verhinderen dat het in Canada door don Amerikaanschen vriend geplaagd, in de West door hem in den weg gezeten, en in Midden Amerika door hem uit da synagoge geworpen wordt. In de Stille Zuidzee zag het zijn macht ten voordeele van Duitaehland en Amerika afnemen. In Afrika daar behoeven wij niets van te zegge u. En nu in Perzië is 't zyn invloed eveneens voor goed kwijt. Dat land moet basis worden voor een mogelijken aanval van Rusland op Britsoh Indië, om aldus Engelands kracht als wereldmogendheid te breken. Van 1734 af isRusland gestadig aan het uitbreiden gegaan van zyn invloed in Mid- den-Azië;en natuurlijk alles onder de be kende voorwendsels van bescherming en vriendschap en handelsbelang. En zoo strekt dit machtige Czarenrijk zich thans uit van den Kaukasns tot aan den zuidely ken oever der Kaspische zee en tot aan het Pamirgebied, op de grens van China en Britsoh Indië, terwijl bij Merf en Koetsjk een uit krijgskundig oogpunt be- langrij ke strook van het Perzisch-Afghaansch gebied bezet werd en de troepen hnnne verkenningen zelfs tot dicht by Herat voort zetten. Russische ingenieurs beraamden reeds plannen voor 't leggen van een spoorlijn tot bij de Perzische hoofdstad Teheranen dan wil men nog een andere lyn aanleggen naar het zuiden <]ie dan eindelijk aan Rus land het lang gewensohte „venstertje" op den Indischen oceaan o cent. Van den Indischen Oceaan gesproken, ook in Engelsoh-Indië heeft het Eugelsche be stuur geen zegen. Reeds sedert maanden wordt laar de arme bevolking door hon gersnood geteisterd. De regeering heeft aan ongeveer 5 mil joen inboorlingen werk verschaftioch wat baat dat om de 40 miljoen Engelsohe on derdanen die ellende lijden te hulp te komen Hierbij komt dat duizenden hunner liever sterven dan bij de regeering om werk te vragen. I)e heer Smeaton is te Calcutta terug gekeerd van een inspeot.ie-reis door de hongerlijdende districten. De ellendein som mige gedeelten van Bombay, Eajputana en Midden-Aziö is onbeschrijfelijk en zonder wederga. De regeering heeft besloten da delijk 50 lakhs in de distrieten te laten verdoelen. Niet voor Juni is 't eind van den hon- tersnood te \erwachten; doch nu is de toestand op zyn ergst, wegens hitte, water gebrek en mislukten groei. Reeds twintig jaar geleden had zekere Hnwe (speek uit Joem) secretaris der In dische regeering een uitvoerig rapport uit gebracht over tegen hongersnood te nemen maatregelen. Maar Engeland sloeg er geen acht op. Het had 't te druk met zyn oor logen. Het bouwen van vo'rraadschureu en uit breiding van het irrigatie (bevloeiings) stelsel is anders een eiseh des tijds. Vergadering van den Middelbnrgichen Ge" ineenteraad van 25 April 1900. Afwezig met kennisgeving de heer Koole. Na lezing en vaststelling van de notulen van het verhandelde in de laatste zitting, worden aan de orde gesteld de volgende punten der agenda, als: I. Uitloting van aandeelen in geldlee- ningen. Uitgelost worden a. van de geconverteerd*, oulu schuld 10 aandeelen, als no. 44, 55, 72, 161,185, 278 gesplitst, 340 gesplitsr, 413, 433 en 453; b. van de 3% leening van 1895, jjprimi- tief groot f524000,6 aanleelen, als no. 96, 139, 149, 151, 210 en 422; en c. van de 3Vs leeaing van 1899, groot f35000, 1 aandeel te weten no 22. II. Benoeming onderwijzer school H vacature G. W. Schout. De voordracht bestaat uit lo, H. de Priester te Arnemuiden. 2o. M. Osse waarde te Hoedekenskerke en 3o. J. Ossewaarde te Yerseke. Benoemd wordt H. de Priester met 12 stemmen tegen 4, uitgebracht op M. Os sewaarde. III. Benoeming lidplaatseljlce commissie van toezicht op de scholen voor lager onder- wjs vacature J. A. F rederiks). Op de voordracht komen voor H. de Raaf en A. Butmer. De heer Wisboom Verstegen zegt te be treuren, dat bd zulke voordrachten altijd in eene en dezelfde richting gestuurd wordtwaarom komen daarop nooit namen voor van andere richting; men zou er ten minste bij winnen dat voor het geeste lijke evengoed als voor het stoffelijke een open oog gehouden werd; hij beveelt zijne medeleden aan, in afwijking va i de voor dracht de benoeming van den Predikant de Veer te helpen bevorderen. De Voorzitter wijst er den heer Wis boom Verstegen op, dat de voordraoht niet uitgaat van B. en W. zy wordt door de Commissie van Toezicht ingezonden. Benoemd wordt de heer de Raaf met 11 stemmen tegen 4 op den heer de Veer en 1 op den heer Batner. IV. Ingekomen stukken. Zij zij n a. missiven van Ged. St., houdende goedkeuring van vroeger '"oor den Raad genomen besluiten b. een brief van de Commissie van voor bereiding van een tram op Domburg met dankzegging voor de door den Raad gevo teerde subsidie; c. een proces-verbaal dd. 24 Maart van opneming der kas van den gemeenteont vanger d een bericht van W. F. Meijboom dat, door het plantsoen van eon syphon, zijn vroeger verzoek om rioleering van den Karelsgang als vervallen kan beschouwd worden e. eene kennisgeving van het overly den van den hoofdonderwijzer J. Hogerland f. een circulaire van het Comité te Haar lem, dat zich ten doel heeft gesteld pen sioneering van oude vroedvrouwen, met verzoek voor dat doel eene bijdrage te wil len verleenen; g. een rekest van J. Renierse over af koop van cijns h. een rekest van S. van Os om erfpacht van grond aan de Los hade; i. een nader rekest van A. Jeronimus over de rioleering van de straat voor zyne panden in de Seis'.aagte; en j. een rekest van J. van der Waal om trent opheffing van een op een hem toebe- hoorend pand rustend servitnnt. De stukken sub a, b, c, d en e worden voor kennisgeving aangenomen (het laatste na eenige waardeerende woorden van den voorzitter gewijd aan de nagedachtenis van den ontslapen hoofdonderwijzer, waarmede de vergadering instemde) dat sub f wordt als ongezegeld ter zijde gelegd en die snb g, h, i en j worden naar B. en W. geren- voieerd om advies. V. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding adres C. J. van Santen, concierge van het Gymnasium om verhooging vanjaarwedde. Het voorstel, dat vergezeld gaat van de adviezen van den rector en van de cura toren van het gymnasium, strekt om op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Schorer heeft geene bedenking tegen de strekking van het voorstel. Alleen moet hij er tegen opkomen, dat het geredi geerd is alsof curatoren alle klaohten van den concierge ongegrond hebben bevonden. Dit. is niet zoo, zijne klacht omtrent ver goeding loor brandstof, waardoor hij zegt eene schade geleden te hebben van f 39, eene klacht van den rector in zyn advies onaangeroerd liet, hebben zij wel degelijk gegrond bevonden. Daar curatoren echter reeds op andere wijze aan die klaoht tege moet komen, kan zij niet van invloed zyn op het onderhavige voorstel. Zonder verdere discussie of stemming wordt het dan ook goedgekeurd. YI. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van het adres van P. van Langeraad om vergunning tot plaatsing van een plan- kenvluer op de straat voor perceel Molen water, wijk N no. 46. B. en W. leggen over een bij het verzoek ingekomen bezwaarschrift van de W< d. A. G. Ogterop-Tak en van Papegaay eustellen voor de vergunning niet te verleenen, om dat het piancber juist bij groote drukte op het Molenwater zal geplaatst worden en bovendien bet geheele klinkerpad van de straat zal innemen. De heer Schorer qualificeert het voorstel als onbillijk, daar men aan van Langeraad wil onthouden, wat men aan anderen ge gund heeft. Da motieven van B. en W. vindt hij ook niet erg steekhoudend op de markt, waaraan verschillenden soortge lijke vergunning gegeven is, wordt de passage nog erger belemmerd; daar raakt men b. v. met de jaarmarkt bekneld tus- schen de planchers en de daar tegenover staande kramen, terwijl men, bij drukte op het molenwater, vóór het plancher een uitgestrekt plein heeft. De heer van de Ree zegt het volkomen eens te zijn met den vorigen spreker. De heer van Dunné meent dat de klacht in het bezwaarsobr ft, als zou het plancher eene belemmering zijn voor het ophouden van rijtuigen voor de belendende woningen, zeer overdreven is. De heer Wisboom Verstegen gaat met B. en W. mede; omdat men den een ver gunning geeft, zou men het don ander niet kunnen weigeren; dat gaat niet op; elk geval moet op zich zelf beschouwd en be oordeeld wordendoet men dat niet, dan zouden er wel legio van café- en kroeghou ders kunnen koineu met hetzelfde verzoek, om ten slotte overal de passage te zien belemmerd. Het voorstel van B. eu W". wordt aan genomen met 9 tegen 7 stemmen, die der heeren de Waal, W. H. Snoack Hurgronje' van de Ree, van der Harst, Heijse, van Dunné en Schorer. VII. Voorstel van B. en W. betreffende uitbreiding van de duinwaterleiding naar het Stationsgebouw. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen heeftaansiuiting voor het Stationsgebouw verzochten heeft zich bereid verklaard in de kosten van aanleg f 550 bij te dragen. Daarvoor zou noodig zijn een 1 duims zinker door het kanaal van Walche ren, daarvan de kosten op f 562,25 worden geraamd. B. en W. stellen nu voor om de uitbrei ding te bewerkstelligen, maar tegelijk om een 3 duims zinker door het kanaal van Walcheren te leggen. Wel wordt deze geraamd op f 1615,50, maar biedt het voor deel dat men dan in staat is in later tijden tot de uitbreiding naar den Segeersingel te knn-ien overgaan. Nadat door den heer Sprenger, op verzoek van den heer A. P. Snouok Hurgronje, eenige inlichtingen verstrekt waren, wordt het voorstel zonder verdere discussie of stemming goedgekeurd. VIII. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een adres van J. C. Minderhout om uitbreiding van de duinwaterleiding naar perceel wjk Q no. 270 op het Langeviele bolwerk. Het voorstel luidt om adressant te be richten, dat de aansluiting zal plaats hebben zoodra hij zich zal hebben bereid verklaard om de kosten van uitbreiding van het buizennet voor zyne rekening te nemen en daarvoor f 200 bij den gemeente ontvanger zal hebben gestort. Eenparig vereenigde men zich zonder discussie met het door B. on W. aange boden voorstel. IX. Wijziging gemeentebegrooting 1899. X. Wjziging gemeentebegrooting 1900. De voorgesteldo wijzigingen worden zon der discussie goedgekeurd. XI. Staat oninbare posten inkomstenbe lasting 1899. XII. Staat oninbare posten hondenbe lasting 1897. Beide staten worden eveneens goedge keurd, respectievelijk tot de bijdragen van f470.47 en f205.25. XIII. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van eene nieuwe verordening op het marktwezen. Naar aanleiding van een advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, hebben B. en W. eene nieuwe verordening op bet Marktwezen ontworpen, die reeds de goedkeuring van genoemde Kamer weg droeg en thans den Raad ter behandeling wordt voorgelegd. Op aanwijzing van de heeren A. P. Snouck Hurgronje, Wisboom Verstegen en de Veer worden door B. en W. eenige redactiewijzigingen overgenomen en alge meen goedgekeurd. De heer Wisboom Verstegen wyst er op, dat alom neiging bestaat om de jaarmarkt af te schaffen, zy het dan om die door een Oranjefeest te vervangen. Een daartoe strekkend voorstel zal hij niet doen, maar wel wil hij voorstellen om, waar in de verordening bepaald wordt dat de jaar markt zal gehonden worden van Donderdag volgende op den vierden Maandag van Juli tot en met Zaterdag der volgende week, daarvan den Zondag uit te sluiten. Zyn voorstel wordt echter verworpen met 10 tegen 6 stommen, die der heeren Verhage, de Veer, de Rijcke, Heijse, Schorer en Wisboom Verstegen. Bij art. 11 der verordening wordt be paald, dat gedurende de weekmarkt de beurs op den Dim bestemd is voor den handel in granen, zaden en aanverwante artikelen. Die laatste woorden vindt de heer de Rijcke zeer rekbaar; hij wijst ei op dat, zeer ten nadecle van winkeliers, op de graanbeurs zelfs graanzakken verhandeld worden en stelt daarom voor dezen van de aanverwante artikelen nit te zonderen. Nadat dit voorstel met algemesue stem men, behalve die des voorstellers, was verworpen, wordt dat van B. en W. zonder stemming goedgekeurd. XIV. Rapport in zake hel adres van Jhr. F. H. P. J. Gevers gewezen onderdirecteur der gasfabriek en duinwaterleiding houdende grieven tegen den Directeur den heer P. Polet. Zooals onze lezers zich zullen herinneren was de zaak ie quaestie tot onderzoek in handen gesteld van eene commissie, be staande uit. de heeren v. d. Swalme, van Teijlingen en Koole. Daar de heer Polet zijne eerste beschul digen den heer Gevers reeds had ingetrok ken, had hot onderzoek slechts over de tweede geloopen en dealt de commissie mede wat zij te dien aanzien door ondervraging van de betrokkenen en vaa den gasfitter Bellaart te weten kwam. De Vrorzitter stelt thans voor èn adres èn rapport voor kennisgeving aan te nemen De heer van Dunné bedankt de Commissie voor de onpartijdige wijze, waarop zij het onderzoek geleid heeft. Dat zij tot geen conclusie kwam, was wei te gissen; de heer Polet, die reeds zyne eerste beschul diging terugnam, had dan ook wijzer gedaan de tweede eveneens in te trekken. Iutus- sc'ien de heer Gevers moet eeue beschikking nebben op zijn adres door het eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen, zoa men handelen in strijd met de Grondwet. De Voorzitter verklaart er mede verlegen te zijn; welke conclusie moet in de beschik king opgenomen worden, waar de Commissie zelve geen conclusie nam. De heer v-.n Danné repliceert, dat in de beschikking eenvoudig is op te nemen, dat de zaak door eene commissie is onder zocht, oui daarna woordelijk het verslag van het onderzoek dier Commissie mede te deelen. Conform wordt zonder verdere discussie besloten. XV. Kohier plaatselijke directe belas1 tingen op de inkomsten over 1900. Zonder discussie wordt het kohier, zooals het is aangeboden, tot een bedrag van f 103643,57s goedgekeurd. De agenda hiermede afgeloopeu zijnde, zegt de Voorzitter op eene door den heer de Rijcke in de laatste zitting gedane vraag dat de Gemeente weide, zonder voorkennis van B. en W., werkelijk tot andere doel einden dan hare wezenlijke bestemming gebruikt is. Het bestuur der rijschool, er op opmerkzaam gemaakt, heeft verklaard dit zulks zich niet meer zal herhalen, waarna de hier de Rijcke voor de gegeven inlichtingen bedankt. De heer den Bouwmeester deelt daarna mede dat hy met zyne bewering dat de heer Polet onwaarheid gesproken had, niets anders bedoelde dan de verklaring van dien laatste dat men alleen aan Engelsche kolen niet genoeg had. De heer Sprenger zal in een volgende zitting hierop antn oorden. Nog werden vragen gedaan door de heeren van der Harst, van der Swalme, van Tey- lingen en de Veer, wier beantwoording doorden Voorziltertot eene volgende zitting veisehoven werd, waarna de vegadering uiteen ging. Te Soest is een werkman bij het vervoeren van een boom door den dissel van den mallejan welke plotseling terug sloeg, zoo hevig tegen het hoofd getroffen da* hij bewusteloos neerviel en aan de gevolgen overleed. Te Wolvega ge raakte een 15 jarig meisje bij het spoelen van doeken in een diepe sloot en werd weldra dood er uit opgehaald. Tot 34en geneesheer aan het Chr. ge sticht voor krankzinnigen „Bloemendaal" te Loosdainen, is benoemd de heer A Van Aelst, arts, te Oude water. Barger, vroeger predikant te Harlingen, waar hij zes jaren geleden zyn „meisje" doodschoot, en die thans levenslang tucht huisstraf te Leeuwarden ondergaat, is ern stig ziek; hy lijdt aan longtering. Men heeft een nienwe stof ontdekt van buitengewone liohtheid en maakt erin de industrie al gebruik van, voornamelijk om er z vemgordels en zwemvesten van te maken. Het is het merg van de reuzen-zonnebloem, dat ongeveer een achtste van het soortelijk gewicht van kurk heeft. Het is daardoor in staat een lichaam boven water te honden, dat 40 maal zoo zwaar is als de stof zelf. In Berlijn bestaat een „Deutsche Sonnen- blumengesellschaft,"dat zwem vesten vervaar digt, welke slechts een pond wegen. De hertog van Argyll, liberaal oud lid van het lagerhuis, ond-minister in liberale kabinetten Aberdeen, Palmerston en Gladstone, is op 77 jarigen leeftijd overleden. Zijn oudste zoon, John, markies van Lorne, die thans in zijn rechten en titels treedr, is 21 Maart 1871 gehuwd met prinses Louise, de vierde dochter van ko ningin Victoria. In dezen oorlog stond dezer dagen nu wijlen generaal Joubert voor zyn tent, toen er een boer voorbij kwam rijden. De generaal houdt hem aan en zeide: „Wat rydt jij bijzonder slecht", waarop do Boer zeide: „Dat is ook mijn vak met, want ik was het grootste deel van mijn leven aan boord"" Op de vraag wat hij dan wel geweest was, zeide deze: „Kanonnier le kl. bij de Koninklijke Nederlandsche Marine". „Wel", zeide de generaal, „dan moet je ook bij de artillerie, en wil ik wei eens zien hoe ie schiet". Hij werd bij een kanon ge bracht en gelast om op een Engelsohe bat terij te schieten. De ex kanonnier zeide: „Ik neem 3 schoten om in te schieten en het 4e is raak". Het derde schot kwam echter al midden in de vijandelijke battery terecht, na welk bewijs van van bekwaamheid onze man zoo in eer werd gehouden, dat hij o. a. 's nachts in de tent, van generaal Joubert sliep. Zaterdag 2.! April Ariiemiiideii. door not. Tak een huis (herberg) met vergunning 2 uur in do te ver- koopen herberg groot 91 c.A. To zien Don derdagen Vrijdag 10—4 en Zaterdag 10—2 uur. Woensdag 2 Mei. Middelburg, O 33 Lazarjjstraat door not. de Vos sleepersinspan, paard, el le wagon op voeren, sleperswagen, kortmolen enz. Serooskerke, door not. Tak 2 uur by Van Ham een timmermansaffairo huis, tuin, winkel en loods 7 Aron. Maandag en Dinsdag te zien 10—4 en Woensdag 10-12 uur. Melis kerke, bij v.Sluys dier not. Loeflf 10 aur 2tweejarige weivaarzen, 2 melkgeiton, 16 kippon, windmolen, 2 kruiwagens, nieuw kooktoestel, ladders, kiekenreu, schroef- slijpsteen, kastklok, kwarto bijbel, kachel met oven, lessenaar. Hoedekenskerke, 10 uur door not. Over man bij M. de Regt inspan als: Donderdag 3 Mei. Middelburg, door not. Tak in de Ver genoeging 8 uur 2 huizen Lange Singel straat 108 cA. en met tuin Bleek 223 cA. Te zien 10 12 en 2—4 uur 2 en 3 Mei. Hoedekenskerke, 10 uur door not. Over man bij M. de Regt meubelen. Vrjjdag 4 Mei. Aagtekcrke, bij wed. A. Krijger door not. Tak 10 uur 5 baatgevende melkkoeien, 1 2^jarige vaars, 1 tweejarige, 1 jaarling, 2 kweekkalvers, 1 schaap met lammers, 4 varkens, 20 kippen en 1 haan, driewielskar, eggen, slee met borden, windmolen, kort molen, hooi, stroo, mestput, kafput, meubels. Ierseke, door deurw. Hollmann 10 uur bij Job Bom6 paardenO 17 jair, hoornvee, varkens,landauer, tentwagon voor 9 personen barouchet, tilbury, omnibus, breack, voor 12 en 1 voor 4 personen, 1/3 aandeel in de om- nibusspoor. En om 2 uur in de Oasterbeurs voor mr. Dielemau in faillissement Lamper 130000 oesters, 345000 idem groot 1 rijksd., 45000 kleine oesters, 32000 aangeslagen pannen, te zien 2 en 3 Mei in den put van dhr. Bogaards; 3000 aangeslagen pannen on der Kattend jjke, een aak, enz. Zoutelande, 1 uur bij Adriaanse door net. Loeff 2 kabinetten, tafelkast, boeken kast, lessenaar, kribbe, 2 klokken, 2 kachels, tafelblad, waschmachine, 2 trapnaaimachines 2 meolkisten, 2 petroleumbussen en pomp, glas-, kop8r-, blik- en ijzerwerk, landbou wershand jereedschap, schalen met balansen, koffietrommel, manufacturen, trommels. Zaterdag 5 Mei. Zoutelande, door not. Tak 10 uur de hofstede van J. Meyers groot 16,87,29 H. Heinkenszaml, half 8 gemeenteher- berg door not. de Ronde Brosser een huis, schuurtje, tuin en dreef 1710 cA. van H. Vermeule. Maandag 7 Mei. Zoutelande, 10 uur bij Meijers door not. Tak een lier merriepaard 5 jaar Bel gisch ras, 1 grijs ruinpaard 4 jaar, 5 melk koeien, 4 kalfvaarzen, 2 melkschaoen, 5 lammers, 1 geit, karkhond, 25 kippen, 6 eenden en 1 wertel, veerwagen, 2 menwa- gens, driewielskar, 2 koksploegen, schoflel- ploeg, 7 eggen, veldgang, de heltt in een zaadzeil, mestput, kafput, hooi, stroo, land bouw-, melk- en zoldergereedschappen. Woensdag 9 Mei. Wisse, bij de Blaeij door not. v. d. Kloes voor Bostelaar een hofstede in Nisse 7 HA. In pacht kunnen volgen 40 gemeten bouw en weiland. Donderdag 10 Mei. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verbuist lo. tot 7o. huizen Se- geerstraat H 103, Korte Gortstraat (winkel) K 14a; Korte Geere K 353 en 354. Bogard- straat (met loods) D 49Eigenhaardstraat P 139ee en dd. Te zien 10—12 en 2—4 uur 9 en 10 Mei.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 5