kTrk n i e u vTsT~ SCHOOLNIEUWS. Engeland en Transvaal BEKEND IA KIN GEN. In golvend lood met volle stroomen mede, Pretoria wacht droeve oorlogstocht. Een sombre duisternis bedekt Transvaalsche velden: 'tls éen verwoest terrein, zoover het oog maar ziet De zoele Zuidenwind voert zwermen Britsche zonen, Als ijsbre sprmgersplaag naar 't heerlijk Vaalgebied. De Vierkleur wordt verscheurd; de Vijfkleur wordt vertreden Wat Hollandsch eenmaal was, verliest zijn kloek bestaan Slechts Britach gezag regeert de Brit moet aangebeden, En AfrikaaDSoh bewind van 't wereldrond verdaan. Nu zal het zijn! De strijd is aangevangen, Daagt vroolijk morgenrood voor Kruger en voor Steyn Een veertigduizend man beschermt de Vaalsche boorden; Zal 't blijken Britsche macht een tegenmacht te zijn Is heerlijk ochtendrood verschenen aan de kimmen, Het rood, dat dag voorspelt na donkren oorlogsnacht, Of ia de schemering van d'avond pas begonnen, En ziet de wachter nacht, waar hij de zonne wacht? Een veertigduizend, ja, een veertigduizend mannen; Is dat voldoende kracht, die .Roberts keeren moet? Maar leeft dan God niet meer, de God der legerscharen, Of gaat de Wolkkolom den Britten voor den voet? Was dan de Heere niet op Natals heuvelrijen, En streed Zijn hand niet mee met kleine Boerenmacht Gaf Hij Zijn heil daar niet waar weinig dappren stre den In 't moedig wederstaan van Bullers overmacht? En kan diezelfde God nog Krugers heir niet sterken En zal diezelfde God niet helpen in den nood, Zoo in oprecht geloof Zyn kindren tot hem komen; 't Geloof zij slechts als mosterdzaad zoo groot? Ja in 't geloof I Nog doet de Heere woni'ren Ga, die geen God gelooft, naar 't lydend Atrika, En zie den held Cronjé met drie-, visrduizend zielen Gespaard by 't buldren van kartetsen ongena. Ja in 't geloof! Zoo slechts de broedren strijden Als kindren van den Heer, en doen, wat Hij gebiedt, Dan zal Hy nog de Heer der Afrikanen blijken, Want God begeeft Zyn volk in zwaren doodsnood niet. Ja in 't geloof! Och laat ons met hen lyden En worstlen met den Ü9er in dringend smeekgebed Een breede klankenstroom Stijg' zuchtend naar den Hooge, Dat Hy Zyn lydend volk in Afrika nu redt. Eens vielen handen slap, verstierven kloeke helden In 'tonde Nederland; het volk was bleek van sohrik; En ieder vroeg zich af; wie kan ons land nog redden Van Spaansche dwiuglandij? En Neerlands God zei: „Ik!" J. P. VERGOUWEN. Geen nieuws. Slechts een enkel berichtje. Bijvoorbeeld het volgende, dat Lord Roberts seint uit Bloemfontein Gisteren reden twee kolonels, een kapitein en een luitenant van de garde op acht mijlen ven het kamp aan de Modderrivier zonder escorte, toen zy beschoten werden door een klompje Boeren. De luitenant werd gedood, de anderen ernstig gewond. Een der ge wonde officieren wenkte met zyn zakdoek, waarop de Boeren hen te hulp kwamen en ken naar een boerderij droegen. In de week loopende tot 16 Maart hebben 13 gewonde offioieren van het garnizoen van Ladysmith weer hun dienst hervat. Aan ■iekte zijn in die week 8 man te Kimberley gestorven, 15 te Ladysmith, 22 in de garn'- zoenen in de Kaapkolonie. Te Warrentm werden op 18 Maart 4 man gewond. Lord Methuen probeert de Boerenstelling aan den overkant der Vaal ten westen van Veertienstroomen om te trekken. De generaal moet ook een drift ten oosten van deze plaats hebben laten bezetten. Lord Kitchener keert van Prieska naar ket hoofdkwartier van lord Roberts terug. Mfij hebben nog niet vernomen wat Kitche- aar te Prieska heeft tot stand gebracht. Te Lorenco Marquez is van Pretoria be- yioht ontvangen dat commandant Elof bezig zou zijn kolonel Plumers strijdmacht by Gaberones te omsingel n. De stad Portsmouth bereidt een schitte rende ontvangst voor aan 'e „Powerful" die een gedeelte van het garnizoen van Ladj- smith naar Engeland terugbrengt. Het vaartGig wordt 8 April verwacht. Vrijdag is goneraal sir Edwards Wood- gate in het hospitaal te Mooi aan zijn op Spioenkop bekomen wonden o.erleien. De Portugeesche regeering heeft troepen naar de Transvaalsche grens gezonden om een opstand in Gazaland te onderdrukken, die volgens een tóngelsch bericht gesteund wordt door uit Transvaal komende Kaffers. Het gerucht, dat Olivier en Gat. cre slaa s geweest zijn, bevestigt zich, doch niet dat Gatacre gevangen genomen werd. Dat schijnt een canard te zijn gewee-t wel wat vroeg vooreen 1 Aprilgrap! van de Engelschen om den indruk te vestigen, dat de Boeren zoo liegen kunnen. Hoe 't nu staat, weet men nog niet go 'd. Eén ding is zeker: Olivier trekt langs Basoetoland noordwaarts hetzij om zich bij Bothn in 't Drakengebergte te voegen, hetzij om, westwaarts ombuigende, Kroonstad te bereiken en zich te vereenigeu met het hoofdlaager van Joubert. French tiok reeds met ruiterij uit Bloem fontein oostwaarts om hem den pas af te snijden, terwijl Gatacre hem op de hielen zit. Dit is een oud stukje gesohiedenis. Het vervolg er op schijnt te zijn dat Gatacre door Olivier geslagen is; en dat hy nu met French zal moeten afrekenen. Engelsehe correspondenten achten Olivier al verloren. Blijkbaar telt; hy eenige dui zenden strijders, het overschot der saamge trokken commando's, die in Kaapkolonie hebben gevochten. Hy heeft 16 kanonnen meegevoerd. Te Smithfield hadden sy <p de komst der Engelschen zich haastig ver wijderd, met achterlating van al hun leef tocht en 100,000 patronen. Maar of 't nu waar is dat hy op zijn tocht langs Basoetoland steeds meer Boeren verliest of dat er steeds meer by komen, valt niet te beslissen. Moeilijk is zijn po sitie zeker. French is op het oogenblik 65 K.M. ten oosten van d'babanchu en 15 K.M. ten zuiden van Ladybrand. Uit Stellenboscu zijn of worden hem versche paarden per trein over Bloemfontein toegevoerd, en dan is de insluiting een quaestie van uren. Het is niet onmogelijk. Maar by de be kende bewegelijkheid der Boeren kon ook het tegendeel wel eens dijken. Of ook, zich spiegelend aan Cronjé, die verzuimde de kopjes te bezetten, kon Olivier wel eens besluiten, de kopjes te bezetten en French slag te leveren. Wij blijven hopen. Ook by Fauresmith is het voor de En gelschen nog niet zuiver. Daar hebben 500 Boeren onder aauvoering van Van der Post zich verschanst en weigeren zich aan de Engelschen over te geven. Van der Post moet den Engelschen generaal geantwoord hebben dat zij zich liever doodvechten. In Natal ligt Botha maar geduldig in zijn sterke stellingen in de Biggarsbergen, van Cundycleigh tot Beitb, te wachten op de Engelschen. Zijn stellingen zyn het sterkst by den weg naar Newcastle en bestaan uit twee liniën schansen, bezet door 12000 man met zestien kanonnen. Hun twee hoofd- laagers, ied r met 3000 man, liggen hy Eenhoornkop en Glencoe. Aan den Vrijstaatkant bezetten de Boeren het Draaengebergte van Oliviershoek tot Cundycleigh, zij bezetten de Van Reenens-, De Beers-, Tintwa- en Olivieishoekpas. De serteurs beweren dat zij plan hebben op Laing8nek terug te trekken. Er heerscht derhalve tegenwoordig m er verborgen bedrij vigheid, stilte, die den storm voorafgaat. Ken Hollandsehe jongen. Men kent het verhaal van de twee Hol landers, Slegtkamp en de Roos, die op den dag van Spioenkop, 24 Januari, een kop beklommen en dan de Transvaalsche vlag opstaken. Wij vinlen nu in de Haarlemsche Crt. een b rief van den heer Henri Slegt kamp, geschreven uit Pretoria den 31en Januari, aa zijn ouders te IJmniden. Wij ontleenen daaraan het volgende: Üp 't oogenblik zit ik, zooals u ziet in het Trarsvaal Hotel te Pretoria en gezond hoo-! Wat hebbeD we een vreeselijken tyd achter den rug, ee.st Ladysmith, daarna gepantserden trein, Es court, Colenso, en nu de laatste zesdaagsche slag bij de rivier Toegela. Och, wat was dat verscbrikkely k, vooral de laatste dag. Toen moesten we een berg bestormen, waar 2C00 ma i op lagen wij waren daar enkel met ongeveer 250 man om te stormen. Mijn maat en ik kwamen boven en toen springt een En^elsch officier juist achtereen klip om mijn maat te schie ten en schiet ik hem op 5 pas sfstands ge lukkig direct in zijn kop en toen begon het gevecht pas op 't verschrikkelijkst. Het was geen vechten meer, doch moorden. Het verste was 50 pas staande schieten en een oogenblik waren wij handgemeen door elkaar, dus u kan nagaan, wat een slag. Met drie maats ging ik op den berg en alleen kwam ik er af. Ik had dien avond toch zoo'n wee gevoel en was zoo aange laan, u kan dat niet voorstellen. Den tweeden dag van die zes hebben wy met ons drieën een kop genomen, die zoo hevig do r de Engelschen beschoten werd, dat onze menschen hem verlaten hadden, doch ik was te bang, dat de Engel»chen hem zouden vatten, dat wij met ons drieén er naar toe gingen, dwars door kogels heen. Toen wy er bovenop waren, hebben wy voor een paar uren al maar snelvuur liggen schieten, opdat de vijand zon meenen, dat de kop vol Boeren was, en dat oogen blik om hem woedend te maken, nemen we een Engelsch geweer, binden daar de Transvaalsche vlag aan en zetten hem bovenop onze schans, maar de uitwerking daarvan, ucli, och, bommen, maxiuis, ko;els, alles barstte om ons heen, doch we bleven het vuur beantwoorden tot den avond en toen was onze berg behouden, maar we hadden oogenblikken, dat we geheel onder het zand lagen door de bommen. Den laatsten dag waren wo met ons drieën bij elkaar. Eerst valt er een gewond noer, toen probeeren we met ons tweeën hem te reddeD, doch krijgt mijn andere vriend een kogel in de borst. Hem heb ik direct naar 't Roode Kruis gedragen. Daarna g> ik weer terug en vraag een an der mij te helpen, doch die werd doodelyk in het hoofd getroffen. Toen moest ik het opgeven en is de man aan bloedverlies gestorven. U kan begrijpen, wat een ge voel men krijgt, men is als een wild beest, geen pardon, alles is dood. 173 Engelschen kwamen met banden in de hoogte en de wanhoop op hetgelaat naar ons toeloopeu, die hebben we dan ook gevangen genomen. De eerste keer, dat de Engelschen de witte vlag opstaken, schoten hulle nog een van onze menschen, die er naar toe ging, dood en toea werden wij zoo razei d, dat, ter wijl zij nog 5 maal de witte vlog opstaken, wij er met om gaven,doch alles maar dood maakten wat we zagen. Och, 't was zoo verschrikkelijk. Deu volgenden mo gen kwamen wy op het slagveld en zooveel treurigs; stapels van Engelsehe soldaten, sommigen geheel veibrand, anderen kop van den romp; ik zal maar nitsoheiden, het was te verschrik kelijk. Dat was met recht nog een slag uit vroeger jaren, doch gelukkig weer ge wonnen. Engelsehe soldaten beginnen den moed te verliezen. We hadden een officier gevangen, welke alleen overgebleven was van een geheel regiment, dat wil wat zeggen, hé. Onze generaal vertelde ons, omdat we ons zoo goed hadden gedragen, mochten we de gevangenen naar Pretoria brengen. O, wat werden we overal goed ontvangen. Zooals ik toen uitgezien heb, geen hemd aan mijn lijf en geen schoenen meer aan. Direct heb ben ze ons echter van het noodige voorzien en logeer ik nu op kosten der regeering in het Transvaal hotel, doch over eene week ga ik weer naar het front. Mocht de oorlog toch spoedig atgeloopen wezen. Klaas hebik gesproken wat was hy blij dat ik nog leefde. Hier ben ik gewond geworden door een stuk bom aan mijn wang, doch dat is weer beter. Ik sta overal goed in de pas en vooral in Middelburg. Een oude Boer, die van het dorp kwam vertelde mij, dat iedereen in Middelburg, zelfs menschen die mij nog nooit gezien hadden, mij nu kenden en hy zei„Jongenda' je zoo vee. voor ons en voor ons land doet, dat God je mag sparen, enz. enz." Onderwijl bericht Roberts bijna dagelijks dat de Vrijstaters zich onderwerpen, hunne wapens inieversn en terugkeeren naar hun hoeven. Fraser is door hem benoemd tot adminis trateur van den Vrystaat. De man, die naar het presidentschap der republiek ges aan heeft, maar door Steyn met vlag en wimpel overwonnen werd, mag zich nu derhalve den satraap van het Engelsehe wingewest noe.i.en. En Steyn? Met dezen wordt een voudig niet meer gereaend. Het gerucht gaat da' bij overeenkomst tusschen de beide presidenten, beide republieken onder één president vereenigd zyn geworden; en dat Kruger nu president is. Dit besluit zon nog zoo dwaas niet zyn. Immers de Vrijstaters, die nu nog in de gelederen der Boeren vechten, kunnen dan, bij mogelijke gevangenneming, nooit als rebellen door Roberts behandeld worden. Trouwens, er is wel eens meer van zulk een vereeniging meer dan eens sprake ge weest. In den tyd van den jongen Pre- torius heeft men reeds getracht de beide republieken tot één geheel te maken en zelfs is er in Transvaal een burgeroorlog geweest kort na 1855, over de vraag der vereeniging. Een oogenblik was Pretorius ook president der beide republieken, maa1' meer in naim dan n werkelijkheid, want toen by naar den Vrijstaat ging om daar het president schap te aanvaarden, werd hij tegelijker tijd door de Transvalere geschorst. Generaal Clery is beter, en heeft 't commando over zyn divisie hervat, zyn tijdelijke vervanger, Lyttelton, is nu chef der 4e divide geworden in plaats van White. Clements is Donderdag Philippolie binnen getrokken. Hy liat verscheidene opstan delingen uit Colesbsrg in hechtenis nemen en vaardigde een aanmaning aan de Vry- staatsche burgers uit om de wapens neer te leggen, waaraan zy voldeden, daarna legden zy den eed van trouw af aan de Koningin. Men moet aan die '.rouwbetuigingen en wapensinlevering niet al te groot gewicht hechten. Er zyn verscheidene Vrijstaters die hun Mauser houden en hun oud ge weer inleveren. Grikwastad is weder door de Boeren bezet. Mafeking wordt nog steeds, schoon niet heel krachtig, belegerd. OOBLOG8KBON1EK III. 8 Februari. By Colesberg slaan de Boe ren een aanval van de Australiërs af. De Boerc i beginnen e n hevig bombar dement op Kimberley. Bij Alexan'erfon- tein wordt gevochten. Wyndham deelt in het Lagerhnis mede dat, metinbeg ip der versterkingen die uog uitgezonden worden, het Britsche leger in Zni i-Afrika 194,000 man zal tellen. 9 Februari. Generaal Macdonald keert in het kamp te Mod lerrivier terug, met een verlies van ongeveer 50 man. De Boeren in Zoeloeland nemen den ma gistraat van Ngoekoe met 8 Europeesche en een aantal zwarte soldaten gevangen, en bezetten Inkandhla. 10 Febrm ri. Twee patrouilles Austra liërs worden by Colesberg door de Boeren teruggedreven met een verlies van verschei den gewonden en 12 gevangenen. De Senaat der Vereenigde Staten neemt Allen s motie ten gunste van de Boeren aan. 11 Februari. De Boeren bezetten Bloys' hoeve zy Chieveley en nemen een stelling in een kopje dat de bruggen bij Colenso bestrijkt. De Engelsehe voorposten te Bastaardsnek en Holtingshoeve (bij Colesberg) worden door de Boeren teruggedreven. Overste Hannay heeft een schermutseling met de Boeren by Ramab, ten noordwesten van Oranjerivier. 12 Februari. French bezet de Kieldrift over de Rietrivier. Botha doet een verkenning ten zuiden van Colenso. Vau een patrouille lanciers worden er 13 gedood, 5 gewond en 9 ge vangen genomen. Plumer doet een aanval op Krokodilpoel, maar wordt door de Boeren teruggeslagen met een verlies van 21 gewonden en 10 gevangenen. 13 Februari. Voorpostengevecht by Chie veley; een eskadron dragonders lijdt ver- Des bij een schermutseling met de Boeren. Lord Dundonald doet een verkenning naar deu Hlangwane. De Engelschen moeten Rensburg ontruimen en op Arundel terugtrekken. 14 Februari. French trekt de Klipdrift, in de Modderrivier, over, bezet de heuvels ten noordwesten van die drift en verovert drie kampen v-n de Boeren. 15 Februari. Generaal French trekt met zijn cavalerie-divisie Kimberley binnen, na zich by Alexauderfontein vereenigd te hebben met Kekewich. De Boeren ontruimen Scholtznek en Ma- gerfonfein. Jacobsdal wordt na een kleine schermut seling door Roberts bezet- Kelly Kenny vervolgd door generaal Cron jé, die in de richting van Bloemfontein te rugtrekt. Generaal Bulier rukt in de richting van den Hlangwane en den Woudkop vooruit, en maakt zich meester van Hussar Hill. Twee compagnieën van het Wiltshinre- giment worden, op enkele mannen na, bij Rensburg door generaal Suhoeman gevangen genomen. 16 Februari. De Boeren vermeesteren een Engelsoh konvooi bij de Rietrivier, tussohen Koffijfontein en Watervaldrift. Zy ontruimden hun kamp te Dronfield, ten noorden van Kimberley, waar een 12- ponder door de Engelschen buitgemaikt word, maar voeren hun overige geschut naar het noorden weg, en houden stand by Fourteen Streams. 17 Februari. De Boeren bij Molteno be ginnen een aanvallende beweging tegen Gatacre. Uit Arundel wordt gemeld dat zij de heu vels ten Z. W. van Kuilfontein bezetten. Volgens een ander bericht uit Jacobsdal heeft Kelly Kenny een 100 tal wagens buit gemaakt op de wijkende Boeren; Cronjé kon echter nog niet omsingeld worden. French is uit Kimberley vertrokken om zich bij Kelly Kenny te voegen. Generaal Brabant is te Dordrecht slaags geraakt met de Boeren. 18 Februari. Cronjé's achterhoede, waar bij zich 1000 wagens bevinden, wordt hy de Klipdrift door de Engelschen aangeval len. De Hooglanders lyden ernctige ver- lisren. De Engelschen hebben 9 gesneuvel de en 38 gewonde offioieren (waaronder de generaals Knox en Macdonald) en 146 min deren gesneuveld. Lord Roberts vaardigt een proclamatie uit, waarbij hy de Oranje Vrijstaters aan spoort, verderen tegenstand te staken. Brabant rukt met zyn ruiterij binnen. 19 Februari. De Boeren ontruimen hun stellingen aan den zuidelyken oever van de Toegela, ten oosten van Colenso en trekken met geschut en voorraden, naar den linker oever. 20 Februari. Hart's biigade trekt ten oosten van Colenso de Toegela over. K mmandrnt Ferreira, van den Oranje Vrystaat, komt door een ongeluk om het leven. Hevig bombardement van Cronjé's stellingen bij Paardenberg. Wordt vervolgd. 26 Maart 1900. Aan ons bureau vervoegde zich reeds een dame, die te Goes bezig Is met de leerlingen harer naaischool iets te doen in 't belang der Boeren, waaromtrent ook een advertentie uit lerseke in ons blad voorkomt. Mogen wy de behoefte aan moffen en bouffanten nog eens onder de aandaoht brengen. Wie bereid zyn samen te werken, laten zy zich bij ons aanmelden, wy willen gaarne trachttn de verschillende belang stellenden tot elkander te brenten. Onderzoek van levensmiddelen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gobs brengen ter openbare kennis, dat van de openbare Gezondsbeids-commissie onderstaand rapport is uitgebracht om trent melkonderzoek. Overzicht der melkonderzoeking. Monsterneming 13 Maart 1900. Soortel. Naam. gewicht *®J droge by 15° C. 1B%- 9t0f. S. Boone 1,0340 2,2 11,40 Jan van dir Does 1,0310 2,4 10,88 W. Duvekot 1,0296 2,6 10,78 A. Goed bloed 1,0292 2,4 10,44 A. J. Hendrikse 1,0310 2,5 11, W. Hyman 1,0320 2,4 11,14 J. Korstanje 1,0310 2,4 10,88 C. Karelse 1,0330 2,5 11,51 M. Krijger 1,0330 2,9 11,99 Wed. M. van Liere 1,0310 2,3 10,76 H. Mieras 1,0322 3,1 12,03 D. Melse 1,0310 2,9 11,48 S. van Noord 1,0300 2,4 10,64 J- Pot 1,0311 2,8 11,39 J. de Rochefort 1,0320 2,9 11,74 L. Rijk 1,0320 2,9 11,74 D. Rouw 1,0296 2,3 10,42 L. Schipper 1,0310 2,1 10,52 Wed. W.Timmerman 1,0316 2,6 11,22 M. Verbeem 1,0300 3,0 11,36 P. Verburg 1,0323 2,5 11 33 deWilhela.inapolder 1,0'<08 2 5 10,96 Jao. Zandee 1,0240 2,2 8,88 Wed. A. Westdijk 1.0310 2,1 10,28 Toelichting. foortel. Vet. Drooge als laagste grens- gewicht. stof. cijfers voor volle melk wordt aange nomen 1,029 2,5 10,50 Bij afwijking van deze grenscijfers, duidt: op watertoevoeging: een lager velgehalte, een lager droge stofgehalte, een lager soor telijk gewicht; op ontrooming: een lager vetgehalte, een laag droge siofgehalte, een verhooging van het soortelijk gewicht; op beide: watertoevoegingen ontrooming, een normaal soortelijk gewioht, een laag droge stofgehalte en een laag vetgehalte. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zevenhoven ds. W. v. Esveld te Opynen; te Berkhout ds.J. Ofierhaus te Veenhuizeu; te Hoedekenskerke ds. J. A. Schouten te St Philipsland; te Terheyde B. C. Verhagen aand. te Zuilen; ta 's Hertogenboscb ds. J. A. Prins te Epe te Oud Al bias ds. J. M. F. Schip pers te Huizen. Ds. E. M. v. IJsendyk te Kapelle staat op h«t drietal te Zutfen. Stavenisse. Tot notabel bij de. N. H. G. alhier (vac. wijlen O. van Nieuwen- huijze) werd gisteren met 53 van d« 63 geldige stemmen gekozen de heer D. de Rijke Cz. Geref. Kerken. Beroepen te OldeboornH. J. Heida cand. te Kampen. Bedankt voor Rijssen en Wierden door ds. G. v. Velzen. te Ede. Goes. Ad missie-ex. R. N. L. Toegela ten voorbereidende kl. 3 m. en 4 vr. leer lingen I. Harmsen, H. de Pree, J.A. Boel en Verburg van Goes Paul van 's Graven polder, Philipse van Wolfaartsdijk en Meyers van Nisse. Idem tot de eerste klasse van de 8 meis jes die zich aangegeven hebben, 5, nl. F. Butler van Bietelinge, P. de Korte en B. Huibregtse van lerseke, H. I. van Elsacker van Krabbeadyke en S. M. van Wel van Wolfaartsdijk. Van de 15 jongens 12, t. w. N. Klaasse van lerseke, J. J. Nysse van 's Heer Arendskerke, J. Goetheer van Wol faartsdijk, J. A. de Blaey en L. Dronkers van Nisse, J. van Gessel vau Biezelinge, J. M. A. Augustijn van 's Heer Arendskerke, C. Westveer van 's Gravenpolder. D. C. v. d. Werff van Goes, A. M. Polderman en L. F. Bakker van Hansweert en J. J. J. Sandee van lerseke. Overgangs-examens. Van de le kl. naar de 2e aile meisjes, n.l. L. R. Huijse van Wemeldinge, N. S. Deurwaarder van Co- lij nsplaat, H. J. Veele, E. B. van Beek, M. van Sprang, C. B. de Beste en L. J. Baardolf allen van Goes, en E. G. Kruijs Voorberge van 's Gravenpolder. Id. 11 van de 12 jongens, n.l. M. Verhage en K. Blok van Kruiningen, S. J. Swart en J. Felius van 's Gravenpolder, C. van Weole en J. Vreeke van Kapelle, J. v. Vliet en C. J. Bom van lerseke, P. C. Zandee en G. F. U. Luwema van Goes en F. C. Dominicus van Wemeldinge. Van de 2e naar de 3e kl. alle leerlingen, de vrouwelijke G. P. Breetvelt, P. A. v. d. Weert, T. J. Arnjldi, A. Goedbloed en A. J. Jeronimus, allen van Goes, D. A.. Coomans van Colynsplaat en H. v. d.Swaluw van Heinkenszand. De mannelijke J. v. Oos ten van Goes, A. Tolllenaar van Krabben- dyke, S. Verlare van Kruiningen, A. W. E. A. A. Franjoys van lerseke, L. van Koe- veringen van Kapelle, L. Allaard en P. Remijn van Baarland. Van de 3e kl. naar de 4e alle leerlingen, de vrouwelijke C. G. L. Franken, L. Ste- ketee, H. J. J. Muelman, J. A. Laban, D. C. W. Arentz, J. O. van Nieuwenhuyze, J. v. Marion en J. C. de Jonge, allen van Goes C. J. E. W. Bakker van Hansweerd en C. P. Panny van Kra'bendijke. De mannelyke J.Blomaard vanKloetinge, P. G-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2