SETT Aanbe 20.000 K.G. AANBESTEDINGEN': te koop i ver/co KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Ingebonden Stukken. Afloop Verkoopingen enz. Burgerlijke Stand. Woensdag 4 April 1900, te koop aanbieden: WOENSDAG 21 De Gi Openbare Woensdag 21 Donderdag 2! maïsmeel lijn me el 1 gerste meel lijnkoeken timmer: leren. Wel viel de onverlaat dadelijk ge troffen, ik neet niet door hoeveel kogels, maar is het niet dubbel vreeselijk? Toch is hij nog vol moed en strijdlust; het is zoo lek ker om rooies te schieten, zei hij mij. Arme vader. Twee oudere zoons moest hij al betreuren en nu zijn eeaige steurt wordt op zoo'n ellendige wijze verminkt. Ik stopte den armen valer een paar pond in de hand als een kleine vertroosting, en wij doen wat we kunnen voor het moedige kereltje, maar wien ishetgegeven om al die tranen te drogen. Vervloekt zy de oorlog. Het is nog maar een klein staaltje uit de honderden die we nog n et weten. De bitterheid tegen de Engelschen wordt er niet minder op. Een 14 dagen geleden reden wy met ons zevenen naar een boerenplaats, eeu paar uur van Johannesburg. We besloten by oom Viljoen een kop koffie te gaan drin ken. Nu was er by het gezelschap een Schot, die toch al 15 jaar in het lund was, maar nog geen Hollandsch kon spre ken, wel verstaan. Wy raadden hem aan om buiten te wachten, want wy wisten hoe ou-ma Viljoen ean voortrekster van Söjaar.gestemd was tegenover de Engelschen. Wy kwamen aan, en voor de deur werden wij ontvangen door de bejaarde dame, die begon: waar is jullie pas? Na viseering konden we binnen gaan. De Schot werd binnengesmokkeld. Koffie werd rond ge diend en er werd lekker geseisd. Opeens richt de ou-vrouw, die zeker al vermoeden had, het woord tot onzen Schotsman, en deze mompelt wat in het Engelsch. Daar laat me het mensch haar koffie in den schoot vallen en op gebiedenden toon zegt ze: wat, een rooie in mijn huis, maar geen pardon, en wy rezen allen op, en maakten ons excuus. Niet een die een hand kreeg. Iemand uit het Toegela- laagerschiyft: .Myn vriend Duveen (uit's Gravenhage) die mee een der kopjes bij Spioenkop be stormde, veitelt my het volgende: Het bevel tot stormen werd gegeven en moedig klommen ongeveer 50 man den berg op: daar deze zeer steil was rustte ik nu en dan, zoodoende waren een paar my vooruit gesneld. Daaronder bevonden zich twee mijner maats J. du Toit en Haman, eerstgenoemde werd dadelijk door een Dum-Dumkogel den arm verbrijzeld en J. Swart en ik droegen hem vau het slagveld af. Toen wy weer boven kwamen was Haman, die de beste schutter van ons commando is, ge wond. Hy alleen had onophoudelijk een geweervuur op de Engelschen onderhou den en daar hij 4 geweren onophoudelijk laadde en vuurde en elk schot zijn doel trof, deed hy menig Engelschman in het stof bijten. Nu werd het gevecht algemeen. De En gelschen hadden goede posities achter klip pen doch, telkens wanneer zy hun hoofd uitstaken trof de Mauser zijn doel. Overal zag men dooden en gewonden, vreeselyk was het gefluit der Lee-Matlords en de salvo s onzer Mausers, wyl het tuck- tuck van den Maxim en het gebulder van het Fransche en het Krupp-kanon, alleen gedoofd werd door het gekerm der ge wonden. Daar stormden myn maat F. Baden horst en ik naar de Engelsche verschansingen toe en net toen ik hem waarschuwde dat de Engelschen van een andere schans op ons vuurden, kreeg hy den kogel. Ouder het uitroepen van: „ik heb hem", zeeg hy ter aarde. Ik trachtte hem moed in te spreken doch hy zeide: „voel die dikke kluit bloed op myn hart, geef my water". Ik sneed de waterbottel van een dooden Engelsch man los en laafde zyn droge lippen, hy zakte achteruit en gaf den geest. Alweer was een slachtoffer van Engelands heerschzucht op het altaar van Transvaals vrijheid gestort. Intusschen hadden de Lancasher fuseliers de witte vlag geheschen, dat, ofschoon door de onzen gezien, niet door de andere bur gers werd opgemerkt. Toen zy voor de 4e maal de witte vlag opstaken ging een onzer burgers hen tegemoet met verschei dene anderen die hem ongewapend verge zelden. Intusschen stonden de andere En gelsche troepen gereed met gevelde bajonet. Een troep der Engelschen vluchten den berg af en 200 van hen vluchtten met onze menschen naar onze posities en werden aldus gevangen genomen. Daar ik alleen was achtergebleven, rie pen de Engelschen my toe: „Lay down your arms". Verschrikt zag ik om, overal waren geweren op mij gericht. Ik nameen dor Lee-Metfords dien ik buitgemaakt had tussohen de Engelschen en liep zoo snel ik kon naar onze schans. Een kogelregen daalde op my neder en menschen die naast mjj liepen, stortten ter aarde. Daar zag ik een Engelsch officier aan het worstelen met een burger en een soldaat stormde ter hnlpe van den luitenant met gevelde baj net. Ik legde op hem aan (maar myn geweer was ongeladen). Verschrikt stak de soldaat mis en vluchtte den berg af, waar hij zeker door de onsen werd neergeschoten. De berg was ons, doch duur gekocht. Het was oen tweede-Amajuba. Een vreeselyk gezicht vertoonde zich aan onze oogen, daar lagen Engelschen op elkander, gewonden bewogen zich onder een hoop van doeden, overal klonken kreten van water, het gekerm der gewon den was iets verschrikkelijks om te hooren, over de 1000 dooden en gewonden lagen daar, generaal Woodgate en twee colonels jraren gesneuveld." Tijdelijke teleurstellingen mogende roemry ke episoden u t dezen oo-.og niet verloren doen ga n. Het volgende had plaats begin vorige maand aan de Toegela. Drie personen H. J. Slfgtkamp e H. de Koos, twee Hollanders, en Jack Hinton, een Schot, sergeant van de rijdende poliiiete Middelburg, zagen na teruggekomen te zyn van een verken.lings-expeditie, dat ee i zeker kopje nabij het wagenpad hetwelk van Vau Keenen's pas naar Laiysmith voert, do t de onzen verlate i was. Goed be end zijnde net het terrein en daardoor van de belang rijkheid van dit punt, volkomen overtuigd zynde, besloten zij om het kopje wedermat eenige andere te nemen. Deze laatste echter trokken zich terug doch onze drie wakkere burgers gingen weder tegen het kopje op, onder een vreeselijk vuur van lyddietbom- man, maxim- en geweervuur. Boven geko men plantten zij de vlag van Vereenigd Zuid-Afrika. Toen de Engelschen dit zagen, richtten zy aide kanonnen op dit punt, en 't vuur was zoo hevig dat de vlag sommige oogenblikken geheel en al onder net stof bedolven was. Niet een voor een, doch drie- en viertallen tegelijk barssten de bommen. Gedurende dit ontzettende bombardement lagen onze drie helden achtereen der schan sen, welke door de onzen verlaten was. Van hier uit onderhielden zy een geregeld snelvuur op dan vyand, op ongeveer 800 treden, waardoor deze in de waan gebracht, weid dat nog steeds een aanzienlijke Boe- renmacht het kopje verdedigde. Zoozeer was de aandacht van den vyand op de vijfkleur gericht, dat de Boeren gele genheid hadden de nabij liggende positie welke door hen eveneens verlaten was, weder in te nemen. Generaal Fourie, welke eerst op het be wuste kopje geweest was, doch dit wegen» het havige kanonvuur had moeten verlaten, riep op het gezicht van de vlag uit: „o, daar zyn de Eugelsehen al op den kop 1" doch spoedig vond hij uit, dat het de vijfkleur was en dit inspireerde zijn manschappen zoo, dat zy weder als één man naar voren toe stormden. Toen de Boeren hun posities alle weder ingenomen hadden, trokken onze drie dap peren weder terug naar hun korps, nadat generaal Fourie hun een woord van lof toe gezwaaid had voor hun dapper en kranig optreden. Bij generaal Botha teruggekomen, kregen onze helden ook een woord van lof „Fluks gedaan, jongens 1" zeide de overwinnaar van de Toegela-gevechten. Ook de Boeren welke in de nabijheid van de bewuste kop geweest waren en het optreden van de drie waaghalzen gezien had den, waren allen vol bewondering voor deze gevaarlijke, doch voor het eindresultaat hoogst gewichtige daad. 21 Maart 1900. In de Maandag te Amsterdam gehou den vergadering der Nederl. Emigratie-My voor Transvaal en Oranje Vrijstaat, onder leiding van professor Kern uit Leiden hebben de deelhebbers een commissie van 16 leden benoemd ter bevordering van de oprichting van bovengenoemde Maatschappij. In die commissie heett o. a. zitting de heer mr. J. A. Bolle te Renesse. Samenwerking zal gezecht worden met de Nederlandsch Zuid Afrikaansche Vereenigtng. De com missie zal in een vo.gende vergadering 30 April, a. s. met bepaalde plannen tot oprichting van bedoeld lichaam komen, Het gerucht dat de officieren van de „Pel", die op Nienw Guinea aan land waren gaan passagieren en gevangen ge houden, in handen van kannibalen gevallen en opgegeten zijn, wordt door de Haarlem mer Crt. bevestigd. Samenwerking. Te 's Gravenhage moet voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad herstemming plaats heb ben tusschen een antirevolutionair dr. v. d. Hoorn en een liberaal. Hadden de vry-antirevolutionairen in plaats van een eigen candidaat te stellen kunnen besluiten samen te werken, dan was de antirevolutio nair gekozen geweest. De meerderheid tcch was 826 en de antirev. en vrij antirev. samen hadden 657 plus 195 of 852 stemmen. 't Is of de menschen nooit wijs willen worden 1 En dat in den Haag waar het liberalisme in den raad bijna de meerderheid heeft, en zoo duur is De Amsterdamsche dokwerkers drei gen weder met werkstaking. In November was afgesproken mat de werkgevers dat de staking toen zaa ophouden, op voorwaarde dat in Maart een nadere regeling zou wor den getroffen. Aan die afspraak schijnen de patroons zich nu niet te wilien houden. De werkers hebben een brief gericht aan de patroons met uitnoodigingtot vergaderen met hen op 26 Maart. Zij vragen verzeke ring tegen ongelukken op den voet eener uitkeering van f 10 per week en f 1000 in eens iu geval van totale ongeschiktheid; voorts verlangen zij 25 cents per unr; voor de tabak 40 cents per 100 pak van 80 K. G.; voor de suiker 36 oents voortaan 20 cent boven het loon van heden. By afwijzing volgt 26 Maart staking. Het vrij antirevolutionaire Kamerlid Schimmelpenninck, tegenstander van de herhalingonderwysregeling en van de leer- dwangwet, is deze week van zijn paard gevallen en brak zijn been, zoodat hij aan de stemming in de Kamer wel geen deel zal nemen. Waar de beslissing aan één stem hangt, is dat te betreuren. Edooh er geschiedt niets by geval. Ned. Herv. Kerk. Ber.iejirtii te Kage de heer P. de Looze rand. te Zierikzse; te Voorst ds G. E. Meloen t-, Kloetinge; te Harlingen ds. W. v Ei eld te Opijuen te My lrecht ds. H. W. Hupkes te Menatdum; te Leur ds. J. 0. Damsté te Deventer te Kamperveen ds. H. Th. Obbink te Hoo- gersmilde. Aangenomen naar Graotebroek door ds. A. Stamrood te Twisk. Kloetinge. In plaats van dhr. Jan Trimpe die benoemd is tot kerkvoogd is als notabel benoemd dhr. Jacob Oele. Geref. Kerken. Beroepen te Witmarsum ds. B. Roorda te Burum; te 's Gravenmoer ds. J. C. v. Mantgem te Hijken, Bedankt voor Wans werd doords. J. Gi- deonse te Enschedé. Geslaagd te Utrecht voor de acte nutti ge handwerken mej. E. H. Polderman van Nieuwland en te 's Gravenhage de dames S. A. de Vlieger te Zuidzande, M. E. de Hnllu te Nieuwvliet, K. v. Wingaarde te Vlissingen, E. J H. Boon, M. W. Wisse ea J. I. Bouwense, allen te Middelburg. Goes. Gisterenavond gaf het Harm, gez. „Hosanna" in „de Prins van Oranje" eene uitvoering voor hare begunstigers. Door ziekte en andere omstandigheden wa ren eenige lessenaars onbezet, waarom de Dir. in zyn openingswoord verzocht geen te scherpe critiek uit te oefenen, wyl de datum der uitvoering vastgesteld zynde geen uitstel meer mogelijk was. Deze omstandigheden mede in aanmerking nemende, alsmede vooral zulk eene uit voering in zoo beperkte ruimte, mogen we zeggen dat ze goed geslaagd is. Alle nrs te bespreken ligt niet in ons plan alleen dient genoemd de mooie Trans- vaalsche- alsmededeOranje Vrijataat-marsch. De oud-Holl. volksliederen werden mede zeer verdienstelijk uitgevoerd bijzonderlijk was het „Wilt heden nu trede»"j goed begrepen. Wij wensohen den Dir. geluk met deze uitvoering en wenschen hem en zijne Ver- eeniging by volgende malen een talrijker en aandachtiger publiek toe dat steeds vooruitgang moge bespeuren in „Hosanna's" streven. Het ga „Hosanna" wél 1 Aangesteld tot onbezoldigd rijksveld wachters J. van Wieringen te Wilhelmi- nadorp en J. van Liere Cz. te Ierseke. Wissenkerke. in de op 19 dezer ge houden raadsvergadering werd met alge- meene stemmen besloten: a. het af- en overichrijven op de ge- meentebegrooting over 1899 in verband met de overschrijding van den post, waaruit de ko-ten voor het post-en telegraafkantoor te Kortgene werden gekweten. b. tot het aangaan eener geldleening groot f8800 a 4 pCt. 's iaare met jaarlyk- sche oflossing van minstens f 200, ter be strijding der kosten van de aanbestede werken aan de haven te Kamperland. Rente en aflossing zullen gekweten worden uit de jaarlijksche opbrengst dsr haven- en leggelden. en c. tot het verleenen van machtiging aan B. en W. tot het doen rooien van 2 boomen naast de school te Geersdijk, om die daarna bij inschrijving te verkoopen. Terneuzen. Voor de a. f. raadsver kiezing zyn aangeboden eene lijst voor J. A. de Jonge (a) onderteekend door 50 kie zers en eene lijst voor J. F. Yerlinde (1) onderteekend door 101 kiezers. De laatste is een candidaat uit de werklieden. De stem ming zal plaats hebben op Vrijdag 30 Maart a. s.herstemming zoo noodig op Donderdag 12 April. Serooskerke. Dinsdagavond bracht het faafarengezelschep „Eendracht maakt Macht" onzen herbeno mden burgemt jster eene serenade met fakkellicht. De president van hel gezelschap complimen'eerde den burgemeester, waarop ZEd. Achtb. het gezelschap zyn dank betuigde en de execu tanten een bewijs zijner waardeering schonk, hetwelk dankbaar werd aanvaard. Na eene wandeling door het dorp, keerde het gezelschap naar zyn vergaderlokaal terug. Het spreekt van zeil, dat een en ander heel wat levendigheid op ons stille dorpje teweegbracht. Vlissingen. De Kamer van Koophan del heeft besloten adhaesie te schenken san het adres van de Vereeniging van Neder- landsche werkgevers, om bij deEerste Kamer er op aan te dringen het ontwerp-ongeval- lenwet niet aan te nemen. Buiten vrontwoordelykheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik naar aanleiding van het stukje ia de Zuider Kerkbode van 23 Febr. j.l., van de hand van dr. Wagenaar, „Gods dag kerkedag, of Boerensabba'hschennis" een plaatsje in U w blad voor de volgende regelen welke door voornoemden hooggeachten Re dacteur van de Zuider Kerkbode niet konden opgenomen worden. Myn doel ia niet hier een breedvoerig betoog ie houden, of het niet dan wel ge oorloofd is, dal een landbouwer op Zondag, onder kerktijd, zyn vee verzorgt. Mijns in ziens acht ik het zelfs geboden, en van de 10 met y wel 8, en als men nu weet, dat tiet de gewoonte is, dat dit veeverzorgen om de 2, 3 en soms 4 weken, ja, op Zuid- Beveland zelts om de 5 a 6 weken gesc iedt, en het toch plicht is, dat er minstens Zon dags één man op sen boerenerf behoort te zijn voor mogelyk onraad of iets dergelijks, dan kan toch geen mensch ter wereld er 1 ezwaar tegen hebben, en doet dit de eere en het gebod Gods in niets te kort, dat zulks op tijd, zij het dan ook onder kerktyd plaats he ft. Bovendien zoo goed als ds vrouw des morgens 't huis wacht, om volgens het beweren van dr Wagtnaar liet noodzakelijk huiswerk te doen, zooals de koffie te zetten, en den pot te koken, evenzoo dient ook de man des middags thuis te zyn in den winter om zyn noodzak' lijk werk te doen, en dat is: het vee verzorgen. Ik geloof, dat is ook godsdienst. Meer nam k echter de pen ter hand met tiet oog op het geschrevene van dien Frie- schen boer, en den heerlijken tekst, waaraan Dr Wagenaar, dit lezende, cacht. Volgens het beweren van dien boer gaat het hun naar wensoh, vooreerst op tijdelijk i ebied, daar zy de meest mogelyke voor- deelen van hun bedrijf zoeken, dewijl zy er een prachtige gelijkmatige regeling van voederen en melken op nahouden; daarna op geestelijk gebie 1, doordat zij nimmer den dienst de< Woord» verzuimen. Een Walchersche boer daarentegen be rokkent zichzelve tijdelijk en geestelijk schade, ten eerste stoffelijk doordat hij zoo onregelmatig voedert en melkt, en dienten gevolge niet zulk een rijke melkgift heeft, als wanneer hij dit deed zoo» ls in Friesland, want deden ze dit zoo, Somma Summarum: de olie in den stallantaren zou ruimschoots vergoed worden door meerdere melkgift; ten tweede op geestelijk gebied, doordat zy den dienst des Woord» verzuimen, daar door ontstaat magerheid aan de ziele. Als men nu deu toestand in Friesland, tenminste in Groningen eenigszins kent, dan weet men wel beter. De boeren op zichzelf, o ja! hun beurs is goed gespekt, en misschien zijn er ook nog wel die op geestelijk gebied welvarend zyn; doch waar wordt er meer armoede geleden, vaar tiert het socialisme het weligst, waar is de klove breeder tusschen meerdere en mindere dan juist in Friesland en Groningen? Laten de dienstbaren, ie knechts en mei den, blijde zyn, dat ze op Walcheren ge boren zijn; hier kunnen ze tenminste, wan neer het vroeg avond is, en de wateren zijn bedekt met eene ijskorst, en de velden met sneeuw, aanzitten by denzelfden haard, en aan dezelfde tafel waar de boer en de boerin zit. En daarom moet ik met het oog op zulke toestanden rondweg zeggen, dat de tekst „De Godzaligheid is een groot gewin met vergenoeging hebbende de beloften van dit en het toekomend leven", heelemaal misplaatst is. En hoe staat het in Friesland met het melkleveren op Zondag aan de fabrieken? Van vertrouwde zijde is my meegedeeld dat dit des morgens en 's avonds eiken Zondag geschiedt. De Gereformeerde boeren op Walcheren doen dit althans niet. U, enz. M. C. LAATSTE en TEL. BERICHTEN. Tweede Kamer. Bij de voortge zette behandeling der leerplichtwet verde digt de minister van binneniandsche zaken uitvoerig het beginsel van verplicht her- halingsonderwys in 't belang des volks en als onmisbare basis voor het regeeringsont- outwerp dat het bijzonder onderwijs vrij-1 laat in de keuze van bet aantal vakken mits het minimum van 96 uren in acht ge nomen worde. De minister verklaarde zich niet bepaald tegen het bestemmen der dag uren in de plaats van de avonduren voor berhalingsoirerwijs voor meisjes. De heer van der Zwaag steunde krachtig het her halingsonder wijs ter verheffing van het in tellectueel peil des volks. Bij verwerping van dit artikel zal bij tegen de wet stem men. De heeren Kuyper en Lohman hand haafde» hun bezwaren. De Kamer heeft daarna bet artikel re geling herhalingsonderwijs, gewijzigd naar 't amendement-Tijdeman, dat de regeering overnam, aangenomen met 49 tegen 48 stemmen maar met hetzelfde stemmental verwierp de kamer leerplicht voor het herhalingBonderwijs. Donderdag 22 Maart. Middelburg, Polderhuis half 2 leveren van eiken- en mastenhout. Inl. ingenieur polder Walcheren. Maandag 26 Maart. Goes, door 't Gasthuisbestuur levering April tot Juni van tarwewinkelbiood, rund-, kalfs- en inl. varkensvleesch. Biljetten voor 4 uur bij dhr. v. d. B. la Motthe met opschrift Besteding Gasthuis. Goes, door 't Gasthuisbestuur schoon maak der gebouwen. Biljetten met opschrilt voor 2 uur bij dhr. Ia Motthe. Dinsdag 27 Maart. Goes, door 't Burgerlijk Armbestuur levering April—Juni van tarwewinkelbrooa rund-, kalis- en inl. varkensvleesch. Biljetten voor 4 uur bij dhr. Kakebeeke met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur. Goes. De uitslag van de aanbesteding door de Breedc Watering, is als volgt: le f perceel Zinkwerk. Inschrijvers: J. da Jonge, Middelburg f 48100. P. Dronkers, Kapelle f47990. C. van den Hooft, Neu zen f 47200. A. Tholens, Neuzen f47000. J. do Bree, Neuzen t 46200. J. W. v. Wijnen, Sliedrecht f 44100. P. Kraaijeveld, Sliedrecht f43840. L. Brand Dz., Gi sen- dam t 435sJ. H. de Kluiver, Sliedreoht f 4J540. C. de Wilde Az,, Kattendijko f43432. P. J. Visser, Han>weert f42792. A. Prins 'i'hz., Sliedrecht f42000. J. Ros kam Cz., idem f41930. J. C. van den Brink, Krabbendijke f 41640. J. van den Plas, Hardinxsveld f40589 en B. den Exter van den Brink, Krabbendijke f39840. 2e perceel Steenbestorting. Niet gegund. Ons Buis. Op Donderdag 22 Maart a. s. zal de heer G. K. A. Nonhebei n de leeszaal een voordracht met lichtbeelden houden. On derwerp Mededeelin en omtrent het leven en de werking der Bacteriën (Bacteriolo gie). Toegangskaarten zijn tegen betaling van 2Vs cent op de gebruikelijke wijze ver krijgbaar bij den Converge. Van 20-21 Maart 1900. MIDDELBURG. Getrouwd: H. P. C. Pundke jm. 22 j. en W. J. C. LeyDse jd. 20 j. BevallenE. G. Sinke geb. van der Weele z. W. Collin geb. Faasse d. M. Labrujere geb. Vinke d. J. Brood man geb. Kooman z. J. Klaassen geb. Veryzer z. Geboren Een onachte zoon, moede 36 jaar. Overleden: J. Geelhoed wede van J. F. Mallego 69 j. A. W. Joziasse3 mnd. z. J. K. de Brnijn ongeh. z. 24 j. P. Smith man van S. Hollebrands 51 j. L. L. Adriaansen 27a mnd. z. C. E. Krello 6 weken d. GOES. Geboren: 20, Gui Ijam z. v. Jo hannes Bruel en Maria Maat. Voor de talryke bewijzen van deel- neming ondervonden gedurende de onge- s'e.dheidheid en by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader de heer C. MEEUWSE, betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen zoo hier als elders. Oudelande, 19 Maart 1900. Namens de Kindiren, P. MEEUWSE. Onzen dank aan allen die belang, stelling toonden tijdens de langdurige ziekte en na het overlijden van onze geliefde Kcht- genoote, Moeder, Dochter en Behuwddoch ter, Zuster en Behuwdzuster JOHANNA DE WITTE. Uit aller naam, L. DE BEUIJNE. Souburg, 21 Maart 1900. Onzen hartelijken dank aan allen die belangstelling toonden tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde dochtor, zuster en beminde ADRIANA DE BRUIJNE. Uit aller naam, Wed. L. DE BRUIJNE— Geschiebe. Souburg, 21 Maart 1900. Waar het mij niet mogelijk is, voor de zoo talryke bewijzen van belangstelling en vriendschap, bij mijne beroepingen naar elders, nit deze gemeente en omstreken door mij ontvangen, een ieder persoonlijk my ne erkentelijkheid te betuigen, daar zy het mij vergund largs dezen weg daarvoor myn oprechten dank uit te spreken. Dr. E. J. W. POSTHUMUS MEYJES. V. D. M. Middelburg, Maart 1900. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal te Zoutelande, bij Ms VAN VLAANDE REN, na afloop van de veiling van het Huis van. P. ADRIAANSE, te Zoutelande, op het Dorp, aan de -violenstraat, groot 163 c.a.(12 r.) Nadere inlichtingen geeft de Notaris. TE KOOP De Notaris Mr. J Woensdag des voormiddags on bij JA Ca MALJÉ Een HUIS ine te Domburg, Aagtekerke groot 0.0575 en 0.3685 Heel LAND, bij gen De veiling geschi samenvoeging. Bij plakbiljetten Nadere inlichtingt zijnen kantore te K De Notaris A des voormidd VERK aan het huis Lond Middelburg: i een PAARDENROS met tusschenbeweging en riemschyf. Een HONDENKARNMO LEN, een PAARDENMOLEN en een AFTANTSPAARD bij I. P. KRIJGER, Landb. Krabbendijke. w. o. mahoniehoi nenkast, Burea Tafels, Stoelen Voltaire, Pendt derijen, eiken! Waschtafels, Na ten, Veeren Be ren, Tapijten, Kachels, Ulas- namenteri, Tui doos, en meer deren, geëmai ander OUD P en Zilverwerke te bezichtigen 1900 van 10— l belasten zi De Deurwaarder I zal op des voormiddags om van Oranje" te Got den WelEd. Gestr. 1 HAMER, Advocaat als curator in liet C. A. Bode, mod V e r k CaDapé Tafels, Tapijtei ornameni Pluimbedden, Ledi Waschta.els, Keukt en Zilver en verdi werk voo opgemaakte en 01 den, Esprits, Veei 'Voiles, Eoeden-stj benevens Mah. Kolbuieau, Mah. Mah. Kussenstoele Zindelijke Goed bijgebracht. KIJKDAG: Dins De Notaris DE ROF des voormiddags 10 aan het sterfhuis y openbaar i Linnenkas Stoelen, Lampen, behooren ten, Petroleumstel Koper-, Tin-, Gla Stal- en Tuingereei verder zal worden bracht. van het vervoer Meter GRIN Mei van de s e 1 e naai weg onder Insehrij vingsbi ljettei den Burgemeester van voor den 1 April a.s (zeer zacht) H eeleMAIS, alles éér» Noordstraat,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 2