JBEKEÏN D .VI AKixN G EN. RECHTSZAKEN. •ft viBffill Poster ij en. Ons Huis. Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN. Afloop Verkoopingen enz. Verbetering. OPENBARE VERKOOPINUElf Miagj 2 Febr: 1900. Goes. Gisteren trad in de Groote Keik voor een niet talrijke schare op (le heer W. Jonker, van .Rotterdam, met een boei ende rede over „Paul Kruger." Na een inleidend woord van ds. v. Koetsveld begon de heer Jonker met met zijn hoo.ders er op te wijzen hoe in deze dagen aller aandacht is ge vestigd op onze stamgenooten in Zuid Afrika en de naam van Paul Kruger, wiens geschiedenis zoo nauw verbonden is met die van zijn volk, door ieder wordt genoemd. Door dien man, door God aan het hootd geplaatst van een eerlijk en eenvoudig volk wil God de verbaasde wereld doen aan schouwen, dat het Schriftwoord aog altijd waar is de Godzaligheid is tot allo din gen nut. Nu zijn vaderland in gevaar is, staat deze grijsaard op de bres. En waar spr. bij het leven van dezen Christen-staatsman wil stilstaan, daar onderschrijft hij wat het N. v. d. Dag voor eenigen tijd schreef„Eerst in een later geslacht zal de man opstaan, die op waardige wijze de dankbare taak zal aanvaarden, hem met onpartijdige pen te besuhrij ven." Kruger, groot als onze Willem de Zwij ger en als een Abraham Lincoln, heeft zich nooit den ouden Bijbel geschaamd, het eenige boek dat op zijn werktafel ligt. Ook zijn volk niet, dat zich in zijn openbare ver gaderingen en in zijn verkeer met andere regeeriugen op dat Boek durft beroepen en dat ook voor zijn volksscholen geen on misbaarder boek kende dan dien Bijbel. Aan dat volk heeft God wonderen van ver lossende macht bewezen; Hij heeft het be zield met onbegrijpelijken heldenmoed. Hij gaf dit volk een Paul Kruger, wiens stamvader in 1G86 te Berlijn geboren werd en door de Oost-Ind. Comp. naar Zuid-Afrika gezonden werd, waar zijn talrijke nakome lingschap steeds met Hollandsehe families huwelijken aangingen. Breedvoerig stond spr. stil bij Krugers jeugd en leven. In 1825 by Coïesberg ge boren, had hij een jeugd, die geen bijzondere aanmoediging is voor de voorstanders van leerplicht, want grootendeels sleet hij haar niet op sohool maar te paard. Onderwijs heeft hij nauwlijks genoten. Aan den be kenden „grooten trek", door spr. breed voerig geschetst nan de jonge Kruger deel, en daar leerde hij de praktyk van den oorlog. Op 16-jarigen leeftijd trad Kruger in den dienst van zijn land, waar hij alle rangen doorliep, totdat hij in 1852 tot commandant-generaal werd benoemd. Lang werd stilgestaan by wat Kruger voor zijn vaderland deed toen Engeland begeerige blikken naar het land over de Yaal sloeg en hoe zyn pogingen met gun- stigen uitslag werden bekroond en wat hij voor de ontwikkeling der Republiek deed, daarbij vasthoudende aan de oude beproefde beginselen. Toegeven zonder zwakheid, voorzichtig zonder wantrouwen, vergevensgezind, waar lijk liberaal jegens andersdenkenden, steeds bereid »eJi schuld te erkennen, met een ruim hart en een ruimen blik, heeft de staatsman Kruger zyn volk, dat hij kent, willen leiden. Vooral het patriarchale leven van Oom Paul werd in het licht gesteld. Niet minder zijn gevatheid en zijn hartelijke omgang met zijn volk. Menig staaltje werd hiervan ten beste gegeven, ook van de hartelijke liefde en genegenheid van zijn volk. Dat Kruger in waarheid God vreest, bij kwam op 16 k 17jarigen leeftijd tot geestelijke ontwaking is bekend. Spr. eindigde met er op te wijzen, hoe de geschiedenis der Boeren en vau hun President als een voorbeeld zijn ook voor Neerlands volk. Die geschiedenis predikt ons, dat in des Hoeren vreeze een zeer groot gewin ligt. Van de ter inlijving opgeroepen mili- tieplichtingen behoorende tot deze Provincie en de lichting 1899, zijn achtergebleven: lo. Bauer (Fritz), geboren te Middelburg 26 Februari 1879, zeeman, zoon van Cari Wii.'ielai en Emeline Victorine Auguste Ahrensmann, te Middelburg. Hij is afwezig ter buitenlandschezeevaart. 2o. Korstanje (Marinus), geboren te Goes 6 Februari 1879, onbekend, zoon van Marinus en Francina de Dreu te Goes. Hij is 20 Juni 1896 naar N.-Amerika uitgeweken. Hunne opsporing is door den Gommis- •aria der Koningin verzocht. De Staatscourant bevat de statuten der Stads Evangelisatie „Wat de liefde ver mag" te Zierikzee. Goes. De lijst der kinderen boven zes en beneden twaalf jaren, die zich op 1 Januari van het loopende jaar in de ge meente bevonden en niet voorkomen op de staten der leerlingen van de openbare en bijzondere scholen van lager onderwijs, of die huisonderwijs genieten, is opgemaakt en zal ter secretarie voor een ieder ter lezing liggen van 6 Februari tot 28 Februari op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de zaak tegen I. T., 53 jar beider to Oostburg, thans in hechtenis te Middelburg, waarvan in ons nomraer van 27 Januari jl. een kort bericht is opge nomen. Beklaagde werd ter zake van feitelijke aanranding van de eerbaarheid veroordeeld tot een gevangenisstraf vaR een jaar met mindering van den tijd, in verzekerde bewa ring doorgebracht. landlooperijJ. D., 51 j., koopman, ge domicilieerd te Goes, thans te Middelburg in hechtenis, tot 12 d. hechtenis en opzen ding naar eene rijkswerkinrichting gedu rende don tijd van 3 jaren miehandeling van een ambtenaarJ. A. v. O., 24 jlandbouwersknecht, (Jolijns- plaat, tot 1 ra., en J. W. L., 37 j., gep. O. I. militair, Biervliet, tot 7 d. gev. straf; mishandeling P. 8. Jz., 21 j., arbeider, Ellewoutadijk, en F. A., 22j., landbouwer, Moerbeke, wijk Koewacht 'beiden tot 14 d. gov. straf; eenvoudige beleedigingPh. R., 26 j., dienstmeid, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, ot f8 b. s. 8 d. h, wedtrspannigheid gepleegd door 2 perso nen met vereenigde krachtenJ. P. Mz., 26 j., en M. P. Mz., 29 j., schippersknechts, Ierseke, de le tot 2 m. en de 2e tot 1 m. gev. straf huisvredebreukJ. M., 30 jarbeider, Kapelle, tot f8 b. s. 8 d. h. beleediging van ambtenarenJ. J. E., 23 j., zandvormer, Vlissingen, tot f8 b. s. 8 d. h.; en dtefstal waarbij de schuldige het weg te te nemen goed onder haar bereik heeft ge bracht door middel van een valschen sleutel. A. C. L., 21 j., dienstbode, Heikant, gem: St. Jansteen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 6 m. gev. straf, met minde ring van den in verzekerde bewaring door- gebrachten tijd. vr-AnauiMMwna wwiMWMKwisaJiiJiniiHmniemwaw Coes. Woensdag hield de heer ds, Schoemakers van Souburg in de geref. kerk voor een zestigtal hoorders een boeiende zendingsrede naar de woorden „Uw Ko ninkrijk kome." Wij betreuren zeer de traagheid der Goesehe Giiristenen, inzonderheid gerefor meerden, inzake de Zending. Voorden spr. en voor de Zendingsvereeniging, doch nog meer voor de afwezigen, is het jammer dat er zoo weinig hoorders waren. Ook te Kruiningen zal het aantal raadsleden van 7 op 11 moeten gebracht worden. Op 31 December telde die ge meente 3194 zielen. Waarde. Wegens uitbreiding van den dienst is het traktement van den postbode J. Geleedst met ingang van 1 December 1899 met f 195 verhoogd. Benoemd tot lichtwaehter te Hans weert dhr. L. Bogaert thans te RillmcLBath. Duurder Leer en Schoenen. Het voorloopig Comité van Nederland- sche Leerlooiers als zoodanig benoemd in een algemeene vergadering te 's Bosch in dato 11 Januari jl. waar ruim 325 looiers en lederfabrikanten tegenwoordig waren, zal spoedig een nieuwe vergadering oproe- den om de statuten voor een algemeen Nederlandscken looiersbond vast te stellen. Het is mogelijk dat op die vergadering de reeds aangenomen verhooging der leder- prijzen met 10 en 15 pCt. naar soort, nog verder zal worda.i uitgebreid. Van de eerste verhooging zal reeds het gevolg zijn, dat alle leerartikelen en vooral schoenwerk niet langer tot oude prijzen kunnen geleverd worden en heeft men zich alzoo op duurdere prijzen van schoenen en laarzen voor te bereiden. Uitspraak doende in de zaak van Jacob Zegers, beschuldigd van vergiftiging zijner vrouw, heeft het gerechtshof te Arn hem op groud der bekentenis van beklaagde en het berouw door hem aan den dag ge legd, in verband met zijn weinig gevor derden leeftijd, aanleiding gevonden oin be klaagde geeii levenslange maar 20 jaren gevangenisstraf op te leggen. Een 17-jarige avonturier te Zevenaar, van wiens plotselinge verdwijning dezer dagen melding werd gemaakt is gisteren in de ouderlijke woning teruggekeerd. Het jongemensch was naar Harderwijk gewan deld met het doel dienst te nemen bij het O.-I. leger, doch berouw krijgende, meld de hij zich zelf bij de politie aldaar aan, die zorg gedragen heeft dat de jonge avonturier weder in goede handen kwam. Een 17-jarige jongen uit Velp (Geld.) had dezer dagen zonder de toestemming van zijne moeder het dorp verlaten, met het doei zich voorde Transvaal in te sche pen. Te Leiden werd hij echter door de politie aangehouden. Daar bieek, dat hij behalve een revolver (zeker om daarmede de En gelachen te raken) geen cent op zak bad. Spoedig werd hij dan ook weer onder het ouderlijke gezag te Velp teruggebracht. Te Bergharen is een vrouw ter wijl zij een emmer water putte, door een duizeling overvallen en in den put gestort. Eenige oogenbiikken later werd zy door haar man levenloos daaruit gehaald. Te Tolen is de dienstbode D. B., die on langs door het omvallen eener Btoof in brand geraakte, aan de gevoigen barer ver wondingen na een smartelijk lijden be zweken. Te Assenede, nabij Sas van Gent, werd Zondag een vrouw, die ter kerk ging door een rijtuig overreden en was na eenige nren een lijk. Te Hannover klom een 16-jarige jongen uit baldadigheid langs een paal Ier eleotrische straatverlichting naar bo ven en werd toen bij met zjn hoofd licht by de draden kwam, die met 6000 volts geladen waren, door den stroom getroffen, zoodat hij dood op de straat viel. Uit het Engelsche parlement. Campbell Baoiiennan, de leider der En gelsche liberalen in het lagerhuis, is ons toch nog meegevallen. Hij zal wel de re geering blijven steunen om den oorlog tot een goed einde te brengen maar hij heeft haar 'egelijk toch zijn critiek niet gespaard Hij wees er op dat de regeering in de laatste vier jaar zich bad laten lei ten door zekere machtige, invloedrijke personen wien het om geld te doen was. Terecht ver dachten de Boeren de Eogelschen en de regeeringjjwerkte mee om dien achterdocht te versterken, en dat terwijl de Boeren zoo vaak met de Engelschen in Natal en Kaapkolonie in aanraking komen. De re- geeringfhad moeten trachten met ben in vrede te leven. De regeering heeft de Boeren geforceerd onder den leus van gelijke rechten voor alle blanken. Die gelijkheid bestaat in Engeland nog niet eens, en de Engelsche regeering is bezig de rechten der Holland- sche Afrikaanders te verkorten, zelfs tegen de constitutie in, en de Kaapsche ministers met koelheid bejegend. Dan heeft de regeering zich misrekend in den oorlog en de berekeningen van Butler in den wind geslagei met groote roekeloosheid. Het antwoord van Balfour was ietwat krevelig. Hij zag liefst niet in het verleden geroerd hij stak de schuld op de Boeren en beweerde dat de regeering niet beter wist of de troepenmacht die eerst werd uitgezonden was voldoonde om de Boeren ten onder te brengen. „Butler", riep men van de oppositieban- ken. Deze rechtschapen, verstandige va derlander, Engelsch op erbevelhebber te Kaapstad voor den oorlog, en niet te ver warren met Bulier! had haar gewaar schuwd en gezegd: minstens 150 duizend man hebt gij noodig. Dat woord „Butler" beteekende dus van die plaats heel wat. Men had net zoogoed kunnen zeggen „leu genaar". Overigens zegde hij de overleg ging toe van verschillende briefwisselingen die geleid hebben tot het optreden op de wijze als geschied was. Dat de Engelsche bladen eenerzijds boos zyn op de oppositie die de regeering aan den tand voelde en anderzijds op de re geering die zoo weinig berekend vooi haar taak bleek, behoeven wij er niet bii te zeggen. Het gevaar wordt anders wel ingroeien. De minister Laudsdown (minister van oor log) waarschuwde dat Engeland wel eens in een oorlog met nog een ander ryk kon gewikkeld worden. Fitzmaurice, die de bekende afkeurende motie voorstelde, heeft hierbij zichzelf overtroffen, Hy viel vooral krachtig den minister van oorlog aan, nota bene zijn eigen broeder. En deze op zijn beurt ant woordde scherp. Voor 't vaderlandsck be lang moet zelfs de stem der bloedverwant schap zwijgen. De sneltrein ParijsAmsterdam heeft gisteren bij Mechelen een kind dat op de spoorbaan speelde, overreden en gedood. Een oorlogsmenue. Dezer dagen werd te Rotterdam bij een maaltijd het volgende menue uitgereikt: Chamberlein-Bouillon, geschept uit deOran- jerivier, met balletjes uit Langen Tom. Hors d'oeuvre, samengesteld uit Transvaalscü recht en Engelsche hebzucht. Runderhaas met piquante sous a la Slim Piet. Boerenkool met Engelsche bokking en lydiet jus. Reebout geschoten met dumdumkogels. Princes8eboontjes door Schotsche Hooglan ders geplukt. Bruine boonen met Reine Doortjes en Mafekingscbe flikjes. Zwezerikken, met buitgemaakte Engelsche Maxims. Doperwten uit den tuin van Tante Kruger. Getruffeerd gehakt van de op hol geraakte muilezels. Asperges, gestoken niet Engelsche bajonetten. Poulardes uit het hoenderpark van Langsnek. Compote van opgevangen Engelsche bommen. Jameson's Plompuddiug met boerenjongens. Glace h la Ladysmith-Kimberley. Fruits. Dessert. Hollander. De gouverneur van den Amerikaan- sohen staat Kentucky, Goebel, die onlangs door de democraten van Bryan's richting op dien post gebracht is, is het slacht offer geweest van een moordaanslag, te Frankfort. De dader, Whitaker genaamd, een boer, is in "nectenis genomen. Men vreest dat Goebel's wond doodelyk is. Troepen zijn naar Frankfort gezonden, want de op gewondenheid is groot. Lijst van brieven, geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het Postkantoor te Goes, gedurende de 2e helft der maand Januari 1900. Jan Rijn, Keulen. Mej. Kok, Amsterdam. S. Leendertse, Kamperland. R. Huijber, 's Heerenhoek. I. H. van Gelder. Rotterdam. Van Wemeldinge: M.Jansen, Ruhrort, Mej. M. Lantsheer, Nenehatel. L. 8. Stan- dart, Rotterdam. Mej.L. Nijssen, Kuringer? F. Hpeioh, Hochfeld. In de leeszaal bestaat dagelijks gele genheid tot het bijschrijven der kaarten voor het nieuwe kwartaal (1 Februari30 April) eu tot het inschrijven van nieuwe leden. Van 30 .Tan. 2 Febr 190o. MIDDELBURG. Bevallen: M. C. Fiegen geb. Verdoom z. L. 8. Krapels geb. Alten d. S. F. van Hurck geb. Baart d. N. Verbago geb. de Jongo z. GOES. Geboren31, Geertruida d. v. Pie- ter George de Wijs en Jacomina R(jk 30, Willem z, v. Franciscus Lambertus Boenders en Tannetje Slabbekoorn 1, een onechte zoon 2, een onechte zoon. Overleden31, Jan Marinus 7 rn., z. v. Marinus Marcus Does en Anna Pietemella van de Volde - 1, Maria Adriana de Fouw 81 j. wed. van Wessel Swart - 1, Jan Cor nelia 10 d. z. v. Benjamin Poldorman en Pietemella Maat. rag*.—' MIDDELBURG, 1 Febr. 1.00. Do aanvoer was ruim en ruimde tot vorige prijzen goed op. Jarige tarwe weinig gevraagd tot f5.75 aangeboden. Nieuwe tarwo puike f5.75 betaald en voorts f5.50 a f5.70 naar deugd. Rogge niet ter m"rkt. Wintirgerst f 5.50 a f5.60. Zomergerst f 4.90 a f4.80 naar deugd. Cbevaliei- tot f9perl00 kilo geveild. Haver f3.25 a f3.50 naar deugd betaald. Paardenboonen tot 16 a f5.90 verhandeld. Witteboonen vondeti in puike soort tot f 10 nemers; mindere f4,50 a f4.72 Bruine boonen in rondo sooit til betaald; grove lange 18.- a f8.25 aangeboden. Groene erwten in puike kooksoort f7.50 betaald, zaaisoert niet ter markt; mesting tot f6 aangeboden. Kroonerwten met weinig aanbod en vraag f8,60 a f8,50 betaald. Koolzaad i,iet ter markt. Boter 10.95 a f 1.05 per kilo. Eieren f 4,20 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 1 Febr. 1900. BOTER. Hoogste koers f .55 a f Laagste koers f .42Va af—-— KIPEIEREN Hoogste koers f 0.95 a f Laagste koers f0.66 a f—EENDEIEREN. Hoog ste koers f—a f—Laagste koers a f de25 stuks. VLISSINGEN, 2 Febr. 1900. Boter f 1.05 a f 1.10 per kilo. Eieren 14.80 a f per 104 stuks. MIDDELBURG. Door not. Verhnlst wer den publiek verkocht de navolgende huizen. le. Nederstraat aan dhr. C. J. Rekkers voor f1625. 2e. Penningshoeksingelaandhr. N. Baljeu vóór f1450. 3e. Beenhouwere singel aan dhr. A. Flipse voor f1571, 4e. Schoorsteenvegerssingel Q, 71 aan uhr. D. Burghardt voor f1800. 5e. id. Q, 25 aan dhr. J. Broerse Koudekerke voor f1151, 6e.Koestraat aandhr,A,Meeuwse voorf 1099 7o. Sleperssingel Q 167 aan dhr. C. Geensen voor fl'230. Bo. id. Q, 166 aan dhr. J. H. Meijboom voor f910. 9o. Bo gaardstraat 32, opgehouden op f1800. Hoogsto bod f1776. Waar geen woonplaats genoemd is rijn 't koopers uit Middelburg. Onkosten 8 pCt.. In den afloop der verkooping te 's Heer Abtskerke, in ons vorig no. staat Oudelande, lees Oudeland, gem. Wolfertsdijk. I 1 .1 4 Zaterdag 3 Fobr. Baarland, 10 uur bij Troub verpachten voor 7 ja en 19,9277 H. bouw- en weiland. Goes, in café Hartman voor dhr. v. d. Ven te Middelburg 7 uur door not. Paarde- kooper Overman een winkelhuis Lange Kerkstraat 63 cA. En een huis eu erf Wijngaardstraat van P. Steutel. Te zien Dinsdags 10—3 uur. Dinsdag 6 Febr. Vlissingen 10 uur Nieuwstraat door not. Do Marot Tak nieuw en gebruikt werk- hout, houten lintzaagbank, afbraak, tegels, steen, enz. alles uit het pakhuis Lambert- straat. Inl. de Groot en Ilondius. Veere, 10 u r op den Kampveerschen Toren door not. VerhulBt lo. een huis, tim mermanswerkplaats, ort en tuin Markt A 14, 15, 16. 2o. en 3o. huizon Worwtjksche straat en Wagen aarstraat. 4o. een hofeteetje aan den straatweg B 8, 9. 5o. de dijketting van 3.3470 H. polderschen dijk in 3 perc. 6o. 3930 cA. bouwl. bij don Langenweg. Woensdag 7 Febr. Goes half 11 bjj Huige Poel weg 4 baat- gevende melkkoeien, 2 pas gekalfd, vaarskalf, eenjarige runders, 9000 kilo beestenpeen, 1000 kiio weihooi, 24 voer mest, koebakken, zaaiploeg, enz. door deurw, Hollmann en 4 zware drachtige zeugen. 'slleer Abtskerke, bij wijlen wed. Steketee door not. Mulock Houwer 1 uur eikenhouten linnenkast, bureau, kastje, 2 bedden, dekenkist, lampen, boeken, blik, glas en aardewerk, lleinkenszand, 10 uur bij wijlen wed. Arnoijs door not. do Ronde Brosser moubelen, kleederen, enz. En in de Warande bij Van 't Hof mestputloopers, geiten, kip pen, hooi, mest, huisraad, Amerikaansch orgel. Vrijdag 9 Febr. Middelburg op den Dam N.Z. en Lange Singelstraat 200 door not. Wisboom Verste gen 10 uur afbraak, brandhout, 3000 pannen, steenen, enz. Zontelande, 10 uur bij v. Vlaanderen door not. de Vos nieuwe houtwaren. Biggekcrke, half 1 door notaris de Vos nieuwe houtwaren. En aan huis A 94 meubels enz., nieuwe ijzeren koksploeg, marktwagen met veeren, kiekenren, bok kenwagen, kastklok, 2 veeren bedden, spie- gelbureau, Singortrapnaainiachine. Zaterdag 10 Febr. Colijusplaat, half 3 door not. N°br" dijke meubelen, seraphine orgel, ysslede, veeren bed met toebehooren by mej. v. d* Weel. Dinsdag 13 Febr. Goes, door mr. Liebert 8V» uur in de Prins van Oranje een huis en erf en schuurtje 245 cA. Kleine Kade van mr. P. Leushoek. Goes, half 8 in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer voor M. Fokke 2 huizon en erven Nieuwstraat 182 en 183 groot 86 cA. Woensdag 14 Febr Sonburg, uur door not. Wisboom Verstegen de karoterij Klaverblad Groote Abeele. Middelburg, in de Arr. rechtbank half 11 voor do Bierbrouwerij Gekroonde Valk te Amstordam ten loste van P. Stoffels lo. een huis 42 cA. Lange Kerkstraat Terneuzen2o. een timmormauswiiikul aldaar 29 cA.; 3o. een tuin 180 cA. met erfpacht wegens beslaglegging door mr. acobse Boude wij use. Vlissingeu 7 uur door not. de Maret Tak in de Oude Vriendschap lo een winkel huis Lombardstraat H 106 groot 79 cA. 2o een pakhuis en erf er naast 110 cA. 3o de stoomtimmerlabriek Verlengde Coosje Buskenstraat 360 cA met alle machinerieën. To zien 13 on 14 Febr. 10—12 en 2—4 uur. Catalogi bjj dhr. de Grooten Hondiusenden notaris. Donderdag 15 Fobr. Ierseke, in de üesterbeurs door not. mr. Liebort 11 uur een huis en oif Oesterstiaat 33 cA. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Hu vors 7 huizen Langedelft A 100 (winkelhuis) Nieuw Kerkstraat A 102. Lange Giststraat F 102. Penninghooksingel L 65a' en 75b met tuin Jodcngang R 23. -jooierssingol Q 293, 8o een huis en erf Vischmarkt H 161. Te zien 14 en 15 Febr. 10 12 en 2-4 uur. Vrijdag 16 Febr. Groote Abeele, 10 uur in Bellovue door not. Wisboom Verstegen de karoterij Het Klaverblad en 4 perc. bouwland in 16 perc. en combinaties. Middelburg, 10 uur bij Buitenrust Vlissingsche weg 7 uur door not. de Vos heistellingen, zeil, hondenhok, slijpsteen roeiriemen, kettingen, houtwaren, aannemois en ander materieel. Ierseke 1 uur Ocsterbeurs door not. Liobert oen dubbel woonhuis Ha.endjjk 157 cA. 2 woonhuizen Burenpolder van M. Nolet. Dinsdag 20 Febr. Vlissingen, door not. de Marot Tak uur nieuw hout. Woensdag 21 Febr. Biggekerke, bij Sturm 10 uur 8 perc. bouw, weiland er sprink bij hofstede J. Lamport samen 2,17 H. Goes, in de Prins van Oranje half 10 door not. mr. Liobert meubelen, onz. van wijlen mr. P, Lenshoek, Kijkdag Dinsdag 11-4 uur. Middelburg in ,,Pax Intrantibus" door iliuvers 2 uur lo een huis, erf en tuin ot Zand D 67. 2o, 6000 cA. weiland i-fv-sr. 3o 37 A. id. achter Vijvervreugd. 1' 20 Fobr. 10—12 en 2—4 uur. Donderdag 22 Febr. lfertsdijk, 2 uur bjj Korstanje voor o i wed. den Herder door not. Pilaar Jü H. bouwl. Oosterlandpolder. En een b'u.s en erf Papen weg. Kruiniuge, bjj dhr. A. Witkam doo not. mr. Liobert half 9 225 kippen en hanen, 10 eenden, 4 ganzen, 15 melkkoeien 7 kalfvaarzen, 24 runderen, 10 paarden 10— 2 jaar, 1 hengst2 vette varkens, 1 wacht-: hond Vrijdag 23 Febr. Hruiningc, bij dhr. Witkam half 10 landbouwwerktuigen en huishoudelijke goe deren Donderdag 27 Febr. Vlissingen, door not. de Maret Tak aan de Verlengde Coosje Buskenstraat uur timmermansinventaris- Kampcrlaml, uur door not. Noor- dijke bijinspan. Woensdag 28 Fob'-. Souburg, in de Zwaan 10 uur door not. Huvers do hofstede Torenvliet van S. de Pagter 19,8960 H. Éllewoutsdijk, op Evoringe bi) A. Priester half 9 door not. de Vos inspan als 1 Maart. Hattcndijke, 10 uur door not. Mulock Houwer bijinspan als Vrijdag 2 Maart. Cortgenc, uur bjj Aarnoutse dooi not. Roelof inspan als Viake, 9 uur door not. Prins bjj v. Koeveringe 5 paarden 1—16 jaar, 7 baatge- vende melkkoeien, 2 runders, 5 kalvers, 1 drachtige zoug, 2 vette varkens, 34 kippen Zaterdag 3 Febr. Goes, Raadhui- 10 uur het uitbaggeren der Oostvest. Inl. Raadhuis. Vrijdag 9 Febr. Koudekerke, levering 28025 KG. Am moniak Superph.3200 Chilisalpetei 1250 Peru Guano, voor de landbouwvereeniging. Inschrijvingen voor of op 9 Febr. bij den heer Terwoert. Dinsdag 13 Febr. Goes, 2 uur in het Slot door dhr. Ie Clorcq het bouwen oenor nieuwe schuur by Nijsten te Borsele693 M2met bijbohoorende werken. Aanwijzing 10 Febr. 11 uur. Bestek bij dhr. le Clercq tor inzage. Maandag 19 Febr. Ilocdekeuskerke, door B. en W. bij erven Timmerman het maken van een Grintweg van af den Grintweg 's Graven polder— Hoedekenskerke, over den Slabbe- koornschen dijk, Langenweg, Oud-Vreeland- schen dijk en Siguitschendijk en aansluitende aan den bestaanden grintweg naar Baarland, totaal lang 2645 M. met inbegrip van eenigo Oprillen aan weerszijden, en de levering daar bij van alle benoodigde materialen. Aanwij zing 19 Febr. 10 uur te beginnen aan den grintweg naar 's Gravenpolder. Inlichtingon dhr. J. Koljjn. Bestek a 75 cent by dhr. G. J. C. Noothoven van Goor, en ligt ter lezing te Goes café Hartman, Ierseke Oesterbeurs, Middelburg hotel de Flandre, Vlissingen Hotel de Commerce, Kwadendamme bij Tim merman, Colynsplaat in de Patrijs, Ternouzen, in 't hotel des Pays Bas enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1900 | | pagina 6