HEBINOS CAJET eenHofsteedje Bouw- en Weilanden, Voederartikelen. OPENBARE VERKOOPINGEN DEKKER, Noordstr. Schoen- en Laarzenmaker Openbare Verpachting. is J. Kostense, Dr. L. H. Wagenaar. een Smidsknecht TIJDVERZEN. LEESTAFEL. Afloop Verkoopingen enz. Ons Huis. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. PREDIKBEURTEN Gereformeerde Kerk, Goes. Prima Gedroogde Appelen, Krenten, Rozijnen, Sucade, Blom, Olie, Reuzel, enz A. VAN DAMiE. Donderdag 28 December 1899, Vrijdag 29 December 1899 400 kilogr. Amerikaanse!» Baakspek, waarvan hoog stens 13 stuks in éen kist gaan, en 950 kilogr. Tarwe-Winkelbrood li "I Delftsehe Veekoek Te pachten gevraagd: Tweede Winterizing op Vrijdag 22 Dec. a. s. SchoondijkeDe touwslager De Har- tog had de onvoorzichtigheid al rijdende van den tram te springen, waardoor hij viel, en met een der beenen er onder terecht kwam, dat zoo werd verwond, dat het tot de knie moet worden afgezet. Heinkenszand. Het heerenhuis van wijlen Mr. J. C. R. van der Bilt op de publieke verkooping verkocht aan dhr. B. Vermande, is thans overgedaan aan dhr. H. Witkam te Goes. Uit Grand Eapids schrijft men aan De Hollandsche Amerikaan welke te Ka- lamazoo (Michigan) verschijnt Vrijdagmorgen had er in hel kantoor van John Steketee een zilverfeest plaats toen al de collecteurs van de Transvaalsche Eoode Kruisvereenigingen hun collecte inbrachten, Een commissie werd benoemd, bestaande uit de hh. Ds. D. J. de Bey, Ds. E. W. N. Hugenholtz, Adriaan Jansen, Gerrit Visscher, redacteur van de Standaard en J. B. Hulst. Het nam meer dan twee uren om het zilver na te tellen. Er was ontvangen 1074,76 dollar waar van 555,75 dollar by John. Steketee. Er zullen op meir andere plaatsen in- teekenlijsten worden gelegd en men wil nog een andere 1000 dollar verzamelen. Ook is men van plan om in alle Hollandsche kerken met Dankdag een collecte te houden voor de Transvaalsche Boeren. Duizend dollars is reeds weggezonden naar Amsterdam. De onkosten van het over zenden bedraagt 13.50 dollar. Be politie en de justitie hielden gisteien een groote huiszoekii g in een logementje in de St. Nicolaassteeg te Am sterdam in verband met geruchten als zouden er voorwerpen afkomstig van alle in den laatsten tijd gepleegde vele groote inbraken en diefstallen, daar verborgen liggen, De huiszoeking had tot resultaten dat de 21 bewoners en bewoonsters werden in arrest genomen en tot middernacht deor den officier van justitie ondervraagd, doch zonder gevolg. Wel had de justitie veel inbrekerswerktuigen gevonden en gestolen voorwerpen, onder anderen paiapluies, kleeren, schaatsen, fietsen, ja zelfs een paard en rijtuig. De 21 zijn in arrest gehouden. Op vele hunner werden bedragen geld tusschen de f 100 en f 300 wisselende, ge vonden, waarvan zij de herkomst trachtten te verklaren op hun manier, alsook van de gestolen voorwerpen. Sommigen kwamen «r zelfs voor uit dat 't van in de gevan genis voor hen opgespaard geld was. Het onderzoek wordt heden voortgezet. IJS. Het ijs in de rivier voor Rotterdam is zoo dik dat 't gevaarlijk wordt voor houten schepen. De rivieren voor Dordt zijn over de geheele breedte met drijfijs bedekt. De Merwede is voor Sliedrechten Papeudrecht voor ruim zeven achtste met drijfijs bedekt; er zijn zeer zware schollen by. De rivier gaat zich vast zetten. Ook elderBis dit het ge val. Zoo is de stoomveerdienst tusschen Gorinchem en SleewijkWondrichem ge staakt, het ijs in 't Merwedekanaal kan niet meer gebroken worden. De Zuiderzee by Enkhuizen is vol dryfys. Alle stoomboot diensten zyn gestaakt, uitgezonderd Enk huizenStavoren. Ook by Texel ligt een breede strook ijsde garnalenboot kan niet meer visschen. Door 't geheele land heeft de vorst veel stremming veroorzaakt. Te Lekkerkerk is een driejarig knaapje in een byt vordronken. Te Dordrecht had een juffrouw een wondje aan den hals bekomen zij deed zich een gekleurde das om den hals, waardoor bloed vergiftiging ontstond, waaraan zy overleed. Te Katwijk zakten twee schaatsen- ryders door het ys, een hunner werd na een paar uren dreggens levenloos opgehaald. Te Heerjansdam zyn twee knapen van 8 jaar met het schar.tsenryden in een wak geraakt en|verdronken. Een uur ten oosten van Nijmegen op Duitsch gebied is op den Duivelsberg het lyk gevonden eener deftig gekleede vrouw van middel baren leeftyd, die daar vermoedelyk dood gevroren is. Een paar boeren herinnerden zich dat hun Zaterdag de weg naar den Duivelsberg was gevraagd door deze door ben herkende dame. Zy was uit Rotterdam afkomstig en haar lyk is te Wylre (Dnitsch- land) begraven. Te Woerden wilde een schipper nog door het ys breken. By de Snellen brug echter sloeg de strak gespan nen lyn achter de punt van een hek om en veroorzaakte zoo den val van een bejaard man die op zyn achterhoofd terecht kwam en bewusteloos opgenomen binnen enkele oogenblikkem een lyk was.Aan boord van de Middelburgsche boot No. 1 te Rotterdam aan de Oosterkade, werd Donderdagmorgen 9 uur dood in haar hut gevonden de 23jarige dienstbode G. Kramer, die door kolendamp den dood door verstik king had gevonden. Een test met doove kolen werd in haar hut gevonden. De Ongevallen»wet. 't Is toch nog tegen alle hoop Een Lely-wet gebleven, Maar 't scheelde weinig, of men had yp"s naam gegeven, s eeg diens naam trots tegenstand o" ook Üven zweven Om Lely B ongevallenwet Zyn geest zal blyven leven, Tot°nnmarMaaffi T strafwetboek blyven kleven. Een domme Calvinist? Men zei wel eens in vroeger tijd, SomB hoort men 'tnogdeez' dagen, - Dat Clericaal en Calvinist Met domheid zyn geslagen, Maar als men 't volkje werken ziet, En merkt, wat zy vermogen, Dan blykt het toch zoo dom nog niet, Dus nu niet meer gelogen. Eenzijdig. Wanneer ik zoo de krant doorblaar, Dan merk ik alle dagen, Dat er een soort van burgers leeft, Die niet veel moeten klagen: Zy dragen lasten noch accijns Of 't moest zyn by een borrel Hnn kindrengaan voorniet naar school, Toch zwygt niet hun gemorrel, De burgery doet, wat ze kan, Om z'uit den nood .ukken; De Landsregeering zorgt voor hen, Tot zelfs by ongelukken, Nu, al dit goeds wordt niet misgund: De arbeid zy in waarde, Maar 't lykt soms, of maar éene soort Yan burgers leeft op aarde. Luctob. Maandag 18 Dec. Goes, door het burgerlijk armbestuur rund-, kalfs- en inlandsch varkensvleesch, gewoon tarwebrood le kwartaal 1900, gort, rjjst, zout, zeep, visch voor 't geheele jaar 1990. Biljetten met opschrift Besteding armbestuur voor 4 uur bij den heer J. M. Kakebeeke. Goes, door Gasthuisbestuur levering rund-, kalfs-, varkensvl >esch en inlandsch spek, tarwebrood le kwaitaal, gort, rijst, stroop, zout, zeep, azijn, koffie voor het eerste halfjaar. Biljetten voor 2 uur bij v. d. Bilt aMotthe. Ingebonden Stukken. buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Veroorloof my, omtrent het laatste schry- ven, van „een getrouw lezer" op myn beurt 't volgende op te merken. le. Het lijkt vry oanoozel, dat die „ge trouwe lezer" de struisvogelmanier voort zet, in plaats van op den man af le spreken. 2e. Hy voelt blykbaar de kracht van zyn eigen woorden niet. Immers by verklaart, dat de liberale party verkeerd doet, als zy haar geestverwanten in open vallende betrek kingen plaatst. En zelf heeft hy geen ander doel, dan het college van kerkvoogden een gelyken weg te doen bewandelen? Hoe rymt men dat 3e. Ander voorbeeld. Eerst vertelt hy, dat men op een dorp eikaars meeningen vry wel kent. En even later zou hy wenschen, dat ik my op 't punt van confessie alsnog nadet ging verklaren. Hoe rijmt men dat? 4e. Hy keert de zaken om en vecht tegen een denkbeeldigen vyand. „Hy wil pal staan in eiken aanval van zyn {geloof", zegt by. Maar, lieve vriend, uw geloof werd niet aangevallen. Integendeelgy hebt het mijne bestookt. Raakt de „getrouwe lezer" soms onder den invloed der molens van Don Quichotte? 5e. Het punt waar 'top aan komt; zijn aanmatiging in 't oordeelen van een mede burger, laat hij onverdedigd. Heeft hij ten laatste ingezien, dat de Inquisitie hier reeds ruim 3 eeuwen is afgeschaft en dat ket terjacht niet meer is van dezen tyd Ook rept hy met geen enkel woord van den indruk, dien de verklaring mynermede sollicitanten op hem gemaakt heeft. Of telt de meening van een eerlyk man niet mee in deze zaak Ten slotte. Het is hartverheffend te vernemen, dat wij de „getrouwe lezer" staat dus in zyn heldenrol niet alleen, dat wij alzoo „pal zullen staan in 't geloof." Nu kan het geloof waarlyk gerust zyn Zoolang het zulke verdedigers heeft,ais de man, die zich blykbaar schaamt zyn woor den met zyn naam te dekken, is er gewis geen gevaar te duchten. Mynheer de Redacteur, ik dank U beleefd voor de verleende gastvryheid en laat verder het terrein aan den onbekende vry. Met hoogachting teeken ik Uw dw. dienv. Wissenkerke 12/12 '99- A. F. C.SWENNE. (En hiermede sluiten wij het debat. Red.) Wy ontvingen de 4e aflevering van Pen ning „De Oorlog in Zuid-Afrika", met gratis bygevoegde bijgewerkte kaart van Zuid- Afrika. Degenen, die nn nog op bedoelde uitgave inteekenen, ontvangen er deze kaart by, waarop niet alleen Natal, doch ook de Wes- tergrens der bside Republieken meer gede tailleerd is aangegeven. Uitgever is dhr. D. A. Daamen te Rotterdam. Yan het uitnemende verhaal „De Wreker" verscheen by den uitgever H. C. Yoorhoeve Jz. te Den Haag de tweede druk. Deschry- ver is de bekende heer P. J. Kloppers, thans wonende te Krügersdorp in Transvaal. Het feit dat de eerste druk in twee maanden uitverkocht is, getuigt van de waarde van het boekje, dat lotgevallen van Transvaal sche Boeren beschrijft; en dat de koopers van Voorhoeve's bekenden, degelyken geïlJ. christeliiken Scheurkalender dit werk als premie krijgen voor dbn geringen prijs van 25 ets. doet ons verwachten dat ook deze 2e druk spoedig zal uitverkocht zyn. MIDDELBURG. Aan het Gebouw van het Gewest, bestuur werd heden Vrydag aanbesteed; le Het onderhoud van deRyks- waterleidingen bewesten en beoosten het kanaal van Terneuzen, gedurende de jaren 1900, 1901 en 1902. (Raming f5700 per jaar.) Inschrijvers G. J. Balkenstei.i Neu zen 5280 per jaar, B. van Eek id. 5060, K. de Vos id. 5040, A.TholensDz. id. 4480 2e. Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte vau het kanaal van Terneuzen en in de buitenhaven te Ter- neuzen. (Ra ing f6450). Inschryvers: J. v. Noordenne Utrecht 7156, A. Ph. Volkers Sliedrecht 7100, J. v. d. Veldelz. Papen- dreoht f6384. 3e. Het maken en inhangen van een paar houten deuren voor de kleine sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland. (Ra ming f8910.) Inschrijvers: D. Bijl Vlissin- gen f8857. P. Dronkers, Kapelle f 8636. J. M. v. Ditmars en Zn. Middelburg f8499. A. Foudraine, Goes f8425. A. Goedemondt, Hansweert f 8389. J. Lindenberg Cz., We- meldinge f8384. J. Balkensteyn, Neuzen f 3880, J. B. Koch, Hansweert f 8340 en J. H. v. d. Ven, Middelburg f8289. Op Zaterdag 16 December a. s. zal in de leeszaal des avpnds te 8 uur optreden de heer I. de Groot, tot het houden van Vc ordrachten. VLISSINGEN, 15 Dec. 1899. Boter f 1.30 a f per kilo. Eieren f7.60 a f per 104 stuks. MIDDELBURG, 14 Dec. 1899. Aanbod gering. Handel weinig beteeke- nend wegens overdreven prijsvraag. Jarige tarwe tot f6 te koop. Nieuwe tarwe tot f5.75 a f5.90 naar deugd gezocht, maar op f6 gehouden. Rogge niet ter markt. Wiu- tergerst tot f5.50 te plaatsen en f8.75 per 100 kilo betaald. Zomergerst f5 betaald en f8.25 per 100 kilo betaald. Chevalier in puike qualiteit tot (9.50 per 100 kilo aangeboden. Haver f3.25 a f3.50 betaald en f6.75 a f7 per 100 kilo. Paardenboonen waren tot f6 a f 6 10 te plaatsen. Witte boonen weinig ter markt en tot f10 in puike qualiteit gezocht maar meest booger gehouden. Bruine boonen in ronde soort niet aangebodengrove lange niet onder f9 te bekomen. Groene erwten in puike kooksoort f7.75 a f8 ge houden en voorts7 a f7.50 naar deugd. Kroonerwten gevraagd en f8.50 a f8 75 betaald. Koolzaad tot f9.25 aangeboden. Kanariezaad tot f,8,50. geveild. Boter f 1.15 a f i,25 per kilo. Eieren f6.— af-.. per lOOstuks. ZIEfUKZEE, 14 Dec. 1899. BOTER. Hoogste koers f - .70 a f Laagste koers f .45 a f KIPEIEREN Hoogste koers f JL62Vs. a f .Laagste koers fl,25 a f—EÉNDEIEREN. Hoog ste koers f—a f—Laagste koers f a f de25 stuks. Maandag 18 Dec. Goes, half 11 in de Prinse door not. de Ronde Bresser voor erven mr. J. C. R. v. d. Bilt lo. de hofstede Hof Maalstede; post weg, 51,5628 H. verpacht aan v. Hoorn. 2o. de hofstede Hof Dykwel in Dijkwel 54,1757 H. in pacht by J. Mol. 3o. 2,7580 H. bouwl. Hillewerfweg, Kapelle. 4o. de hofstede Panhoeve 's Heer Arendskerke 50,4023 H. in pacht bjj J. Blok. 5o. drie. perc. bouwl en 2 perc. weiland en dijken saam 11,0992 H. in 's Heer Arendskerke. 6o twee perc. weiland in 'sHeer Abtskerke saam 2,8490 H. 7o. Aandeelenin tiendrech ten in perceelen. Domburg, op Duinvliet en O verbos h door not. Tak 10 uur 5 H. essen-, elzen- wilgen- en berken kaphout; 26 populieren, boomen. Woensdag 20 Dec. Viissittgen, 6 uur in café Bos door deurw. Hendrikse wijnen, likeuren, sigaren, winkelopstand. Kwadcndanime, door not. Muiock Houwer 10 uur nieuwe houtwaren, vlot- delen, dorschdelen, achterdelen, loopvarkens, 2 vette varkons, 4 kabinetten, 2 bureaux. 3 veeren boddén, kastklokje, 3 regulateurs, hanglampen, kleeren enz Goes, in de Prins van Oranje door not. L. Liebert 10 uur meubelen van wijlen mej. de Laat de Kanter, kabinet, buffet, naaimal chine met kist, tapijten, keukengereedschap. Goes, 10 uur Kreukelmarkt dpor deurw' Hollmann afbraak, pannen, waschbak voor afbraak. Donderdag 21 Dec. Krabbendijke, 11 uur aan 't station door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren. Rilland, 2 uur bij wed. Koets door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren. Kapelle, 1 uur door not. L- Liebert voor dhr. M. Remijnse te Utrecht fruitboo- men in Polderdijken strobbels Postweg; en om 6 uur bij Hanson verpachten voor 7 jaar 2.7350 H. bouwl. in Polderdijk 1.4180 H. in Postweg beide in perceelen. Daarna verkoopen hakhout. Vrijdag 22 December. Arnemniden, bij op rbare inschrijving 15 canada-s en 3 olmen. Biljetten voor 22 Dec. bij 't gemeentebestuur. Oostkapelle, bij Rooze door not. de Vos nieuwe houtwaren 10 uur. Domburg, 1 uur door not. dc Vos nieuwe houtwaren in de Roodè Leeuw planken, platen, delen, ribben, enz. Zaterdag 23 Dec. Borsele10 uur voer den Ambachtsheer door not. v. d. Kloes60 esschen Westeind- schen dijk en hakhout Schenkeldijk, onz. Woensdag 27 Dec Vlissingen, door not. de Maret Tak 8 uur in de Oude Vriendschap lo. het café de Schelde met uitgang en werkplaats Al- manstraat saam 106 cA. 2o. een huis er naast 20 cA. 3o. een winkelhuis Branderij straat G 103 met vergunning groot 48 cA. Te zien 20 en 27 Dec. 10 12 en 2-4 uur- met toegangbiljet. Oostkapeilc, A 60 Duinweg door not. Wisboom Verstegen 9 uur meubelen boog- en andere kabinetten, eikenhouten secre taire, spiegels, haardstelheeren rijwiel, ge ëmailleerde kannen, water- en wipemmers, maten, Statenbijbei, Godgeleerde boeken o.a. Smijtegeld. Donderdag 28 Dec. Krabbendijke, 11 uur door not. Mu iock Houwer voor erven J. Lobbozoo bij Krijger 7 woonhuizen, 1 pakhuis, erven en guin. En 69 A. bouwl. in Zuid Oosthoek. En 2360 cA. nabij het station. En een huis en erf te Gawege van wed. C. Lobbezoo. En een dito te Krabbendijke van P. Nieuwen- huijze. 's Keer Arendskerke, 10 uur bij de Ruiter voor 't Burgerlijk Armbestuur ver pachten bouw- en weiland. Vrijdag 29 Dec. Keinkenszand, 10 uur bij Almekinders voor het Armbestuur van 'sHeer Arends kerke door not. de Ronde Bresser verpach ting bouw- en weiland. Dec. Ondelande, bij op 't Hof door not. Paardekooper Overman 10 uur boomen. Woensdag 3 Jan. Woli'ertsdijk, 10 uur door not. Pi'aar bij Korstanje voor dhr. C. v. Damme de hofstede Noordzijde Oosterlandpolder met bouw- en weiland 15,5156 H. in pacht kan volgen 22,6230 H. bouwl. in Keethoek. Woensdag 10 Jan. Brigdamme, voor erve i W. Roose uur door not. Tak de timmermansaffaire. Donderdag 11 Jan. Kwadeudamme, uur door not. de Ronde Bresser een hofstede. Donderdag 27 Febr. Kamperland, 10 uur door not. Noor- dyke bijinspan als: Van 14 15 December. MIDDELBURG. Bevallen: M. C. van Heulen geb. de Vroom d. W. M. Remijn, geb. Priester z. E. C. Huijsman, geb. Minet d. O. P. Malge, gob. Fanoij z. Overleden. D. Hendrikse, wede van J. Polvliet 83 j. J. J. Vervenne, ongeh. d. 61 j. J. M. Janssen vrouw van L. Daane 47 j. GOES. Huw. Aangifte: 14, Charles Philip Govers 31 j. te Breda en Jeannette Adrian a Almekinders 29 j. jd. te Goesonlings te Breda. Gehuwd: 14, Jacob Daane 19 j. jm. te Kloetinge en Johanna Kramer 17 j. jd. te Goes. - 14, Cornelis van de Rafelaar 23 j. jm. en Cornelia de Groot 19 j. jd. Voor de vele blyken van deelneming ontvangen by het overly den van haren ge liefden Echtgenoot, betuigt ondergeteekende ook namens hare kinderen en behuwdkin- deren haren hartelyken dank. Wed. J. VAN SOELEN—Melse. Koudekerke, 15 Deo. 1899. O Voorm. half 10: Ds. R. J. VAN DER VEEN, Nam. 2Idem. H. C. Z. 14. Av. 6: Lezing. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan Covert Otte, gewoond hebbende te 's Heer Arendskerke, en aldaar overleden den 11 October 1899, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen voor den 1 Januari 1900 ten kantore van den notaris Ph. M. I)E RONDE BRES SER te Heinkenszand. verkrygbaar by Herplaatst wegens misstelling in het Uijb lad. Streng eerste kwaliteit tot billyke pryzen. Ondergeteekende, zich gevestigd heb bende als te HOEBEKENSKERKE. neemt de vrijheid zich in de gunst van de ingezetenen aan te bevelen, belovei de eene prompte en nette bediening. Hoedekensktrke12 December 1899. O De Notaris DE RONDE BRESSER zal ten verzoeke van het BURGERLIJK ARM BESTUUR te 's Heer-Arendskerke in het openbaar verpachten: op des voormiddags 10 uren te 's Heer-Arends kerke in de herberg bewoond door dewed. J. DE RUITER, 5 gelegen in de gemeenten 's Heer-Arends- kerken 's Heer Abtskerkeen op des voormiddags 10 uren te Heinkenszand in de herberg bewoond door JACs. ALLE- MEKINDERS gelegen in de gemeente Heinkenszand. Inlichtingen te bekomen by den voorzït- der den Heer H. MINNAARD te 's Heer- Arendskerke, ten kantore van den Secretaris den Heer J. OELE Hz., te Goes en van voornoemden Notaris ky wien boekjes der perceelsomschrijving vanaf 19 December a.s. te verkrygen zyn. Wie genegen zyn aan de NIEUWJ AARSCOMMISSIE te leveren ongeveer kunnen bun inschryvingsbiljot indienen by den eerst ondergeteekende voor of op 21 December a.s. des middags te 12 uren. Inschrijvingen voor 50 K.G. Spek en 100 K.G. Brood kunnen worden aange nomen. Stipt zal op deugdzame qualiteit worden gelet. De levering zal moeten plaats hebben in het Weeshuis; van het Spek op Don derdag den 28 December a. s. des namid dags precies te 3 uren, en die van het Brood op den dag der bedeeling 's morgens te 8i/2 uren. De Commissie voor de Nieuwjaars- bedeeling te Goes, J. J. RAMONDT, Voorzitter. A. A. VAN DELLEN, Secretaris. Krenten, Rozynen, Sucade, zuivere Bakolie (Raapolie). Mooie blanke Reuzel, Boterolie. Alle soorten SPECERIJEN, Concurreerende prys, doch goede kwaliteit. JAC. GOEDBLOED, Middelburg. Waarschuwing I Men zy op zyn hoede voor goedkoo pe Bakolie daar deze vervalscht is. Dit is bedrog, en strafbaar by de Wet. e o pn 9 -w m O A A o s u 9 •O a o H w or JS Wy hebben steeds ruimen voor raad Van verschillende gehalte's en pryzen. Informeerd s. v. p. by Kruiningen. in Zeeland, groot 2 a 3 Heet. Bouwland- Brieven Fr. Lett. L. Boekh. D'HUIJi Middelburg. deb CHR. JONGEL. VER. SPR. 23 23a, te Middelburg, in de Gasthuiskerk des avonds te 7Va ure. Spreker: Onderwerp: WILLEM BIL VERDIJK. Toegang Vrij. HET BESTUUR. Door Mil. Plicht met Maart benoodigd bij C. TAAL, Serooskerke (W,j|

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3