KERKNIEUWS. BEKENDMAKINGEN. LANDBOUW. Het veevoeder is eveneens schaarsch. De paarden en muilezels krijgen de haver en het hooi. Het water veroorzaakt allerlei soort ziekte. De stad is vnil. Het electrisah seinlicht uit Frère is zicht baar te Ladysmith, maar de Boeren maken het ontcijferen der seinen onmogelijk door het licht van hun eigen zoeklichten van Potgieter en Bulwara er tusschen te doen schijnen. Men verwacht dat Buller de volgende week zijn aanval op de stelling d0r Boeren by Colenso zal beginnen. Hy heeft 2200 Europeanen opgeroepen om ambulance lienst te doenjbinnon enkele uren had hij ze bijeen. Overigens schijnt de man maar aldoor om versterkingen te vragen. Er wordt toch te Londen eene zevende divisie gereed gemaakt. Wanneer deze is uitgezeild schijnt er geen quaestie meer van versterkingen, want dan is de E.'gelsche geregelde troe penmacht uitgepnt. Het gerucht gaat dat de Regeering nog een divisie wil samen stellen uit militietroepen; maar naar men zegt zou dit een dwaasheid zijn want die zijn geheel ongeschikt voor den velddienst, voornamelijk in Zuid-Afrika. Dat vele Engelschen in Zuid Afrika ziek worden, en zelfs de oude Joubert met de dyssenterie (ingewandsziekte) te bed heeft ge legen verwondert niemand die de grilligheden van bet klimaat daar kent. Hetiser Sahara en Siberië tegelijk. Een Engelsch officier schrijft van daar aan de Daily Mail: „Om ergens tusschen de Kaap en de Zambesi volkomen gelukkig te zijn, moet men over dag geen ander kostuum dan een vij genblad en 's nachts de pelskleederen van een Laplander dragen. „Ik werp iederen dag alle kleeren af zoover de wetten van het fatsoen dat ver oorloven en lig dan eerst recht te hijgen en te blazen in de schaduw van mijn tent. Maar 's nachts wikkel ik mij in een wollen deken, twee andere dekens en een bonten voetzak en dan kan ik nog tot het aanbre ken van den dag het genoegen smaken van te luisteren naar het klapperen mij ner tanden. „Wij zijn hier in het kamp aan de Aar gezegend met soms in 24 uren wel een half dozijn soorten van weder tegelijk. „Zoo hebben wij bv. zonneschijn meteen Nnordpoolwiod, ea er door heen een Soe- daneeschen zandstorm met zandwolken, die de zon verduisteren en alles rooi doen schijnen. „Op den zandstorm volgt een tropisch onweder en na afloop daa'van een zonsonder gang, zoo stralend schoon, als geen schilder op het doek zou kunnen weergeven." Op een uiterst merkwaardig feit vestigt men de aandacht. Volgens officiëele En- gelsche opgaaf zijn te Pretoria o. a. 12 officieren van het eerste batalj >n Kon. Iersche fusiliers gevangen en 4 officieren van het 2e bataljon. Nu zijn de officieren van het eerste bataljon bij Nicholsons Nek gevangen genomen, doch het tweede batal jon is pas 16 November te Durban aange komen en in Engeland was tot den dag van heden nog geen bericht ontvangen dat dit bataljon in den strijd is geweest. Hoe komen dan die vier officieren te Pre toria? vraagt een Engelsch blad. Waarschijnlijk zit hier een Britsche overwinning achter die niet schitterend genoeg was, om den volke vermeld te worden. Een ander Engelsch blad voegde naar aanleiding van het feit dat zooveel Dnitschers aan de zijde der Boeren vechten, het Duitsche volk een aantal liefelijkheden toe, waarmede het wenscht aan te toonen dat de Dnitschers altijd voor alle mogendheden en in alle tijden de huursoldaten zijn ge- est. Een Duitsch blad de Voss. Ztg. maakte zich erg kwaad over de beweringen van het Britsche blad, en schreef: Waar ooit Dnitschers voor vreemde aanspraken streden, hebben zij niet alleen de Duitsche dapperheid betoond, maar ook den roep verbreid van een deugd, naar welks bezit de zonen van Albion nooit bij zonder hebben getraoht: de trouw. Overigens geven wij Engeland den raad het eens te beproeven met de oprichting van een Duitsch legioen. Het zou dan beschaamd moeten erkenne i dat nog wat anders dan de kansop winst vele Duitschois zich bi) het Boerenleger heeft doen voegen. Men moet al diep gezonken zyn om als Duitscher zijn leven te wagen in den dienst van gen elddadige en gewetenlooze goud- en diamant-lords". Ten slotte vragen wij de aandacht voor het volgende telegram. Londen, 10 Dec. Het departement van oorlog heeft van generaal Gatacie het vol gende telegram ontvangen: Ik betreur het zeer te moeten mededeelen dat mijn aanval hedenmorgen op Stormberg met zware verliezen is afgeslagen. Ik was door de gidsen onjuist ingelicht over de stelling van den vijand en oevond het terrein zeer ondoelmatig." De bevelvoerende generaal te Kaapstarl meldt dat voor zoover bekend is generaal Gatacre de volgende verliezen leed: 9 officieren gekwetst en 9 vermist, 2 minderen gesn-uveld en 596 vermist. Gelijk men ziet hebben de gidsen het nu gedaan. De Engelschen zoeken de oorzaak hunner verliezen overal behalve inzichzelven. Het is of de Achabtypetot den einde in deze natie en haar regeering blijft volge houden. Achab noemde den man Gods die hem en zijn volk van hun dwazen weg trachtte af te houden beroerder Israels. Stead, Clarke, Hartcourt en andere En gelschen die het kwaad de Kegeering nog durven aanzbggen, worden onvaderlandslie vend gescholden. Achab noemde den profeet Micha een verzinner van kwaad tegen hem en daarom moest de man weg. Thans beeft ook de Engelsche regeering gezorgd dat enkele reporters van Reuther zijn ontslagen, dewijl zij voor Engeland minder gunstige berichten overseinden. Zoo blijft de Achab-type leven in volle kracht. Alleen op één punt is er verschilAchab wilde Naboth nog betalen voor zyn wijn gaard. Maar Engeland pikt hem liefst zonder betaling in. Weer is een Engelsch transportschip de Ruhine, van Plymouth met versterkingen naar Kaapstad vertrokken op de kust geloopen, en wel jongstleden Zaterdag by Kent. Goes. Het tweede suppletoir kohier voor 1896 van de Belasting op de Honden is door den Raad in zijne vergadering van 8 December jl. vastgesteld en zal na de uitreiking van het aanslagbiljet gedurende eene maand ter inzage liggen, gedurende welken tijd de aangeslagenen hunne bezwa ren op ongezegeld papier bj den Raad kun nen ind'enen. Het R. C. Parochiaal Armbestuur zal op Donderdag 14 December a.s. aan de huizen van alle ingezetenen eene ALGE- MEENE COLLECTE doen ten behoeve van de armen aan zijne zorg toevertrouwd, voor welke collecte (de eenige, die dit armbe stuur in het jaar houdt) raime giften ge vraagd worden, teneinde het genoemd arm bestuur in staat te stellen aan z jne ver plichting te voldoen. Goes. Voor de eerste maal wordt bekend gemaakt dat zich in de maand Januari 1900 voor den dienst der Nationale Militie moeten laten inschrijven alle mannelijke ingezetenen, die geboren zyn in 1881 en zy die na het intreden van hun 19e, doch voor het volbrengen van hun 21 ste levensjaar ingezetenen waren; dat de inschrijving moet geschieden: lo. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zyn beiden overleden, de voogd woont; 2o. van een gehuwde en van een weduw naar in de gemeente waar hy woont 3o. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door deze is achterge laten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hy woont 4o. van een buiten 's lands wonende zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zyn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft; dat de inschrijving alhier plaats heeftop eiken werkdag tu«schen des voormiddags 9 en des namiddags 2 uren ter secretarie der gemeente; dat de aangifte moet geschieden door den belanghebbende zelve en bij ongesteldheid afwezigheid of ontstentenis, door zyn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden, zijnen voogd; dat niet worden ingeschreven: lo. de in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezetene, die geen Ne derlander is; 2o. de in een vreemd rijk verblyfheudende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zyn voogd ingezetene 3o. de zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienstin 's rijks over- zeesche bezittingen of koloniën woont. Te Goes zullen met ingang van 1 Januari 1900 worden aangesteld nog twee hulp agenten van Politie op eene bezoldiging van f 1.25 voor iederen dag, dat door hen dienst zal worden gedaan. Uniformspet, ambtsteeken en wapenen zullen van gemeentewege worden verstrekt. Bo licitanten rooe'en zich schriftelijk aan melden bij den Commissaris van Politie vóór 16 December a. s. Op de Secretarie der gemeente Goes zal tijdelijk worden werkzaam gesteld een Klerk tegen belooning van één gulden per dag. Vereischten zijn, het schrijven vaaeen nette loopende hand en goed kunnende rekenen. Schriftelijk aanmelding by den Secretaris voor 14 December 1899. 11 Deo. '99. Goes. Gemeenteraadsvergadering van Vrijdagavond. Voorzitter de heer burge meester. Afwezig de heer Ramondt met kennisgeving. Na mededeeliag der ingekomen stukken komt in behandeling een voorstel van B. en W. om dr. Borgeld wegens ver'rek van dr. Broersma van 1 Jan.—1 Sept. nog 1 uur Geschiedenis en 6 uur Nederlandsch op te dragen tegen een vergoeding van f300. Dit voorstel wordt zonder stemming aan genomen. Namens den minister is door Gedepu teerde Staten te kennen gegeven dat de minister de goedkenring niet kan bevorde ren van de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld opschoolE. Burg. en Weth. achten die opmerking juist en stellen voor, de verordening zoo danig te wijzigen dat de hoogste klasse ver valt en derhalve niet meer dan f90 school geld kan worden geheven, daar het school geld voor aangeslagenen in de 10e klasse voor schoolgeld aan die school f100 bedraagt en art. 46 der wet op het L. bepaalt dat het schoolgeld voor geen kind meer mag bedragen dan voor het onderwijs van dat kind ten laste der gemeente kan geacht wor den te blijven. Ter toelichting geven zy een berekeuing waaruit blijkt dat over de laatste jaren ge middeld werd ontvangen per jaar aan school geld f43,10 per leerling en uitgaven f 123.97 per leerling. Hiervan zou af moeten bijv. V» van f 6269 zijnde Rijks subsidie voor 't Lager Onderwijs fl251.89Vj. De gemeente krijgt vau't Rij kf 6259,98Vi X V. =f 4946.61V«. De heer Buijse had by de berekening gaarne in rekening zien gebracht de rente- waarde van 't gebouw, allicht had dan de hoogste klasse kunnen gehandhaafd blijven. De voorzitter zegt dat sinds onheuglijke jaren 't gebouw gemeente-eigendom is en derhalve geen rentewaarde viel te bereke nen. B ivendien zou om aan 't gevraagde getal te komen een rentewaarde van f400 noodig zyn eweest en dit is onmogelijk. Er zijn echter geen leerlingen die in de termen voor dit schoolgeld vallen. De 10 de klasse is derhalve slechts een ornament dat kan vervallen. Met algemeene stemmen vereenigt zich de raad alsnu met het voor stelen tevens om de ver rdening te wyzigen door in artikel 1 te schrappen „de 10e klasse f 100 'sjaarb; en in art. 2 te lezen „tot de 9e klasse en da .rboven." Zonder stemming wordt gunstig beschikt op een verzoek van P. Geus om zyn aanslag op het kohier van schoolgeld op de H. B. S. te vervangen door een aanslag in de le klasse, omdat P. Geus moet besohouwd worden als de verzorger, bedoeld in art. 5 der verordening. Alsnu komt in behandeling de verorde ning, regelende het pensioneeren der ge meente-ambtenaren en bedienden in de ge meente Goes. Deze wordt artikelsgewyze behandeld en, zooals zij door den voorzitter is ontworpen, onveranderd aangenomen. Uit art. 1—4 dier Verordening schrijven wij over: a Alle vaste ambtenaren en bedienden der gemeente rullen vanaf 1 Jan. 19UÜ aan spraak kunnen maken op pensioen of wacht geld in de gevallen bij de volgende artikelen voorzien en voorzoover zij gebracht worden op den staat, die by deze verordening ge- voegd is. Up dezen staat kunnen ook gebracht worden: a de Commissaris van politie; b de ambtenaren en bedienden der Gas fabriek, Gasthuis en Burgerlyk Armbestuur, doch uitsluitend dan wanneer zy in vasten dienst dier instellingen zyn; en wanneer de besturen dier instellingen de bijdragen betalen die de gemeente voor haar imbte- naren betaalt. Artikel 2. Pensioen wordt verleend aan eervol ontslagen ambtenaren en bedienden: o die den 70jarigen leeftijd bereikt en de gemeente gedurende minstens 20 jaren in een ot meer dan in by artikel 1 genoemden staat vermelde betrekkingen, onafgebroken gediend hebben b die in de uitoefening hunner funotie of ter zake daarvan 't zij ten gevolge van gewelddadige aanranding of vun verzet, hetzij van met gevaar gepaard gaande dienst verrichtingen (een en ander ter beoordee ling van B. en W.) wonden of gebreken bekomen die hen volstrekt ongeschikt ma ken de gemeente langer te dienen; c. die na tien jarigen onafgebroken dienst tijd, in een of meer derby art. 1 bedoelden staat genoemde betrekkingen, voor de waar neming van hun dienst lichamelijk onge schikt geworden zyn, mits kunnende aan- toonen ten genoegen van B. en W. dat de ongeschiktheid niet ontstaan is door eigeti schuld of verregaande onvoorzichtigheid d. die na minstens tienjarigen diensttijd eervol ontslagen worden uithoofde van min dere geschiktheid voor hunne betrekking. De in dit artikel sub b en o bedoelde on geschiktheid moet bewezen wordendoor een verklaring van twee deskundigen, zoo die niet tot overeenstemming kunnen geraken, zal door B. en W. een derde worden aangewezen, wiens uitspraak beslist. Het pensioen zal bedragen voor wieden 70jarigen leeftijd bereikt hebben voor ieder vol jaar dienst hei '/so gedeelte van 't ge middelde der gedurende de laatste vijf jaren over één jaar genoten bezoldiging. Voor wie invalide werden de helft van 't gbtniddeld bedrag der gedurende de laatste vijf jaren, over één jaar, genoten bezoldi ging Voor wie na minstens twintigjarigen on afgebroken diensttijd voor de waarneming van hun dienst lichamelijk ongeschikt wor den of eervol ontslagen worden wegens min dere geschiktheid voor hunne betrekking '/.o van 't gemiddeld bedrag der gedurende de laatste vyf jaren over één jaar genoten bezoldiging, voor elk vol jaar door henin gemeentedienst doorgebracht. Indien de pensioenen of wachtgelden be rekend moeten worden naar inkomens van f500 en minder, dan zal het pensioen of wachtgeld verhoogd worden met 30 pU. Bij inkomens tot f 600 met 20 pCt. ea by inkomen tot f 700 met 10 pCt. Art. 17. Als bijdrage in de uitgave van de te verleenen pensioenen wor:t door de tot pensioen gerechtigde ambtenaren en be dienden jaarlijks aan de gemeente betaald; 3 pCt. van de som die als grondslag is vastgesteld, waarnaar voor pensioen moet worden bijgedragen. Bovendien moet bij elke verhooging van salaris een bedrag van 10 pCt. dfif verhsoging in de gemeentekas gestort worden. De bijdragen worden bij de uitbetaling der jaarwedden, wachtgelden of loonen ingehouden naar evenredigheid van het tijdvak waarover de betali'g plaats heeft. In art. 21 staat: Wanneer ambtenaren of bedienden, uit eigen verkiezing den dienst der gemeente verlaten of wegens wangedrag of om andere redenen met- eervol ontslagen worden, kunnen zij nim mer eenige aanspraak doen gelden op de door hen gestorte bijdragen in de gemeen- tok&Bi Deze verordening is niet toepasselijk op de thans fungeerende ambtenaren indien deze op den 1 Januari hun 56ste levens jaar zijn ingetreden, en opnieuw benoem den wanneer zy bij hun in diensttreding dien leeftijd hebben bereikt. Zij die in dienst de- gemeente zijn in een betrekking waaraan, deswege, rijkspensioen verbonden is, blijven eveneens uitgesloten. Bij artikel 2 d ontstond eenige disc bbib tusschen de heeren Ocbtman en de Jonge en den voorzitter over de bedoeling daar van. De heer Oc'itman meende dat „min dere geschiktheid" in tegenstelling met ongeschiktheid" geen aanspraak op pensi oen geeft, daar toch aan dergelijke eervol ontslagen personen in den regel een luchtje aan zal zijn. Hij zou liever zien dat der gelijke personen ontslagen werden met teruggave van hun gestorte bijdragen. Hy deed in dien geest een voorstel; t welk de voorzitter bestreed met verscheidene voorbeelden, bij.oorbeeld een politieagent die, schoon heel oppassend, niet meer in staat zijnde zijne betrekking naar behouren waar te nemen, in het belang der ge meente dient gepensionneerd. De heer Ochtman was niet overtuigd en handhaafde zijn amendement, namelijk om aan het artikel toe te voegen kan door den gemeenteraad een pensioen worden verleend". Hei wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen, die van de heeren Ocht man, Quist, de Jonge en Buijse. Na eenige minder beduidende opmerkin gen by andere artikelen wordt de verorde- ning in haar geheel aangenomen. De verordening,regelende het pensioneeren der ambtenaren en bedienden, die op 1 Januari 1900 den ouderdom van 56 jaar reeds bereikt hadden, wordt |eveneens on veranderd goedgekeurd. De heer Ochtman dankt daarna aen voorzitter voor de uitnemende wijze waar op hy aan zyn verzoek heeft voldaan om een pensioenregeling voor ambtenaren en bedienden der gemeente in het leven te roepen. Ofschoon hy zich wel bewust was dat er veel moeilijkheden aan verbonden waren heeft hy toch eerst den omvang dier moei lijkheden gezien, toen hy des voorzitters werk onder de oogen kreeg. Maar diens voortvarendheid heeft hem het groote aantal moeilij kheden 't hoofd doen bieden en Spr. zegt hem dan ook zoowel voor zich als nament de andere leden van den raad, dank voor diens werk, brengt hem daarvoor hulde en hoopt dat deze verordening een bron van zegen zal worden voor de belanghebbenden. Langdurig a^l')e "voorzitter bedankt den heer Ochtman voor diens hulde, erkent dat het werk nog al veel omvattend was, doch zegt dat hii het met genoegen heeft volbracht en aan de leden de gevraagde inlichtingen heeft verstrekt. Het is spreker aangenaam met den Raad te werken. Hij hoopt verder gesteund door den Raad, de belangen der gemeente te mogen blijven bevorderen. Het 2de suppletoir kohier der belasting op de h inden wordt daarna goedgekeurd en vastgesteld op een bedrag van f 3b. Na een zittisg met gesloten deuren wordt het 2e suppletoir kohier van den hoofde- 1 ijken omslag goedgekeurd en besloten 2 zieke boomen te rooien: een aan den 's HeerHendrikskinderendijk en een by 8. Boone aan den weg naar Wilhelminadorp. De vergadering is daarna gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 'sGravenzande ds. J. Visser te Woudenbergte Nienwerkerk a. d. IJsel M. v. Grieken cand. te Woerden te Deinum ds. W. Meindersma te Oldeber- koop te Oud Beyerland ds. K. Havin- ga te Andclte Alkmaar ds. J. F, Krull te Mijdrechtte Gr otebroek ds. A. H. ter Haar te Franeker; te Anner- veen G. Stoel cand. te Barum te Ap pelscha (toez.) H. R. Meeuwenberg eend. te Drom te Holysloot M.J Jongebreur ca id. te Ouderkerk; te Over en Neder-Asselt ds. A. J. Meuter te Cailantsoog; »e Loppersum (toez.) N. C. Renken cand. te Groningen. Aangenomen naar Knijpe d .or ds. J. A. Brums te Terwi«pelnaar Castricum door A. van Poelgeest cand. te Leimuiden. Bedankt voor Heteren door ds. B. J. v. Heijningen te Hoogeveen voor Poorte gaal door ds. A. Groeneveld te Schellink hout voor Bergambacht door ds. G. Nyhuis te Venendaal; voor Hoogblokland, Heinenoord en Terheydedoor M. Jongebreur cand. te Ouderkerk a. d. IJsel. Heinkenszand. Herkezen als ouder ling I. Uiterscuout en C. Nijsse en als diaken H. van Iwaarden en als diaken gekozen J. Tramper in plaats van A. W. Wisse. GereL Kerken. Tweetal te Kruinii gen ds. S. O. Los te De Lier en H. W. Laman cand. te Leiden. Beroepen te Meliskerkedhr. H. Meulink cand. te Dussen. Bedankt vuur Herwijnen door ds. G. J. D. Aalderste Elburg; voorOud Beyeiland door ds. J. C. C. Voigt te Raamsdonk. Men schrijft ons: Vrijdag 8 December werd het Btoffelyk overschot van Ds. G. Lampen, emeritus-pre dikant te Smilde, ten grave gebracht. By het graf herinnerde Ds. Smitt van Assen er aan, dat de overledene in dagen van s'rijd had geleefd en God hem tot de bediening des Woords had geleid, waarin hij zoovele jaren mocht werkzaam zyn. De familie wilde ZEW. het woord der engelen tot de viouwen toeroepen „Hy is hier niet". In het graf niet, maar in de zalige gewesten des levens en des lichts moet bij gezocht worden. Hy steunde im mers alleen op de kruisverfienste van Christus. De schoonzoon van den overledene dhr. J. de Koning van Krabbendyke, zei, dat hij daar alleen stond. De andere schoon zoon werd jaist voor het heengaan door een plotseling opkomend ongeval met zyn vrouw verhinderd met haar het lijk te volgen. Hoe gaarne zouden de beide zonen daar gestaan hebben. Maar zy wisten hier nog niets van en waren in den strijd voor viyheid en recht tegen onderdrukking en geweld. Hij hen nerde er ech er aan, dat God alle dingen bestuurt en altijd dezelfde trouwe God is. Up verzoek van een ouderling der Kerk van Kruiningen werd daarop Ps. 68 2 Maar 't vromb volk, in U verheugd, enz. aangeheven, waarna deze akker der dooden werd verlaten. Ds. Lampen was nu 2 jaar ruim emeritus en werd ruim 71 jaar. Als predikant stond ZEw. achtereenvolgens te Herwijnen, Zeg waard, SLeeuwijk en de laatste 20 j iar te Kruiningen. Chr. Ger. kerk. Bedankt voor üud Beyerland door ds. H. Frugte te Twelloo. Middslburg. Heden vergaderde de afdeeiing „Wh.oheren" van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw onder voorzit terschap vae den heer Voorbeytel. Tegen woordig 60 leden. Ingekomen was een brief van den heer de Brnijn van Melis- en Mariekerke waarin hy onder dankzeg ging voor den genoten steun wegens gezond heidsredenen ontslag neemt als voorzitter en lid van 't bestuur. De heer Voorbeytel wijdt een woord van hulde aan den afgetreden voorzitter waar mede de vergadering langdurig applaus be tuigt. Het verslag der hoofdbestuursvergade ring wordt uitgebracht en den secretaris door den voorzitter daarvoor dank gebracht. Vervolgens komt aan de orde het verslag der gehouden verloting van paarden enz. De desbetreffendo stukken worden nagezien door de heeren van Hardenbroek en Kra mer en met een voordeelig saldo van f 30,48, in orde bevonden. Thans wordt overgegaan tot eene bespre king omtrent eene op te richten veemarkt te Middelburg. De bespreking is een uitvloeisel van het in de vorige vergadering door den heer Wisboom Verstegen geopperd denkbeeld. Het bestuur kan het nut van dat denk. beeld niet inzien, het is van meening da^ er geen behoefte bestaat aan een veemarkt hetgeen bij monde van den secretaris nader' wordt uiteengezet. De Voorzatter brengt in het midden dat de veemarkt feitelijk bestaat en stelt voor aan üet gemeentebestuur te verzoeken do maandelijksche veemarkten op te heffen en te vervangen door eene voor- en najaar veemarkt welk voorstel bij acclamatie wordt aangenomen. Daarna wordt besluten tot den aankoop, van een springbeer voor den prijs van. f 87,50 waarvoor het Hoofdbestuur een. subsidie van f62.50 heeft toegezegd. Dit besluit wordt genomen met 48 tegen 5 stemmen, terwyl 3 leden zich van stemming onthielden. Wegens periodieke aftreding zijn aan de beurt de heeren P. S. Buteux, G. Ge- echiere en P- Maas Wz., die herkozen wor den met respectievelijk 51, 55 en 53 stemmen. Voor de vacature, ontstaan in het bestuur door het bedanken van den heer de Bruijn van Melis- en Mariekerke, worden uitge bracht 60 stemmen, gekozen de heer Baron van Hardenbroek met f.6 stemmen. Als voorzitter der afdeeiing wordt hierna gekozen de heer Gerlach van St. Joosland met 48 van de 60 uitgebrachte stemmen, ter wyl de heer Buteux herkozen wordt als penningmeester met 48 stemmen. Hierna wordt met de gebruikelijke verloting do vergadering gesloten. -Het post- en telegraafkantoor te Krab bendyke wordt 1 Februari geopend. Het hulpkantoor Rilland-Bath en Waarde res> sorteeren daaronder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2