"kerknieuws. Tehuizen veer Militairen. SCHOOLNIEUWS- RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen enz. makktbekichtkn. Gebruikte Postzegels a PREDIKBEURTEN Gereformeerde Kerk, Goes. en de patronen gordels om het lichaam, kwa men one tegemoet. Ik en mijn makker (een predikant) stelden onszelven voor. De eene Boer was 38, de tweede 24jaar en spraken of verstonden goed Engelsoh. Beide haddeuaaugename, baardige gezichten. „De dooden" zeide de oudste„liggen op den top, en ik ben bang, dat gij er velen te begraven zult hebben. W"ij klauterden en kropen den stellen heuvel op somtijds op handen en voeten in de richting waar een groote witte vlig wapperde. Het was eenbeidelaken van een offioiir. Een paar malen moesten wij ophouden, omdat wij onzen adem kwijt waren, doordat het zulk een steil pad was. Onze beide Boeren, die werkelijk uitstekende kerels waren, wilden gaarne het laatste nieuws weten. Zy vertrouwden noch de Pretoria couranten, noch de slechts van Engelsche overwinningen sprekende Natalsche bladen. Zij gaven toe dat in Elandslaagte de En- gelschen gewonnen hadden, dat was een ongeluk zeiden zy en de verhouding was 3000 tegen 750. Zij beweerden dat bij Rietfontein en bij Ladysmith of Lombardskop zij overwonnen hadden. „Ik voor mij, zeide de oudste Boer, ge loof dat een Boer in een guerillaoorlog 10 Engelsohen waard is". Een ovaal plateau vorude den top van den heuvel. De heuvel had overal steile heilingen op een kant na, de zijde waar de Engelsohen erop gekomen waren en waar de Boeren ze later gevolgd waren. 10nder den eenigen schaduwrijken boom was een tijdelijk hospitaal ingericht, en die gewonden, die door de doktoren der Boeren oögenblikkelij k na het gevecht ontdekt waren lagen daar en ontvingen de eerste hulp van de Engelsche doktoren. De correspondent zegt, dat de gewonden, die hij ontmoette verklaarden dat de Boeren en Hollansche doktoren de gewonden en gevangenen met alle voorkomendheid behandelen. De ge wonden waren nog vrij vroolyken maakten grappen. Üp het slagveld waren eenige kleine groe pen Boeren, sommige te paard, sommige te voet. Velen kwamen naar ons toe om een praatje te maken. Voor ons uitlagen de Engelsche dooden, juist zooals zij gevallen waren neen toch niet, de Boeren hadden de gezichten van de arme kerels met hun helmen bedekt om te verhinderen dot de straleu der trop.sche zon hun reeds vertrokken gelaatstrekken zouden verzengen. Sommigen hadden geen schoenen meer aan. „Dat is toch geen lijkenschennis" zeide onze oudste begeleider, „ik verzeker u dat de gevangenen schoenen noodig hebben". Ik telde ruim 30 lijken, die op een kleine oppervlakte lagen. Bij elk lijk za gen wij een hoop leege patronen, die aan toonde, dat zy zich niet hadden overgege ven zonder een schot te lossen. Bij het lijk van een der „Irish Fuseliers" jaapte ik eenige pagina's van de „Voorbereiding tot de Biecht" op. Maar vele der overblijf selen op dit slagveld waren te treurig om te noemen. De dooden werden in drie graven op den heuveltop begravi n. De Boeren hadden gedurende het gevecht de heuvels aan de zijde der steile kanten bezet en onderhielden van daaruit een vuur, ofschoon, zooals de Boeren zeiden, zij te ver af waren om eenig kwaad te doen. Een kleine macht echter ongeveer 240 man sterk door de ontsnapte mmldieren gewaarschuwd dat er iets aan de hand was, was van achteren langs denzelf !en weg dien de Engelschen genomen hadden genaderd en was tot den aanval overgegaan. Zij verloren daarbij 4 dooden en 12 gewonden. De Boeren zeiden dat de mannen die aan gewezen waren om dien aanval tegen te hou den, zoo dom waren salvo's te vuren. Toen hadden de Boeren slechts, wanneer zy een salvo verwachtten, dekk.ng te zoeken en tusschen de salvo's voorwaarts te rukken en kalm ie varen. De Boeren spreken tegen dat de Engelschen geen ammunitie meer hadden en boden aan den oorrespondent aan er hoopen van aan te wijzen. De Boeren vertelden hun, dat generaal Jo ibert de doodstraf op het vuren op de vlag van het Roode Kruis had gesteld." Aau De Volksstem ontleenen wij nog het volgende De overgave (van Dundee) moest op be vel van assistent-generaal Erasmus onvoor- waurdelyk geschieden; hoewel de Engelschen eerst gevraagd hadden om het behondhnnner wapenen. Onder te Dundee gevonden Brit- sche documenten behojrt een gedrukte en met geschreven bijvoegingen voorziene geheime instructie aan de Britsche troepen voor Zuid-Afrika bestemd, welk document ge- teekend was door brigade generaal Alfred Gasseler, Indisch hoofd-officier, en gedateerd Augustas laatstleden. In deze instructie wordt onder anderen vermeld, dat dum dum kogels gebrvikt mogen v orden in Zuid-Afrika. Het is dus onwederstaanbaar drt Enge land een oorlog tegen de Afrikaanders be raamde ia een tijd, toen zijn staatslieden vrede predikten en ons blameerden als ru ziezoekenden, tevens heimelijk het gebruik van dum-dums bevelende, welke openlijk afgekeurd werden. Deze geheime instructies zijn een ver pletterend bewijs van het gehalte der Brit sche politieke zedelijkheid. Dnmdum kogels zijn ook op Britsche gevangenen gevonden als bewijs, dat de instructies voornoemd werden nageleefd. Do „König" is behoudens aangekomen; de treii. met de eerste Nederlandsche am bulance is Donderdag van Lourenco naar Pretoria gestoomd. 8 Dec. 1899. By de firma W. L. Blonk te Rotter dam verscheen dezer dagen bet feestnum mer van de „Handelsreiziger" weekblad der vereeniging van dien naam, welke baar 25-jarig bestaan Zaterdag feestelijk her dacht, waarbij dr. J. Th. de Visser de feestrede hield. Het feestnummer is artis tiek bewerkt en bevat o. m. twaalf prachti ge portretten van de tegenwoordige be stuurders. Uit den inhoud der degelijke opstellen in dit no. blijkt de groote bloei der vereeniging. Eigenaardig zijn de platen herinnerend aan de eerste spnorweglyn in ons iand en de geschiedenis daarvan, nu ruim vijftig jaar geleden. De uitgever heeft met dit no. een fraai stuk werk geleverd dat zeer de aandacht verdient. Middelburg. Op den Transvaalavond 11 Dec. a. zullen ook eenige liederen ge zongen worden. Wij verwijzen naar een in dit no. voorkomende aankondiging van den heer R. M. Smits die het Transvaalsche Volkslied „Seat gij" en „Di Yierklear" deed drukken en a 1 cent, en bij getallen nog belangrijk goedkooper, verkrijgbaar stelt. Met ingang van 1 Januari zijn be noemd tot kommies-ontvanger der 2e cate gorie voorliet grenskantoorte Strijbeek B. H. Mars, thans in dezelfde betrekking te Koewachtte Overslag J. H. Janssen, thans kommies der 1ste klasse te Amster dam en te Koewacht M. van de Plasse, thans kommies der 2e klasse te Middelburg. Door den heer W. H. de Bruyn van Melis- en Mariekerke is, wegens gezondheids redenen, ontslag genomen als voorzitter der afdeeling „Waloheren" van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland." M. C. Geen held. Een Hollandsch ingezetene uit Pretoria is met zijn gezia naar Ne Ier land (Nijmegen] teruggekeerd, aangezien hij zelfs geen politiedienslen aldaar durfde ver vullen. Tengevolge daarvan heeft hij het hem toebehoorend huis te dier plaatse moe ten prijsgeven. De Eerste Kamer kwam deze week weer samen. De voorzitter wijdde een woord aan de nagedachtenis aan wijlen griffier Star Numau en 'tlid Brantsen; waarop door de afdeeling tot rapporteurs over de Indische begrooting zijn benoemd de beide leden voor Zeeland de heeren Godin de Beaufort en Van Aaoh van Wyck, vooits de heeren Rutgers van Rozenburg, Van. Alphen en Schimmelpenninck v. d. üye Bij het afdeelingsonderzoek van de begrooting van Justitie werd geklaagd dat M. Hogerhuis 15 Juli by zijn terugkomst uit den Haag dooi een zijner broeders was gegroet en deze voorde weinige gewisselde woorden was gestraft. Ook was ter sprake gebracht de omstandigheid, dat de drie gebroeders geen overleg hadden kunnen plegen over hun verzoek om revisie. De minister heeft het kollege van regen ten over de gevangenissen te Leeuwarden verzocht, hem omtrent de feiten in te lichten. Uit die inlichtingen blijkt, volgens de memorie van beantwoording, dat gelegenheid om samen overleg te plegen over het indie nen van een request door de gedetineerde gel roeders Hogerhuis aan het college niet gevraagd en niet geweigerd is. De gevangene Mar en Hogerhuis is den 15den Juli 1.1. te 's Gravenhage in de bijzon- deresti afgevangenis teruggebracht. Den 21en Juli d. a. v. is zijn broeder Keimpe dis ciplinair gertraft met twee dagen wateren brood wagens het voeren van een gesprek door zijn celraam. Tct wien hij sprak is niet kunnen wor den geconstateerd. Van I et toeroepen van een groet aan zijn broeder bij diens terugkomst kan dus moeilijk sprake zijn geweest. Verzending van een brief,door een hunner geschreven, is nog niet geweigerd en zoude ook niet geweigerd zijn, wanneer die een verzoek inhield aan zijn familie, om aan een lid der Volksvertegenwoordiging te vragen hunne belangen in de Kamer ter sprake te brengen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te's Heerenhoek R. Meeuwen- berg cand. te Doorn. Beroepen te Stolwijk ds. B. Boers teKe- dicbem; te Oosterwiernm J. N. Drost cand. te Bols ward; te Blitterswyk ds. Th. F. Uilkens te Krewerd te Lemele B. C. Verhagen te Zuilen te Klaaswaal (toez.) M. van Grieken cund. te Woerden te Vlijmen A. Verwaal cand. te Pijnak ker; te Oosterland op Wieringen en te Stellendam M.Jongebreur cand. Ie Ooderkerk B. d. IJsel. Bedankt voor 's Hertogenbosch door ds. C. T. Cramer von Banmgarten te Blyham voor Kootwijk door H. J. Olthuis cand. te Elbnrg voor Makknm door ds. M,J. Beukenhorst te Drnten. Rilland Bath. Gekozen tot Ouderling der Ned. Herv. Gem. dhr. J. Reynhont, en tot diaken iu plaats van dhr. J. de Witte die bedankt had dhr. J. Kakebeeke. Geref. Kerken. Beroepen te Gameren ds. J. W. A. Notten te Velp. Goes. In de maand Nov. werd de Bijzondere school alhier hezoe.ht door 217 leerlingen waarvan !84geen enkelen school tijd verzoimden24 leerlingen verzuimden minder dan 3 schooltijden en bij 9 be'iep het verzuim van 3 tot 15 schooltijden. Ia het geheel bedroeg bet schoolverzuim io deze maand 1 tegen 2,14. pCt. in Nov. 1898. Aan de hoogeschool te Leiden is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer Johan Angust Heijsa, geboren te Zierikzae, na verdediging van „Stellingen." Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbende C. F. V., 31 j., werk man Payvelde, gemeente Belcele (België), thans te Middelburg in hechtenis, tot 9 maanden gev. strafmet vermindering van den in verzekerde bewaring doorge- brachten tijd mederspannigheid H. J., 26 j., sjouwer Vlissingen tot 6 m. en H. W., 26 j., bak ker Kruiningen tot 1 m. gev. straf beleediging van een ambtenaar J. F. F 31 j., stoker Terneuzen tot f 8 b. s. 8 d.h.; mishandeling van een ambtenaarE. J., 27 j., klompenmaker Goes, tot 1 m. gev. str.; mishandelingP. V., 22 j., visscher te Amemniden tot f8 b. s. 8 d. b., en diefstal: K. L.S., 34 j., koopman, zonder vaste woon- en verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 6 m. gsv. str. met mindering van den tijd, in verzekerde bewaring doorgebracht, en P. J. B., 18 j., arbeider Oostburg tot 1 m. gev. straf. Middelburg. Naar wij vernemen kan de Afdeeling „Middelburg" der Ned. Zuid Afrik. Vereeniging worden samengesteld, daar ruim 50 personen zich bereid hebben verklaard lid dier Afdeeling te worden. Maandag op de lezing van den heer Worm- ser zal gelegenheid gegeven worden alsnog zich bij de Afdeeling aan te sluiten. Hansweert. Het Duitsche stoomschip "Kömgin Luise" is nabij Walsoorden aa n den grond gevaren. St. Maartensdijk. Een zoontje van den schoenmaker 1. van Bezooyen alhier had het ongeluk een draadnagel door te slikken; thanB 8 dagen na de opneming is de knaap den nagel op natuurlijke wijze kwijt geraakt. We ontvingen het bericht, dat ds. R. H. Joldersma, supervisor der Koloniën van den staat Maryland (N. Amerika) 19 Dee. a. s. per stoomschip „Rotterdam" te Rotterdam hoopt te komen. Allen, die Z.Ew. wensohen te ontmoeten, worden verzoeht zich vóór 19 Dec. te adresseer in ds. R. H. Joldersma adres Nederl. Stoom vaart Mij te Rotterdam. By de Holl. Uz. Spoor wegmaat- schappij bestaat het voornemen met 1 Januari e. k. op alle lijnen eendaagsche re tourbiljetten uit te geven tegen den prys van enkele reis. De Vandalen die een viertal stand, beelden in deBerlynsche Siegesallee hebben mismaakt door de nenzen af te slaan, zijn nog altijd niet ontdekt, ondanks de premie van 500 mark door het gemeentebestuur van Berlijn uitgeloofd, waaraan door particuliern nog 600 m>rk zijn toegevoegd, terwijl de consul generaal van Turkyete Berlijn 1000 mark heeft gegeven om het opsporen der misdadigers te vergemakkelijken. De Amerikanen beginnen zich op Tutuila het eiland, dat door de Samoa regeling aan Amerika ten deel viel heuglijk in te richtea. Een bouwmaatschappij te San Francisco heeft opdracht ontvangen, werken aan te leggen voor een kolenstation. Een groote in zee uitgebouwde aanlegplaats zal daarbij moeten worden gebouwd. Voor den bouw hiervan is een 600000 gulden noodig. Het werk moet binnen zes maanden worden opgeleverd. De telegraaf kabel van San Fransisco naar Honoeloelo zal van daar over Tntuila naar de Philippij- nen worden gelegd. f Hobart. De Telegraaf van Patenon (N. A.) bevat een verslag van de begrafenis van den vice president der Yereenigde Staten, Hobart, die daar in de kracht zij na le vena overleed. Uit het verslag bleek hoe deze staatsman by oud en jong, arm en rijk bemind was en hoeveel in hem, vooral door het Hollandsch element in de republiek verloren wordt. Hy was de rechterhand van presidint Me. Kinley. Zaterdagmiddag (25 Nov.) werd zijn lijk ter aarde besteld. Van alle publieke ge bouwen, van winkels en van vele partienliere hnizen waaide de vlag halfstok en vele plaatsen waren met rouwfloers omhangen. Alle zaken stonden stil. Uit heel Amerika waren mannen van aanzien opgekomen om hem de laatste eer toe te brengen. Presi dent Mc. Kinley met zijn kabinet,deieden der wetgevende Kamers, Senatoren en Re presentanten, rechters, gonverneurs van verschillende staten, enz. Een kapitein met 8 leden der politie waren dragers, terwijl 24 senatoren en representanten naast hen gingen. Vrijdags mochten alle burgers in de woning van den ontslapene esn laatsten blik werpen op het lijkmeer dan twaalf duizend maakten er iu goede i.rde gebruik van. 's Zaterdags liepen er vers- heidene trei nen en Btroomden duizenden belangstellen den naar de staa, die nog nooit zooveel volks tegelijk bevat had, en vooral niet zooveel booge personages. Bij de kerk wa ren 200 soldaten om den toegang vrij te houden. In de woning werd een lijkrede gehouden, daa na in de „Kerk van onzen Verlosser" een presbyteriaansche kerk, waarvan de overledene lid was. Daarna wandelde de stoet, met den president en bovengenoemde hooggeplaatsten er achter aan, naar Cedar Lawn, waar het lijk in grooten eenvoud werd ter aarde besteld. Bovengenoemd blad bevat ook een brief va i een Chr. hoofdonderwijzer in Neder land aan ds. P. van Vlaanderen te Patersen gericht, in welk schrijven degeestdrift der Nederlanders voor de Transvaal wordt ge schetst.Ds. P. v. Vlaanderen is president van een comité ter inzameling van geldeu voor de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde Boeren. Het comité heeft overal sub-com missies in den staat, die zich met de inza meling belasten. Van 7—8 December. MIDDELBURG. Getrouwd: C. de Zeeuw jm. 27 j. en D. Vermeulen jd. 26 j. Bevallen: J. Vertregt geb. Dekkerz. Overleden„A. P. Rouflaer man van A, Weber 67 j. F. S Tilroe 22 mnd. d. J. P. Thjjsebaard 21 mnd. z. GOES.j Ondertrouwd7, Pieter Jacobus Kuoester 26 j. jm. te 's Gravenhage en Sara Anthonia Glerum 26 j. jd. te Goes onlangs te 's Gravenhage. Antbonius Bruel 21 j. jm. en Cornelia Cooman 23 j.jd. Gehuwd: 7 Hendrikus van den Broek 25 j. jm. en Maria Cornelia van den Berge 27 j. jd, Over de maand November. RILLAND-BATH. Gehuwd: 16, Maiinus de Goffau 25 j. jm. en Willemina Blok 24 j- jd. Geboren: 2, Jan Adriaanz. van Kornelis Leys en Martina Moerman. 13, Cornelia d. v. Cornelis Butjjn en Tannotje de Kok. Wilhelmina Judocad. v. Cornelis Rom leers en Geertruida van der Klooster. 18, Willem Jacobus z. v. Pi 'ter Walraven en Johanna de Noojjer. Cornelis z. van Johannes van Koeveringe en Wilhelmina Hirdes. 20, Sara Francina d. v. Frans Marinus Boot en Sara Ry^tenbil. 27, Jacoba Pieternella d. v. Cornelis de Goffau en Jannetje Korstanje. 28, Geertruida d. v. Marinus de Noojjer en Pieterne la Prevo. Overleden: 1, Neeltje van Liere wede van C. Griep 66 j. GRIJPSKERKE. Bevallen: C. Tissink geb. de Buck z. P. van den Broecke geb. Krijger d J. Vlieger geb. Jakobsen d. OverledenAdr. Matth. de Bruyne man H. de Vos 43 j. Middelburg. Aan het Gebouw van het Prov. Bestuur alhier werd heden Vrijdag aanbesteed: le. Het onderhonden van en het doen van herstellingen aan het Ryks archiefge bouw te Middelburg, alsmede het inrich ten van eenige lokalen tot bewaarplaats der Ryks archieven (Raming f 7800.) Inschrijvers: J. A. v. d. Heil f8999, J. A. Vertregt f 8390, H. P. v. d. Ree en Zoon f8350, P. L. v. Miert 18280, W. A. v. d. Harst f 8210, A. Barentsen f8195 C. A. Goethals f8170, M. K. Jeras en Zc nen f 8095 en J. M. v. Ditmars en Zoon f 7999, allen te Middelburg. 2o. Het maken van een dukdalf tot be vestiging van den bnismond van den zelf- registreerenden gety meter te Bruinisse. (Raming f 550.) Inschrijvers: J. M. v. Ditmars en Zoon Middelb. f795, M. Krijger, Bruinisse f787 en J. B. de Wolff, Dordrecht f690. MIDDELBURG. Door het polderbestuur van Walcheren werd gisteren aanbesteed het leveren van 385.000 stuks straatklinkers in een perceel. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Leo Peters te Lobith voor f 16,19. Gebrs. Terwindt te Nijmegen vo~r 116.38 Heuj en Co te Gorincbem voor f 16.45, W. de Haas. te Dode waard voer 16,49 en H. Woif en Co te Amsterdam voor f 16,65 alles por 1000 st MIDDELBURG, 7 Dec. 1899. De aanvoeren waren vrij ruim en vonden gedeeltelijk tot onge .eer vorige prijzen ne mers. Jarige tarwe tot 15.50 a f6 naar deugd aangeboden Nieuwe tarwe is in puike soort tot f 5.75 afgegeven, voorts f 5.60 a f5.70 naar deugd betaald. Rogge niet ter markt. Wintergerst was tot 15.40 a f550 naar deugd te plaatsen, en is ook 18 40 a f8.75 per 100 kilo betaald. Zomergerst ruim ter markt en f4 90 a 16 betaald, alsmede 18 a f8.25 per 100 kilo. Chevaliergerst werd in puike qnaliteit tot f9.50 per 100 kilo aangeboden. Haver f 3.25 a f 3.50 betaald n ook tot f6.60 a f7 per 100 kilo verhandeld. Paardenboonen ruim ter markt en f 6 a f 6.20 betaald. Tuinboonen in ongelezen soort tot 16 aangeboden. Witte boonen met matig aanbod vrij algemeen op 1 10 gehouden met koopers tot8,60 a f9.75 waartoe weinig werd afgegeven. Bruine boonen in ronde soort schaarsch enfll betaald; gro\elange weinig gevraagd en f 8 a f 8.50 ni ar deugd te noteeren. Groene erwteu met weinig vr.iag in puike kooksoort op f 8 gehouden. Voorts f7.25 a f7.75 naar deugd Kroon- ei wten blijven gezocht en vonden van f 8,50 tot 18-65 vlug nemers. Koolzaad bjj party tot f9 geveild. Kanarizaad lot f8.50 aan geboden. Boter 11 - a 11.10 per kilo. Eieren f6.- a f-.-per 100 stuks. VLISSINGEN, 8 Dec. 1899. Boter 11.15 a 11.20 per kilo. Eieien 17.60 a f per 104 stuks. Z1ERIKZEE, 7 Dec. 1809. BOTER. Hoogste koers f - .58 a f Laagste koers f— .47i/jafKIPEIEREN Hoogste koers 1 1.60 a f Laagste koers fl.— af—. EENE EIEREN. Hoog ste koers f—a f—Laagste koers f a f de26 stuks. Naam v. d. Huisv, Assen, Hoofdatraatvaart, Westerop. Amersfoort, Beekstraat, H. Kremer. Arnhem,Driekoningenstr. 5 H. Lems. Ainsterd. Plantage Baangr. Bergen op-Z. Auvergnestr.79 J. Dieleman. Breda, Bosschestraat 88, Mej. A. M. F. Pinot (Huism.) Delft, Oranjestraat 28, P. J. v. Seuren. Deventer, Bergsobild. Sterk. Doesburg, Veerpoortstr,246, J. A. Berkhoff. Dordrecht, Grootekerksb. 29, G. Rademaker. Geertruidenberg, Branderstr. J. P. Boys. Gorinchem, Krabsteeg 333, M. Koornstra. Gouda, Peperstraat, W.K.Schneider. 'sGravenhage, Heemskerkstr., J. v. Beyeren. Groningen, Lutke Nieuwstraat. Haarlem, Jansweg 40, A. Jansen. Harderwijk, Vijhestraat 169, Visser. Den Helder, Kanaal weg 91, T. Teitsma. 'sHertogenb.JanHeinstr.55,W.v.Ainmelway. Hoorn, Beestenmarkt, J. Schipper. Kampen, Vloeddijk 40, E v. d. Veen. Leeuwarden, Heerenstr. W. v. d. Meulen. Legerplaats by Oldebroek, W. W. Bouina, Ommen. Soesterberg, G. Leenhard. Leiden, Onde Singel, N. Verhoeven. Naarden, Gasthuistsr. 727, Ketellapper. Nijmegen, Ridderstraat, J. J. Drost. Schoonhoven, Kortendam, H. Pinot. Utrecht, Wed bij den Dom, B. Kramer. Venlo, Roermondstraat 13, Dekker. Vlissingen, KroromeEUeboog, A. Meerman. Zutfen, Kuipersstraat 19, K. Keijl. Een Christelijk hulpbehoevend Huisva der, bijna 18 jaar bedlegerig, hebbende slechts de linkerhand tot zijne beschikking, aerzoekt den vriendelijken lezers beleefd franco toezending van ge br. postzegels zoowel Binnen- als Buitenl., alsook Bui- tenl. briefkaarten. Ten einde nog eenige bezigheid te hebben en tevens een klein voordeel voor zijn hulpbehoevend gezin te genieten, worden de zegels door hem op zyn krankbed gesorteerd en te gelde ge maakt, terwijl de helft der opbrengst de binnen- en buitenl. Zending ten goede komt. Met heenwijzing naar Gal. 6 2 beveelt hij zich beleefdelijk aan. Zaandam. AdresALB. GRUIS Sr. Molenpad 32. SI' OOMTRAM U I K S S 1. VLISSINGEN—MIDDELBURG. Afrid te Vlissingen Zeilm. vm. 4,f0 r. 5,55 r, 8,9,30, 11, 11,45; nm. 12 30, 1,15, 2, f2,45, 3,30, f4.15, 5,10, f5,5. 6.55, f7,45, 8,30, f9,15,10,15. r Vertrekt v. d. Remise. Afrid te Middelburg (Markt) vm. 5.20 6,23 8,15, 10,15,11,50, nm. f12.35, 1,20 2,5, 2,50, f3,35, 4,20, f5,15, 6, f7, 7,50, 8,35, 9.20, 10,20,11. f Vervoeren geen goederen. LAATSTE BERICHTEN. Per Telegraaf. Benoemd tot assistenten aan het rijks-landbouwproefstation te Goes P. A. van Lith, P. v. Houwelingen en C. F. v. d. Linden allen te Goes. 13 Decembember a. s. hoopt de i» heer A. AARNOUTSE Jz., Wethouder te Koudekerke I zyn 75sten geboortedag te Ifj gedenken. N» Zijn dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. VERTREGT—DEKKEÜ. Middelburg, 6 Dec. '99. De Heer en Mevrouw VAN BRUG GEN betuigen hun hartelyken dank voor de vele blijken van deelneming ondervon den by het overlijden van hun broeder. 0 Voorm. half 10Ds. R. J. VAN DER VEEN, Bediening v. h.H. Av. Nam. 2: Idem. "Nabet'r. A v. 6LeziDg. Donderdag 14 Deo. av. 7 uur: Ds. R. J. VAN DER VEEN, Bijbellezing

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2