i9SB ~wmTTsïnTs" deNatuur-wollen Ondergoederen W.HUBREGTSE, netten en deftigen INBOEDEL, 29 Zware Olmeboomen, 27 zeer zware Olmeboomen, 21 Canadaboomen, de Boomen en het verder Houtgewas, L E E E T A F E E. AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPINGEN Donderdag 30 November het onfeilbaar middel voor Kiespijn en Likdoorns. VERKOOPEN openbaar verkoopen Vrijdag I December 1899, KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen enz. Marktberichten PREDIKBEURTEN Gereformeerde Kerk, Goes. Dinsdag *28 en Woensdag 29 November, Nieuwe moderne Meube'en, De Groot en Hondius, HUISHOUDELIJKE GOEDEREN Huishoudelijke Goederen, Woensdag 13 December 1899, ongeveer vijf hectaren Es sen-, Elzen-, Wilgen- en Berken KAPHOUT, bene vens eene partij droog TAK HOUT, 26 Populieren bootnen en meer. Zaterdag 2 December 1899, openbaai* verkoopen Binnen korten tijd hebben zij Estcourt ingesloten, toen zuidelijk van daar een po sitie bezet, de» spoorweg opgebroken, post gevat bij Mooi rivier; en nn trekken zij met moed op Pietermaritzburg aanwaar de lijn ook al niet, veilig meer schijnt te zijn. Clery zal das niet alleen Ladysmith maar ook Estconrt en Mooirivier moeten ontzetten. De drie spoorwegbruggen over Mooiri vier, Bosjesmanrivier en Toegela by Colenso zijn in der Boeren machtof worden door hen bedreigd. Hoe zal Clery dus te Es court moeten komen? Te voet over Greytewn, door een hem vijandig district, langs een grooten omweg, met weinig proviand, over ongebaande paden, er zal anders niet op zitten. En dat terwijl de Boeren o k Pomeroyen Weenen hebben bezet en daarmei den toegang tot Ladysmith bijna geheel versperren. Zal het Engel-che leger met veel artil lerie, cavallerie, enz. o/er de Drakensbergen durven? Het zal nauwelijks kunne». Te meer wyl de Boeren hen reeds voor waren en zioh bij Dargle en Boston hebben ge nesteld, vlak bij Pietermaritzburg. Thans is een deel van White's leger in Es'court, en de rest in Ladysmith dicht ingesloten. Clery zal derhalve zyn macht moeten verdoelen. Volgens Engelsche bladen is de verdee ling der Britsche tro 'pen over het oorlogs terrein aldus In Natal: Ladysmith White met 9000 man belegerd. Estcourt Hildyard met 2000 man belegerd. Mooirivier Barton met 2000; verder zui delijk Cléry met een ontzettingslegcr van 90Ó0. In Kaapkolonie Oprukkend van Oost Londen naar Queenstown Gatacre met 4000; te Naauw- poort 1000 man. In het Westen Van De Aar en Oranjerivier naar het Noorden oprukkend generaal Lord Methuen met 13000belegerd in Kimberley 2000 belegerd in Mafeking 1000. In het Noorden Plumer met lOoO man in Zuid Rhodesië Een Duitsoh blad bevat een particulier telegram volgens hetwelk Joubert geseind heeft dat White op 20 dezer belet is om een gedeelte van zijn artillerie te redden. Het ontzet van Ladysmith is thams uitge sloten, de capitulatie van White's heele leger verzekerd. Het in de richting van Estcourt opzette lijk doo de Boeren doorgelaten deel van White's troepen werd op de Toegelarivier teruggeworpen en omsingeld. Hildyard deed een uitval uit Estcourt en is op oogenblik met de Boeren slaags. De Engelschen zijn nog zoo bang voor de Basoeto's. Zij kuipen nder deze menschen opuat zij toch maar de Boeren niot üelpon. Jonathan blijft den Engelschen trouw. Maar diens broeder Joel is de vriend der Boeren. Hij heeft twee zijner zoons (dit deelde de heer Wormser gister op de Goesche meeting nog mede) naar Bloem fontein ter gijzeling gegeven als blijk dat hij in dezen oorlog de Boeren niet zal over vallen. Op 't oogenblik liggen de twee broeders overhoop en vielen er reeds doo.en. Heden is een telegram uit Londen ge komen waarin gemeld wordt dat Lord Methuen bij Belmont met de Vrij staters is slaags geweest. Na een lang en hevig gevecht waarbij de Boeren met doodsver achting streden, hebben de Engelschen de posities der Boeren veroverd en 40 hunner krijgsgevangen gemaakt. De B .eren namen hunne gewonden mee; doch paarden en ar.der vee vielen in handen der Engelschen, voor wie, zoo dit bericht waar blijkt, de wig naar Bl emfontein en Kimberley open ligt. De Boeren leden vele verhezen; de Engelschen hadden 30 dooden en 130 gewonden. Wij herhalen echter dat het een bericht uit Londen is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Muntendam J. N. Drost cand. te Bolsward - te Hiaureds. J.W. Hanne a te Augustinusga te Leilens ds. A. Ro denburg te Bergumerheide te^ Gouds- Waard, M. v. Grieken cand. te Woerden te Appelscha en te Lemele H. C. Hogerzeil cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Waarder door C. Heemskerk te cand. Ter Aar. Bedankt voor Stellendam door C. Heems kerk cand. te Ter Aar; voor Cocksdorp door ds. J. A. Gerth v. Wijk Jr. te Ben- nebroek;— voor Well door P. J. Steijnz cand. te Sluis. Goes. Al de herkozen kerkeraadsleden hebben de benoeming aangenomen. Rilland. Tot lid van bet K.escollege in plaats van I. Minnaar, die tusschentijds tot diaken was benoemd met, is lü van de 13 geldige stemmen gekozen dh-. S. Prevo, de heer M. N. v. d. Linde verkreeg de overige^ Geref. Kerken. Beioepen te Leeuwarden ds. J. D. v. d. Munnik te Barendrecht. Tot voorganger der geref. gemeente te Vledder is benoemd de heer J. de Braai Cz. te Meppel die deze benoeming heeft aangenomen. Ckr. Ger. Kerken. Beroepen te De l^fim ds M. Schouten te Kampen, Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: lo het door geweld iemand dwingen tot het dul len van ontuchtige handelingen2o het buiten echt vleeschelijke gemeenschap hebben met een vrouwdie den leeftijd van 12 jaar, doch nog niet dien van 16 jaar heeft bereikt en 3o het plegen van ontuchtige handelingen met iemand beneden den leeftijd van 16 jarenF. de B., 66 j., arbeider, Eede, thans le Middelburg in hechtenis, tot 3 jaren ger. straf, met mindering der door gebrachte hechtenis diefstal van vee uit een weide W. V., 29 j., werkman, Koudekerke, tot 2 m. gev. straf; overtreding plaatselijke belasting verorde ning te VlissingenJ. C. S., 38 j., sjouwer en P. D., 53 j werkman, beiden Vlissingen, tot f 6 b. ten behoeve der gemeente Vlis singen, s. 1 d. h. plegen van outuchtige handelingen met iemand beneden den leeftijd van 16 jaren: E. de C., 16 j., bakker, en D. P. S. Wz., 16 j., schipper, beiden Graauw, ieder tot 7 d. gev. straf; bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht: F. V., 17 j., arbeider, Schud- debeurs (Hontenisse), tot 8 d. gev. straf drie feiten van bedelarij en oplichting: M. H., 36 j., schippersknecht, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3maal 6 d. h. en 15 d. gev. straf met mindering der doorgebrachte hechtenis; mishandeling: P. S., 19 j., s heepsjager, Wemeldinge, en A. J. S., 29 j., ma hinist, Dordrecht, ieder tot f5 b. s. 5 d. h., de 2e bovendien ter zake van het opgeven van een valschen naam tot f3 b. s. 3 d. h.; mishandeling: Tb. v. R., 23 j., Assenede wijk Staakje (België), tot f5 b. s. 5 d. h. en wederspannigheid: F. B., 23 j., werkman, Selzaete (België), tot 8 d. gev. straf. In zake L. v. C., 15 j., zonder beroep te Axel, appellant van een vonnis van het kBntongerecht te Terneuzen, waarbij hij terzake van overtreding der jachtwet ia ver oordeeld tot 2 maal 3 d. h., is het vonnis des eersten rechters bevestigd. Vrijgesproken: J. M. Q,, 55 j., bierbot- telaar en J. F. B., 52 j., werkman, leiden Vlissingen, beklaagd tan overtreding der plaatselijke belasting verordening te Vlis singen; I. de G., 58 j., hvr. van A. J. v. E., Westdorpe, beklaagd van mishandeling, en G. v. d. B., 26 j., destijds postbode, Sas van Gent, thans te Middelburg in hechtenis, met last to' invrijheidstelling beklaagd van verduistering. Middelburg. Gisterenavond werd al hier ook van wege de Ned. Herv. Gem. een bidstond gehouden voor de strijdende broeders in Zuid-Afrika. Voor een groote scha re ttad inde Nieuwe kerk op ds.P. J. Roscam Abbing en dr. E. T. W. Posthumus Meijjes. Eene collecte aan den uitgang gehouden bedroeg f215.58. Tegen 1 Deo. is tot postbode van Hein- kenszand naar 't station 's Heer Arends- kerke benoemd J. Walhout, thans hulpbode te Borssele. M. C. De klerk der posterijen en telegraphie 2e kl. R. Rooseboom, van het telegraaf kantoor te Amsterdam, is tot 31 Maart 1900 verplaatst naar Ierseke. Woensdag reeds lazen wij in de Nieuwsbode dat het bericht als zou te Sta- venisse „gefuifd" zijn voor de overgave van Ladysmith, niets waar is. Ook onze berichtgever spreekt het feit tegen, in een schrijven dat wij he !en ontvingen. Naar we vernemen is de heer C. W. v, d. Boogt, secretaris van het Bureau of Immigration te Baltimore Maryland, Noord Amerika, door de Zuid Afrik, republieken benoemd als haar Zaakgelastigde voor Noord Amerika. Zierikzee. Docr een cijferfout in 't telegram stond er in ons vorig bericht uit gebracht 573 geldige stemmen dit moet zijn 563. De heer Koopman had niet 241 mair 231. Als een groote zeldzaamheid mae gemeld worden dat tij da wed. Geluk ta Poortvliet de gerst dit jaar voor dg tweede maal met goede lengte inJauiren staat. Gesneuvelden, enz. De Commissie van informatie te Am sterdam deelt mede, dat volgens een officieel telegram uit Kaapstad worden Virmeld: als gesneuveld: Coster, de Jonge,Moora, Schaink, Ruiselbergen als gewond: John Gerrit Gerard Bassle, Prins Wielandt. Rumling, Nerritsen, Bijle- vell, Deyksterhuis, Vanderlindt, Malga, Klahing; Als krijgsgevangenenDe Witt Hamer, Bennik, Van der Vlugt, Van Bosse, Kaper, Vijl, De Graaff, Ribbens, Sausenthaler, Mansvelt, Manke, Vanderhurst, Landa, Browne, Vangenne, William Martin, Lyenes, Siglé, Dijkman, Valks, Beyinck, Dewijn, Kool, Doeleman, De Graaff en Mondriaan. Daar nog verscheidene namen bij de Com missie ontbraken, worden zij, die bloedver wanten in den strijd hebben, nogmaals drin gend verzocht, formulieren aan te vragen ter invulling en terugzending. Kosten zyn niet aan deze inlichtingen verbonden. De Commissie van Informatie is samenge steld uit de heeren H. J. Eraous, Jb. Van Oversteeg en Jhr. J. De Graeff, secretarie. Van 23 tot 24 November. MIDDELBURG. Getrouwd: P. Wiileboer jm. 28 j. en D. J. Adamsejd. 24 j. W. H. Stouten jm. 18 j. en M. A. Michels jd. 23 jaar. BevuilenE. Willoboordse geb. Davidse d. W. A. E. Dar.ielse geb. Wanda d. Overled.n: M. Koopman vrouw van P" C. Kruijsse 29 j. J. van Schaick man van A. Wondergom 65 j. GOES. Ondertrouwd2', Heudiicus van den Broek 25 j. jm. en Maria Cornelia van den Berge 27j. jd Geboren21, Cornelia z. van Francois Crucq en Elisabeth de Drou. 22, Cornelia Marinus z. v. Willem Schipper en Maria Tramper. Middelburg. Dooi het bestuur der Vereeniging voor Gereformeerd onderwijs werd Woensdagavond aanbesteed het ver bouwen van de school aan de Gravenstraat. Ingeschreven door de heeren J. M. van Ditmars alhier vovr f 8701J. A v. d. Hell id. voor 7900; P. Dronkers, Kapelle, voor f 7400 G. Pr.ns, alhier, voor f 7309 J. de Buck id. voor f 7207; J. Janse Jr. id. voor f7125; H. Kenlemans id. voor f7000; J. J. Krijger, Vlissingeu, voor f 6994 en G. H.Vertregt 'lhier voorf 6617, welken laatsten inschrijver het werk werd toegewezen. ZIERIKZEE, 23 Nov. 1899. BOTER. Hoogste koers f-.57Vi a f Laagste koers f— .627» afKIPEIEREN Hoogste koers f 1.50 a f Laagste koers f 1. af-.—. EENDEIEREN. Hoog ste koers f—a Laagste koers a f de 25 stuks. VLISSINGEN, 24 Nov. 1899. Boter f 1.20 a f 1.30 per kilo. Eieren f 8.- a f 7.60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 23 Nov. 1899. Aanvoeren vrjj ruim en tot min of meer verlaagde prijzen nemers. Jarige tarwe in puike soort f6.90 tot f6 butaald. Nieuwe 15,90 a f6 verhandeld. Wintergerst in puike wichtige soort f5.60 a 15,75 en ook f9 per 100 kilo betaald. Zomergerst ruim ter markt en tot f5 a f6,10 naar genoegen te bekomen. Chevalier tot f 9,00 per 100 kilo geveild. Haver tot f3,25 a f3.50 te plaatsen. Rogg en Tuinboonen niet ter veil. Paardenooonen met weinig aanbod f6.10 a f6.20 betaald doch meest op f6,25 gehouden. Witte baonen op f10 gehouden en slechts enkel tot f9,60 a f9.75 afgi geven waartoe gevraagd bleef. Bruine boonen in puike ronde soort f 10.75, ofschoon men op f 11 vast hield, dito groene erwton in puike kook? ooit f8, kroon- erwten weinig aaugebvden en f 8,50 a f8.75 gekocht, koolzaad tot 19 aangeboden. Boter 1-90 a 11.15 per kilo. Eieren f6.— afper lOOstuks. Friedrioh Oehnitiger. Geschie denis desChristendoms. Voor Neder- land bewerkt. Rotterdam, J. M. Bredee. Wij hebben reeds vroeger onzen eersten indruk van dit fraaie werk weergegeven. Thsns ligt 't in zyn geheel voor ons in prachtigen lederen band, keurig geïllus treerd en „voor Nederland ben erkt" op een wijze boven onzen lof verheven. Wy her innerden reeds vroeger hoeveel goeds door kenners als prof. Bavinok en vele andere geleerden die 't volk kennen, van dit boek gezegd is. En wat zy van de oo spronke- lijke uitgaaf zeiden, geldt nog meer van deze, waaraan ook een objectieve beschou wing over de Nederlandscbe kerkelijke toe standen van den jongsten tijd is toegevoegd. Met groote waardeering wordt gewaagd van 't optreden van Groen en Kuyper en vooral 't optreden van dezen laatste als van grooten invloed op de ontwikkeling van kerk en staat geschetst. Het pracht werk met zijn 125 platen ko«t slechtsf 3,50, in band f3.90; in dezen tijd van geschen ken dealen een kostelijke gelegenheid om onzen vrienden iets goeds aan ta bieden. Donderdag 30 Nov. 'sHe er Arendskerke, door de Stoom zuivelfabriek het ophalen en terugbezorgen der melk, dienstjaar 1900. Inl. aan de fabriek. Biljetten voor 1 Dec. bij dhr. J. Note boom. Donderdag 7 Doe. Terneuzen, 3 uur bfj wed. Susjjn het maken van werken aan den cal. Nieuwe Neuzenpolder. Aanwijzing 30 Nov. 8-9 en 4 Dec. 9 10 uur uur aau 't directiegebouw. Dinsdag 28 Nov. Goes, half 3 bij L. Rijk voor erven J. Mejjler Az. door not. Mulock Houwer een huis, wagenmakerf] waarin rijtuighandel. Voorstad, groot 5.38 c. A. Middelburg 10 uur Notarisbuis door not. Verhulst inboedel. Inl. De Groot en Hondius. Woensdag 29 Nov. Vlissingen, 10 uur door not. Boson inboedel en koftiebuisinventaris op de Rom mel kade. Middelburg, Abdij Korte Giststraat, Notarishuis door not. Verhulst 10 uur in boedels en nieuwe meubelen brandkasten, goud en zilver. Zaterdag en Maandag 10—4 uur te zien. Inl. de Groot en Hondius. Kloetinge, 2 uur door not. Mulock Houwer voor dhr. Burger 95 olmen, 3 canada's en 14 esschen in Gasjeshoek, enz. in 17 perceelen. Donderdag 30 Nov. Middelburg, 2 uur dooi not. Wisboom Verstegon Q 57 afbraak. Te zien 'sniorgms voor de verkooping. Vrpdag 1 Dec. Goes, 9 uur bij erven Meijler door not Mulock Houwer 4 barouchetten, landauer, break onder de kap, 4 Utrechtsche wagens- 2 met portieren, dogcait, hittebreak, 2 karos- wagens, 1 geschikt voor 5 a 6000 KG. gewicht, 2 veeikarren, 7 kar en, 2 kruiwa gens, 2 arresleden, rjjVuigdeelen, 400 droge platen, gereedschap, ook nieuw. Zaterdag 2 Dec. Kloetinge, 11 uur door not. Pilaar bij Huis Halfweg voor dhr. A. Dekker 2g en 7 zware olmen6n '21 Canada s. Woensdag 6 Dec. Kloetinge, eind lange dijkje 10 uur door not. Mulock Houwer voor M. Burger en Kerkvoogden 4 popelieren, 20 Canada's, 20 esschen en olmen, '25 wilgen kapboomen en Gasjeshoek, 29 canada's in Abbekinders en 14 in Stadhoek esschen. En bjj Akkenaar 7 perc. hakhout en 4 perc. strobbels. Vrijdag 8 Dec. liorsele, door not. de Vos nieuwe houtwaren 10 uur. En biggen en loop- vaiktns. Maandag 11 Dec. Kapelle, door not. L. Liebert bij Hanson voor mevr. de wed. Ste k 6 uur een wis- schenbosch in Maalstee, 9290 cA. en 430 cA. wegeling. Maandag 18 Dec. Goes, half 11 in de Prinse door not. de Ronde Biesser voor erven mr J. C. R. v. d. Bilt lo. de hotstede Hof Maalstede Post weg, 61,5628 H. verpacht aan v. Hoorn 2o. de hofstede Hof Dijkwel in Dijkwe 54,1757 H. in pacht bij J. Mol. 3o. 2,7580 A. s. Zaterdag 25 November '99 hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders g LEENDERT LAMBRECHT8E en ADRIAN A VAN BOVEN, hunne 30-jarige Echtveree- f niging te herdenken. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. <j£ Rilland-Ba k, Nov. '99. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan allen, voor de veie blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, in 't bizonder het Chr. Fanfarecorps „Eendracht maakt macht" en de Chr. Zangvereeniging „God is mijn liei". P. H. BROERSE. C. P. BROERSEDegens. Serooskerke, 24 Nov. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijnen oprec'itin dank voor de zeer vele bewijzen van belangstelling ontvan gen op 22 Nov. by gelegenheid van zijnen 70sten jaardag. B. M. DEN BOER. Voor de vele blijken van belang, stelling, zoowel van elders, als van hier ontvangen op myn 80sten jaardag, betuig ik mijnen oprechten dank. Wed. J. VEREEKEVejsbhoek. Wolfertsdijk, 22 Nov. 1899. O Voorm. half 10: Lezing. Nam. 2Idem. Av. 6: Idem. van J Notaris WISBOOM VERSTEGEN ia voornemens op namiddags 2 nnr, aan den Achtersingel,naby de Zandstraat Q 57, te Middelburgin het openbaar te verkoopen eene partij AFBRAAK, w.o. Palen, Ribben, Achterdelen, Planken, Latten, Schalen, Brandhout, Pannen enz. Te zien des morgens vóór de verkooping. WEDEROM ONTVANGEN Middelburg, Korte Noordstraat, MIDDELBURG. De Notaris J. W. VERHULST zal a. s., telkens des morgens ten IO uur en ZJO noodig Donderdag des namiddag» ten 2 uren benevens: w. o. Boogkabinet, Pianino, Moten- Eiken-, Mahonie-, Pitchpine en Geschilderde Salon-, Eet-, Huis-, Kantoor- en Slaapkamerameuble menten, Brusselsche Tapijten, Ax- minster en andere Karpetter, Fan- tasiestoelen en Luxemeubeltjes, Brandkast. Vul- en andere Ka chels, Goud en Zilver, w. o. 4 Kerk boeken met gouden sloten, 2 ge il lustreerde Statenbijbels in pracht band, Meubel- en Kamer behanger, Fournitures en Gereedschappens Werkbanken, Fineer, "Werkhout en, meer andere goederen, welke te bezichtigen zyn beden Zaterdag tegen betaling van minstens IO cent ten voordeele van bet Roode Kruis en Maandag a. s. gratis van 1012 en van 14 uur. Bij deze veiling zijn de goederen uit het faillissement der firma WED. DOES BURG en /n. alhier. De Taxateurs-Vendumeesters, DIN SD AG: F.ntasie Stoelen, Luxe en andere Meubelen, Spiegels, Schilderijen, Gravures, Gordijnen, Beddengoed; 3 uur Buitengoederen, Kachels. WOENSDAG 10 uur: Meubels, Spiegels, Goud, Zilver, Kar petten, Kachels. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 ure op de buitenplaats „Duinvliet", en in het „Overbosch", by Domburg, in het De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 11 uren, in de ge meente Kloetingein een boomgaard aan den 's-Gravenpolderschen straatweg, naby het „Huis Hallweg," voor den beer A. Dekker Jz., VERKOOPEN: n dien boomgaard langs de straat- of oostzijde, en aldaar, langs de achter- of westzijde. Te veilen in 2 perceelen en in massa; en aldaar, langs de noordzijde, geschikt voor werkh out. De Notaris DE HONDE BRESSER zal op des voormiddags 10 uren te Heinkenstand, op de warande in het aan de in de warande.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2