SA5DÜITEN. Franken&Goemans -iAllYRRTEXTIi NOTARISHUIS. verkoopen i Openbare Verknoping Woonhuis, de Wagenmakerij, Openbare Yerkaoping 95 zware Olmeboomen, 3 Canadaboomen, 14 Ésschenboomen, HaardenenKachels, KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Schuren en Erf, Petroleumkachels, Afloop Yerkoopingen enz. SCHOUW ING. Briefwisseling. marktberichten. Burgerlijke Stand. Heden Dinsdagmiddag Donderdag 23 November 1899, op Dinsdag 28 November 1899, het gunstig gelegen op Woensdag 29 iNovember 1899 Stroosnijders en Peemolens, ZaaiiuacSiines, Ploegen, Dorsch machines, Gereedschappen, eener Pensioeniverordening voorde gemeente ambtenaren. Er hebben zich weder drie homoeo- pathische geneesheeren gevestigd te weten dr. v. d. Stempel te Zaandam, dr. M. P. Hns te 's Gravenhage en P. L. v. d. Harst te Alfen a. d. Rijn. Het Hom. Maandblad zegtDeze heeren praotiseerden vroeger als alJopathisch ge neesheer, doch werden langs verschillende wegen en door verschillende middelen van de waarheid en deugdelijkheid derhomoeo- pathische geneeswijze overtuigd, zoodat zij zich thans als overtuigde homoeopathische doctoren gevestigd hebben. De Sociaal Democraat meldtDe radicaal Ketelaar stemt ten opzichte van 't wetsont werp voor leerplicht vóór twee geheel tegenstrijdige moties. Voor de eene die luidt: de vergadering dringt op aanneming van het wetsontwerp op den leerplicht aan in hoofdzaak onge wijzigdstemt Ketelaar in de vergadering uitgaande van liberale kiesvereenigingen. Voor de andere motie luidende: „de ver- gadering dringt aan op aanneming yan het wetsontwerp op den leerplicht met vol doende waarborgen van voeding, kleeding enz. van staatswege", stemt Ketelaar op vergaderingen van arbeidersvereenigingen. De redactie noemt het ten heksentoer de vraag hoe dit mogelijk ie, daar de eerste motie de andere uitsluit, voldoende te be antwoorden. ATJEH. Geseind wordt aan de N. R. Ct. Majoor v. d. Wedden beeft ten heuvel stelling van den pretendent-sultan Panglima Polim en het hoof! van Pensangan beznlden Tjot Pi aangevallen. De vijand die vele repeteer- en andere geweren had, vluchtte na een hard gevecht, met achterlating van 12 i'.ooden. Aan onze zijde werden 3 minde ren gedood kapitein H. T. van IJseldijk ernstig en 9 minderen licht gewond. Bij een verkenning die den volgenden morgen plaats had, werden vaD den vijand 4 dooden en 11 gevangenen gemaakt. De hoofden zijn nu naar de Gajoelanden. Opbrengst Transvaal-Collecte. Wolfertsdijk bij 't biduur in de Geref. kerk f 39,25 (wij schreven abusievelijk f 33,25 Red.) Axel, Geref. kerk 76,21V3 en f5.20 langs de huizen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Poortugaal ds. A. Groeneveld te Schellinkhout te Heteren ds. B. J. v. fleijningen te Hoogeveente 's'Her- togenbosch ds. C. T. Cramer v. Baumgarten te Blijhamte Kootwijk H. J. Uithuis cand. te Elburg; te Heinenoord en te Hoog. Blokland M- Jongebreur cand. te Ouderkerk a. d. IJselte Heinoo ds. C. Spoelstra te 's Gravenhagete Aalsum ds. H. L. A. Feykes te Marken te Zuid Beijerland ds. WHoeksema te Achlum. Aangenomen naar Paesens door J. Jukema cand. te O jsterbierum naarBabyloniën- bioek door M. Liudenborn cand. te Oud Beijerland -naar Yoorschoten door ds. C. v. Wijngaarden te Kamperveen. Bedankt voor Gorredijk door dr. H. Th. du Savr te Lippenhuizen voor 's Graven- zande door ds. W. v. d. Bijtel te Makkum voor Oud Alblas en voor Hasselt door ds. C. J. Leenmans te Zetten. Stavenisse. Bij de verkiezing van drie notabelen bij de N. H. K. werden 77 geldige stemmen uitgebracht. De aftre dende notabelen de heeren A.C. van Zorge en O. van Nienwenhuijzen werden met 75 en 73 stemmen herkozen. In de vacature A. Steendijk, tot kerkvoogd benoemd, werd met 64 stemmen de heer C. L. Dorst ge kozen. Biezelinge. Het kiescollege benoemde tot ouderling den heer C. v. Linde, aftre dend diaken, en tot diaken dhr. C. de Waard. De heer v. d. Linde vervangt den heer J. Rottier die niet herkozen wenschte te worden. Beiden hebben aangenomen. Goes. Het kiescollege herkoos tot diake nen de heerenJ.de Kruijter en P. Verburg die de benoeming aannamen en tot ouder lingen de heeren W. Cense en P. C. v. Melle, de heer Cense heeft niet, de heerv. Helle nog niet aangenomen. Middelburg. Tot notabelen zijn her kozen de heeren L. C. Breebaart met 61i J. P. C. Rozenberg met 60, J. Snoep Sr. met 62 van de 62 uitgebrachte stemmen. In de vacature wijlen de heer L. W. Dockheer werd gekozen de heer D. Wisboom Verstegen met59st., alien candidaten van de kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis." Geref. Kerk, Beroepen te Herwijnen ds. G. J. D- Afllders te Elburg. Aangenomen naar Medemblik door J. Sybrandi jcand. te Mildamnaar Appel scha door P. Kister te Zegwaard. Bedankt voor Lutjegast door J. Sybrandi Cind voor Emmer Cempsscuum door P. Koster te Zegwaard; voor Zuidlana door ds. S. O. Los te De Lier; voor Sneek B door dr. A. G. Honig te Zeist. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Oud Beijerland H. Frugte te Twelloo. Geslaagd te Rotterdam voor de acte Uekenen de heer M. G. Slikkerveer, van Middelburg; en te Dordrech Ivoor ie acte vrije- en ordeoefeningen de heer A. Verhage, var. Goes. Kruiningen. oensdag 15 Nov. hield de gereformeerde kerk onder voorgang vi n ds. B. v. d. Werff in gemeenschap met de meeste gereformeerden in Nederland, een bidstond voor onze broeders in Trans vaal. De leeraar opende met gebed; na 't zingen van Ps. 27 vers 1 en het lezen van Ps. 80hield hij een rede naar Gene sis 18: 14. Hij bepaalde de hoorders bij het ge schiedverhaal van den strijdhet onrecht vaardige van den strijd en den drangreden tot het gebed voor dien strijddoch schet ste vooraf de overeenkomst van den aarts vader Izak hoe hij gedurig bij hetgraven der putten onrechtvaardig door de Filistij nen verjaagd werd maar hoe toch ten slotte die groote Filistijnen Koning moest komen om den vrede met Izak te sluiten. Hierop gaf spreker in korte trekken de geschiedenis der Boeren van 1652 tot heden en teekende ook hoe dit volk in hoofdzaak zijn reent calvinistisch karakter altijd ge toond heeft om voor recht goed en bloed veil te hebben, maar dat Engeland, evenals de Filistijnen bij Izak dat Volk gedurig verjaagde van hunne wettige erve en waar om? Alleen gedreven door heerschzuchteu gelddorst, maar hoe gedurig dat volk klein in kracht in hun God groote kracht hadde, en machtige legers op de vlucht hebben ge jaagd. Spr. eindigde met het volk dat dien God erkent op te wekken tot het gebed en wees het volk op onze historie, op de kracht des gebedsenhoedeHeerenog dezelf de is voor allen die hem aanroepen. Jammer dat de opkomst niet zoo groot was als wel verwacht werdte meer daar het hier de belangen gold, niet van een kerkelijk maar van een Nederlandsoh stam volk, waar het Kruiningsche volk dien avond zoo weinig belang in toonde niet tegenstaande uur van aanvang en weers- gesteldI eid eraan mede werkten om een goede opkomst tot zoo een doel te mogen verwachten. Middelburg. Dat onze stad bekend is om haar beroemd stadhuis, haar middel- eeuwsche abdij en zoovele andere schoone gebouwen, steeds meer de aandacht trekt en door vreemdelingen bezocht wordt, is zeker ook toe schrgven, aan den ijver, waarmede tegenwoordig vele kunstwerken van wege het Rijk, de Provincie of de Ge meente worden gerestaureerd. In dit opzicht steekt onze tijd gunstig af bij dien van voor 25 jaren, toen zoo menig gebouw uit vroeger eeuwen noodeloos onder den hamer der sloopers viel. We denken aan onze schoone dampoort, ons gasthuis, ons werk huis, ons jjkkantoor enz. die geslecht werden of waarvoor smaaklooze gebouwen in de plaats kwamen. Dit goede voorbeeld om deze bouwwerken uit vroeger eeuwen voor verval te bewa ren vindt thans ook navolging bij sommige particuliere kunstminnaars. De bekende apotheek van den heer L. K. v. d. Harst op de Pottenmarkt alhier met haar luifel en antieke gevel, behoorde tot die weinige gebouwen in onze stad, die nog niet gekleed was in het leelijke modekleed dezer eeuw: Cementgevel, recht lijnige kroonlijst en groote spiegelruiten. Bouwvalligheid noopte echter den eigenaar aan herstelling te denken. De vrees was dus niet ongegrond dat ook deze herinnering aan vorige eeuwen zou worden uitgewischt. De heer v. d.Harst die zich op zoo menig gebied reeds heeft doen kennen als een vriend en bevorderaar van kunsten en wetenschappen heeft zich echter jegens onze stad verdienstelijk ge maakt door dit gevaar af te wenden. In alles getrouw aan het oorspronkelijke is de gevel van dit gebouw geheel ge restaureerd. De onderpui met haar schuinen kelder, haar onder- en bovendeur, haar in lood gevatte ruit gedeeltelijk net gebrand glas, vervaardigd te Veere, en haar luifel geeft ons een beeld van een middeleeuwschen winkel. Het overige deel van den winkel in Oud Hollandschen stijl opgetrokken uitgebakken steen en banden van zandeteen, met kruis ramen waarvan het benedendeel doorslag- vensters, in kleuren beschilderd, gesloten wordt en het bovendeel in roodgevatte ruit fcevat eindigt in een puntgevel. Het geheel maakt een allergunstigsten indruk, en is waard bekeken te worden. Het verplaatst ons in den geest in de 15e en 16 eeuw en deze stomme steenen zijn voor den belangstellenden toeschouwer Bprekende getuigen die meer leeren dan menige les in de geschiedenis. Ontwerper en uitvoerder komt een woord van lof toe voor hun arbeid. F inde dit goede voorbeeld navolging, er zijn nog meer gebonwen die voor restauratie in aanmerking kunnen komen. We denken om slechts een enkel te noemen, aan onze infirmerie, het voormalige Schuttershof „de edele bnsse" dat gedurende het oproer van 1787 zoo deerlijk heeft geleden. Te St. Maartensdijk en te Sta venisse is er Vrijdag 11. gevlagd, schoten zijn er gelost, „rondjes" zijn er gegeven, er heerschte veel geestdrift omdat Ladysmith was gevallen Mogelijk wel wat vroeg gefeest (of te laat? Red.) Te Sappemeer raakte eene familie die per rij tuig van een bezoek Vrijdagavond half 12 terugkeerde, in hetkanail. Allen werden gered, uitgezonderd de 19jarig dochter, de ouders moesten haar voor hunne oogen zien verdrinken, zonder hulp te kun nen bieden. Dezer dagi-n werd door de Tel. ge meld, dat te Buren een vader zijn dochter voor f 1000 had verkocht. De oplossing is ons nu gegevende dochter tiouwde, na lang verzet van den vader en deze eischte toen van zijn schoonzoon f1000 voor 't afgeven van het kindje, dat eenigen tijd geleden was geboren en dat het echt paar thans vaii den grootvader terugver langde. Zaterdag zijn te Rotterdam vijf der slachtoffers van de Gapellesche spoor .vegiamp ter aarde besteld. De heer v. Ham en zijn vijfjarig dochtertje en de handelsreiziger Jansen op de R.K. en de onderwijzer L> lyveld en de 20jarige v. Lerven op de Al gemeens begraafplaats. Een lijk is naar Groningen vervr erdnog twee werden heden teraarde brsteld. Bij de begraving van dat van mejuffrouw Oving te Groningen was groote deelneming Ds. v. Gilse sprak woorden van troost bij de groevede be droefde vader, door twee zoons gesteund, kon niet spreken namens hem werd be dankt door een zoon voor de laatste eer hun lieve doode bewezen. In den algemeenen toestand der gekwet sten, nog in 't ziekenhuis in verpleging, is geen verandering gekomen. De heer G. A. de Jong verkeert nog altijd is levensgevaar. Deze heer is reiziger bij de Stuiverszeepfa brieken, waarvan hij eene portefeuille met 500 quitanties bij zich had, die vermist wordt. Nog een laaghartig geval van be- rooving heeft zich bij de ramp vóorgedaan. Mej. Vürtheim, die tot de ernstig gekwet sten behoorde, lag langs den spoordijk, toen zij de hulp van een manspersoon inriep, om haar schoenen los te maken, omdat die knelden. Hij ontnam haar evenwel haar gouden armband en wilde zich ook mees ter maken van baar gouden engagements- ring. Door het dichtknijpen van de hand belette zij zulks met alle krachtsinspanning, waarop de onverlaat zich verwijderde, om wellicht bij anderen of op de lijken zijn slag te slaan. Mej. V. heeftin het Zieken huis verklaard, den roover te zullen her kennen. Hij was als welgesteld landbouwer gekleed. Nog een ander gekwetste: Heijning, bouwkundige te Nienw Lekkerland, is een been afgezet geworden. Twee loopjongens van een comes- tibleswinkel te Groningen raaktenZater- dagavond, toen ze bezig waren, messen te slijpen, aan het stoeien, waarbij de een den ander in den rug een verwonding toe bracht, die den dood ten gevolge had. Te Parijs zijri den 13en dezer een aantal mmschen ziek geworden uit vrees voor het vergaan d^r Wereld. Vele ouders hadden dienzelfden dag hunne kinderen voor dezen zich naar school be gaven, met vele'tranen omhelsd. „Een reuzen orgel'?. Te Sydney in Australië is het grootste orgel der wereld ingewijd. De bouw heeft drie jaar geduurd en heeft 780.000 pulden gekost. Dinsdag 21 Nov. Middelburg, door not. Verhulst voor dhr. Polvliet, Notarishuis 2 uur 100 post duiven. Goes, 3 uur in de Prins van Oranje door den ontvanger der registratie verpach ten voor 7 jaar de dijken langs het kanaal en gras- en bouwlanden recht tot rapen en afsteken van schelpdieren in de buiten havens van het Kanaal, in 21 perc. Inl. de ontvanger te Goes. Middelburg. Notarishuis door not. Ver hulst 10 uur voor de heeren Polvliet, c. s. rasduiven, inl. de Groot en Hondius. Woensdag 22 Nov. If oord-K raaiert 10 uur bij Jacob do Jpger door not. Bresser 21 olmen, 150 tronk - boomen, 17 vruchtboom en. En om 1 uur nabij Buitenlust 60 canada's. Donderdag 23 Nov. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Veihulst 8 uur een huis en erf Lange dellt, 2 winkelhuizen Lange Noordstraat en Gravenstraat. Een bergplaats bij den Segeers- singel. Te zien 22 en 23 Nov. 10-12 en 2—4 uur. Heinkenszand. Heden Maandag werd door not. de Ronde Bresser voor er en mr. J.C. R. v. d. Bilt on "rouwe J. C v. d Man- dere publiek geveild: lo het heerenhuis, koetshuis, schuuitje, tuin en bosch groot 4645 cA. Kooper dhr. B. Vermande alhier voor f5060 en f760 voor houtgewas. 2o en 3o een huis, schuur, tuin, erf, boomgaard en bosch groot 2,69,70 H. Kooper dhr. G. Paauwe id. voor f7697,86 den hoop en f140 voor houtgewas. 4o 9360 cA. bouwl. Kooper dhr. Jan van Damme alhier voor f2504,58. 5o 5640 cA. weiland. Kooper dhr. M. van Damme te 's Heer Arendskerke voor f2523,55 den hoop en f600 voor houtgewas. 6o 4,95 A. tuin voor f300 aan dhr. Iz. Cappon alhier. 7o 1,3030 H. bouwland. Kooper voor f2789,29 de heer B. Simonse alhier. 8o 5,3470 H.id. voor f5654,95 dhr. L. Courtin alnier. 9o 2,7690 H. bouwl. voor f3034,32 aan dhr. Dancker Rijk alhier. lOo en llo 2,7070 H. bouwland voor f4691.03 aan dhr. E. L van Mervennée te Middelburg, 12o 2,2470 H. bouwl. voor f3235,35 aan mr. F.N. v. d. Bilt te Middelburg. 13o 60,45 A. bouwl. voor f 1262,17 aan dhr J. Kristeljjn alhier. 14o 1,9480 H. id. voor 12854,48 aan dhr. A. Witkam te Kruininge. 15o 1,8380 H. voor f 2482,52 aan dhr. C. Raas alhier. Alles onverminderd 8Vs procent. De prijzen liepen van f415 tot f1120 per gemet. ST. LAURENS 22 Nov. WILLEM ANNAPOLDER 25 Nov. Het stukje van den heer C. E. v. Koets veld kan heden niet opgenomen worden, Woensdag. Red. Woensdag 22 Nov. Middelburg, door 't postuur der ver- eeniging vaor ger. onderwij 8 uur in Con cordia verbouwen van de school aan de Gravenstraat. Aanwijzing 15 Nov. 3 u ai- Bestek a 50 cent bij A. D. Littooy- Inl. J A. Vertregt. Donderdag 30 Nov. 's Heer Arendskerke, door de Stoom zuiveliabriek het ophalen en terugbezorgen der melk, dienstjaar 1900. Inl. aan de fabriek. Biljetten voor 1 Dec. bjj dhr. J. Notebosm. Ovezand. Aangevoerd op de beden Maandag alhier gehouden veemarkt 85 stuks hoornvee, en 5 sohapen. Handel re delijk vlug. AXEL, 19 Nov. 1899. Oude Tarwe f 7.75 a f 8. Nieu we Tar we f7.25 a f7.75. Rogge f7.50 a f 7.75. Nieuwe Wintergerstf9.—a f9.25. Zomergerstf 8.25 a f8.50. Haver f6.25 af675. Kookerwten f8.75 a 19.—. Voererwten f8.— a f8.50. Paardenboonon f7.50 a f8.Lijnzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 1.90 a f2.50 per 100 KG. Rotterdam 21 Nov. 1899. Buitenlaudsche en Meel onveranderd. Prima f 10,50 a i 11,50 Eerste qual. f9,50 a f 10,50 Lijnzaad tamelijk aanvoer en vraag f 11.a 12.50 Tarwef 5.70 a f 6.40 Rogge- 6.- - 6.60 Wintergerst - 855 - 9.10 Zomergerst 825 8.60 Chevalier - - -•- Haver- 2.80 - 3.60 Paardenboonen - -— Erwten- 6.75 - 7.25 Kookerwten. - 7.25 8.- Bruine Boonen 8.- - 9.25 Witte9-25 10.25 Kanariezaad - 6.75 -|7.75^ per 100 kilo- Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 241 runderen, 194 kalvers. 2701 schapen of lammeren, 738 varkens. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwak 64, 2e kwal. 58, 3e kwal. 54. Kalve ren le kwal. 85, 2e kwal. 60 a 75. Schapen le kwal. 50, 2e kwal. 44, 3e kwal Varkens le kwal.36a—,2e kwal. 35, 3e kwal. 34 c. licht soort 32 a 35. VLAS. 4237 steen blauw, 1000 steen wit, 2450 steen Groningsch a 30 a 40 stuivers. 600Ó steen Holl. geel, 35 a 45. AJUIN. 8000 balen. Puike 11.50 per 60 kilo ZEEUWSCHE EIEREN f5.40 a f5.60. AARDAPPELS. Geldersche blauwe f 2.00 af 2.50. Zeeuwsche blauwe fl.80 a fO.— Champions 11,10 a fl,25. Footers ïl.OO a fl.20. Spuische Jammen f2.30 a f2.50. Overmaasch© Jammen f2.— a 2.30. Zeeuwsche Jammen fl.80. Zeeuwsche roude fl,70 a fl.80. Aardappels onveranderd. Handel slap, tamelijke aanvoer. Van 18 tot 20 November. MIDDELBURG. Bevallen E. van Goozen geb. Besmau z- Overleden: J. L. Pluggeongeh.d. 53j. R. Slager wede van S. L. Gobetz 58 j. J. Caljouw wedr van J. van den Bosse 76 jaar. GOES, le huw. af k. -. 19, Pieter Jan Papegaai) 38 j. jm. te Amsterdam enFran- cina Pieternella Jaeomir.a Sturm jd. 40 jaar te Middeiburg onlangs te Goes. Geboren 18, Francina d. v. Guiljaam Bruel en Pieternella Wisse. Aagtje Cornelia d. v. Izaac Paulus Geon-e en Adriana Pieternella Maria van Veen. - 19, Cornelis Boudewijn z. v. Cornelis Boudewijn van Sprang en Jannetje Koets. Overleden: 19, Cornelia van der Bliek62 j. geh. met Jacob Zwartepoorte. V n 11 tot 18 November. VLISSINGEN. OndertrouwdA, C. J. Beniest jm. 26 j. on M. S. de Kooi; jd. 23 j. A. C. F. de Koning jm. 31 j en E. S. C. Noijons jd. 25 j. GetrouwdA. L. Debrae wedr 26 j. en E. R. Vanoutrjjve jd. 25 j. O. W. Erdlejm. 30 j. en J. W. vau der Leye jd, 24 j. Bevallen: A. Bosschaart geb- Goossen z. R. F. Vlietinck geb. de Groote d. D. M. Aarnoutse geb. de Waard zl M. D. Colijn geb. Verlinde d. S le Feber geb. Vader d. M. V. Blondéget. Debra z. M. M. den Boer geb. Heule d. H. Burggraat geb. Doller d. en z. (tweeling.) S. M. dr Vey, geb. van Maarelen d. J. Castel geb. Dronkers z. M. A. de Boer geb. Schrieken z. C. M. L. Loesberg geb. Krug d. (levenl.) E. ds Jonge geb. de Kooning d. (levenl.) Overleden L. J. Kole z. 3 d. - - A. J. Hol z. 5 m. A. Klaassen wed. van A Verze- veldt 86 j. - A. Bostelaar mar van J. Barendse 78 j. Heden overleed, in de ouderdom van juist 76 jaren, onze geliefde Vader-, Behuwd-, Grootvader en Broeder JACOBUS CALJOUW. Middelburg19 Nov. 1899. Namens de familie A. POLDERMAN, Vlissingen. A. CALJOUW, Veerscheweg. J. CALJOUW, Koudekerke. Bijzondere en algemeene kennisgeving *¥f Onzen darak aan allen, die ons op 17 dezer blijken gaven van belang stelling bij de viering van onzen 70sten jaardag. Gebroeders CORNELIS en JOOS VAN DAMME. Wolfertsdijk 20 Nov. 1899. Aanstaanden Woensdag hoopt JO- HANNA VEERHOEK Wed. J. J| 3 Veeeke, haar 80sten geboor- i tedag te herdenken. EEN GOED VRIEND. g Wolfertsdijk 22 Nov^99^ MIDDELBURG. om 2 uur verkooping van Te bezichtigen in den morgen. De Notaris J. W. VERHULST zal op des avonds ten acht uur, op de bovenzaal van de Sociëteit „de Vergenoeging", op de Groote Markt te Middelburgpubliek presenteeren te lo. Een HUIS en ERF, in den Lan- gendelft te Middelburg, wijk II no. 2. 2o. Een WINKELHUIS en ERF, in de Lange Noordstraat, aldaar, wijk C no. 48. 3o. Een WINKELHUIS en ERF, in de Gravenstraat, aldaar, wijk I no 255. 4o. Een BERGPLAATS en ERF, bij den Segeerrsingel, aldaar, wijk V no. 24e. Daags voor- en op den verkoopdag te zien, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur, op vertoon van een permissiebiljet met verdere inlich tingen verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris. 's avonds te 7Vs uur, te Goes in het kof fiehuis bij L. Rijk, voor de erven van dhr. J. MEIJLER Az. ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van: waarin rijtuighandel gedreven wordt, met te Goes aan de Voorstad, wijk E no. Ill, groot 5 A. 38 cA. 's namiddags te 2 uren, te Kloetinge in de herberg van W. Aïïkenaar, voor den heer M. Burger, ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER van HM waaronder 1 van 2,23 M.en verschillende van 2 M. omtrek. van 2 90, 2,82 en 2,20 M. omtrek, waaronder 1 van 2,15 M. omtrek. De Olme- en Esschenboomen en 1 Cana daboom staan in de gemeente Kloetinge in Gasjeshoek, 1 Canadaboom in een bosch aan de leiding en 1 dito aan het padje naar Abbekinderen. De boomen worden verkocht in 17 perceelen. berichten de ontvangst van eene ruime sorteering

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3