KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS- Landbouw. Provinciale staten van Zeeland. DE KAMER EN DE WET. Het telegram dat door Wyndhamm in het Engels, he parlement werd voorgelezen, luidde, gefatsoeneerd door den minister, aldns: Een sterke vijandelijke colonne (de lezer lette er op dat hier de Boeren be doeld zijn) is uit het noorden en westen komen ainrukken op de strijdmacht van generaal Yule welke dientengevolge nit Dundee aftrok en zich te Glencoe concen treerde. Wij onderstellen dat de gewonden en de dokters zijn achtergelaten (de lezer gelieve hier een overhaasten aftocht te veronderstellen.) Joubert telegrafeerde Dinsdag aan de regeering, dat Meyer een ontmoeting had met de Engelschen by Dundee. Me} er maakte door middel van een bode een plan de campagne met Erasmus, die niet verseheen. Men veronderstelt dat de verliezen der Engelschen zeer groot zijn. De Transvalere leden ook, maar tengevolge van mist is het onmogelijk alle bijzonderheden te verkrijgen. Bericht wordt, dat er 10 dooden en 25 gewonden zyn. White's poging om den spoorweg terug te nemen is mislukt. Het oprukken van het hoofdcorps der Boeren dwong White naar Ladysmith terug te keeren. Het eenige resultaat van den slag bij EDndslaagte schijnt te zijn dat de Boeren (onder Erasmus) de Engelschen (onder White en French) hebben opgehouden o;idat de Boeren (onder Meijer en Joubert) zouden knnnen voortrukken. De Boeren beschoten voorts Dundee. Een telegram van gisterenavond meldt dat de Hoeren Glencoe vero verden en Yule zich genoodzaakt zag terug te trekk n. Kolonel Schiel, die thans krijgsgevangen is, moet aan den Duitschen Keizer het volgende telegram hebben gezonden „Duitsche vrijwilligers, oprukkend naar de grenzen, beloven hun trouw aan den Duitschen broederstam te bewaren, vech tend of sneuvelend. „Zij beklagen het diep, dat de politiek der hooge regeering niet van invloed kan zyn op hunne belangen; doch protesteeren tegen den roofzuchtigen aanval van Engeland. „Moge het Duitsche bloed voor vrijheid en recht niet voor niets vloeien en de zegen van Uwe Majesteit met ons zyn. Duitsche soldatentrouw zal vriendschapsbanden vast aaneengeknoopt houden, zooals Uwe Majes teit eens zelf getoond heeft." T. De volgende week kan Buller met zijn troepen aan de Kaap verwacht worden Zaterdag jl. verliet een vloot stoom schepen Engeland met 50 duizend wel gedisciplineerde troepen naar Transvaal om dé Boeren te verpletteren. Zou het ook h er niet kunnen wezen: £y belacht hun raad? Een vriend van de Boeren! Wilhelm II gaat Zaterdag by de Engel schen op visite. Met deze in een paar woordon veelzeg gende veroordeeling van een Keizerlijke daad, door de Sociaal Democraat, veretni- gen wij ons. BEKEMD V1AKINGEN. CoeS- Wegens het verleggen van de straat wordt de üustsingel voor rij- en voer tuigen afgesloten van 30 October tot en met 1 December a. s. De weg kan genomen worden langs den Westsingel, de L. P. van de Spiegelstraat en Jacob Valcsestraat. 25 October '99. De minister van binnenlandsche «aken heeft den nieuwbenoemden inspecteur van het middelbaar onderwijs K.ten Bruggencate belast met bet toezicht op de openbare en bijzondere scholen van middelbaar onder wijs in de provinciën Noord-Brabant, Gel derland Zeelaid, Utrecht, Overijsel en Limburg, met uitzondering van die scholen, waarvan het toezicht aan andere inspec teurs is opgedragen, en den beDoemde als standplaats aangewezen de gemeente 's Gravenhage. De heer K. ten Bruggencate werd te Almeloo geboren, waar hy zijne opleiding gedeeltelijk genoot op het toen aldaar be staande gymnasium. Ook was hij eenigen tijd kweekeling der normaallessen aldaar. Als docent trad hy voor het eerst op aan de school van den heer H. G. Koodhuijzen te Amsterdam. Na eenige jaren in Engeland, later ook in Duitschland, gestudeerd te hebben, werd hij benoemd tot leeraar aan de H. B. school te Hoorn, welke betrekking hij verwisselde met zyn tegenw ordige, die van leeraar aan het gymnasium te Leeuwarden. De heer Kuyper heeft ingetrokken het, onder dagteekening van 20 Juni 1899, door hem voorgestelde amendement opart. 88, betreffende net straffen van het afleggen by het in art. 55 bedoelde onderziek van vsrklaringen, die bevonden worden met de Waarheid in stryd te zyn. Voorts heeft genoemde heer de overige vier destijds door hem ingediende amende menten aldus voorgedragen lo. In de plaats van art. 1 en 2 te «tellen dit art. 1„De werklieden in de na te benoemen bedrijven zyn volgens de bepalingen dezer wet verzekerd tegen gelde lijke gevolgen van ongevallen, hun in ver band met het bedrijf overkomen" 2o. de leden van den Raad van toezicht voor een derde gedeelte te doen benoemen uit de werkgevers en voor een derde uit zoodanige werklieden, die in het bestuur van eene Kamer van arbeid of in dat van eene bij Kon. besluit e-kende werklieden- vereeniging zitting gehad hebben of nog hebben 3o. de uitkeering door de verzekerings bank, ingeval vin overlijden, voor begra feniskosten, bij ontstentenis van dengenen van de nagelaten betrekkingen, die aan spraak op eene rente heeft en voor de begrafenis heeft gezorgd, te doen geschieden door dengene die de begrafenis heeft be kostigd en verder te bepalen dat, indien iemand zich met. de begrafenis van de over ledene belast, de begrafenis van wege en op kosten der Rijksverzekeringsbank plaats heeft; en 4o. in art. 82 te bepalen, dat de bezol diging van de leden van het bestuur der bank en van de door dat bestuur aange stelde ambtenaren voor de helft ten laste komt van het Rijk. In de aanstaande najaarsvergadering van de Provinciale Staten zal mededeeling wor den gedaan van een brief van het bestuur van den Anna Jacobapoldernaar aanleiding van het in de zomervergadering ingekomen adres van J. W. del Campo, genaamd Camp, omtrent de vereeniging van de polders Anna Jacoba en Willem. Verder zal eene mededeeling worden gedaan betreffende een adres van C. van der Bent te Middelburg om een renteloos voor schot en subsidie voor een paardentram Hansweert Vlake. Nog zullen worden overgelegd adressen van den raad der gemeente Nisse en van den raad der gemeente Veere om een sub sidie, respectie\elijk ad f 210 en f325, in de kosten barer huishouding voor 1900. In behandeling zullen komen de volgende voorstellen van het gedeputeerd college tot afwijzing van het verzoek van C. Vreeke te 's Heer Arendskerke c. a., om het gebruik van het sleepnet voor sommige vischwaters te verbieden; betreffende het opmaken van een verslag van de vergaderingen der Pro vinciale Staten; tot het verleenen van pen eioen aan A. Neerings, eervol ontslagen stoker bij den provincialen stoombootdienst op de Westerscheide en om gelden beschik baar te stellen voor het uitreiken van beurzen aan minvermogenden, die de rijks- landbouwwinterschool te Goes wenschen te bezoeken. Verder doen Gedeputeerde Staten voor stellen tot inwilliging van het verzoek van J. B. Wijffels c. a. om gedeeltelijke wijzi ging van de indertijd gestelde zekerheid voor het onderhoud van den weg Aarden- burgBelgische grens; tot afwijzing van het verzoek van den raad van Westdorpe om verhooging van het aan die gemeente verleende renteloos voorschot voor wegs- verbetering; tot inwilliging van hetverzoek van den raad van Zuiddorpe om wijziging der voorwaarden, waaronder aan die gemeen te oen renteloos voorschot voor wegsverbe- tering is verleend; tot het verleenen aan de polders l an Lijnden c. s. vaneen renteloos voorschot (tot de helft van het gevraagde bedrag) voor wegsverbetering en aan den Dreischorpolder van een renteloos voorschot van f2500 (gevraagd f3500) voor wegsver betering; tot het verleenen van een rente loos voorschot aan de gemeente Noord welle voor eene door de gemeenten Noordwelle en Serooskerke (S.) aan te leggen haven aan den Schelphoek, met e -n adres van adhaesie van den raad der gemeente El'e- meet. Ten slotte stellen Gedeputeerde Staten eene wijziging voor der begrooting van deenkei provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven voor 1900. De besturen van de polders Van Lijnden, Croote HuissensWillem 111 en Stoppeldijk verzoeken een renteloos voorschot van ie zamen f 16000 tot bestrating van eenige wegen in de gemeenten Zaamslag en Bosch- kapelle. Gedeputeerde Staten zeggen daaaromtrent het volgende: Door de sterke aanslibbing van het Helle gat wordt het moeilijk suikerbieten en andere landbouwproducten aan den zeedijk van den Van Lijndenpolder of bij de zeesluis van den Eendragtpolder te laden. Dientenge volge zal het vervoer zich grootendeels verplaatsen naar de haven aan den nol tusschen de polders Margaretha en Kleine Huissens en naar de haven te Walzoorden. Het is echter bij den slechten toestand der wegen im het najaar bijkans onmogelyk groote vrachten daarheen te vervoeren. De ontworpen wegverbetering strekt, om aan deze moeilijkheid te gemoet te komen; al moge het algemeen e verkeer daarin min der betrokken zijn, een groot landbouw belang wordt daardoor ongetwijfeld gebaat. Ged, Staten achten steun uit de provin ciale kas in dit geval te verdedigen, doch kunnen, in overeenstemming met de tof dusver genomen beslissingen, tot geen hoo- ger voorschot dan de helft der kosten adviseereu. Zij steil n voor te besluiten aan de p ,lders Van Lijnden, Grootv Huissens, Willem III en Stoppeldijk eon renteloos voorschot te verleenen ten bedrage van de helft der kosten, respectievelijk tot een maximum van f3353.50, f2052.50, f 1111 en f1493 (gezamenlijk f8000), voor de bekeiing van do volgende wegen lo. den dijk van den Groote Huissens- polder van den grindbaan in dien weg tot de Poonstraat 2o. de Poonstraat; 3o. de op- en afrit tusschen de Poonstraat en de Keizerstraat 4o. de Keizerstraat van den onder 3e. bedoelden afrit tot de keibestrating in dien weg; 5o. de op- en afrit tusschen de Keizer straat en den Copwijkschenweg 6o. de Copwijksche straat van den onder 5o. bedoelden afrit tot de keibestrating in dien weg; onder bepaling, dat de voorwaarden, vastgesteld bij besluit van 10 November 1882 no. 12 Provblad no. 117 van 1882) van toepassing zijn, behoudens, wat de daarin vermelde punten 1 en 2 betreft, dat de jaarlijksche teruggaaf plaats hebbe voor 1 December van het bnrgerlijk jaar, volgende op dat, waarin het renteloos voor schot is verstrekt. Naar aanleiding ran het verzoek van ingelanden van den Dreischorpolder om een renteloos voorschot van f3500 voor wegsver betering, stellen Gedeputeerde Staten voor een voorschot te verleenen tot de helft van het bedrag, waarop de wegsverbetering is geraamd dus tot een maximum van t 2500. Het verleenen van een grooter voorschot zou niet ia overeenstemming zijn met vroegere door de Staten genomen beslui ten omtrent wegen van secundair belang. De brief van het bestuur van den Annr Jacohapolder bevat eene weerlegging van hetgeen is aangevoerd in het in de zomer vergadering der Staten ingekomen adres van den ingeland van de.i Anna Jacoba- en W illempolder J. W. del Campo, genaamd Camp. De mededeeling betreffende het adres van C. van der Bent te Middelburg hjudt in dat deze verzocht heeft de behandeling van zijn verzoek om een renteloos voor schot en subsidie uit de provinciale fond sen voor een paardentram weg van Hans- weert naar Ylake, uit te stellen tol de eerstvolgende zomervergadering. Gedeputeerde Staten stellen voor dien overeenkomstig te besluiten. Met betrekking tot het adres van C. Vreeke te 's Heer-Arendskerke c. a. om het sleepnet voor sommige vischwaters te ver bieden stellen Gedeputeerde 8tateu voor adressanten kennis te ge /en dat geen ter men gevonden zijn, om te voldoen aan hun verzoek. Gedeputeerde Staten stellen voor aan A. Neerings te Vlissingen, stoker by den pro vincialen Stoombootdienst op de Wester- Schelde die wegens lichaamsgebreken, op zijn verzoek, met 1 Dec. 1899 eervol is ontslagen en ruim 25 jaar bij den dienst werkzaam was, een pensioen van f250 's jaars toe te kennen. Het voorstel van Gedeputeerde Staten naar aanleiding van het verzoek van J. B. Wijffels c. s. om gedeeltelijke wijziging van de indertijd gestelde zekerheid voor het onderhoud van den weg Aardenburg—Bel gische grens strekt om genoegen te nemen met de door J. B. Wijffels, Th. Wijffels en Ph. Tem norman te IJzendijke aangeboden zekerheid, bestaande in eene inschrijving van ten minste f 100 reëele waarde op een der Grootboeken van de Nationale schuld, voor het onderhoud van den weg van Aar denburg naar de Belgische grens, ter ver vanging van die, welke thans op de per- ceelen nos. 430, 530 en 531 Van sectie E der gemeente IJzendijke drukt, en Gedepu teerde Staten te machtigen, nadat die ze kerheid behoorlijk zal zyn gesteld, toestem ming te verleenen tot opheffing van het thans op die perceeleu gevestigd verband. By besluit van 4 November 1898 werd aan de gemeente Westdorpe een renteloos voorschot verleend van di helft der kosten van aanleg, tot een bedrag van ten hoogste f14246, voor de bestrating met keien van de Molenverkorting ei het Biezenstraatje, eene wegsverbetering, welke niet zoozeer het algemeen verkeer betrof, doch tn het belang van den landbouw werd geacht. Aan dat besluit werd o. a. ie voorwaarde verbonden, dat door het Rijk een subsidie zou worden verleend van de heift der kos ten van aanleg. De minister vvn waterstaat enz. heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat, daar by de voorgenomen wegsverbetering hoofdzakelyk het plaatselijk landbouwbe lang betrokken is, van het virleenen van een Rijkssubsidie ten bedrage van de helft der kosten geen sprake kan zijn. De minister verklaarde zich echter niet ongenegen, het verleenen van een Rijks subsidie van ten hoogste een vierde der geraamde kosten nader in overweging te nemen. Thans verziekt de gemeenteraad van Westdorpe aan de Staten, om het toege kende voorschot te verhoogen tot drie vier den der kosten van aanleg. Gedeputeerde staten achten het wensche- lijk in overeenstemming met de tot dusver genomen beslissingen, voor verbetering van wegen van secundair belang geen booger voorschot te geven dan de helft der kosten. Zij stellen daarom voor aan den ge meenteraad van Westdorpe te kennen te geven, dat aan zyn verzoek niet kan worden voldaan. By besluit van 16 Juli 1897 werd aan de gemeente Zuiddorpe een renteloos voor schot voor wegsverbetering verleend, o. a. onder voorwaarde dat de jaarlijksche teruggaaf plaats zoude hebben: de eerste voor 31 Dec. van het burgerlijk jaar, volgende op dat, waarin het renteloos voorschot werd verstrekt, en de volgende jaren voor 1 April. De gemeenteraad verzoekt nu den tijd van teruggaaf te bepalen vóór 1 Dec. van elk burgerlijk jaar, omdat in het begin van het jaar weinig kasgeld aanwezig is en de betaling voor 1 April daardoormoeilijk valt Gedeputeerde Staten stellen voor he verzoek in te willigen. De tweede kamer begon gister met de behandeling der Ongevallenwet, of zooals zy eigenlijk luidt het ontwerp tot rege ling van de wettelijke verzekering van werklieden tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen in bepaalde bedrijven. Alle sprekers die tot nog toe het woord voerden de heeren Schaper, v. Kol, v. d. Zwaag, Bastert, de Visser, Lohman, v. d. Berch, Drucker, Pyttersen, Groen v. Waarder, De Waal Malefyt, brachten hulde aan de vorige en de tegenwoordige regeering, dat zy deze belangrijke materie bij de Staten- Generaal hebben aanhangig gemaakt. De gevoelens waren echter uiteenloopend. Van Kol en Schaper gaan mee, doch met 'hoop op een radicile verbeterde editie in bet vervolg. Yan der Zwaag idem, en is daarom tegen 't amenlement-Kuyper dat de kapitalisten bevoordeelt. Bastert gaat mee, mits dit laatste amen dement wordt aangenomen. Van den Berch kan niet mee gaan wan neer niet tegelijk eene ziekteverzekering by de wet worde ingevoerd. De heer Drucker gaat onvoorwaardelijk mee. De anderen zouden heden aan het woord komen. De heer Lohman gaat een heel eind met de regeering mee; maar zijn bezwaren zijn toch ten slotte zoo groot dat hij moet stem men tegen alle amendementenen tegen het ontwerp. Vooral dat van dr. Kuyper be strijdt hij, dewijl het een tweeslachtig stelsel huldigt, en bevoordeeling der groot-industrie beoogt. Deze spreker viel ook het beginsel of liever de beginselloosheid deier wet aan. Waarom toch moet de Staat ten deze tus- schenbeiden komen? Volgens Spr'. alleen omdat daardoor alle werkgevers in de ge legenheid worden ge-teld de kwade kansen van hun bedrijf op de consumenten te ver halen. De staat moet daarom het arbeids contract regelen zooals ook nu reeds in ons burgerlijk recht at-dere zaken worden gere geld. Waar het vaak moeilijk valt voor beide partyen recht te krijgen, moet men hen helpen door gemakkely king der proces orde. Er moet gezorgd worden voor recht en spoedige afdoening dei vergoeding. Maar dan ook moeten alle ongelukken in en door den dienst ontstaande, komen ten laste van den werkgever. Doch dit ontwerp voert ineen klasse-regeling ten bate van den arbeidenden stand dat aan den werkgever alle vrijheid ontneemt. Waarom moet de Staat de particuliere verplichtingen van den werkgever overne men en dat wel zonder eenige risico zijneor zijds, waardoor de werkgever noodeloos op kosten wordt gejaagd? De Staat eischt zoo laag mogelyk rente en de grootste securi teit. En dan de bureaucratische inrichti g der Rijksverzekeringbank met haar stel ambtenaren, agentschappen en andere aan hangsels. De iniustrieël op genade en ongenade aan hen overgeleverd, die met dwangbevel en parate executie gewapend, vonnissen naar administratief goedvinden. Zoo kwam Spreker op 'f Deecsche stelsel, waarvan ook de heer de Visser niet afkee- rig is. Dr. de Viss r gaat evenmin onvoorwaar delijk mee. Schoon uit beginsel voor eigen hulp, ziet hij hier Staatshulp dringend noodig. Het Deensche stelsel door dhr. Lohman verde'igd: verzekering zonder Staatsinmenging en alles voor risico van den patroon lacht ook hem wel toe maar hij geeft het de voorkeur niet dewijl de waarborg ontbreekt dat de werkman altijd naar eisch zal geholpen worden. Het Italiaanscne stelsel acht hij 't best wijl 't den verzekeringsplicht vooropstelt, maar den verzekerde vrijlaat in de keuze van syndicaat of maatschappij, mits deze aan wettelijke eischen voldoet. Waarom heeft de Regeering over dit stelsel gezwegen? Hij acht de bezwaren tegen een uitslui tende Rijksbank zeer gegrond en de voor- deelen zeer problematiek, terwijl daarentegen geen bezwaar bestaat tegen de vrijheid voor werkgevers om zelf als ver ekeraarsop te treden of dit te doen door middel van particuliere maatschappijen. Eindelijk ware het nog het best werkgevers en werklieden saam te laten betalen en samen de zaak te laten regelen, maar het is moeilijk de werklieden te overtuigen dat het wenscbelijk is datzij zelf deongevallenverzekeringmoeten meebetalen. ATJEH! Uit Batavia ontving de N. B. C. vol gend telegram: De onzen hebben de mesdjid Kota Batoe in Merdoe genomen. De vijand liet 13 dooden en 20 geweren achter. Gewond werden luitenant Van Nues en 4 militairen beneden den rang van officier. Onze troepenmacht vervolgde de bende van Bin Pekan. Panglima Polim en de pretendent- sultan bevinden zich nu in de heuvels van Samalanga. Beroepen te htavenisse P. J. Steinz oand. te Sluis. (N.B.C.) Aangenomen naar Cadzand door dr. W. H. Weede cand. te Heinenoord. Bedankt voor Sirjansland door dr. W. H. Weeda cand. te Heinenoord. Beroepen te Eenigenburg E. van den Broek cand. Leiden te Dongjum E. B. Meijer oand. te OoBtwoIdte De Wilp ds. C. Tiddens te Surhuisterveen. Aangenomen naar Etten door J. H. L. Dykman cand. te Rotterdam. Bedankt voor Nieawerkerk a. d. Ysel door ds H. O. Lumbers te Eexta; voor Daarle doords. J. Jukema cand. te Ooster- bierumvoor Heter«n door ds. J. Lammert», v. Bueren te Bunnik voor Aalsum door ds. H. J. de Groot te Zoe- terwoude voor Hekelingen door E. v. d. Broek cand. te Leiden; voor Wou ters woude door B. S. Dijkstra cand. te Hilversumvoor Kuinre door dr. W. H. Weeda cand. I)s. E. Janzen, van 2 April 1871 tot 1873 predikant te Vrouwepolder, daarna achtereenvolgens te t.Vroomshoop, Gerkes- klooster, Heemse, Minnertsga en Est, is in laatstgenoemde standplaats jl. Zaterdag op 58 jarigen leeftijd ontslapen. Geref. Kerken. Beroepen te Lutjegast J. Sybrandi cand. te Kampen te 's Gravenmoer ds. C. Lindeboom te Sprang. Aangenomen naar Rhoon door ds. E. C B. v. Herwerden te Brielle. Bedankt voor Grootegast door ds. B. v d. Werf te Kruiningen; voorHerwynen door ds. J. W. Gunst te Woerden. Chr. Gerf. Kerk. Beroepen te Harlingen ds. H. M. v. d. Vegt te Utrecht. Geslaagd te Nijmegen voor het examen vrije- en ordeoefeningen gymnastiek de heer G. Peuniugs te Goes. En te Dordreoht voor dezelfde acte de heeren N. Zandee te Goes en M. Rijnberg te Oud-Vosmeer. Op voorstel van bet hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van Land- bauw en Veeteelt in Zeeland is eene wijzi- ging gebracht in art. 2 van het Reglement ter bevordering en aanmoediging van de ver betering der paardenfokkerij in Zeeland. Jaarlijks worden 16 prijzen uitgeloofd van f 75 ieder voor merriën van 38 jaar. De 48 jarige moeten het jaar, volgende op dat der bekroning, dus als 5—9 jarige merriën, weder op eene keuring worden voorgebracht; om den aanhoudingsprijs te bunnen bekomen moesten zij tot nu toe daar komen in gezelschap van haar veulen. Merrie zonder veulen ontving geen prijs. Had de merrie geen veulen opgenomen, was zij ontijdig bevallen, of stierf het veulen, voor dat de keuring gehouden werd, dan w-rd den eigenaar geen prijs voor zijne merrie uitbetaald. Thans is door Gedeputeerde Staten toe gestemd in dit artikel de bepaling op te nemen dat eenmaal bekroonde merriën, die het volgend jaar weder vertoond worden maar zonder veulen om welke reden dan ook een prijs zullen ontvangen van f 30. Goes. De kerkeraa 1 der gereformeerde gemeente alhier heeft besloten tot houden van een bidstond voor Tr .nsvaai, op a.s. Woensdag 1 Nov (Dankdag) des avonds 6 uur. Spreker ds. Van der Veen. Wissenkerke. Bij den landbouwer G. Israel in den Vlietepolder alhier bracht dezer dagen een koe 3 kalveren ter wereld welke echter, jammer genoeg, spoedig stierven. Stavenisse. De opzichter der 3e klasse bij den waterstaat C. Hollestelle, afkomstig van Tolen, is toegevoegd aan den chef der irrigatie-afdeeling Serang (Oost-Indië), met Rembang tot standplaats. Stavenisse. In de vergadering van ingelanden van den Nieuwen polder (annex Stavenisse) werd opgemaakt de staat van voordracht ter benoeming van een gezworene ter vervulling der vacature ontstaan door het overlydeu van den heer A. Stoutjesdyk bestaande uit: C. Kloet, C. Stoutjesdiik. A. H. van de Slikke. Wilhelminadorp. Maandagavond overleed alhier de gemeente-veldwachter A. Arnoldi in den ouderdom van 80 jaren. Tot kort voor zijn dood, heeft hij 45 jaren lang met de meeste nauwgezetheid zijne betrekking vervuld. Door zijne welwillend heid en voorkomendheid werd de mandoor velen geacht. Voor zoover wij weten, was hij als oudste veldwachter in Nederland in functie. M. Gt. Serooskerke. Zaterdag jl. had eene dame die op eene fiets reed, het ongeluk, om even buiten de gemeente Serooskerke, in eene diepe sloot te geraken. Gelukkig werd zij door een paar voorbijgangers op het droge gehaald, zoodat zij er met een nat pak afkwam. Te 's Heer ArenGskerke zijn de aardappelen zoo hevig door ziekte aange tast bat ze voor 40 cent per mud verkocht worden. Een inwoner dier gemeente had

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2