NOTARISHUIS Greëmailleerde Artikelen, GRASKALVERS. Openbare Verkooping. 3 Kalfvaarzen, MAKKTBERICHTKSr Dinsdag 10 October a.s., Openbare Verkooping. verkoopen verkoopen - Ingebonden Stukken. Politie, Goes. Afloop Verkoopingen enz. Burgerlijke Stand EENE BELANGRIJKE SORTEERING DE GROOT HONDIUS. Openbare Verkooping Dinsdag 10 October 1899, Dinsdag 10 October 1899, verkoopen: - 12 SPEENVARKENS. Donderdag den 12 October 1899, Vrijdag 13 October 1899, 2 Jonge- en 2 Aftandswerk paarden en Varkens. deze kogels door de snelheid samengeperst tot 60 atmosfeeren. Zoodra de kogel zijn mikpunt heeft be reikt begint deze enorme druk op hetschroef- vlak te werken en geeft de kogel een ver sneld draaieude beweging niet alleew, maar door den stand van 45 graden die het schroef- vlak inneemt brengt zij den kogel in den dwarschen stand en wentelt zich deze in het lichaam rond als een voetz>e- ker, het ter zijde rechts of links verlaten de. Bij de proefneming werd eerst op hout van 300 m. M. dikte geschoten. Niet een enkele van de 100 kogels ging door het hout heen maar alle vertoonden zich ter zijde en verlieten het hout met zulk een kracht, dat planken van 6 cM. dikte werden doorboord. Toen op zes naast elkan der staande poppen als soldaten verkleed geschoten werd en de eerste rechts het schot kreeg, drong de kogel door drie der anderen heen en verliet het laatste lichaam aan de achterzijde. Mr. Finball bood zijn uitvinding mr. Mac Kinley aan zonder daarvoor eenig geldelijk voordeel te vragen, maar de pre sident antwoordde alleen„I don 't gratu- late you, it is the most pernicious invention of the century". (Ik feliciteer uer niet mee, 't is de verderflijkste uitvinding der eeuw). Een nader bericht meldt, dat Finball zich onder eede verbonden heeit, de uit vinding niet aan Engeland af te staan. Bet schijnt dat Lapland een weinig bekend doch veelbelovend land is voorden sportsman, welke er niet tegen op ziet, om een weinig gemakkelijke en kostbare reis te ondernemen. Een klein gezelschap, be staande nit twee visschers met begeleiding viBchten gedurende 11 cagen en vingen een totaal van 282 zalmen en 115 grilse, welke alle te amen ongeveer 5000 Eng. ponden wogen. De beste dag voor één enkelen hen gel leverde een totaal op van 33 zalmen en 22 grilse, met een totaal gewicht van 553 Eng ponden. De volslagen afwezigheid van elk voedsel, waaraan de beschaafde mensch gewoon is, maakt het noodzakelyk om alles mede te brengen. Ook gaat alles niet altijd naar wenseh, want toen de bovenvermelde hengelaars ter bestemmingsplaats waren aangekomen, von den zij de rivier bevroren en moesten zij geduldig afwachten tot de dooi intrad. Toen dit eindelijk het geval was, kwam er te veel water van boven af en was het onmogelijk om te visschen. Verleden jaar nam hetzelfde gezelschap eenige schapen met zich mede, hopende op die wijze altijd versch vleesch bij zich te hebben, doch zij hadden buiten de wolven gerekend, welke de schapen oppeuzelden en hun de keus lieten tusschen wolfsvleesch of „toujours zalm." De erfprins van Reusz, oudere linie, die thans 21 jaar oud is en de eenige zoon van den regeerenden vorst Heinrich XXII, verloor langen tijd geleden, tengevolge eener gevaarlijke operatie aan het oog, het gehoor, en heeft nu ook de spraak verloren. Het is nog niet bekend, of de geneesheeren hem de spraak zullen kunnen teruggeven. De ongelukkige prins is, zooals gezegd, de eenige zoon van vorst Heinrch, met vijf zusters. Zijn moeder, vorstin Ida, geboren prinses van Schaumburg Lippe, stierf in 1891 bij de geboorte van de nn 8-jarige prinses Ida. Als men in iïlat abelt nland zijn tanden poetst. Mr. Franck Thompson vertoefde laatst in gezelschap van mr. Maguire in Matabele- land aan het hof van koning Lobengula, toen Maguire het op zekeren dag in zijn zin kreeg, een bad te nemen, w?t daar een ongehoorde zeldzaamheid is. Tot over maat van ramp koos bij, om zich te baden, de heilige bron, waaruit het water geput wordt, waarmede de koning zijn dorst lescht. Zijn plan werd ruchtbaar en een troep nieuwsgierige en dreigende Matabelen be gaf ,zich raar de plaats waar het heilig schennis zou gepleegd worden. Maguire kwam, vroolijk en onkundig van het gevaar dat hem dreigde aan de bron. Hij ont kleedde zich en, voor hij zich te water begaf, verrichtte hij deze merkwaardige handelinghij doopte een borsteltje in een roodachtig poeder, waschte zich de tanden, en gorgelde daarna met eau de cologne. Maar reeds viel het volk hem aan. Men nam zijn kleederen weg en legde ze aau de voeten des konings. Maguire, die slechts één stel kleeren had, vroeg er aan Thomp son, wiens overtollige garderobe ongeluk kigerwijze slechts uit een paar laarzen be stond. In die uitrusting verscheen de zwem mer voor den vorst. Het volk schreeuwde: Het is een toovenaar! Hij heeft het wa ter van den koning willen vtrgiftigen O zeide Magnire. Ja, hij heeft in het water van den ko ning gespuwd en het is er rood door ge worden als bloed. En bij heeft zijn gelaat naar zijn God opgeheven en hij heeft gezegd: „Oeloe, oeloe, oeioe," en bij heeft weer in het water gespuwd en het water is wit geworden als melk. Het is een toovenaar en een moordenaar. Het kostte den schuldige veel geschenken, om de gerechte toorn der Matabelen te doen bedaren. Ken vredelievende oplossing. Het Dnitsch Fransch verdrag betreffende den aanleg van een telefoon PaiijsMetz FrankfortBerlijn is volteekend. Men zal nu tusschen Paiijs en Berlijn voortaan een telefonisch gesprek kunnen yoeren tegen betaling van f 1 per minuut. Buiten vera,in. oordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval teruggevonden. Aan Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Walcheren. Op aanstaanden Donderdag heeft te Mid delburg en op aanstaanden Vrijdag te West- kapelle in het polderhuis, de verkiezing plaats voor een commissaris van den polder Walcheren. Tal van landbouwers, stem gerechtigden, stellen belang in deze verkie zing en achten het zoo hoog noodig, dat wat meerdere actie uitging van het Polder bestuur. De polderlasten bedragen dit jaar f 15,50 per Hectare en hadden vele heeren hun zin, dan zou de omslag nog hooger zijn. Dat meerdere zou dan gebruikt worden tot schulddelging. Zoo iets zou de draag kracht onzer Landbouwers te hoven gaan. De betaling der lasten moet over vele jaren blijven verdeeld. Als men f100 schuld heeft en men beschikt over geen kapitaal, kan men veel gemakkelijker ieder jaar f5 betalen dan een zoo groote som in eens. Tot dusverre wordt., behalve van vrij land voor gronden van mindere kwaliteit even veel betaald als voor vruchtbare gronden. Aan eene billyke verdeeling der gronden in klassen werd tot heden niet gedacht. En als men nu weet, dat zelfs de villa's te Domburg en Vlissingen geen dijkgeschot betalen, dai blijkt het van zelf, dat er nog wel iets in het belaDg der Landbouwers in het Polderbestuur kan gedaan worden. Daarom wenschen zij goed toe te zien aan welken der bereids aanbevolen candidaten hunne stem te geven. G. S. Mijnheer de Redacteur Met verwondering en droefheid heb ik gelezen hetgeen gij in uw nommcr van 5 October schrijft over Neerbosch. De feiten, daarin ver: eld, kunnen waar zijn; geen bestuur ter wereld, hoe goed ock, kan verkeerdheden beletten; wel ze be strijden. Die feiten kunnen ook onwaar zijn. Maar waar of onwaar wat bereikt gij met een beschuldiging in de peis? Alleen dit dat de weezen, waarvoor gij meent op te komen, er het slachtoffer van worden. Een duizendtal weezen moet jaarlijks, d. w. z. 365 dagen lang, dagelijks worden gevoed, gekleed, verzorgd. Wat dat kost is gemakkelijk na te gaan. Welnu, die be kostiging is enkel mogelijk door de dage- lijksche, door de onophoudelijke mildda digheid. Onverschillig of gij al dan niet waarheid gesproken hebt een artikel als het uwe doet onmiddellijk de bron dier liefdadigheid minder mild vloeien. En dat strekt enkel ten nadeele van de weezen zelve. Men kan wel de Weesinrichting hena- deelen, maar zij, die dat doen, nemen de weezen niet van haar over! Het is o! zoo gemakkelijk zijn liefde aan de weezen te toonen in een courant artikel. Maar niet, in hun dagelijksch onder houd te voorzien. Wanneer Neerbosch geen bestuur had, of wanneer dat bestuur weigerde ingebrachte klachten flink te onderzoeken dan voor zeker zou een beroep op de pers gewettigd zijn. Wat het zwaarste is moet het z vaarste wegen. Maar uit geen enkel woord blijkt, dat de klachten aan het bestuur zijn gedaan. Op de lichtvaardigste wijze wordt het publiek dat altijd geneigd is het slechtste te onderstellen, door u ingelicht. Gij eindigt met een mededeeling die, omdat U ze in verband brengt met het geheele stuk, een zeer bij zonderen hij smaak heeft. Waarom niet den uitslag af te wachten van het rechterlijk onderzoek? Reels heden staat in de N. Rott. Ct. een bericht dat, zoo het juist blijkt, de verdenking ten eenenmale opheft. Ik klaag er Diet over, dat door u eene christelijke instelling op die wijze wordt aangevallen; wij zijn te lang gewend aan het verschijnsel, dat christenen van tijd tot tijd eikaars instellingen in een slecht dag licht pogen te plaatsen, dan dat er een bijzondere reden zou zijn zich daarom te bekladen. Maar ik klaag er over, dat door uw ondoordacht artikel de welstand der weezen zelve in gevaar wordt gebracht, en zulks geheel noodeloos, omdat een andere en betere weg ter wegneming of bestrijding van eventueele verkeerdheden openstond. U dankende voor de plaatsing, met achting, Uw dr. A. F. DE SAYORNIN LOHMAN. 's Gravenhage 6 October 1899. (De naam van den schrijver van dit ingezonden stuk is oorzaak dat wij het niat ter zijde legden. En toch ware dit misschien nog het be«te geweest. Zijn openbare af straffing en zijn naam, terwijl hij niets weerlegt van hetgeen wij schreven, zullen zeker er niettoe bijdragen dat de inkomsten bron, gesteld zij wierd door ons artikel gestopt, weer milder ga vloeien. Mogen wij voorts nog opmerken dat onze bedoeling met ons artikel over Neerbosch niet zoozeer was de aandacht te vestigen op enkele door ons genoemde feiten op zichzelf beschouwd. De geachte inzender heeft gelijk, als hij beweert, dat voor het inbrengen van klach ten een betere weg bestaat, al moet hierbb opgemerkt worden, dat niet ieder, wien feiten van dat soort, als wij noemden, ter oore komen, onmiddellijk roeping heeft, zich daarmee tot het Best.iur te wenden, vooral niet, wanneer de uaastdaarbij-be- trokkenen meenen zulks niet ie moeten doen. Wij bedoelden veelmeer een bijdrage te leveren ten bewijze, dat óe toestand, zooals hij thans is, onhoudbaar is en het tijd raakt, daarin verandering te brengen, door splitsing der Inrichting bijvoorbeeld, iets wat Bestuur en Directie honderdmaal gezegd is maar tot heden zonder vrucht. Dat door zulk ten bijdrage de belangen der weezen tijdelijk geschaad worden, moge waar zijn (en 'tdoet ons leed), maar is hiervan niet veeleer een Bestuur de schuld dat een kwaal laat voortwoekeren, dan iemand, wie dan ook, die de kwaal aanwijst, en tracht te bewerken dat men eens met ernst aan genezing ga denken Red). AXEL, 7 Oct. 1899. OudeTarwe f7.50 af8. Nieuwe Tarwe f7.— af7.75. Rogge f7.—a f7.50. Nieuwe Wintergerstf8.5Öa f9.—. Zomergerst f8.— a f8.25. Haver f6.50 af7. .Kookerwten f8.50 a 19. Voererwten (8.— a f850. Paardenboonen 17.50 a f8. Lijnzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen 11.80 a f 1.85 per 100 KG. f Rotterdam 9 Oct. 1899. Buitenlandsche granen zeer vast. Meel 25 cent hooger. Prima f 11,50 a 112,25. Eer ste qual, f 10,50 a 11,25 Tarwef 5.20 a f 6.30 Rogge- 5.- 5.75 W i n t e r ger s t - 8 50 - 9.— Zomergerst - Chevalier - 8.— - 9.— Haver- 2.60 - 3 50 Paardenboonen - 5.75 - 6.30 Erwten- 0.75 - 7. Kookerwten. - 7.25 7.75 Bruine Boonen - 8.75 - 9.50 Witte9.50 -10 50 Kanariezaad - 6.75 7.75 Koolzaad - - per 100 kilo. Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 199 runderen, 227 kalvers. 2186 schapen of lannmeren, 695 varkens. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal. 60, 2e kwal. 54, 3e kwal. 44. Kalve ren le kwal. 85, 2e kwal. 60 a 75. Schapen le kwal. 50, 2e kwal. 44, 3e kwal Varkens ie kwal.39 a —,2e kwal. 38, 3e kwal. 36c. licht soort 36 a 34. VLAS. 000 steen blauw, 000 steen wit, 1000 steen Groningsch, 000 steen Holl. geel. AJUIN 5000 balen fl.60 per 60 kilo. ZEEUWSCHE EIEREN f4.40 a i 4 20. AARDAPPELS. Magnum bonum 11.50 af 1.70. Geldersche blauwe 11.80 af 2.00. Zeeuwsche blauwe fl.70 a fl.90. Champ'ons f 1,10 a fl,25. Pooters f 1.10 a fl.30.' Spuische Jammen f2.10 a f2.30. Overmaasehe Jammen f 2.30 a 2.50. Weinig anmwr weinig vraag. LAATSTE BERICHTEN. Hansweert. Met ingang 1 Nov. a. s. is aan den hulpsluismee-iter J. de Schutter eervol ontslag verleend. De commissaris van politie te Goes, waarschuwt nogmaals geen goedeien aan onbekenden te leveren. Gepasseerde week, hebben twee onbekenden woonaohtig in Noord-Holland en Overysel, groote partijen aardappels bij een koopman alhier besield, doch uit de inf rmaties door mij ingesteld bleek al spoedig dat die personen niet zijn te vertrouwen. Goes, den 9 October 1899. De Commissaris van Politie voornoemd. A. R. HOLSHEIMER. Dinsdag 10 Oct. Vllssingeii, ook Woensdag Vereenigings- gebouw 10 uur door not. de Maret Tak in boedel, inventaris, studieboeken, manufac turen en confectie van wijlen L. J.Zietse. Goes, half 1 op het Slot door deurw. Hollmann 8 kalfvaarzen, en kalfkoeien, ossen en vaarzen, 40 kalvers, fokstieien, 2 werk paarden, 2 ponny's. Middelburg, Notarishuis door not. Ver hulst 2 uur ook volgende dagen geëmail leerde huishoudelijke artikelen van J. Adri- aanse. Woensdag 11 Oct. Kruininge, bij Casteleijn 11 uur door not. Prins een arbeiderswoning, schuurtje en erf Zanddijk van wijlen A. Boone samen 473 cA. Misse. Heden werd door not. De Ronde Bresser voor de Zeeuwsche Landmaatschappij publiek verpacht: lo. 1,0732 H. bouwland. Pachter Jacob Bosman voor f 25 per gemet of f68,37. 2o. 3124 cA. id. Hubr. Nieuwen- huijze Janzn. voor f33-of 126,27 den hoop. 3o. 4199 cA. id. P. Hoogesteger Mzn. voor f36 of' f38 52 den hoop. 4o. 36i2 cA. id. Joh. Hoogesteger voor f 38 of f 34.98 den hoop. 5o. 3927 cA. id. L. Dronkers voor f39. 6o 2078 cA., Jan Slabbekoorn voor f45 per ge niet of f23,83 den hoop. 7o. 9530 id. C. Hoogesteger Ezn. f27 of f65.57 den hoop. 8o, 4260 cA. id. M. Moesman voor f 29 of f31,48 den hoop. 9o.7460cA. id.'C. Paauwe f32 ot f60,83 de hobp. lOo. 1,5610 H. id. P. Bostelaar voor f45.50 of f81 den hoop. Ho. 2,1040 H. id. A. Vermue te Ovezande voor f31 of f 166.31 den hoop. 12o. 2,4110 H. id. G. Meulenberg 'sHeer Arendskerke voor f 38 of 1233.48. l3o. 5920 cA. id. en 14o. 7990 cA. id. beide aan W. Bosman 'tie voor f24 of f36,20don hoop; 't laatste voor f45 of f91,62 den hoop. Pach ters zonder bijgenoemde woonplaats wonen alhier. Van 7 en 9 Oct. 1899. MIDDELBURG.-Ondertrouwd H. C. de Waal wedr. 43 j. en J. M. Smits jd. 25 j. T. Vroege jm. 21 j. en L. Hondiikse jd. 22 jaar. BevallenA. Maassen geb. van Droogo z. A. M. van der Heijden geb. da Bot d. C. M. M. Machgeels geb. Reniersen d. M. Polderman geb. Wattel z. Overleden: P. J. de Mujjnck 26 j. vrouw van A. Bouwens, J. W. Stejjn 4 md. z. GüES. Geboren: 7, Coineiia d. v. Adriaan van K'eunen en Adriana de Jonge. Overleum: 9, Adriaan de Nooijer 74 jaar geh. met Francina van Buijssel, eerder wedr van Jacoba Goeman. Over de maand September 1899. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 15, Pieter Engelse 24 j. jm. en Jacoba Benou 24j.jd. Hendrik Willem Bljjham jm. 24 j. te Brakpan (Zuid-Afrikaansche republiek) en Maria Louisa Joritsaar jd. 24 j. te Krab- bendijke. 21, Willem Polderman 27 j. fm. te Krabbendijke en Cornelia Karelse 22 j. jd. te Ierseke. 28, Leendert Kole jm. 23 j. en en Maria Johanna Kuzeojd. 26 j. Geboren: 1, een onechte dochter. Pieternella Dienad. v. Nicolaas v. Kervinck en Neeltje Hoogerheide. 3, Cornelia d. v. Francois Clement en Poulina Louisse. 6, Jacob z. v. J. Allewjjn en Levina de Dreu. 12, Jan Cornells z. v. M. v. Iwaarde en Tannetje Johanna Sinke 14, Jannetje Jozina d. v. A.nne Francois Meloen en Bastiana Dekker. - 16, Maatje Adriana d. v. Joh. Geense en Pieternella de Hamer. 22, Klazina d. v. Cornelis Lutein en Tan netje Otte. Overleden11, Engel 4 wk. z. v. Izak Sinke en Katharina Dieleman. 14, eene onechte dochter. Jacob 9 dg. z. v, Jan Allewijn en Levina de D'eu, GRIJPSKERKE. GehuwdL. W. van NieuwenhuQzen jm- 28 j. en D. Reijnierse jd. 18 j. D. Ko.ts jm. 21 j. en J. de Kam jd. 20 j. BevallenM van der Welle geb. Geschiere z. F. Francke geb. Mesu z. Overleden: Neeltje Brouwer 67 j. ongeh. Tannetje Midavaine 10 d. Suzanna Pieternella van den Bosse 2 m. Jannetje Luteijn 4 m. Adriaan Jojakim van der Wtlle 2 d. BORSELE. le huw. afk.24, Petrus Faes 23 j. jm. en Jobina Kopme's 21 j. jd. Geboren: 12, Jacoba d. v. Klaas Melis en Leuntje Smallegange. Overleden: 1, Willem 3 mnd. z. v. Jan Schipper en Neeltje Keikhove. 4, Laurus 16 m. z. v. Joos van Zweeden en Jacoba Paardekooper. 17, Martinus 5 wk. z. van Jan de Witte en Francientje van Sabben, 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 16*, Johanna d. v. Bastiaan Vermeulen en Sara Raas. 20, Adriaan z. v. Jacob de Kok en Maria Vereeke. 21, Cornelia d. van Izaak Bakker en Pieternella Wf kerke. Joos Cornelis z. v. Simon Meijers en Jan netje Oreel. 24, Leendert z. v. Leendert Niiuwenhuijse en Catharina V»rmerris. 25, Marinus z. v. Jan Vermeule en G «r- truida Verdonk. - 27, Bastiaan z. v. Mari nus Marcusse en Adriana Johanna Klooster man. 30, Geerard z. v. Daniel van Damme en Catharina de Ruiter. Jan z. v. Jacob de Boer en Jacoba de Kok. WAARDE. Geboren: Johannes z. van Leendert Ruijssen en Johanna v. Houte. Overleden: 7, Jacob 8 dg. z. v. Jacobus Nugter en Jacomina v. Eijkeren. 27, Jakob Lijs 66 jaar man van Ida Zwarte- poorte. Van 30 September tot 7 October. VLISSINGEN. OndertrouwdH. van der Horst jm- 25 j. en K. J. Jungbeker jd. 23 j. A. de Pagter wedr. 50 j. en J. Buize wede 52 j. M. Huson jm. 25 j. en E. Halffinan jd. 26 j. J. J. Lako jm. 22 j. en C. E. uan 't Hof jd. 22 j. en C. E. van 't Hof jd. 22 j. J. van der Pefjl jm. 22 j. en A. T. M. van Opbergen jd. 22 j. D. B. te Kolstejm. 23 j. en E. M. S. Feijsman jd. 23 j. GetrouwdJ. C. de Koster jm. 24 j. en D. M. van Leeuwen jd. 21 j. H. van dei- Hof jm. 23 j. en L. J. Benee jd. 21 j. Bevallen: L. P. ten Hacken, geb. Launs- bach, d. A. Markestein, geb. Koojjman, z. A. Bostelaar, geb, Jakobse, z. jF. G van Cleemputte, geb. Penne, z. W. de Nooijer, geb. van Vaardegem z. A. P, Luitwieler. geb. van der Meijden, d. A. M' van den Berg, geb. Waller, z. C. C. M' Velde, geb. van Belois, z. J. Steendam. heb. Huibregtse, d. M. M. Daane, geb. EmbregVs, el. R. Aerssens, geb. deNijs, d. E. Duijvekot, geb- Geldof, d., tweelingen, levenl. C. le Clercq, geb. Sinke, d. levenloos. Overleden: P. J. Aspeslagh, z. 15j. - J. M. Kwist, jd. 23 j. P. Loekerneijer, z. 2j. G. H. Woesthoff, z. 3 j. - M. Hartog, man van M. de Groot, 65 j. Y. L. Duperon, d. 5 m. P. J. Maas, d. 5 j. M. de Visser, z- 8 w. - L. Verhagen, man van H. C. van Gelder, 46 j. B. Engelse, wed. van C. Dommisse, 77 j. J. C. Lagaaij, man van S- J Harder, 50 j. Heden den 4 October overleed na een langdurig dooh geduldig lijden, in zijn Heer en Heiland, onze ge. liefde Oom en Oudoom, Johannes Lobbezoo, in den gezegenden ouderdom van 87 jaar en 21 dagen. Allen die hem gekend htbben, binnen en buiten de gemeente, zullen zijnheengaan in vrede niet betwijfelen. Uit aller naam H. HOUTEKAMER. Krabbendijke. Deze strekkende tot eenige en al- gemeene kennisgeving MIDDELBURG. o- De Notoris J. W. VERHULST zal ver- koopen, ten verzoeke van den WelEdel Gestr. Heer Mr. J. J. HEIJSE, alc Curator in het Faillissement van J. ADRIAANSE alhier op en volgende dagen, telkens des na middags te 2 uren BENEVENS Pronkbekers, Ornamenten, Koffie- en Theeserviezen, verschillend Por- celein, wit en gekleurd Steenwerk, Bloempotten en meer Huishoude lijke Aatikelen. De Taxateurs en Vendumeesters te GOES ten overstaan van Notaris J. DE VOS te Middelburg, 's middags één ure op het plein bij Mejuffr. Wed. Rijk, 's Heer Hendrikskinderenetraat te Goes, van DERTIG PUIKE Te bezichtigen op den morgen van verkoop. 0 De Deurwaarder HOLLMANN te Goes '.al op a. s. des namiddags om 12Vs uur op bet „Slot Oostende" te Goes 8 Kaltkoeien en Kalfvaarzen, partij Ossen en Vaarzen, 40 Kalvers, waaronder beste jonge Fokstieren, 2 Werkpaarden, 2 Ponny's en De Notaris A. M. TAK, zal op des avonds te acht ure, op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging" aan de Groote Markt te Middelburg, in het openbaar bg opbod en afslag I. Een BOUWTERREIN met daarop staande SCHUUR en LOODS te Middelburg aan den Achtersin gel, groot 8 aren 89 centiaren. II. Een HUIS en ERF aldaar aan de Kapoenstraat wijk A no. 18, groot 40 Centiaren. III. Een PAKHUIS en ERF aldaar aan de Lange Lombardstraat wijk C no. 66 groot 36 cA. IV. Een ERF met daarop staaude BLOEMENKAST aldaar, aan de l.ange Lombardstraat wijk G. no. 74a, groot 70 centiaren. V. Een HUIS en ERF aldaar aan de Korte Lombardstraat wijk D no. 22 groot 1 are 8 centiaren. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uren. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags on 10 uur aan de herberg van A. op 't Hop te Schore 6 Kalf- en Melkkoeien, 4 Kalfvaarzen, tweejarige en halfjarige Vaarzen, partij Graskalvers. Voorts: TE KOOP: rekening 5, 6 en 28 Ootober, of pas gekalfde Koeien bij IA. SCHOUT to Biggekerke,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3