Onroerende Zaken 6 aftands Werkpaarden. AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPING Openbare Verkooping, Afloop Verkoopingen enz. Icgezonden Stukken. marktberichten Burgerlijke Stand. SCHOUWING. Woensdag 27 September 1899, op Vrijdag 29 September 1899, verkoopen: Middelburg. De heer L. alhier wien Woensdag het bekende ongeluk met de tram overkwam is overleden. De dienstbode te Boschkapelle, die op 25 Augs. jl. bij het vuur aanmaken zulke ernstige brandwonden bekwam, is dezer dagen ten huize harer moeder te Os- senisse, na versohikkelijk lijden, overleden. St. Maartensdijk. Bij een onweder, dat zieb Zaterdagavond boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in de landbouw- schuur op de hofstede bewoond door de Wed. Gr. Geluk. De schuur en bet daarin geborgen graan werden een prooi der vlam men. Alles was verzekerd. De woning, die op kleinen afstand van de schuur staat, bleef behouden. Het vee kon gered worden. St. Maartensdijk. Schipper Gr. Jansen van Tholen, varende het tjalkschip „Op hoop van Zegen," en geladen met kunst meststoffen voor de landbouwvereeniging op het eila-d Tholen, met bestemming naar St. Maartensdijk, stootte bij het binnen varen van den Pluimpot op een zich onder water bevindend hard voorwerp, tengevolge waarvan hetsehip onmiddellijk zonk en het gezin van den schipper eene veilige plaats vond op een zich daar in de nabijheid be vindend vaartuig. Bij laag water kwam het lek boven en kon het tijdelijk gestopt worden om heden Zondag met het volgende tij het schip hier in de haven te brenger.. De lading, die zoo beschadigd moet tijn, dat zij hare waarde als mest 'tof verloren heeft, was verzekerd; het schip echter niet. Nabij Hellendoorti is eenige dagen geleden een huurder van een logementje liet huis boven het hoofd afgebroken, zoo- dat hij met zijn gezin op straat stond. Ver scheidene nachten moesten ze onder den blooten hemel slapen, blootgesteld aan de geweldige regens der laatste dagen. Bij het leggen van buizen voor de drinkwaterleiding te Bergen op Zoom werden verleden weekin de buurt van de St. Geertruida-kerk verscheiden geraamten gevonden. Deze lagen onder het gewone straatplaveisel. Maar het vermoeden ligt voor de hand, dat die plek oudtijds een kerkhof geweest is, of dat het in vroeger eeuwen tot de kerk behoorond kerkhof zich tot zoover heeft uitgestrekt. Le Bianc, de ontrouwe zilverbewaar der van het hof, is te Amsterdam, waar hij zich in een hotel onder den naam De Wit schuil hield, door de recherche gevonden en naar Den Haag gebracht. Hij bekende alles. Daar vele voorbijgangers hem schenen te herkennen, werd onder weg een rijtuig genomen dat hem naar 't hoofd-commissariaat bracht. Te Meerkerk zijn in den echt getreien een man die eenige honderden guldens en een weduwe die een lief doch tertje van vier jaar rijk was. De man ver zoop in een paar dagen tijds al zijn geld en ging daarop met zijn stiefdochtertje naar 's Hertogenboseh waar hij hit iind op de kermis aan een paardenspel verkocht. De moeder eischt thans haar kind terug. Als bewijs dat de landverhuizing in enkele gedeelten van ons land nog sterk is kan dienen, dat verleden week uit Herwijnen, een betrekkelijk kleine gemeente, een 25- tal personen de reis naar Amerika heeft ondernomen. Yan uit deze plaats zijn voor en na zooveel personen naar de nieuwe wereld vertrokken, dat een der straten van het Amerikaansche stadje Pella met den naam Her wijnen gedoopt is. Het korte onweder dat Zaterdagavond hoven Z.-Beveland woedde heeft ook elders terzelfder tijd kwaad gedaan. Te Amster dam was 't om 9 uur zwaar weer, verge zeld van een hevige windhoos die o. a. op het Spui een zwaren boom tegen de straat sloeg. Van verdere ongelukken vernam imen niets. In den „Pluimpot" te Delft, een stukje huurt waar het nogal eens rumoerig kan toegaan, woont een echtpaar, dat zich Don derdagavond zóó te goed deed nan jenever dat man en vrouw beschonken te bed gin gen. In den nacht werd de vrouw wakker en, nog in een roes, nam zij eer. petroleum- kan en goot deze leeg op het lichaam van haar ronkenden echtvriend. Gelukkig voor dezen werd hij ter rechter tijd wakker, juist toen zijne wederhelft een lucifer aanstreek. Hoewel ook nog niet volkomen nuchter, sprong de man uit bed, diende zijn vrouw een duchtig pak slaag toe en sloot haar toen, bevreesd voor eene herhaling van het voorgevallene, buiten de deur. Tel. Dat niet iedeieen weet, dat de 20e eeuw begint met het jaar 1901, blijkt ook uit eene advertentie in enkele locale bla den in Hollands Noorderkw irtier, waarin eene verkooping wordt aangekondigd van eene boerenplaats. Omtrent de betaling wordt gezegd „Betaling der kooppenningen zal kunnen geschieden op een nader te bepalen dag in Februari van de volgende eeuw." Volgens deze bepaling behoeft dus de kooper niet, in Februari van het jaar 1900 maar op zijn vroegst eerst in Februari 1901 te betalen, wat wel niet de bedoeling van den steller der advertentie zal geweest zijn, Zooals bekend is heeft Henri Polak een civiele aktie ingesteld tegen F. Domela Nieuwenhuis, eischende een schadevergoe ding van f1000, wegens den in de Vrije 'Socialist gepubliceerden laster dat Polak zou hebben geknoeid met de juweliers. Thans heeft naar de Soc. Dem. verneemt, Domela Nieuwenhuis aan zijn tegenpartij bekend gemaakt dat niet hij, maar Sam. W. Coltof de schrijver van het bewuste stukje was. Te Amstelveen is een 3-jarig meisje, achteruitJoopend, in een pot met heet water getallen. Het kind kreeg over de onderste Jedematen tot aan de borst zulke hevige brandwonden, dat het na smartelijk lijden aan de gevolgen is bezweken. Bij een veehouder aldaar viel een 16-jarige doch ter van de trap. Hoewel geen uitwendige beleediging viel te bespeuren, is ze aan de gevolgen overleden. Het 5-jarigzoontje van een landbouwer te Wouw is al spe lende teder den afsluitboom van den spoor weg geraakt. Toen de vader, verwonderd over het wegblijven \an zijn kind, ging zien waar het bleef, vond bij het knaapje verpletterd door den slnitboom. Zater dagavond werd te Enschedé in het ge bouw in het Volkspark eene muziekuit voering gegeven. Plotseling had een hevige ontploffing plaats, daar was uit een open buis een groote massa gas ontsnapt. 12 muzikanten werden meer of minder ernstig gewond. In het fort Chabrol bevond zich slechts één bed en dit was gegeven aan den zieüen Chantalrub, de overigen sliepen in hangmatten, die met het beleg in het huis waren geworpen. Toen het garnizoen zich overgaf, was er nog slechts één blikken bus met eetwaren. Een groote kamer was van den vloer tot den zolder gevuld met ledige bussen van geconserveerde levens middelen, doch er kon geen spoorgevoi.den worden van de waterreservoirs, waarvan is melding gemaakt. In de kelders vond de politie twee donkere en stevig afgeslo ten vertrekken, waarin ket tingen en boeien lagen. Men begrijpt niet, waartoe dezen hebben moeten dienen; of 't zou moeten zijn, dat de bedreigingen, die Guérin meer malen uitte, over het zich meester maken van eenige bekende Israëlieten^ ten einde hen ais gijzelaars te gebruiken, meer als blufferij waren. De wapenen (lie in het fort gevonden werden, waren ook niet veel bijzonders eenige speren en twee of drie oude geweren en tfier revolvers. De Win chester geweren en de patrunen, waarover zooveel geschreven is, zijn niet gevonden, zoodat de politie gelooft dat de belegerden ze hebben verstopt, alvorens het fort te verlaten. In de kelders werden verdor groote koopen hout en stroo, met petroleum gedrenkt gevonden. Van papieren of boeken geen spoor, alleen hield gedurende het beleg „het gar nizoen" een dagboek. Er zijn gevonden 10 Winchester geweren, 15 revolvers, 45 patronen, enz. Het is den Britscken natuurkundige Dewar gelukt het waterstofgas, dat hij hij een koude van 240 graden Celcius onder het vriespunt tot een vloeistof had doen over gaan, tot een vast lichaam te doen worden, nl. door het op een van ongeveer 18 graden lagere temperatuur af te koelen. Hij verkreeg eerst een soort van sneeuw klok ken, later door- sckijnend ijs en betond, dat het niet onder de metalen is te rangschikken. Er is eene boei van Andree gevonden, een „poolboei" die hij zou uitwerpen wan neer hij de Pool bereikte. De boei is nog niet opengemaakt en zal waarschijnlijk eerst bij aankomst te Stolckholm worden geopend. Dr. Ekholm heeft de aanmerking gemaakt dat de boei drieërlei tijding kan brengen. Ten eerste is het mogelijk dat Andree de Pool heeft bereikt (al is het dan na tuurlijk niet zeker dat hij later niet is verongelukt) en vandaar de boei heeft uitgeworpen. Dat zal dan zeker blijken uit den inhoud. Ten tweede is het mogelijk dat. de boei moest worden uitgew rpen, nl. als ballast. Ook dat zal dan de inhoud wel leeren. En ten derde is het mogelijk dat de boei slechts een toevallig overblijfsel is van de verongelukte expeditie. Dan zal men er niets in vinden. Advocaat Louis Crispi, een zoon van den oud-minister-president van Iialië, is naar het Hof van Assisen verwezen, be- rchuldigd van diefstal van diamanten, aan gravin Geilere toebehoorende. Een ernstige diefstal is te Portsmouth gepleegd, waar uit het militaire arsenaal de 1 abelcode gestolen is, welke de «ignalen bevat, tusschen de Engelsche oorlogssche pen in gebruik. Dit document van hooge waarde, uit strategisch oogpunt beschouwd, is naar men vreestin handen eenervreemde mogendheid gespeeld. De werkstaking te Creusot breidt zich uit. Er zijn reeds tienduizend stakers. In fanterie en gendarmerie handhaven de orde. In een vergadering werd besloten de vol gende eischen te stellen lo. erkenning door de patroo"8 van hunne vereeniging; 2o. af schaffing van stukwerk 3o. gewetensvrij heid, en 4o. het opbonden van de beleedi- gende taal van de bazen. De hooge waterstand heeft in Oosten rijk en Hongarije groot onheil gesticht. De Donau steeg ontzettend. Op verschillende plaatsen brak de dijk door. Het geheele Schiitt-eiland liep onder. Wel teekenend is, dat spoedig voor den vrederechter te Uri twee buren zullen verschijnen, waarvan de een den ander in een twist uitschold veor: „Je bent er eer. van den Franschen generalen staf." China heeft bij de Amerikaansche regeering geprotesteerd, omdat aav. 700 Cbineezeü belet is te Manilla te landen. Het protest is door den ministerraad onderzocht, en gegrond bevonden en Otis moet zijn besluit, waarbij hij den Chineezen den toe gang tot de Philippijnen verbood, weder intrekken. Een dame te Clements (Mich. N. A.) een voetbad willende nemen, zette zich op den rand der kuip en draaide de beetwaler- kraan open. Door een onbekende oorzaak kreeg zij een flauwte en viel voorover in de kuip en liet kokend water liep gestadig op haar lichaam. Toen men haar vond was zij gekookt. Woensdag 27 September. Middelburg, Schuttershof voormej.de Nood door deurw. Rosier 10 uur mahonie- en eikenhouten meubilair, pemiuies waaronder een Napoleoutje) lijf- en linnengoederen keuken (rerief, Souburg, bij den veldwachter A driaanse door deurw. Kouion, 2 uur. meubelen. 's Ileerenboek, 10 uur bij Clary's door not. Vos lo. 6 H. bouwl. in Nieuwen Craajjertt: older 2o. 1.6850 H. weiland onder s Heer Abtskeike3o. 1.3680 H. aldaar, 3o. een 28ste aandeel m de Meestoot de Kroon te Borsele f3480 cA. Donderdag 28 Sept. Iersekendam, 9 uur voor de maatschap De Groot en Bolier bascules, cementv&ten 1 nieuw halfslagkortros, 1 jjzeren p&len- tvekker, 12 kornetten, 1 draaibank, werk bank met schroef, veldsmederfi, brandkast, met lessenaar, boekenkast, copiëerpers, 1200 hospitalen, 200000 pannen, kar en ander oestermat rieel. een roeiboot, het zeilaakje de Meeuw met, tuig, en het aakje De Adder. Daarna te lerseke in de Oesterbeurs een huis en erf Damstiaat van J. Veischuure, 8 dito aldaar; tn 3788 cA. bouw- en wei land en erf. Inl. dhr. Spruit te lerseke en not. v. Gruiing te B. o. Zoom en not. Houwer te Goes. Vrijdag 29 Sept. irciukcnsziiiid, gemeenteherberg voor P. Rijk door deurw. Hollmann 11 uur 6 a'tandswerkpaarden. Serooskerke, door not. Huvers in de Vriendschap 1 uur een huis en erf 140 cA. van A. v. d. Bioecke. Maandag 2 Oct. Tholen, bij Moelker ook volgende dagen door don rentmeester van 't Kroondomein 10 uur vei pachten voor 7 jaar zaai- en weilanden. Maandag perceel 1—75; Dinsdag perceel 76-150; V/oensdag pere. 151—226; Donderdag 227 296, ten overstaan van not. v. Seters. Woensd g 4 Oct. Mieuwdurj», 11 uur bij Modderkreeke een huis, erf ei; tuin door not. Pilaar 566 cA. En om half 1 huisraad, mestputlooper hond met kar, alles van wed. de Visser. Maandag 9 October. Misse, halt 11 gemeentehelberg verpach t-en door not. de Ronde Bressp- 12,5882 H, bouw- en weiland aan 's Heer Abtskerke. in pacht bij A. d9 Back. Inl. dhr. W. F. K. Lenshoek. Goes. Zaterdag werd door B. en W. aanbesteed de leverantie van steenkolen en turf van 1 Oct. 1899 tot 30 Sept. 1900. Ingeschreven doortirma wed. M. van dei- Reit voor Ruhrkolen ad f 1,12 en stukken ad f 1.50; en K. Pik voor Ruhrkolen ad. f 1,05, stukken kolen ad 11,20, beide pei 100 kilo, en korte turf ad (6 per 1000 stuks. Gegund aan Pik. Buiten verani* oordelijkheid der Redactie. Stukken worde in geen geval teruggezonden. WIJN- EN WIJNBOUW. door P. J. fl. P1ERON, D.recteur van „de Vlijt", Voorschoten. Toen voor eenigen tijd door de minister van Financiën een verhooging van den wijnaccijns werd voorgesteld bleek het op overtuigende wijze dat Nederland onder de kleine natiën nog veel wijn gebruikt. Wijn is nog heden ten dage de drank die zoowel aan de vorstelijke tafel als aan de tafel van den gegoeden burger gedronken wordt. Zelfs is het geoorloofd aan tafel over de goede eigenschappen van den wijn te spreken. Kortom, de wijn haedhaaftnog steeds zijn oude n rtem. Hoewel het ge bruik nog onbe'angrijk heet, is de kennis van wijn en wijnbouw over het algemeen nog zeer gering. Hetzij mij daarom ver gund onderstaand artikel aan dit onderwerp te wijden. Reeds in de vroerste tijden werd de wijn het 1,eerlijk product van natuur en kunst, door de menscken als opwekkende drank gebruikt. Ja men had bij de Grie ken en Romeinen zelfs een eeredienst voor de wijn. Er bestond een wijngod, Bacchus of Dejonisos genaamd. Ook in China was den wijn reeds lang voor onze jaartelling he kend. Hetjgebruik van den wijn ging daar echter in zulk een schandelijk misbruik over, dat door de regeering de algeheele uitroeiing van wijnstokken in het hemelsche rjk bevjlenwerd. Zekere stat. houd er Rij a ging zoo ver dat hij een mter liet droog- loopen en met wijn vullen waarna hij er zich met 3000 ambtenaren inwierp om zich eens goed dronken te kunnen drinken. De oorspronkelijke wijnstok, vitis vini- fera behoorde op Colcbusin het Zuid Oosten van Pontus thuis, doch overgeplant zijnde heeft menhetdoor veredeling zoover weten te brengen dat er thans pl. m. 1400 soorten bestaan. De wijnbouw is voor sommige landen een tak van nijverheid geworden, waardoor duizenden menschen brood vinden. De wijn oogst is dan ook in die landen een natio naal feest. Oud en jong, rijk en arm, allen jubelen. Wat aangename aanblik leveren dan die glooiende wijnbergen op. Vrouwen snijden de trossen ai, mannen dragen ze in de kuipsn en onder muziek en gezang wor den de druiven door de galegas uitgeperst. De afloop van deze persing nu wordt met verlangen te gemoet gezien, want dan kan de wijngaardenier waarnemen of de most hem goede of slechte wijn zal leveren. Onder de verschillende wijnen nemende Eraii8cke wijnenles Grands Vins een eereplaats in. Men kent de Bordeaux, Bjnr- gogne en Champagne zoowel in Rusland als Anstmlië. Door een eigenaardige gebeur tenis verkregen zij hunne beroemdheid. Twee wijnbouwers besloten naam voor hun nen wijn te maken tn begaven zich daartoe naar Parijs. Bodewijk XTVjuist herstellen de van een ziekte door slechte spijsverte ring ontdaan, moest tot volkomen genezing spierversterkende dranken gehrnikei. Nu werden beide wijnen, de Bordeaux en Bourgogne den vorst aangeboden, zoodat de naam van de eerste of tweede wijnbouwer afhing van de keus van Bodewijk XIV. De koning koos de Bourgogne tot groote teleurstelling van den Kampioen der Bor deaux, wiens onvermoeide pogingen echter gelukte dat. ook zijn wijn naderhand een plaats op de koninklijke tafel kreeg. Ook de Champagne kwam door handige tactiek naar voor. Een jong edelman, met name Sillery, wiens eenig overgebleven fortuin bestond in een vruchtbaren wijngaard, koes terde den wenseh dat deze ,wyngaaid zijn vermogen zou herstellen. Hiervoor was echter meerdere bekend heid zijner wijn noodig, Aan het einde van een souper hij den Hertog van Ven- döme, kwam Sillery aan het hoofd van 12 jonge meisjes die de hoofden met wijnstok bladeren omkranst hadden, en ieder een flesch van zijnen wijn met zich dr-egen, de zaal binnen en bood den Hertog en zijne gasten den wijn aan. Goede wijn behoeft geen krans, de wijn sprak voor zich zelf. Lafare de historieschrijver van de daden van Lodewijk XIV deelt mede, dat de Champagne hierdoor beroemd werd en Sil lery zijv- fortuin herstelde. Ook Portugal lever', een zeer bekende en heerlijke wijn, n, 1. 'e Portwijn. Portwijn is geen zuiver natuurproduct maar een kunstrijk met cognac en brandewijn aangezette verbinding, welke met gedroogde vlierbessen gekleurd wordt. Portwijn bevat echter te veel alco hol en zijn mrdedinger isthans de Sport, welke voor het eerst door het huis „de Vlijt" te Voorschoten in den handel werd gebracht. Sport bezit veel eigenschappen van de portwijnmaar heeft veel kleiner alcoholgehalte, waardoor zij vooral voor Sportmen en Wielrijders zeer aanbevelens waardig is. Zijn geurig bouquet is eender doordringendste, die men kent, terwijl de prijs veel billijker is dan die van Portwijn. Ook Oostenrijk of Tokaye levert een zeer kostelijke wijn. De Tokayewijnis een zeer geeslrijke wijn met een zoet zachte smaak en een groot Phosphorus gehalte waaraan dan ook uitsluitend zijn geneeskundige werking wordt toegeschreven. Deze wijn is echter zeer duur en wijlen Koning Willem III ontving eens van den Keizer van Oostenrijk, als tegengeschenk voor het span Arabische paarden door Z. M. gezon den, 2300 flesschen Tokayewijn welke voor f'40 per flesch in Krakau waren aange kocht. (Gaarne plaatsen wij deze bijzonderheden omtrent den wijn, doch merken den inzender op dat de beste sportmen in Engeland, en ook in ons land geheelonthouders zijn en wij zei ven 'tgebruikvan alcoholische dran ken, anders dan als artsenij, niemand durven aanbevelen. Red.) Rotterdam 25 Sept. 1899. Buitenlandsche granen vast. Meel onver anderd. Tarwef 5.20 a f 6.30 Rogge- 5.- 5.75 W i n t e r g e r s t - 7.60 - 8.70 Zomergerst - 8.20 8-50 Chevalier - 8.25 - 9-10 Haver- 2.60 - 3 50 Paardenboonen - Nieuwe Erwten - 6.50 - 6-75 Kookerwten. - 6.75 7-50 Bruine Boonen - 8. - 9-75 Witte-10.35 -10-90 Kanariezaad - 6.75 - 7.75 Koolzaad - 0.— - 0 per 100 kilo. Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 227 runderen, 325 kalvers. 1641 schapen of lammeren, 614 varkens. De prfizen waren als volgt: Runderen le kwal. 60, 2e kwal. 56, 3e kwal. 52. Kalve ren le kwal. 85, 2e kwal. 60 a 75. Schapen le kwal. 52, 2e kwal.44, 3e kwal Varkens le kwal.41 a —,2e kwal. 40, 3e kwal. 39c. licht soort 36 a 34. VLAS. 434 steen blauw, 000 steen wit, 630 steen Groningsch, 000 steen Holl. geel. AJUIN 0000 'alen. Geen prijs bepaald. ZEEUWSCHE EIEREN f4.- a f4 20. AARDAPPELS Westlandsche Klei 10.— afO.— Wfcstlandschezand f0,a fO,—per kin. Kralen fl.50 a 11.70 per kin. Britlsche 12,00 a f 2.30. Geldersche blauwe f 1.90 a f2.10. Zeeuwsche blauwe f 1.70 a f2.-. Magnum bonums f 1.50 a f 1.70. Flakke's Jammen 12.20 a f2.40. Zeeuwsche Jammen f2.10 a 2.30. Pooters f0.80 a fl. Champ'ons f 1,25 a fl,5ö. Veel aanvoer weinig vraag. AXEL, 23 Sept. 1899. OuaeTarwe f7.25 a f7.50. Nieuwe Tarwe 17.— a f7.50. Rogge f6.75 a f7. Nieuwe Wintergerst f 8.50 a 1 8.75. Zomergerst f8.— a f8.25. Haver f6.50 a f6 75. Kookerwten f8.50 a f9. Voererwten 18.— a f850. Paardenboonen f7.50 a f8. Lijnzaad f a f Koolzaad f a t Alles per 100 kilo. Aardappelen f 1.60 a f 1-75 per 100 KG. Dinsdag 26 Sept. Goes, 4 uur by dhr. J. M. Kakebeeke biljetten met opschrift „Besteding Burgerlijk Armbestuur" levering brood en vleesch Oct.—Dec. Goes, 2 uiu door dhr. J. Oele het weder opbouwen dor afgebrande schuur bij L. Korstanjete Kattendijke. Inl. dhr. Hannink. Donderdag 28 Sept. Goes, voor 't Gasthuis rund-, kalf- en inl- varkensvleesch, tarwe winkelbrood over Oct., Nov. en Dec. Biljetten met opschrift „Besteding Gasthuis" voor 12 uur bij dhr. v. d. B. la Motthe. Zaterdag 30 Sept. Iiapelle, 2 uur door den Willem Anna- polder het schoonmaken der watergangen- Samenkomst bij M. Ferdinandusse. Van 23 tot 25 September. MIDDELBURG. Ondertrouwd B. Bever sluis jm. 21 j, en J. J. Bouwensejd. 21 j. Bevallen: A. H. Kloosterman geb. van Bejj sterveld z. N. Hoogesteger geb. Mar- teijn d. S. Ingelse geb. Jongepier d. J. Lievense geb. la Bruijère d. J. de Giaaf geb. Sandrrse z. Overleden: I Witte 3 mnd.z. P. Lim- bach 75 j. wedr van M. P. G. Pennock. GOES. Geboren: 24, Cornells z. v. Christiaan Korstanje e'n Jannetje Knieriem. 25, Elias z. v. Francois Haiinck en Pieternella Adri- ana Verrijzer. Kruiningen 29 September. Goesohe Polder 30 September. Braede Watering 6 Oct. Door dezen betuig ik mijn hartelij ken dank, inzonderheid aan de leden van den Gemeentera d, en aan allen, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de vele bewijzen van belangstelling op den 22sten dezer ondervonden. Nieuw- en St. Joosland. 26 Sept. '99. J. BAURDOUX. TE 1 s HEEBENHOEK ten o versta vn v -n Notaris J. DE VOS te Middelburgop 's morgens 10 uren in het koffiehuis „De Beurs" bij Jacs. Clabijs te 's Heerenhuek, verzoeke erven Weduwe Jan Ver- mue, van de volgende 1. Het PERCEEL BOUWLAND in den nieuwen Craaijertpolder gem. 's Heerenhoek Z. O. deel van Sectie B. nr 633 groot 1.6760 H. A. (4 gem. 81 r. BI.). 2. Het PERCEEL BOUWLAND al daar N. O. deel van Sectie B. nr. 633 groot 1.5660 H. A. (3 gem. 298 r. BI.). 3. liet PERCEEL BOUWLAND al daar N. W. deel van Sectie B. nr. 633 groot 1.3980 H. A. (3 gem. 169 r. BI.). 4. liet PERCEEL BOUWLAND al daar Z. W. deel van Sectie B. nr. 633 gioot 1.3610 H. A. (3 gem. 140 r. BI.). 5. Het PERCEEL WEILAND in Keikhoek onder Sinoutskerke gem. 's Heer Abtskeike Kad. Sectic D. nrs. 151 en 152, samen gioot 1.6850 H. A. (4 gem. 88 i. BI.). 6. Het PERCEEL WEILAND in Poelhoek onder Baaisdorp gem. 's Heer Abtskerke, kad. Sectie C no. 30 en 31, samen groot 1.3680 H. A. (3 Gem. 146 r. BI.) 7. Een ACHT EN TWINTIGSTE AANDEEL in de Meestoof «de Kroon» te Borsele kad. Sectie B nr 539, groot 34.80 Aren. De veiling geschiedt in perceelen en ge combineerd, mitsgaders tegen premie en wijn penningen. Informaties, ook omtrent 't komen op 't gebruik en op 't genot der pacht worden nader verstrekt ten kantore van voornoemden Notaris. De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voormiddags om 11 nur aan de gemeente- herberg, en ten verzoeke van den heer P. Rijk te Heinkenszand

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3