SCHOOLNIEUWS. ltEI4Ëi\üll4 kll\GEM. KERKNIEUWS. Gemengde Berichten. Politie, Goes. LU ESTAF EL Afloop Verkoopingen enz. Burgerlijke Stand. MARKTBERICHTEN. all de openbare meening than9 gelijk heeft, moet ik hierin dwalen." Frederik Harrison, de groote letterkun dige, zegt, niet minder ondubbelzinnig, tot den premier die zich achter zijne onbe voegdheid om Chvmberlaiu tegen te gaan verbergt „De heer Chamberlain moge theoretisch in zijn recht zijn, als hij zich sohrap zet tegenover president Kruger, gelij k wanneer hy de oppositie uitdaagt in het Lagerhuis. Maar het zal de markies van Salisbury zijn, die ons land in den oorlog zal wikkelen en wien Frankrijk, Duitschland, Rusland en de rest zullen verantwoordelijkstellen voor alle verwikkelingen die daaruit later zouden kunnen ontstaan. „En gy zyt het, Mylord, wien onze Konin gin zal houden voor dengene harer dienaren, op wiens hoofd al het gewicht rust van een oorlog, die het einde var. haar lange en roemrijke regeering verduistert een oorlog dien de meerderheid der Engelschen weet dat laag en onrechtvaardig is." Nog meer getuigenissen van Engelsche grooten en wijzen zouden wij kunnen aan halen. Genoeg eohter om te doen zien dat het in Engeland nog niet is gelyk in Frank rijk voor '70, toen zelfs het kleinste kind in achterbuurt of achterhoek „naar Berlijn 1" riep. Nog roept niet alles „naar Pretoria I" Mogen de stemmen voor den vrede in 't eind die van de Jingo-partij en haar har- teloozen aanvoerder te machtig worden, en rust en welvaart terugkeeren in de Transvaalsche republiek. Goes. Voor de eerste maal wordt bekend gemaakt dat de Loting voor de nationale militie van deze gemeente door den heer Commissaris der Koningin is bepaald op Donderdag 2 November 1899 des voormid dags 9 ure te Goes, en dat die zal plaats hebben in de zaal boven de Koopmansbeurs. De militieplichtigen worden opgeroepen ten gestelden dage, plaatse en ure daarbij tegenwoordig te zijn; «n redenen van vrij stelling hebbende wegens broederdienst of eenige wettige zoon, op Maandag 30 Oc tober e. k. des voormiddags van 9 tot 12 ure ter secretarie dezer gemeente daarvan •pgaaf te doen, teneinde intijds de bewij- •en en getuigschriften tot vrijstelling te kunnen aanvragen en opmaken. Het Register van Inschrijving met de daaruit opgemaakte alphabethische lijst voor de Nationale Militie over 1899 voor de lichting 1900 liggen van heden tot en met 30 September e. k. ter inzage. Gedurende dien tijd kunnen tegen regis- tels en lijst bezwaren worden ingebracht by den heer Commissaris der Koningin in dit gewest, door tusschenkomst van den Burgemeester dezer gemeente, zulks op ongezegeld papier, maar door de bewijs stukken gestaafd. 22 Sept. '99. Bij kon. besluit is benoemd tot bur gesseoster van Arnhem E. C. baron Sweerts lis Laadas Wijborgh, oud lid van den Raad van Nederlandsch Indië. De overdracht van het voorzitterschap ier tweede kamer had gisteren zonder plichtpleging plaats. De voorzitter nam op uitnoodiging van den heer Jansen zijn plaats in en spoorde aan tot bondigheid bij de beraadslagingen •n 't achterwege houden van algemeene beraadslagingen. Zyne woorden werden luide toegejuicht. De adressen vanantwoord zijnin tweede en eerste kamer vastgesteld en worden aan H. M. de Koningin overhandigd. Dat van ie eerste kamer door de heeren Meinesz, Alberda, Schimmelpenninck v. d. Oye, Berg- »ann, Rahusen en v. Naamen. In verband met de achterstaande ad vertentie vestigen wy gaarne de aandacht •p de Chr. Volksbibliotheek van den boek handelaar J. J. Visser te Goes. Behalve de vele verhalen en stichtelijke lectuur, waaronder vele goede bekende en vele nieuwe schrijvers zijn ts vinden, merken wij ook van Mevr. Bosboom, Kuy- per, Wylie (Gesch. van het Protestantisme) en anderen op, wier werken te lezen nu niet precies den tyd doodt, maar den geest verrijken kan. Ook Land- en olkenkuude is niet vergeten. Wij vestigen dan ook gaarne de aandacht op den ryken boeken schat; die geen boeken kan koopen kan zieh nu voor 5 ct. per week op allerlei gebied lectuur verschaffen, en leotuur die vsrtrouwen verdiei.t, al zouden wij in be denking geven by een herdruk van den catalogus enkele boeken te verwijderen, die er zeker om den klinkenden naam van den sshryver by ongeluk in verzeild zyn. In de staatsbegrooting voor 1900 komt ook voor een post subsidie ambachts school te Goes groot f 900. Het onderzoek of opheffing van de rechtbank te Zierikzee zonder bezwaar voor de justitie beter of noodig is, is nog niet zoover gevorderd dat de minister reeds nu een voorstel daartoe voor zijn verantwoording heeft durven nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blankenham toez. ds. (.ten Oever te Hoedekenskerke. Beroepen te Sprang en te Wijngaarden A.. J. W. v. Ingen cand. te Utrecht t Bovensmilde P. Y. Bakker oand. te Boven- JsmiMe; te Grolloo J. W. Poort, cand. te Assen. Aangenomen naar Purmerend toez. door ds. J. W. E. van Loon te Obdam. Bedankt voor Makkum door ds. J. de Pny t e Oudega. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wommels door ds. G. P. Oberman te IJlst; naar Bleis vijk door ds. H. R. Nieborg te Witmarsum. Geslaagd te Amsterdam voor het tweede gedeelte van het akte-examen O (middel baar onderwijs, boetseeren) de heer P. Puijpe, van O. en W. Souburg, de eenige candidaat. jR.ECHTSZA.I5.EIV Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zyn veroordeeld wegens bedelarij en diefstal W. M., 17 j. ma troos Bremen thans te Middelburg in hech tenis tot 2 maal 3 d. h. en 2 m. gev. straf met mindering der doorgebrachte hechtenis straatschenderijA. J. M., 19 j., dienst knecht Hoofdplaat tot f3 b. s. 3d. h. mishandeling K. W. P., 23 j. kermis reiziger Bergen op Zoom tot 14 d. en J. de C., 32 j. koopman Goes tot 7 d. gev. straf, J. P. N., 38 j. schippersknecht Ierseke tot f8 b. s. 8 d. h. en F. D., 55 j. werkman Terneuzen tot föb.s. 5 d. h. en diefstal met geweldpleging A. 't G., 44 j. gep. O.-I. militair Hoek thans te Middel burg in hechtenis tot 6 m. gev. straf met mindering van den tijd in vezekerde be waring doorgebracht Vrijgesproken: S. J. J. v. H., 43 j. smid Vlissingen beklaagd van diefstal. Goes. In ons bericht uitvoering Koor noemden wij onder de solisten mej. den H., dit moet zyn mejutfr. N. L. (alt soliste). Hansweert. Door de werkstaking onder bet personeel der sleepbooten te Dordrecht en Rotterdam, is de sleepboot „Hansweert" van hier vertrokken naar Dordrecht onder geleide van 2 rijks-veld wachters. Vlissingen. De gepasporteerde Mi litair J. de Hullu vanCadzand is benoemd tot agent van politie 3e klas alhier, ingaande 1 October a.s. op een tractement van f 500 'sjaars. Croede. Donderdagavond 11 uur is Rachel van Kerkhove op straat doodgevallen. Zij was een alleen wonende jongedochter van ruim 50 jaren. Een jonge ooievaar, door de ouden uit het nest gestooten, vond te Oostwoud (N.,H.) eene welwillende opname in eene boerenwoning. Hij werd liefderijk ver pleegd en geraakte zoodoende spoedig aan zijne weldoeners gehecht. De kin leren ver maakten zich kostelijk met dien nieuwen inwoner, en de hooiers namen hem af en toe mede naar het land alwaar hij zich dan tegoed deed aan de kikvorschen, die in een bus voor hem waren meegenomen. De andere ooievaars, uit het nest, vanwaar hij af komstig was, wilden intusschen niets van hem weten, zoodat hij bij hun ver trek natuurlijk achterbleef. Hij was dus wel genoodzaakt zyn afgezonderd leven voort te zetten. Dit ging dan ook heel goed, tot... de ker-is kwam. Toen werd het hem zeker wel wat te drukhij deed ten minste eens een uitstapje naar het naburige Hauwert. Daar ging het hem niet te best; zyne verzorging liet niets te wenschen over, maar hij werd ziek. Op een goeden morgen was hy even wel verdwenen en naar zyn oude woon plaats vertiokken. Na eene afwezigheid van 14 dagen stond hij 's morgens weer frisch en gezond voor de hem zoo goed bekende achterdeur. Nu werd besloten hem aan Artis ten geschenke aan te bieden, ook met het oog op den winter, als een minder geschikte tyd voor verpleging. Dit aanbod is met welwillendheid aan vaard en langbeen is naar Amsterdam op gezonden. De vorige week Vrijdag beeft te 's Gravenhage de eerste zilverbewaarder ten paleize J. G. Le Blanc, het paleis verlaten met medeneming van een pakje. Hij keerde niet terug en liet ook niets meer van zich vernemen. Bij onderzoek bleek dat de man heel wat kostbaarheden van de Koningin heeft mee genomen en te gelde gemaaktonder ande ten 2 kristallen flacons met gouden doppen en gouden voetstukken t gouden spelden- of byouteriffiakje op gouden voet in den vorm van een schelp, zwaar ongeveer 4 a 5 hectogram; 1 borsteloak van kristal met a jour bewerkten gouden deksel; de deksel lang 23 cM., breed ruim 7 cM. Alles van Duitsch modern fabrikaat, en bewerkt met bladen, rozen en insecten en relief. De politie slaagde er in enkele der ge stolen voorwerpen bij een goudsmid in het Achterom terug te bekomen. By Diemerbrug is een Haring- vis8chec door de stoomtram overreden en gedood. Eene aan drank verslaafde vrouw is deze week in een vijver te Arnhem verdronken. Te Heuvel viel een jeugdig voerman van zijn wagen, paard en wagen reden hem over aangezicht en borst en doodden hem. De bliksem heeft gisteren een paar hofsteden een te Petten en een op Texel getroffen en in de asch gelegd. Het berioht van 't verkoopen van een. kind aan een Duitsche familie te Scheve ningen is gebleken onwaar te zyn. Het jaar 1900 zal geen schrikkeljaar wezen, hoewel het volgens den gewonen loop van den kalender die aan elk vierde jaar een dag toevoegde, uit 366 dagen moest besta in. Men weet namelijk, dat elk eeuwjaar, waarvan ae twee voorste cijfers niet door vier deelbaar zijn, een uitzondering maakt. De jaren 1700, 1800 en 1900 bijv. zyn geen van alle schrikkeljaren 1600 en 2000 daarentegen wel, omdat 16 en 20 deelbaar zijn door 4. Dit vindt zijn grond in de volgende omstandigheid. Elk zonnejaar bestaat uit 365 dagen en 0,242,216 dagelk kalen derjaar ronauit 365 dagen. Om die ver waarloosde gedeelten van jaren in te halen op den zonnekaleu ier, voegde men aan elk vierdejaar een dag toe. Viermail 0.242.216 dag maakt evenwel geen vollen dag, zoodat men met een doorloopende reeks van schrikkeljaren ten slotte het zonnejaar weer voor is. Vandaar dat drie van de vier eeuwjaren geen sckrikkeljaren zijn. Op den duur blijft men zelfs met deze regeling niet gelyk; ingewikkelde bereke ningen zyn noodig om den Gregoriaanschen kalender met de zonnekalender in overeen stemming te houden. Onder paus Giegorius XIII was men den zonnekalender 10 dagen achter. Om dit verschil te vereffenen werd bepaald, dat de dag, volgende op den 4 October 1582, den 15 October 1582 zou wezen. In Rusland, waar men nog de Juliaausche tijdrekening heelt zal 1900 wel een schrik keljaar zijn. Het verschil van 12 dagen met den Ouden stijl zal dus na dat jaar 13 dagen zijn. Roestvlekken in de wusch. Zonder dat men na kan gaan, waardoor zij ontstaan zijn, ontdekt de huismoederbij 't afnemen der wasch soms roistvlekkeu in het goed die zij tevergeefs tracht met over- wasschen of uitspoelen le verwijderen. Toch bestaat er een middel, waardoor men ze op gemakkelijke wijze verwijderen. Men bevochtigt namelijk het goed een wei nig en giet dan een zwakke oplossing 5 ercents tannine oplossing op de vlek. Nadat men het stuk een uur of zes zoo heeft laten liggen, wordt het uilgespoeld, met zeep ingewreven, opnieuw uitgewasschen en ten slotte de vlek andermaal begoten met een 5 percents klaverzoutoplossing. Heeft man het goed dan nog eenigen tijd zoo lat:n liggen, dan wordt hy ten slotte goed uitge wasschen, en de roestvlekken zijn verdwenen. Cornelius Vanderbilt,de onlangs over leden Amerikaansche millionair, la it een vermogen na, dat op 100 millioen dollars (f25U,000,000) wordt geschat. Zijn vader, William Vanderbilt, liet 200 millioen dol lars na, waarvan Cornells 59 millioen ertde. Hij heeft spoorwegen aangelegd overeen uitgestrektheid van 16,000 Eng. mijlen en een leger van 150,000 beambten werd vaL zyn geld betaald. Het geheele famielievermogen bedraagt ongeveer 400 millioen dollars of een milli ard guldens. De stamvader van het geslacht Vander bilt was een Hollan Ische boer, die zich in 1650 te Brooklyn vestigde. De overgroot vader van den overledene was de eerste van de familie, die eenigszins welgesteld werd, en zyn grootvader legde door een veerdienst, later tot een stoombooteudienst uitgebreid, den grond van het fortuin der familie. Cornelia Vanderbilt werd door zijn schat ten niet bevredigd. „Een zoo gioote rijkdom, als ik bezit", moet hij eens hebben gezegd, „is een te zware last voor éen menseh. Het gewicht daarvan drukt my neder en doodt mij. Ik heb geen genot van dien rijkdom en kan er geen gebruik van maken." En hij be nijdde zijn buurman, lie „slechts" een half millioen dollars bezat, even weelderig kon leven als hy, maar minder door onrust werd gekweld en vooral ook zijn vrienden kon vertrouwen. Aan het voorbeeld van den edelmoedigen millionnair Caruegy, die zich tot taak stelt, bij zyn leven de verworven schatten nuttig te besteden, heeft deze arme rijke man blijkbaar niet gedacht. N. v. d. D. Of Li Hung Chang de grootste staats man ter wereld is, valt nog te betwijfelen doch wat niet te betwijfelen valt is het feit dat hij de rijkste man ter aarde is, want zijn vermogen bedraagt 1200 millioen guldeu. Daar is dus John D. Rockefeller met zijn 450 millioen gulden nog een aardig eind achter. Sigarenasoh als poetsmiddel. Aange slagen gouden eu zilveren voorwerpen laten zich uitnemend poetsen met een flanellen lapje, waarop msn sigarenasch heeft ge strooid. Ook koper, zink, messing enz. kun nen op deze wijze worden gereinigd. Zyn er op deze laatste metalen vlekken, dan be vochtigt men de asch eerst met petroleum. Treurige gevolgen der vaccine. In een dorp bij Straatsburg zyn een aantal kinderen die volgens de Duitsche wet moesten inge ënt worden, hevig ziek geworden. Te Sulz (in Noord Elzas) deden zich dezelfde symp tomen voor. Schrikkelijke uitslag, hevige koortsen waren het gevolg; en ook daar stierven verscheidene kinderen. Dientenge volge is de berolking in opstand gekomen tegen de verplichte vaccinatie. (Homaeop. Monatsbliitter), Een duizelingwekkende snelheid. In September 1896 trachtte de Ameri kaansche wielrenner Anderson achter een sneltrein de mijl (1600 meters) te rijden in 1 minuut, (dij slaagde er niet in endeed over dien afstand 1 minuut en 3seconden. Hij verklaarde echter, dat de proef zeer vermoeien 1 was geweest en dat de vrees tegen den achtersten waggon van den trein te butsen, hem voortdurend had genood zaakt, zijn rijwiel in te houden. Een andere Amerikaansche wielrenner, Murphy genaamd, heeft eenige weken ge leden de proef herhaald en de mijl afge legd in 57 seconde. De onderneming had plaats te Patcbogue (Long Island). De weg was te voren geprepareerd en bedekt met een vloer, bestaande uit planken van 25 centimeter dikte. De gangmaking bestond uit een locomo tief, waarachter een personen wagen was gehaakt. Achteraan dezen waggon was een soort houten afdak bevestigd, dat be stemd was, ora den wielrijder te beschut ten tegen de zuiging van de lucht en het stof'. Tusschen het afdak en den waggon was een ruimte gelatsn van 25 millimeter, om versche lucht door te laten. Een groot schild van wit beschilderd hout diende, os» Murphy zijn ricating te doen behouden, terwijl een ijzeren staaf het wiel van de fiets belette, tegen den waggon te botsen. De locomotief snelde voort en de wiel renner volgde den waggon. Hy verhaalt dat hij alle mogelijke moeite had, de snel heid van zijn rijwiel te vertragen, ten einde niet voor durend tegen den waggon gedrukt te worden. Morphy reed zoo op zyn gemak, dat hij wat opzy ging ryden, om niet tegen de staaf geslingerd te wor den. Hij verklaart, dat hij geen oogenblik alle Krachten lieeft ingespannen. Hij werd, als het ware, door den trein medegesleept, zoodat hij alleen, onder eenige inspanning, de beenen hal te bewegen. Alleen klaagt hij, dat de trillingen van den vloer, door het schokken van den trein, zoo hevig waren, dat het lee t, of hij op gegolfd ter rein reed. Murphy heeft zich voorgenomen, de mijl in 45 seconden te rijden, dat zou 120 K. M. per uur zijn een duizelingwekkende snelheid 1 Wie is hij? vraagt steeds iedre schoone Van achttien jaren, als hij 't waagt Verliefd en hoopvol haar te nadren En aarz'lend haar ten huw'lijk vraagt. Wat is hij? vraagt ruim acht jaar later Het meisje, als iiij meer bejaard, Maar in 't bezit van 'n goed vermogen, Haar vol van hoop in de oogen staart. Waar is hij? zal zy eindlijk roepen, Reeds lang het vruchtloos wachten moe, Zy opent voor hem fluks haar armen:. Je nemen? Zeker dat ik 't doe! Een docter te Chicago trok dezer dagen een zijner patiënten een tand met behulp van lachgas. Toen de dokter den laatsten snok deed kreeg de patient een iachtoeval, en schopte met zijn eenen voet een kistje met instrumenten door de kamer, zoodat 't door een grooten spiegel vloog. Een stuk van den spiegel vloog door een raam zoodat daarna de stukken op straat terecht kwamen. Verscheidene meubelen waren beschadigd. De dokter snetd zich bij het oprapen van 't glas in de pols zoo dat 't been zichtbaar was. Hy is van plan wanneer hij weer lachgas gebruikt bij het kiezen trekken, de patiënten eerst op hun stoel te zullen vastbinden. Van de Vereeniging „De kus der Koningin" is nu ook het laatste lid, in 't graafschap Essex overleden. Men zal zich erinneren hoe, toen de latere Koningin Victoria als zuigeling in een der Londensche parken werd rondge reden een veertigtal schoolmeisjes haar tegenkwamen, die de min voor een shil ling omkochten, om haar toe te laten het Prinsesje te kussen. De min werd ontsla gen, maar voor de meisjes wi s 't geva' levenslang een band. De Koningin heeft een krans gezonden om op de kist van de laatste harer eerste bewonderaarsters gelegd te worden. In het Zuiden van de Vereenigde Staten wordt in den laatsten tyd een ver woede strijd gevoerd tegen de Mormonen, die vooral in Tennessee en Kentucky bloot staan aan allerlei gewelddadigheden. Onlangs heeft het gepeupel verscheidene hunner kerkgebouwen verwoest, deze met den grond gelijk gemaakt, het hout in splinters geslagen. Men droeg er zo g voor, ze niet in brand te steken want de gebouwen waren verze.erd enmethet door de verzekeringsmaatschappijen uit te keeren geld zouden zij weer kunnen worden op gebouwd. In verschillende plaatsen werden de leiders der Mormonen gesteenigd; ge boycot zyn bijna allen. De Carter County, in Kentucky, bond het gepeupel een paar ouderlingen touwen om den hals en men stond op het punt de beide mannen aan een boom op te hangen, toen de aanvoerder der woestelingen een hunner, Truman, toestond een toespraak tot het volk te houden. In een opwelling van welsprekendheid verklaarde deze, zelf een echte Kentuckiër te zijnen als zoodan'g verzocht hy gespaard te mogen worden. Het gepeupel liet hem dan ook eindelijk gaan, maar eischte beslist dat de andere, die geen Kentuckiër was, zou worden op gehangen. Doch daarop antwoordde Tru man, dat ook hij dan niet vrij wilde zijn dat hij liever het lot van zijn collega deelde, dan dan ooit gezegd zou kunnen worden dat een Kentuckiër zyn kameraad op het oogenblik van gevaar verliet. Het volk werd hierdoor zo» in zijn eigenliefd aangetast, dat het in gejuich losbarstte en onder groot rumoer Truman waardig ver klaarde zich een Kentuckiër te noemen. Beide mannen werden nu losgelaten on der voorwaarde, dat zy den Staat zoude i verlaten aan welke voorwaarde onmid dellijk werd voldaan. Flesschentrekkers De Commissaris van politie te Goes maakt bekend, dat de flesschentrekkers weder op brutale wijze optreden, en dat hui gilde grooter wordt. In verband hiermede wordt een ieder aangeraden, niette voldoen aan bestelIen door onbekenden gedaan; dat bij h, ten lijst ter inzage ligt van personen, die zich aan ilesschentrekkerij hebben schuldig ge maakt, en hij zich kosteloos disponibel s elt tot het geven van inlichtingen, en bi t doen van informatie i omtrent onbekende bestel Iers. De Comm. van politij v i.rn., A. R. HOLS BEI \i: f'. „Ons Tijdschrift", and- blad uit en voor het leven; met medewerking der zers. Onder reiactie va.» A. J. Hoogenbirk. 4e jaar -. Ad eve- ring VTL Rotterdam, D. A. Daamen. Deze aflevering bev.it: Willem De Clercq als Vriend van Mr. Isaiio DaCostadoor W. Van Oosterwijk Bruyn, Mozaiek, door A. Van Sandyk, O, laat uw bede voor mij stijgenl door Hilbrandt Boschma, 1) i on uitgegeven nalatenschap van J. De Liefde (1814 1869, Over Amerika (Dr. Kuyper's Varia Americana), door P.J. Molenaar, Van hel befaamde boek, door A. J. Hoogetii irk, Boekbeoordeeling, door Dr. J. H. Gunning J. Hz. e. a. Correspondentie, „Onler ons", door de Rel. Miandboek, door Jb. Bergen op Zoom. Na veiling bij opbod ei, afslag in 13 verschillende combi naties was de hoogste bieder voor de laatste combinatie zijnde de massa der oesterzaak met naam der firma „de Groot Bolier" do hoer Izak Willemse Jr. oesterliand daar te Ierseke voor de som van f59000. De inzet der vorige week was f43615. Perceel 15 en 16, zijnde groote aak en zeiljacht van f 2075, bleven by herveiling buiten alle combinaties. Gunning acht dagen aan gehouden. Vlissingen. Heden Vrijdag werd al hier door B. en W. aanbesteed het maken van een grondkeerenden muur c. a. aau de verlengde Coosje Buskenstraat. Inschrijvers: J. Looisf 1997; J. Hane win kel f 2027; Kieviets en Calje f2068; C. van Beers f 2500. Allen alhier. Ierseke. Heden Vrijdag werden door not. Mulock Houwer voor het burgelijk armbestuur publiek geveild lo.vier wonin gen in de Torenstraat. Kooper in massa de heer P. J. Poleij alhier voor f 957. 2o een huis en erf op den Dam. Kooper de heer F. v. d. Boomgaard qy voor f 370. Briefwisseling. Berichten omtrent adressen aan Dreyfus worden niet ingewacht. Van 21 tot 22 September. MIDDELBURG. OndertrouwdL. de R(jke jm. 21 j. en J. P. Lente jd. 19j. Getrouwd: J. Schoe jm. 26 j. en K. J. Kooman jd. 26 j. J. Ossel jm. 23 j. en J. J. J. van Gogh S 29 j. BevallenG. Francooijs geb. Gerringa z. L. Bravenboer geb. Lou worse d. Y. Schellemans geb. van Zeveren z. A. Clarjjs geb. Oreel z. Overleden: C. Back 5 mnd- d. GOES. Ondertrouwd: 21, Jacob Leonar- dus _,aban 30 j. jm. te Goes en Martha Bertha Elisabeth von Witershenn 28 j. jd. te Berljjn. Geboren: 21, Augusta d. v. Hermann Steters en Johanna Maria Verwer. VLISSINGEN, 22 Sept. 1899. Boter f 1.30 a f 0.per kilo. Eieren f 4.40 a 1 per 104 stuks. MIDDELBURG, 21 Sept. 1899. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren van meest alle granen en peulvruchten ruimer en daar naar alle artikelen een levendige vraag bestond, zoo ruimde het aangebodene vlug op. Jarige Walch. tarwe werd in puike kwa liteit met t 6 betaald nieuwe dito, in puike soort, f 6 a f 6.10dito Rogge weinig ter markt, tot f5.50 gekochtdito wintergerst met weinig aanbieding f 5.25 a f5.50 dito zomergerst in puike soort f 5 a f 5.10 naar kwaliteitdito Walch. paardenboonen wer den met f 6.25 betaald betaald dito kleine groene erwten f 8 poldersoort hooger; Wal. witteboonen veel gevraagd en volop f 11 be taald dito bruineboonen in ronde soort f 10 en lange dito tot f 9.50 gékochtj kroonerw- ten veel gevraagd van f8 tot 8,25 naar deugd genomenkooizaad zeer weinig getoond voor een enkel partijtje is f 8.50 betaald karwijzaad zonder hardel 111,75 tot f 12 nominaal. Boter 11 20 A f 1.30 per kilo. Eieren f3.70 af-.- per lOOstuks. ZIERIKZEE, 22 Sept. 1899. BOTER. Hoogste koers f?7i/a a f— Laagste koers f-,65 afKIPEIEREN Hoogste krers f 87'/s a f Laagste koers f62Vs a f—EENDEIEREN. Hoog ste koers f—a Laagste koera f a f de26 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2