KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. deNatuur-V/ollen 1 10ndergoederen l Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen enz. marktberichten. S IIP <S van qualiteit en quantiteit beidede prijs was slechts 1 1.75 i f 1.80, wat veel te weinig is, daar zij aan bemesting te veel kosten. Die soort wordt hier intusschen weinig geteeld. De bruine ea witte boonen staan „getold" en worden ook reeds gedorschen; opbrengst en hoedanigheid zijn goed. De suikerbie- tencampagne is nog niet begonnen. Toch kan nn reeds worden gezegd, dat zij ten gevolge der laatste regens pnik zullen zijn en flink van grootte. Door de groote droogte is het suikergehalte zeer hoog; reeds eene week geleden werden bij een paar monsters ruim 161/» pCt. suikergehalte geconstateerd. Daar hier de groote meerderheid der ver bouwers op gehalte heeft gezaaid, zal over dat product voorzeker niet te klagen zijn. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Stavenisse dr. M. W. H. Weeda cand. te Heinenoord. Bedankt voor Cadzand toez. door dhr. G. C. A. A. v. d. Wijngaard cand. te Utrecht. Beroepen te Leeuwen-Puiflyk ds. A. Gelderman te Bunschoten te Terkaple en te Den Ham ds. B. Zoete te Lopik. Bedankt voor Herbajum door ds. R. Hazelhoff te Schalsnm voor Groot Ammers door ds. (J. J. Leenmans te Zetten voor Heteren door ds* R. Jaarsma te Balk; voor Jutfaas door ds. J. W. Beerenkamp te Willemstadvoor Appel scha door ds. A. Troelstra te Willemsoord. Cadzartd. Het afscheid van ds. Breen is bepaald op 24 Sept. en zijn bevestiging te Oostkapelle op 1 October, a. Geref. Kerken. Drietal te Munnikezijl ds. J. van Asselt te Sellingen, J. Sybrandi cand te Kampen, en N. Diemer cand. te Apeldoorn. Beroepen te Oud Vosmeer ds. J. J. Koop- mans te Heinkenszand. Doopsgezinde Gem. Aangenomen naar Witmarsnm door P. Ens, prop. te Kampen. linie Collecte. Deze bedroeg te Krabbeniijke (Ger. Kerkï f 32 en te Ierseke met Iersekendam f 76,56. RECHTSZAKEN Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Vrijdag zijn veroordeeld wegens: verduistering: C. F. 39 jkoopman, Mid delburg tot 3 m. gev. straf; mishandeling van een ambtenaar en we derspannigheid: C. v. d. K., 21 j., schip persknecht, Terneuzen, to 3 m.gev.straf; mishandelingJ. J. M., 22 j., slachter, Koudekerke, tot 1 m., en J. B., 31 j., smid, Vlissingen, en J. G., 26 j arbeider, Eede (Valeiskreek), beiden tot 14 d. gev. straf, en F. C. A. H., 19 j., werkman, Heinkenszand, tot f 8 b. s. 8 d. h., en J. B., 37 j., broodbakker, Kattendijke, tot f5 b. s. 5 d. h. diefstalP. de R., 20 j., werkman, Vlis singen, tot 3 m. gev. straf, en diefstal en diefstal door middel van val- sche sleutels-. S. J. J., 17jzonder beroep, Axel, thans te Middelburg in hechtenis, tot 9 m. gev. straf, met mindering der door gebrachte hechtenis. VrijgesprokenJ. P., 17 j., werkman, Schore beklaagd van meineed. St. Maartensdijk. Het zinken van het vijfde of laatste rijsstuk op den onder- eeschen oever van het Calam. Waterschap Scherpenisse had Woensdag plaats. De vorige werden gezonken 25, 26, 29 Augustus en 12 September. De gezamenlijke lengte der vijf stukken bedraagt 319 M. en Je totale oppervlakte 6380 M>. Over enkele weken kan nu ook de steenbestorting op en weder zijds dezer stukken zijn afjeloopen en de dijkshoek der voormalige Oostnol over een lengte van 150 M. tot eene oppervlakte van 13500 M2. beneden laagwater verzekerd zijn. Voor de daaraan werkende arbeiders van Scherpenisse en St. Maartensdijk gaf de zinking dezer stukken een niet alledaagsch loon. Op de gebruikelijke wijze werd hun een dagloon van twee gulden betaald. Res pectievelijk waren voor elk stuk noodig 60 100 man. Tijdens de zinking waren bij elk stuk 4 a 6 steenschepen en even zoo veel vletters aanwezig. Vlissingen. Als vervolg op een vorig bericht melden wij dat de commies van Essen den eervol ontslagen commies D. Zwaanshals vervangt; en de commies de Vegter in plaats komt van den commies F. C. L. Meuffels dia overgeplaatst wordt op het zeepostkantoor Vlis«ingen—Queen- borongh, ter vervanging van den commies P. C. v. d. Veer die van genoemd zeepost kantoor naar Amsterdam is overgeplaatst^ Vlissingen. Gisterenmiddag viel de jongen de P. van het dak van een der werkplaatsen van de fabriek „de Schelde" grenzende aan de Walstraat. Hij werd in wendig gekneusd naar zijne woning ver voerd. Zijn toestand is gelukkig niet ernstig. Te Philippine is het kerkgebouw der Ned. Herv. kerk, dat reeds gernimen tijd gesloten was wegens bouwvalligheid, voor afbraak verkocht aan den metselaar L. Bouwen9, aldaar, voor f 950. Deze week zullen de preekstoel, banken enz. uit de kerk verwijderd worden, waarna met het afbreken zal begonnen worden. Wemeldinge. Gisteren 15 September herdachten onze Edel Achtb. Heer Burge meester en zijne vrouw hun 45 jarig huwelijk. Door het uitsteken van talrijke vlaggen, en het zingen der schoolkinderen werd de belangstelling openbaar. Doch ook bij zelve maakte dezen dag voor velen tot een blijden dag. Zijn Edel Achtb. trak teerde de schoolkinderen op melk en koekjes, en talrijke huisgezinnen werden door hem op krentenbrood getrakteerd. Des avonds werd Zijn Ed. Achtb. door het Wemeldingsch muziekkorps een serenade met fakkellicht gebracht. Wemeldinge. Tot candiiaten voor den gemeeuteraad in de vacature Pieterse zijn geste.d de heeren F. Burger en A. Ruisaard. Stemming Woensdag 20 Sept. Naar het huis van bewaring te Middelburg zijn overgebracht 2 personen uit Eede (Z.-Vl.) van 60 en 40 jarigen leeftijd, verdacht van het plegen van on zedelijke handelingen met meisjes van 10 a 12 jaar. Coes. Het jongste kind van den heer J. de J. werd heden middag door een met zakken geladen wagen die van den opril van de Markt kwam, overeden gelukkig werd .t ongeval door den cipier Van K. op gemerkt die de paarden tot staan bracht en 't kinder van onder haalde; dat aan hoofd en beenen gekneusd werd, ter wijl drie vingers van de rechterhand als verpletterd werden. Toen H. M. de Koningin Dinsdag om streeks 11 uur op Het Loo in eene door H. M. bestuurde Victoria uitreed, kwam in de laan voor het Palejs een hollend paard, met gebroken lemoen, van den Amersfoort- sohen straatweg de iaan inrennen, H. M. te gemoet. Twee heeren (broeders) zagen het gevaar. Een hunner ging met uitge strekte armen op den weg staan, ten einde het paard in de richting van zijn broeder te doen uitwijken, waarbij het dezen ge lukte, het paard in de teugels te grijpen en tot statute brengen, dicht bij het rijtuig der Koningin, zoodat H. M. kon door rijden. De heer W. A. Leembruggen te Lei den, secretaris van eender groepen der Ne - derl. Commissie voor de wereldtentoonstelling te Parys, heeft terstond nadat by het vonnis, van den krij gsraad van Rennes had vernomen, zijn genoemd mandaat neergelegd. Hbl. De heer v. Verre te Amsterdam had met zijn gezin den zomer buiten doorge bracht en vond by zijn thuiskomst dat oieven in zyn woning waren geweest, alle kasten hadden opengebroken, 't schrijfbureau ge forceerd en de papieren door de kamer geworpen. Uit zyn bibliotheek waren hon derd prachtwerken verdwenen, ook de bi bliotheek van zyn dochtertje was geplun derd; een damesfiets, kleedingstukken, zil verwerk, kostbaarheden en huishoudelijke artikelen bleken verdwenen. De politie, hiervan verwittigd, ging aan 't zoeken en haalde Zondagnacht een jongmensch, 16 jaar oud, zoon van een gepensioneerd of- ticier, uit zijn bed en bracht hem naar 't bureau, waar hij spoedig bekende en zyn mededader aanwees. Volgens hun verklaring zyn zij veertien dagen met de inbraak bezig geweest. Den eersten keer drongen zij door een klein raampje by de benedendeur naar binnen; later gingen zy door de benedendeur zelf, die zij, na haar van binnen geopend te hebben, met een touwtje bevestigden. Nog twee andere inbraken hadden deze jongeheeren gepleegden by de inbraak by den heer v. Verre maakten zij gebruik van een Indisch mes dat zij bij een der vorige incraken hadden ontvreemd. Het schryfbureau van den heer Van Verr werd, nadat eerst vergeefs beproefd wa een der paneelen uit te breken, openge broken met behulp van een rentjong, toe' behoorende aan een zoon van genoemden heer- Aan de Peter Nieuwlandstraat te Am sterdam zyn twee huizen ingestort. Een winkel moest worden uitgebreid door het bijtrekken van twee winkels in de straat. Daartoe bracht men stukken aan om de benedenpui te kunnen afbreken en toen dat geschied was werd een dubbele yzerei draagbalk ingelegd waarop de bovenbouw zou rusten. Deze draagbouw steunde weer op drie penanten. Toen stortte 't huis in met zyn drie bovenwoningen; de vloer van den zolder viel het laatst en bleef recntop slaan. Van het tweede huis door drie gezinnen bewoond stortten twee muren in waarop de vier zolderingen aan den achtermuur bleven hangen, ges.eund door een linnenkast op de tweede verdieping en andere meube len. Die kast stak met het onderdeel door den vloer waarop zy stond en die op zyn beurt steun vond in een openstaande deur beneden, waarvan de punt door het plafond gedrongen was. Zoo bleven de vloeren hangen. Voor zoover meubelen en lijfgoe deren niet beneden in den puinhoop la en kon men ze in de gehalveerde kamers zien staan en hangen. Een karpet hing als een dweil neer aan de punt van een vloer; statig daalden de drie lampen vlak boven elkaar af van de sterk hellende zolderin gen. Het andere buis was als doorgesneden. Daar waren door het wegvallen van den tnsschenmuur alle kasten blootgekomen en zag msn kleederen en hoedendoozen, reis- taschjes, kortom van allerlei uitgestald. Het doorgekraakte dak was boven alles blijven hangen. Dit ongeval is een afdoende critiek op de wijze van bouwen in de nieuwe stad, en de matige eischen der bouwverordening. Het blok van vijf huizen was opgetrokken mes één-en anderhalve steens buitenmuren. Wilde men nu niet genoodzaakt zijn de tusschenmnren ook tenminste één steen dikte te geven dan moesten de balken dragen in de voor- en achtermuren. Dit geschieddede tusschenmuren konden nu van een halven steen worden gemaakt en de balken (ongeveer 20 bij 8 cM.) werden gelegd van voor- naar achtermuur. Uit- teraard dienden balken, die een lengte van twee kamers hadden, een hechten steun te he >ben in de muren. Doch men vond het hier niet noodig ankers te makt>n en zoo awamen de balken gewoon met de koppen ingemetseld te liggen. De samenhang van de vloeren met de buitenmuren was dus maar gering, en met de halvesteens-binnenmuren bestond die in 't geheel niet. Het is vermoedelijk aan dat gebrek aan samenhang tusschen gevelmuur en balklaag te wijten, dat de instorting heeft kunnen plaats hebben. Daardoor toch is de boven- belasting, volgens ooggetuigen, ah het ware van den draagbalk afgegleden en heeft al het andere meegesleept. Ook de binnenbouw bood geen weerstand, daar zy geheel uit dun hout bestond. Op 't oogenblik is het slooperswerk in vollen gang. In de puinhoopen is een kistje met geld gevonden van een der van hunne have beroofde bovenbewoners. Voor eeD paar weken werd te Lent van een heer uit Oosterhout een rijwiel ontvreemd met achterlating van een veel slechtere fiets. Deze zaak heeft zich voor dien heer geheel ten goede gekeerd. De „dief" die eenig is in '.ijn soort heeft den recbtma'igen eigenaar in 't bezit van zyn eigendom hersteld dat netjes opgelakt en van nieuwe handvaten voorzien ten over vloede nog vergezeld ging van een schade vergoeding van tien gulden. Bij een brand te Yuma (Arazona N. A.) in een winkel, zyn zes mannen die bezig waren goederen ia veiligheid te brengen, door het instorten van een deel van 't gebouw verbrand. De Chineesehe etiquette laat het ia het dagelij ksch leven meer letterlijk uit komen dat „grijsheid een sierlijke kroon is," dan bij ons 't geval is. Er wordt ver teld dat een mandarijn, die de gastheer was van Prins en Prinses Heinrirh van Pruisen hem beleefd vroeg: „Hoe oud is u ('t zelfde wat Li Hung Chang roegaan ieder die hij op zijne reis ontmoette.) „Ongeveer zesentwintig jaar," antwoordde de Prins, en om nu iets vleiends te zeggen antwoordde onze mandarijn „Uw Hoogheid ziet eruit alsof u vijftig is," en zich tot de Prinses wendende, zeide hij op beslisten toon: „En u als zestig". Over de geheele wereld worden per jaar gerookt 12,000 millioen sigaren, d. i. gemiddeld 8 voor eiken bewoner der Oude en Nieuwe Wereld, vrouwen en kinderen medegerekend. Berekend naar een gemid deld gewicht van 6 of 7 gram wegen al die sigaren te zamen 53,572 ton. Om ze alle te vervoeren, zou een trein van meer dan vijf duizend waggons getrokken door zestig van de sterkste locomotieven, noodig zijn. Deze trein zou dan een lengte heb ben van 30 kilometer. Legde men alle sigaren, die per jaar wor den opgerookt, in kistjes van 50 en stapelde men deze op eilander, dan zou men 2,543 balken of pilaren verkrijgen, elk zoo hoog als de Mont-Blanc. En alle sigaren in de lengte achter elkander gelegd, zonden een ketting vormen, tienmaal zoo lang als de afstand van de aarde tot de maan. Maakte men van die 12 milliard sigaren éen reuzensigaar, dan zou deze 310 meter lang en 44 meter in omtrek worden. De prijs ervan zou ongeveer 1 milliard zyn en om ze op te rooken, zou een man achter elkander 22 eeuwen noodig hebben. De beschaafde volkeren der wereld be steden per jaar 3.425.000 gulden aan siga ren per uur gaat er aldus meer dan 140.000 gulden aan sigaren, en per seconde bijna 40 gulden in rook op. Wantelre kwart sec nde worden er 95 sigaren opgerookt. Niet begrepen. Jan, heb je den brief naar mijnheer gebracht? Ja, mijnheer, maar ik denk niet dat hij hem lezen kan. Hoezoo Wel hy is blind, mijnheer. Hij vroeg me twee keer waar mijn pet was en die zat op myn hoofd. De eerste courant. Duitschland was het eerste land waar een courant gedrukt is en dat wel zoo lang geleden als het jaar 1457. Daarna volgden Engeland in 1623. Frankrijk, in 1631. Zweden, in 1643. Ne derland in 1656, Rusland in 1703 en Tur kije in 1795. De eerste Amerikaansche Cou rant werd te Boston in 1690 gedrukt. Maa dag is te Berlijn een 62-jarige vrouw, die als getuige was gedagvaard in een onbeteekenend beleedigingsproBes en voor het eerst het paleis van justitie betrad en daarover hoogst zenuwachtig was, inde rechtszaal ineengezakt en kort daarna overleden. De procesvoerenden waren hier door zóo getroffen, dat zij elkaar de hand reikten en als vrienden been gingen. Czaar Nikolaas II is in een zeer liberale stemming tegenover Kreta. De Russische gezant te Athene heeft de eerste stap <en gedaan om te Kanea een kliniek te stichten, waar geneeskundige hulp en geneesmiddelen gratis verstrekt zullen worden aan de arme Kretenters, zonder onderscheid van godsdienst. Er is tevens sprake van een groot hospitaal, dat op Russische kosten gebouwd zou worden, terwijl mede op kosten der Russische re geering een ry weg van Rethymo naar Kanea zal worden aangelegd. Uit Transuaal verneent men dat de Ieren op den Rand en te Pretoria hun diensten aan de regeering hebben aangeboden. Het ultimatum het laatste voorstel van de Engelsche regeering aan de Transvaalsche, deze week verzonden, is te Pretoria ontvangen en wordt druk be sproken ook met de regeering te Bloem fontein. Het ultimatum is vrij gematigd, al laat Chamberlain er niet onduidelijk in doorschemeren, dat bij mogelijke weigering van de zijde van Transvaal, de Koningin zal overwegen hoe de zaak dan zelf 'e regelen, De Transvaalsche regeering moet voor nemens zyn de Engelsche te antwoorden dat zy de eischen zal inwilligen, wanneer zij er op aan kan dat 'tbij deze eischen blijft. Zij zijn vijf jaar ver- blijf kiesrechteen vierde van 't aantal leden van den Volksraad vertegenwoordigers der Goudvelden; gelijke rechten van Hol- landsche en Engelsche taal in de Volksraads vergaderingen gelijkheid van rechteu voor oude en nieuwe burgers. Sommigen meenen dat dit een uitnoodi- ging aan de Zuid AfrikaanBche republiek is om afstand te doen van haar onafhan kelijkheid, platter gezegd: zich het hoold in den strop te steken en daarna mee te komen beraadslagen over de vraag aan welken boom zij wil worden opgehangen. Dit laatste met'toog op de slotzinsnede in het „ultimatum", dat Kruger zyn afge vaardigden zende om met Milner en Rhodes verder te spreken over de wijze waarop de zaken verder zullen worden geregeld. Deze week is voor Kruger een ge wichtige, misschien wel de gewichtigste zijns levens. Moge hij licht van Boven ontvangen om een goede beslissing te prepareeren. De middagzitting van gisteren te Preto ria der Volksraden met gesloten deuren duurde to' 6 uur, maar president Kruger ging reeds om 4 uur heen en kwam niet terug; de regeering heeft het definitief antwoord aan den Volksraad voorgelegd. Er wordt verzekerd dat zij bij het ontwerpen van het antwoord sterk beïnvloed is geworden door de regeering van den Oranje Vrijstaat en dat o. a. krachtig zal opgekomen worden voor behoud der con ventie van 1884. De toestand wordt nu weer als niet zoo gunstig beschouwd. Het fort Cbabrol te Parijs wordt nog steeds belegerd, maar 't zal niet lang meer duren. Nu de politie ontdekt beeft dat de bewoners langs draden gemeenschap hielden met de overburen zyn zij verder gaan zoeken en hebben ontdekt dat door de sousterreinen (dus onder den grond) ver bindingen bestonden. De wachten zyn hierop verscherpt. Aan 't einde der binnenplaats in een winkel en in den muur hadden de belegerden een gat gemaakt; twee agen ten werden in den winkel op post gezet en daar werd een briefje in den muur ge stoken, tabak en sigaren werden besteld. De belegerden wachtten lang op hun tabak en toen zy geen antwoord kregen, kwam Guerin zelf voor 'tgat en schold de agen ten uit. Een poos later kwam een vrachtrijder aan den winkel een krnitkoek brengen uit Reims en een aardappelpastei van een vriend uit de Vogezen beide werden natuurlijk nu geweigerd. Het goeie leventje voor de belegerden raakt derhalve uit. X. te F. Geen van beiden noodig. Van 14 en 15 September. MIDDELBURG, Getrouwd: C. Klap jm. 22 j. en en J. P. Aalewijnse jd. 23 j. BevallenJ. Jobse geb. Theune d. A. W. Maas geb. Hujjgen z. H. A. Kole geb. Roelsed. OverledenM. Joosse d. 5 w. J. W. A. Oosse z. 2 mnd GOES. Gehuwd: 14, Adriaan AukeSomer 27 j. jm. te Goes en Anna Maria Vervoorn 31 j. jd. te Goes onlangs te Rotterdam. KRUININGEN, Donderdag werd door notarisen Prins en L. Liebert voor erven Mevr. Wed. Janssen-Geene pnbliek geveild: Perceel 122 de hofstede Kaasgatsamen groot 55,84,43 H.A. Kooper in massa Jan van de Velde te Ierseke e. s. voor f 503 per Blooisch gemet (39,24 Aren) of f71584.36 den hoop. 23o. 1,0180 Heet. Weiland. Kooper de Diaconie armen alhier voor f755 of f1959 den hoop. 24o. 1,7670 Heet. Bouwland. Kooper P. Witte alhier f 640of f 2881,90, 25o. 0.8460 H.A. id. Kooper Ph. Cok id. f 705 of f 1520 den hoop. 26o, 0,2990 H.A. id. Kooper Jac. van Dyke id. f1040 of f 792,45 den hoop. 27o. 0,2530 HA id. D. Houtzager idem f 1040 of f 670,50 den hoop. 28e 26 A. Bouwland. Kooper Jac. Min naar alhier voor f1020 of f 675.83 den hoop. 29e 2690 cA. id. Kooper dezelfde voor f 1000 of f 685.51 den hoop. 30e 2740 cA. id. A.J. Weber alhier voor f1000 of f698,28 den hoop. 31o. 2790 cA. id. Kooper P. Witte alhier voor f1025 of f729 den hoop. 32o. 2820 cA. id. Kooper P. v. Iwaarde alhier voor f1000 of f718,90 den hoop. 33o. 2780 c.A. id. kooper P. Witte voor f 1025 of f 726,45 den hoop.34o een moes tuin groo: f2150 c.A. kooper dr. Kolffvan Oosterwijk alhier voor f 1105. 35o. een Huisje achter de Schotte. Kooper H. van Noorden alhier voor f300. 36o. een Heerenhuis aan de Markt Kooper dhr. Dr. M. van der Vliet voor f2700. perceel 37 werd niet geveild. Bergen op Zoom. In het Nederl. Koffiehuis werd Donoerdag ten overstaan van not. v. Gruting voorde firma De Groot en Bolier by iozet geveild, om 21 Sept. te worden toegewezen lo. het erfpachterecht van den oesterput. Hoogste bod f500 firma wed. J. H. C. Kakebeeke. 2o. Havendyk en loods f200 dezelfde. 3o. schuur en pan- nenterrein J. Wisse f600. 4o. pannenterrein dezelfde f40. 5o. oesters op perceel 453 J. Koster f550. 6o. Idem op perceel 459 M. Nieuwenhuize f25. 7o. Idem op perceel 124 W. Moelker te Tholen f 1100. 8o. Idem op perceel 125 W. Baai, id. f1300. 9o. Idem op perceel 199 Moelker, id. f 1100- lOo. Idem op perceel 200, Baai, id. f1950. llo. oesters onder Ierseke op perceel 261a I. Willemsen Jr. te Ierseke 123500. 12o. idem aldaar op perc. 210 C. Lindenberg te Wemeldinge 16650. 13o. een radersleepboot J. Hieltje te Ierseke f4100. 14o. Een stoomketel C. A. van Wijn gaarden te Siiedrecht f2000. 15o. Een zeilaak J. v. Liere te Ierseke f475 16o. een zeil jacht D. Spruit id. f1600. Totaal gebuden 145690. VLISSINGEN, 15 Sept. 1899. Boter f 1.30 a f 1.40 per kilo. Eieren f 4.40 a f 4,- per 104 stuks. MIDDELBURG, 14 Sept. 1899. Wederom was de aanvoer aan de graan markt van heden, met uitzondering van rogge en koolzaad nog al ruim. Jarige Tarwe f5.75 tot 15.90 betaald. Nieuwe Rogge f5.50 tot f5 80. Wintergerst f5.50. Zomerdito tot f5.20 betaald. Witteboonen tot fll betaald. Kroonerwten met veel aan bod en vraag van 17.75 tot f8 verhandeld. Boter f 1 10 A f 1.30 per kilo. Eieren f3.70 af—per 100 stuks. Middelburg. Op de alhier gehouden appelen- en perenmarkt was weer een voldoende aanvoer er> zeer levendige handel. Peren werden verkocht van f2.20 tot f10 per H.L, al naar kwaliteit. Zoete appelen brachten f3 tot f3 50 op. Zure van fé tot f7. Alles per H'L. VI. Crt. ZIERIKZEE, 14 Sept. 1899. BOTER. Hoogste koers f—80 a f Laagste koers f— .70 afKIPEIEREN Hoogste koers f 1.12ys a f .Laagste koers f-.70 af-.-. EENDEIEREN. Hoog ste koers f—af—.—. Laagste koers f a f de25 stuks. Zoo de Heere wil, en zij leeft, hoopt onze geliefde moeder, behuwd- jj[ en grootmoeder LEUNTJE VAN ZWEDEN, ll Echtgenoote van A. Glerum, op Woensdag 20 September a.s. haar i| 70sten geboortedag te her- denken. Dat de Heere haar Dog verder, tot in lengte van dagen, moge sparen, is de wensch en bede van ll hare dankbare kinderenbehuwd- («f en kleinkinderen. li Biezelinge. Voor de vele blijken van belang stelling mij op 11 September beto oud betuig ik mijnen hartelijken dank. A. J. HERDINK. Kloetinge. Deondergeteekenden betuigen bunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling den 9den September on dervonden. L. ALEWIJNSE en Echtgenoote. Middelburg 15 Sept. '99. Dank aan allen die my blijken van (belangstelling gayan op mijn 90sten geboortedag. Uit aller naam JANIS SANDERSE. Koudekerke Sept. 1899. Fabrieks- er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2