KERKNIEUWS. SCHQOLNIËUWS. RECHTSZAKEN geleien en onveranderd vastgesteld, wordt overgegaan tot de behandeling van de punten der agenda, en wel: I. Ingekomen stukken. Als dusdanig somt de Voorzitter op a een adres van mej. Jonk om eervol ontslag, met ingang van 1 September als onderwijzeres aan school C. b een adres van mej. Kok; mede om eer vol ontslag als onderwyzeres aan school A, sulks met ingang van 1 October a. e. lie schoolautoriteiten gehoord, adviseeren B W. aan beiden het gevraagde eervol ontslag op vorengenoemde tijdstippen te ver- leenen, met welk advies de Raad zich zon der discussie of stemming vereenigt. II. Benoeming Wethouder. Aan de beurt van aftreding is de heer W. J. Sprenger, die met 11 stemmen wordt herkozen en de benoeming verklaart aan te nemen. III. Benoeming leden Commissie Staaf verordening. Deze Commissie, waarvan de Burgemees ter ingevolge art. 166 der gemeeatewet voorzitter is, was vroeger samengesteld uit de heeren A. P. Suouck Hurgronje, E. P. Sohorer, A. van der Swalme en W. H. Snouck Hurgronje, die thans met respec tievelijk 13, 13, 12 en 12 stemmen worden herkozen. IV. Benoeming voorzitter en leden Com missie van Financiën. Nadat de heer Sprenger met 11 stemmen was herbenoemd tot voorzitter, werden ook achtereenvolgens met 13, 12 en 12 stemmen herkozen de heeren A. P. Snouck Hurgronje, van der Swalme en Heijse. Voor de vacature de Stoppelaar werden uitgebracht 5 stemmen op den heer Schorer, 4 op den heer van Teylingen en 1 op ieder der heeren den Bouwmeester, W. H. Snouck Hurgronje, de Veer en van der Harst, zoodat geen meerderheid verkregen wordt. Er volgt nu een nieuwe stemming, waarbij gekozen wordt de heer E.P. Schorer met 10 stemmen, tegen 2 op den heer van Teylingen en 1 op den heer den Bouwmeester. V. Benoeming voorzitter en leden Com missie van Fabricage. Tot voorzitter wordt herbenoemd de heer van Dunné met 7 stemmen, zijnde 3 stem men uitgebracht op den heer van der Swalme en 1 op ieder der heeren den Bouwmeester, van der Harst en Koole, en tot leden de heeren van der Swalme met 12 (1 blanco briefje) en de heer van de Ree met 8 stemmen, tegen 4 op den heer Koole (mede 1 blanco briefje). VI. Benoeming leden Commissie oudheid kundige verzameling en oud archief. In die Commissie, waarin door B. en "W. als voorzitter de heer wethouder Sprenger is aangewezen, wordt met 12 stemmen her benoemd de heer W. H. Snouck Hurgronje terwijl voor de vacature de Stoppelaar wor den uitgebracht 4 stemmen op ieder der heeren van Teylingen en Heijse, 2 op den heer van der Swalme en 1 op ieder der heeren Schorer en den Bouwmeester en van der Harst. Bij nieuwe vrije stemming wordt gekozen de heer Heijse met 7 stem men tegen 3 op den heer van Teylingen •n 1 op ieder der heeren van der Swalme, Schorer en van der Harst. VII. Benoeming lid Commissie voor de conversie van de oude gevestigde schuld. In die commissie moest voorzien worden in de vacature de Stoppelaar. Bij stem ming wordt gekozen de heer van der Swalme met 7 stemmen tegen 4 op den heer Heijse en 1 op ieder der heeren Schorer en A. P. Snouck Hurgronje. VIII. Benoeming ambtenaren burger lijken stand. Nadat de heer van der Harst met 12 stemmen is herbenoemd, wordt overgegaan tot de aanvulling der ojmmissie, noodig door de vaoature Brevet. Bij eerste stemming verkregen de heer van Teylingen 6, de heer Verhage 5 en ieder der heeren W. H. Snouck Hurgronje en de Veer 1 stem, dus geen volstrekte meerderheid. De heer van Teylingen verzoekt buiten aanmerking te blijven omdat hij dikwijls uitstedig is en een dergelijk verzoek doet ook de heer Verhage, echter, volgens opmerking des Voorzitters, zonder motiveering. Er volgt nu een tweede vrije stemming waarby den stemmen zijn verdeeld als volgt: 6 op den heer W. H. Snouck Hurgronje, 4 op de heer Verhage, 1 blanco briefje en 1 op ieder der heeren Heijse en de Veer. Bij de daarop gevolgde stemming tnsschen de heeren W. H. Snouck Hurgronje en Verhage, wordt eerstgenoemde gekozen met 6 stemmen tegen 5 op laatstgenoemde uitgebracht. De heer W. H. Snouck Hurgronje verklaarde, of schoon 4 contre-coeur, de benoeming te zullen aannemen om aan het stemmen een einde te maken. IX. Benoeming raadslid tot lid van het burgerlek armbestuur. Voor deze benoeming, noodig door de vaouture Brevet, worden uitgebracht 5 stemmen op den heer Verhage, 4 op den heer Heijse en 1 op ieder der heeren van der Swalme, de Veer, Schorer en W. H. Snouck Hurgronje. Daar geene volstrekte meerderheid verkregen is, wordt overgegaan tot eene nienwe stemming, waarby gekozen wordt de heer Reyse met 8 stemmen, tegen 4 op den heer Verhage en 1 op den heer van der Swalme. X. Voorstel van B. en W. ter benoeming van Dr. W. A Poort tot definitief leeruar in de wiskunde aan de burgaravondschool. Be heer Poort, tot hiertoe tijdelijk leer- aar, wordt thans met algemeene stem nen definitief tot bovengenoemde betrekking benoemd. XI. Benoeming onderwijzers scholen E, B en C. Voor school E staan op de voordracht J. den Hollander te Middelburg. C. Renes te Sliedrecht en M. Nienwenhuyze te We- meldinge, voor school B, C Renes te Slie drecht, M.Nieuwenhuijse te Wemeldinge, A. Willeboer te Coljnsplaat en M. Osse- waarde te Hoedekenskerke en voor school C, P. de Bree te Middelburg, M. Nieuwen- huijse te Wemeldinge, A. Willeboer te Colijnsplaat en M. Ossewaarle te Hoede kenskerke. Gekozen wordt voor sshool E, J. den Hollander met 12 stemmen tegen 1 op C. Renesvoor school B, C. Renes met 12 stemmen tegen 1 op M. Nieuwenhuijse en voor school C, P. de Bree met 9 stemmen tegen 4 op M. Nienwenhnijse. XII. Benoeming onderwijzeressen scholen D, A, B en C. De voorarachten zijn samengesteld als volgt: voor school D de dames J. W. Meer- tens, A. J. Nijland en F. S. van Wuijck- huyse, allen te Middelburg; voor school A de dames G. W. van Dellen te 's Heer Arendskerke, C. J. Hornstra te Hansweert, F. S. van Wuyckhuijse te Middelburg en J. Ridder te Zierikzee; voor school B de dames H. C. J. P. Esink te Souburg, I. P. W. Schmitt en M. J. W. Wisse, beiden te Mid delburg en M. C. van den Ende te Wol- faaitsdijk voor school C de dames J. P. W. Schmit, M. J. W. Wisse en F. S. van Wuijck- huyse, allen te Midde burg en M. C. van den Ende te Wolf aartsdijk. Gekozen wordenvoor school D A. J. Nijland met 10 stemmen tegen 2 op J. W. Meertens en 1 op F. S. van Wuijkhuise; voor school A G. W. van Dellen met 10 stemmen tegen 3 op C. J. Hornstravoor school B bij tweede vrije stemming (bij de eerste stemming waren de stemmen verdeeld als volgt: 5 Esink, 4 Schmitt, 4 Wisse) H. C. J. P Esink met 7 stemmen tegen 6 op I. P. W. Schmitt; voor school C J. P. W. Schmitt met 9 stemmen tegen 4 op M. J. W. Wisse. XIII. Benoeming helpsters bij het onder wijs in de handwerken scholen A, B, C, H en I en toekenning van wachtgeld aan twee onderwijzeressen. Conform de voordracht worden, respec tievelijk met 13, 11, 13, 13 en 13 stemmen, benoemd voor school A M. Hoogerland, B J. P. F. van der Manincht, C C. A. de Graag, H R. P. Meertens en I M. P. Meertens en wordt zonder discussie of stemming goed gevonden het op wachtgeld stellen van de onderwijzeressen A. Boucherie en M. L. F. Siebrecht. XIV. Voorstel B. en W. tot het verleenen van vergunning aan van Randwijk en Co., tot plaatsing van eene veranda op het trot toir van de Loskaai voor perceel wijk P no. 149. Het voorstel strekt om de vergunning te verleenen tegen betaling eener jaarlij ksche recognitie van f 5 en wordt zonder discussie of stemming aangenomen, nadat de heeren van der Swalme en Verhage hadden ver klaard dat zy, die vroeger tegen dergelijke vergunningen waren, zich voor ditmaal niet tegen het voorstel zullen verzetten. XV. Brief commissie bestuur Middelburg- Vlissingschen rijweg aanvraag verlenging concessie tolheffing. B. en W. stellen voor het bestuur tot de aanvraag te machtigen, welk voorstel zonder discussie of stemming wordt goedgekeurd. XVI. Bezwaarschriften inkomstenbelasting 1899. Bezwaarschriften zijn ingediend door C. W. van der Mser, D. van Diffelen, P. M. Eijnwachter, Wed. J. F. Dikkenberg, J. F. J. van der Maninckt, I. de Priester, A. van Hercules, H. W. K. F. H.Scheij beier, A. Gabriëlse, C. J. M. Hackenberg, I. Kerkmeijer, M. Caral, P. Bruel, A. Pluijmers, A. C. Cornelisse, P. Geldof, A. Goedhaard, P. Verrijk, A. van der Weel, K. J. Quist, P. den Boer en G. C. Dalman. B. en W. den oontroleur der plaatselijke belastingen gehoord, adviseeren alle aan slagen te handhaven, behalve van de 2 laatsten wier aanslagen respectievelijk van de 12e naar de 7e en van de 5e naar de 4e klasse worden teruggebracht. Alleen de aanslagen van P. M. Eijn- waehter, Wed. J. F. Dikkenberg, H. W. K. T. H. Schey beier en A. Gabrielse gaven stof tot aanmerkingen. De heeren Heyse en Verhage, en blijkens de stemming som wijlen met hen ooit de heeren De Veer, De Rijcke en Wisboom Verstegen, vonden de motieven, die de controleur aanhaalde, niet afdoende, sommige zelfs zonderling. Ten slotte echter wordt conform het advies van B. en W. besloten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer iets in het midden hebbende te brengen, wordt de zitting opgeheven. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Oct. aan A. D. Brinkerink, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als havenmeester vaD het kanaal door Walcherenis be noemd tot opz.over 's Rijks kustverlichting te Westkapelle P. C. A. van Hoepen thans lichtwachter bij de verlichting langs de Wester Schelde; en eervol ontslagen de commies der posteryen 2e klasse D. Zwaans hals, te Vlissingen. De gemeenteraad te Amsterdam be noemde tot wethouder het raadslid ond- KamerlidC. V. Gerritsen. Te Almkerk werden een 89 jarige wethouder en een 76 jarige dito herbenoemd; de 89 jarige heet Z. Middelkoop. Bij kon. besluit zijn benoemd tot dijkgraaf voor den polder Heer Jansz J. L. Marcusse; tot dijkgraaf voorden Mariapol- der A. v. d. Maas Ezoon; tot gezworen voor den polder Oud Kempenshofstede J. Droogendijk. De heer dr. Z. Th. Diehl te Leiden vroeger te Goes, is benoemd tot directeur van de hoogere burgerschool te Brielle. Dr.Kuyper verzoekt aan De Standaard mede te deeleu, lat hy zich nog te zeer voelt aangegrepen, om reeds nu zyn werk zaamheden te kunnen hervatten. Van heden af zal zyn adres zyn: Hotel „Belvédère", Interlaken, waar hy nog eenigen tijd, al vorens naar Amsterdam terng te keeren, 2al moeten vertoeven. Goes. In le ru dsvergadering van a. Vrijdagavond te 8 ure is aan de orde Notulen. Ingekomen stukken. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek om vervreemding van openbaren gemeente grond. Idem om wijziging verordening schoolgeld School E. Wijziging begrooti ng 1899. Behandeling gemsenterekening over 1898. Indiening gemeentebegrooting voor 1900. Verzoek afschrijving van plaatselijke belastingen. Gebruik geen alcoholals ge een goed cricketter wilt," zeide Grace, de kampioen van Engeland. Gebruik geen alcohol, als ge een goed voetreiziger wilt zijn," zeide Weston, die de halve wereld te voet afge- reisdheeft. „Gebruik geanalcohol, als ge een goed roeier wilt zijn," zei Houlan, die alle roeiers achter zich liet. „Gebruik geeu alcohol, als gij een goed zwemmer wilt zyn", zeide kaptein Webb, die het kanaal overzwom. „Gebruik geen alcohol in Noord- Poollanden," zei dr. Frithiof Nansen, de bekende Groenlandreiziger. „Gebruik geen alcohol," zeide Livingstone, ais zende ling, zeide Clark, als dokter; zeide Farrar, als predikaut. Ook de verbeterhuizen, de gevangenissen, de armhuizen, de krank zinnigengestichten en de banken van lee ning, zij roepen luid: „Gebrnik geen alcohol." Goes. Gemeenteraadsvergadering. Dins dag morgen half 10. Voorzitter de heer burgemeester. Aanwezig alle leden en de secretaris. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat is ingekomen: Van Ged. Staten goedkeuring van 't le Suppl. kohier op den H. O., begrooting schutterij 1900; Burgerlijk Armbestuur begr. 1900; en rekening 1898. En eenige reclames op den H. O. Voorts een verslag van de gem. Maastrichten een bericht van den heer Ochtman dat hij zyn ontslag neemt als lid en voorzitter der financiëele commissie. De voorzitter dankt den heer Ochtman voor de vele ook in deze betrekking be wezen diensten en verzoekt hem in 't belang der gemeente op zijn besluit terug te komen. Is waar de redenen der ont slagneming zyn billijk maar om tegemoet te komen aan 't bezwaar van doorzoeken enz. wil de voorzitter gaarne hulp van de secretarie toezeggen. De gemeente kan den heer Ochtman met zyn rijke ervaring niet misBen. De heer Ochtman dankt voor de vlei ende woorden van den voorzitter waar door deze 't hem niet gemakkelijk maakt. Hij meent dat zijn bezwaren gelegen in zijne vele drukke bezigheden elders, wel mogen gebillijkt. Van de secretarie onder vond Spreker steeds de gulste medewerking, dus daarom bedankt hij stellig niet; hij acht 't beter dat een opvolger voor hem gevonden wordt wien hij gaarne al zijne medewerking toezegt, terwijl hij de vruchten zijner ervaring gaarne voor hem beschik baar stelt. Na nog eenige gedachtenwisseling be sloot de heer Oohtman lid der fin. commisie te blijven. {Applaus). De voorzitter geeft 't presidium over aan den jongsten wethouder om te worden beëedigd als lid van den raad. De heer de Jonge neemt den voorzitter de bij de wet gevorderde eeden af en zegt vervolgens: Mynheer de Voorzitter, ik wensch u geluk met 't mandaat door de burgerij u opgedragen. De eigenaardige betrekking waarin ustaat totdegemeente en de wijze waarop u tot heden in de gemeente is opgetre len, maken 't overbodig u de behartiging harer belangen aan te bevelen ik mag er mij derhalve toe bepalen u toe te wenschen dat het u als lid van den raad en als voorzitter in vereeniging met de overige raadsleden gegeven moge worden ook in de toekomst u zoodanig van deze taak te mo^en kwijten, dat de gemeente zich ook over dien arbeid zal mogen ver heugen. Applaus. De voorzitter dankt voor deze woorden. Hij dankt de burgerij die hem tot lid van den raad koos. Hij heeft als burgemeester eens beloofd hare belangen met hart en ziel te zullen dienen hij heeft dit gedaan; en zal 't ook als raadslid niet nalaten. Het is een ware voldoening voor spreker dat hij gekozen werd, dewijl hij er in zag dat zyn werk als burgemeester gewaardeerd wordt. Men heeft beweerd dat een burgemeester geen lid van den raad moet zijn. Spreker zegt integendeel hij behoort wel lid van den raad te zyn; en Spr. gaat daarin paralel met niemand minder dan den grooten Thorbecke, die reeds bij de behandeling van 't ontwerp Grondwet, toen 't zelfde beweerd werd, zeer beslist op den voor grond stelde dat de burgemeester lid van den raad moef zyn. Dat de gemeentewet 't n:et voorschrijft, is alleen om den kiezers vrijheid van keuze der raadsleden te laten. Het is do plicht van den burge meester om wanneer hij een tijd als zoo danig heeft gefungeerd aan de burgers te vragen of zij hem nu niet alleen als burge meester maar ook als lid van den raad hun vertrouwen kunnen schenken. Neen, zegt Thorbecke, de burgemeester is geen Rijksambtenaar, hy is oneindig meer, hij is de man van de gemeente, de hand van 't gouvernement, en zoo ver als de hand van 't lichaam is, is de burgemeester van 't rijks ambtenaarschap. Hy is de vader die over de burgers heerscht en tevens de broeder die hunne bezwaren deelt. Ware Spr. in de minderheid gebleven hij zou daarin dan ook een votum van wantrouwen tegen den burgemeester gezien en als zoo danig zyn ontslag gevraagd hebben. Ik hoop met al de kracht die in mij is te blijven voortgaan, zegt Spr., omdat ik 't doen wil in 't belang der gemeente Goes. Daarna worden de herkozen en gekozen raadsleden de heeren Ramondt, Quist, Coenen en v. d. Bout binnen geleid die achtereenvolgens in handen des voorzitters de eeden van zuivering en van trouw aan de Grondwet afleggen. De voorzitter zegt: Ik wensch u geluk, mijne heeren met 't hernieuwd bewijs van vertrouwen door de burgerij in u gesteld. Ik behoef u niet opnieuw de behartiging harer belangen op te dragen, gy deedtdit reeds zooveel jaren en zultdit blij ven jdoen. U, mijnheer v. d. Bout, wensch ik eveneens geluk. De lange duur van uw verblijf in deze gemeente en 't vertrouwen dat gij in andere betrekkingen geniet zijn ons waar borg dat gij 't vertrouwen als raadslid niet zult beschamen. Wij weuschen u een aan genaam lidmaatschap en succes op uw werk. Werken wij allen krachtig mede tot den bloei der gemeente. {Applaus). Daarna hebben eenige benoemingen plaats waarbij de heeren v. d. Peijl en Buijse als stemopnemers fungeeren. Herbenoemd wordt tot wethouder de heer Ramondt met 8 stemmen, tegen 1 op elk der heeren Coenen en Buijse en 3 in blanco. Herbenoemd tot ambtenaar van den bur gerlijken stand dezelfde met 12 stemmen tegen 1 op den heer Temperman. Tot lid der financiëele commissie wordt benoemd de heer v. d. Bout met 10 stem men tegen 1 op elk der heeren Janssen, Quist en Houwer. De benoemden nemen de benoeming aan. De voorzitter zegt nog dat aan den heer Ritzema Bos is gevraagd om een onderzoek naar den toestand der boomen, waarvan het verslag voor den raad ter visie ligt en sluit de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Harlingen ds. G. Hulsman te Zandvoort dr. J. Schokking ta Koudum, dr. J. Th. de Visser te Amsterdam, ds. W. v- d. Bijtel te Makkum, ds. H. ten Kate te Amerongen en ds, W. v. Roggen te Sloten. Beroepen te Workum ds. J. Eringa te Gorknm; te Appelscha toez. ds. A. Troelstra te Willemsoord; te Waarder toez. ds. J. A. v. Boven te Oud Beyerland te Purmerend toez. ds. J. W. E. van Loon te Obdamte Maasland ds. P. S. Meerburg te 's Gravenland. Aangenomen naar Hengelo door ds. G. Salomons te Wetsinge-Sauwerd naar Heino toez. door ds. C. Spoelstra te 'sGra- venhagenaar Niekerk door ds. C. Samplonius te Lettelbert. Bedant voor Purmerend door dr. G. Nij- hoff te Wervershoof; voor Makkinga door ds. J. C. Schagen v. Soelen te Bokstel voor Peins c. a. door ds. T. Eppens te Kortezwaag voor Well door ds. L. J. Blanson Henkemans te Wolvegavoor Otterloo door ds. C. J. Leenmans te Zetten. Geref. Kerken. Drietal te Grootegast ds. F. ten Ho ir te Uithuizermeeden, ds. S. Datema te Vrij hoeve Capelle en ds. L. S. Jongsma te Zaandam te Wijckel ds. H. Thomas te Purmerend, ds. H. R. Nieborg te Wit- marsum en J. L. Schouten, cand. te Westerlee ds. T. Jongbloed te Cubaard, ds. E. J. Koppe te Idsgahuizen en J. Sybrandy cand. te Kampen. Beroepen te Opeinde c. a. en te Tzum- marum ds. T. Kramer te Monster. Aangenomen naar Delft doords. G. Wie- linga te Katwijk a. d. Kijn. Bedankt voor Anjum door ds. J. J. Miedema te Charlois. Tjnie-Collecte. Deze bedroeg dit jaar teKloetinge f44,70. Tot hoofd der bewaarschool te Sta- venisse is benoemd mej. C. J. Diepenhorst te Utrecht. Kantongerecht te Go es. In de zitting van 5 September zyn ver" oordeeld wegens jagen in gesloten jachttijd zonder consent machten vergunningW. v. L. teOvezsnde 2 m. 5 b. s. 2 m. 4 d. h. verbeurdverkl. geweer en haas met bevel tot nitl. of te betalen voor het geweer f 3 s. 3 d. h. en voor den haas fl s. 1 d. h. niet beletten dat hond haas opspoort zon der consentJ. C. I. te Colijnsplaat f 0.50 b. s. 1 d. h. in gesloten jachttijd haas vervoerenC. G. Lzn. te Heerenhoek f5 b. s. 4 d. h. ver beurdverkl. haas met bevel tot uitl. of te betalen fl s. 1 d. h. J. de R. Ellewoutsdij f5 b. s. 4 d. h. verbeurdverkl. 2 hazen met bevel tot uitl. of te betalen 2 m. fl s. 2 m. f 1 d. h. in gesloten jachttijd haas vervoeren en op den openbaren weg een geweer bij zich hebben M. P. te Wemeldinge 2 m. f 5 b. s. 2 m. 4 d. h. verbeurdverkl. geweer en opbrengst inbeslaggenomen haas. in gesloten jachttijd haas bemachtigen zonder consent of machtigingG. D. te Ierseke f 1 b. s. 1 d. h. visschen zonder vergunningA. B. te Kamperland f2 b. s. 2 d. h. ve. beurdverkl. visch met bevel tot uitl. ofte betalen f 0.20 s. 1. d. h. L. M. 41 j. te Ierseke, A. C.B. en A. de P. beiden ie Hansweert en J. K. te Rilland-Bith ieder f2 b. s. 2 d. h. id. en zonder acteP. M. v. W. [te Goes 2 m. f2 b. s, 2 m. 2 d. h. verbeurdverkl. kruisnet met bevel tot uitl. of te betalen f 0 75 s. 1 d. h. L. M. Lzn. 16 j. en C. P. te Ierseke; ieder f2 m. f 2 b. s. 2 m. 2d. h.; voor ieder verbeurdverkl. kruisnet met bevel tot uitl. of te betalen voor elk kruis net f1 s. 1 d. h. visechen met een vaartuig zonder duidelijk letterteeken en no: S. P. Gzn, te Ierseke f3 b. s. 3 d. h. oesters visschen zonder consent: Ch.T. en A. v. d. B. te Ierseke ieder fl b. s. ld. h. kreukels rapen zonder consentP. v. d. V., C. J. M., E. M., P. M., J. M. allen te Ier seke ieder f 1 b. s. 1 d. h. kreukels rapen steenglooiing zeedijkG. S. en G. D. te ierseke ieder f 2 b. s. 2 d. h. bot beneden de maat aan boord hebben A. P. de J. Czn. te Tholen f 5 b. s. 3 d. h. schelpen graven binnen 500 M. afstand van een dijk: C. M. te Ierseke f 5 b. s.3 d. h. stelen van vruchten: le J. J. v. L. en 2e L. C. v. L. te Colijnsplaat no 1 f 5 b. s. 5 d. h. no 2 f 3 b. s. 3 d. h. bierhuis oprichten te Kapelle zonder ken nisgeving aan Burgemeeeter J. v. d. L. te Kapelle f 3 b. s. 2d. h. rijden met drie aaneengekoppelde wagens A. S. te Waarde fib. s. 1 d. h. rijden met hond zonder muilkorfB. v. E. te Hansweert 2 m. f 1 b. s. 2 m. ld. h. rijden met aangespannen hondenkar te Hoedekenskerke daarop zittende: L. H. te Hoe dekenskerke f 2 b. s. 1. d. h. spelen met centen op straat: M. F. en G. de J. te Kattendijke ieder fl b. s. 1 d.h art. 426Sr. C.P. Mzn. teSchoref5. b. s. 3d. h. hopen over hooiland zonder vergunning Th. de B. te Goesfl b. s. 1 d. h. J. y. M en C. L. O. te Goes iederf0.50 b. s.ld. h. hopen over een anders weiland zonder vergunning: D. L. te Kapelle f3 b. s.3d. h. straatschenderij J. v. K. te Wemeldinge en J. W. te Kruiningen ieder f 2 b. s.2d.h. nachtrumoerP. de V. te 's Heerenhoek, A. A. te Heinkenszand ieder t 5 b. s. 3 d. h. M. H. Azn. te Wemeldinge f2 b. g. 2d. h. dronkenschap bij 2e herh. en orde ver storen: A v. d. E. te Heinkenszand 7 d. h. dronkenschap: J. V., J. L. D. te Goes,L. B. te Gravenpolder ieder f2 b. s. 2 d. h. A. v. L. te Heinkenszand, A. R. te Nisse, A. M. deP. te Hansweert, H. v. S. en H. B. te Ierseke. C. R. te Schore en J. de R. te Biezelinge ieder f 3 b. s. 3 d. h. A. R. te Oudelande f 10 b. s. 3. d. h. P. J. V. te H inkenszand f5 b. s. 3 d. h. idbij 2eherh.J.D. te Wemeldinge 7 d. h Goes. Zondagavond waren, hiertoe door de heeren ds. v. Leussen en ds. v.Lelyveld alhier uitgenoodigd, vele kermisreizigers in het lokaal der Jongelingsvereeniging bijeen. Geen plaatsje in dat lokaal bleef onbezet. De bezoekers en bezoeksters schon ken hunne volle aandacht aan hetgeen ge sproken werd en enkele hunner gaven te kennen dat het kermisreizen hun tegen de borst stootte. Allen werden onthaald op gebak en limonade, en bij het heengaan kreeg ieder hunner een nieuw testament. Wy lazen dit bericht in enkele bladen. Wij hadden 't niet opgenomen, dewijl ver melding er van niet in de bedoeling der predikanten lag die weten dat „lof ver dienen en ontvlieden is het werk van wiize lieden". Nu er toch melding van gemaakt is, doen wij 't ook en spreken onze ingenomenheid uit met dit goede werk, drage't veel vrucht. Ierseke. In de jongste raadszitting is herbeno emd als wethouder de heer J. C. Van der Burght met 5 van de 8 stemmen Tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand werden benoemd de heeren J. C. Van der Burgt en D. Schipper. Stavenisse. A. van den Berg Hz alhier is benoemd tot postbode van Huil. bergen op Hoogerheyde (Noord-Brabant) en reeds I dezer als zoodanig in functie ge treden. Aardenburg.De gmeenteraad benoem de tot wethouder den heer P. B. Wijffels. Terneuzen. In plaats van de heeren J. C. Harte en H. C. E. van IJselstein, die niet meer in aanmerking wenschen te komen, zyn tot wetho ider beuoemd de heeren L. J. van der Moer en M. van den Hoek, bei den bij derde stemming, met 6 stemmen tegen 5 op den heer P. Moes. s Heerenhoek. Alhier zijn gisteren drie arbeiderswoningen en een 'schuur tot den grond afgebrand. Door gebrek aan water was blusschen onmogelijk. Aardenburg; Een ambtenaar van den Burgerlijken stand alhier, die voor de eerste maal een paartje in den echt verbond, schonk aan dat paartje een gift van f 10. Hoedekenskerke. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken stand is benoemd de heer M. G. Verbeek, zulks in plaats van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2