KERKNIEUWS. Gemeenteraads verkiezingen. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN OPENBARE VERKOOPINCEN Afloop Verkoopingen enz Aan W. E. van Kogelenberg is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als agent van politie 1ste klasse; en is de agent van politie 2de klasse, P. den Hollander, met ingang van dien datum bevorderd tot agent van politie 1ste klasse. 30 Juni 1899. Goes. Men vraagt ons waarom wij den heer A. S. J. Dekker niet aanbevelen voor den Gemeenteraad. Ons antwoord luidt dat wij een vorige maal verzuimd hebben zijn naam te ver melden. Integendeel wij bevelen zijne candidatuur zeer hartelijk aan. Wij stellen er prijs op dit uitdrukkelijk te verklaren na onze on willekeurige vergissing. De heer Dekker is een man van de daad en het woord, een goed spreker. Men zou, naar onze vaste overtuiging, een uitnemende kejze doen, b.,aldien hij gekozen werd; en dit zou ons in dubbelen zin aangenaam zijn, dewijl wij, met alle achting voor zijn tégencandidaat, de verkiezing van den heer Wesselink neslist moeten ontraden op de gronden in ons hoofdartikel van Woensdag uiteengezet. Wij hebben er bezwaar tegen een bur gemeester tevens Lid van den raad te maken. Wij hebben indertijd ook de verkiezing van den heer de Witt Hamer ernstig be streden; wij zullen 't ook die van den heer Wesselink doen. Wij bevelen dringend aan op het roode biljet het witte puntje voor den bovensten naam zwart te maken en alzoo te stemmen A. S. J. DEKKER. De opening der jacht op waterwild, zijnde: eenden, duikers, waterhoenders, wa tersnippen, schrieken, kemphanen, strand- loopers, wulpen en plevieren is door Gede puteerde Staten bepaald op Maandag 10 Juli a, Op verzoek bij de rijksveldwacht eer vol ontslagen met ingang van 1 Juli G.E. Passeuier, brigadier te Kortgene. Door den minister van waterstaat is gedurende Juli en Augustus tot buitenge woon opzichter bij het maken van een door vaart in de brug in den Postweg over het kanaal door Zuid-Beveland benoemd L. Valk, bij het maken van tramweghavens aan het Zijpe, A. Heijbtoeck, bij werken aan de schutsluis te Veere, J. B. F. Smits, allen studenten der Polytechnische school te Delft. Bij kon. besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf voor den Wiileui-LeopoiJpolder, Nederlandsche gedeelte, I. Leenhouts de Vliegerin het bestuur van den polder Visart tot dijkgraaf V. Cortvriendi, en tot plaatsvervangend dijkgraaf J. Ljbaart tot gezworen voor het waterschap G ooi- en Klein-Baarzande c.a. A. A. Beeu; tot ge zworen voor het waterschap Hoedekenskerke J. Raven; tot gezworen voor het waterschap Groene en Baanst W. Silomé tot gezworen voor het waterschap Oud-Wolfertsdijk A. op 'tHof; tot gezworen voor den Nieuw- Noordbevelandp. I. Verhulst; tot gezworen voor den polder Willem III P. de Jonge tot gezworen voor de Loudepolier J. de Kraker; tot gezworen voor den Vtooswijk- polder P. de Feyter Jz.tot gezworen voor den Pierssenspolder V. Cortvriendt Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau II. C. Verbraak tijdelijk pastoor bij de katho lieke gemeente te Kotta-Radja (Atjeh.) Coes. Iu de gemeenteraadsvergadering van Donderdagavond onder voorzitterschap van den burgemeester waren de heereu Octitman en Dicke afwezig. Medegedeeld werd dat de kasopseming bij den gemeenteontvanger heeft plaats ge had en alles in orde bevonden is, terwijl een kasgeld van f5054,375 aanwezig is, waarvan 't procesverbaal ter inzage ligt. Ingekomen zijn van Gedeputeerde Staten bericht goedkeuring der wijziging van de gemeentebegrooting over 1898 en 1899 en van 't Kohier van den Hoofdelijken Omslag. Het verslag over 1899 van de commissie van toezicht op dc rijks landbouwwinter- school. Eenige gemeente-jaarverslagen; 2 reclames tegen den aanslag in de H. O. Dit laatste wordt in handen gesteld van B. en W. Ingekomen was ook een verzoek van F. H. Eijdman om hem voor den tijd van een jaar voorrang van concessie te verleenen voor het maken eener waterleiding in deze gemeente, binnen welken tijd hij gehouden zal zijn aan den Raad de verdere gegevens te verschaffen, noodig tot het verkrijgen der definitieve concessie. Op gunstig advies van B, en W. wordt aldus besloten. Stembureau verkiezing vacature Dicke wordt benoemd, te weten: Leishoek en Quist leden, Coenen en v. d. Peijl plaats vervangers, en Ramondt voorzi'ter. Ier tafel komt een voorstel van B. en W. tot de navolgende wijziging der veror lening op de openbare gezondheid. „Op onbepaalde tijden worde door de zorg van B. en W. de levensmiddelen in deze verordening bedoeld, met uitzondering van vee, vleesch en visch, waarop andere artikelen van toepassing zijn, aa-i een schei kundig onderzoek omtrent de bestauddeelen onderworpen en de uitslag van het on ler- zoek openbaar gemaakt." De wijziging was noodig om de openbare gezo ndheidscommissie te kunnen machtigen maanlelijks een onderzoek tedoin van uelk en bo'er. De heer Janssen wilde niet alleen de levensmiddelen maar ook de genotsmiddelen opgenomen zien, 't was hem door een lid der gezondheidscommissie opgedragen dit voor te stellen. Ook de heer Ramondt zegt een zoodanigen wensch te hebben ont vangen, met het oog op de specerijen. De heer v. d. Peijl ondersteunde het voo stel. Hij vindt het zeer noodzakelijk ook met 't oog op den wansmaak van verschillende winkelwaren en bakkers «varen. Enkele jaren geleden hebben de ambtenaren aan de ministeries zich nogal geweerd in dis zaak. Aan den burgemeester-van Goes is toen opgedragen de keuring van boter te gelasten. Deze heeft toen twee politieagen ten daarmede belast. Iu den laatstee tijd echter schijnen deze boterkeurders te slapen want spreker merkt er niets van. Het is noodig die zaak eens Hink aan te pakken. De heer Coenen vraagt of er ook publici teit aan zal gegeven worden. Ds voorzitter beantwoordt bevestigend, en 'tvoorstel woidt met de gewensobte toevoegirg aangenomen. Ook de politieverordening ondergaat eenige wijzigingen in verband met de aaustelling van twee hulpagenten. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot het zenden van een adres in zake het behoud der progressie enz. bij de heffing van den Hoofdelijken Omslag, zegt de voorzitter, beantwoordende een opmer king van een lid der financieële commissie dat niet aan de Koningin maar aan den Minister van Binnenlandsche zaken het adres dient gericht te worden, dewijl de minister toezeggingen gedaan heeft in de tweede kamer en het adres zich hieraan aansluit. {Goedgekeurd worden de wijzi ing der Gasthuisbegrooting voor 1898, het suppletoir kohier schoolgeld aan de Hoogere Burgerschoolen afschrijving der plaatse lijke belastingen. Bij de rondvraag zegt dr. CoenenVroe ger werden verschillende zBken van de baan gejaagd met de boodschap er is geen ge.d voor. Maar de stank van de Kaai is jaar lijks om dezen tijd bij 't verrichten der havenonderhoudswerken van dien aard dat vele bewoners der Kade er ziek van wor den. Spr. weet dit bij ervaring. En nu heeft Spr. vrijmoedigheid om ernstig op voorziening aan te dringen dewijl schippers hem hebben verzekerd dat die werken best in April kunnen geschieden. De Goese- naars zouden dankbaar zijn als zij van dien stank in Juni of Juli bevrijd werden. De heer v. d. Leeuw zegt: Voorden han del is 't hetzelfde of 't in April geschiedt of in Juli; en spr. zelf vindt dit ook. De voorzitter wil gaarne overwegen of 't aldus kan, maar hij betwijfelt of het in April minder stinken zal dan in Juni. Dr. Coenen merkt op dat de warmte den stank bevordert. Tevens vraagt hij zich af hoe 't komt dat de mooie Polderweg niet meer bewandeld wordt en dan moet 't antwoord luiden: dat is een gevolg van de vele bloote billetjes. Is 't nu waarlijk zoo'n groote onkosten om daar een flinke groote afheining te plaatsen, en de plaats, nu alleen voor leerlingen bestemd, dieper te maken, zoodat ook de volleerde liefheb bers daar zwemmen kunnen. Vroeger zag men daar nog eens plezicrbootjes met roeiers passeeren maar dat gebeurt al sinds lang niet meer wijl de zwemmers aan de roeibootjes hangen en de inzittenden mo- lesteeren. De voorzitter zegt dat in 't laatste geval de zwemmers buiten de zwemplaats zijn wat strafbaar is. Maar ook hij heeft ondervonden dat het moeilijk is die over treders te snappen; zij zwemmen op ver schillende plaatsen buiten 't aangewezen terrein, en zij zijn als water. Zij ontsnap pen altijd. Er is wel eens gezegd plaats toelicht; maar dat kostgeld; en een om heining ook. Toch wil Spr. zien wat er tegen te doen is. De klachten der wande laars moet men echter niet al te ernstig opnemen. Spr. ziet wel eens heele gezel schappen, waaronder jonge dames daar zit ten en op een anderen tijd klagen zij ik durf niet door. Maar verscherpt toezicht zal Spr. zeer zeker gelasten. De heer v. d. Leeuw beveelt aan daar een bord te plaatsen met „verboden zwem plaats" er op, dan komt er een beetje schrik in de jongens. De voorzitter zegt dat dit niet kan, want zij zwemmen op ve schillende plaatsen. De ouders moeten er meer op toezien. Stelt Spr. toezicht van politie tot aan de grens van de gemeente, dan gaan de zwemmers vijf minuten verder. Overigens is't stuiten de van't zwemmen daar niet zoo erg, wijl 't maar kinderen zijn. De beer Coenen merkt op dat er ook groote kinderen zwemmeu. De vergadering wordt hierop gesloten^ lerseke. Raadsvergadering van Don derdag 29 Juni, des avonds te 6 uur. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter de heer burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen. De heer Muller maakt aanmerking op de notulen. Daarin komt voor, dat om de be groeting 1899 kloppend te maken de op brengst der haven-en kaaigelden f 100 hooger geraamd is. Dit wordt door spreker niet billijk geacht, omdat deschipperij al genoeg gedrukt is en de opbrengst der haven niet voorandere doeleinden mag gebruikt worden. De Voorzitter maakt den heer Muller, die de vorige verg. niet heeft bijgewoond, de zaak duidelijk, er evenwel bijvoegende, dat de aanmerking in geen geval de notulen geldt. Van de bewoners der Oude Toren- en der Vijverstraat is een verzoek ingekomen om verbetering der rioleering. De voorz. beaamt de noodzakelijkheid der verbetering en stelt voor het verzoek naar B. en W. te verzend >n. Aangenomen met algein. st. Hetzelfde geschiedt met een verzoek om concessie voor den aanleg van een waterlei ding van den lieer F. H. Eidman te Delft. Deze heer zal desgewild persoonlijk inlich tingen verschaffen. Omtrent de concessieaanvraag der heeren J. A. Bakker te Haarlem en 1. Hage te lerseke voor de levering van ongecarboreerd watergas, stellen B. en W. voor de concessie volgens de aangeboden voorwaarden niet te verleenen, omdat die voorwaarden on gunstiger zijn dan die te Velzen, omdat de buizenleiding voor de straatverlichting nog al uitgaven zou vereischen en omdat de straatverlichting met het gas aanmerkelijk huoger zou komen, dan die met petroleum. Het voorstel wordt met algem. st. aange nomen. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan school 1 bestaat uit de heeren 1 M. Bal te Tholen, 2 C. Brakman te Nieuwvliet,3 J. Oom te Wilhelminadorp. Niettegenstaande no. 1 verreweg het gun stigst was aanbevolen, wordt no. 3 benoemd met 7 stemmen (4 stemmen op den heer Bal.) Daarua wordt etn stembureau benoemd, waarna de vergadering gesloten wordt. Onderstaande berichten ontvangen wij óf te laat, óf in 't geheel niet door ver zuim onzer correspondenten Baarland. (Verbeterde opgaaf) Stem' minff J. P. Allaart, A. Bruggeman, aftr. Jac- Elenbaas, J. de Jager, A. Nijsse, aftr., J. D. Pompoene, Hendrik Schout, Jac. Traas Jacz., aftr. Driewegen. Stemming 6 Juli. J. Brug geman, aftr., C. de Jager, aftr., J. L. Mol, J. van Oosten. De heer \V. van Oosten had, wegens ver gevorderden leeftijd, vooreene candidatuur bedankt. 's Heer Arendskerke.Stemmiwy. 10 Juli. J. Dekker, aftr., M. B. Slabbekoom, aftr., D. Vermet. G. C. Krabbendijke. Stemming 10 Juli.H. Houtekamer, C. G. bLolff', aftr., J. P. Kr;;ger, J. Verlare Sr., aftr., J. Welleman. (Dit be richt is abusievelijk blijven liggen). Schore. Stemming 7 Juli. W. in'tAa- ker, Adr. Stevense Mz., aftr., M. Stols, aftr. Tolen. Gekozen: dr. 'J. M. Boom, mr. J. H. L. van Buren, M. G. van Stapele, allen aftr. Wemeldinge. Stemming 8 Juli. K. Dominicus, aftr., Jos. Nijssen, Jacs de Zeeuw. G. C. OudVosmeer. Herkozen W. A. van Gorsel, C. A. Gunst, J. Soeters. Wolfertsdijk. Herkozen ook J. Kalle- meiu, (De'.e naam was in een vorig no. uitgevallen). Koudekerke. Aftredenden zijn P. Boone Pz. (a), A. Wielemaker Kz. (a) en A. Aarnoutse (Chr. h.). Candidaten van antir. de beide eerstgenoemdenvan chr. hist, laatstgenoemde met de heeren P. Dingemanse en J. Kraame-r. Vrouwepolder. Ingeleverd 2 candi- datenlijsten. No. 1. De Kroo, Jan; Lange- beeke, CornelisMesu, Cornelis. No 2. Looise, Jan Maas, Abraham; Mesu, Cornelis. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Burgh toez. F. Hopster cand te Terheyde. Bedankt voor Noordgouwe door ds. J. D. üardenne Ankringa te Hijlaard voor Stavenisse en Grijpskerke door M. J. G. J. v. d. Pol cand. te Herveld. (AT. R. C.) Beroepen te Losser toez. Jhr. L. de Geer cand. te.Ritte.idam; te Ureterp toez. A. de Jonge canp. te Groeingen te Horssen G. Goossen cand. te Wageningen. Aangenomen naar Moerkapelle door M. J. G. J. v. d. Pol caud. te Herveld N.R.C Bedankt voor Bergambacht door ds. J. C. Klomp te Lunteren voor Well door ds. G. G. J. Bleeker te Mastenbroek voor Oosterland (Wieringen) door dr. G. Visser te Kwadijk. Classicale vergadering te I Jzendijk e van Woensdag 11. De assessor ds. J. P. van Melle opent de vergadering met gebed, heet de leden welkom en stelt na de gebruikelijke lor- maliteiten aan de orde de verschillende benoemingen van leden voor het classicaal bestuur. De uitslag wijst aan dat gekozen zijn tot praeses ds. J. P. van Melle van Sluis; tot assessor ds. A. Timmerman van Terneuzen; tot lid predikant ds. J. J. Hom burg van Biervliet, tot lid ouderling de heer J. C. Harte van Terneuzen, tot se cundivan den praeses ds.E. F. C. Steller van Hoek, van den assessor ds. J. B. T. Hugenholtz van Axff, van het lid predi kant ds. H. van Essen van Nieuwvliet, van het lid ouderling A. Risseeuw JAz. Wegens vertrek van vroegere secunui worden nog verkozen tot secundus van het lid ds. S. G. G. Beckeringh van Schoondijke ds. R. Meeuwenberg van Bres- kens, van den scriba ds. H. C. van Riet, ds. G. vin Dis van Zuidzande, van het lid ouderling P. Moens, de heer J. Noest van Sluis. Tot quaestor werd herkozen ds. H. C. van Riet en tot diens secundus geko zen Ds. van Dis. Na de pauze hadden de besprekingen plaats van de door de Synode voorloopig aangenomen reglementen en reglementsver- andering. Over bet reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroe ping vin predikanten kon de vergadering het niet eens worden, 23 leden waren beslist tegen en 16 voorhetgeen in het advies aan de Synode uitdrukkelyk zal worden gemeld. Geref. Kerken. Beroepen te Zuidwolde ds. F. Haverkate te Giessen Nieuwierk Te Leiden is Woonsdag voor het doctoraal examen in de rechten geslaagd de heer H. Oele van Goes. De gemeenteraad van Arasterdam be noemde tot leeraar in de Ned. taal en geschiedenis aan de H. B. S. aldaar den heer A. Verschuur, hoofd eener school aldaar, no. 2 der voordracht; bij is eon oud Goe- senaar. No. 1 een Goesenaar dr. Borgeld, jeeraar aan de H. B. S, te Goes werd niet benoemd. Aan de Theol School te Kampen zijn geslaagd voor het candidaats-examen de heerrn J. L. Schouten en C. vru Gelderen beiden cum laude. Geslaagd te Utrecht voor 't examen voor chr. bewaarschoolnouderes, acte A, mejuffrouw E. de Jager van Serooskerke W. In de Woensdag gehoude vergadering van den Raad van state, afdeeling voorde geschillen van bestuur, was ingekomen het kon. besluit, waarbij ongegrond wordt ver klaard de reclame van den gewezen tydelij k gepensioneerden sergeant E. Dommisse te Vlissingen, betreffende zijn aanspraken op hernieuwd pensioen. Door C. F. Azn. te 's Heerenhoek ia hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van het kantongerecht te Goes dd. 27 Juni jl. waarbij hij wegens jachtwetovertreding bij herhaling werd veroordeeld tot 2 ra. f 10 boete subs. 2 in. 5 d. hechtenis enz. Coes. De agentvan politie VanKogelen- berg alhier is benoemd tot bewaarder inde strafgevangenis alhier in plaats van A. Nagelkerke die op verzoek is gepensioneerd. Colijnsplaat, Van hier vertrokken Dinsdag een 9 tal arbeiders, grintlossers, naar Zierikzee om voor den aannemer der trambaan Brouwershaven-Steenbergen grint te lossen tegen 30 cent per M3., terwijl de aannemer gewoon was 55 [cent te betalen. Echter werden zij bij hunne aankomst door 28 Schou wsche grintlossers opgewacht die onder het aannemen eener dreigende houding, hen beletten het, werk aan te van gen, waardoor zij tot hun spijt en schade genoodzaakt waren onverrichterzake terug te keeren. Vlissingen Naar ons medegedeeld wordt kan de nieuwe stoomboot „Zuid Beveland", voor rekening der Provincie Zeeland te Rotter lam gebouwd in de vol gende week te Vi ssingen verwacht worden om proef te stoomen. Kloetinge. Als een zeldzaam geval, doch tevens verblijdend verschijnsel, kan worden gemeld dat de Kermis in deze ge meente li. Woensdag wegens gebrek aan deelneming van de zijde der burgerij, niet kon worden gehouden. Luit. C. van het 2 regiment huzaren is ter beschikking van den krjjgsraad te 's Eertogenbosch en in voorloopige hechtenis gesteld. Hem wordt „schaking" te» laste gelegd. Bij de arrondissements-rechtbank te Leeuwarden zijn thans aanhangig niet min der dan 23 aanvragen van weduwen enz. tot bet vermoedelijk overlijden-verklaren van evenzooveel mannen. Het zijn de vis- schers uit het dorp Wierum, die bij den storm in den nacht van 1 op 2 December 1893, met veriies van hunne vaartuigen, op zoo noodlottige wijze om het leven kwamen. Een collectant eener kerkelijke ge meente te Den Haag kreeg gisteren aan een woning in plaats van een kleine gift voor de armen, van de dienstbode uit het bovenraam een emmer vuil water op het lijf waardoor zijn kleeding beschadigd werd. De politie kreeg er kennis van. Gisternacht heeft de politie te Am- Sterdam vier inbrekers op heeterdaad betrapt en gearresteerd. En agent zag drie personen uit den behangerswinkel van W. de Lange komen, terwijl een vierde op den uitkijk stond en hem een klap gaf. De agent maakte alarm en geholpen door bur gers haalden zij de inbrekers in en namen ze. In den winkel wordt niets vermistde deur was waarschijnlijk met een valschen sleutel geopend en de toonbanklade stond op de toonbank. De winkelier had echter die lade voor het naar bed gaan geledigd. Te Naarden is een sergeant gedeser teerd, een zekere v. D., die met de zorg der cantine belast was. Met nem verdween een bedrag van f125 en een rijwiel, dat de onder-officier had voorgegeven te wil len koopen na bet eerst geprobeerl te hebben. Hij schijnt zich al probeerende verwijderd te hebben. Tusschen Donkerbroek en Jubbega (Fr.) woedt in ongeveer 35 H. A. hoog veen een hevige brand. Aan blusschen valt niet te denken wijl het vuur steeds dieper gaat en hier en daar reeds 50 a 80 centi meter iu de veenmassa is doorgedrongen. Veenarbeiders houden de wacht bij in de nabijheid staande turfhoopen. Alleen flinke regenbuien zullen hetvuur kunnen blusschen. Van een vervener verbrandden reeds eenige turfhoopen te zaam ongeveer 30,000 stuks. Men schrijft de oorzaak van den brand toe aan het onvoorzichtige weg werpen van een brandende sigaar. Een meisje te Assen bekwam zulke ernstige brandwonden ten gevolge van het in brand geraken van een stuk goed' dat zij overleed aan de cevolgen. TeVenloo trok een 2jarig kind een ketel kokende koffie vandetafel. liet kreeg de inhoud over het lichaam en is eenige oogenblikken daarna aan de brand wonden overleden. Te Baarrt is overleden een 2U-jarige dame, die in ijlende koorts dezer dagen in 't water sprong. Ie Harlingen is een 29jarigejongeling bij het zwemmen verdronken. Mevrouw Dreyfus is bij haar aankcinst te Rennes niet Listig gevallen. Er stonden honderden nieuwsgierigen aan het station, maar de menigte was sympathiek, men groette haar eerbiedig terwyt zij 2ich te voet, vergezeld door de Hadauiard's en de Havet's naar het huis van mevrouw Godard begaf; er werd zelfs geapplaudisseerd toen er een bloe ruiker voor naar bezorgd werd. Chincholle, de verslaggever van de Figaro, geeft verslag van een ondeihoud met den oudsten broeder van mevrouw Dreyfus. Deze vertelde hem dat minister Krantz dadelijk na de uitspraak van het Hof gezor d had aat mevrouw Dreyfus vergunning zou hebb n haar man iederen dag in de militaire gevaugenis te Rennes te bezoeken. De familie maakte zich echter ongerust over den toestand waarin zij haar man zou aantreffen men ie dan ook volgens Hadamard, op niemand zoo gebeten als op deu oud-minister Lebon, die metduivelsche wreedheid Dreyfus' straf op alle mogelijke wijze verzwaarde. (Lebon berekent „de goede" 1 Red.) Dreyfus' kinderen, een jongen van acht en een meisje van zes en een half jaar nu, weten nog van niets. Zij zijn al dien tyd iu de meening gehouden dat hun vader op expeditie was, en men heeft hun ge zegd, dat het nog wel een paar maanden kan duren voordat zij hem te Parijs zouden terugzien. Wei waren zij verwonderd dat er zooveel bloemen, brieven en telegrammen kwamen, in de drie dagen na de openbaar making der uitspraak van het Hof van Cas satie. Hun moeder zei dat het was omdat papa nu spoedig terugkwam en men zooveel van hem hield. «dtt8®$®®a«EÖSte3ieiS68WBE36$B Zaterdag 8 Juli. Morsele, 2 uur in de Directiekamer het uitvoeren van steenbestortingen tot uitbrei ding enz. van oever work. Raming f33562. Bestek a 55 cent bij dhr. Beenhakker. Aan wijzing 3 Juli 2 4 uur. Woensdag 12 Juli. 'slleer Arendskcrke, 1 uur door B. en W. het begrinden van een gedeelte van den Nieuwen Kraayertschen dyk 852 M. Aanwyzing 10 uur. Bestekkm by dhr. Kleeuwens. Dinsdag 18 Juli. Wtssekerke, Directiekeet Anna Friso polder-10 uur het maken van zinkwerken, in twee perceelen. Raming le perc. f32.616 en 2e perc. f 32.257.62s. Aanwyzing 11 en 14 Juli. Inlichtingen secretaris-ontvanger. Maandag 3 Juli. Middelburg, Notarishuis 2 uur door not. Verhulst meubelen enz. Te zien tot 1 uur. Inl. de Groot en Hondius. 's Gravenpolder, 12 uur by de Kos ter door not. Liebert de hofstede van D. Boonman 50.7720 H.aan Schoorkenszandweg. Woensdag 5 Juli. Kattendijke, 5 uur by Felius door not. Mulock Houwer 5 perc. tarwe en rogge Monnekendyk, en verpachten voor 7 jaar 1.5018 H, bouwl. in 5 perc. Goes, 10 uur aan de meelfabriek door deurw. Hollman 200000 metselsteen. Goes by wed. M. Ryk door not. Liebert verpachten voor Kerk- en Arm meesters der R. C. kerk 20 perceelen bouw-en weiland samen 23 H. Donderdag 6 Juli. Middelburg, in de Ve genoeging door not. de Vos 8 uur lo. huis met bovenwo ning en erf Kuiperspoort 93 cA. 2o. een huis, bovenwoning, kelder en erf Dam Zuidzijde G 100 groot 137 cA. En 3o het pakhuis, bovenwoning, kelder en er* Korte Giststraat 66 cA. Te zien 5 en 6 Juli 10-12 en 2—4 uur. 's Gravenpolder, 10 uur by de Koster voor erven Polderman door not. Overman 4 H. tarwe, rogge, gerst en 30 M' mest. En voor wed Kole 1 H. rogge en tarwe. Zaterdag 8 Juli. Kapelle, by Hanson 6 uur door not. Mulock Houwer 90 A. 20 cA. wisschebosch in Weelmeet. Maandag 10 Juli. Wemeldinge, tiendenverburing voor Kroondomein enz. 9 uur bjj Korstanje. lerseke, half 11 bjj Klaasse tienden - verhuring. Kruiuiuge, 1 uur door not. Prins tien der. verhuring voor Kruininge, c.a., Waarde en een deel van Valckenisse. Schore, half 3 in de school door not Prins tiendenverhuring voor Schore en Viake' Staveiiissc. Voor het leggen van rifs- beslag aan de waterkeering van den Oud- Kempenshofstedepolder waren drie inschih-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2