KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. BEKENDMAKINGEN. Gemeenteraadsverkiezingen RECHTSZAKEN wien zij een doorbrenger en een verzaker van 't land en van zij neigen gezin Beholden. Toen hij tot de orde geroepen werd, riep Furnémont den president toetot de Leo poldsorde?onder daverend gelach der linkerzijde. Een ander Kamerlid schreeuwde: Leve de republiek! Ten slotte zongen de so cialistische Kamerleden door een deel van het publiek gesteund de Marseillaise. Ondanks deze tege iwerking werd met 88 tegen 16 stemmen en 11 onthoudingen tot behandeling op 5 Juli van het kies- rechtontwerp besloten. Goes De Burgemeester brengt ter ken nis dat de lijsten van Candidaatstelling, a. voor vier leden van den Gemeente raad wegens periodieke aftreding en b. voor één lid wegeus liet ontslag nemen van Mr. W. Dicke op heden by hem in geleverd, op de secretarie ter visie zijn gelegd en in afschrift aangeplakt. Dinsdag 4 Juli a. s. van des voormiddags 8 uren tot 's namiddags 5 uren zal in de Raadzaal op het stadhuis de stemming worden gehouden voor vier leden van den Gemeenteraad. Candidaten zijn: Bout van den D. D. Cense W. Coenen W. N. G. Oranje C. Lz. Plazier J. Quist B. Ba mondt J. J. Risch J. Z. De herstemming, zoo noodig, zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juli 1899. Goes. De burgemeester brengt ter kennis dat ook voor de vacature ontstaan door de ontslagname van Mr. W. Dicke op Dinsdag 4 Juli a. s. van des voormiddags 8 uren tot des namiddags 5 uren op het Raadhuis in de Trouwzaal eene stemming zal worden gehouden. Candidaten zyn: Dekker A. S. J. Wesselink J. Ph. 28 Juni 1899. Middelburg. Voor een lid derKaner van Koophandel moet herstemming plaats hebben tusscheu de heeren W. J. Sprenger met 30 en A. A. Mes met 19 van de 61 geldige stemmen. Er zijn 284 kiesgerech tigden. Den 1 Juli a. is 't 25 jaar geleden dat de heer J. Zoeter, directeur van 't te- graafkantoor en brievengaarder te Krimpen a/d. Lek, vroeger te Goes, bij de posterijen in dienst trad. Zooals men weet, werd in Suriname voor de aanbieding van een huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder, bij de neder- legging van het Regentschap ruim t 3400 bijeengebracht. H. M. heeft dat bedrag 'uit eigen midde len aangevuld tot f 5000, bestemd vooreen liefdadig doel, dat der kolonie ten goede komt, en wel aan on- of minvermogenden, afgescheiden van de godsdienstige gezindten waartoe zij behooren. De heer Pieter Anmeghian, spreker in de Woensdag gehouden vergadering van de Jong-Turksche partij, was gedagvaard om heden te elf uur voor den rechter-commis- saris, belast met de instructie in strafzaken, te verschijnen, en was daartoe geroepen in het Huis ean bewaring aan de Prinsengracht. In het kabinet vond hy den rechter-com- misaaris jhr. mr. van Holthe tot Echten; den beëedigden klerk, waarnemend griffier en een tolk, die den gedigvaarde aller beleefdst behandelde. Uit de vragen die hem gesteld werden vernam de heer Anmeghian waarom hy voor den rechter geroepen was, zoodat de ongerustheid van zyn vrienden en hemzelf, dat hij zyn persoonlijke vrijheid zou moeten inboeten,'al dadelijk verdween. Hieronder volgt een zoo volledig mogelijk verslag van het verhoor en de daarop door den gedagvaarde gegeven antwoorden De rechter Zyt gij lid van het hoofd comité der vereeniging van Jong-Turken? Antwoord: Ja. Yraag Hebt gij de zaal Diligentia ge huurd tot hot houden eener lezing Antwoord: Ja, heel persoonlijk, en met vrijen toegang. Vr.Hebt gy daar gezegd, dat de Sultan zich liet noemen den vader des volks, maar dat hij een vader was zooals Saturnus, die zyn eigen kinderen verslindt? A.Ja, dat handhaaf ik. Vr.Hebt gij den Sultan genoemd den Groot-Moordenaar A. Neen, ik heb alleen gezinspeeld op de legendarisch geworden uitlating van Glad stone. Vr. Hebt gy gezegd, dat de omgeving van den Sultan de Armenische mooiden had uitgedacht, maar dat de Sultan ze had gere geld en toegelaten? A. Zeer zeker, de rapporten der gezan ten, de geelboeken doen dit gelooven. Ove rigens weet ik zeer goed hoe de zaken zich hebben toegedragen, omdat voor en ge durende de moordbedrjjven Vr. Hebt gij gezegd, dat men van den Sultan slechts nieuwe onrechtvaardigheden te wachten had. A. Ja een der meest voordehand liggen de bewijzen is mijn tegenwoordigheid voor den heer rechter van instructie. De rechter commissaris doet bekl. opmer ken, dat al deze uitdrukkingen opleveren beleedigingen jegens een vreemd staatshoofd, en dat hier te lai.de niet kan worden ge doogd. Hierop antwoordde de heer Anmeghian Ik heb nooit de bedoeling gehad, en het zal nooit mijn bedoeling zyn den pe>soon van een Souverein te beleedigen, te meer daar wij by ons te lande krachtens de gewoonten en de zedon uit den aard der zaak beboudsgezinden zyn. De Majesteit van een Souverein is mij heilig, maar, het bestaande Turkech beheer aauvallende, heb ik mij gericht tot hem, die het in den meest absoluten zin vertegenwoordigt. Anderzijds, en omdat ik over dit regime niet degeheele waarheid kon zeggen, op gevaar af zeer heftig in mijn woorden te worden, heb ik veel verzacht en zulks alleen uit eerbied voor het Nederlandsche volk. Ik eindig met het maken van eenig voorbehoud, want, zoo noodig, heb ik nog vele andere zaken bekend te maken. Op een andere vraag van den rechter, antwoordde de heer Anmeghian, dat hij zich genoodzaakt heeft gezien zijn vaderland te verlaten, waar groote belangen hem te rughielden, en waar zijne moeder woont, maar dat hij vrijwillig was heengegaan, ieder tartende hem eenige lakenswaardige handeling te verwijten, uetzy in zijn bijzon der, hetzij in zyn openbaar leven. Het is noodig dat wij roepen en spreken, opdat men ons hoore, en de harten zich ontfermen over ons, die naar het schijnt maar al te gemakkelijk vergeten worden. De rechter-commi8saris stond daarna op en gaf op vriendelijken toon te kennen, dat de heer Anmeghian kon vertrekken. Deze vroeg hem, of hy zicb te zijner beschikking moest houden, wat hy met genoegen zou doen. De rechter antwoordde hem, dat dit niet noodig was en dat hij geheel in vrijheid bleef. Het verhoor duurde ongeveer een uur. N. R. C. Middelburg. De candidatenstelling voor den gemeenteraad, stemming 7 Juli, was aldus: District I (wijken I, K. L, M, en N, aftr. J. F. v. Dunne en mr. K. W. Brevet). Candidaten: D. Bimmel, mr. K. W. Brevet, J. F. v. Dunné, L. K. v. d. Harst en F. M. Wibaut. District II aftredend en eenige candidaat J. H. C. Heijse gekozen verklaard. District III. Periodiek aftredend mr. S. Gratama en L. K. v. d. Harst. Candidaten D. Bimmel, mr. S. Gratama, L. K. v. d. Harst, mr. A. A. de Veer, F. H. Wibaut en D. Wisboom Verstegen. Vacature De Stoppelaar CandidatenP. Polfliet, W. A. de Rycke en F. H. Wibaut. Vlissingen- Candidaten zyn District I. H. J. v. d. Meer (antir.) en J. P. Vermaas (lib.) District II. J. Bos (antir. 1, F. Delvoye (aftr lib.), J. G. Geijsen (kath.) en C. A. Kalbfleisch( aftr. lib.) District III. E. M. Chevalier (aftr. lib.), J. G. H. Dommisse (antir.), M. Geelhoed (lib.) en J. G. Geijsen (kath). Veere. De Antir. Kiesveieeniging al hier heeft tot candidaten voor den Gemeen teraad gesteld de heeren jhr. W. C. van Panhuijs, burgemeester, en J. Broeke. De iih. kiesvereeniging stelde de aftr. ledenM. J. van Beveren, J. de Bree en J. Volkers. Zoodat candidaten zijn v. Beveren, de Bree, Broeke, jhr. v. Panhuijs en Volkers. Bruinisse. Als candidaten voor de ge meenteraadsverkiezing op 11 Juli a.s. zijn heden op de lijst geplaatst de heeren H. J. P. Beaufort, J. van den Berge Az., C. Hage aftr. Z. Hoogerheide aftr. en W. Ju- melet Mz. aftr. Zooals wij reeds meldden zijn door de a. r. Kiesvereeniging gesteld de heeren Beaufort, Hage en Hoogerheide. De liberale kiesvereeui :ing stelde de heeren J. van den Berge Az., Z. Hoogerheide en W. Ju- melet. De heer Hoogerh eide is dus door beide partyen aanbevolen. Meliskerke. Opgegeven candidaten P. Dekker, L. Geschiere, Jb. Jakobsen, A. Janse Az. aftr. J. de Keijzerid. F. Louws id. Stemming 5 Juli. Waarde. Den 7 Juli moet hier stemming plaats hebben voor 3 leden van den Gemeenteraad. Candidaat werden ge steld de heeren C. Bal, H. Stoutjesdijk aftr., C. Thorenaar aftr., J. J. Mol aftr. Nisse. Voor de aanstaande verkiezing van drie leden voor den raad zijn candi daten gesteld Jacob Kloosterman (aftr.) Johannes Kloosterman id. D. de Winter id. W. L de Vrieze, J. Vermeu en M. van 't Einde. Daar niemand in deze gemeente de namen der laatste candidaten draagt gullen zeer waarschijnlijk bedoeld worden J. Vermue en M. vin 't Westeinde. Rilland. Voor de verkiezing van drie leden van den gemeenteraad werden 2 lijsten ingeleverd. De eene lijst bevatte de namen der drie aftredenden namelijk P. Bruijnzeel weth., A. Butijn weth. en J. J. van Gorsel Hz. burgem. üp de andere lijst kwamen voor de namen A. Butijn aftr., J. J. van Gorsel aftr. en J. Vogelaar. De stemming is bepaald op Vrijdag 7 Juli. Gortgene. Tot candidaten voor lid van den gemeenteraad werden gesteld de Heeren J. de Die, A. C. Danckaerts, C. van Damme Jz., L. J. Dorst en J. de Keijzer. De heeien J. de Die (wethonder), J. van Damme en Jacs. Verhulst zijn aan de beurt van aftreding. De laatste 2 genoemde hebben verklaard niet meer in aanmerbing te willen komen. Westkapelle. 2 aftredenden. Candida- ten: Jan Minderhoud Kz., Abr. Verhuist J.Az. W. de Visser. Stemming 11 Tuli a.s. Dinteloord. De aftredende leden van den gemeenteraad C. v. Meusch, P. C, Vogelaar en L. Breure zijn bij eenige can didaatstelling doorden burgemeester opnieuw gekozen verklaard. N. R. C. Domburg. Als eenige candidaten zyn als benoemd verklaard tot leden van den gemeenteraad de af tredende leden C. Krijger, J. Scheele en S. de Visser. Aagtekerke. Gekozen de aftredenden J- Moens, A. vanderjVate en Joh. de Visser. Oudelande. Gekozen verklaard de af tredende leden H.A. Mol (burg.), C. Meeuwse en J. de Jager Wz Kapelle. De candidatenlijst voor drie leden van den gemeenteraad werd gisteren door de beide voorzitters der lib. en antir. kiesvereenigingen alhier ter gemeente secre tarie aangeboden. Daar geen andere lyst is ingekomen, werden de aftrelende leden P. J. v. d. Mandere, M. Nieuwenhuyze en J. Zegers door den burgemeester verkozen verklaard Grijpskerke De candidaten in de vacature wegens periodieke aftr. van drie leden van den gemeenteraad zijn: Dinge- manse Az. Kornelis, Geschiere, Adriaan, Wisse, Willem, aftr. leden, die derhalve herkozen verklaard zijn. Scherpenisse Tot leden van den gemeenteraad herkozen de heeren J. Duijn- houwer, C. Hartog A.Az. en C. A. Geuze. Poortvliet. Herkozen de beerenE.O. vanRijssel, J. Bevelander en L. de Rijke Az. St. Maartensdijk. Gekozen verklaard als lid van den gemeenteraad deaftr. hh; A. Elenbaas, M. P. Groenewege, I. P. Hage. Stavenisse. Bij de heden gehouden candidaatstelling voor drie leden van den gemeenteraad is slechts ééne lijst inge leverd, waarop de namen der drie aftreden' den, de heeren L. J. Dorst, Burgemeester C. Steendijk, wethouder en M. van Luijk die dientengevolge als gekozen zijn verklaard' 's Gravenpolder. Tot leden van den' raad zijn herkozen de hh.J. Risseeuw, J. A. Remijn en S. Paul, wijl maar een candidatenlijst is ingeleverd. Grijpskerke. Opgegeven candidaten K. Dingemanse Az., A. Geschiere en W. Wisse (allen aftr.) Gekozen verklaard. Zoutelande. Herkozen: W.v.Sighem, J. de Witte en J. Kodde. Oostkapelle. Candidaten: A. Lants- heer en A. de Kam, aftredende leden, die dus herkozen zyn. St. Laurens. Aan de beurt van aftre ding warende heeren Jac. Louwerse, P. A. Abrahamse en Corn. Willemse. Herkozen de zelfde. Cats. By de verkiezing van 3 leden voor den gemeenteraad wegens periodieke aftreding der heeren A. Markusse, J. P. de Kam en J. de Back werden alleen genoemde heeren candidaat gesteld zoodat dezelve tot leden van den raad zyn benoemd. Colijnsplaat. Voor de verkiezing van drie raadsleden wegens periodieke aftreding der heeren Ph. de Back,P. C. W. Swemer en M. Noordijke, werden geen andere personen tot candidaat gesteld. Zoo dat de aftredenden op nieuw zijn benoemd door indiening van twee candidatenlijsten n. 1. één alleen den heer Noordijke ver meldende, de andere de drie aftredende. Biggekerke. De aftredenden zyn d de HH. Laurns Simonse, David Coppoolse PieterSchoutPz., geen anderen; dus benoemd verklaard. Ierseko. Candidaten D. Bom, J. C. v. d. Burght aftr., F. Cupery, J. Lemson, M. Mieras, C. A. E. Sauer at'tr., en D. Schipper aftr. Arnemuiden. Oificiëele candidaten voor de gemeenteraads-verkiezingen alhier zyn de heeren P. Boone Pz., Johs. Crucq (aftr. lid), Jac. Franse (aftr. lid), Johs. Jobse, P. J. Kousemaker en J. Wisse (aftr. lid.) Ritthem. Tegen de aftredende leden de heeren C. Huibregtsen, P. Wisse en J. Minderhoud zijn als canlidaten gesteld de heeren C. Barentsen Hz., D. de Visser en Js. Walraven. Zoodat candidaten zijn: C. Barentsen, C. Huibregtsen, J. Minderhout, D. de Visser, J. Walraven en P. Wisse. Ovezand. De beide aftredende leden van den gemeenteraad P. Priem en M. Rijk Jz. zijn herkozen. Terneuzen. Ingeleverd werden 4 lijs ten met candidaten voor leden van den gemeenteraad Door de antirevol.D. J. Dees aftr. on- dert. door 29 k. Door de liberalen J. C. Harte aftr., L. J. v. d. Moer aftr., A. Visser aftr., J. F. Verlinden, ondertaekend door 26 kiezers. Door de werklieden R. Platteeuw, A.J. Daelman, door 25 kiezers; en de 4e. lijst L. J. v. d. Moer alleen onderteekend door 60 kiezers. De liberalen plaatsen dus tegenover het eenige antirev. raadslid een werkman- candidaat, terwijl de antirev. partij geen candidaten tegenover de aftr. stelde. Kloetinge. Voor de verkiezing van drie candidaten voor den gemeenteraad, zyn drie lijsten ingeleverd. Candidaten zyn gesteld op alle drie de lijsten de heeren B. v. Liere, L. Bruinzeel aftr. en in de vacature M. Burger die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wen<cbte te komen de heeren A. M. Peman Kakebeeke, J. M. Straub en C. G. van Liere. Wissekerke. Alhier moet eene ver kiezing plaats hebben door de candidaat stelling van de Kam Cz. Jacobus wiens candidaatstelling echter door slechts 6 kiezers is gedaan terwij 1 minstens 7 kiezers daartoe mossten hebben medegewerkt. Voorts zyn candidaat, gesteld, de aftreden den Helderman D. J., van der Maas Ez. Adr., de Neve Sr. J. en de Regt Stz. P. De stemmin is op 7 Juli a.s. (Dit bericht is ons niet duidelijk. Wij meenden er uit te mogen conclu leeren dat je aftredenden gekozen zijn. Red.) Serooskerke W. De gestelde candi daten tusschen wie eene stemming zal ge houden worden op den 7 Juli e. k., zijnde heeren Allaart Houterman Wisse, Broerss Mirinus, Geschiere Gillis, Sanderse, Jaco bus, Ton Pieter, de Wolff Jacobus. Souburg. Van antirev. zijde zyn tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld dhrn. J. Dorleijn, A. Vos, P. Arendse. Aftredenden zyn P. Fait B ouwer, I. de Pagter en S. de Pagter. Heinkenszand. Daar voor verkiezing voor 2 leden van den Gemeenteraad geene andere candidaten werden gesteld, zyn de aftredende leden de heeren B. Vermande en J. Braamse herkozen. Kruiningen. Heden zyn alhier van liberale zijde met 30 handteekeningen candidaat gesteld voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad de aftredende leden J. Veieeke en H. A. Markusse; en van antirev. z "Ie met 10 handteekeningen Jacobus Minnaar en L. J. Florisse. Nieuw en St. Joosland. Alhier zijn candidaat gestild voor den Gemeenteraad de heeren A. van Waarde en J. de Vogel beiden aftr., C. Dingemanse en J. de Bree. Zaamslag. Candidaten voor den ge meenteraad zyn Van Liberale zijde:Lamb. Joh. Geelhoedt(l),Krin de Kraker (a), Adri aan Riemens (Chr. H.) allen aftredend. Van Antir. zijde Krin de Kraker (a) aftr. en Pieter de Putter (a) En van Chr. Hist, zijde: Abraham Dees (Chr. H.) Dirk Dekker jr. (Chr H.) en Adriaan Riemens (Chr. H.) aftr. Baarland. Herkozen A. Bruggemant L. Traas Jz., A. Nijsse. Borscle. Herkozen A.I. v. Overbeeke, J. Brninooge. Ëilewoutfidijk. Herk zen A. Huijsen, J. Nieuwenhu.]se, E. A. v. d Bent. 's Heerenhoelt. Herkozen J. G. P.Timans F. B. Thomaes, C. P. Serrarens. Hoedekenskerke. Candidaten J Schout Az., L. van Doezelaar, C. Boon man Dz., allen aftredend, J. Raven, C. Boo gaard en W. C. Groenewege. Wolfertsilijk. Herkozen J. M. Parhan, M. de Kater. Beroepen te Grijpskerke M. J. G. J. v. d. Pol cand. te Hirveld. Beroepen te Nieuw Vosmeer H. J. v. Veen cand. te Wanneperveen toez. H. J. C. Westerman Hoistijn cand. te Leiden t» Zoutkamp K. de Jong cand. te Groningen. Bedankt voorSchermerhorn door J.Brink horst cand. te Ellekom voor Rouveen door ds. J. A. v. Boven te Oud Beijerland voor Zijdewind, voor Oude Niedorp e. a. en voor Sybecarspel door R. de Boer cand. te Groningen voor Maasland door ds. L. J. Dippel te De Biltvoor Tzum door ds. J. Ph. Hattink te Rhenen voor Finkum door H. J. Witkop cand. te Win schotenvoor Marsum door ds. J. Brui ning te Warga; voor Warns door ds. W. Magendans te Oosterzee. Middelburg. In de classicale verga dering van heien (Woensdag) werden her benoemd of benoemd :tot scriba en quaestor van het class, bestuur ds. C. L. Voorhoeve, en tot diens secundus ds. L. Hijmans; tot lid van 't provinciaal bestuur ds. N. M. de Ligt, secundus, ds. J. R. Bakhuyzen v.d. Brink, tot lid voorzitter ds. A. B. ter Haar Romeny, tot secundus gecommitteerd predi kant ds. K. Loggers; tot lid-assessor ds.G. W.A. de Veer; secundus gecommitteerd predikant ds. G. J. Weijland; tot lid-ouderling H. B. Wijtman tot sec. gec. ouderling D. J. Dronkers; tot sec. gecomm. predikant voor ds. Frater ds. C. v. d. Hoeven. Omtrent het Reglement op de benoe ming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predikanten werd geadvi seerd het niet aan ta nemen, met de opmerking dat het aantast het belijdend karakter der kerk en in strijd is met hst recht der ge meente, uitgedrukt in art. 23 v. h. A. R. en dies niet voorgesteld had mogen worden. Verworpen werd het Reglement op het Algemeen Fonds der Nederlandsche Her vormde Kerk. Coes. In de classicale vergadering van heden Woensdag zijn herbenoemd tot lid predikant in het Prov. Kerkbestnur ds. C. R. v. Lelyveld, secundus ds. J.H. Schreuder En benoemd tot secundus van het ouder ling-lid P. J. Siegers de heer Wv. Oeveren. Herbenoemd zijn voorts voor het classicaal bestuurde assessor ds. R. Bokma,secundus ds. C. v. Koetsveld C.E.Zoonhe'c lid predikant ds. A. F. Ch. Pont, secundus ;ds. I. Ph. F. v. d. Piasschehet lid-ouderling A. van Damme, secundus J. Rottier de quaes- tords. G. E. Meloen; secundus ds. Pont. Het nieuw synodaal reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predikanten werd verworpen. Geref. Kerken. Beroepen te Winterswijk ds. W. Breuka- laar te Halfweg te Tzummarum ds. R. Smeding te IJselmonde te Wommels ds. C. J. v. Binsbergen te Loosduinen. Aangenomen naar Ten Post door ds. N. Woldenga te De Leek naar Koevor- den doer C. Ousoren cand. te Amstelveen (deünitief) naar Vrouwepolder door ds. F. W. J. Wolf te Lopik. Bedankt voor Oostzaan door C. Ouasoren cand. te Amstelveen. Ds. W. J. de Haas, achtereenvol gens predikant te Breu .elen, Haarlemmer meer, Gattem en Kuilenburg, is op 46- jarigen leeftijd op zijn laatste standplaats overleden. Aan de theol. school te Kampen zijn ge slaagd voor het prodaedeutisch examen de heeren T. Algera, H. Kajan, D. K. Wie- lenga Jr., J. J. Wielenga, J. H. Binneraa, en voor het semi-candidaatsexamen D. Pol, C. Staal, A. v.ni der Vagt en G. Bax. Middelburg. Heden Woensdag werd alhier de Jaarvergadering gehouden van de „Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag," in de groote zaal van het Schuttershof. Aan den vooravond van de jaarverg. trad ds. P. J. W. Klaarhamer van Utrecht in de Noorderkerk op om een ure des ge- oeds te houden en sprak daarbij c :n boeiend woord naar aanl. van Matth. 6 28. Een talrijke schare van allerlei rang en stand woonde dezen Bidstond bij. Door de vriendelijke zorg van de Rege- lingscomm. was in het Schuttershof den vrienden de gelegenheid geboden waar men elkander kon ontmoeten, en een gulle ont vangst den bezoekers bereid. Hedenmorgen werd op de gebruikelijke wijze de jaarv.-geopeud door den voort, ds. van Schelven die naar aanl. van Zach. 4 een schoon opwekkend openingswoord sprak. De voorz. deelt mee dat tegenwoordig zijn pastor Kolf haar uit Radervorm walda en reverend Van de VriesuitPrincetown(N.A.) Beide gasten werden op hartelijke wijze door den voorzitter toegesproken. De aftredende bestuursleden zijn herkozen. Een zeer leerrijk debat ontspon zich naar aanleiding van dr. Rutgers' referaat, aau welk debat ds. A. Brummelkamp en ds. A. Littooij deelnamen, welke geachte sprekers door den referent werden be antwoord. Er waren 200 personen aanwezig. In den namiddag toen dr. Kuyper optrad wel 2 maal zooveel. Kantongerecht te Goes. In de zitting van 27 Juni zijn veroor deeld wegens jagen in gesloten jachttijd zonder consent of macht, en verg.: P. de V. te 'sHeeren- hoek en J. K. te 's Gravenpolder ieder 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h. en voor ieder verbenrdverkl. geweer met bevel tot uitl. of te betalen f2 b s. 2 d., H. V. te Hein kenszand 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h. verbeurdverkl. geweer met be^el tot uitl, of te betalen f3 b. s. 2 d. h W. ,W. Jzn. te 'sHesrenhoek 2 maal[f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot uitl. ofte betalen f5 b. s. 3 d. h., W. G. te Camperland 2 maal f5 b. s. 2 maal 4 d. h., verbeurdverkl. geweer met bevel tot nitl. of te betalen f4 b. s. 2 d. h. id. bij herh.C. F. Azn. te 's Heerenboek 2 maal f 10 b. s. 2 maal 5d. h., verbeurd verkl. geweer met bevel tot uitl. of te be talen f3 b. s. 2 d. h. id. id.M. B. te Goes 2 maal 7 d. h., verbeurdverkl. inbesla:genomen geweer; in gesloten jachttijd haas vervoerenH. v. H. Mzn te Kruiningen fó b. s. 4 d. h., verbeurdverkl. opbrengst inbeslaggenomen haas en de wildstrikken met bevel tot ver nietiging van deze strikken; zich met wildstrikken in het veld bevinden; P. op 't H. te Oudelande f0,50 b. s. 1 4. hverbenrdverk. wildstrik, met bevel tot vernietiging eieren van waterwild zoeken L. C. v. L. te Colijnsplaat, Th. M. Wzn. te Wissenkerke (N. B.), G. B. Jzn. en G. de R. Gzn. te issenkerke (N. B.), G. S. Jz J. M. v. S. Pz. te Cats en M. v. d. te Heinkens zand ieder f2 b. s. 2d. h.; rijden met handkar te Goes van afrit zonder vaart te verminderen J. G. te Goes fl b. i. 1 d. h.; vee laten loopen op bez. groud zonder verg.: J. E. W. te Vlake fl b. s. 1. d.h.; kreukels rapen voet zeedijk: lo. J. C. v. H. en 2o. D. P. v. H. te Goes no. 1 f 2b. s. 2 d. h., no. 2 f 3 b. s. 3 d. h.; kreukels rapen zonder consent: J. C. v. H. te Goes f2 b. s. 2 d. h., W. P. D. Izn., G. M. v. B., M. G. v. B J. N., J. P. Czn., G. D. Idr. allen te Ierseke ieder f 1 b. s. 1 d.h.; oesters visschen zonder consent te kunnen vertoonenC. J. O. te Bergen op Zoom f 1 b. s. 1 d. h. straatschuren te Kapelle zonder verg.C. V. wed. J. A. te Kapelle f 0,50 b. s, 1 d. h.; reizen in spoor zonder kaartje: H. i.te Vlissingen f 1 b. s. 1 d. b. straatschenderijJ. J. M. te Hansweert f3 b. s. 3d. h. dronkenschap en nachtrumoer: J. M. te Kapelle 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h. nachtrumoer: A. v. d. P. te Oudelande

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2