s HOFSTEDE, ME I I Totarishuis reasBan, BLOEMEN IN POTTEN. Bouw- en Weilanden, OPENBARE VERKOOPING SCHENBQSCtt, Ingezonden Stukken. OPENBARE VERKOOPINGEN Afloop Verkoopingen enz. Burgerlijke Stand. A. S. Blonde, jd. 20j. A. Sanderse, jm. 23 j. en J. Looijse, jd. 24 j. L. Kooman, jm. 24 j. en M. Gilllissen jd. 25 j. Dinsdag 27 Juni a. s, De Groot Hondius. Openbare Verkooping. Op Maandag 3 Juli 1899, op Zaterdag 8 Juli 1899, >n kastelein te Beilen altijd gehonuen. De ie echte kanten mut- in de schuur laten ain bij ongeluk een schien bij gebrek aan ur getrouw van alle mogelijk alles naar rgastte zij zich aan aarde van wel f 30, morgens bijna niets en kind dat in een aan bloedvergifti- Vlaardingen is van Botterdam was iets te eten plotse- ndanks dadelijk ge- azweken. Nabij door den trein een lood. Te Veen- uilicien, op den te- ie, te water geraakt ken. Te Ursem 1 jarig knaapje. •dronk een 6 jarige in de Maas speelde meisje die in een meisjes was opgeno- venster en werd doo- omne. Te Dron- meisje door een overreden en ge rot te Rotterdam Te Winters •er bij 't omhalen van neerstortenden balk >rswoude is een ar 4 jarig broertje Iden, zelve daarbij it kind door anderen Vriescheloo is g afwezigheid der n 't spelen met luci- en aan de gevolgen merika) wordt be- ;ie Steel Company" ing een contract heeft sring van 180,000 ton tijd van 26 maan- >n gebruikt worden Siberië en China. w-York heeft de hand ,t van bedelaars. Dit dat het onlangs te >eft gehuurd tegen )r jaar. In dat huis edeponeerd, n.1.3000 >kken, 4000 houten 00 bordjes, waarbij 1 de voorbijgangers an. rordt gemeld, dat het bestormde en een die beschuldigd was noord te hebben. De gemarteld en daarna gend met 25 Mei, is ir uit de mijnen van itgeen ongeveer het rengst van een jaar cijfers heeft men te oeven aan de Domi- i van de Yukon, die ratie zyn genomen. an het nieuwe Fran twee ministers voor, 'aillaux, die nog aan chtingen moeten vol- zijn geboren in 1863 ie lichting van 1883, het territoire leger, rende tot de lichting jaar nog dertien da- ebeuren zullen de hun portefeuille op- den ransel te dragen? jn zy gedurende de niet dienstplichtig; yn heen gegaan, zijn 0 militaire verplich- m hoedanigheid van k overeen te brengen van hun militaire .8 waar, heeft in deze orzien. JMaar het is eraal Grallifet aan zyn riendschappelyk een 1 zegt het Parijsche reneloog uit Londen iemands karakter en aken uit de knobbels le hersenpan, hield e kleine plaatsen van n over phrenelogie, hij eenige personen iht op het podium te ctisch aan te toonen, 1 van de door hem sr iemands karakter een avond, dat hy tisch gedeelte zijner slaiten, verzocht hy rium op het podium ;ijd in de gevangenis r trad een groote, al naar voren, gij in de gevangenis e geleerde, lid de het kalme ant- De oogen van den phreneloog schitterden, tnpn hii den ander verzocht op een stoel nlaats te nemen. Na eenigen tijd met de vingers van beide handen in het dichte haar van denman te hebben gewoeld begon de vel eerde met een diepdenkende nitdrukking op het gelaat: „Dit is een voorbeeldig exemplaar van een misdadigersschedelhier zün alle kenteekenen van een laag karak ter waar te nemen; gevoel van eigenwaarde en mencchenliefde ontbreken volkomen; Je lust tot vernielen is buitengemeen ont wikkeld Ook zomder 'smans eigen be kentenis'zou ik dapelijk hebben opgemerkt dat hij schuldig is aan de zwaarste misda- '^Mag ik vragen voor welk feit gij in de gevangenis hebt gezeten De man, van wien deze vleiende karakter analyse gegeven werd, en die den spreker half verbaasd en half woedend had aanzitten kijken, barstte eensklaps uit: Maar ik heb geen misdaad begaan. IJ zegt toch, dat u twintig jaar in de gevangenis hebt doorgebracht, riep de verschrikte phreneloog. Ja, maar ik ben de directeur van de strafgevangenis te B. f30.000 voor 4 vierkante meter grond is zeker wel de hoogste prijs, die er niet alleen te Berlijn, maar overal elders ter wereld voor bouwterrein is betaald. Het stukje grond, 2 meterlang en 2 meter breed waarvoor deze reuzeusom is besteed, ligt in een der drukste wijken van de Dnitsche hoofdstad. De cigarettenwinkel, welke er sedert eenige jaren op gevestigd is, werd door den tegenwoordigen eigenaar voor 6100 thaler overgenomen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval terng gezonden. Mijnheer de Redacteur 1 Mag (de klem Landbouwer) even ant woorden door middel van Uw blad aan de Heeren inzenders Gruber en Yreeken. Niet zoozeer om die Heeren van zieDswyste doen veranderen want dat zou toch onvruchtbaar wezen, daar een poging aan te wagen. Den geachten heer Gruber schrijft niet te ge- looven, dat die klein Landbouwer in Big- gekerke woont, by tracht zulks te bewij zen dat er geen 40 minuten noodig zyn, om naar 't dorp te rijden, wel 30 minuten met vol geladen zandwegen. Maar waarde Heer ik schreef dat aangaande Biggekerke, daar het grootste gedeelte 20 tot 40 mi nuten rijden moet; doch nu zal de Heer Gruber my toch moeten toestemmen, dat Biggekerke verder strekt als de kom der gemeente b.v. Krommenhoeke en omstreken die tot B. bebooren, en dat men dat in geen 40 minuten aanrijden kan, en in bet adres der Tramcommissie aan de Prov. Staten werden die menschen toch ook mee geteld; en wanneer ik nu naar mijne wo ning in de gemeente 30 minuten moet rij den, begryp ik maarniet, boe de HeerG. niet gelooven kan dat de klein landbouwer in Biggekerke woont. Verdergaat de ge achte inzender het nuttige voor de land bouwers aangeven, o.a. de geschiktheid der gronden voor het telen van fijne groenten dat nu niet kan, omdat het vervoer nog niet snel genoeg gaat. Dat is weder dezelfde theorie die verkondigd werd, toen Wal cheren in verbinding met de spoorlijnen moest komen, dan zou Walcheren een tuin worden, en de landerijen zouden verbazend sty gen; en wat is nu de werkelijkheid? Dat er, eer er hier over gedacht wordt, reeds groenten enz. van andere plaatsen aange voerd worden; en als dan de duinstreek, waar de tram langs ryden moet, die fijne groenten moet gaan telen, met die zoute en ziltige zeelucht, en nu en dan hevige westewinden met zandvlucht, dan heb ik geen hoogen dunk van die fijne groenten. En of de landbouwers nu zoo verlangend zijn, om Beetwortelen, en nog al meer aard appelen enz. te gaan verbouwen, en dat daar de landerijen dan zullen gaan stygen is ook al iets, wat er zoo maar dadelijk niet in wil. Den geachten inzender Vreeken, mag ik dan wel eens verwijzen naar Z. Beveland, waar vele plaatsen voor de landbouwers gunstige gelegenheid aanbieden voor Bie tenteelt, en er ook veel gebruik van gemaakt wordt. Maar de verkoopingen wijzen het uit, dat daar de landerijen geen hooger prijzen opbrengen dan bier. Doch laat eens eeu oogenblik die voorspelling als waar beschouwd worden komt dat dan ten voordeele van de kleine Landbouwers? Althans hooggeleerde mannen, hebben ons een paar jaar geleden voorgerekend, ten tijde van de protectiebeweging, dat stijging der granen, stijging van pacht en stijging van koopprijzen tengevolge hebben eu dat het voordeel toch in de zakken komt der bezittende klasse, in geen geval van den kleinen landbouwer en al is bet dat ik van zulke redeneering niets geloof, toch moest het toen dienst doen. En nu komt de geachte inzender Gruber op 't laatst van zyn stukje spreken over de godsdienst, en 't heiligen en ontheiligen van den Zon dag, ik zal daar niet verder op ingaan alleen wil ik meedeelen, dat ik een geheel andere beschouwing ben toegedaan, en ik durf met volle overtuiging te beweren, dat een groot, ja voorzeker het grootste deel onzer ingezetenen, ei n tegenovergestelde be schouwing hebben als de geachte iuzender Gruber. En ik noem dan ook onder dat grootste gedeelte ons Gemeentebestuur. En blijf nog by mijn gedachte dat stonden ze nog eens om subsidie toe te kennen aan een tram die Zordags rijdt, dat het niet zoo vlug van stapel zou gaan, en wasrom zulk een gedachte Hierom. Als ik mij niet vergis, was het in de vergadering van commissarissen van den polder Walcheren dat ook de aanvrageom subsidiebestrijding van die zijde oud, die in de gemeenteraad, er niet over gedacht hadden. Anders ingelicht, doet wel eens veranderen van inzicht, en daarom meen ik, kwam het nog eenmaal te berde zeker zou 't niet zonder protest aan genomen worden, 'tzijn daarom nog geen lichtvaardige tegenstrijdige besluiten, zooals de geachte inzender Yreeken kwalifiseert. En nnkomt er nog een aanval van den geachten inzender Vreeken tegen dit dat zyn zoo gedachten van den kleinen land bouwer. En dat is heelemaal onwaar, dat bewijst de onderteekening van het request aan de leden der Prov. Staten verzonden om toch geen gevolg te geven, aan het advies van de H.H. Gedeputeerden, aan de Tramcommissie gegeven. Maar waarde Heer Vreeken zit daar nu zoo een krachtig bewijs in; zyn de onderteekenaars goed ingelicht? is er openbare bes preking geweest, waar het voor en tegen gehoord is; of is er geteekend onder schoone leuzen Want werkelijk namen op 't papier te krijgen is nog zoo moeilijk niet; beproef het eens, en maak eens een tegenadresbeweging, en schrijf dan eens ondergeteekende gehoord hebbende het advies van Gedeputeerdenlettende nu weer op de vermeerdering van opcenten voor de Provincie, en tevens op 'trijden van den tram op Zondag; hopen dat de leden der Prov. Staten hun stem geven aan Ge deputeerde, om toch geen honderd vijftig duizend gulden te geven aan enz. enz. Ziet dan maak ik mij sterk, dat geweer namen zult vinden, die nu op 't request staan. Dus dat bewijs is dunkt mij nog niet zoo beslissend. Dan komt er verbetering in 't postverkeer, isdat waar? Datzou waarlijk een goed belang wezen. Maar kan dat niet goedkooper? Maar wanneer eens alles falen moest, dan ii er iets dat pakt en dat is, die heilzame schrik, die zoo een vuursissend snuivend, en gillend monster te weeg zal brengen, in 'twild, dat daar verkeert, en zooveel honderde guldens schade aan den landbouw aanbrengt. Is dat ook al reclame voor den tram? Ik ben van Dabij bekend met den wildstand aan 't duin; waarde Heer Vreeken, en dan moet ik zeggen waar ge geen wild vindt, is het juist daar aan den duin en duinstreek, het is een enkel exem plaar. Maar de geachte inzender zal doelen» op de konijnen, en ja, die zijn op enkele plaatsen talrijk, maar mag ik dan den geachten inzender Vreeken opmerkzaam maken, dat konijnen ouder geen wild behooren, het is schadelijk gedierte En moet nu die heilzame schrik doordat vuursissende, en snuivend en gillend mon ster weggejaagd worden, om verder in 't veld hun vernielzucht uit te oefenen. Neen zeggen de landbouwers, liever dan geen tram, dan dat schadelijk gedierte uit bosch en duin gejaagd in onze velden. En ook den landbouwers slaat deschrik om 'thart als ze dat vreeselijk monster vuursissen, snuiven, gillen hooren, en zeggen wat zal dat worden als we zaad van de duinen halen met onze paarden, die zullen ook schrikken. En nu wil ik meedeelen, dat de pachters van de jacht van Biggekerke en Zoutelande en Meliskerke gaarne zouden willen dat de tram er kwam. Die dat nu vatten kan die vatte dat. Maar is er dan geen belang bij den tram? Welzeker, de Badhotels Vlissingen en Domburg en waterleiding hebben my ns inziens het hoofd belang. Er. zeker zijn er nog andere onder geschikte belangen die daaruit vooitvloeien. En het spreekwoord den eenen zyn brood is den anderen zijn dood, zal ook hier wel in toepassing komen vooral op Westkapelle. Als de tram zoo rendesren moet zooals door de commissie wordt ondersteld, dan zyn daar ter plaatse er velen broodeloos door; die nu aan dijkmateriaal, aan vervoer vice versa, hun brood verdienen. Maar genoeg voor zoover mij bekend is, heb ik geen personen gekwetst, maar over de zaak mijn gedachten gegeven. Noodig te onderteekenen zou het daarom niet zyn. Maai wilt UE. het doen welnu met alle achting, Biggekerke. UEd. dw. dn. G. WIJNAND. Dinsdag 27 Juni. Goes, 3 uur in café Hartman 14 H. 65 A. 26 cA. vlas door not. Pilaar voor dhr. W. P. K. Lenshoek, A. Weijnsen P. J. v. Damme. Aanwijzing C. v. Damme, Rilland A. Weyns Wolfertsdijk en P. J. vDamme id! Goes, 4 uur bfj Hartman door deurw. Hollmann voor dhr. H. A. v. Heel 11 gemeten vlas in Zimmermannpolder. Middelburg, Notarishuis door not. Ver hulst 10 uur inboedel, goud en zilver. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 28 Juni. Middelburg, 1 uur op de Volharding door not. Vei hulst ijzeren en houten scheeps bouw- en smidsgereedschappen. Bezichtiging dagelijks vanaf Woensdag a.s. van 1-4 uur. Ovezand, door not. Pilaar bij wed. van 't Westeinde voor dhr. C. Risseeuw qq. 19 perceelen hooigras te velde. Donderdag 29 Juni. Kattendijke, 12 uur bij wijlen Tolhoek door not. Mulock Houwer eikenhouten ka binet, kastklok, huisraad, arbeidersgened- schap. En 1 uur bij Smit antieke kast, cilinderbureau enz. Goes. 3 uur bij Hallman voor dhr. W. F. K. Lenshoek door not. Pilaar zwarte bessen aan 71669 struiken als: Valckeslot, Nissestelle, fleerenpoldeiEn voor dr. Geili, bessen van 10000 struiken in Nisse. Goes, 4 uur bij Hartman door deurw. Hollmarin voor dhr. H. A. v. Weel de zwarte bessen aan 2807 stiuiken in den Biezeiing schen polder. Maandag 3 Juli. 's Gravenpolder, 12 uur bü de Kos ter door not. Liebert de hofstede van D. Boonman 50.7720 H.aan Schoorkenszandweg- Woensdag 5 Juli. Kattendijke, 5 uur bij Felius door not. Mulock Houwer 5 perc. tarwe en rogge Monnekendijk, en verpachten voor 7 jaar 1.5018 H, bouwl. in 5 perc. Goes, 10 uur aan de meelfabriek door deurw. Hollman 200000 metselsteen. Goes bij wed M. Rijk door not. Liebert verpachten voor Kerk- en Armmeesters der R. C. kerk 20 perceelen bouw-en weiland samen 23 H. Donderdag 6 Juli. 's Gravenpolder, 10 uur bij de Koster voor erven Polderman door not. Overman 4 H. tarwe, rogge, gerst en 30 M! mest. En voor wed Kole 1 H. rogge en tarwe. Maandag 10 Juli. Wemeldinge, tiendenverhuring voor Kroondomein enz. 9 uur bij Korstanje. Ierseke, half 11 bij Klaasse tienden- verhuring. Krnininge, 1 uur door not- Prins tien der, verhuring voor Kruininge, c.a., Waarde en een deel van Valckenisse. Sehore, half 3 in de school door not. Prins tiendenverhuring voor Schore en V ake. Dinsdag 11 Juli. Goes, 9 uur op 't stadhuis tiendenver huring voor Rilland, Borsele en Goes. Wolfertsdijk, 7 uur bjj Voorbeijtel tiendenverhuring. Woensdag 12 Juli. Kloetingc, 9 uur bij Akkenaar tien denverhuring. Kapelle, 10 uur bij Hanson tienden verhuring voor Kar.elle en Kattendijke. 's Gravenpolder, half 1 bjj de Koster tiendenverhuring voor 's Gravenpolder, Hoe- dekenskerke, Nisse en 's Heer Abtskerke. Donderdag 13 Juli. Heinkenszand, voor Ovezand, 's Heer Arend kerke en Heinkenszand tiendenver huring half 10 bij Allemekinders. Oudelande, 1 uur in de Gemeenteka mer tiendenverhuring voor Driewege, Elle- woutsdijk, Baarland en Oudelande. Waarde, op Puthoek door not. de Vos 10 uur voor erven S. van Koeveringe 9 paarden, 2. 3, 6, 7, 9, 13, 14 en 19 jaar, 10 baatgevende melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 15 dito van 4 maarden tot 2 jaar, 2 varkens met. biggen, karnhond met hok, 40 kippen en haan, 11 eenden, tilbury, 3 Saxploegen, 2 Zeeuwsche, 1 Ameiikaanscheploeg,3 zaai- ploegen, Victoria Karn no. 6, landbouwers- band-, Rtal- en zoldergereedschapmelkge rei, harnassement, tarwe-, rogge- en gerste- stroo enz. Vrijdag 14 Juli. Domburg, in de Roode Leeuw door not. Huvers 10 uur een hofstede 7.5420 H. van J. Lourense. Een schuur en tuin 2496 cA. Woensdag 19 Juli. Domburg, bij Laurense 10 uur door not. Huvers 2 merriën 16 en 20 jaar, vette vare koe, 3 vaarzen van 10 en 11 maanden, 2 anderhalfjarige, 5 baatgevende melkkoeien, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen, deelen, mest, veldviuchten, huisraad enz. Donderdag 20 Juli. Wemeldinge, 10 uur bij Korstanje door nor. L. E. A. Liebert voorerven wed. F. Dominicus Juli. Waarde op Puthoek 25 H. tarwe, win- tergerst, rogge, erwten, haver en zomer- gerst uur door not. de Vos. Dinsdag 27 Juni. Goes, door Burgerlijk Armbestuur leve ring rund kalfs- en versch inlandsch var- kensvleesch en tarwebrood Juli, Aug. en Sept. Biljetten met opschrift „Besteding burgerlijk Armbestuur" voor 4 uur hij dhr. J. M. Kakebeeke. Zaterdag 8 Juli. Borsele 2 uur in de Directiekamer het uitvoeren Van steenbestortingen tot uitbrei ding enz. van oeverwerk. Raming f33562. Bestek a 55 cent dhr. Beenhakker. Aanwij zing 30 Juni en 3 Juli 2—4 uur Middelburg, Donderdag werd door not. Wisboom Verstegen publiek geveild de karo- tery Veersche Singel in 4 perceelen. Koopers werden van Perceel 1, woonhuis, wagen huis, tuin en moesland, groot 21 aren, Isaac Brouwer voor f 1806van perc. 2, moesland en sprink, groot 31 a.. 75 c. a., Lein Ingelse voor f999; van perc-3, steenen schuur met tuin, groot 3 a., 66 c a., dezelfde voor f 1001|1 en van perc. 4, boomgaard en bouwland groot 31 a-, 30 c. a., Dirk Klemkerk voor f901. Al de koopers wönen te Middelburg. (Deze en andere berichten Vrijdag te laat ontvangen). Red. STAVENISSE. Door het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Stavenisse, werd Zaterdag aanbesteed: lo. Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot- April 1900, van de aarde-, kram-, ïfjs-en steenglooiingwerken, aan de waterkeering van het bovengenoemde water- echap. Ingeschreven door de heeren L. van Popering Dz. Bruinisse, voor f5045, G. Wesdorp, Stavenisse, f5018, C. Bolier Cz. Bruinisse, f 4990, G. Bolier Gz. Scherpenisse f 4980, P. van der Linde, Scharendfjke f4924, J. Elenbaas St. Annaland f4850, M. Kleppe Scherpenisse f4846, P. Besuijen Duiven- djjke f4845, J. Moerland Cz. Sint Annaland f4825, P. Moerland Stavenisse f4684 en P. J Visser Pz. Hansweert f 4680. De be grooting bedroeg f5081,93Vs-. 2o. Het verdedigen van den onderzeeschen oev, r door zinitwerk en steenbestoiting, aan de waterkeering van het bovengenoemde waterschap. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren C. de Wilde Az. Katten dijke f26290, P- J. Visser Pz. Hansweert f26180, B. den Exter va'den Brink Krab- bendijke f25900, H.de Kluiver te Sliedrecht f25678,J. de Jonge Middelburg f 25300, J.W. Roelofs Papendrecht f24200 en J. Roskam Cz, Sliedrecht f23765. De begrooting bedroeg f 28238,25. Onder nadere goedkeuring van Ged. St. is het werk aan de laagste inschrij vers gegund. Goes. Door het dfjksbestuur van den Jacobpolder werd Zaterdag aanbesteedher stel, vernieuwiug en onderhoud tot 30 April 1900 der werken aan de waterkeering van den polder en het verhoogen en verzwaren van den zeedijk over 1850 M. lengte, het leggen van 19600 Ms bezodingen 15200 M* kramnat, bet opruimen van rijsbeslag en het leggen van 7830 M5 glooiing van nieuwe bazaltzetsteen op nieuw te leveren puin en van 9570 M* glooiing van aanwezigen steen opnieuw te leveren puin, het leve ren en verwerken van 15660 stuks eiken perkoenpalen, lang 1.60 M. en het verwer ken van 7830 stuks aanwezige perkoenpalen. In: cbrfivers: P. J. Visser, Hansweert, f 61.518; J. Hack, Oud-Gastel, f 59.998G. Visser, IJmuiden, f59,985; P. Dronkers, Kapelle, f59.900; J. L. Geluk, Tholen, f59.900; J. F. Adriaansen Polfliet, Walsoorden, f59 826W. Dekker, Veere, f58.300; J- H. v. d. Ven, Middelburg, f57.985; J. GE. Swets. Hardings veld, f57.100; J. Pefjl, Alblasserdam, f56.500; C. Boelhouwer, Giesendam, f56.483; H. de Kluiver, Sliedrecht, f 56.200B. den Exter v. d. Brink, Krabbendfjke, f 55.600Th. Korevaar, Neder-Hardingsveld. f55.325; J- Roskam, Sliedrecht, f55.000; C. de Wilde Az., Kattendijke, f53.924; C. v. d. Hooft, Terneuzen f52.900 en J. de Bree, Terneuzen, f 52.800 Middelburg. Aan het gebouw van het Gewest, bestuur werd Vrijdag aanbesteed lo. het uitnemen, herstellen en weder in- hangen van zes deuren van de kleine schut sluis van het kanaal door Walcheren te Veere. Raming f3500. Inschrijvers: J. Visser Gz., Papendrecht, f3445; J. H. v. d. Ven, Middelburg, f4000. 2o. het her-tellen van strandhoofd Marine no. 3 voor den steenen lichttoren te Noordwelle aan de noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f1500; Inschrijvers: P. Vink, Noordgouwe, f 1493 P. Besuijen, Duivendjjke, f 1525. Borsele. Het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Ellewouts djjk en den calamlteusen polder Borssele heeft Zaterdag aanbesteed herstel, vernieu wing en onde houd der aarde-, kram-, rjjs- en steenglooiingwerken, benevens van steen- bestorting, geraamd op f21.287. Minste inschrijver was de heer M. Verschel en g te Terneuzen voor f 21.400. MAHKTBKRICHTKN. AXEL, 25 Juni 1899. Oude Tarwe faf Nieuwe Tarwe f7.75 af8. Rogge f7.— a f7.22. Nieuwe Wintei'gerst f8.— a f8.50. Zomergerstf a f—Haver f 6.50. a f7.—Kookerwten f-.— a f Voererwten f8.— af8.50. Paardenboonon f 7.50 a f 8. Lijnzaad f a fKoolzaad f a f— Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.50 a f 2.75 per 100 KG. Rotterdam 26 Juni 1899. Tarwe 10 a 20 cent lager, overigens on veranderd. Buitenl. granen vast. Meel onver anderd. Nieuwe Tar we t 5.40 a f 6.70 Rogge - 4.75 - 5.75 Haver- 3.- - 3 80 Paardenboonon - 5.75 - 6.25 Erwten- 6.40 6.65 Kookerwten. - 7.— - 7.50 Bruine Boonen - 8.— - 11.75 Witte9.50 -11.- Kanariezaad - 5.50 6.75 per 100 kilo Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 198 runderen, 394 kalvers. 1137 schapen of lammeren, 538 varkens. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 60, 2e kwal. 56, 3e kwal. 52. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 60 a 70. Schapen le kwal. 58, 2e kwal. 52, 3e kwal - Varkens le kwal. 35, 2e kwal 34 3e kwal. 33'c. licht soort 34 a 35- VLAS. 4455 steen blauw, 000 steen wit, 300 steen Groningsch, 000 steen Holl. geel. ZEEUWSCHE EIEREN f3.40 a f320 AARDAPPELS. Geen aanvoer. De prijs der vorige week was Spuische Jammen f2.75 a f 3.50 Overmaasche Jammen f2.75 a f3.50. Fiakkeesche Jammen fO.— afO. - Zeeuwsche Jammen f2.— a f2,50 Zeeuwsche blauwe f 3.— a f3.25. Wadden fl.25 a f 1.50 Pooters f 1.10 a fl.25. van 22 tot 26 Juni 1899. MIDDELBURG. OndeitrouwdA. van Pienbroek, jm. 32 j. en J. C. Meulmeester, jd- 37 j. M. J. H. Warman, jm. 26 j. en p. A. C. Lammerée, jd. 28 j. - L. C. Sloover, jm. 34 j. en J. van Prooijen, jd. 27 j. - N. J. Fiegen jm. 23 j, eD J. M. van Hoek, jd. 30j. BevallenC. L. Witte, geb. Kandel z. - L. Janee, geb. d Rijke d. - C. M. Gevers, geb. Sobels d. (tweel.) Geboren Een onechte dochter, moeder 25j. Overleden G. Jonk, ongeh. z. 16 jaar C. J de Wolff man vanT. Baan 66 j. J. van der Weel, vrouw van J. Janson 69). GOES. Ie Huwelijksafkondiging: 25, Jo hannes Cornells Capello 21 j. jm. te Goesen Alijda den Enting 19 j. jd. te Amersfoort. Geboren 25, Francina Cornelia d. v. Jo hannes Marinus Jacobus Schrijver en Janna Meeuwse24, Cornelia, d. v. Marinus Cor nells van Zweden en Petionella Maria Over- duin. van 17 tot 24 Juni 1899 VLISSINGEN. OndertrouwdJ. N.D. Bijl jm. 23 j. en H. van der Weel, jd. 24 j. N. J. Fiegen, jm. 23 j. en J. M. van Hoek, jd. 30 j. B. J. A. PJeijte, jm. 23 j. en J. Sporry, jd 22j. P. J. Lindhout, jm. 29 j. en C. M. Horians, jd. 28 j. GetrouwdA. E. L. Carton, jm. 20 j. en Bevallen: G. L. Timmermans geb. den Boer, d. M. de Boo van Uijen.geb. Does. d. C. L. van de Velde, geb. Smies, d. G. Schipper, geb. Rijkse, d W. H. Tolle naar geb. Wilhelmus, d. J. Sponselee, geb. Acda, d. S. M. de Plas, geb. Beenhou wer, z. - E. C. Snellen, gob. van der Lugt, z. J. C. W. Kesteloo, eeb. Kemeling, z. OverledenF. M. Bakker, d. 9 j. M- A. P. Corveleijn, d. 3 m. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd- Groot- en Over grootvader de heer Lauwerus Bom Jobzoon in den ouderdom van ruim 83 jaren. Vit aller naam Wed. M. BOM—Lampeb. Ierseke, 20 Juni 1899. De ondergeteekende betuigt, namens hare kinderen en behuwdkindéren, haren hartelijken dank voor de blijken van belangstelling ondervonden big het overlijden van haren geliefden Echtgenoot. Wsue. A. LOUWERSEHabpe. Zoutelande, 26 Juni 1899. Hartelijk dank voor de vele be wijzen van belangstelling ons op 17 Juni j. 1. bij belegenheid van ons 40 jarig huwe lijk betoond. P. MELIS Pz. Ja. MELISMelis. Serooskerke, 22 Juni 1899. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder MARIA PRIESTER, Wsue. Ja cob op 't Hop, betuigen wij onzen harte lijken dank. Uit aller naam, JAN OP 'T HOF Jz. Borsele, 26 Juni 1899. MIDDELBURG. De Notaris J. W. VERHULST zal verkoopen des morgens om 10 uur EENEN BELANGRIJKEN w. o. gebogen Kabinetten, Chiffonie- res, Secretaires, Linnen- en andere Kasten, Schrijf- en Valbureau, Schrijftafel en ander Huisraad, Brandkasten, geïllusstreerde Staten bijbel, Goud, Zilver en veel meer andere goederen welke te bezich tigen zijn heden voor den verkoop. De taxateurs-vendumeesters, N.B. Vrijdag 30 Juni a. s. om 2 uur verkooping van o des middags 12 uren te 's Gravenpolder, in de herberg bij P. de Kostee, zal de Notaris Mr. LIEBERT te Goes, ten ver zoeke van zijne principalen, in perceelen en in massa te koop aanbieden EENE in de gemeente 's- Gravenpolder, aan Schoorkenszandweg, bewoond door Daniel Boonman met aldaar en in Nisse en 's-H eer Abta kerke, te zamen groot 50.77.20 Hectaren. Na 15 Juni catalogns op aanvrage ver krijgbaar. 's avonds te 6 nren, te Kapelle in de herberg van J. Hanson, voor L. W. Schipper Az., ten overstaan van den notaris MULOCK HOUWER, van; 90 A., 20 cA. in de gemeente Kapelle in Weelmeet, sectie C no. 243. Dadelyk te aanvaarden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3