i! i ï¥Fï i 7 ïiïYü e n. Buitenlandsch Overzicht. KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. ■Bifflga. zeiven begroot, doch tot geen hooger bedrag dan één vierde boven het hoogste loon, dat door hem aan een der bij hem in dienst zijnde werklieden betaald wordt. Het amendement Pijnappel strekt om te voorkomen dat door deze wet bestaande rechtsverhoudingen worden verstoord. Eene leemte in het ontwerp, die voorziening vereischt. In de Woensdag gehouden openbare vergadering van den Raad van State, af- deeling voor de verschillen van bestuur werd door staatsraad rar. Huber rapport uitgebracht in zake het beroep van den kerkeraad der geref. kerk B. te Vlissingen tegen het besluit van burg. en weth. dier gemeente, waarbij aan J. Hakker voorwaar delijk vergunning is verleend tot oprich ting van eene slachterij in de Vrouwenstraat aldaar. De koninklijke beslissing volgt later. TWEEDE KAMER. De Kamer verwierp gisteren met groote meerderheid het wetsvoorstel, regelende de voorwaarden voor den uitvoer van vee. De heer Lohman bestreed dit ontwerp dewijl 't niet alleen gezondheidscertificaten vordert, doch ook andere eischen stelt, indien deze noodig mochten wezen. Hier door wordt te veel aan de subjectieve in zichten der uitvoerders van de wet over gelaten. De heer Hennequin sloot zich hierbij aan er tevens op wijzende dat reeds het vorderen der gezondheidscertificaten een dure en lastige maatregel zal zijn. Nog andere practische bezwaren wierp de Oost- bnrgsche afgevaardigde op, daarbij gesteund door den heer Fokkerondanks de verde diging door den heer v. Deinse is met 42 tegen 25 stemmen 't wetje verworpen. De heer Waal Malefijt richtte eenige vragen tot de regeering naar aanleiding der adressen tot regeling van den vischafslag in de haven IJmuiden. De voorzitter deelde vervolgens mede dat de Kamer den 5 September aan de open bare behandeling der Ongevallenwet zal beginnen. De heer Kuyper verzette zich daartegen niet doch verklaarde onmogelijk daarbij te kunnen zijn, wijl hij voor zijn gezondheid eene buitenlandsche reis onder neemt en op de synode te Groningen ver schillende rapporten zal hebben uit te brengen. De heer Pyttersen zal op een nader te bepalen dag de regeering inlichting vragen omtrent de bemoeilijking die Ahmtd-Riza- bey en consorten van de zijde der politie hebben ondervonden voor zijn voordracht betrekkelijk de zaak der Jong-Turken. De heer Yeegens vroeg inlichtingen omtrent de voornemens der regeering in betrekking tot wijziging van artikel 243 der gemeentewet ^progressie) met 't oog op de inrichting der gemeentebegrootingen voor 1901. De minister antwoordde dat de uitslag van zijn onderzoek is dat voorziening wer kelijk noodig is en een wetsontwerp in die richting als door den interpellant is bedoeld, zal worden ingediend. Polderbestuur van Walcheren. Buitengewone zitting van 22 Juni. Afwezig zijn de heeren Franse, deBruijn van Melis- en Mariekerke en Snijders. De voorzitter deelt mede dat deze bui tengewone zitting plaats heeft tot het doen van voorstellen voor de uitvoering van eenige door het dagelijksch bestuur nood zakelijk geachte werken, als het herstellen van paalhoofd no. 22 (raming f 1885.05) en het bestorten van de paalhoofden no. 3 en 4 (raming f 1550.) De heer W. J. Sprenger ziet dat het dagelijksch bestuur de kosten voor de uitvoering dezer werken wil vinden op het dijkgeschot over 1900; maar zal dit, vraagt hij, tot geen moeilijkheden leiden. Volgens hem is het verkeerd kosten van oen ouden dienst op een nieuwen over te brengen. De Voorzitter antwoordt d'thet meer ge beurd is zonder tot moeilijkheden aanleid'ng te geven; vaak is het lastig de diensten uit elkaar te houden. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel daarna goedgekeurd. Bij de gewone rondvraag deelt de heer Coppoolse mede dat de heul bij Geschiere was opgedolven zonder dat er een bordje bij geplaatst was. Alleen lagen er een paar ribben dwars over den weg. Bij avond zou dit tot ongelukken aanleiding kunnen geven. Is dit zoo, antwoordt de Voorzitter, dan voldoet de aannemer niet aan zijne ver plichtingen de zaak zal onderzocht worden. De heer Allaart wijster opdat niet alleen de plaatsing der telefoonpalen op den Noord- weg zeer lastig is, maar dat ook de wil- genboomen daar voor hooiwagens zeer bin derij k zijn De Voorzitter antwoordt dat bij vernieu wing der telefoonpalen hierop de aandacht zal gevestigd blijven, wat de boomen aan gaat, hieraan valt nietveel te doen, zij zijn particulier eigendom. De heer Schorer brengt in het midden dat de aannemer der brug aan de Griffioen slecht voorziet in den overgang. Er liggen een paar planken zonder leuningen. Bij avond levert zulk een overgang bepaald gevaar op. De Voorzitter deelt in antwoord hierop mede dat de heer Pouwer hem gezegd heeft dat eene van leuningen voorziene voetbrug thans gereed is en gelegd wordt. Hierna neemt de Voorzitter het woord om er aan te herinneren dat hij binnen eenige dagen zijne betrekking als voorzitter zal nederieggen. Noode en alleen door zijn gezondheids toestand gedwongen zag hij zich verplicht zijn ontslag te vragen, hetgeen hem tegeu 1 Juli a. s. verleend is. Hij neemt dus afscheid, onder dankzeg ging aan Commissarissen en Raden, voor de welwillende bejegening en den steun die hij in zoo ruime mate heeft mogen ondervinden, terwijl hij ook tevens zijn dank brengt aan de overige ambtenaren van den polder, die hem waardig terzijde stonden. Mijne beste wenschen, vervolgt hij, voor het welzijn van den polder en voor u allen zoowel in uwe betrekkingen als in uw kuise lijken kring, met het verzoek mij steeds eene plaats te gunnen in uw vriendelijk aandenken. De heer Pouwer richt hierna het woord tot den Voorzitter en, onder opsomming van al de groote werken onderzijn voorzit terschap tot stand gekomen, betuigt hij hem zijn dank, mede uit naam der grond eigenaren, voor de kennis e:i de kracht, waarmede hij de belangen des polders behar tigd heeft. Hij wensebt hem nog vele jaren van welverdiende rust toe. Nadat de heer Melis als een der oudste commissarissen, mede eenige gevoelvolle woorden als afscheid tot den Voorzitter gericht had, betuigde deze zijn dank aan beide sprekers en ging de vergadering uiteen. Coes. Het voljaars-kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1899, door den Gemeenteraad in zijne vergadering van 31 Mei jl. vastgesteld, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland, bij hun besluit van 17 dezer, goedgekeurd eu op heden aan den Ontvanger ter invordering uitgereikt. Gemeld kohier zal geduren&e vijf maan den ter secretarie voor een ieder ter inzage liggen, terwijl binnen 3 maanden na de uitreiking der aanslagbiljetten bezwaren tegen den aanslag, op ongezegeld papier, bij den Gemeenteraad kunnen worden ingediend. Op voordracht van den Commissaris van Politie zijn met ingang van 1 Juli a.s. uit 21 sollicitanten benoemd tot Hulpagent van Politie Hendrik Kramer en Hendrikus Maas. Het begon er in Frankrijk bedenkelijk uit te zien. De verwarring nam toede militairen werden brutaler; de handel was gedrukt; de president in groote zorge, dewijl elke poging tot 't vormen van een nieuw mi nisterie mislukte. Gelukkig is hieraan een eind gekomen. De oud-minister Bourgeois, die op 't oogenblik de Haagsche Vredesconferentie bijwoonde, werd van daar ontboden; en 't is juist aan zijn bemiddeling te danken dat de oud-liberale groep die in de kamer hem als haar leider erkent, beloofde het nieuwe kabinet te zullen steunen, ook al hadden er socialisten zitting in. Want dit werd ingezien: de republiek is op 't oogenblik alleen hierdoor te redden dat alle republikeinen, van conservatief tot socialist, de veeteu vergetend, zich aaneen sluiten opdat de poging der anti-republi- kleinen om de republiek omver te gooien en door't koningschap of een dictatoraat te vervangen, mislukko. En dit doel is voor- loopig bereikt. Het is dan toch nog geworden, gelijk reeds den eersten dag voorspeld werd een ministerie Waldeck Rousseau. In dit ministerie zitten nu de oud- Communard Millerand en de vervolger Jer Communisten generaal Galifet heel broederlijk naast elkaar. Men verwacht van dit ministerie een energiek optreden tegen de generaals die reeds begonnen waren met hun marktge schreeuw en dwaze dagorders de zaken in 't honderd te jagen. Gallifet is een warm vriend van Pic- quard en ondanks zijn 70 jaren nog kras. Hij is zeer gezien in 't leger als de held van Sebasotpol en Sedan bij laatstgenoemde plaats werd hij krijgsgevangen gemaakt. Het gezag is bij hem in goede handen. Het geheele ministerie maakt den indruk van te zijn anti boulangistisch, anti nationa listisch en van de republikeinsche concen tratie, een ministerie ad hoedat wil zeggen voor een tijd, bijvoorbeeld om, hangende 't Dreyfus-Proces de zaken gaande te houden en de natie voor to bereiden op de politiek van despons. Dat wil zeggen: vrijspraak van Dreyfus en door al't andere de spons gehaald, dus de schurken die dezen man ten val brachten de Gonses, Merciers, Du Paty's, en Bo.sdeffres, niet vervolgen en alleen opspelen tegen Esterhazy omdat die toch in 't buitenland zit. Daar zal 't op uitdraaien. Waui de man in Frankrijk die den genera- len staf aandurft en 't leger, 's volks afgod, tot reden weet te brengen, moet nog ge boren worden; hij is er althans op dit oogenblik niet te vinden. Zelfs Gallifet, de ijzeren generaal, durft 't niet, of liever hij wil 't niet, al durft hij misschien wel. Volgens zijn meening moeten ernugeen slachtoffers van deze droeve zaak meer vallen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stavenisse toez. M. J. G. J. v. d. Pol card, te Herrell. Beroepen te Barchem, te| Zijdewind en te Beets (N.H.) R. de Boer cand. te Groningen te Kuinre toez. G. Goossen cand. te Wageningen; te Oosterland op Wie- ringen da. G. Visser te Kwadijk; te Charlois toez. ds. I. D. J. Idenburg te Hillegersbergte Leiden (vrije gem.) ds. A. C. Leendertsz te Sappemeerte Vlachtwedde G. A. v. d. Molen cand. te Oostwold. Bedankt voor Jutfaas door ds. J. F. de Klerk te Charlois - voor Venondaal door ds. J. Vonk te Oldebrook. De heer dr. A. Borgeld leeraar aan de H. B. S. te Goes, staat no. 1 op de voor dracht voor Leeraar in Ned. taal en letter kunde en geschiedenis bij het middelbaar onderwijs te Amsterdam. Aan de universiteit te Leiden heeft het candidaats-examen rechten afgelegd de heer J. F. van Deinse. Coes. De kiezerslijsten in het Hoofd kiesdistrict Goes over 1899/1900 geven een getal kiezers aan voor de 2e kamer der Staten Generaal van 5391 en voor de Provinciale Staten 6225 tegen 5304 en 6096 in 1898/99. Coes. Het Comité tot wering van Schoolverzuim heeft besloten het jaarlij ksche schoolfeest tegevenop nader te bepalendag in Julia. s. en weder te doen bestaan in een uitstapje naar het Badhuis te Vlissingen; zoo mogelijk per trein tot Middelburg en van daar per tram. Wolfertsdijk. Bij het vee van den landbouwer J. M. Mol is mond- en klauw zeer uitgebroken. Zierikzee. In de verificatie-vergade ring in het faillissement der kassiersfirma G. Bal en Zoon is het door mr. M. Jacq de Witt Hamer aangeboden accoord met 95 tegt n 66 stemmen verworpen. Dinsdagavond had op een hoefje on der Westkapelle een treurig ongeval plaats. Een kind (een meisje) van 4 jaren was in een onbewaakt oogenblik spelenderwijs met een kroesje bij een put gekomen en daarin gevallen. Toen het een oogenblik later ge zocht werd, zag men twee klompjes op het water drijven eu bij onderzoek werd het kind dood uit het water gehaald. M. C. Met 1 Juli a. s. is de kommies-veri ficateur 3e cat. M. Jansen verplaatst van Brouwershaven naar Maassluis. Koewacht. Een meisje uit de buurt heeft op den weg van Stekene naar Koe wacht, waar de zuster der vermoorde vrouw Haeck woont, vrouw H. op den avond van den 13en April gezien aan den arm van den verdachte M. Deze bracht de vrouw tot aan de woning harer zuster en sloeg toen een zij straat in. Tegenover het parket van Gent zeide hij evenwel, dat hij in die buurt niet geweest was en vrouw H. veel vroeger verlaten had. Zoo het waar is, wat het meisje verklaart, is het onderzoek weder een stap gevorderd. Enkelen, waaronder ook naar het schijnt de commissaris van politie te Stekene, zijn van meening, dat M. vrouw H,, toen zij van hare zuster kwam, heeft opgewacht en haar in de bosschen naast den weg heeft vermoord. Hij zou haar daarop naar zijne woning hebben gebracht en daar het lijk op de bekende wijze hebben verminkt. Deze meening zal wel niet dejuiste zijn. Hoewel de bosschen tot nabij de kom van het dorp voortloopen is het toch niet aan te nemen, dat hij met het lijk geheel het dorp is doorgegaan, terwijl langs een anderen weg, over akkers en slootjes, met zulk een ongewone en zware vracht zijn woning bijna onbereikbaar is. M. C. Zondag werd een der douanen, zekere A., te Koewacht-Moerbeke gestationeerd, terwijl hij in een herberg aan het kaartspe len was, door een beroerte getroffen, waar door hij plotseling het gebruik zijner lede maten missen moest en de spraak verloor. Woensdag is de man aan de gevolgen over leden. M. C. Middelburg. Woensdagavond herdacht de aid. „Middelburg" vand.en Chr. nat. werk mansbond, alhier haar vijfjarig bestaan in de groote zaal van het Schuttershof, die voor deze gelegenheid recht smaakvol ver sierd met planten, schilden, vlaggen met de Nederlandsohe en Middelburgsche kleuren een vriendelij ken aanblik bood. De spiegelversiering, die een schoone af beelding van het bondsinsigne te zien gaf, verdient bijzondere vermelding. Deze samen komst werd opgeluisterd door het zangkoor „Hozanna". De voorzitter de heerP. Adriaanse riep der talrijke schare het welkom toe en gaf toen het wooid aan ds. de Ligt, die sedert het vertrek van ds. Poort, als eere-voor- zitter is opgetreden. De secretaris gaf in zijn verslag waarop het predicaat „droog" volslrekt niet van toepassing was, maar dat integendeel boeide van het begin tot het einde, een overzicht van de lotgevallen der vereeniging, die in alle opzicht van vooruitgangen bloei getui gen. Het aantal leden klom tot 142. Een pensioen-, weduwen- en ziekenfonds werden opgericht en werken aanvankelijk met zegen. De vereeniging mag zich verblijden in den steun van meergegoede gemeenteleden door lezingen, voorstellingen met lichtbeel den, muziekuitvoering enz. werd den leden menigmaal een aangename avond bereid. Op Hervormingsdag zal dit vijfjarig bestaan in deu kring der vereeniging worden ge vierd. Nog werd het woord gevoerd door dr. E. J. M. Posthumus Meijjes, die zich mede hartelijk verheugde over het bestaan dezer vereeniging, die arbeidt in de kracht Gods en tot zegen strekt voor maatschappij en kerk. Na het zingen van Gezang 180: 1 en 2 werd dit samenzijn, dat zeker bij alle aan wezigen een aangenamen indruk heeft achtergelaten, met dankzegging gesloten bij monde van ds. Posthumus Meijjes. lerseke. Voor dea. s. verkiezing van drie gemeenteraadsleden zij a meeningen en plannen der partijen wederom zeer ver schillend. Vooral de liberalen zijn zeer verdeeld. Bestaande kiesvereenigingen wor den ontbonden en nieuwe verryzen als paddestoelen uit den grond. Sommigen zoo talrijk in leden dat ze niet dan wel met veel moeite het vereischte elftal ondertee- naars voor hun formulier kunnen vinden. Dit hebben alle vereenigingen gemeen dat elke kiesvereeniging een of meer der aftre dende raadsleden door nieuwe tracht te vervangeu. De werkmanskiesvereeniging „Vooruit" wenscht van der Burrht en Schipper, het nieuwe „Burgerplicht" Schip per en Sauer en de antirevolutionaire kus- vereeniging alleen Sauer tegen nieuwe te verwisselen. Vermoedelijk geeft dit oorzaak dat ouder gewoonte ook nu wederom een herstemming noodig wordt. Behalve drie aftredenden zijn nu vier nieuwe D. Bom, F. Cuperi, M. Mieras en J. Lemson door verschillende vereenigingen candidaat gesteld. Men schrijft ons uit lerseke: Ofschoon de vlugge oestergroei zooals in de jaren 187580 den laatsten tijd op de lerseke bank niet meer gekend wordt, is thans de groei toch beter dan het vorige jaar. Het in bakken gekweekte afsteeksel, dat echterin kleine partij f jas en slechtsnog bij enkele kweekers voorkomt is deze maand veel gegroeid. De op de pannen groeieiffie oesters worden door de steeds enigvuldiger wordende Phallusia of Cynthia veel in hunne ontwikkeling belemmerd. De oestergroei wordt echter ook nu wedeiom op de per- ceelen voornamelijk het noordendoor plan tengroei zoogenaamde vuilte overtroffen. Van de broed val 1898 is op vele natuurperceelen weinig te vindenmet het oog daarop her leeft bij sommige kweekers de moed om nogmaals een proef met pannen leggen ie nemen. Vlissingen. Alhier worden pogingen in 't werk gesteld tot de oprichting van een kamer van arbeid voor verschillende bedrij ven. Op eene eerstvolgende vergadering der Bestuurders van Patrimonium, de Roomsch Catb. Volksbond en de Werklieden-ver. „de Schelde" zal hierover definitief worden beslist. Vlissingen. Door de acti-revolutionaire kiesvereeniging zijn als voorloopige candi- daten gesteld de heeren H. J. v. d. Meer, J. Bos, F. J. Blonk, J. G. H. Dommisse, C. de Wolf en A. Goote. Er zullen 4 candidaten worden gesteld, indien samenwerking wordt verkregen met de R. C., waarbij men dan den candidaat der laatsten, zal overnemen. De verdeeling der candidaten over de 3 districten is aan 't bestuur overgelaten. - Te IJselstein is gisternacht de fabriek van de firma Gebr. Schilte in vier uren tijds door brand geheel vernield. De fabriek was eenig op bet gebied van houtbewer king deurknoppen, trommelstokken, vaar- boomen, riemen voor de sloepen der marine, Weener stoelen, kinderstoelen, linialen voor Engelsche schoolkinderen kortom al wat van hout gemaakt en gedraaid kan worden, biljart- en kegelballen en kegels en nog veel meer, werd aldaar met de keurigste machi nerieën vervaardigd. De nieuwste machine tot het vervaardigen van tafelpoot en elke poot in 40 seconden benevens enkele kostbare stempels zijn gered; 130 arbeiders waaronder velen met huisgezinnen zijn door dezen brand opeens buiten werk gesteld. Dinsdagavond 10 uur onstond er te Leiden op de Gede nptegracht twist tusscben twee jongelieden en een 50j irigen lompeukoopman, de vader van een meisje over wie de twist schijnt aangekomen te zijn. De vader werd door een der beide aanv diers op staanden voet met een mes doodgestoken. Zijn halsader was doorge sneden. De dader werd in arrest genomen. Te Wijhe is een 19 jarige jongeling die bij het baden in den IJsel door den stroom werd meegesleept, ondanks dat zijn vriend hem trachtte te redden, verdronken. Te Hees (bij Nijmegen) is Woensdag avond mevrouw K. in hare woning door een revolverschot in de zyde gedood.Haar man, een Oostindisch ambtenaar, werd in een ander gedee te van het dorp, eveneens door een revolverschot gedood, gevonden. Een hengst te Oranjewoud gaf zijn vervolger zulk een hevigen trap dat de man onder vreeselijke pijnen is bezweken. Een 7 jarig knaapje is te Dordrecht aan de Kuipershaven te water geraakt en verdronken. Een tuinman te Helmond die met een geweer bezig was vogels te verdrijven, door het onverwacht afgaan van zijn geweer gedood. De pastoor te Bodegraven is, onder verschijnselen van vergiftiging door 't gebruik van spijs die in een koperen pan gestua i had, plot seling gestorven. Ook de dienstboden wer den ziek doch herstelden. Een 15 jarige knaap te Croningen heeft een 18jarigen jongeling met een mes een doodelijke snede in den hals toegebracht. Te Fochteloo is een 13 jarig dienstmeisje in een veldtobbe te water geraakt en ver dronken. Te Schiedam zijn in een merk mansgezin een aantal personen ziek geworden na het gebruik van rauw gehakt vleesch dat uitgesmeerd op het brood ge- gelen werd. De verschijnse.eii zijn hevige diarrhee, braking, geen eetlust doch onlesch- bare dorst. De vergiftiging moet geschied zijn onwillekeurig door 't „meat-preserve" waarmee de slager het vleesch voor bederf tracht te bewaren. Omtrent den moord te Hees, hier boven meegedeeld verneemt het N. v. d.D. Gisteren heeft de heer Keppei Hesselink oud 40 jaar, Oost-Indisch rechterlijk amb tenaar met verlof, wonende op eene villa onder Hees, na eene woordenwisseling op zijne echtgenoote, oud 35 jaar, die in den tuin bezig was de bloemen te verzorgen, met een revolver, waarop 6 patronen ge laden waren een schot gelost, dat haar in den rug trof. De gewonde vrouw vluchtte daarna uit haren tu u door eene opening der af cheiding van het erf op het erf van den bloemist Roerink, waar zij op een hoop bloempotten neerviel en weldra den geest gaf. De heer K. H. die door veld' en struiken in de richting van de rivier de Waal vluchtte, heeft zich hierop aan den dijk dooreen pistoolschot van het leven beroofd. Zij hadden een dochter van 16 en esn zoon van 15 jaar. De familie zou weldra naar Java teruggekeerd zijn. De heer K. leed reeds jaren aan zwaarmoe digheid die waarschijnlijk overging tot vervolgingswaanzin. Het rechte zal men er echter wel nooit van te weten komen. Omtrent den moord te Leidenwaar van we hierboven melding maakten, meldt de L. C. „In de Van der Werffstraat werd Dins dag in den laten avond een hoogst treurig drama afgespeeld. Zekere Hartevelt, een ongeveer 60jarig uitdrager, te goeder naam en faam bekend ingezetene, stond met zijn vrouw en 20jarige dochter aan de deur zijner woning toen de voormalige minnaar dezer laatste, een 18jarig haringvisscher, genaamd H. v. W., in het gezelschap van zyn broeder en een paar kameraden heen en weer langs de woning trok eu de fa milie H. herhaaldelijk sarde. Ofschoon v. W. toen door een paar om standers met geweld werd verwijderd, wist hij zich op een gegeven oogenblik los te rukken, stormde toe op den ouden man, die ongelukkig geen gevolg had gegeven aan 't verlangen zijner familieleden om zich bin nenshuis te begeven, en bracht dezen met een broodmes drie steken toe in schouder, hoofd en buikstreek, met het treurig ge volg dat deze daarop onmiddellijk dood ter aarde stortte. De jeugdige misdadiger die merkbaar onder den invloed van sterken drank ver keerde meldde zich daarop uit eigen bewe ging bij de politie aan en bekende het misdrijf. Hij werd vervolgens in arrest gesteD en zal naar 'sGravenhage worden overge bracht om ter beschikking te worden ge steld van den officier van justitie. Onbekend is de drijfveer tot de euvel daad, daar immers Van W. zelf de liefdes betrekking had afgebroken met de dochter van zijn slachtoffer. Gisterenochtend is ook een broeder van den moordenaar in verband met dit misdrijf en die verdacht wordt den verslagenemede te hebben mishandeld in arrest gesteld en is de dader zwaar geboeid naar 'sGraven hage overgebracht. Hij had 't voornemen te kennen gegeven hetzij Hartevelt, hetzij diens dochter te dooden. Te Midwolde vierde gisteren een heer zijn 10'Jsten verjaardig. Met eene doch ter, eene kleindochter en eene achterklein dochter maakte hij bij die gelegenheid eene rijtoer door de stad. Die slaapt ook vast! Iemand uit Alkmaar heeft aan de politie te Amsterdam kennis gegeven, dat hq zich eergisteravond in een tnnnel van het Centraal Station heeft te slapen gelegd en bij zijn ontwaken bemerkte dat hij van zijn hoed, nieuwe schoenen en blauw kamgaren colbertcostuum was beroofd. De terugkeer van Dreyfus heeft de Fransche regeering in een moeilijke positie gebracht. Toen de heer Méline minister president was heeft de regeering met tref fende zorg eenspecial6 doodkist voor Drey fus laten maken. De wanden daarin waren van glas opdat men het lijk zon kunuen zien, het hout was met teer en creosoot doortrokken, om het te vrijwaren voor in secten en vocht, bovendien was de kist van binnen beslagen met zins. Met deze kist werd een hoeveelheid kruiden naar het Duivelseiland gezonden voor de balseming van het lijk. En nu zit de Regeering met de kist in haar maag. Op het Dui velseiland is zij overbodig geworden en te Parijs ziet men haar liever niet terug. Het beste zou maar zyn de kist te doen verdwijnen. De kruiser Sfax is te St. Vincent ge signaleerd, niet aan de kaap van dien naam maar aan een der Kaap Verdische eilanden halverwege den afstand Cayenne—Brest. Daaruit kan worden afgeleid dat de beschul digde in geen geval voor den 26e te Brest kon aankomen en misschien zelfs eerst later. Naar aanleiding van de houding van de anti semietische pers ten opzichte van Drey fus zijn eenige Parijsehe advocaten aan het uitrekenen gegaan hoeveel schadevergoeding Dreyfus wel zou kannen eischen nu deze pers ook na de vernietiging van het von nis van 1894 voortgaat hem uit te matten voor verrader, schurk, enz. Het 'edrag waartoe zij gekomen zou zyn wordt niet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2