KERKNIEUWS. Tram Vlissingen Domburg. 31 Mei '99. Vlissingen. In eene Woensdagna middag onder Voorzitterschap van den heer jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester, gehouden zitting van den gemeenteraad; werd na lezing en goed keuring eer notulen van de vorige zitting en na mededeeling en overlegging van de ingekomen stukken overgegaan tot benoe ming van den heer Ch. Hunmngher als lid der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. Wijders tot het benoemen van de in woners der gemeente tot leden en plaats- vervangenden leden voor de stembureaux, ingevolge art. 61 der kieswet en het uitlaten van 6 obligation van de leening 1888. Vervolgens wordt besloten tot den onder- handschen verkoop aan den heer M. Huysman van 5 maal 20 M. gemeentegrond, gelegen aan de Kasteelstraat tegen den prijs van f 4,50 de M2, alzoo tot een bedrag van f 450, en f 45 voor troittoir- kosten idem tot bat aangaan eener geldleening van f7800, voor den aanbouw van lokalen aan verschillende scholen, het aankoopen van grond, als anderszins; idem tot, het verleenen \an machtiging aan de commissie der zeemans-e i visschers- bcurs tot verkoop kapitaal ingeschreven op het Grootboek der Ned. W. Schuld. Naar aanleiding van het adres van J. V. Zutphen c. s. in zake bestrating Kerk hofvoetpad wordt besloten voornoemde werken in onderhoud bij de gemeente te nemen en de bewoners daarvan voor de uitoefening van hun beroep of bedrijf vergunning te verleenen dat voetpad te berijden. Wordt besloten tot opname van de Wed. Hubrechtse in het Gasthuis tegen een verminderd tarief van f 50. idem tot vaststelling van de retributiën door A. Dobbelaar en G. van Meelen ad f 30 's jaars voor het plaatsen van tenten op het strand; idem tot goedkeuring van het besluit tot af- en overschrijving op de begrooting 1898 van den Vlissingen- Koudekerkschen straatweg de goedkeuring der rekening 1898 van dien weg, sluitende met een goed slot van f516,391/»; en de begrooting 1899 tot een bedrag in ontvangen uitgaaf van f2052.43x/s; idem tot het verleenen van vergunning aan A. Theune en F. Timmerman en H. C. Mos tot het uithangen van zonne schermen idem aan A. Godschalk en C. Henning tot het uithangen van reclameborden; idem aan de Wed. A. J. Witte tot het plaatsen van een houten loods op het erf van perceel L 53; idem tot het beschikken u:t den post van onvoorziene uitgaven van de gemeente begrooting 1899 tot een bedrag van f 132 idem tot le wijziging van de gemeente- begrooting 1899 en ten slotte tot vast stelling van het kohier van dee Hoofde- lijken omslag 1899. Heinkenszand. Hedenmorgen is mr. J. C. E. van der Bilt op 83 jarigen leeftijd overleden. Benevens het verlies van een achtenswaardig ingezetene treft deze ge meente een gevoelige slag ook op finan- tieel gebied. Gedurende een reeks van jaren was de geachte overledene lid van provinciale staten voor Goes, later voor Sluis en lid van gedeputeerde staten, als hoedanig hij bij de periodieke aftreding in 1898, na een welbesteed leven, wegens hoogen leeftijd ontslag nam. Bij kon. besluit is aan den eervol ontslagen opzichter der verlichting, le gezagvoerder aan boord van 's rijks licht schip Schouwenbank, L. A. Willemse, met ingang van 1 April jl., toegekend een pensioen van f 468 per jaar. De le luit. der art. C. D. A. Zim- mermann is, in verband met zijno (benoe ming tot leeraar aan de hoogere burger school te Middelburg, op zijn verzoek met ingang van 1 Sept. op non-activiteit gesteld. Bevorderd tot docter in rechtsweten schap aan de Rijksuniversiteit te Leiden, de heer B. J. Verhey (geboren te Mid delburg), na het verdedigen van „Stellin gen". Bij kon. besluit zijn benoemd in 't be stuur van den Emauelpolder tot dijkgraaf C. Bal en tot plaatsvervangend dijkgraaf A. de Kok tot gezworen voor den polder Zonemaire C. F. v. d. Bouttot gezworen voor, het waterschap de watering Cadzand I. Risseeuw Izaakzoon. Bij het Maandag te Utrecht gehouden examen voor klerk-telegrafist 3e kl. bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen slaagde o. a. de heer P. H. Fransen, thans surnumerair op het station Kruiningen-Ierseke. Dr. Bredius. De N. R. Ct. bevat een schrijven van den heer Ernies Michel, den beroemden Franschen schrijver over Rem brandt en andere korypheeën der Holland- sche School, waarin Bredius' verdiensten hulde wordt gebracht. Yoorts bevat dit blad het volgende „Zaterdag schreven we, dat het geschil, dat den heer Bredius thans tot het vragen van ontslag heeft doen besluiten(de aanlei ding, niet de oorzaak, maar dan toch met terdaad „de droppel die den beker der bitterheid heeft doen overloopen"), dat dit geschil „over nog geen vijftig gulden loopt". Het hoek over Velazquez door Walther Armstrong, op den aankoop waarvan aan merking is gemaakt, was ons onbekend, en we dachten dat het een prachtwerk was. Thans vernemen we dat de prijs 3 shilling en 6 pence bedraagt. Behalve over dit boek, waarin de quaestie wordt behandeld der originaliteit van ee* op het Mauritshuis aanwezig schilderij, schynt de heer Bredius mieilijkheden gekregen te hebben over Catalogues de dessins, met den aankoop waarvaa f 17 gemoeid was. Maar het tegen woordig geschil, waardoor het Mauritshuis dreigt dr. Bredius als directeur te verliezen, betrof alleen Armstrong's Velazquez, en loopt dus over twee gulden en een dub beltje." De Stuers. De Telegraaf neemt 't voor '«mans bekwaamheden op wie zal dit weigeren, maar zijn tyrannieke wilsop- dringing neemt zij niet in bescherming. Omtrent 's mans verdien»ten zegt zij Nog onlangs had ik gelegenheid, een vreemdeling rondleidende, de ministerszaal te zien in 't eenige departementsgebouw, (dat van justitie !j dat op den titel van: der natie waardig, mag aanspraak maken. Deze zaal met haar fijnen pittoresken uit stek, hare gebeeldhouwde eikenhouten ko lommen, haar marmeren schoorsteenen, boven welke de medaillons van Koning Willem III en Koningin Emma gebeiteld zijn, schijnt mij een meesterwerk van con ceptie en uitvoering. De dubbele toegangs deuren beletten het beluisteren. Alles in deze zaal is in harmonie met de rijke con ceptie va* den bouwmeester. Al de meubelen, niet het minst de fraaie vaste kast aan den wand, zijn door den bouwmeester Peters ontworpen. Dit laatste meubel, dat met zijn vier kariatiden een oogenblik aan het Grieksch erechthyon herinnert, is bewon derenswaardig, vernuftig bedacht werk. Aan weerszijden voor kleine bibliotheek en buf fet bestemd, bevat het in het midden een vlakken wand voorde kaarten der verschil lende provinciën, die op zeer gemakkelijke wijze geraadpleegd kunnen worden. Even bezienswaardig is de bibliotheek met haar hoog bovenlicht en rondloopende gan gen, waartoe een ijzeren wenteltrap op de gemakkelijkste wijze toegang verleent. Van de verschillende verdiepingen in het gebouw kan men derhalve in de bibliotheek komen. Niets is verzuimd om den dienst zoo vlug en gemakkelijk mogelijk te doen plaats hebben maar gelukkig voor onze Neder- landsche bouwkunst en kunstnij verheid gaat die practische inrichting gepaard met smaak en met een zekere weelde, die ten bate van tal van nij veren gekomen zijn. Al dat ijzeren smeedwerk, al dat eiken houten beeldhouwwerk, al dat voortreffe lijke metsel- en steenhouwwerk heeft nieuw leven onder de beoefenaren dier vakken gebracht. Dit alles is aan den heer De Stuers te danken. Daar wij het rapport van heeren leden der Staten van de Commissie tot voorbe reiding van tramwegen op Walcheren pas Maandagmiddag ontvingen konden wij slechts van de ontvangst melding maken. Den inhoud kunnen wij wegens geringe plaats-ruimte mogelijk niet dan in zeer korte samenvatting weergeven. Gedeputeerde staten stellen afwijzing voor wijl de tram lo ipen zal door een scbaars bevolkte streek. De commissie merkt hiertegen op dat dit schaars bevolkt gevolg is van 't verstoken zijn van goede en goedkoops vervoermid delen. Het advies van den hoofdingenieur van den prov. waterstaat acht zij arm aan argumenten. Het is niet de vraag, zegt de Commissie, gelijk de Hoofd-Ingenieur het wil doen voorkomen, of de Exploitatie van den weg ook na het ophouden der tijdelijk ver leende subsidiën verzekerd mag heeten, want In ons adres dd. 23 September 1898 verzoeken wij U, ons of onzen rechtver krijgenden te verleenen „Eei e subsidie, gelijkstaande met Va van de aanlegkosten van f 450.000 verminderd met de gekapitaliseerde waarde der in de hierbijgaande Memorie vermelde bijdragen der belangstellenden of, een jaarlijksch bedrag, gelijkstaande met rente en aflossing van dat kapitaal gedurende tien jaar". Van subsidie tot dekking der Exploitatie kosten is dus bij ons geen sprake, wij wenschen alleen eene subsidie tot een bedrag van der aanlegkosten ad f450.000 die volgens de eindcijfers der bouwreke- ning gemaakt zullen moeten worden. Is de tramweg eenmaal tot stand ge komen, dan blijven alleen over de ont vangsten der Exploitatie om daarmede de onkosten der Exploitatie plus onderhoud, afschrijving en vernieuwing te dekken. Onze overtuiging, dat de tramweg, in de richting zooals deze door ons is ge projecteerd, levensvatbaar zal zijn, berust hierop dat, de bouwkosten aannemende op f 450.000 daarin zullen bijdragen: voor het rijk, in den vorm van een renteloos voorschot; Voor '/3 de provincie, gemeenten, be langhebbcmlen en de polder, in den vorm van subsidie. Voor 'I, belangstellenden in de wei voort van Walcheren, door het nemen van 150 aandeelen a f 1000 welke door ons reeds geplaatst zijn). Hoewol wij op eenig dividend rekenen, hebben wij dit aan geen onzer vrienden voorgespiegeld. Derhalve moet (volgens onze opvatting) de rente van het aanleg- kapitaal bniteu beschouwing blijven bij de beoordeeling der levensvatbaarheid on zer op te richten ondernemingen en verder op: de in ons bezit zijnde berekeningen der vroegere ontwerpen, door vakmannen opgemaakt. Onze Commissie heeft overgenomen de berekening der ontvangsten, door de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, opgemaakt naar aanleiding der vraag of genoemde maatschappij zich met de exploitatie van eenen tram Vlissingen Zoutelaude WestkapelleDomburg zoude willen belasten. De Mij. tot Expl. van SS. schrijft „Volgens de Staats-Almanak van 1897 tellen de gemeenten Domburg, Westka pelle en Zouielande respectievelijk 1055, 1885 en 664 inwoners en kan dit aantal voor Vlissingen op 16393, voor Middel burg op 18467 gesteld worden. Deze cijfers geven het aantal inwoners der geheele gemeenten, dat van de kom der dorpen is belangrijk minder. Een ruwe sohatting van het personen verkeer zij gegrond op de volgende ver onderstellingen a. dat de inwoners der drie genoemde dorpen, dat is 3604 personen, zioh elk twee maal 's jaars over het geheele baanvak heen en weer verplaatsen b. dat een vierde van het aantal inwo ners van Vlissingen en Middelburg, dat is van 34860 inwoners dus 8715 personen eenmaal per jaar het traject Vlissingen - Domburg heen en weder aflegt c. dat gedurende 100 zomerdagen, 15 reizigers per dag, hetzij in rechtstreeksch verkeer met S.S. dan wel met den provin cialen stoombootdie ist het geheele baan vak heen en weer bereizen d. dat gedurende 16 Zomerdagen 60 bezoekers uit België van Vlissingen naar Domburg en terug reizen en verder e. dat gedurende 80 dagen voortdurend zoowel te Vlissingen als te Domburg 120 badgasten vertoeven, die bij 9600 logeer- dagen elk om de twee dagen heen en weer reizeu. Volgens die onderstellingen, het verkeer bepalende, verkrijgt men 55866 reizigers. De gemiddelde opbrengst van een reizi ger kan bezwaarlijk hooger dan 25 cents worden gesteld. Derhalve zal bedragen opbrengst per sonenverkeer f 13.991.50, id. goederenver keer f 3.400, id. postvervoer f 2.500. Samen f 19.891.50. De mogelijkheid wordt niet ontk«nd, dat wellicht in latere jaren meer vervoer, o. a. van bouwmaterialen zal ontstaan, maar aanvankelijk kan met deze ontwikkeling nog geene rekening woiden gehouden." Wordt vervolgd). Vredes-Conferentie. In de eerste commissie is een voorstel ingekomen en besproken, van wege de Russische gedelegeerden uitgewerkt, en op de ont.wapenings quaestie betrekking hebben de. Daarbij wordt voorgesteld voor de sterkte der gewapende machten van de contracteerende mogendheden een vaste gren» te stellen. Die grens zou zijn de grootste sterkte van leger en vloot, thans door een der contracteerende Staten bewerkt Geen Staat zou derhalve verdere uitbreiding daaraan mogen geven, doch wel zijn eigen leger- en zeemacht tot de grens, alsdan aangenomen, mogen opvoeren. Een beslissing op dit punt is nog niet gevallen. In de tweede sectie zijn de Brusselsche en ee Geneefsche conventie besproken, en is overeenstemming verkregen ten aanzien van de bepalingen rakeude het materieel. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wilhelminadorp door C. Reijnierse cand. te Koudekerke. Beroepen te Babyloniënbroek H. Yse- brants caud. te Sleeuwijk te Foudgum M. J. G. J. v. d. Pol cand. te Herveld te Slochteren [toez.] ds. H. J. C. Pierson te Ressente Midwoud P. Groot cand. te Schagen. Aangenomen naar Ootmarsum door W. A. Vermeer cand. te Zwolle. Bedankt voor Groot Ammers door ds. J. A. v. Boven te Oud-Beijerland voor Kuinre [toez.] door J. H. L. Dijkman cand. te Rotterdam voor Vleuten en voor Waverveen door J. W. Blankert cand. te Utrecht. Melden wij eenige weken geleden dat ds. A. W. v. Kluyve te Schagen be dankte voor Zuid Scharnwoude, op gezag van andere bladen meldden wij hierop dat hij had aangenomen; thans blijkt dat hij toch beeft bedankt. Geref. Kerken. Beroepen te Oostzaan C. Oussoren, cand. te Kampen; te Westerlee A. v. Dijk cand. te Nieuwerkerk aan den IJsel. Bedankt voor Middelstum door ds. N. G. Kapteijn te Leerdam voor Vrouwe- poller door ds. F. W. J. Wolf te Lopik voor Schipluiden door ds. G. H. van Kasteel te Oppenhuizen. Ds. G. Wielinga te Katwijk aan den Rijn heeft den kerkeraad van Rotter dam op medisch advies verzocht hem van zijn beroep tot predikant bij de geref. kerk te Batavia te ontheffen, aan welk verzoek de kerkeraad gehoor gaf. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Dantumawoude ds. A. J. v. Lochem Slaterus te Tjalleberd. Wissenkerke. [Eene zeer belangrijke zaak was j. 1. Maandag in de raadszitting aan de orde. In 1897 was, op initiatief van den Bur gemeester, „ten einde aan den onhoudbaren Biechten toestand van sommige in 't pu bliek belang dienende aarden wegen een einde te maken" door den Raad besloten, de polders in deze gemeente hulp te bieden om de verharding dier wegen, doo. middel van het aanleggen van grind banen, tot stand te brengen. De gemeente verklaarde zich bereid de grind voor eersten aanleg kosteloos te leveren, mits de bij de verbetering be trokken landbouwers die kosteloos op den weg aanvoerden, de aarden baan, ten koste van den polder, zoover in gereedheid ge bracht werd dat de grindbestorting met vrucht kan plaats hebben en voor den onderhoud, waarvoor de gemeente de zorg op zich nam, door den polder jaarlijks eene vergoeding werd betaald van den kostenden prijs per strekkende Meter, be rekend in verhouding tot de totale lengte van het griniwegennet der gemsente. Thans was door den Heer Janspolder (Kamperland) eene aanvrage ingediend om op die voorwaarden, met behulp der ge meente, 2 einden aarden baan, samen ter lengte van 450 Meters, verhard te krijgen. Namens B. en W. stelde de Burgemeester, Voorzitter, voor dit verzoek in te wil ligen, mits door dien polder ten einde getrouw te blijven aan het beginsel dat de te verbeteren wegen aan het bestaande grindwegennet moeten aansluiten ook nog een reeds bestaand eind grindweg welke de aansluiting met het eene eind te ver betereu aardenweg vormt, ter lengte van 123 M. in onderhoud aan de gemeente werd overgedragen. Na bespreking en na bestrijding door den heer Vader van 's Gravenpolder in dien zin, als zoude de gemeente door deze vrij gevigheid op den duur voor hare finantiën te veel hooi op haar vork laden en de betrokken wegen op de voorgestelde wijze z. i. toch niet genoegzaam verhard zijn, waar tegenover de verdediging van den Voorzitter in dien zin, dat de Raad toch altijd kan blijven waken dat die vrijhevig- heid de finautiëele draagkracht der ge meente niet te boven zal gaan en van het al of niet voldoende der verharding op de voorgestelde wijze eerst later kan blijken als wanneer, zoo noodig, het aanbrengen eener dikkere grindlaag de gemeente niet zal ruïneeren, werd het voorstel in om vraag gebracht en met 9 stemmen tegen 1 stem die van den heer Vader van 's Gravenpolder, aangenoren. Daarna werd met algemeene stemmen tot keurmeester, voor de afdeeling Geers- dij k, benoemd Jau Heijstek arbeider aldaar. Nog werd beschikt over de onvoorziene uitgaven van 1899 voor een bedrag van f 10, als belooning voor de onderwijzeres die de sollicitanten, naar de betrekking van tijdelijke onderwijzeresin de nuttige handwerken te Geersdijk, heeft geëxami neerd. Aan het slot der vergadering sprak de heer Schippers over de wenschelijkheid vau publieke besteding der grindleverantie voor de gemeente en de heer van Damme over aanstelling van meer wegwerkers op de grindwegen. Overweging van een en ander werd toe gezegd. Grijpskerke. Naar wij vernemen verkeeren de welgeschapen drieling doch tertjes van Ds. Gommer nog in de beste gezondheid, en zal, a. s. Zondagnamiddag 4 Juni aan die zusjes de H. Doop bediend worden, voorwaar eenegrootezeldzaamheid Colijnsplaat. Nadat de expert der assurantiemaatschappij een onderzoek had ingesteld naar den toestand der sleepboot Xanthippe II en verlof had gegeven po gingen aan te wenden om het vaartuig aftebrengen is zulks hedennacht aan een tiental manschappen na zwaren arbeid gelukt. Genoemde boot ligt thans in de haven en heeft oogenschy nlijk weinig letsel bekomen. Koewacht. Het onderzoek omtrent den moord wordt nog dagelijks voortgezet. Verleden Zaterdag zijn weer een 20tal pe sonen uit verschillende plaatsen voor den rechter van instructie te Gent ver schenen om getuigenis af te leggen. De meeste dezer personen hebben den ver dachte of ue vermoorde vrouw op den 13 April ontmoet. Ook de zuster van het slachtoffer, die op Kniedorp, een kwartier afstands van hier woont, is Zaterdag te Gent geweest. Zooals men weet, is de vermoorde vrouw, daar 's avonds om 9 uur alleen geweest en heeft daar gegeten. Sinds dien tijd is zij niet meer gezien. M. blijft nog beweren, dat hij geheel en al onschuldig is; dat hij 13 April met vrouw Haeck wel in gezelschap geweest is, doch dat zij hem verlaten heeft en naar hare zuster gegaan is. Van hare verdere lotgevallen weet hij niets en hij heeft daarnaar ook geen on derzoek ingesteld, 's Nachts is hij niet in zijne woning geweest en toen hij den volgenden dag kwam, was zijne deur open. Wat het bloed betreft, dat gevonden is, dat kan, zegt verdachte, afkomstig zijn van het Blachten van een varken. M. moet voornemens geweest zijn naar Amerika te vertrekken want op Zondag 7 Mei is hij, vergeze.d van twee groote doghonden, die steeds in zijne woning verblijf hielden, in eene herberg op de Hoefyzers gekomen. Hij stelde toen aan een persoon, die in Amerika bekend was, voor er gezamenlijk heen te gaan. H;j zon de reiskosten voor beiden betalen. Maandag is in denzelfden put gevonden een baal met kleederen va* vrouw Haeck. De Belgische en Nederlandsche politie, geholpen door een geoefend zwemmer, waren namelyk den put nader aan het onderzoeken, toen de Nederlandsche rijks veldwachter Crerner een baal bovenhaalde naar het uiterlijk volkomen gelijk aan de twee reeds vroeger gevondene. By het openen bleek de zak te bevatten eed borst rok, een onderrok, een kleed, een halsdoek en een paar handschoenen, welke door de kinderen van vrouw Haeck aanstonds her kend werden als lijnde van hunne moeder. Bovendien bevatte de zak een spoormandje met drie onopengebroken fleschjes reuk water, een nieuwen omslagdoek en eeu parapiuie. De moordenaar had ook in dezen zak vijf steenen gedaan van den zelfden vorm als die welke in de twee eerste zakken gevonden zijn. Maandag is een persoon bij de politie komen verklaren, dst by Misseghers op een avond, nu een 5tal weken geleden, is tegengekomen mit een kruiwagen, waarop drie gevulde zakken lagen. Verdachte reed toen in de richting van den bekenden put en toen getuige den volgenden morgen den put voorbijging, zag hij nog duidelyk het spoor van een kruiwagen. Kattendijke. Maandag had op de grens van den Wilhelminapolder en de Breede Watering tegenover het stoomge maal een oeverafschuiving plaats over een lengte van 300 M. en breedte van 100 M. ongeveer 200 M. uit den wal. Die af schuiving is waarschijnlijk veroorzaakt door den aanhoudenden noordenwind of zeer lage ebbe. Eenige jaren geleden vertrok uit Oud-Beierland een persoon naar Amerika zonder vooraf aan zijne militaire verplich ting te hebben voldaan. Al» vrijwilliger had hij echter gediend in het Ameri- kaansche leger. Hij kwam nu zijn ouders bezoeken, maar had er zeker niet op gerekend, dat de politie hem in zou pikken. Naar Den Haag gebracht, werd hij voor den dienst goedgekeurd cn onmiddellijk ingedeeld bij het 3e regiment infanterie te Bergen-op-Zoom. Kraaijenbrink, een der verdachten van den moord te Berkel, is op vrije voeten gesteld. Uytenbogaart is nog in arrest gehouden. Een 40 jarige jongedochter te Ede die aan toevallen leed is Maandag bij het wasschen in een regenton gevallen en daaruit levenloos opgehaald. Te Sneek is een 21 jarige dienstbode, terwijl zy een dweil in een gracht uitspoelde, te water geraakt en verdronken. Een visschersboot uit Blankenberge is in den storm van Vrijdagnacht op de Stroombank verongelukt. De schipper en zijn twee zoons verdronken. Zondagmiddag begaven zich twee kinderen uit 's Gravenzande, een van 4 en een van 3 jaren naar het Zeestrand en verwijderden zich al spelende meer en meer van de ouderlijke woning zoodat zij eindelijk bij het vallen van den avond, den weg terug niet meer konden vinden. Doodmoe legden de kleinen zich tusschen Loosduinen en het Waterververschings- kanaal van 's Gravenhage, op het strand te slapen, alwaar zij den volgenden morgen, deels bedolven onder het over hen ge waaide zand werden gevonden. Overge bracht naar de naastbij zijnde woning, werden zij aldaar liefdevol opgenomen en verpleegd. De kleinen waren natuurlijk verkleumd. Den geheelen nacht hadden een aantal bewoners gezocht. Het eentonig geluid van bel en hoorn waarvan de fietsrijders zich meestal be dienen, zal in de toekomst wellicht ver vangen worden door welluidende muziek, want Zondagochtend werd in Den Haag een rijwiel opgemerkt dat muziek ten ge- hoore gaf. Terwijl de berijder al trappende zijn machine voortbewoog, werd door een vernuftige vinding te gelijk de dra&islinger van een instrument in beweging gebracht en klonken de lieflijke tonen van ons „Wilhelmus" door de straat. Heeft men hier de draaiorgels der toe komst te begroeten, dan hebben zij dit voordeel, dat zij gauw voorbij zijn. [Dagblad.) Eene koe van een landbouwer te Weert werd wegens toenemende zwakte af gemaakt. Bij de lijkopening werden in de ingewanden twee steenen gevonden, waarvan de eene 2, en de andere 5 pond woog. DREYFUS. Tot nog toe is alles ordelijk toegegaan bij de behandeling van het revisie voorstel. Met gespannen aandacht volgden de be langstellenden het rapport van Ballot- Beaupré. Zijn conclusie; strekt tot her ziening van het geding en verwij zing naar een nieuwen krijgsraad. Of dan alle bouwstof voor 't veroordeelend vonnis van 1894 waardeloos is, of derevisie in den weg zal staan De bekentenissen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2