bijvoegsel DE ZEEUW „DE AMBACHTSSCHOOL" 55 jj BEKEND MAKING! N. TÉR K N I E U W S. Ingezonden Stukken. V ERE ENIG ING MARKTBERICHTEN. Ons Huis. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen enz. van Tan Zaterdag 20 Mei 1899. Goes. De secretarie der gemeente zal Maandag 22 dezer uithoofde van den 2den Pinksterdag gesloten zijn. Tot het doen van aangifte voor den Burgerlijken stand zal gelegenheid worden gegeven des vóór middags van 9—9i/j ure. Vergunning is gevraagd tot uitoefe ning van den kleinhandel ïn sterkendrank door C. Reinaeker voor den winkel van perceel wijk D 32. Bezwaren kunnen worden ingediend voor 27 Mei 1899. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oostkapelle door ds. J. C. Klomp te Lunteren. Beroepen te Sluipwijk en te Horsen F. J. Jansen Schoonhoven cand. te Utrocht te Yselmonde ds. J. F. Krull te Mij drecht te Nieuw Amsterdam J. D. Stegeman cand. te Dedemsvaart tè Mijnsheerenland en te Jaarsveld ds. A. v. d. Sluis te Menster. Bedankt voor Maasdam door T. J. Jansen Schoonhoven cand. te Utrecht. Middelburg. Bij de alhier gehouden verkiezing van 17 leden voor het kiescol lege der N. H. Gr. werden uitgebracht 161 geldige stemmen. Gekozen de heeren M. Hondius, W. Markusse, K. J. v. d. Poll, H. Scheer- meijer, J. C. v. Vlaanderen en H. B. Wijtman elk meC163 S. de Vogel en J. F. v. d Velde elk met 162 J. C. A. v. d. Harst, A. Lievense, L. Meeuwse en C. Prince elk met 161 D. Wisboom Verstegen met 159 F. L. Klaassen met 158 A. M. C. J. Thomassen met 157 W. Eeynhout met 151 en L. M. Soetens met 141 stemmen. Allen candidaten van de kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis". Geref. Kerken. Tweetal te Grootegast ds. S. Datema te Vrij hoeve Capelle en ds. T Kramer te Monster. Beroepën te Munnekezijl C. Oussoren •caud. te Kampen te Doornspijk ds. O. S. Boss te Middelharnis te Epe ds. J. J. Bajema te Bandwijk. Bedankt voor Zuidwolde door F. H. Boersma cand te Kampen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Zaamslag (dorp) dhr. N. de Regt te Vlissingen. Uitkomsten der van 17 April17 Mei te Middelburg gehouden examei s voor onderwijzer of onderwijzeres» enz. Onderwijsakte: Geëxamineerd 90 mann. cand., geslaagd 67 of ruim 74 pCt., en 37 vrouwelijke, waarvan slaagden 26 of ruim 70 pCt. Akte vrije- en ordeoefeningen Gymn. Geëxamineerd 48 m. cand., geslaagd 30 of ruim 62 pCt., en 19 vr. cand., waarvan slaavden 16 of circa 84 pCt. Akte nuttige handwerken: Geëxamineerd 21 vr. cand. Geslaagd 11 of ruim52pCt. Rilland. Bij een tulp bloeiende in den t in van de Wed. Augustijn deed zich het volgende zeldzame verschijnsel voor: namelijk dat het zoogenaamde schutblad voor de eene helft groen en voor de andere helft rood, geel of de kleur der kroon- bladeren had aangenomen. Voorwaar een zeldzaam geval. Schore. Het paard van den slager Karelse te Krniningen sloeg nabij de Srkorebrug op hol. Op Schore kwam de wagen tegen een lantaarnpaal terecht welke in drie stukken brak, de voerman viel van den wagen en werd zwaar gekneusd aan horst en hoofd. Per as is hij naar zijn woning vervoerd. Stavenisse. In de Donderdag gehou den vergadering van ingelanden van het Waterschap Stavenisse weid de rekening dienst 1898/99 vastgesteld in ontvang op f2166,35s en in uitgaaf op f 1673,05, dus met een goed slot ad f 493,305. De begroo ting 1899/1900 werd in ontvangst en nit<-aaf vastgesteld tot een bedrag van f 2254,335. Herbenoemd werden tot ge zworen de heer N. van Luijk en als ver tegenwoordigers van het Waterschap de heeren J. van Putte en J. Hage Jz. Stavenisse. Ingelanden van den ^ieuwen polder annex Stavenisse stelden ln hunne Donderdag gehouden vergadering rekening, dienst 1898/99 vast op ^261,311/2 in ontvangst en f 3681,05 in JfuKaaf, alzoo met een nadeelig slot van -419,731/2. De begrooting 1899/1900 be- aTa*igt in ontvang en uitgaaf f 3095,34V2. r gezworen, noodig door de perio- lpke aftreding van den heer A. C. van dB°r?f Weri* een drietal opgemaakt, waarvan «tredende als no. 1 en de heeren C. oet en C. Stoutjesdijk als no. 2 en 3 ben SeP'aats1, Dhr. J. C. Luijk werd her- j'i;n|°®m(j als vertegenwoordiger van den Stavenisse. In de heden, Vrijdag, gehouden vergadering van ingelanden van Oud-kempenshofstedepolder werd de reke ning 1898/99 vastgesteld op f 15879,57», in ontvangst, en f 14501,98 in uitgaa dus met een goed slot van f 1377,59». De begrooting 18991900 werd in ontvang en uitgaaf bepaald op f6503,82. Als ge zworen werd herbenoemd dhr. H. v.'t Hof. St. Maartensdijk. In de vergade ring van Ingelanden van het vrije water schap St. Maartensdijk werd vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1898/99 en de begrootingen voor den dienst 1899/1900. Het Dijkgeschot werd "voor de verschil lende polders vastgesteld als volgtOude- laud f8, Middelland f5, Noord f8,60, Uiterst-Nieuwland f5, Ravensoord f5,10, Groote er. Kleine Landekens f 3,50blab- becoorne f 13,50 Molen f 12 Pluimpot f 3,50 p. H.A. Onder ingekomen stukken werd behandeld een schrijven van den heer J. C. Quakkelaar alhier, waarin deze er op wyst, dat de Dykgraaf van het Waterschap den zeedijk van den polder Oud eland aan anderen verhuurt met het recht van beweiding met koeien; iets wat volgens schrijver in het nadeel van den zeedijk is en waarvan de gevolgen zeker niet zullen uitblijven en bovendien dat het beweiden van zeedijken in strijd is met het reglement. De heer Quakkelaar zou wenschen, dat ook dit verbod van bewei ding werd toegepast op de zeedijken van dit waterschap en verder dat zijn schrij ven in de notulen werd opgenomen en onder de oogen kwam van HH. Ged. Staten. Na veel over deze zaken te berde te hebben gebracht, waarbij niet altijd honigzoete taal den gulden mond ontgleed vereenigde men zich met het voorstel van een der leden om ieder voor zich na te gaan of het beweiden al of niet nadeelig geacht kon worden voor de zeedijken aan deze polders om dan in eene volgende vergade ring naar bevind van zaken eene beslissing te nemen. - Woensdag avond te half zes keerde de justitie van" Arnemuiden naar Mid delburg terug, na op het gemeentehuis een langdurig onderzoek ingesteld te hebben naar eventueel gepleegde onregelmatigheden. Naar da M. C verneemt, wordt dit onder zoek voortgezet, doch is er tot heden geen aanleiding gevonden om eenige vervolging in te stellen. De persoon, die als dader van den gruwelijken moord te Koewacht ver dacht wordt, is te Aatwerpen in hechtenis genomen. Het is zekere A. M., gepensio neerd Nederlandsch militair, die te Koe wacht geheel alleen in een huisje woonde en een ongeregeld leven leidde. Reeds meer malen heeft hij met de politie kennis ge maakt en is reeds vroeger veroordeeld voor het lossen van een pistoolschot op den echtgenoot van de thans vermoorde vrouw. Daarenboven is hij 13 April, den dag, waarop de vermoorde de echtelijke woning heeft verlaten, met haar gezien. Men ver moedt dat dien dag de misdaad heeft plaats gehad en dat de moordenaar om het lijk onkenbaar te m-iken het ontdaan heeft van hoofd, armen en beenen. Ver wondering verwekt hu echter, dat de moordenaar den romp in een rok gewik keld heefr, dien de vermoorde steeds droeg en die gemakkelijk kon herkend worden. Woensdag is de justitie van Gent met den verdachte ter plaatse geweest. Ook de Nederlandsche politie was tegenwoordig. De verdachte toonde niet de minste ont roering, toen hij bij het lijk gebracht werd en ontkende alle schuld. Wat echter sterk tegen beklaagde pleit is, dat beenen en armen volgens verklaringen der geneeshee- ren juist op de beenderen gescheiden zijn, wat alleen zij kunnen, die verstand van slachten hebben. Beklaagde is eenigen tijd als slachtersknecht werkzaam geweest. Ook zijn in zijn woning steenen gevonden, zooals zich bij den romp in den zak be vonden. Men vermoedt, dat de moord in de woning van den verdachte heeft plaats gehad en dat hij, om alle spoor te ver wijderen, de lichaamsdeeien in verschillende zakken gebonden heeft en in 't water ge worpen. Is deze veronderstelling juist en kan dat bewezen worden, dan valt hot feit onder het rechtsgebied der Neder landsche politie. N. R. C. Rilland. Naar men zegt moet het tractement van den brievengaarder alhier met 125 gulden zijn verhoogd en dat van den brievenbesteller met f 50. Sas van Gent. Een veldarbeider moest het huisje van zijn vroegeren baas een landbouwer met 1 Mei verlaten maar kon dit niet, daar bet voor hem in aanbouw zijnde huisje nog niet klaar was. Om nu den man tot vertrekken te nood zaken, heeft de boer varkens op den zolder van het huisje laten brengen en gaten in den zolder laten boren, zoodat de mest der varkens in het woonvertrek en zelfs in de kinderwieg loopt. Na ingesteld on derzoek heeft de rijksreldwacht al eens op last van hoogere autoriteiten de var kens van den zolder verwijderd, maar da delijk werden zij er door de knechts van den boer weer opgebracht, welk spelletje over en weer zich herhaalde, totdat de boer er een einde aan gemaakt heeft met de bewering, dat hij den zolder kan ge bruiken waarvoor hij wil, als hebbende dien niet verhuurd. Een proces zal nu volgen N. R. C. Te Helder sloeg de bliksem in een landbouwerswoning. Na het geheele huis verwoestend doorloopen te hebben, sloag hij twee koeien neer zonder ze te deren. Yan de familie die juist aan het middagmaal zat werd niemand gekwetst. De schade is zeer aanzienlijk. Te Bergen op Zoom is tot directeur der waterleiding benoemd de heer C. Haen- hout f» Ylissingen. Yan de kat van C. De Haan, te Klanswaal, had men de jongen verdronken. Toen trok de poes het veld in en kwam terug met een jong haasje, bracht dit op den zolder in de kuikenren, waar zij het nu getrouw verzorgt en zoogt alsof het haar eigen jong was. „Moeke ons poppie licht in de sloot en hij wil er nich oet komen Met deze boodschap kwam het ruim driejarig zoontje van den bode W. Bloem, te Boertange, de woonkamer binnen. De verschrikte moe der snelde de deur uit en zag, dat die boodschap maar al te waar was. Haar an- derhalfjarige jongen dreef midden in een hreede diepe sloot, en was op het punt van te zinken. Zonder zich te bedenken sprong de vrouw te water en redde haar kind, dat reeds geheel bewusteloos was. Eerst na veel moeite slaagde men er in het leven weder op te wekken. Het Staphorster boertje („dokter" Stegeman), die te Amsterdam wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde veroordeeld is geworden tot f300 boete ontving gisteren van een onbekende f 300 voor de boete per aangeteekenden brief. (Zw. Ct.) Te Erica is een jongeling die in een twist een hoofdwond had opgeloopen door de duisternis misleid in het water geloopen en verdronken. Te Amster dam kregen een man en vrouw die zeer slecht leefden, eergisterennaeht een heftigen twist dewijl de man eerst tegen den mor gen thuis kwam. In de worsteling werd de vrouw gedood. Of de man het gedaan heeft dan wel de opwinding moet nog worden uitgemaakt. Te Zuidbroek viel een arbeider van een in vollen gang zijnden tram en werd door den volgenden overreden; de man overleed aan de ge volgen. De vrouw van een veldwachter te Maasbree viel bij het schoonmaken van de ladder en bleef op de plaats dood. In een onbewaakt oogenblik is een vierjarig meisje te Papendrecht te water geraakt en verdronken. Burgemeester: Is 't waar, dat ze gis teren in de herberg "de Zwaan,, gezegd? hebben dat ik een ezel ben Boer: Joa, (la's woar, burgemeester. Burgemeester: En wat heb jij toen gezegd Boer: Ze zeëe da se 't me wel op 'n brief- ke woue géve da ge 'n ézel zijt, en toen zee ikke: Och, loat moar, 'k leuv 't wal. Bij Kaap Nome in Alaska heeft men goud gevonden, zooveel zelfs.dat reeds be weerd wordt, dat klondyke in de schaduw zal worden gesteld. Zes mannen moeten in negen dagen voor 60.000 doll, goud uit de Anoil-en Snow-Creek gehaald hebben. Er is reeds een groete rush uit Tacoma en Puget Sonud naar het nieuwe eldorado. De bemanningen van enkele schepen te Sint Michaels deserteerden zelfs om op de jacht naar het goud te trekken. - Op Sardinië, in de districten Nuoro en Ozieri, heeft men in den nacht van 14 op 15 Me' in 20 gemeenten drijfjacht gehou den op de leden en helpers van een ge heim n.isdaligers-genootschap, dat al jaren de schrik van het land was. Onder de ge arresteerden bevinden zich eenige burge meesters en gemeentesecretarissen! Ook zijn eenige gemeenteraden ontbonden, die, onder den invloed der geheimzinnige macht, door de schurken allerwegen geoefend, al lerlei onwettige besluiten genomen hadden. De inhechtenisnemingen geschiedden zon der verzet, en het land is rustig. Da Schoener „Nelson", geladen met kool, is bij Grand Maris vergaan. Alleen de gezagvoerder werd gered. Zijn vrouw en kind en zeven matrozen zijn verdron ken. Gevangenissen in Siberië. In het regime der zoo berucht geworden Siberische gevangenissen schijnt sedert de troonsbe stijging van czaar Nicolaas een belangrijke verzachting te zijn gekomen. Door ver schillende maatregelen is het lot der ge vangenen verzacht en de eens zoo ge vreesde knoet is voor goed afgeschaft. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat het leven in die gevangenissen nog immer een zware straf blijft en dat bij de minste wederspanoigheid sluiting in de ijzers volgt. Men beweert, dat de czaar ook vooral daarom zich zoo voor den Transsiberischen spoorweg interesseert, omdat het hem dan gemakkelijker zal vallen te controleeren of in Siberië naar 'de eischen van gerech tigheid en menschelijkheid met de banne lingen gehandeld wordt. In de Oranienstrasse te Berlijn is in een handschoenenwasscherij een groote flesch benzine ontploft. De kleederen van twee vrouwen en een jongen man raakten in brand. Een der vrouwen sprong uit een venster en werd dood opgenomen. De tweede vrouw bekwam zulke vreeselijke brandwonden, dat zij ook spoedig overleed. De jonge man werd gered doordat een der buurvronwen dadelijk een emmer va- ter uit haar keuken haalde en die over den jongen uitstortte. In de chemische fabriek van den heer Kurtz te St. Helene (Engeland) heeft een, zooals reeds gemeld, vreeselijke ont ploffing plaats gehad, die in de geheele stad groote verwoestingen heeft aangericht, aan drie werklieden het leven heeft ge kost en een groot aantal anderen min of meer ernstig heeft verwond. Omtrent de oorzaak van de ramp tast men nog in het duisteralleen weet men, dat er brand in de houten gebouwen der fabriek, waarin het chloraat bewaard werd, is ontstaan. Het vuur greep in korten tijd zoo snel om zich heen, dat weldra alle anlere gebou wen waren aangetast, en de werklieden, die dadelijk last kregen zich uit te voeten te maken, nauwelijks waren gevlucht of met een ontzettende knal outplofte het chloraat. Het was, alsof een hevige aard- heving de stad op haar grondvesten deed schudden; alle rniten werden ingedrukt; muren van groote gebouwen en hooge fa- brieksschoorsteenen scheurden en vielen omver jbrokken steen en balken werden door de lucht geslingerd en vielen in de straten neerde geheele fabriek met om liggende gebouwen was in een puinhoop herschapen. Yele nieuwsgierigen drongen naar de plaats van het ongeval, doch dit was niet zonder gevaar, want achtereen volgens sprongen de stoomketels met een harden slag uiteen en maakten de ver woesting zoo mogelijk nog grooter. In 't geheel ontploften 89 van de voorradige 100 ton chloraat. Toen de vlar-men het gebouw aantastten, waarin de vitriool werd bewaard, vloeide deze door de huizen weg en richtte aan den nabij zijnden spoorweg belangrijke schade aan. Door de warmte scheurde een gashouder en een oogenblik later stak een reuzen- vlam van 100 voet hoogte in de lucht op. De gashouder bevatte 250.000 kubieken voet gas. Met welk een hevigheid de ontploffing plaats had, kan blijken uit het feit, dat een werkman vijftig voet ver werd weg geslingerd. De doeden waren, evenals het meerendeel der gekwetsten alleu werklieden der fabriek. Nog enkele gewonden, die naar het ziekenhuis zijn vervoerd stierven aan de bekomen kwetsuren. In den laatsten tijd heefteen kleine hond te Londen als collectant groote ver maardheid verworven. Het is de kleine „Schnapsie," die zich zeer verdienstelijk maakt met het inzamelen van gifter. voor de uitbreiding van het „Great Northern Central Hospital." Waar liefdadigheids concerten gegeven worden is „Schnapsie" tegenwoordig met zijn tonnetje om den hals, waarin hij de gelden collecteert. De zaken gaan tegenwoordig zóó druk, dat er reeds twee helpers zijn aangesteld, die hem getrouw ter zijde staan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stnkkeu worden in geen geval terug gezonden. Mijnheer de Redacteur! Beleefd doch dringend verzoek ik UEd. voor onderstaande regelen een plaatsje in uw blad, naar aanleiding van, dat, hetgeen ik las in nw blad van Zaterdag j.l. aan gaande de schadelij kheid die Alkohol op het menschelijk lichaam uitoefent. O de ellende die die koning in de wereld brengt is onberekenbaar, en niet alleen voor het lichaam, maar ook en bovenal voorde ziel. Stond het aan mij ik zon boven de deur van iedere kroeg met groote letters schrij ven „hier verkoopt men de Cholera", wat zal dat ten jongsten dage op de ziel branden. Wanneer het hier op aarde ons tegengaat, de eerste stap is „naar de kroeg", dan vergeet men zijn leed weer voor een oogenblik, dan is men opgeruimd, vroolijk, dan ziet men de zaken niet zoo zwaar in, dan gevoelt men weer die zalige verdooving. Gij die zoo spreekt, ik zeg u „gij liegt", hoe ge uw leed ook tracht te vergeten het blijft u by, en het foltert u met dubbele kracht, wanneer gij bij uwe drinkgelagen zit, wanneer uwe luidruchtige vrienden u nog meer aansporen tot drinken, gij zijt stil, want het leed blijft u bij en het einde er van is, dat men u uitlacht. Nu naar huis, daar wordt het er niet beter op. Yader of moeder, of vrouw en kinderen zitten te schreien, en ook laatnw koning u in den steek, of houdt gij u nog zoo goed in haar bijzijn, uw ziel schreit, en in d'eenzaam heid gekomen, weent gij vau verdriet, uw leed en uw verlegenheid kwelt u dubbel, het ware te wenschen dat gij de beloften die gij dan tusschen God en uw geweten doet, nakwaamt, wat zouden de uitwerkin gen heerlijk zijn, zij zouden u afscheid doen nemen van uw koning, gij zoudt zijn hard juk van u werpen, en een ander juk opne men, u gegeven van Hem, die zegt: „Want mijn juk is zacht, en mijn last is licht," die Koning laat u nimmer in den steek. Koning Alkohol kan u maar gebruiken als ge geld hebt, maar Koning Jezus zegt, roep mij aan in den dag der benauwd heid. en ik zal u uithelpen, wat een veel, veel voortreffelij ker koning is dat, niet waar? De plaats die uw koning u bereidt is „bui tenste duisternis" maar de plaats die „Ko ning Jezus" u bereidt is eeuwige heerlijk heid. Wanneer ge sterft, zoo gij nu leeft, zult gij eeuwig uwe tanden knersen, van wroeging, maar de Rechtvaardigen zullen blinken als de Morgenster. Laat u dus raden, eer het te laat is, nu kunt gij nog terug, en smaak hier we=r uw huiselijk geluk en hiernamaals de rust die u als onderdaan van „Koning Jezus" wacht. Hopende dat dit mijn schrijven menige ziel uit de duisternis der zonde mocht trekken blijf ik onder dankbetuiging voor de ver leende plaatsruimte UEd. dw. dn. C. P. BOUWENSE Az. Cortgene, 15 Mei '99. NAGEKOMEN ADYERTENTIE. TE MIDDELBIJRd. ALGEMEENE VERGADERING op WOensdag 24 Mei a.s. des avonds 8 uur in het „Schuttershof". De Secretaris L. K. VAN DER HARST J Jz. VLISSINGEN, 19 Mei 1899. Boter f .90 af —.80 per kilo. Eieren f3.— af 3.20 per 104 stuks. MIDDELBURG, 18 Mei 1899. Ook heden was de aanvoer aan onze graanmarkt niet groot en bestond hoofd zakelijk uit tarwe, die in puike qualiteit tot f 6.25 betaald werd. Van andere artikelen was zeer weinig aangevoerd en ondergingen priisnoteeringen' geen verandering. Boter f 60 af —.76 per kilo. Eieren f2.60 af—.— per 100 stuks. ZIERIKZEE, 16 Mei 1899. BOTER. Hoogste koers f—.50 a f— Laagste koers f—.35 a fKIPEIEREN Hoogste koers f—.671/2 a fLaagste koers f-.45 a f-.- EENDEIEREN. Hoogste koers f .90 af—.—. Laagste koers f —.70 de 25 stuks. De Leeszaal zal on de heide Pink sterdagen en op Dinsdag 23 dezer gesloten zijn Aan onze correspondenten. De namen der dit jaar aftredende gemeenteraadsleden kennen wij reeds lang uit Altorffers Zeeuwsch Jaarboekje en Middelbnrgsch» Naamwijzer. Van 18 en 19 Mei 1899. MIDDELBURG. Ondertrouwd W Dani- else jm. 25 j. en N. Cjjsouw jd. 27 j. A. M. Nieuwland jm. 27 j. en S. C. Hertogs jd. 26 j. J. A. Kalle jm. 22 j. en J.Koppejan jd. 26 j. GetrouwdJ. Lievense jm. 21 j. en J. la Brujère jd. 24 j. F. de Munck jm. 27 j. en E. M. van Liere jd. 26 j. J. H. van der Crab jm. 27 j. en A. C. H. van der Harst jd. 24 j. Bevallen: N. Kokké geb. Robjjn d. A. A. Bo-'dijk geb. Adriaansen z. Overleden A, Jacobse wedr. van J. J. van Tuyl 66 j. H. Looyse 4 weken z. GOES. Huw. aang. 17, Josephus Buijsrogge 35 j. jm. te Kloetinge en Adriana Maria Boosten 27 j. jd, te Goes. Gehuwd18, Jan Leys 24 j. jm. te Kloe tinge en Sara Johanna de Vos 27 j. jd te Goes. Baarland. Donderdag werd door het bestuur van bet waterschap Baarland aan besteed het maken en het onderhoud der aarde-, kram-, rys- en steenglooiingwerken, tot en met 30 April 1900. Ingeschreven door B. van Eek, Terneuzen, f 3277C. de Wilde Az., KattendQke, f3280; J. de Jonge, Middelburg, f3347; E. Keulemans Niel (Belgie) 13432; A. karelse, Borsele, f8497; J. Lindenberg, Wemeldinge, f3540; L. M. Geluk, Tholen, f 3587J. de Bree Fz., Ter Neuzen, f3611,50; P. Dronkers, Kapelle, 3694; A. Foudraine, Goes, f3695; P. J. Visser, Hansweerd, f3790. Aan den minsten inschrijver gegund. Aan het Gebouw van het Prov. Be stuur te Middelburg werd heden (Vrijdag) aanbesteed Het herstellen der boord voorziening van het kanaal door Zuid-Boveland. (Raming f5000.) Inschrijvers: J. de Bree Fz. Terneuzen f5555, C. Bolier, Cz. BruinLse f5440, A. Foui.raine Az. Goes f5240, A. A. de Wilde Cz. Goes f 5180, B. den Exter van den Brink Krabberdijke f5100, A. Goedemondt Hans-, weerd f 5000, W. Dekker Veere f 4914, P J. Visser Pz. Hansweerd f4898, J. Linden berg Cz. Wemeldinge f4790, B van Eek Neuzen f 4748 en J. B. Koch Hansweeit f 4670. Sint Laurens. Heden Vrijdag werd door not. Verhulst publiek gevqild het hofsteetje Rusthof, groot 1 H. 34 A. 80 cA. Verkocht in massa voor f 5001 aan den heer D. Bassie te Middelburg. LAATSTE BERICHTEN. Cats. In de Woensdag alhier gehouden vergadering van den Catspoider is vastge steld de rekening over 1898/9 in ontvang op f451,40 en in uitgaaf op f429, 38i/s; de begrooting voor 1899 1900 in ontvang en uitgaaf op f 538.39. Herbenoemd als lid van den Dijkraad van den calam. Annapolder J. W. Markusse. Besloten werd om de jaarwedde van den Dijkgraaf van f 12 op f20 te brengen. Goes. Naar wij vernemen stelt de heer W. N G. Coenen zich bij de aanstaande periodieke aftreding als lid van den ge meenteraad niet meer verkiesbaar. Er zijn derhalve twee vacaturen, (Lenshoek en Coenen), terwijl de heeren Ramondt en Quist, de beide andere aftredenden zich weder beschikbaar stellen. Dinsdag 23 Mei. Boes, voor Burgerlijk Armbestuur 5000 korte en 2000 lange turf. Biljetten met opschrift Besteding Burgerlijk Armbestuur voor 4 uur bij dhr. J. M. Kakebeeke. Woensdag 24 Mei. Goes, voor Gasthuisbestuur 25000 korte, 10000 lange turf. Biljetten met opschrift Besteding Gasthuis voor 1 uur bjj dhr. v d. B. la Motthe.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5