h Salonameublement M. D. DE PUTTER, C. Oranje Lz. Goes. hetffoféteedje, Een Onderwijzer Openbare Verkooping. Cement, Kalk, Tras en Gips. SCHOONMAAK Vrijdag 19 Mei 1899, Openbare Verknoping Magazijn van Matten, Tapijten, Karpetten, Kleedjes enz. enz. Groote verscheidenheid Gang- en Deurmatten. C. ORANJE Lz., Goes. Ambachtsschool, Goes. 4 UIT DE PERÏ7 Afloop Verkoopiiigen enz. Burgerlijke Stand. MARRTBERIGHTEN. presenteeren te verkoopen genaamd asthof" Maandag 15 Mei 1899, Woensdag 10 Mei 1899, veilen en verkoopen; V By Boekh. FANOY v. h. LE COINTRE teekent men in op L J. P. MAAS. Senior. Beste jonge Romijne Raas 16. Heerlijke Witte 25 en 35. Nieuwe Zoutevisch 22* en 15 ets alles per 5 ons. Wed. DERRER Bell. Alles uitmuntende kwaliteiten, Opnieuw ontvangen ;nacht om hulp niet van hunne platen en banken volgenden morgen der zandbanken man. Wie deze wijze hij daar sigarenfabrikant te staking zijne naar Tiel had ver- vyandige houding kers in den afgeloo- ';ken. heeft eergiste- geboeid over- eu twee soldaten eger, die gedeser- aag vermiste «en aarsmarkt eenige met het moeder- rkt rond en het >der en lammeren elkaar waardoor waarschijnlijk de liep. gerde een rond- let een handkar 'eld wilde pas- huldigde tolgeld len tolgaarder een lak onder het oog revolver.te zullen hem niet dadelijk manier om de kas aan onze vrien- ige, Oostkapelle, aar men aan 't ristelijke school, de afdeeling van Wanswerd in toe- loerenleden krijgen lam, weiden dat den volgenden in de afdeelings- hoopt men deze te brengen. Zou weg ook onze niet eveneens liefde is vinding- vil is, is een weg. lag breidt zich in noest heeft de rijke madura (Alicante) over een streek aassa's sprinkhanen larsche rozenkwee- nenkort de wereld ozen. Bij de bezich- ozenvelden kwam hij azuurblauwe ellijk liet hij den srzoeken, want hij retelling van den n deze afwijking, oonprins en zijn tz ontvangen te vader, Keizer uisch ambaehts- Zij leeren er i en slotenmaken. spoorweg bij het durende een onwe- roortrein geslagen, en een goederen- kreeg een hevigen agiers van hunne bleek niets be krond opengereten eschadigd. t van beleg ver- imietisohe onlusten, tsten tijd hebben heeft tal van een uitval der unaeraars werden sten gewond. Bij ingen in het na- ienige personen ge- gische mijnwerkers. ,n het Centra is de eterd. Integendeel, genomen, ongeveer In een groote rote toejuichingen de staking voort te manifesteeren. irleroi een liohte and waar te nemen, srs met ongeveer vooral te Chatelet le werklieden weer Maar niettemin ïen deel aan de van Donderdag op t twee aanslagen en, die weigeren nemen. Een dy- op den drempel zonder evenwel richten. Bij een sch kruit op de verden verbrijzeld Ier woning heeft sving de volgende e Seraing onder- slechts enkele ch in de mijnen, ar brood, boter, t aan 610 familiën nen. ement Cocquerill takt gezien, ge- jelsche steenkool tn de mensohen, fabrieken wonen en zeer veel last ondervinden van den zwaren rook. Men denkt er zelfs over een aanklacht bij de justitie in te zenden. Te Jemappe verergering van den tot standin de eene mijn 250 stakers, in ue andere 600daarentegen geeft Herstal eenigszins gunstiger berichten.^ Op he gebied van Luik weer uitbreiding der staking; enkele mijnen, waar tot nog toe gewerkt werd, zijn ook thans verlaten. Dat zulk een staking, lang volgehouden, een verlammenden invloed moet uitoefenen op de industrie, laat geen twijfel toe. Ook de Staat krijgt gebrek aan steenkool sommige stations zijn al heelemaal zonder. Eenige kinderen uit Antwerpen speelden Vrijdag aan de Kempensche vaart. Zij plukten er van een plant die zij niet kenden en die later bleek dolle kervel te zijn, en staken de bladeren in den mond. Kort daarop kregen zij hevige krampen. Vier werden naar het ziekenhuis gebracht en zes naar huis, en reeds des avonds waren drie onder de gruwelijks e pijnen bezweken, terwijl de ovtrige in levensge vaar verkeerdeu. De nieuwe kaaimuur te Antwerpen verzakt. De muur is over een lengte van honderd meter gebarsten. Hebben dan voor het minst de politieke beschouwingen, die de heer Lohman nu sinds eenige jaren in de Nederlander levert, klaarder licht over het wezen en het bedoelen der Vrij-Antirevolutionaire partij doen opgaan? Van andere organen dezer party spreken we niet, omdat we (de Banier uitgezon derd, en dit blad behoort niet tot de vrij- Aiitirevolutionairen) uit deze andere bladen nooit iets anders vernamen, dan, tot in kleinigheden toe, een matten echo op wat de heer Lohman ontwikkeld had. Doch in de Nederlander is allengs on getwijfeld eenig licht opgegaan. Niet, dat ons een samenhangende Staatsbeschouwing geboden werd, uit vaste beginselen sfge- leid. De heer Lohman is veeleer uit beginsel tegen elk stelsel. Hij houdt een stelsel voor verkeerd. Hij is puntig en kostelijk als philosophe des medaillons, d. w. z. elk detailpunt weet hij op meester lijke wijze in een beredeneerd kader te plaatsen. Maar van de philosophie als zoodanig is hij afkeerig. Al wat systeem bedoelt, stuit hem tegen de borst. Zijn guerilla wekt uw bewondering, maar Ven Moltke'g geest trekt hem niet aan. Deze op zich zelf formeels gedachte verkreeg gaandeweg bij den heer Lohman zelfs de beteekenis van leidend beginsel. Hij is op en top individualist. Individu alist met al het bekoorlijke en aantrekke lijke, dat het geïsoleerd optreden van een forsch karakter ontegenzeggelijk bezit; maar ook met al de schaduw, die zulk optreden steeds verdonkert, en die vooral in onze eeuw van sociale aaneensluiting zich schril afteekent. Dit individualisme nuheeft dieperoorzaak. Al geven we toch toe, dat persoonlijke aanleg hier sterk meespreekt, toch mag niet voorbijgezien, gelijk Richard Heath in de Contemporary Review (Mei 1898) door zijn artikelWaning Evangelicalism, zoo heider inhetlich'. stelde, dat namelijk dit individualisme de leidende gedachte van den Revival is geweest. Het salut des ames doelde uitsluitend op persoonlijke toebrenging, en de dood waaraan volgens Heath, de godsdienstige actie, die uit de Revival nawerkt, sterven gaat, en ree s bezig is te sterven, is juist, dat het voor de beteekenis, die de Eeligie ook op philosopisch, politiek, sociaal en oeconomisch gebied heeft, geen oog had. Ook dit „Evangelisme"gelijk de Fran- schen het noemen, was in beginsel atomis tisch. Zoo atomistisch, dat Da Costa in zyn eerste, later door hem zelf herroepen, zielskreet, alle organisatie als uit den Booze beschouwde. Vinet, een van des heeren Lohman's lievelingsschrijvers, was van dat Christelijk individualisme de verheven en welspre kende heraut. Nu beweren we nitt, dat de heer Lohman dit individualisme op Vinets spits dreef. Alle stelsel opzettelijk mijdend, laat hij zich veeleer te gelegener tijd ook in gansch anderen toon hooren. Maar als ge opmerkt wanneer hij het meest forsch uitkomt, wat de ideeën zijn, die bij hem altoos weêr op den voorgrond dringen, en wat de denk beelden zijn, die zijn overtuiging in gloed zetten, dan raeenen we ons niet te vergissen zoo we deze als constante uitingen van dat ééne zelfde individualisme qualificeeren. Wat ons vorig artikel over de mislukte organisatie der Vrij-Antirevolutionaire partij ten beste gaf, strookt hiermede dan ook geheel. De heer Lohman is een man uit één stuk. Hetzelfde atomisme, dat op zijn organisatie het stempel drukte, kenmerkt evenzoo zijn politieke beschouwing. Nu is het verre van ons, het niet interessant te vinden, dat zulk een standpunt ook van Christelijke zijde, onder ons door een man van zijn talent verdedigd wordt. at het niet het antirevolutionaire ie, doet er niet toe. De Christelijke idéé is zoo overrijk, dat jjet m0eite kan loonen, haar ook van deze zijde te laten uitstralen. e s versta men dit „niet-antirevolutio- naire" in goeden zin. >ni^en kf" wo°rd „Antirevolutionair" ruimer of enger nemen Ruim genomen sluit het een ieder in, F®®" n6 grondstellingen der Fransche Revolutie gekant is, opkomt voor de eere Gods, en heil zoekt in de kerstening omhoog en omlaag. En dan natuur lijk behoort al wie den Christus naar de Schriften belijdt, en dit ock op politiek gebied aandurft, tot den breeden ar.ti-Revo- lutiekring. Dan is buiten kijf Vinet van de partij. Dan behooren er alle Ethischen toe. Dan was Gratama een onzer warme tol ken. En dan is veel meer nog anti-Rovolu- tionair, zoo na als voor, de hoofdredacteur van de Nederlander. Maar onder ons heeft „antirevolutionair" nu eenmaal ook, en in hoofdzaak zelfs, een engeren zin, een concreter beduidenis, en bedoelt den kring van hen, die zich bewe gen langs de lijnen, waarvan Groen van Prinsterer de richting deels trok, deels uit stippelde. En vraagt men nu, wat Groen van Prinsterer juist kenmerkte, dan dient erkend, dat deze zoon van den Reveil, daarin juist boven den Reveil uitging en dien corrigeerde, dat hij hst atomistisch-indivi- dualisme te boven kwam, en ons inleidde in de consequentie van het organisch ver- land. De strijd over de vraag, of de Vrij- Antirevolutionaire party het recht heeft zich op Groen van Prinsterer te beroepen, is dan ook niets dan ijdel woorden-ge- schermutsel. Zeer zeker is deze party het op tal van def««7-punten met uitspraken van den grooten Meester eens; vooral zoo men let op de verklaringen uit zijn eerste periode, en niet rekent met zijn latere en rijkere ontwikkeling. Zelfs geven we toe, dat ze een enkel maal allicht niet zonder recht onsopgevaar van afwij king kan wijzen. Steeds hebben we elkander noodig. Maar als de vraag gesteld wordt, of Groen van Prinsterers leidende gedachte ook haar leidt, dan is er geen aarzeling mogelijk, maar moet kortweg beleden, dat ze met haar „individualisme" lijnrecht en prin cipieel tegen Groen's „organisch verband" overstaat. Gelijk we Vinet en Gratama, gelijk we Beets en Chantepie de la Saussaye hoogelij k waardeeren, zoo waardeeren we dus ook de kundige Getuigen voor onzen Heiland onder de Vrij-Antirevolutionaire party, den heer de Savornin Lohman voor allen; maar die waardeering mag ons nimmer het oog doen sluiten voor het verschil in uitgangspunt en grondbeginsel. Zeker, ook de persoonlijkheid moet tot haar recht komen, maar het individu is goen persoon dan juist in zijn organisch verband. Een laatste opmerking bevestige wat we hier schreven. Wie het „organisch verband" eert, is eo ipso historisch. Groen van Prinsterer was man der historie. Historisch is geheel de opzet van zijn systema. Historisch ge voed is geheel zijn levens- en wereldbe schouwing. Het individualisme daarentegen heeft voor het historische niet genoegzaam oog. Richard Heath sprak het zoo juist uit: De Christelijke beweging, voor zoover ze niet alleen uit de Réveil opkwam maar zich ook principieel door haar leiden liet, was blind voor de beteekenis van Gods voort gaand werk in de historie. Aan Groen van Prinsterer trouw, heeft daarom de Antirevolutionaire party in haar program zich, in Artikel één, aan de historie, en zeer bepaaldelijk aan onze Landshistorie in 1572, aangesloten. In het program der Vrij-Antirevolutionaire party daarentegen wordt juist deze historische aansluiting aan het verleden gemist, of ze is er althaus zoo vaag, dat ze geen klank geeft. Zelfs is de heer Lohman nog verder gegaan, en heeft, ook formeel, die anti- historische methode als de ware aange prezen. Wie met het oog op het organisch verband" der dingen historisch te werk gaat, zal nooit beweren, dat hij, persoon lijk, rechtstreeks en op eigen inzicht of gevoel af.aande, de waarheid uit de Heilige Schrift distilleert. Hij belijdt veeleer, dat onder de leiding des Heiligen Geestes, in den loop der eeuwen, de verschillende opvattingen van de waarheid der Schrift aan den toets van het denken en aan den toets van de levenspractijk zijn onderwor pen, en hij verstaat alzoo de Schrift, in éénheid en samenhang, naar de analogia fidei, gelijk onze vaderen dit noemden, en in aansluiting aan de historische strooming. Niet natuurlijk, alsof niet steeds critiek ook op die historische strooming plicht bleef, maar die critiek onderstelt dan toch de historische aansluiting. Dit is het dan ook, wat de Antirevolu tionaire party ten onzent bedoelt, als ze van Calvinisme spreekt. Ze erkent, dat historisch uit de Heilige Schrift ook door onze vaderen een wereld en levensbeschouwing is opgebouwden zich historisch bieraan aansluitend, blijft ze zich bewegen op dezelfde lijn, waarop onze vaderen vrede met God, bezieling voor den heldendood, en veerkracht voor de worsteling van het leven hebben ge vonden. Doch juist hiertegen komt de heer Loh man in principieel verzet. Dit heet bij hem „zweren bij een stelsel". Dit acht hy in strijd met de vrijheid vau het individu. En daarom is zijn leus De ontwikke ling, ook van de rechtsverhoudingen, in het leven, bespieden en dan rechtstreeks uit de Schrift deze ontwikkeling op enkele cardinale punten Christelijk zoeken te leiden. We meenen ons dus niette vergissen. De op touw gezette organisatie, geheel de wijze van persoonlijk optreden, het telkens weêrkeerend hoofdpunt in de polemiek en in de politieke beschouwing, en de onhis torische opvatting van de Erkenfnissïhtoria, het wijBt alles op ëéne alle bebeerscbende gedachteDe betoovering van het indivi dualisme. En daartegenover nu staat de Antirevo- naire partij met den vollen nadruk, dien ze op het organisch verband in en het historisch karakter van alle menschelijk leven legt. Een tegenstelling, die wel niet alle mogelijkheid van samenwerking uitsluit, want steeds verheugen we ons hartelijk, zoo ook door andere partijen de Naam onzes Heeren beleden wordt, maar die dan toch noodzaakt, om zich over die samen werking wel vooraf te verstaan. Daarop nu komen we later. Standaard. Woensdag 10 Mei. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann salanameublem6nt, canapé, 6 sto6len, 2 fauteuils, notenhouten tafel, statiegordynen met garnituren, maho niehouten kabinet, basten, vloerkleeden, karpetten, koper-, glas- en aardewerk, gewe- rer, sleopnet enz. alles van mevr. de wed. Jansen te Wissenkerke. Vrijdag 12 Mei. Wolfertsdijh, Veer voor C. en J. v. Damme door deurw. Hollmann 10 uur 277 tweemeterszeeften, 40 elszeeften, 600 pan nen, kolders, gewichten, bascule, brandhout, verplaatsbare loods 10 M., breed 5 M. Zierikzee, 10 uur bjj Bevelander Gouwe- veer door not. Franse 8 paarden, een met eulen, 9 baatgevende melkkoeien, loopvar kens, kippen, kalkoenen, kippenrennen, land bouwwerktuigen, cultivator,melkgereedschap enz. Zaterdag 13 Mei. Serooskerke, door not. de Vos bij v. Hum 1 uur 14 paarden, 1, 2, 3, 8 jaar, en aftands, 2 fie'javige ponny's. Maandag 15 Mei. 's Gravenpolder door deurw. Holl mann 10 uur bij wed. Vroonland voor D. v. Houten vrachtrijdersinspan. Woensdag 17 Mei. Vlissingeii, 10 uur door not. Bosch bfl Stofkoper meubelen enz. Inl. de Groot en Hondius. Vrijdag 19 Mei. Sint I.aureiis, in Bloemendaal door not. Verhulst 2 uur het hofsteetje Rusthof 1,3480 H. Donderdag 25 Mei. Middelburg 8 uur door not. de Vos in de Vergenoeging een winkelhuis, boven woning, pakhuizen, tuin en erf, Hofplein groot 820 cA. Vrijdag 2 Juni. Wemeldinge, bij Korstanje voor Won- dergem door not. de Vos twee huizen en erf met tuin Oosthoeksche baan 769 cA. Dinsdag 6 Juni. Cortgene, 1 uur in de Stadswijnkelder voor erven mevr. Bolier Daane door not Roelof en v. Seters de hofstede Stadwijk met 41,4071 H. bouw- en weiland in Nieuw Noord-Bevelandpoldf r in pacht bij L. de Wilde. 11 Woensdag 10 Mei. Cortgene. Gemeentehuis 10 u. onder houdswerken van den Ann apoldor. Aanwij zing 9 Mei. Inlichtingen H. Roelof. Vrijdag 12 Mei. Waarde, 2 uur in 't gemeente huis uit breiding der havenwerken. Afdrukken a 30 cent bij firma Kleeuwens. Aanwijzing 11 uur. Inl. J. Blok Lzn. Zaterdag 13 Mei. Middelburg, door Polder Walcheren 11 uur werken aan de vier wateringen in 4 perceelen met bijlevering. En bet bouwen van 2 nieuwe bruggen met gemetselde land- hoofden en een gemetselden duiker, met daartoe gevorderde bouwstoffen en arbeids- loonen. Vrijdag 19 Mei. Bfienwviiet, half 11 door't bestuur van den polder Adornis verbetering en onderhoud der werken. Bestek ter- inzage in 't lokaal van Tienhonderd en Zwarte en by dhr. J. G. Meyer Sr. te Groede. Aanwijzing 13 en 16 Mei 2 uur. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u.: het herstellen der boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming f5000). Aanwijzing 12 Mei-Inl.hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, ingenieur Stoel, Goes, en opzich ter De Ronde, Hansweert. Zaterdag 20 Mei. Cadzaud, 2 uur door het bestuur van het waterschap Tienhonderd en Zwarte verbetering en onderhoud tot 30 April 1900 der werken. Aanwijzing 13 en 16 Mei 2 uur. Goes. Vorige week werd alhier aanbe steed het schilderwerk in het Gasthnis. Ra ming f370. Inschrijvers de neeren B. Rui tenbeek f 510, C. dan Boer f 495W- Ging- nagel f 480 en H. Vissers f 375. Aan den laatste, opvolger van H. J. van Noppen, is het weik gegund. Van 6 en 8 Mei 1899. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. H. van der Crab jm. 27 j. en A. C. H. van dei- Harst jd. 24 j- J. Warnaars jm.35 j. en J. C. Quist jd. 19 j. Bevallen M. de Rijke geb. de Bruijne z. J. de Rijk geb. de Nooijer d. J. de Baare geb. de Klerck z. A. Oosters geb. Hefjliger d. C. Ouwerkerk geb. Castelefjn z. C. Verrijzer geb. Geertse d. en z. jtweel.) Overleden A. Zwigtman 2 dg. z. GOES, le huw. afk.: 7, Cornelis Lam- bregt Vendeville 26 j. jm. te Wissenkerke en Cornelia Wiliemina Lamain 26 j. jd. te Wissenkerke onlangs te Goes. Geboren 6, Leendert Adriaan z. v. Jacob van den Berge en Wilhelmina Elisabeth Digua Vink. 8, Theodora Maria d. van Laurentius Capello en Elizabeth Pieternella Cornu. Lein z. v. Mattheus Geene en Pieternella Jeremiasse. Overleden 7, Pieter Proos 70j. gehuwd met Dorothea Sloover. AXEL, 6 Mei 1899. Oude TarwefO.— a f0.~. Nieuwe Tarwe f7 75 a f8. Rogge f6.50 a f6.75. Nieuwe Wintergerst f8.50 a (8.75. Zomergerst f7.50 a (8. Haver f6.50 a f6 75. Kookerwten f—af-.-. Voererwten f 7.75 a f8.— Paardenboonon f 7.75 a f8.-. Lijnzaad f-.- a f Koolzaad f—a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.25 a f2.50 per 100 KG. Misse. 8 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 28 stuks Hoornvee Grootste getal aangevoerd door A. Eckhardt te Nisse (Premie f5) en 't grootste aantal gekocht door P. Mange te Goes (Premie f2.50. Handel redelijk. ge Rotterdam 8 Mei 1899. Buitenlgranen stil. Meel kalm, iets hooger. Eerste qualiteit f 9,75 a f 10.50. Binnenl. granen onveranderd. Nieuwe Tarwe f 5.50 a f 6.70 Rogge - 4.80 - 5.40 Wintergerst*) - Zemergerst") - 7.80 a 8. Chevalier - - Haver- 3.— - 3 75 Paardenboonon - 5.75 - 6.30 Erwten- 6.40 6.60 Kookerwten. - 7.— - 7.50 Bruine Boonen 8.— -11.25 Witte9.50 - 10.75 Kanariezaad - 5.50 - 6.75 per 100 kilo. Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 402 runderen, 354 kalveren. 520 schapen of lammeren, 650 varkens. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 66, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 60 a 70. Schapen le kwal. 62, 2e kwal. 56, 3e kwal Varkens le kwal. 34, 2e kwal 33 3e kwal. 32 c. licht soort 33 a 35. VLAS. 6000 steen blauw, 2000 steen wit, 3000 steen Groningsch,steen ZEEUWSCHE EIEREN f2.40 a 12.60. AARDAPPELS onveranderd. Heden overleed, na eene kortston dige ongesteldheid onze geliefde Zus ter en Tante CATHARINA JASPERSE, weduwe van P. de Munck in den ouderdom van ruim 86 jaren. Koudekerke, 8 Mei 1899. Namens de Familie P. MAAS Wz. gevraagd van Ger. beginselen aan de Chr. School te 'Axel (Spui). Salaris f 500. S. K. LAANSMA, H. d. S. De Notaris J. W. VERHULST, zal op des namiddags ten 2 uur, in bet koffiehuis genaamd „Bloemendaal", aan den Noord- weg, in de gemeente Sint Laurens, publiek aan den Nadorstweg in de gemeente Mid delburg, gemerkt S 9, groot 1 hectare 34 aren, 80 centiaren, zulks in 3 perceelen en samenvoeging, nader omschreven op de aanplakbiljetten welke in tijds verkrijgbaar zullen zijn ten kantore van genoemden Notaris. Tot Zaterdag 13 Mei 1899 is bedoeld hofsteedje uit de hand te koop. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uren, aan de schuur van de wede. Veoonl/o-d te's-Gra- venpolderten verzoeke van hr. Dings, van Houten, vrachtrijder aldaar, VERKOOPEN: bestaande o. a. uit vos bles Merriepaard, oud 11 jaar, Rijtuig, Menwa- gen, Ploegen, Eggen, Rol- sleper, Sleepbord, Snij molen, Lang- wagen, Lichter, Rijtuiglantaarns, Har- nassement, Kettinged, 1000 bos Tar- westroo enz. benevens: 2 Paarden, 4 Koeien, Varkens, Tent wagentje, Koebak en Aardappels. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur in „de Peins van Oeanje" te Goes bestaande uit: Canapé, 6 Stoelen, 2 Fauteuils, No tenhouten Tafel, Statiegordijnen met Garnituren enz. enz. Verder Mah. Kabinet, Kasten,Ronde- en andere Tafels, Ledikanten, Vloerkleeden, Karpetten, Kachels, Lampen, Spiegels, Schilderijen, Koper-, Glas- en Aardewerk, Schuur- en Keukengerei enz. enz. benevens: eene partij Likeuren, partij Gewe ren, Sleepnet, koperen Gewichten, IJzer, Koper enz. Een en ander behoorende tot den boedel van Mevrouw de Wed. Jansen te Wissenkerke (Noord-Beveland). KUIPER, Gesch. Godsd. en Kerkel, leven, zeer gunstig beoordeeld in De Heraut van 7 Mei '99. Het le stuk is voorhanden. 50, 55, 60 60, 65, 75 60, 65, 75 75, 85 75, 85 60, 65, 75 60, 65, 75 60, 65, 75 60, 65, 75 0.40. 0.35. Rcode en Witte Anijs Erambozenlikeur Citroenlikeur Rondom lekker 't Kan mij niet schelen Persico Liefde Bruidstranen Curagao Witte Aalb. Wijn Roede Mei wijn Frambozenwyn. Morgenwijn. Aardb. Wijn. Verder Roode en Witte Bordeauxwiinen Bourgogne Wijn, Roode en Witte Port, Madera, Malaga Wijnen enz. enz, JENEVER f0.77Vs, BRANDEWIJN f 0.87Vs, COGNAC f 1.per Liter, allee prima kwaliteit. Korte Noordstraat, Middelburg. Ter Neuzen. Vlissingen. SPECIALITEIT IN: iWP Per waggon en per schip. VRAAG PRIJSCOURANT. 2 (s t r o o m a 11 e n), Ill mm ■mm Aanwijzing op Vrijdag 12 Mei, 's morgens 9 uur. De Directeur, A. D. F. VAN DER WART.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3