„DE ZEEUW ss, Amsterdam, i, Goes, ideiburg. ïSpek,Reuzei (ÏERTS, BIJVOEGSEL LIEDEN t gezocht KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. CII T. )URANT. n blank iiolten Reuzel per Kilo Bladreuzel. rast. ENTIEN i merk 0 [NECHT De Interpellatie. RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten* SCHOUWING- Burgerlijke Stand. MAKKTBEKlGUrEN. Cats. In de op heden Vrijdag gehou den vergadering van den Dijkraad van den Calamiteusen Leendert Abrahampolder werd vastgesteld de begrooting voor den dienst 18991900 in ontvang op f5517.72 en in uitgaaf op f 6580,15. Als buitenge woon werk is daarin opgenomen het doen eener dyksverbetering, waarvoor is uitge trokken de som van f 2480.40. e artikelen. per Kilo t SPEK 2 bij 25 kgr. a f 0.46 L n 50 „100 25 50 IOC |EK van 0.45 g. a i) 0.44 n 0.45 B 0.44 ,1 n 0.43 (S 0.54 gr 0.56 B 3D O F O kgr. a f 0.52 g 0.50 0.46 per Kiio itens 10 kgr. a f 0.55 25 „„0.52 kgr. 0.72 H 0.70 Brhamvrorst le qual. „„0.65 van 2 tot4kg.„ 1.15 stuks 1,10 1.30 enz. s tegeu rembours, 'ranco naaste Station einming. aanvrage gratis te men. sn alle andere landsclie bladen 'IITS, achter de delburg, zonder IMHOUDING. f5.— INoordslraaf. POST te Middelburg- Juni in dienst te bekwaam van geref. belijdenis, onnoodig zich aan -ranco onder letter P Nieuwkerk bij Gorinehem. £ID, oud 16' jaar. TEE, I e r s e k e. 8,40 3,52 3,59 4,12 4,22 4,84 4,40 4,47 4,57 5,4 5,17 5,2» 5,38 5,47 7,17 8,46 9.— eland 5,— 5,9 5,28 t,5 6,20 7,84 8,46 9,5! 8.49 5,25 6,2 0 (5) 6.S0 6,86 6,48 6,57 7,06 7,13 7,28 7.35 7-48 7-59 8.07 8,15 }6,S 0 7,34 9,23 8,16 9,47 9,58 10. -3 8.49 10,25 9.— 10.48 over Vlissingen. 10.37 10,28 11,40 12,22 12.38 12,55 1,63 1,25 3,10 3,50 4,6 4,22 6,13 6,8 7.25 8,10 8.26 8,48 van Zaterdag 6 Mei 1899. De interpellatie-Kuyper, j. 1. Dinsdag gehouden, is belangrijk genoeg om er op terug te komen. De lezer kent de geschiedenis. Zoodra bekend werd dat de conferentie tot ontwapening of mindere uitgeving voor oorlogskost n kortweg de vredescon ferentie genoemd te 's Gravenbage zou ge houden worden, was er een algemeen besef in den lande dat waar alle regee ringen werden uitgenoodigd, de Trans- vaalsche niet ontbreken zou. Of liever, dat besef was er wel niet latent was 't zeer stellig aanwezig. Maar wie gaat nu ook eens opzettelijk denken aan iets waarvan de mogelijkheid dat het gebeuren of niet-gebenren kan, nog nimmer bij hem was opgekomen. Vandaar de groote teleurstelling toen uitkwam dat de Transvaalsche regeering door de Nederlandsche regeering niet tot bijwoning dezer Conferentie was uitge noodigd. Dr. Kuyper is de tolls van het belee- digde nationaliteits- en rechtsgevoel geweest, toen hij zijn bekende interpellatie tot de regeeriug richtte. En het doet ons dan ook leed dat wij in een vry antirevolu tionair blad de beteekenis van zijne poging zagen verkleinen. De vragen zelve deelden wij in een vorig nommer reeds mede. De spreker toonde aan dat de Neder landsche regeering bij de uituoodiging geen bepaalden regel heeft gevolgd. Niet alle landen zijn uitgenoodigd die een gezant te Petersburg hebben en niet alle zijn gepasseerd die er geen hebben. Dit is willekeur en geeft ook aan Transvaal en Oranje Vrijstaat het recht om te vragen: waarom ons overgeslagen Nadat Spr. het recht dezer staten op deelne ming o.a. ten gevolge hunner internationale vrijheid had aangetoond richtte hij zijne vragen tot den minister met 't verzoek om alsnog telegrafisch de nitnoodigingen aan genoemde regeeringen te doen toekomen. Het is wel kort dag, maar immers Dr. Leyds is hier, en hij kan alleen of met medegedelegeerden ter conferentie verschij nen. „En als men mij nu vraagt zoo ging de Spreker voort waarom ik acht dat Nederland vooral deze beide Staten niet mag passeeren, dan antwoord ik, omdat de bevolkingen er van ons taal- en stamverwant zijn. Laten wij het niet ver geten dat de oude kolonisten aan de Kaap in het begin dezer eeuw door ons zijn losgelaten, waarschijnlijk omdat het niet anders kon. Engeland eischte bewaarloon. Eb al mogen wij ons dat nu, vanwege onze toenmalige machteloosheid, als natie niet hebben te verwijten, wel strekt het ons tot mindere eer dat wij na die los lating onze stamgenooten aan de Kaap eenvoudig hebben vergeten, ja dat de herinnering aan deze stamverwanten uit het hart van ons volk was weggestorven. En niet door onze edelmoedigheid maar door de kloekmoedigheid dier Zuid-Afri- kar-nsche mannen zeiven is het geschied dat wij toen plotseling weer zijn herinnerd geworden aan hun bestaan. Het was het gerucht van het gebeurde op Spitskop, dat nauwelijks tot ons volk doorgedrongen hier aller harten deed trillen van zoo hooge nationale geestdrift, als wij in lange jaren hier niet hadden gekend „Nog herinner ik mij de indrukwekkende meeting in Artis te Amsterdam gehouden, waar,ten aanhoore van duizenden nit alle krin gen van ons volk, daar bijeen, niet door een antirevolutionair maar door een liberaal, door na wijlen professor Joriasen, onder daverend applaus uit alle hoeken werd uitgeroepen: Transvaal zal winnen, want „het heeft het recht aan zijn zijde en het recht is in Gods hand en", riep hij uit, God is nooit neutraal11Weluu, die toon klinkt nog in aller hart na, en het is daaruit alleen te verklaren, dat ook nu weder, nu er sprake was van een onrecht aan den Oranje Vrijstaat en aan de Trans vaalsche Republiek aangedaan, de pers geen partij verschil meer kende, maar dat de organen van alle partijen, als uit één mond, er hun teleurstelling o ter te kennen gaven dat de Zuid-Afrikaansche republie ken niet genoodigd waren en spraken van gekwetste nationale waardigheid." Het antwoord van den minister getuigde niet van zooveel geestdrift, al heet deze minister ook De Beaufort. Integendeel. De indruk dien hij gaf was dat, nadat de pers zich uitgesproken had, de Regeering pogingen heeft aange wend om niet alleen Siam en Mexico die ook de eerste uitnoodiging niet ont vingen, maar ook Transvaal alsnog te doen uitnoodigenen dat zij maar al te gauw in de Keizerlijke weigering heeft berust. De beer Kuyper liet niet na zulks te coustateerenechter niet om de conferentie 00 ïïaar een stroohalm in den weg te leg gen. erst na afloop der cónferentie zal hij zoo noodig de gelegenheid aangrijpen om over het beleid van dezen minister met hem van gedachten te wisselen. De liberale partij heeft bij dit debat gezwegen, toch gelooven wij niet dat i) aar oor hare eigene positie heeft ver sterkt of achtte zij de, toch al niet heel gelukkige, reputatie vau dezen minister van de hare te moeten los houden Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wijngaarden ds. A. J. Lauts te Molenaarsgraaf te Medemblik ds. H. A. v. Oostrom Soede te Workum te Rouveen (toez.) ds. J. C. Klomp te Lanteren. Aangenomen naar Yselstein door ds. J. J. C. v. Toorenenbergen te Randwijk. Bedankt voor Bovensmilde (toez.) door J. H. Wolters cand. te Amsterdam. Door het provinciaal kerkbestuur van Drente is o. a. de heer C. Reijnierse te Koudekerke tot de evangeliebediening in de Nederl. Herv. kerk toegelaten. Zondagmiddag deed Ds. H. Akersloot van Houten Roos zijne intrede als predi kant bij de N. H. G. te Sas van Gent sprekende naar aanleiding van Hand. 1632. Des morgens was hij bevestigd door ds. A. M. Knottnerns van Zaamslag, die tot tekst gekozen had Joh. 21 16 „Hebt gij mij liet". Zoowel in den voor als namiddag was het kerkgebouw overvol. Een baron predikant Geslaagd en tot de H. bediening toegelaten baron C.C. v. Boetzelaar, van de Universiteit te Utrecht. Er zijn ook nog enkele predi kanten in de herv. kerk die het praedicaat „Jonkheer" voereno. a. ds. Trip van Zoutlandt te Hattem, en ds. v. Gesseler, te Zeddam. Baron v. Boetzelaar stelt zich voorloo- pig niet beroepbaar. Geref. Kerken. Drietal te Mnnnekezijl A. v. Dijk, C. Oussoren en J. Reinderts, allen cand. Beroepen te Arum ds. A. S. Schaafsma te Boornbergum te Arnemuiden ds. J. Boeijenga te Noord Scharwoude. Ook te Groningen zal eerlang de vereeniging der Geref. Kerken A en B plaats hebben. Reeds is de concept-regeling gereed, en waarschijnlijk zullen nog voor de a. s. Generale Synode beide kerken ineengesmolten zijn. De beer ds. J. Visser te Ierseke nam Zondag, wegens vertrsk naar Rotterdam, afscheid van de gemeente met eene rede naar 1 Petrus 1 25. Aan het einde der godsdienstoefening sprak een der ouderlin gen den geachten vertrekkenden leeraar, namens kerkeraad en gemeente, hartelijk toe, en zong men nog Psalm 89 8. Burgemeester en leden van den gemeen teraad woonden deze plechtigheid bij. (Door verzuim van onzen berichtgever ontleenen wij bovenstaande aan „De Bazuin Red). Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Brielle door L. Schutte cand. te Weesp. Goes. Het bestuur der Chr. School alhier heeft in zijne vergadering van Woens dag tot onderwijzeressen benoemd de dames J. P. Brouwer en I. van Lenssen, alhier. Nemen deze de benoeming aan dan is de vacature vervuld, welke ontstaat door het vertrek van den heer van Wijngen, die om gezondheids redenen ontslag heeft gevraagd. Goes. Mej. I.van Leussen, kweekelinge aan de Chr. School, alhier heeft eene be noeming tot onderwijzeres ontvangen aan eene Chr. School te Leiden. Middelburg. Geslaagd voor de acte onderwijzer de heeren C. de Nood, B. Koster en J. den Hollander, allen te Mid delburg, en A. Marijs te Ritthem. Voor de vrije- en ordeoefeningen slaagden de dames A. E. A. Leupen en L. M. Letzer te Zierikzee, P. de Visser te Nieuw en St. Joosland en L. M. v. d. Hart te Hoofdplaat. s In 't telegram van Woensdag stond Z. Voorde handwerken slaagden de dames Letzer, v. d. Hart en de Visser voornoemd er werd één adspirant afgewezen. Heden Vrijdag slaagdenvoor de vrije- en ordeoefeningen de heer J. den Hollander, van Middelburgen voor de acte onderwijzer de heeren N. de Regt, van Vlissingen, L. de Priester en A. Leen- houts, beiden van Koudekerke. Afgewezen 3. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden zijn veroordeeld wegens: het loopen over eens anders weiland en over eens anders bezaaiden grond zonder daartoe gerechtigd ie zijn J. de K., 41 j., arbeider, te Baarland, tot fl b. s. ld. h.; overtreding politieverordening te Ter Neuzen: J. J. de N., 30j., en O. B., 33 j., bierhuishonders, Ter Neuzen, beiden totfl b. s. 1. d.h.; bedelarijJ. A. de W., 51 j., zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 12 d. h., jen 7 m. opzending naar eene rijkswerkinrichting. wederspannigheid en b eleediging van een ambtenaarG. S., 15 j., zonder beroep, Ter Neuzen, tot 14 d. gev. straf. straatschenderij D. S. Mz., 13 j., visscher, Arnemuiden, tot f3b. s. 3 d.h.; en mishandeling W. v. B., 20 j., koop man, zonder bekende woon- of verblijf plaats, tot f5 b. s. 5 d. h., en M. L. v. d. V., 32 j., hvr. van E. V., bierhuishoud ster Eede tot f 3 b. s. 3 d. h. In zake W. A. V., 34 j. landbouwer te Gapinga appellant van een vonnis van het het kantongerecht te Middelburg waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 maal f 10 b. is het vonnis des eersten rechters vernietigd en appellant ontslagen van alle rechtsvervol- iina. VrijgesprokenJ. V., 19 j. milicien in garnizoen te Vlissingen beklaagd van mishandeling. Vit de Arbeiderswereld. Omtrent den stand van de {werkstaking in de Belgische mijndistricten deelt de „Ir.d. Beige" het volgende mede In het Centrum werken ruim 10,000 man en men verwachtte tegen heden een sterke uit breiding van dit aantal. In het hekken van Charleroi daarentegen is het aantal stakers met 2000 verhoogd, zoodat het thans 25,000 bedraagt. Hier is \le staking bijna algemeen. In het bekken van Bergen neemt de sta king geregeld, zij het ook langzaam af. Ruim veertien duizend arbeiders houden den strijd nog vol. Te Luik verwacht men dat binnen enkele dagen de werklui met de aangeboden 5 percent in plaats van de gevraagde 20 percent loonsverhooging genoegen zullen nemen. (In het metallur- gistenrak zijn 2300 menscken werkeloos, door de sluiting van de fabrieken wegens gebrek aan steenkool.) In Denemarken is eergisteren in het schrijnwerkersvak tot een algemeen „lock ont" (gedaan geven aan de werklieden van de zijde der patroons) besloten. Der gelijke maatregelen zijn soms een niet meer dan natuurlijk antwoord op het voort durend staken, en daardoor eiken geregel- den arbeid verlammen, der mannen. Thans zijn 4000 man zonder werk. Uit Kopenhagen wordt gemeld dat daar een algemeene werkstaking uitgebroken is onder de matrozen op de stoomschepen. In Berlijn zijn omstreeks vijfduizend werklui voor een week of langer naar huis gestuurd, omdat zij den eersten Mei niet op hun werk waren versobenen. Te Mainz dreigt een werkstaking onder de timmerlieden. 12000 werklieden, in de textielnijverheid te Brünn werkzaam, hebben den arbeid gestaakt. Twee fabrieken hebben reeds den tienurigen arbeidsdag ingevoerd, welke reeds vroeger in enkele andere was toe gestaan. Te Mnnehen staken 500 bakkersgezellen. In 154 bakkeryen met te zamen 450 ge zellen zijn de eiscben vau de gezellen reeds ingewilligd. Te Boritz in Bohemen staakten 1000 wevirs. De staking breidt zich uit en de stakers nemen een dreigende houding aan, waarom de overheid velen hunner deed gevangen nemen en om militaire hulp vroeg. Het volk liep te hoop voor het raadhuis om de vrijlating der gevangenen af te dwin gen, maar werd met de bajonet uiteen gedreven. Een tooverstukje a la Bosco. Bij gelegenheid van een kegelwedstrijd om twee ganzen te St. Georgen in Beieren was in de slotbrouwerij aldaar een groot gezelschap bijeen, grootendeels bestaande uit bewoners van het stadje en de omlig gende dorpen. Een wielrijder die voorbij kwam en het vroolijke gedoe zag, hield, stil en nam eveneens aan den wedstrijd deel. Zijn moppen en geestigheden hielden de aanwezigen voortdurend zeer aangenaam bezig. Toen hij de twee ganzen gewonnen had, gaf hij deze ten geschenke, op voorwaarde, dat zij onmiddellijk voor het geheele gezelschap gebraden moesten worden. Algemeen bravogeroep beloonde deze edelmoedige daad. Terwijl het lekkere maal werd gereedgemaakt, wilde de winner eenige kunststukjes op zijn rij wiel ten beste geven. Hij rijdt op de straat voor het hotel eenige malen op en neer en voert daarbij eenige kunststukjes uit, die onver deelden bijval oogsten. Ten slotte zal hij nog zijn voornaamsten „truc" laten zien. Hij vraagt aan een der heeren een hoed en laat er door de aanwezigen horloges, ringen, portemonnaies, sleutels enz. in werpen met de opmerking, dat hij een kunststukje a la Bosco voor hen zal uitvoeren. Van alle zijden wordt hem het gevraagde toegereikt. Daarop rijdt bij naar een ongeveer 200 meter verwijderd boschje ter zijde van den weg, springt daar van zijn flets en scharrelt iets aan den hoed, maar niemand kan zien, wat hij eigenlijk uitvoert. Eindelijk komt hy snel aangereden. Op aller gelaat ligt een uitdrukking van gespannen verwachting. Als hij het voor het hotel verzamelde gezelschap voorbij komt, werpt hij met een krachtigen ruk den hoed boven de hoofden. Een regen van zand stort zich over de heeren en dames uit. Men schreeuwt, kryscht, lacht, roept bravo en kijkt vol verwachting den wielryder na, die zich steeds verder verwijdert en ten slotte om een hoek van den weg verdwijnt. Nu krijgen verscheidene bezitters der horloges, ringen en portemonnaies argwaan. Men snelt naar het boschje en vindt op een hoopjs zand eenige sleutels en zak messen en een papiertje, waarop geschreven is„Laat de ganzen u goed smaken, betaald zijn ze. Ik ben zoo vrij als her innering aan uw aangenaam gezelschap, de my overhandigde voorwerpen mede te nemen, Bosso." Een patiënt van het Röntgen-stralen- laboratorium te Chicago, die daar genezing zocht voor een stijf been, maar tengevolge van de behandeling met de stralen drie amputaties moest ondergaan en daarenboven nadeel ondervond aan gezicht en gehoor, had een eisch tot schadevergoeding van 25,000 dollars ingediend tegen do directie van het gestichtde rechtbank heeft hem een schadevergoeding van 10,000 dollars toegekend. Uit Singapore wordt bericht dat de regeering van Siam de provincie Loeang- Prabang aan Frankrijk afgestaan heeft. Daar tegenover schijnen de Engelschen uitbrei ding van de Straits Settlements van Siam te zullen verkrijgen. Te Berlijn is op 89-jarigen leeftijd overleden dr. Eduard Simson. In dezen man is als 't ware een stuk geschiedenis van het Dnitsche Rijk belichaamd. Simson is president geweest van de Nationale Ver gadering van 1848 te Frankfort, van den con titueerende Noord-Duitsehen Landdag en later van den Dnitschen Rijksdag. Voor twintig jaar was hij een der populairste mannen van Duitschland en werd de eerste president van het toen opgerichte rijksge rechtshof te Leipzig. Bij een wedren te Alaz (Hongarije) is een aanzienlijk sportman, graaf Bau- vrewski, met zijn paard gevallen en door dien val onmiddellijk gedood. Naar aanleiding van de ophemela rijen van Duitschland en Keizer Wilhelm door Cecil Rhodes in de vergadering der Chartered Company ten beste gegeven, zegt de „Voss Zeit".„Op or.s maakt die houding van Rhodes slechts één indruk, die, zeer hoffelijk wordt weergegeven in de woorden houdt uwe zakken dicht Het is dezelfde waarschuwing die men vaak aan spoorwegstations kan lezen, maar dan meestal in iets andere woorden." Het grootste kerkhot op aarde wordt gevonden te Roodwood in Zuid-Australië. Het beslaat een oppervlakte van 1400 acres (560 hectaren). Toen er sprake van was een kerkhof te maken koos de com missie uit den Roodwoodschen gemeente raad zelfs een stuk grond, dat 800 hec taren groot was, maar de afmetingen van het eigenlijke kerkhof zyu eenigszins verminderd, doordat op het terrein eenige gebouwen zijn gezet, als: twee woningen voor den bewaarder en zijn familie, een reusachtige oven voor lijkverbranding en een wachtzaal, die voorzieii is van een aantal eleotrisehe toestellen, welke dienen moeten om te voorkomen, dat er schijn- dooden begraven worden, iets, wat in Australië nog al eens schijnt voor te komen. Over het kerkhof loopt een cir kelvormige spoorweg, met stations en tunnels. Voor 5 cents kan men per spoor een reisje maken over het uitgestrekte terrein. Het is een eigenaardige reis, die, de halten er bij inbegrepen, twee uren en een kwartier duurt. Volgens de laatste gegevens zijn reeds 80 hectaren verhuurd, waarop ongeveer 100.000 mannen, vrouwen en kinderen van alle nationaliteiten begraven liggen. De Amerikaansche millionnair Robert Go-let is te Napels overleden, aan boord van zijn jacht Nahma. By moet minstens een vermogen van 50 millioen dollars (f 125,000,000) nalaten. Te Albany (Ver. Staten) had eenige dagen geleden een bokspartij plaats tussehen twee negers, genaamd Mc. Henry en Martin, die in zes ronden zou ge streden worden. In de derde ronde ech ter gaf Mc. Henry zijn tegenpartij zulk een hevigen stoot op de hoogte van het hart, dat de ongelukkige oogenblikkelijk dood ter aarde viel. KLOETINGE 6 Mei. BIGGEKERKE 8 Mei. KAPELLE en 's HEER ABTSKERKE 10 Mei. GRIJPSKERKE 9 Mei. - WESTKAPELLE en SCHORE 12 Mei. VEERE en VROUWEPOLDER 15 Mei. Van 4 en 5 Mei 1899. MIDDELBURG- Ondertrouwd: G. van Nederveen jm. 25 j. en A. de Vries jd. 30 j. J. de Vries jm. 22 j. en A. M. Pundke jd. 26 j. A. M. Steendam jm. 34 j. en C. Wisse wede 36 j- B. Wientjes jm- 25 j. en J. Raats jd. 27 j. J. Lievense jm. 21 j. en J. Labruijère jd. 24 j. Getrouwd: P. Wisse jm. 21 j. en M. C. Kok jd. 22 j. BevallenJ. W. Boone geb. Suvaal z. A van der Plank geb. Loch d. M. P. van Beveren geb- Dumasjj d. OverledenM. S. Ladenberg vrouw van G. Simons 50 j. L. I A. Poelman man van P. Westenberg 53 j. N. Mulder 13 j. d. L. J. Hendrikse man van P. Koets 76 j. J. C. van Sluy's vrouw van D. L. Broeder 54 j. J. Geelhoed 3 weken d. GOES. Ondertrouwd3, Jan Leys 24 j. jm- te Kloetinge en Sara Johanna de Vos 27 j jd te Goes. Gehuwd: 4, Jan van Liere 27 j. jm. te Kloetinge en Marina Johanna de Bokx 26 j. jd. te Goes. Pieter Adriaan Le Coq 24 j. jm. en Jannetje van Zweden 25 j. jd. te Goes onlangs te Amsterdam- Engel Barbier 29 j. jm. en Jacomina Noels 27 j. jd. Judocus Kopmels 39 j. wedr. van Aaltje van der Horts en Jannetje Johanna Cornelisse 28 j. jd. Eduard Janssens 26 j. jm. en AnnaBlondel 22 j. jd. Hubertus Johannes Jacobus Hoffmans 31 j. jm. te Middelburg en Hendrica Vermeule 28 j. jd. te Goes onlangs te Middelburg. Geboren: 4, Jan Pieter z. v. Jacobus Bruggeman en Huberdina Vermeule. Over de maand Apiil 1899. COLIJNSPLAAT. Gehuwd27, Jacob Ta- zelaar 25 j. jm. en Pieternella de Regt 24 j. jd. Geboren 5, Marinus z. v. Pieter Hendrik Tazelaar en Maria Koster. 6, Helena Bas- tiana d. v. Tennis Gerard SehiKker en Geertruida Maria van de Linde. 7, Pieter nella Wilhelmina d. v. Pieter de Wit en Paulina Platschorre. 10, Izaak z. v. Maria Platschorre. 11, Marinus Cornells z. van Bastiaan Cornells Touw en Magritha Baren dina Koole. 14, Maria d. v. Cornells van der Weele en Magritha Neeltje Kunst. 22, Barendina Maria d. v. Izaak Daniel van der Weel en Barendina Maria van Leeuwen. 23, Jan Jacobus z. v. Izaak Grijspeere en Elisabeth Schoonaard. 24, Marinus Cornells z. v. Cornelia Janse en Pieternella Maria de Jonge. 30, Pieter z. v. Leendert Goulooze en Hendrika Gou- looze. Overleden8, Neeltje Klinke 81 j. wede van Adriaan Sanderse. 20, Christiaan Willem 8 mnd. z- v. Jacob Huige en Neeltje Kunst. 28, Pieter Kramer, j. man van Anna Hollestelle. 29, Leendert de Smit 50 j. man van Lena Heijstek. BRU1N1SSE. Getrouwd: 17, C. J. van dor Have 34 j. jm. en J'. M. van Meurs 30 j. jd. Geboren4, Johannes z. v. J. Okkerse en P. de Waal- 6, Anthonie z. v. P. A. de Koning en E. 0. de Jager. 15, Marinus z. v. J. Labeur en M. Schoenmaker. 17, Marinus z. v. A. Bal en M. van de Velde. 18, Adriaantje d. v. L. Kleppe en J. Stoutjesdijk. Johannes z. v. W. Hanse eu J. van der "Werf. Matthisia d. v. J. D. de Korte en M. Brandt. 23, Aartje Pieternella d. v. D. Meulenberg en A. de Loofï. Overleden: 2, Johannes Jan Voshol 59 j. man van Elizabeth Duijnhouwer. 22, Marinus 7 dg. z. v. Jacob Labeur en Maria Schoenmakers. VLISSINGEN, 5 Mei 1899. Boter f 1.— a f .90 pur kilo- Eieren f2.S0 a f 3.- per 104 stuks. MIDDELBURG, 4 Mei 1899. By weinig aanbod werd heden bijna uit sluitend tarwe geveild, die bij goede vraag hooger werd betaald en in puike soort tot 16.25 a f 6.30 werd geveild. Rogge en Gerst niet aangevoerd. Paardeboonen werden tot f6,50 a f 6,60 aangeboden. Witte-en Bruine boonen met weinig aanbod f 11.50 betaald. Groene erwten in kooksoort tot f7.50 a f8 geveild. Kroonerwten zyn als opgeruimd te beschouwen. Boter 1 80 a t—.90 per kilo. Eieren f2.60 af per 100 stuks. Wegens den invallenden feestdag op 11 dezer zal de volgende markt worden gehouden op Woensdag 10 dezer. ZIERIKZEE, 4 Mei 1899. BOTER. Hoogste koers f—.50 a f Laagste koers f .40 a f.KIPEIEREN Hoogste k ers f - .671/2 af—Laagste koers f-.45 a f-.- EENDEIEREN. Hoogste koers f 871/3 a f—Laagste koers f .70 de 25 stuks. Dinsdag 9 Mei. Groedc, bij wed. Vroon door not. Ham- macher inspan 1 uur. Zontelaiide, 1 uur bij wed. A. de Wijze door not. Loeff I zwart ruinpaard oud 13 jaar, 3 baatgevende melkkoeien, 1 vaars oud 14 maanden, 1 vaarskall 2Va maand, 1 lam menwagen met toebehooren, driewielskar, lemoenkar op veeren, (jsb ik, marktwagen met vaste kap, 2 ploegen, 2 eggen, 3 afstekers, spekstander, paardenwant, landbouwers band-, zolder- en melkgereedscbappen, en wagenhuis ter verplaatsing. WTcensdag 10 Mei. doe», 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann salanameublement, canapé, 6 stoelen, 2 fauteuils, notenbouten tafel, statiegordijnen met garnituren, maho niehouten kabinet, kasten, vloerkleeden, karpetten, koper-, glas- en aardewerk, gewe ren, sleopnet enz. alles van mevr. de wed. Jansen te Wissenkerke. Vrijdag 12 Mei. Wolfertsdijk, Veer voor 0. ®n J. v. Damme door deurw. Hollmann 10 uur 277 tweemeterszeeften, 40 elszeeften, 600 pan nen, kolders, gewichten, bascule, brandhout-, verplaatsbare loods 10 M., breed 5 M. LAATSTE BERICHTEN. Krabbendijke. Benoemd tot hoofd der te stichten Christelijke school alhier den heer Jan de Koning hoofdonderwijzer te den Hoef gem. Mijdrecht. Men seint ons uit Nieuwertdijk Heden middag te 2 uur had de be grafenis plaats van den zoo onverwacht ontslapen wethouder den heer J. den Boer. Zeer vele belangstellenden woon den deze indrukwekkende plechtigheid bij. Aan de groeve voerden het woord de heeren ds. Goedbloed van hier, dg. Brink van Almkerk, prof. Wielenga, oud leeraar der chr. ger. kerk, alhier, ds. Voigt van Raamsdonk, de heer B. M. den Boer uit Goes, die den overledene herdacht als secretaris van „Bloemendaal", ds. Lindeboom uit Sprang namens de classisM. Smink, hoofd der school en oud-collega van den overledene en de heer Silleviluit Den Haag, welke laatstgenoemd» namens de familie Jankte voor de belang stelling en deelneming.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5