Woon-enWinkelhuis OPENBAAR VERKOOPEN OPENBARE VERKOOPINGEN MELKERSINSPAN, ERF UIT DE PERS. Teil spoedigste gevraagd twee Kleermakersknechts eenigszins met het vak bekend. Adres: J. Donner-Meijler te Goes. Afloop Verkoopingen, enz. Burgerlijke Stand. Woensdag 19 April 1899, openbaar verkoopem: r*.. DEN Vrijdag 21 April 1899, in het openbaar te verkoopen Meubelen en Huisraad Openbare Verkooping op Dinsdag 25 April 1899, H E T Vrijdag 28 April 1899, net onderhouden tYleubilaire en verdere huishoudelijke Goederen. ïlet iale eze lag Door na de mol winter is, en blijft leven, voorraad- ten plat- kwamen, landbouw- spreken in het nut van chen, dat in tenetend dier 's Craven- eneesheer in i heer Lim en vreemden ituraliseerden lolitie op het dronken man het Duiv els- man Ide die 'reyfus eambten greep mee voor zag pper van een n liggenden was op zijn l te hebben dekking, dat es den boel kachel aau- ïippers brood zijn knecht! denzeifden. r ontvreemd rijnt, door de de Engelsche stad te ont- illen. De plek n worden. De tis leden, zijn Halfijeh en ten zuiden gerplaats en sche brigade, or de expe- schijnt nog blij ven als sche troepen el of althans roepen zullen tot aan het chalief. De oepen zouden itsche Darfur Iet plan tot gskanaal tns- den Grooten het smalst is, het bekende rankrijk een van zijn werd reeds sn president maatschappij m een kanaal Bij gebrek ppij spoedig 89 opnieuw en geroepen idende werk- ïgen en de en zou, be- nuari is door iet wetsvoor- t den bouw erd besloten, rodigd, schat i aarbij wordt iwerk in zes ïaal big ft van ftown in het >au van den t dan door le verhooging aterscheiding itmaakt. Deze n lengte van gebroken. Ze en het niveau gelegen, doch raagt 123.14 ind van 50,47 de San Juan- j dat van de irder liggende rspiegel plm. verval van o San Carlos torden. het Nicaragu- t dal van de 3 meter hooge water van en volgt dan aan de haven ceaan. Door in dit ge- kanaal van 271,46 kilo als het gepro- rvan de lengte >t. Toch zul- er zijn, daar kilometer is grond op de likt tot in- 3. De diepte meter bedra- =,38 tot 36,57 n-Juanrivier, ren onderno- r- j Militaristische willekeur. Onder dit opschrift schrijft de heer N. Oosterbaan in de Meer- en Amstelbode Toen in December van 't vorige jaar de begrooting voor Oorlog behandeld werd, wees o. m. de heer Seret er op, dat het aantal vrijwilligers in dienst sterk afneemt. In een paar jaar tijds bedroeg dit getal niet minder dan 572. Ook het kader, de onderofficieren in 't bijzonder, trachtte den dienst te verlaton, zoodra het daartoe de kans maar eenigszins gunstig oordeelde. Onze sergeants kregen tegenzin in hun werkkring. Immers, zoo oordeelde de heer Seret werden „afgebeuld" en hadden weinig kans op bevordering. Ook met pensionneenng werd al zeer verwonderlijk omgesprongen. De militaire pensioenraad heeft dan ook in de wande ling den weinig vleienden naam van Bloedraad" De minister weersprak de klachten in zijn antwoord weinig afdoende. Ook hij betreurde o. m. de weinige kansen op bevordering. Maar wat te zeggen, wanneer die kan sen nog geheel worden afgesneden, zoo als nog dezer dagen plaats had met een verdienstelijk fourier onderofficier Uit zeer betrouwbare bron vernamen we het volgende, waarop we eens pu bliekelijk de aandacht vestigen, ten einde de vraag toe te lichten, hoe het komt, dat de onderofficieren wanneer ze daartoe de kans zien, zoo spoedig mogelijk een burgerbetrekking zoeken. De bedoelde fourier ligt te Maarden, 3e Regiment Vesting-Artillerie, 8e Com pagnie. Commandant van dat Regiment is de kolonel Westhoff te {Amsterdam, com mandant van de Compagnie is de heer v. Leeuwen te Maarden. Reeds in '95 had die fourier met gun stig gevolg examen afgelegd voor sergeant majoor, maar hij kon dadelijk niet geplaatst, omdat er geen plaats vacant was. De tegenwoordige Generaal Moorrees, thans inspecteur der artillerie, was toen kolonel. Die bekwame hoofd-officier had den be doelden onderofficier tot den cursus voor seigeant-majoor toegelaten en hem een nommer van aanstelling toegekend. Vier jaar heeft die fourier op zijn aanstelling gewacht. Zijn nommer was nog maar steeds niet aan de beurt. Maar geen nood, ein delijk zou dan toch de lang verwachte dag komen. Hoe moeder er op gehoopt had, dat haar man straks met iuiee dubbeltjes per dag zou worden verhoogd en na driejaar nogmaals 30 cent per dag opslag zon krijgen. Een halve gulden per dag meer dan nul. Manlief stond immers bij zijn meerderen goed in de pas In '96 was hij toegelaten tot een reëngagement van 6 jaar, wat een groote uitzondering is, en in '97 had hij nog de medaille in brons ontvangen. Van dien kant was er dus geen wolkje aan de lucht. Te goeder naam en faam stond de fourier bekend, zelfs buiten de kringen van het militaire leven 1 Eindelijk kwam dan ook de lang ver wachte dag De fourier wordt geroepen bij zijn kapitein De aanstelling! Vreeselijke ontnuchteringGeen aan stelling Integendeel, zijn nommer doorge haald, hij wordt geen sergeant-majoor! In koude, officieele, militaire taal, verneemt de man, dat zijn vooruitzichten met één pennestreek door den kolonel Westhoff te Amsterdam zijn vernietigd, niettegenstaande zije compagnies-commandant Diet ongunstig over hem had geschreven. Maar toch niet zonder reden, zal wel licht gevraagd worden! Meen, niet zonder reden. Acht jaar geleden, in '91, had de fourier straf gehad. Geen onteerende straf, want dan natuurlijk had de toen malige kolonel, thans Generaal Moorrees, hem geen nommer van aanstelling toege kend en hem niet tot den cursus toegelaten Dan was hem geen nieuwe diensttijd van zes jaar toegestaan. Militairi8tische willekeur. De eene kolonel belooft vier jaren geleden, dat hij zal worden aangesteld, zoodra er plaats is- Er komt plaats, de man heeft in dien tijd uitstekend opgepast en de nieuwe kolonel slaat de ijskoude hand aan den thermometer van het levensgeluk des minderenZoo wordt men in dienst, om een militairen term te hebben „verwerkt" 't Heeft den man zoo aangegrepen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. We dringen aan op een nauwkeurig en gestreng onderzoek. We vragen recht voor dien fourier. We laten van dit nummer een exemplaar zenden aan ZExc. den Minister van Oorlog. We verzoeken de dagbladpers er op te wijzen, opdat in Nederland niet zonder ons protest onrecht worde geplaegd aan den militair, die zichzelf niet verweren kan. De opleiding van het kader kost daar enboven veel. Wanneer zoo met die mannen geleefd wordt, is dat vermorsen van 's lands geld. We zeggen de dagbladpers en de week bladen, welke ons artikel aan de lezers voorlegden, daarvoor dank. We herhalen: zonder ons protest worde geen onrecht gepleegd aan den militair, ^'u z'iCl? ze,f n'et verweren kan. Het kader van ons leger heeft eigenlijk geen rechtspositie. Een sergeant staat Steeds op de wipplank. Bijna altijd, hangt dreigend het zwaard boven zijn hoofd: ge moogt niet bij teekenen, ge moet er zonder pensioen tusschen uit. Een werkman, die op den eenen winkel gedaan krijgt, zoekt een nieuwen baas. Maar een sergeant, die gedaan krijgt, kan in zijn vak niet bij een anderen patroon terecht. Daarom durven die mannen niet prote steeren tegen onrecht, dat ze op elke schrede van hun weg ontmoeten. Waar de pers het echter ontmoet is protest plicht. Men heeft in dit geval gevraagd was de bedoelde fourier wel bekwaam genoeg? Ook daarop is slechts bevestigend te antwoorden. De man deed van 16 No vember 97—8 Februari '98, tengevolge van ziekte van een ander, reeds dienst als sergeant-majoor. In dien tijd viel het moeilijke „jaarwerk," dat niettemin ten genoegen der chefs werd verricht. In December van '98 werd hij dan ook weer een week als zoodanig aan 't werk gezet. We verwachten stellig van ZExc. den minister van oorlog, van wien we in dezeu| een hoogen dunk hebben, dat hij het bewijzen zal: „Er zijn nog rechters in Berlijn!" De zaak is reeds in onderzoek. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Heden den 8 April" overleed onze geiiefde Moeder, Grootmoeder en Behuwdgrootmoeder NEELTJE KLINKE, wed. A. Sanderse. in den ouderdom van circa 82 jaar, te Colijnsplaat. A. KODDE en verdere familie. Veere, 11 April 1899. Eerst door afwezigheid geplaatst. Zaterdag 15 April. Nieuw<lorp, door deurw. Hollmann 10 uur op de Kaai afbraak. Dinsdag 18 April. middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Verhulst meubelen. Inl. de Groot en Hondius. Vlissingen, Koudekerksche straatweg bij wed. J. Stroo door not. de Maret Tan melkersinspan, 4 baatgevende melkkoeiei 11 uur. middelburg, Notarishuis door not. Ver hulst 10 uur meubelen, tapijten, behangsel, papier. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 19 April. Clinge, door not. Rijsoort van Meurs ook volgende dagen voor gebr. Geluk en Brujjnzeel Louisapolder inspan 45 paarden, 115 stuks hoornvee N. H. ras, landbouwar- tikelen en huisraad does U uur in de Prins van Oranje voor mr. W. Dicke door deurw. Hollmann de mèubelen van dhr. Drijfhout, o. a. maho niehouten linnenkast, schrijfbureau, stoelen buffetje, enz karpetten, tapijt enz. Oost-Souburg, op Vluchtenburg door not. Tak 3 uur een heerenhuis op die hofstee voor afbraak. Te zién. Vrijdag 21 April. Veere, straatweg 10 uur bij Caljouw door not. Huvers en Wisboom Verstegen 1 vos ruinpaard 11 jaar, 1 zwart merriepaard 13 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 2 half jarige vaarzen, 4 kweekkalvers, 2 schapen met lammeren, menwagens, driewielskar, ploegen, eggen, blikken teelen, mutsaard, eikenhouten kabinet, tafelkast, fornuis enz. middelburg, Veersche Rijweg bij Abr. Caljouw door not. Huvers inspan als Maandag 24 April. middelburg, uur door not. Verhulst bij P. Kempe, inspan als: Dinsdag 25 April. Goes, half 8 voor den heer Wolfers door not. Mulock Houwer in de Prins van Cranje een winkelhuis Ganzepoortstraat 290 cA. Te zien alle werkdagen 3—6 uur. Vlissiugen, door not. de Maret Tak 's avonds 8 uur in de Oude Vriendschap onroerende goederen van de erve Bok in 14 perceelen. middelburg, door not Tak bij uur inspan als Woensdag 26 April. middelburg, Rouaansche Kade C 134 door not. Tak 10 uur inboedel. Inl. de Groot en Hondius. Oost-Souburg, uur hij C. Janse door not. Loefï inspan als Donderdag 27 April. mke, li uur bij dhr. Luijk door deurw. fioiimann 9 jonge paarden, aftandspaarden, 6koeien, alle gekalfd van Je kalf, 10zwart, bonte kalfvaarzen, 9 vaarzen Holl. ras, enz Vrijdag 28 April, v/' j Veere door not. Huvers 1 uur bp wed. C. Bal 1 anderhalf jarige vaars, 4 geiten, kippen en haan, landbouwge reedschappen, aardappelen mutsaards en meubelen. mcliskerke, hp K. v. Sluijs uur door not. Tak en Loefï inspan als Dinsdag 2 Mei. Oost Souburg, bij A. Wielemaker uur door not. Loeff inspan. Woensdag 3 Mei. meliskerke, bii Vreeke door not. Tak en Loeff uur inspan als Vrijdag 5 Mei. Vlissingen 10 uur bij D. Stroo Bosch- weg Maldegem door not. de Maret Tak inspan als 1 zwart merrietiaard met veulen, 1 bruin ruinpaard oud 8 jaar, 1 zwart merriepaard oud 12 jaar, 14 baatgevende melkkoeien, 1 anderhalfjarige en 1 jarige vaars, 1 kalf, 1 stier oud 14 maanden, 2 vette varkens, 2 mestputloopers, 1 schaap met 3 lammeren, kippen en banen, markt wagen op veeren, 2 menwagens, melkkar- driewielskar, ploeg, 5 eggen, enz. landbouw- melk en ste]gereedschap, 1000 doornenmut- saards, melkkarnen, meubelen, huisraad enz. Mei. Tboleu, door not. v. Steer bergen uur voor dhr. J. W. Wagtho op de hoeve Ostrea inspan als 16 paarden, 18 melkkoeien, 3 vette koeien, 8 tweejarige ossen, 16 twee jarige vaarzen, 10 eenjarige ossen, land bouwgereedschap, stoomdorschmachine van 6 paardekracht enz. Waarde. Maandag werd door 't bestuur van 't waterschap Waarde aanbesteed het los sen en mennen var, 2.25 Mr. grint. Inschrij vers voor het lossen M. de Leeuw f0,32 F. Louisse f0,26' L. v. Koeveringe f 0,25s A. Koeman f0,25. Inschrijvers voor het vervoer N. J. Overboek f 0.59s Ch. Dy'I f0.47 H. Bom 10,45. Gegund aan de laagste inschrijvers. Zijpe, Heden Woensdag werd door het bestuurder waterkeering van het cal. wa terschap Bruinisse het herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1900 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingsw9rken met e6n dijksverzwaring aanbesteed. Inschrijvers de heercn Jan Geluk Tholen f14867, Jacob Geluk Tholen f14877, G. Bolier Soherpenisse f 15070, A. van Pope- ring Bruinisse f 15090, P. van Genk te Ber gen op Zoom f 15300, C. M. Kleppe, Poort vliet f15650, C. de Wilde Kattendijke f15890 P. J. Visser Hansweert f 15998, M. Franken N ordwelle f16090. Gegund aan Jan Geluk Terneuzen. Dinsdag werd door de notarissen van der Moer en Diegmans publiek geveild ten verzoeke var de erven P. van Damme een woonhuis met schuur en erf groot 1 A. 45 cA. Kooper hiervan werd dhr. Anth. Leenhouts te Terneuzen voor f2370 plu-, 8 pCt. onkosten. Heinfcenszand. Heden Woensdag werd door not. van der Kloes publiek verkocht een woonhuis, schuur en erf groot 6 A. 50 cA. van den heer P. Steen'oaKker voor f 1652 benevens 8V2 pCt onkosten aan den heer H. Koopman alhier. Van 11 12 April 1899. MIDDELBURG. Getrouwd: A. R.H. van Steenhuijsen jm. 25 j. en J. E. Raats jd. 29 j. E. A. J. M. Eschbaum wedr 36 j. en P. J. Sal berg jd. 21 j. Bevallen E. van der Roost geb. Schouten z A. de Rijke geb. Beckers d. M. A. Nellen geb. Pijnenburg z. OverledenC. Verwer vrouw van P. W. de Jonge 62 j. A. C. Lugte vrouw van W. F. Corné 48 j. J. J. Kleinepier 3 wk. d. GOES. Geboren 11, Elizabeth Jacoba d. v. Adrianus Schoonen en Mathilda Johanna Stokman. 12, Jozias Smptegeld z. van Jozias Smjjtegeld Bedet en Maria Ossewaarde. Overleden 11, Theodorus Benedictus Ber gervoet 19 j. ong6h. Over de maand Febr. en Maart 1899. KOLIJNSPLAAT. Ondertrouwd 5, B. J. Maren 25 j. jm. te Rotterdam en M. C. Kole 22 j. jd. 19 Febr., H. de Bruin 55 jaar wedn. van M. Heijboer en M. Witte 36 j. jd. te Middelburg. - J. Moorenburg 27 j. jm. te Rotterdam en C. Hollestelle 23 j jd. Gehuwd: G. N. Ch. Israel 27 j. jm. en S. de Regt 26 j. jd. 2 Maart, H de Bruin 55 j. wedn. van M. Heijboer en M. Witte 37 j. jd. te Middelburg. Geboren16 Febr., Leendert en Cornells tweel. z. v. J. Slimmen en J. Priester. 25 Febr., Adriana d. v. J. de Waard en S. Bouterse. 1 Maart, Jan Johannis z. van P. Hoogerheide en C. Verburg. 20 Maart, Jan z. v. W. Adriaanse en J. Lems. 26, Maait, Abraham Anthonie z. v. A. Hooger heide en W. Hollestelle. 27Maart, Pieter z. v. Th. Witter en J. Clement. OverledenAdriaan 30 dg. z. van A. de Pree en M. de Vos. Johanna van Schaik 72 j. vrouw van A. de Waard. Jozina Wilhelm na 5 mnd. d. v. J. de Looff. 3 Maart, Leendert z. v. J. Slimme en J. Priester. 6 Maart, Levinus de Putter 39 j. man van P. A. Hottinga. 13 Maart, Willielmina Cornelia 4 jaard.v. I. Gifjspeere en E. Sehoonaard. Levenloos aangegeven16 Maart, een zoon van Abr. Visser en A. Merison. Over de maand Maart 1899. RILLAND-BATH. Gehuwd 23, Jacobus de Hamer 23 j. jm. en Maria de Ruiter 23 j. jd. 30, Jacobus Moerman 26 j. jm. en Pieternella Sentse 22 j. jd. Geboren 3, Catharina Cornelia d. van Jacobus Johannes Kalle en Paulina Tieleman. 8, Marinus z. v. Kornelis Harthoornen Leuntje Walraven. 10, Anthonina Marina d. v. Jacobus Nagelkerke en Kornelia Kanaar. 11, Catharina Maria d. v. Johannes Overbeeke en Elisabeth Linders. 16, Maria d. v. Paulus- de Schipperen Janna Pieter nella Dronkers. 18, Leendert Geerardus z. v. Ferdinandus Meijer en Maria Hendrika van Breen. 24, Jannetje Gerardina d. v. Marinus Kok en Cornelia Helena Dron- keis. 30, Geertruida d. v. Hendrik West- strate en Cornelia Minnaard. 31, KlaziDa Adriana d. v. Dirk Moeliker en Lucretia v. d. Klooster. Overleden 2, Cornelia Johanna Bierens 72 j. eerst wede van Adolf Geri, daarna van Leendert Boudeling. 19, Maatje 5 wk. d. v. Cornelis Vermerris en Jacoba Bras. 21, Janna Blok 67 j. geh. met Adriaan Traas. 27, Lammert Nanna van der Wall 84 j. weduwnaar van Gesina Nicolina Tammen. KRABBENDIJKE. Geboren: 9, Francois v Abraham Nieuwenhuize en Maatje de Vrleze. 15, Nicolaas z. van Adriaan Lobbezoo en Jacoba Krombeen. Johanna Cornelia d. v. Pieter Vogel en Janna De Hamer. 17, Catharina Jacoba d.v.Andries Cornelis Zuidweg en Jacoba Fdius. 25, Johanna d. v. Jan Kole Cz. en Barbara Kloosterman 27, Andries Adrianus z. v. Jan van Luik en Tona Josina Witte. Overleden: Cornelia Catharina 2 j. d. van Jan Welleman en Geertruia Kornelia Krijger. 10, Adriaan Verschuure 46 j. man van Maria Meeuwse Jacob z. van Nicolaas Lobbezoo en Marina Zweedijk. MA B KT B KR 1C UT EN. VLISSINGEN, 11 April 1899. Boter f 1.15 a fl.05 per kilo. Eieren f3.— af—.— per 104 stuks. GOES, 11 April 1899. De aanvoer van granen was ruim voldoende daar de vraag gering was. Oude Tarwe f a f - Nieuwe Tarwe f 6.— a f 6.20. Rogge f4.90 a f5. Winterg. per 100 kilo f7.50 a 17.80. Zomergerst per 100 kilo f 7.40 a f 7.60. Haver per 100 kilo f6.— a f7.— Bruineboonenf 9.25 af 10. Paardenboonen f af—. Koolzaad f a f —.—.GroeneErwten f7.— af7.50. Versche Boter f—.35 a f—.45. Eieren f .62V2 a f—.80. Op de veemarkt waren aangevoerd 40 stuks hoornvee, meest ter bestemming voor de weide. De handel was echter slap. DRIEWEGEN, 10 April 1899. Op de alhier gehouden veemarkt waren aangevoerd 13 stuks rundvee. Handel slap. OOSTBURG, 12 April 1899. Oude Tarwe f —.—af NieuweTarwe 6.00 a f6.30 N. Rogge f5.20 a f5.30 N. Wintergerst f 8.20 a f8.50 per honderd kilo Zomergerst f 7.80 a f 8.20 per honderd kilo. Haver per 100 kilo f6.50 a f 7.-. Kookerw- ten faf Erwten faf Paardenboonen f6.40 a f6.60. Waar 't niet er bij staat, is de prijs per II.L. Rotterdam, 10 April. Ter graanmarkt van Maandag was de beweging in binnen- landsche granen als volgt: TARWE, waarvan de aanvoer nog al be- teekenend was, meest lager worden afge- ge\en, doch het aangebodene was niet ge heel op te ruimen. Per heet. f5 50 a f6 60, extra puike kwal. nog daarboven, en per 100 kilo f7.40 a f8.10. Canada-tarwe werd verkocht van f5 tot f 5.40. ROGGE alsvoren. Per heet. f4.60 a f5.20. GERST. Winter- flauw, per 100 kilo f 7.50 a f 8. Zomer- eveneens flauw. Per hecK f4.50 a f5 en per 100 kilo f7.60 a f7.90. Che\alier- onveranderd. Per heet. f5 a f6. HAVER verkeerde in vastere stemming. Per heet. f3 a f3.80 en per 100 kilo 17.25 a f7.35 en betere soort f7.40 a f7.60. PAARDENBOONEN beter gevraagd 5.75 a f6.35. WITTE BOONEN onbegadigd; de kleine vraag bepaalt zich tot consumtie. Per liect. f9.50 af 10.50 en extra puike nog daarboven. BBUINE BOONEN in de beste kwal. on veranderd, overigens lager. Per heet. 18 a f 10.50 en extra puike nog daarboven. BLAUWE ERWTEN alsvoren. Kooksoort per heet. f7 a f7.50 en extra puike daar boven. Niet-kokende f6.50 a f6.75. KANARIEZAAD zonder handel, f5.50 a f6.75. ZEEUWSCHE EIEREN f3 a f3.10. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer ca. 2000 balen, meerendeels voor het binnenland ver kocht a fl per 60 kilo. MAIS per 2000 xilo: Amerik. Mixed f 102, f 100 dito langs lichter f 101, f 99 dito uit stoomboot f99; dagelijks gewacht f98; stoomend f98, f 95.50; Foxanian f 100Odessa uit zeeboot f98. MEEL. In de afgelooren veertien dagen was de stemming aanvankelijk vast, doch door de feesrdagen ging er weinig cm. In het laatst der vorige week ging het prijs- avans wederom verloren. Heden markt onveranderd. Rotterdam, 11 April. Terveemaikt van Dinsdag waren aangevoerd 2730 runderen, 604 vette, 814 nuchtere kalveren, 262 schapen, 675 varkens, 328 biggen. De pryzen waren als volgt: Runderen le kwal. 62, 2e kwal. 52, 3e kwal. 40. Kal veren le kwal. 94,2e kwal. 80. 3e kwal. 70 Schapen le kwal. 62, 2e kwal. 50, 3e kwal 40 Varkens le kwal. 35, 2e kwal. 33, 3e kwal. 30 cent. Voor al de belangstelling, welke mij op mijn tachtigsten jaardag ten deel viel, betuig ik mijnen hartelijken dank. Ma. LENSHOEK VAN KERKWIJK. Goes, 12 April 1899. De deurwaarder HOLLMAMN te Goes zal op des voormiddags om 11 uren, in „de Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van den WelEdGestr. heer mr. W. Dicke aldaar, VERKOOPEN: mah. Linnenkast, dito Schrijfbureau,' 6 mah. Stoe len met zwarte pluchen zittingen, Weener- en an dere Stoelen, Luierstoel, mah. Buf fetje, mah. en andere Tafels, Boeken rekje, Tapijt, Karpetten, Spiegels, goe de zwarte Iransche Pianino (soufleto), Flacon met gouden dop, Wijnkur- ken met zilveren garnituur, Boek werken, Paraplustander, 2 Ledikan ten, 2 Bedden met toebehooren Hanglampen, Pendule, Kinderwagen, Statiegordijnen, 2 Haarden, Keu kenkachel, Keukengereedschap, Glas- en Aardewerk enz. enz. Alles behoorende tot den boedel van den heer S. Drijfhout te Goes. KIJKDAG Dinsdag te voren. De Notaris P. DE MARET TAK zal op Donderdag 18 April 1899, voorm. 11 uren, aan de woning van de Wed. J. Stroo—Ceschiere, nabij den Koudekerkschen straatweg in het bestaande in4 baatgevende Melk koeien, Kortmolen. Melkersgereed schap en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. De Notarissen HUVERS en WISBOOM VERSTEGEN, zijn voornemens op voormiddag 10 uur, op de hofstede van Abr. CALJOUW Senior aan den kruis weg nabij den straatweg van Middelburg naar Veere, 1 Vos Ruinpaard oud 11 jaar, 1 Zwart Merriepaard oud 13jaar, 6 extra baat gevende Melkkoeien, Kalfvaars, 2 V» jarige Vaarzen, eenjarige Vaars, 4 Kweekkalveren, 2 Schapen met Lammeien, 3 Varkens, 40 Kippen en Haan, Hond met hok, Marktwagen op vee- ren, Menwagens, Driewielskar, Ploe gen, 8 Eggen, Veldgang, Sleepdeur, Windmolen, Kortmolen, Srujbak, Karn, Roomtonnen, liotertobben, Emmers, 20 blikken Teelen, Maten, Gewichten, Balans, Kruiwagens, Ladders, Paardentuig, Zakken, Vaten, Tobben, 1600 Mutsaard, Stal- en Zoldergereedscbappen, Hooi, Strooi, 100 bossen glui. Benevens w. o. Eikenhouten Kabinet, Tafel kast, Tafels, Stoelen, Spiegels, Bed, Kachel, Fornuis enz. Alles breeder bij biljetten. 's avonds te 7Vs uur, te G o e s, in „de Prins van Oranje", ten overstaan van den Notaris MULOCK HOUWER, van: te Goes aan de Wijngaardstraat wijk A no. 200, groot 1 A. 56 cA., behoorende aan M. B. Schippers. Te aanvaarden 1 Juni 1899, De Notaris DE RONDE BRESSER zal op te Heinkenszand, ten verzoeke van den Heer Jacs. Dominicus, aan diens woonhuis in het des voormiddags IO uren, 5 baatgevende Melk- koeien, vare Koe, 1 w Varken met Biggen,! Kapwagen, 1 drielings Boerenwagen, 1 Lamoenkar. 2 Eegden, eene partij Melkers- en Stalgereedschappen, Stampbak en Stamper, Kookfornuis, Slijpsteen, Alheiningdraad, Boogzaag, Reepen, Pmijen, Zwingen, Ratten- woning en 2 Rijtuiglantaarns en des namiddags I uur, EENE PARTIJ alsKabinet, Tafels, Stoe len, Klok, Kachels, Ledi kant, Karpetten, Matten, Vloerzeil, Glas- en Aarde werk, IJzeren Vuurmand, Droogrek- ken, Waschbank, Meelbuil, koperen Balans en Schalen, Boterschalen met staander, blikken Doozen en Bussen en hetgeen verder zal worden te voorschijn gebracht. De Meubelen zijn te bezichti- tigen van 12 tot I uur op den dag van verkoop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3