KERKNiTiïws] SCHOOLNIEUWS. OPENBARE VÈRKOOPINGEN RECHTSZAKEN gemakkelijk schreeuwen, om iets dat hij zeker wist toch niet te zullen verkrijgen. Waarlijk bij de ontdekking van dergelijke grootspraak en verwaandheid is 't niet gemakkelijk aan Rogets andere verklarin gen groote waarde te hechten. De verklaringen van Hartmann moeten wel een diepen indruk nalaten. Stellig kan de volzin „ik ga vertrekken naar de manoeuvres" in het bordereau niet van Dreyfus zijn, zegt hij, want deze ging niet naar de manoeuvres en wist ook niet dat hij er heen ging. De Telegraaf vei taalde heden ook de ver- hooren van de generaals Mercier en Billot, oud-ministers van oorlog van welke ver- hooren dat van Hartmann bovengenoemd de tegenspraak isde lezer houde dit wel in 't oog. Generaal Mercier verhaalde hoe hij door 't bekende briefje „ee canaille de D." er toe gekomen was om Dreyfus te doen ar resteeren, en aan Commandant Du Paty de Clam een nader onderzoek op te dragen. Du Paty heeft aan Dreyfus eenige vol zinnen gedicteerd, ten einde uit het schrift van Dreyfus te kunnen opmaken of die de schrijver was van het bordereau. Du Paty dicteerde eerst onbeduidende woorden om allengs te komen tot mede- deelingen, welke het bordereau bevatte. Op dat oogenblik openbaarde zich bij Drey- us een duidelijke onrust, welke volgens de meening van du Paty de CUm, vol doende aanwijzing van schuld bevatte om een arrestatie te rechtvaardigen. Van de vier door de regeering aange wezen experts (schriftkundigen) meenden drie dat Dreyfus de schrijver was en deze zelf erkende dat zijn schrift veel op dat van het bordereau leek; toch heeft hij tot het laatste alle schuld ontkend. Mercier heeft door Du Paty aan Dreyfus laten zeggen dat hem een verzachte straf wachtte, indien hij bekende wat hij eigenlijk gedaan had, maar Dreyfus heeft niet willen spreken en toch was er het grootste be lang aan verbonden te weten, wat hij had uitgeleverd, met het oog op de omwerking van het mobilisatie-plan, waarmede men toen bezig was. Evenwel is het een interesaut feit om te vermelden. Gedurende al de debatten had men nooit gesproken van de relatie's van Dreyfus mst de buitenlandsche mili taire attachésmen had er slechts vage zinspelingen op gemaakt. Evenwel, tijdens zijn onderbond met commandant du Paty, had Dreyfus een aanval van drift en riep uit: „Die twee militaire attache's, zou ik elk een dolk in de keel willen steken „Van wien spreekt gij vroeg de comman dant „Van hen van het Drievoudig ver hond'." „Maar zijn er drie „Telt Oosten rijk dan niet mee Commandant du Paty deed mij dadelijk mededeeiing van dit voorval. Zoo zegt Marcier en op de vraag van den president of Dreyfus niet bloot een daad van uitlokking kan gepleegd hebben (amorgage stukken afstaan met 't oogmerk om andere ervoor in de plaats te krijgen) antwoordde hij dat zilk een daad door het ministerie niet zou zijn geautoriseerd. Het bovenstaande gesprek acht hij een bewijs voor 's mans scbuld. En ook dat Dreyfus eens aanteekeningen heeft zitten maken, tegen 't verzoek in om het niet te doen, omtrent een concentratieplan waarover een voordracht gehouden werd. Voorts dat in 1891 Dreyfus aan de pyrotech- niscke school te Bourges verbonden-was waar men proeven nam met het kanon 120 en de hydropnenmatische rem en met een nieuwe hom de Robin bom; terwijl eenige maanden later in Duitschland in gebruik gesteld werd een shryppnell, die aan deRobin hom doet denken. Bij onderzoek ver klaarde kapitein Remusat dat Dreyfus hem had geschreven om aanvullende in lichtingen over de bom Robin inlichtingen gewenscht door een artillerie-leeraar aan de krijgsschool, terwijl toch bij nader onderzoek bleek dat niemand aan de krijgsschool hem er om gevraagd had. Aan 't ministerie van oorlog zijn nog meerdere stukken, zegt Mercier, die omtrent de schuld van Dreyfus nieuwe ver moedens deden rijzen van zijn verbanning. Een dezer stukken bevat zelfs den naam Dreyfus voluit Deze verklaringen zijn uiterst vaag ook dient hierbij in 't oog gehouden dat deze getuige op verschillende vragen weigerde te antwoorden. Het verhoor van zijn collega Billot leverde nog minder resultaten op, en zal wel algemeene verontwaardiging gewekt hebben. Deze minister en officier beeft eenvoudig goed gevonden, zonder onderzoek, maar geloovende in de onfeilbaarheid van den staf ea den rechter, te constateeren dat Dreyfus onschuldig is, en met een naïeve standvastigheid waar anderen geschokt werden in hunne meening, ook na de scheermessing van Henry, daaraan blijven gelooven. Ja met cynische kondheid ver haalde hij dat hij de verschillende valsch- heden die gepleegd werden om Picquart te doen vallen en wat omtrent de „gesluierde dame" aan 't licht kwam, maar niet had laten onderzoeken. Nota bene een minister I De president liet dan ook niet na zijn ontroering over zooveel plichtverzuim te doen blijken. Van geheime stukken sprak Billot, op welke Dreyfns veroordeeld is, maar van welke hij niet verder spreken mocat omdat er Staatsgeheimen bij zijn Gelooft gij, sprak de voorzitter, dat een dergeljk geheim de veroordeeling van een man kan rechtvaardigen, zonder dat deze «tukken aan hem zijn voorgelegd of konden worden besproken En het eenige antwoord wasIk heb mj alleen geplaatst op het standpunt van het uitgesproken vonnis. En zijn geloot in Dreyfus' schuld rustte niet op e.nig onderzoek, zoo herhaalde hij, maar jenkel en alleen op de eenstemmigheid van den krijgsraad, de bevestiging der rechters van den raad tot revisie, de verklaringen van omstanders en getuigen. 10 April 1899. Goes. Met Paaschmaandag had alhier in het lokaal Samuel een vergadering plaats van den Ring „Goes" van het Ned. jJonge- lingsverbond. Het was 10 jaren geleden dat de Ring werd opgericht, en nadat de verg. was geopend herdacht de Voorz. de heer H. Janse Bz. in een gees tige schets al de lotwisselingen, die de Ring had ondergaan in afdeelingen en be stuursleden, maar het einde was verblijdend want de Ring nam gestadig toe in afdee lingen en de vergaderingen waren belang- rjker en beter bezocht dan imiuer. Na verscheiden huishoudelijke zaken en plannen tot meerdere propaganda vooi de beginselen van het Nederl. Jongelingsver bond te hebben besproken werden door de heeren Possen van Werneldinge en Van Liere van Kloetinge voordrachten gehouden en door 4 leden dei Reciteerclub van de Goesche Chr. Jongeliugsvereeniging de Samenspraak „Leidens ontzet". Ten slotte üield de heer J. J. Visser een referaat over de beoefening der let terkunde in onze Vuaeenigingen in welk referaat werd uiteengezet dit wij met be oefening der letterkunde bij het begin moeten beginnen eu niet te hoog moeteu mikken. Allereerst goed lezen, voornameljk den By belen niet rusten voor wij goed be grijpen wat wij lezen, en voor wij goed weten dat ook anderen die ons hooren, ons begrijpen, opdat ook straks die ave rechts gewijde toon, waarop vaak de By bel gelezen wordt, afgeschaft worde. En dan naar onze dichters, en met de scheppingen van hun geest onzen geest gevoed, onzen smaak gevormd en ingewerkt op den smaak van het christ. publiek dat veel te graag de veelal zotte en belachelijke sa menspraken hoort. Beets, Da Costa, veel van de Genestet, van Bilderdijk, Vondel, T.n Kate moet in onze vergaderingen be oefend en genoten worden. Nu is het de tijd van zaaien en opnemen in denfrisschen lentetijd des levens. Een korte belangrijke gedachtenwisseling had hierop plaats, waar na de verg. met dankz. werl gesloten. Aanwezig waren 80 leden, vertegen woordigende de vereen. Ovezand, Baarland, Nisse, Werneldinge, Kapelle, Kloetinge, 's H. Areudskerke en Goes. Ierseke was niet aanwezig. Alweer. Te Leiden hebben twaalf van de voornaamste fabrikanten, industri- eelen en werkgevers eene vergadering ge houden, tot bespreking van het wetsont- weop betreffende de wettelijke verzekering tegen de gevolgen van ongevallen in be paalde bedrijven. Als hoofdgrief daartegen werd aangevoerd, dat, terwyi deze aange legenheid in hunne bedrijven al lang is geregeld, de verplichting wordt opgelegd om zich daartoe te verzekeren by de Rijks verzekeringsbank. Besloten werd aan de Tweede Kamer een adres te richten met verzoek het door de Regeering ingediend wetsontwerp niet aan te nemen, tenzij de deelneming aan de Rijks verzekeringsbank niet verplicht gesteld wordt. De firma Van Houten te Weesp daaren tegen heeft gemeld de bezwaren tegen het ontwerp niet te deelen. V oensdag zijn opde stichting voor Chr. verpleging van krankzinnigen „Bioemen- daal", te Loosduinen, weder twee paviljoe nen (een voor mannen en een voor vrouwen) in gebruik genomen. Daardoor is nu plaats gekomen voor 80 patiënten. Op „Bloemendaal" kunnen nu 360 per sonen verpleegd worden. In 't geheel staan er twaalf paviljoenen. De derde geneesheer, Dr. Navis, is met 1 Maart 1.1. in functie getreden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Streefkerk door ds. H. J. L. Poort te Middelburg. Bedankt voor Tzum door da. H. J. L. Poort te Middelburg. Beroepen te Gorredyk ds. K. Lijfering te Noordwyk te Wageningen ds. A. de Visser te Herwijnen te Rouveen (toez.) de. A. v. d. Sluis te Monster. Aangenomen naar Exmorra door ds. E. J. B. Janzsn te Est. Bedankt voor Hemelum door ds. O. Norel te Wons; voor Medemblik door ds. C. J. Vienhuijsen te Minnertsga voor Amersfoort door ds. R. Jaarsma te Balkvoor Hoog Blokland door ds. K. E. v. Griethuizen te Kethel voor Holysloot door ds. J. Salm te Opperdoes voor Etten en voor Terheyde door E. J. B. Janzen cand. te Est; voor My ns- heerenland door ds. J. van Ingen te Hedel. Heinkenszand. Zondagnamiddag deed Ds. W. G. van Doorne, alhier voor een talrijk publiek intree met 2 Cor. 8 9 na des voermiddags bevestigd te zijn door Ds. van de Plassche te 's Heer Abtskerke naar aanleiding van 1 Cor. 4 1. Geref. Kerken. Zestal te DelftWieliuga te Katwijk, Sillevis Smitt te Rotterdam, Reukeiaa te Rijnsburg, Donner te Amersfoort, J. H. Donner te Nieuwiorp en v. Haenngen te Katendrecht. Bedankt voor Doornspijk door dr. G. v. Goor te Bunschoten voor Hazerswonde door ds. S. O. Los te De Lier. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland zijn benoemd tot leden der commissie tot het eindexamen der H. B. S. in dio provincievan de school te Middelburg: de heer N. Japikse, voorzitter, verder de heeren Poort, van de Stadt, Snijders en Swaving; van Zierikzee: de heeren Kok, Leupen, de Bruijne en van Breen van Goesde heeren Leignes Bakhoven, de Visser, van BrnggeD en Leopold. Het mondeling examen wordt gehouden te Middelburg. De krijgsraad te 's Gravenhage ver oordeelde E. J. Bsoldaat bij de Ko loniale Reserve, gedetacheerd bij het Al gemeen Depot van Discipline te Vlissingen, tot twee maanden militaire detentie, ter zake van insubordinatie door het beleedigen en dreigen mot woorden en gebaren van zijn meerderen in rang. Kapelle. Door F. v. d. Vliet is in de schuur van S. Wisse, landbouwer, eene postduif gevangen met het stempel, A. Fontaine 154 D. E. Acren, op den vleugel. Men heeft haar reeds een paar keeren wil len weg laten vliegen, doch zij komt telkens terug. Op het verzoek om gratie ingediend bij H. M. de Koningin van J. Oudshoorn gewezen hoofd der openbare lagere school te Waarde is afwijzend beschikt. Hansweerd. Door den hevigen wind is op de Schelde van het aakschip „Drie gebroeders" schipper Vrinten, komende van België fok en zeil weggeslagen. Door de Sleepboot „Klamper" is het schip hier heden binnengebracht. Vlissingen. De agent van politie L. v. d. Velde alhier is benoemd tot nachtportier aan de Koninklijke Maat schappij de Schelde ingaande 15 dezer zulks in de plaats van J. Biuma, die dan dagportier wordt aan de achterpoort (Pe perstraat) want de portier van genoemde poort J. A. Visser gaat als Portier naar het nieuwe gedeelte der Fabriek aan de Kleinewerf (Oude Oostkerk) dat tot Ijzer gieterij wordt of is ingericht. Vlissingen. Zatsrdag j.l. werd aan boord van liet stoomschip der Red Star Line hetwelk dien dag van Antwerpen was afgevaren met bestemming naar New-York onderweg naar hier door de bemanning een man verborgen gevonden tusschen de steenkolen die de reis eensgoedkoop wilde mee maken, hetwelk niet is gelukt want hij werd alhier zoo zwart als de kolen zelf aan wal gebracht bij het verwisselen van een Loods en na hier wat opgeknapt te zijn werd hij per trein naar Antwerpen getransporteerd waar hij bleek thuis te behooren. Heinkenszand. Benoemd tot onbe zoldigd ryksveldwachter dhr. J. Bruinooge alhier. Goes. Vrijdag had de schietwedstrijd plaats van de schutters benevens eenigen die aan de Winteroefening hebben deelge nomen. De prijs door den VVelEd. Gestr. Heer Joh. Pilaar, Luit. der schutterij, geschonken, werd behaald door den schut ter L. G. Overbeeke met 10ü punten. De 2de prijs door Kader en Schutters onder ling werd behaald door dhr. D. Adriaanse met 88 punten na kampstrijd 2 maal met den schutter N. Knieriem. Te Cats is tot lid van den gemeen teraad gekozen de heer J. P. de Kam met 31 stemmen. De heer Heiboer verkreeg er 8. Te Tholen is een valsoh bankbiljet van f 25 ontvangen van de soort waartegen wij eenigen tijd geleden waarschuwden. Het woord gevangenisstraf was met twee n's gedrukt. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn by een landbouwer onder Axel een dertigtal fruitboomen vernield, door den bast af te snijden. Op de schuur Btond met krijt geschreven „Geene er uit of de boel in brand." De hofstede, waarop het feit gepleegd is, behoort aan den heer Seydlitz te Hulst, by wien Geene jachtopziener is, zoodat ver moedelijk een of andere jachtovertreder zijn wraak heeft willen koelen. Ax.Crt Over den reus sprekende die enkele dagen gelegen te Vlissingen met de mailboot aankwam en een lengte had van 2.49 M., vestigt het N. v. d. D. de aan dacht op de twee grootste menschen dezer eeuw, den Chinees Li Hio en ^den Hon gaar Pranzel, die door niemand minder dan Virchow officieel zyn gemeten en toen bleken respectievelijk 2.55 M. en 2,66 M. lang te zijn. De beruchte L. d. F., die voor eeni gen tijd door de Belgische politie was gearresteerd, waarna door de Belgische justitie een onderzoek werd ingesteld omtrent verschillende delicten, waarvan hij verdacht werd, is eergisteren te Selzaete aan de Nederlandsche maréchaussee over geleverd en via Ter Neuzen naar Middel burg vervoerd om voor den officier van justitie te worden geleid. Nadat de verschillende feiten, waarvan hij hier te lande verdacht wordt, o.m. de diefstal van een paard, zullen zijn afgehandeld, zal hij, zegt de T. N. Ct., naar de rijkswerkinrichting te Veenbui- zen worden vervoerd, waaruit hij in het voorjaar van 1898 gedeserteerd is, om zijn nog overigen straftijd uit te doen. Iemand te Zaandam had het on geluk zich met een dissel in het been te hakken. In weerwil van de spoedig ver leende geneeskundige hulp, openbaarden zich weldra verschijnselen van bloedver giftiging, en is hij overleden. In de fabriek „Dwars in den Weg" te Hooge- zand werd een jongeheer, ter opleiding in genoemde fabriek werkzaam, door het vliegwiel gegrepen en verpletterd, zoodat de ongelukkige terstond dood was. Te Haarlemmermeer geraakte een 3-jarig knaapje in een sloot achter zijn woning te water, en werd eenige oogenblikken daarna levenloos opgehaald. Te Vries (Drente) gevallen by het branden van een Paa8chvuur de kleeren van een klein meisje in brand. Het kind kreeg daarbij zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen is overleden. Te Maas tricht overleed in het ziekenhuis een heer die eenige weken geleden een doodelijken messteek in 't hoofd ontving, de dader van welk misdrijf voortvluchtig is. Een der groote confectiemagazijnen in een onzer steden houdt halfjaarly ksche uitverkoop. Dezer dagen kocht er iemand een jas voor f3, een broek voor fl, een hoed voor 50 cent, een boord voor 20, een das voor 15 cent, een parapluie voor f 1.25. Hij was dus klaar voor 6 gulden! Een der oudste gemeenteraadsleden in ons land al zou men 't aan zijn naam niet zeggen waot de man heet P. De Jongste heeft wegens hoogen leeftijd (91 jaar] ontslag genomen als lid van den raad der gemeente Strijen. Sedert 1851 was hij bijua onafgebroken lid van den gemeenteraad. Op Zaterdag 1 April werden in Friesland enkele kievitseieren gevonden, waarvoor f 1 en hooger per stuk werd betaald. Het vorig jaar waren ze er eerder. Met de Paaschdagen werden er al meer gevonden en daalde de prijs tot 60 ets. Op Dinsdag en Woensdag groeide het getal eieren tot honderden, en werden er uit sommige nesten 2 a 3 gehaald, waardoor de prijs daalde eerst op 40, later op 30 cents. Donderdags betaalden de opkoopers nog 20 ets., Vrijdag 18 en Zaterdag 8 April 17 ets. per stuk. Het getal eieren is op dit oogenblik zeer groot, vandaar het snel verloop der prijzen. Inkt- en roestvlekken zijn uit witte stoffen te verwijderen door ze te bedrup pen, of voorzichtig te bevochtigen met matig verdund zoutzuur; dit schaadt niet, als meu maar onmiddelijk, nadat de vlek weg is, de plek eerst met regenwater en daarna met zeepwater flink uitwarcht, om zoodoende het zoutzuur geheel te verwij deren. Zuringzuur en zuringzout hebben een minder sterke uitwerking, doeb kunnen niettemin zeer goed worden aangewend. Dezer dagen werd te Londen het huwelijk tusschen Alexander Macdonald, bijgenaamd „de goudkoning van Klondyke", met Margarethe Chisholm, de dochter van eeq hoofdambtenaar der rivierpolitie, ge sloten. Macdonald is 39 jaar oud en, als de zoon van Schotsehe ouders, in Nieuw- Schotland (Vereer igde Staten) geboren. Op 2C-jarigen leeftijd trok hij als mijnwerker naar de zilvervelden van Mexico, verwierf daar eenig vermogen, doch liet, toen het zilver snel in prijs daalde, zijn werk in den steek. Hij ging toen als één der eerste pioniers naar het goudland Klondyke, trotseerde het klimaat en de onaangenaam heden van de ijswoestijn en verwierf een aantal groeven, die thans jaarlijks een winst van 12 millioen gullen afwerpen. De waarde van zyn bezittingen wordt op 325 millioen gulden geschat. Macdonald bouwde te Dawson-city een kerk, stichtte «enige liefdadigheids instellingen en ging daarna op reis, om zijn bloedverwanten in Engeland een bezoek ts brengen. Een zijner vrienden introduceerde hem te Londen bij Chisnolm, op wiens dochter M&rgaretha hij verliefd werd. In het voorjaar zal hij met zyn jonge vrouw naar Klondyke terugkeeren. Na het telegrapheeren zonder draad is nu het telegrapheeren van teekeningen gekomen. Er werd sinds geruimen tijd naar een middel daartoe gezocht. Maar nu heeft een juwelier uit St. Paul (Minnesota) een toestel uitgevonden, waardoor het mogelijk is, allerlei teekeningen, portretten enz. over te seinen. De New-York Herald heelt het eerst en met goeden uitslag die nieuwe uitvinding toegepast. Een bewoner van Rixdorf nabij Ber lijn bezit sedert eenige jaren een kikvorsch waaraan hij zeer gehecht is. Het „noodlot" wilde dat bedoelde kikvorsch dezer dagen een wandeling door de kamer zijns meesters maakte, maar bij die gelegenheid trapte zyn heer hem per ongeluk op den zachten buik, waardoor het dier zoo ernstig ge wond werd, dat de ingewanden te voor schijn kwamen. Daar het kikvorschenleven uit het lichaam vsn den zwaar gewonde nog niet geheel gevloden was, bracht de eigenaar het dier naar de veeartsenijschool waar het de geneeskunst werkelijk gelukte, zijn groenen lieveling in het leven te be- houden. De wond werd toegenaaid en genas met de aan tweeslachtige dieren eigen snelheid. Een schoon bewijs voor de schran derheid der kikvor8cken gaf het dier door de wijze, waarop het zich gedroeg jegens zijn verplegers. Zoodra namelijk een dokter verscheen, ging de kikvorsch nit eigen beweging op den rug liggen en presenteerde gewillig zijn gewond lichaam, om zich te laten insmeren met de genezende zalf. Deze kikvorsch vertoont groote over eenkomst met zeker soort van eenden. (Het is namelijk 1 April geweest!). R. N. Oordeel over koningin Victoria. Eu kele jaren geleden kreeg koningin Victo ria een bezoek van een gezantschap uit Siaro, die in hun land teruggekeerd, de volgende beschrijving van Hare welgedane Majesteit gaven„Deze souvereine moet wel van zuiveren oorsprong zyn en van een ras van krijgshaftige en dappere ko ningen, want hare oogen, de kleur van haar huid en vooral haar houding zijn die van een mooien en majestueusen witten olifant." De directeur en de „gérant" van de Figarohet blad dat de verhooren in zake Dreyfus publiceerde, zijn veroordeeld tot 500 francs boete en in de kosten. Te Konstantinopel is een dame over leden na het gebruik van wat veel oesters. Men moet weten dat zoo beroemd als de oesters van Konstantinopel zijn, als zij uit de zee van Marmora afkomstig zijn, zoo gevaarlijk zijn die, welke uit den Gouden Hoorn komen, omdat hierin alle riolen uitloopen en het water geheel besmet is. Daarom is het vangen van oesters in den Gouden Hoorn verboden, maar wie bekom mert zich in Turkije om een verbod en zoo komt het, dat naast de oesters uit de zee van Marmora er ook uit den Gouden Hoorn in den handel gebracht worden, en van deze laatste had zij gegeten. Derge. lijke ongelukken gebeuren daar meer. Dinsdag 11 April. Vlissiugeu op erve Bok not. de Maret Tak 11 uur brandhout en gereedschappen. Te zien Maandag en Dinsdag voor den ver koos Woensdag 12 April. Goes, 11 uur bjj Kriekaard Voorstad door not. Muloek Houwer meubelen, geiten, 1 lamdragend, arbeidersgereedschap. Goes, door deurw. Hollmann modearti kelen 2 uur in Je Prins van Oranje en glazen toonbankkast van wijlen mej, J, J. Magielse. Vlissingen. 10 uur Rommelkade door not. de Maret Tak inboedel, Heinkenszand, half 11 door not. v. d. Kloes bij Almekinders een huis, schuur en erf 650 cA. van P. Steenbakker. Donderdag 13 April. Baarland, 10 uur aan de Kaai door deurw. Hollmann scheepsafbraak. Hoedekenskerke, 1 uur aan de Kaai door deurw. Hollmann scheepsafbraak. Zaterdag 15 April, Nieuwdorp, door deurw. Hollmann 10 uur op de Kaai afbraak. Dinsdag 18 April. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Verhulst meubelen. Inl. de Groot en Hondius. Vlissingen, Koudekerksche straatweg bij wed. J. Stroo door not. de Maret Tan melkersinspan, 4 baatgevende melkkoeiet 11 uur. Middelburg, Notarishuis door not. Ver hulst 10 uur meubelen, tapijten, behangsel, papier. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 19 April. Clinge, door not. Rijsoort van Meurs ook volgende dagen voor gebr. Geluk en Bruijnzeel Louisapolder inspan 45 paarden, 115 stuks hoornvee N. H. ras, landbouwar- tikelen en huisraad Goes 11 uur in de Prins van Oranje voor mr. W. Dicke door deurw. Hollmann de mèubelen van dhr. Drijfhout, o. a. maho niehouten linnenkast, scbry'fbureau, stoelen buffetje, enz. karpetten, tapijt enz. Oost-Souburg, op Vluchtenburg door not. Tak 3 uur een hoerenhuis op die hofstee voor afbraak. Te zién. Vrijdag 21 April. Veere, straatweg 10 uur bij Caljouw door not. Huvers en Wisboom Verstegen 1 vos ruinpaard 11 jaar, 1 zwart merriepaard 13 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 2 half jarige vaarzen, 4 kweekkalvers, 2 schapen met lammeren, menwagens, driewielskar, ploegen, eggen, blikken teelen, mutsaard, eikenhouten kabinet, tafelkast, fornuis enz. Middelburg, Veersche Rijweg bij Abr. Caljouw door not. Huvers inspan als Maandag 24 April. Middelburg, uur door not. Verhulst bij P. Kempe, inspan als: Dinsdag 25 April. Goes, half 8 voor den heer Wolfers door not. Mulock Houwer in de Prins van Cranje een winkelhuis Ganzepoortstraat 290 cA. Te zien alle werkdagen 3—6 uur. Vlissingen, door not. de Maret Tak uur onroerende goederen van de erve Bok. Middelburg, door not. Tak by uur inspan als Woensdag 26 April. Middelburg, Rouaansche Kade C 134 door not. Tak 10 uur inboedel. Inl. de Groot en Hondius. Oost-Souburg, uur bij C. Janse door not. Loeff inspan als Vrydag 28 April. Meliskerke, bjj K. v. Sluys uur door not. Tak en Loeff inspan als Dinsdag 2 Mei. Oost Souburg, b(j A. Wielemaker uur door not. Loeff inspan. Woensdag 3 Mei. Meliskerke, by Vreeke door not. Tak; en Loeff uur inspan als

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2