Eene les van Da Costa. Afloop Verkoopingen, enz. Burgerlijke Stand. BRIEFWISSELING. POSTERIJEN MARKTBERICHTEN. Dinsdag II April 1899 in het openbaar verkoopen: Eene partij WERK- en BRANDHOUT, eenige GEREED SCHAPPEN en hetgen verder zal worden gepresenteerd. sliste op de volgende wijze„Grip als de oudste, moogt de bezitting verdeelen, maar voegde bij er knipoogend bij, „de jongste mag dat gedeelte kiezen, dat hem het beste lijkt!" 't Gevolg was, dat ae oudste broeder het land in twee evenre dige stukktn verdeelde en de jongste broeder hem aldus door zijne keuze niet benadeelen kon. Ook de Deensche regeering zal een kruiser zenden naar de Oost Aziatische wateren. Hzt Eolkething heeft de aange vraagde 100,000 kronen daartoe toegestaan. John Kensitdiede eer heeft het Pro- testantiche bewustzijn in de Engelsche Kerk wakker geroepen te hebben, ver koopt zijn boekwinkel en gaat zich geheel aan zijn kruistocht tegen de Romanisten wijden. Prinses Louise van Coburg gaat, naar men uit Weenen meldt, begin April voor goed naar Brussel. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat Enim pacha, eerste heelkundige van het paleis, voor zijn leven verbannen is wegens een aanslag op het leven van den Sultan. Hij was daarvan beschuldigd door zijn vrouw, die van hem wilde scheiden. In Canada houdt men zich bezig met het in practijk brengen van een ver nuftig denkbeeld, dat vooral in strenge winters zeker veel succes zal hebben het is het gebrnik van standbeelden als kachels. Men wil namelgk een kachel plaatsen in de standbeelden. De pijp zou dan loopen in de armen of in den mond van het stand beeld de ooren en de mond zouden die nen, om den rook door te laten. Het binnenste van den grooten man wordt aangestoken door een deur, die aangebracht wordt in het voetstuk. En de arme men- schen zouden het standbeeld slechts behoe ven te naderen, om verwarmd te worden. Is dat niet een uitstekend middel, om van de standbeelden nut te trekken Schijndood met voorbedachten rade. Een merkwaardig geval van schijndood hield dezer dagen de Parijsche politie bezig. Sedert geruimen tijd spoorde zij een handelsbediende, Romieu genaamd, op, die een gevangenisstraf van veertien dagen moest ondergaan. Op één der bureaux van het bevolkingsregister werd ontdekt, dat de gezochte overleden wae. Een paar dagen geleden echter bemerkte een inspecteur van politie, die Romieu kende, hem tusschen een begrafenisstoet op. Hij volgde den stoet tot het kerkhof en arresteerde Ro mieu na de tiraardebestelling. Voor den rechter bekende de gearresteerde, dat hg zich het overigden van zijn broeder had. ten nutte gemaakt, om zichzelf als over leden aan te geven en daardoor zijn ge vangenisstraf te ontloopen. De schijndoode zal nu waarschijnlijk een ernstige straf moeten ondergaan, want vervalsching van openbare documenten wordt met de ge vangenis gestraft. De bewoners van de bovenste ver diepingen der huizen in sommige straten te Parijs werden in den laatsten tijd lede ren nacht verontru.t door een persoon, dien zij op de platte daken der huizen zagen of hoorden rondloopen. Natuurlijk was men er vast van overtuigd, dat men met een inbreker te doen had, die slechts een geschikte gelegenheid afwachtte, om hier of daar een goeden slag te slaan. Men durfde zich niet ter ruste begeven zonder een revolver of een ander verdedi gingsmiddel binnen zijn bereikte houden. Ten slotte riep men de politie er bij die den geheimzinnigen wandelaar arresteerde. Aan het politiebureau verklaarde deze dat hij Barreau heette en bediende in een groot modemagazijn was. lederen avond, vertelde hij, als ik ge geten heb, klim ik op het dak en wandel een beetje rond, waarbij ik een sigaartje rook en naar de sterren kijk. Ik adem zoodoende frissche, znivere lucht in, die mij inde benauwde straten zou ontbreken. Ofschoon de politie-commissaris dit laatste moest toegeven, gaf hij toch den liefhebber van frissche lucht den raad, voortaan niet meer op de daken te wan delen. Blanke slaven in Brazilië. Professor Bolzoni, die in opdracht van de Italiaansche regeexing naar Brazilië vertrokken is, om daar den toestand der Italiaansche kolonisten te bestudeeren, is tot de verschrikkelijke ontdekking geko men, dat zijn landslieden bijna overal nog erger behandeld worden dan slaven, ja zelfs openlijk gegeeseld en slechts in enkele gevallen regelmatig bstaald worden. Wat hij daar gezien heeft, is zoo ernstig dat hij luide zijn waarschuwende stem tsgen emigratie naar Brazilië verheft, waar justitie en politie elkaar de hand reiken, om de kolonisten op de brutaalste wijze uit te zuigen. Zij, die zich door de vlucht aan mis handeling en uitbuiting trachten te ont trekken, worden met behulp van bloed honden weder opgespoord en dan op bar- baaTsche wijze gestraft. Al hun brieven zijn aan strenge censuur onderworpen en worden slechts dan verzonden als zij geen klachten bevatten. Op de groote factorij van Rio Claro, welke het eigendom is van een Braziliaan- schen ex-minister van justitie, zag prof. Bolzoni zelfs hoe eenigen zijner ongelukkige landgenooten aan de schandpaal gebonden en daarna gegeeseld werden. In plaats yan in woningen vond Bolzoni de Italianen overal gehuisvest in de ellendigste hutten, welke op verre na geen voldoende beschut ting gaven tegen weer en wind. Wie er eenmaal is, ontvangt geen brie ven meer uit zijn vaderland omdat zij eenvoudig geconfisceerd worden. Daar bijna alle arbeiders bij den werkgever bij hun komst reeds voorschot ontvangen om zich in te richten enz. en deze laatste wel zorgt dat zij bij hem in het krijt blijven, kunnen zij zonder hun contract te breken niet aan terngkeerer. naar Euro pa denken, daar de wet hun dat in der gelijk geval schgnt te verbieden. En zoo moeten zij zich stilzwijgend als slaven laten behandelen. Yan kerken of scholen is bijna nergens een spoor te ontdekken. De jonge vrou wen worden op schandelijke wijze geëx ploiteerd en gaan bijna allen zoowel mo reel als physiek te gronde. De kinderen groeien in onwetendheid op en worden op hun beurt, wat hun ouders waren: slaven. Op 4 van de 1000 factoren vond Bolzoni slechts een school. Al deze bijzonderheden worden door den bisschop Scalabrino bevestigd. Ongeveer 2 millioen Italianen wonen in Zuid-Ame- rika en het grootste deel van hen verricht slavendiensten. Onder mijne oudere vrienden (zoo schrijft iemand in de Zendeling) telde ik er een, die in zijne jongelingsjaren het genoegen gesmaakt heeft les te ontvangen van onzen grooten landgenoot, Da Costa, wiens geboortedag 14 Januari 1798, ten vorigen jare eene eeuw geleden, door vriend en tegenstander in herinnering is gebracht. Tegelijk met mijn vriend ontving nog een ander jengeling les. Ze waren dus met hun tweeën en de uren bij da Costa door gebracht, bleven onvergetelijk. Meen echter niet dat da CoBta altijd lief en aardig was. Integendeel. Als er te berispen viel, dan was da Costa er de man niet naar om zich stil te houden. 'tYolgende moge dit leeren. De medeleerling van mijn vriend, wiens waren naam ik verzwijg, en dien ik nu maar Beekman zal noemen, was een ik zou bijna zeggen hartstochtelijk voor stander van het duizendjarig rijk. Hij las te dien einde, gelijk te begrijpen valt, bij voorkeur schrijvers die dit onderwerp behandelen en bezat op uitnemende wijze de gave om mede te deelen, wat hij gelezen had. Daar het nogal eens trof, dat bij in gezelschappen of vereenigingen sprak, wist hij hoever of zijn onderwerp er ook van daan was, het bijna altijd weer daarheen te leiden dat hij op zijn geliefd thema kwam. Dit kwam da Costa ter ooren en hg hoorde welk een g ver B. aan den dag legde om de ideeën van het duizendjarig rijk anderen in te prenten. Daar krijgt mgn vriend een boodschap. Morgen moet hg bij da Costa komen. Wat en waarom mag dat toch wezen Kan het iets goeds of iets kwaads zgn? Hij peinst maar weten doet hij het niet. Gelukkig maar, dat zijne onzeker heid niet lang behoeft te duren. Weldra is het morgen en op het aangegeven uur belt hg aan da Costa's woning. In de studeer-kamer van den dichter wordt hij binnengelaten, da Costa zit voor een schrgftafel. De gebogen houding blijft, maar gezegd wordt: „daar staat een stoel, ga zitten". In gedachte» verdiept, steekt da Costa het eene oogenblik zijn pennehouder tus schen de tanden, em het andere oogenblik met koortsachtige gejaagdheid bijna, die zelfde pen over het papier te laten vliegen. Mgn vriend durfde geeD woord spreken. Hij pijnigde zichzelven met de vraag waarvoor ben ik hier? Al doorschrij vende verbrak da Costa eindelijk de stilte, door te zeggen: ik heb Beekman ook laten roepen en ter nauwernood was dit woord uit zijnen mond gegaan, of een huisknecht kwam Beekman aandienen. Toen heette het: „Laat Beekman binnen maar, zeg hem, dat hij op de vloermat blijft staan". De knecht deed gelijk hem bevolenwas en mijn vriend werd het al raadselachtiger. Dat het hem nu juist banger om 't hart werd, kon hg niet zeggen. De oorzaak daar van kon voorloopig echter nog maar gezocht in de betere plaats, die hij innam. Weer volgde een stilte, pijnlijker nog dan die tevoren. „Beekman," zoo begint da Costa einde lgk, „ik heb u laten roepen". „Weet je wat een spons is?" En meteen, zonder antwoord af te wachten, vervolgde da Costa: „Eenspons is een uitgedroogd voorwerp, een ding waar je niets mee kunt doen. Duw je 't in wa;er, dan zuigt het heel wat water op, maar ge knijpt het water jer uit en gehoudt straks wesr datzelfde onbruikbare ding over. Beekman je bent een spons, wat ben je En aldoor schrijvende tot op dit oogen blik toe, legt da Costa zgne pen nu neder en zegt, het oog strak sn doordringend op B. gericht houdende „Wat vermeet gij u om over bet duizendjarig rijk te spreken, waar mannen van buitengewone'bekwaam heid niet over uitgedacht zijn? Zoo iets n oetmij nimmer weer ter oore komen. Ge kunt gaan." En tot mijn vriend? Toen B. een eindweegs de straat op was, keerde da Costa zich Lalfverwege om op zijn stoel,zag mij aan en zeide: „N. gij hebt het gehoord, ge kunt ook gaan." Nooit, zoo verzekerde mij mgn vriend, zal ik dat oogenblik vergeten. Ik weet niet wat liet meest doordringend was, de toon, waarop de woorden gesproken werden of de blik waarmeeda Costa's oog tot in mijn ziel doordrong. Het was geen lesuur en er waren maar weinige woorden gesproken en toch, 't was een les zoo groot en bij blijvend als we maar zelden gehad hebben. Voor zoover ik weet, heeft B. nimmer weer in 't publiek zich over't duizendjarig rijk uitgelaten. Is er uit deze ware mededeeling ook iets voor ons te leeren Mij dunkt ja. Wij zien hieruit hoe groote mannen in reehtmatigen toorn kunnen losbarsten, wan neer zij zien, dat Gods Woord door onbevoegden gebruikt of liever misbruikt wordt. In de andere plaats zij het ook eene waarschuwing voor het jongere geslacht om maar niet iedere opvatting, die men heeft, dadelijk als eene onomstootelijke waarheid, aan den man te brengen, 't Is nogvaak, gelijk de Genestet het zoo kernachtig uitdrukt: De meester, in zijn wijsheid, gist. De leerling, in zgn waan beslist. Wat zullen mannen als da Costa e. a. langen diep nagedacht hebben over zaken waarover de meeningen verschillen. En eindelgk dienen we bij alles de vraag te stellen en daar mochten alle drijveis van onzen tijd wel indachtig aan zijn: zal het afbreuk doer, aan de eere Gods en onze zaligheid, indien dit of dat zoo en niet anders aanvaard wordt? Indien ja laten wij er dan voor ijveren, indien neen laat er ons dan niet over twisten. Hoeveel verschil van gedachte zal er over veel niet blijven bestaan. Yan hoevele zaken zal het woord van onzen Heiland gelden, tot de discipelen gesproken Na deztn zult gg het verstaan Dit moet ons echter nimmer beletten geregeld onzen Bg bel te lezen. Doen we dit biddende, onder inwachting van het licht des H. Geestes, dan zal Gods Woord meer en meer eene openbaring voor ons worden, zoowel wat ons zieleleven betreft, als ten opzichte van wereldgebeurtenissen, die in verband staan, als teekenen der tijden, met de toekomst des Heeren. En toch zal dit juist oorzaak zijn, dat wij lang denkeneer wij spreken, waar- deeren kunnen, oek bij verschil van ge dachte, wanneer we het hier ineens zijn Het bloed van Jezus Christus, Gods Zoon, reinigt van alle zonde. Wie belijdt, zegt de vredelievende Johannes, dat Jezus is de Christus, die is uit God geboren. Deze geloofsbelijdenis is kort, jammer dat menschen haar zoo lang hebben gemaakt. De Zend. P. W. Vlissingeu, door not. Bosch 8 uur eon winkelhuis, erf en tuin Korte Walstraat 158 cA. Middelburg, bij W. Steijn door not. de Vos 1 uui afbraak en nieuwe houtwaren. Yrgdag 31 Maart. Ylake. 11 uur bg Lugk door deurw. Hollmann nieuwe houtwaren, meubels, pluimbedden, beestiaal en varkens. Zaterdag 1 April. Rilland hall 3 door deurw. Hoilmai n hij wed. A. Moerland (halt) inboedel. Maandag 3 Aprii. Oudeïande, voor Yan 'tYeer door not. v. d. Kloës 12 uur 5 vaarzen, 3 drachtige zeugen, 3 geiten, 20 kippen en 1 haan, bas cule, kookketel, arbeidersgereedschap enz. Dinsdag 4 April. Oostkapelle, 10 uur door not. Wisboom Verstegen vloeikleeden, zeven, graanzakken, groote ijzeren balans met schalen, wasch- ketels, rijwielen, geweren, kippen, varken, kleedingstukken, Statenbijbel, Martelaren boek, Godgeleerde boeken enz Woensdag 5 Aprii- 's Gravenpolder, 10 uur door deurw. Hollmann mangels in Zwake. Wisse, door deurw. Hoilmann 12 uur hooi en stroo bij Nieuwenhujjse. Donderdag 6 April. Middelburg, op 't stationsemplacement door deuiw. Kouion 1 uur 271 koopenoude dwarsleggers. Vrijdag 7 April. ïerseke 2 uren in de Oesterbeurs door deurw. Hollmann voor de maatschappij Eensgezindheid zaaioèsters. Iul. dhr. Bol en Boogaards. Dinsdag 11 April. Vlissingeu op erve Bok not. de Maret Tak 11 uur brandhout en gereedschappen. Te zien Maandag en Dinsdag voor denver koor. Dinsdag 18 April. Vlissingeu, Koudekerksche straatweg bij wed. J. Stroo door not. de Maret Tak melkersinspan, 4 baatgevende melkkoeien, 11 uur. Middelburg, Notarishuis door not. Ver huist 10 uur meubelen, tapijten, behangsel papier. Inl. de Groot en Hondius. Vrijdag 21 April. Middelburg, Veersche Rijweg bij Abr. Caljouw door not. Huvers inspan als Maandag 24 April. Middelburg, uur door not. Verhulst bij P. Kempe, inspan als: Dinsdag 25 April- Vlissingeu, dcor not. de Maret Tak uur onroerende goederen van de erve Bok. Middelburg, door not. Tak bij uur inspan als Woensdag 26 April. Oost-Souburg, uur bg C. Janse door not. Loeff inspan als Yrgdag 28 April. Meliskerke, bij K. v. Slug» uur boor not. Tak en Loeff inspan al» Dinsdag 2 Mei. Oost-iouburg, bij A. Wielemaker uur door not. Loeff inspan. LAATSTE BERICHTEN. Rilland. Het bedrag door de leden der algemeene broodcommissie alhier op de lijst verzameld bedraagt f370. Zaterdag 1 April. Scbore, 4 uur til A. op 'tHof door dhr. J. Glerum Chzn aibreken en opbouwen van bet woonhuis op zijn hofstede, met btjlevering. Aanwijzing 2 uur. Inl. dhr. Ie Clercq. 'sHeerenkoek, 10 uur door't bestuur van den Nieuwen West Kraag ertool der (Borssele); lo. levering vrij Kade Borsele grint en 2o. het vervoer naar den Nieuwen Westkraagertsehen weg. Voorwaarden bij dhr. Timans. Woensdag 5 April. Breda, Frederikstraat 2 onderhouds- weiken langs den spoorweg Vlissingen Bokstel en Rosendaal Belgische grens. Be stekken ten kantore van den sectie-ingenieur aldaar. Donderdag 6 April. Goes, 11 uur in de Prins van Oranje door het Bestuur van de Breede Watering ver nieuwing, herstel en onderhoud der water- keerende werken. Het leveren, zinken en met steen bestorten van 18340 M2 riiszink- stuk in 2 perc. Bestek bij firma Kleeuwens a 50 cent. Vrijdag 7 April. Middelburg, door Gedeputeerden 10 uur onderhoud, herstelling en vernieuwing aan de rijksgebouwen in de Abdij tot 31 Dec. 1900. Biljetten uiterlijk half 10 ter griffie. Het bestek ligt ter lezing tergiiffie en ook te Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. Aanwijzing 1 April 10 uur. Maandag 10 April. Goes, het afbreken en weer opbouwen eener keet te Rilland in Mairepolder bjj G. v. Nieuwenbuize. Het bouwen van een re genbak 15 M2 te Krabbendijko op hofstee A. de Kok. Aanwijzing 31 Maart bg de Kok 11 uur door dhr. Hannink. Biljetten bg mr. Liebert voor 11 April. Woensdag 12 April. Zljpe, door bet bestuur der waterkee- riug van het cal. waterschap Bruinisse 11 uur herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1900 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingsw9rken met een dgksverzwa- ring. Aanwijzing 4 en 8 April. Samenkomst in 't lokaal te Zjjpe. Zaterdag 15 April. Krabbeudijke, 11 uur door B. en W het stichten van een post- en telegraafkan toor met directeurswoning. Bestek bg Krij ger. Inl. dhr. Ie Clercq. Krabbeudijke. Maandag werd door not. Mulock Houwer voor erven Mieras pu bliek geveild 78 A. 48 c.A. bouwland. Kooper voor f2075, henevens f60 voor den oogst op de helft daarvan, onverminderd de gewone 8V2 pCt. onkosten de heer J. Adam alhier. Stavenisse. Heden Woensdag werd door B. en W. aanbesteed de uitbreiding van het havenplein. De hoogste inschrij ving was f3100. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver den heer C. Moer land alhier voor f 2557. De begrooting was f 2824.60. Goes. De uitslag der aanbesteding le vering benoodigdheden voor 't Burgerlijk Armbestu: r is aldm Brood R. Scheele 8 cents. Rundvl. f 0.50, Kalfsvl. f 1 G. J. Tem- rerman bij loting met H. J. van Hove. Varkensvl. t 0.60 L. Melse bij loting met J. Dierx en J. de Kok. En door 't Gasthuisbestuur Brood R. Scheele 8 cents. Rundvl. G J. Temperman 51 cents. Kalfvl. G- J.Temperman f 1. Var kensvl. II. J v. Hove 54 cents. Brigdamme. Heden Woensdag werd door not. Huvers publiek geveild de hof stede Fruitberg, in massa groot 6 H. 39 A. Verkocht aan dhr. J. de Wolf te Souburg voor f 8943. Van 28 29 Maart 1899. MIDDELBURG. GetrouwdA. B.M. Biesen jm. 22 j. en M. J. Brasser jd. 23 j. C. Janse jm. 23 j. en A. Davidse jd. 24 j. Bevallen R. Snoek geb. Meijer d. J. van der Heijdt geb. van Aaitsen z. E. Verbeek geb. Willemse z. GeborenEen onechte zoen, moeder 26 j. Overleden: J. Wondergem 3 wk. z. J. H. Franc man van M. de Smid 67 j. L. Abraham se 14 j. z. GOES. Gehore: 28, Willem Jacobus z. v. Jan Jurrianus Pieter Cornells Bartelse en Maria Elizabeth de Vos. Overleden: 27, Madelaine Henriette Jeanne de Laat de Kanter 42 j. geh- met Johannes Fransen van de Putte. Aante U wordt verzocht de Briefwisseling in het vorige no. even te lezen. Red. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzonden door het Postkantoor te Middelburg gedurende le helft der maand Maart 1899. Mej. L. Verster, Amsterdam. Wed.v. d. Berge, Nieuwediep. Mej. Cathe, Botterdam. H. Vermeulen, Botterdam. Mej. K. Kwaak Buitenland H. Ch. H. Bielfeldt, Hamburg. M. Wisse, Savannah. A. v. d. Sluis VLISSINGEN, 28 Maart 1899. Boter f 1.10 a f 1.— per kilo. Eieren f3.40 af-.— per 104 stuks. GOES, 28 Maart 1899. Tarwe was tot ruim vorige prijzen ge makkelijk te verkoopen, overige artikelen onveranderd in prijs. Oude Tarwe f a fNieuwe Tarwe f 6.— a f 6.40. Rogge f 4.90 a f5. Winterg. per 100 kilo f7.50 a 17.80. Zomergerst per 100 kilo f 7.40 a t 7.60. Haver per 100 kilo f6.— a f7.— Bruineboonenf 9.25 af 10.25. Paardenboonen f6.— a f 6.25. Koolzaad f a f Groene Erwten f7.— a f7.50. Versche Boter f—.45 a f—.521/3. Eieren f .65 a f— .80. Op de veemarkt werden aangevoerd: een vare koe, een jonge os, een kalf en een schaap. Van handel vernamen w(j niets. OOSTBURG ,29 Maart 1899. OudeTarwel a f .NieuweTarwe, f 6.20 a f6.50 N. Rogge ƒ5.20 a f5.40 N. Wintergerst f 8.— a f 8.20 per honderd kilo Zomergerst f7.75 a f8.—per honderd kilo. Haver per 100 kilo f6.50 a f 7.—Kookerw- ten faf Eiwten faf Paardenboonen f6.40 a f6.60. Waar 't niet er bjj staat, is de prijs per H.L. Rotteedam, 27 Maart. Ter graanmarkt van Maaadag vond de matige aanvoer van binnenlandscke granen tot ongeveer onver anderde prjjzen plaatsing. TARWE werd in alle soorten prijshoudend verkocht. Per heet. f5.50 a f6.70, extra puike kwal. nog daarboven, en per 100 kilo f7.50 a f8.25. Canada-tarwe alsvoren f5 a f5.40. ROGGE vond naar deugd plaatsing van f 4.60 tot f 5.20. GERST werd in alle genoteerde soorten onveranderd verkocht. Winter-per 100 kilo f 7.50 tot f 8.10. Zomer- per heet. f 4.50 a f5 en per 100 kilo f 7.75 a f7.95. Chevalier- per heet. f5 a f6. HAVER zonder eenige verandering. Per heet. f2.90 a f3.75 en per 100 kilo f7 a f7.30. PAARDENBOONEN flauwer. Per heet. f5.75 a f6.25. "WITTE BOONEN vonden tot onveranderde prijzen plaatring. Per heet. f9.50 a f 10.50 en extra puike nog daarboven. BBUINE BOONEN werden tot vorig» prij zen verkocht. Per heet. f8 a f 11. BLAUWE ERV» TEN onveranderd. Kook- soortper heet. f7 a f7.50 en extra puike nog <!aa:boven. Niet-kokende f6.50 a f6.75. KANARIEZAAD onveranderd, f5.50 a f6.75. ZEEUWSCHE EIEREN f3.25 a f3.50 MAIS per 2000 kiloAmerik. Mixed f 102, f103; dito langs lichter f 101dito uit stoomboot f98; Odessa uit zeeboot f96; Foxanian f99, f 101Cinquantin f116. MEEL was vorige week aanvankelijk wei nig gezocht en de stemming lusteloos, doch daar Amerika zoowel als de Europeesche markten dagelijks hoogere berichten zonden, verlevendigde ook de kooplust alhier en liepen prijzen successivelgk 25 a 50 cent op. Maandag opende de beurs vast, tot de volle hoogere Amerikaansche noteeringen, doch daar de markt weinig bezocht was, kwamen er geene belangrgke zaken tot stand. Rotteedam, 28 Maart. Ter veemaikt van Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2244 runderen, 513 vette, 784 nuchtere kalveren, 171 schapen. 651 varkens, 338 biggen. De prgzen waren als volgtRunderen le kwal. 62, 2e kwal. 52, 3e kwal. 42. Kal veren le kwal. 96, 2ekwal. 82, 3e dual. 70. Schapen le kwal. 56, 2e kwal. 40, 3e kwal. Varkens le kwal. 35, 2e kwal. 33, 3e kwal. 30 cent. Alles per kilo. - Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden van slechts enkele dagen, onze *eer geliefde moeder en behuwdmoeder, Mej. de Wed. J. POPPE, in den ouderdom van 59 jaar. Allen, die haar gekend hebben, zullen be seffen, wat wij in haar verliezen. A. J. POPPE. F. POPPE—Paulussi. P. POPPE. D. M. POPPE. M. J. POPPE. J. J. POPPE. En verdere familie en bekenden. Grijpskerke, 27 Maart 1899. Ondergeteekenden betuigen bg dezen hunnen hartelijken dank voor de vele big ken van belangstelling den 27«u dezer ondervonden. P. MEEUWSE en Echtgenoote Nieuwdorp, 29 Maart 1899. Voor de vele blijken van vriende lijke belangstelling Zaterdag jl. ondervon den, betuigt ondergeteekende, ook namens hare kinderen, haar hartelijken dank. WED. MARINISSE—BOON. Middelburg, 30 Maart 1899. De Notaris P. DE MARET TAK zal op 's morgens II uur op „DE ERVE BOK" te Vlissingen aan de Walstraat Te bezichtige» Maandag 10 April en '«morgens vóór den verkoop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 3