DE ZEEUW BIJVOEGSEL Het is nu nog de tijd 35 KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. flECHTSZAREN lerseke. De Raadsvergadering van Donderdag werd door 10 leden bijgewoond en door den heer Sinke gepresideerd. Burgerlijke Stand. LEESTAFEL. W. HUBREGTSE, bij MARKTBERICHTEN. Afloop Verkoopingeo, enz. v»a ▼an Zaterdag 25 Maart 1899. Ned. Herv. Gem. Beroepen te Noordgouwe ds. H. J. E. Verweij te itockanje. Beroepen te Hemelum de. O. Norel te Wons te Nienwerkerk a. d. Ysel de. J. Lammerts v. Bueren te Bnnnik te Medemblik ds. C. J. Veenhuijsen te Min- nertsga te Makkum ds. R. Jaarsma te Balk te Zoutkamp ds. R. Hazelhoff te Schalsum. Bedankt roor Goudswaard door dg. Th. Chr. Frederikse te Bahr en Lathum voor Peize door ds. H. Huizinga te Eext. Het kiescollege der Ned. Herv. kerk te Veendam heeft besloten een modern predikant te beroepen, nadat heel veel moeite is gedaan om een evangelischen te krijgen. De heer A. J. de Sapper te Sluis candidaat tot den H. Dienst stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken. Drietal te Meliskerke ds. G. Elshove te Schipluiden, ds. M. Meindertsma te Oldekerk en dhr. B. M. ter Meulen cand. Beroepen te Zuidbroek B. W. Ter Meulen cand. te Eefde. Aangenomen naar Rozenburg door ds. A. Schouten te Willemstad. Oud-Ger. Kerk Bedankt voor 's Gravenhage door ds. N. M. Beversluis te Middelburg. Op de aanbeveling voor leeraar in ,de scheikunde aan de inrichtingen voor onder wijs te Kampen, vacature Leignes Bak hoven, komt als nommer een voor de heer dr. J. van de Stadt te Middelburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling-. J. G., 26 j. arbeider, en P. v. H., 23 j., werkman, Eede, ieder .tot 3 w., en A. P. d.K., 21 j., landbouwer, Hulst en J. B., 19 j., werkman, Hoek, beiden tot 14 d. gev. straf verduistering: IJ. P., 22 jwerkman, Oudelande, tot 2 m. gev. stref, en diefstalE. A. M., 18 j., koopman,Eede tot 14 d. gev. straf. In zake B. R., 26 j., boerenknecht te Kloetinge, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is ver oordeeld tot 2 ml. f 5 b.s., 2 ml. 4 d. h., is het vonnis des eersten rechters beves- Vrijgesproken H. S., 29 j,, arbeider, Westdorpe beklaagd van mishandeling. Het gerechtshof te 's- Gravenhage bevestigde het vonnis der rechtbank te Middelburg in zake F. de R. te Hoede- kenskerke, beklaagd van mishandeling. Uit Vlissingen ontvingen wij van de directie der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" een geïllustreerd handboek „Zuid-Afrika, met aanteekeningen over de landbouw- en industriëele vermogens van (dat) land, mijndistricten, arbeidstoestan den en de voornaamste steden" en eene kaart. Üp deze piactische uitgaaf vestigen wij de aandacht, onder vermelding dat bij bo vengenoemde directie exemplaren gratis en franco op aanvraag verkrijgbaar zijn. Uit, Middelburg ontvingen wij het „Zeeuwsch jaarboekje en Middelburgsche Naamwijzer 1899". Dit is een goede, oude bekende, die na eenige jaren rust weer eens in een behoefte voorzien komt. Het personen register beslaat 17 bladzijden, en het zaakregister ruim 7, wel een bewijs dat er veel in staat. Voor wie haar kennen heeft deze uit gaaf geen aanbeveling noodig. En wie haar niet kennen, kunnen wij de kennis making zeer aanbevelen voor alle moge- gelijke corporatiën iu deze provineie is dit, handboek een beste vraagbaak. Van het Koninklijke Huis en de hoogete Staatsambtenaren tot de kleinste vereeni- ging vindt men hier vermeld, benevens verschillende toelichtingen omtrent mid delen van vervoer, geldverzending, over zetveren, briefport, enz. enz. in een „aan hangsel" bijeen. De firma Altorffer als uitgever en de heer Hartman als samen steller en bewerker zijn op dat gebied goede bekenden. Na vermelding dat de gemeenterekening met onveranderde eindcijfers is goedge keurd (ontv. f32806.49, uitg. f 33168.17, kwaad slot f 361,68) kwam een verzoek van C. Siereveld, scheepstimmerman in behandeling om een strook gronde tussehsn lijn erf en den havendijk in huur of bruikleen te verkrijgen. Het verzoek werd ingewilligd in dien zin dat de huur f5 zal bedragen, en dat het terrein steeds opzegbaar zal zijn, doch met drie maanden zicht. In geheime zitting werden de kohieren van hoofdelijten omslag en hondenbelas ting vastgesteld. Tot gemeente-ontvanger te Elle- woutsdijk is met 5 stemmen benoemd de heer G. Molhoek, zijnde nummer éen van de aanbeveling. De heer J. C. van Wijck, die mede was aanbevolen, verkreeg er 2. Te Nisse zijn Toor de gemeente raadsverkiezing tot candidaten gesteld de henren P. Bostelaar, J. Kousemaker en M. van Liere, zoodat een stemming moet plaats hebben. Hetaantalkiezersbedraagt81. M. C. Het rijkstelegraaf kantoor met tele- phoondienst te Waarde zal van 5 tot 7 April a. voor het verkeer gesloten zijn. Kolijnsplaat- P. Boer, postbode van Colijnsplaat op Kats, is benoemd tot post bode van Colijnsplaat op Kortgene, zulks met 1 April, a. met welken datum in zijn plaats F. J. Frenks, brieven- en telegram besteller te Kortgene, benoemd is tot post bode van Kolijnsplaat op Kats. De Ned. Herv. Kerk te Kruiningen komt met 1 Januari a. s. in het bezit van een orgel. De kosten van aankoop van het instrument worden bestreden uit de bijdragen van de leden der Kerk. Herhalingsonderwijs Tegen twee jongens te Hansweert is proces verbaal opgemaakt wegens het plegen van onzedelijke handelingen met een meisje van 14 jaar op den publieken weg. J. O. te Waarde, veroordeeld we gens het plegen van onzedelijke handelin gen, heeft bij H. M. de Koningin een verzoek om gratie ingediend. Gisteren herdacht 't echtpaar M. Breebaart te Beemster zijn 65-jarige echtvereeniging. Volgens Het Vad. is aan de Rijks veeartsenijschool te Utrecht nog uit geen enkele proefneming gebleken, dat de uit 's- Gravenhage ter onderzoek gezonden hond aan dolheid leed, en kan niets positiefs dienaangaande worden medegedeeld. Te Leiden ontstond gisteren in den stadhuistoren brand die zich ernstig liet aanzien van wege het vele houtwerk dat er om hem is aangebouwd tot 't doen van herstellingen. Men was den brand spoedig meester. Yoor het eerste kievits ei, dicht bij Workum gevonden, kreeg de vinder f 15. Te Amsterdam wandelde gisteren een korporaal met zijn meisje toen esn kwajongen het meisje een sneeuwbal tegen het hoofd wierp. De korporaal greep hierop zijn meisjes parapluie, liep den jongen na en sloeg hem verwoed links en rechts, doch bij zijn meisje terugge keerd, zakte hij plotseling ineen, voorbij gangers brachten hem bij een drogist in die hem naar 't hospitaal liet brengea doch daar bleek de man reeds overleden; oorzaak: hartverlamming door drift. Te Waalwijk is een knaapje van 4 jaar gestikt, doordien de speen van een zuig- flesch, waarvan de jongen nog steeds ge bruik maakte, hem in de keel schoot. Te Haarlem heeft een werkman op da werl „Oonrad" het ongeluk gehad met zijn rechterarm in aanraking te komen met een electrisch hijschtoestel, met het gevolg, dat zijn arm tot bij den schouder werd afgesneden. Een boerenknecht te Wljhe had toen hij het zaad van de balken naar beneden wierp, het ongeluk van de deep te vallen, hij stierf binnen weinige uren Een leeuwenjacht in Engeland. Op de heide van Willesden nabij Londen bezit ds bekende dierentemmer Georg Sanger een han del in wilde dieren. Zondag 1.1. had de ervaren dierentemmer esn vriend ten eten genoodigd, met wien hij een wandeling tusschen de kooien maakte, toen plotseling een hevig lawaai bewees, dat er iets bui tengewoons voorviel. De tijgers, panter», wolven en hyena's hieven een oorverdoo- vend gebrul en gehuil aan en daartusschen weerklonk het trompetachtig geschreeuw van de olifanten. Reden tot een en ander was er voldoende, want Prins, een pracht exemplaar van een Afrikaanschen leeuw, was uit zijn kooi ontsnapt en had de vlucht genomen. Sanger riep zijn bedienden bijeen en spoedig ontdekte men den vluchteling op een voetbalveld in de nabijheid. Ge lukkig was het dier juist gevoederd en verkeerde het dientengevolge in een heel fideele stemming. Het wandelde op den straatweg vriendelijk voorbij een, zooals te begrijpen is, doodelijk verschrikte oude dame en wendde zich daarna in de rich ting van een spoorwegbaan, waar zijn ver volgers hem zwijgend en in aile stilte omsingelden. De meesten hadden zeker heidshalve hun geweren meegenomen, en in het voorste gelid stond Sanger met de bekwaamste oppassers. De lasso's werden uitgeworpen en de in acht strikken gevangen koning der woestijn liet zich rustig door zachtestooten met ijzeren stangen in zijn kooi terugbrengen. FINLAND. De Finnsn hebben, gelijk men verwachtte besloten om aan den gouverneur-generaal te vragen het verzoekschrift met zjjn half millioen handteekeningen aan den Keizer- Grootvorst te overhandigen. Het verzoek schrift luidt Grootmachtige, Zeer Genadige Keizer en Grootvorst Het manifest van Uw keizerlijke Majes teit van 15 Februari 11. heeft overal in Finland rouw en ontsteltenis verwekt. Het overoude recht van het Finsche volk om door middel van zijn vertegen woordigers, de Stenden, aan de wetgeving deel te nemen, is voor alle tijden door Keizer Alexander I, gezegender nagedach tenis, bekrachtigd. Dit recht is onder de zalige Keizers Alexander II en Alexander III verder ontwikkeld en nauwkeuriger geregeld. Evenwel zouden volgens de Grondbe ginselen, die tegelijk met het manifest zijn uitgevaardigd, de Stenden in vraag stukken waarvan bepaald wordt dat zij ook de belangen van het rijk betreffen, aan de wetgeving niet meer deelnemen met het recht om te besluiten dat hun volgens de grondwetten toekomt. Daar door wordt de hoeksteen van onze geheele maatschappij geschokt. De ondergeteekenden, Finsche burgers uit alle standen, verzoeken onderdanig dat Uw keizerlijke Majesteit aan onze woorden gehoor moge geven, nu wij voor den troon ons diep verdriet betuigen over het lot dat ons vaderland bedreigt, daar de bodem van zijn grondwetten wordt ondermijnd. Zeer genadige Keizer Onder den sehepter van edeldenkende vorsten en onder de hoede van zijn wetten is Finland onafgebroken in welvaart en geestesbsschaving vooruitgegaan. Het volk heeft zijn plichten jegens zijn monarchen en het Russische rijk trouw pogen te vervullen. Wij weten dat ons land in den laatsten tijd in Rusland vijanden heeft gehad, die ernaar streefden, door lasterin gen wantrouwen te verwekken tegen de trouw en eerlijkheid van het Finsche volk. Wij weten echter ook dat die lasteringen niets dan vruchten van de onwaarheid zijn. Er is geen land waar de eerbied voor de overheid en de wet dieper is ingeworteld dan in Finland. Gedurende de negentig jaren van zijn vereeniging met het machtig Rusland is de maatschap pelijke orde in Finland nooit bedreig 1. Revolutionaire leerstellingen hebben hier geen ingang gevonden. Het gevoel van veiligheid en van geluk heeft steeds meer de banden bevestigd die Finland maakten tot een onafscheidelijk doel van het Rus sische rijk, en die desniettemin aan zijn volk hebben vergund om zijn eigen natio naal karakter te bewaren en te ontwikke len, dat God aan dit volk heeft gegeven, en dat door geen dwang kan worden ver anderd. Wij kunnen niet gelooven dat de hooge bedoeling van Uw keizerlijke Majesteit is geweest, door het manifest de rechtsorde en de inwendige rust. van Finland in ge vaar te brengen. Wij gelooven veeleer dat Uw Majesteit genadiglijk den indruk dien het manifest heeft verwekt, zal ter harte nemen en zal willen bevelen dat de bepalingen van dat manifest in overeen stemming worden gebracht met de Finsche grondwetten. Wij kunnen in ons hart geen twijfel koesteren aan de onbreekbaarheid van het keizerlijk woord. Wij weten het immers alle dat het onze zeer genadige Monarch is die aan de gansche wereld heeft verkondigd 2) dat de macht het recht moet eerbiedigen. En het recht van een klein volk is even heilig als dat van de grootste natie, de liefde tot zijn,vaderland is voor het oog van den Almachtigen God een deugd waarvan het niet mag afwijken. Met de diepste eerbied en trouw blijven wij, Grootmachtige, Zeer genadige Keizer en Grootvorst! van Uw keizerlijke Majesteit de onderdanigste en trouws onderdanen, (volgen de 522,931 üandteekeningen). In dit verzoekschrift staat alles de trouw het vertrouwen, de dankbaarheid, het rechtsgevoel, de droefheid en de vader landsliefde. Het is een stuk dat geen onbevooroordeelde zonder ontroering kan lezen een noodkreet van een zinkend voik, dat zyn rechten geschonden, zijn beschaving en zyn welvaart met zekeren ondergang bedreigd ziet. In elk ander land zou het stuk den Yorst op de eene of andere manier onder oogen komen, al was het maar door de pers, en het lijkt ons onbetwistbaar dat iemand die geen Bobrikof of Pobedouostsef en geen misda diger of krankzinnige is, het maar ééns behoeft te lezen om te weten dat de grondtoon van dit stuk is waar, gruwelijk en droevig waar. Maar in Rusland weet men zeer veel aan het oog van den Tsaar te onttrekken, en er is geen spraka van dat een enkele Russische krant het stuk zou durven opnemen, waarin den Zeer Genadigen Keizer en Grootvorst zoo vlij mend de waarheid wordt gezegd, in en tusschen de regels. In de Grondbeginselen die bij het keizerlijk manifest zijn gevoegd, wordt al leen gesproken van een „advies" van de Stenden. 2) In de vredesboodschap namelijk. N. R. C. Yan 23 - 24 Maart 1899. MIDDELBURG. OndertrouwdH. C. Dek jm. 31 j. en B. Hofstrajd. 27 j. Overleden M. H- Lacor 6 j. z. G- Geldof 2 mnd. d. GOES. Gehuwd23, Johannes Anthonius Brusket 28 j. jm. en Cornelia Johanna van de Rafelaar 28 j. jd. Geboren: 23, Johanna d. v. Hendrik van der Vliet en Hendrika Beenakker. Geschiedenis van het Gods dienstig en Kerkelijk Leven van het Nederlandiche Volk (6261900) aan ons volk ver haald, door J. Kuiper. Utreoht, A. H. ten Bokkel Huinink. Yan dit belangrijke, uitgebreide, goed- koope werk zagen wij den prachtigen stempelband waarop de Leidsohe Hooge- School prijkt, en een serie portretten welke in 't werk zullen voorkomen, ten getale van zestig. Voorts zagen wij de platen, onder meer De zitting der Synode van Dordt in 1619; en Het gezin van den Missionairen Arts (dr. Scheurer). En dan lazen wij de eerste aflevering. De schrijver behandelt zeer objectief de gescbiedenis, vooral der gereformeerde gemeenten, te Londen, Em- den, in België en de Nederlanden. Deze eerste aflevering eindigt met 't leven van Prins Willem 1 den Zwijger. Wij bevelen dit werk zeer ter lezing aan. Stellig moet elke school, catechisatie en vereeni ging er minstens een exemplaar van be zitten. De prijs van 't geheele werk is f 5,40 met band bij inteekening. Bloemen, saamgegaard uit den hof van opvoeding en er varing, door P. J. Kloppers 's Gravenhage Joh. Ykema. Een huismoeder, wie wij dit boek ter inzage gaven, maakte de opmerking dat „Kruiden" passender naam zou zyn geweest. Wat voor den een bloemen is, is voor den ander kruiden. De een zuigt er slechts den honig uit, de ander eet ze op. Wie deze over 't algemeen schoone apho- rismen leest, die geniet ze en zegt den schrijver dank dat hij alvorens het vaderland te verlaten, deze „bloemen" in één buadel bond en ze onzen Nederlandschen, onzen Zeenwschen moeders en vaders als gedach tenis nalaat. Wel is niet alles oorspronkelijk en ontdektmenhierendaareenebloem die reeds (een enkele meer dan een kwarteeuw geleden) door Nederlandsche paedagogen op Duitschen bodem was gepluktdat schaadt echter aan denindruk over 't geheelniet. Deze uitgave van „Yoor de Moedenschool" uit het Christelijk Schoolbladkan, mits gron dig gelezen, de huiselijke en echoolopvoeding zeer ten goede komen. De uitgever zorgde voor eene degelijke uitvoering. Yinde deze jongste pennevrucht van een beminden oud-Zeeuw bij de Zeeuwen een goed ont haal, zij verdient het. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. ter voorkoming van het wit en de LUIS in de Druivenwiegerd. Alleen verkrijgbaar in Verfwaren. „Nieuwe Winkel", Korte Noordstr., MIDDELBURG. rmz&SEbawiBSioa VLISSINGEN, 24 Maart 1899. Boter f 1.05 a f 1.10 per kilo. Eieren f 3.40 a f per 10! stuks. MIDDELBURG, 23 Maart 1899. In gevolge de sneeuw waren aanvoer en vraag gering. Tarwe in puike oort f6.10 a f 6.25 betaald, goede en mindere f 5.75 a f 6. Rogge f 5.25. Wintergerst in wichtige soort tot f 5.25 en f 5.35 gezocht. Zomergerst f4.90 a f5. Haver f3.50 a f3.75 betaald. Paardenboonen f6 a f6.25 betaald. Bruine boonen weinig aangeboden f 10.50 a f 11.50. Kookerwten f8 a f8.25. Mesting niet ter markt. Kroonerwten weinig aanbod en be perkte vraag f7 a f7.25 naar deugd. Kool zaad is opgeruimd. Kanariezaad werd tot f7 geveild. Boter f0.90 a f 1.per kilo. Eieren f3,00 a f per 100 stuks. ZIERIKZEE, 23 Maart 1899. BOTER. Hoogste koers f .62a f Laagste koers f 50 a fKIPEIEREN Hoogste koers f 0.75. Laagste koers f—.50 EENDEIEREN. Hoogste koers f85. Laag ste koers f —,80 de 25 stuks. Scherpeuisse. Woeusdag werd alhier aanbesteed de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1900 van de aarde-, kram-, rijs- ea steenglooiingwerken aan de Walerkeering van het Cal. Waterschap Scherpenlsse waar voor werd ingeschreven door de volgende heeren A. van Popering Bruinisse f8900, A. Heyboer Scharendyke f8888, P. J. Visser Hansweerd f 8832, P. van der Linde Scharen- dijke f8780, P. Bezuien Duiven dijke f8768, J. Elenbaas St-Annaland f 8705, J. Moerland id. 8683, C. de Wilde Kattendjjke f8645, L. van Popering Bruinisse f8605, J. de Jonge Middelburg f8560 C. Bolier Cz. Brui nisse f8458, J. Geluk Jz. Tholen f8418, G. Bolier Scherpenisse (reeds in ons vorig no. gemeld) f8398- Aan denlaagsten inschbyver is behoudens nadere goedkeuring het werk gegund. St. Maartensdijk. Door het Bestuur van het Waterschap St" Maartensdijk werd heden aanbesteed a. de levering vrij op den wal van 500 M' onderhoudBgrint, waar onder 200 M' Duitsche. Inschrijving perMs. Ingeschreven werd door I. Vermeulen St. Maartensdijk f 1,79, M. Laroojj Scherpenisse fl.74 en J. P. Greys St. Maartensdijk f 1.60. b. de levering van 270 M" Waalbrikken aan den zeedijk van de polders Oudeland en Noord. Inschrijving per M'. Inschrijvers: C. P. van IJseldijk St. Maartensdijk f2,40, A. G. van IJseldijk id. f 2.39V2. L. A. Rijkers Werkendam f 2.30, G. M. Larooy Scherpenise f2.24, W. Hokke Sliedrecht f2.19, J. P. Greys St. Maartensdijk 12,10. De levering is gegund aan dhr. W. Hokke te Sliedrecht. c. Het vervoer van de grint van de haven naar den weg aangenomen a f 1 per M'. door C. M. de Graaf alhier. Krabbendijke. De uitslag der door den architect A.leClercq Donderdag gehou den aanbesteding van het bouwen eener Clirfstelyke school met bylevering van het benoodigde ameublement enz. alhier is dat werd ingeschreven door de heeren D. P. M. de Mol Bergen op Zoom f5450, N. D. Scheffelaar id. f5311, D. N. Scheffelaar id. f i5100, A. Paasschen Kruiningen f4600, Jail L ndenbergh Cz. Wemeldinge f 4370, L. Laban lerseke f4364, L. Hubregise 's Gravenpol der f4200, A. Goedemondt Hansweert f4150, J. P. Pannij Krabbendijke f4125, C. van Boven id. f 4100, L. D. van de Linde Hans weert f 4080, Jeroen van de Sande Krab bendijke f4060. Aan den laagsten inschrijver gegund. Middelburg. Aan het Gebouw van het Gewest. Bestuur werd heden Vrijdag aan besteed het vernieuwen van den zuidelijken vloedsteiger op de oostelijke Basaltkado vau de buitenhaven van het kanaal door Wal cheren te Vlissingen. (Raming f3500). In schrijvers J. H. v. d. Ven Middelburg f 3495, J. Loois Vlissingou f3492, A. Foudraine f3395, W. Dekker Veere f3350. Brigdamme. Heden Vrijdag werd door not. de Vos publiek geveild lo. een huis en erf. Kooper J. Kwckkeboom te St. Laurens voor f 1605. 2o en 3o esn driedubbel woonhuis. Koo per dhr. C. J. Marsie te Middelburg voor f 690. 4o een huiB. Kooper dhr. L. Yalkier te Wolfertsdijk, 5o een huis en erf. Kiojisr dhr. H. Wouters Middelburg voor f450. 6o. een huis en erf. Kooper dhr. J. A. Yertregt, Middelburg voor f435. 7o 540 cA. bouwl. voor f 300 dhr. C. .T. Mcrsie, Middelburg. 8o. een huis te Serooskerka. Kooper dhr. J. Boone, Serooskerke voor f861. Maandag 27 Maart. Goes, door Gasthuisbestuur levering ge woon tarwebrood, rund-, kalfs- en vorsch inlandsch varkensvleesch en spek over April, Mei en Juni. Biljetten met opschrift Beste ding Gasthuis voor 1 uur by dhr. v. d. B. la Motthe. Dinsdag 28 Maart. Goes, door Burgerlijk Armbestuur leve ring over April, Mei en Juni gewoon tar webrood, rund-, kelfs- en versch inlandsch varkensvleesch en spek. Biljetten met op schrift Besteding Burgerlijk Armbestuur bij dhr. J. M. Kakebeeke. Zaterdag 1 April. Scliore, 4 uur by A. op 'tHof door dhr. J. Glerum Chzn afbreken en opbouwen van het woonhuis op zyn hofstede, met bijlevering. Aan wy zing 2 uur. Inl. dhr. Ie Clercq. 's Ilcerenboek, 10 uur door 't bestuur van den Nieuwen West Kraayertpolder (Borssele)lo. levering vry Kade Borsele grint en 2o. het vervoer naar den Nieuwen Westkraaijertschen weg. Voorwaarden by dhr. Timans. Woensdag 5 April. Breda, Fredarikstraat 2 onderhouds- woiken langs den spoorweg Vlissingen Bokstel en Rosendaal Belgische grens. Be stekken ten kantore van den sectie-ingenieur aldaar. Woensdag 12 April. Zijpe, door het bestuur der waterkee- riug van het cal. waterschap Bruinisse 11 uur herstel, vernieuwing en onderhoud tet 30 April 1900 van de aarde-, kram-, rys- en steenglooiingsw9rken met een dyksverzwa- ring. Aanwijzing 4 en 8 April. Samenkomst in 't lokaal te Zype. Maandag 27 Maart. lerseke, 3 uur door not. Prins op 't terrein van dhr. J. J. v. d. Broeke afbraak eener kalkloods. En daarna by Stobbelaar 70 a 80000 oesters van 20 a 25 kilo. Krabbendijke, by Kry'ger door not. Mulook Houwer voor Jan Brouwer 78 A. 48 cA. bouwland, Maagspolder Lapdyk. Dinsdag 28 Maart. Goes, verpachting by inschrijving door 't Burgerlijk armbestuur het perceel weiland in Rietspierwegeling. Biljetten oor of op 28 Maart by dhr. J. M. Kakebeeke. Gamperland, 10 uur aan de haven door deurw. Gelner nieuwe houtwaren. Woensdag 29 Maart. TVissenkerke, 10 uur by Braai door deurw. Gelner nieuwe houtwaren. Brigdamme, café Bloemendaal 1 uur de hofstede de Kruitberg door not. Huvers in 11 perce6len en comb. Donderdag 30 Maart. Ovezande, 10 uur by Zuidhof door deurw. Hollmann te Nissesteile, jaarling hengst, aftands paard, runders, 3 boeren wagens op ijzeren assen, kapwagen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5