•iüü- KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN Ie alminWvatlê bevoegdheid om aan tê nemsn, bijaldien het bovenbedoelde verschil zich openbaart, en voor zoover het niet zijne verklaring vindt in de schatting van hier te lande gelegen onroerende zaken, of in de bijzondere regels, die gelden voor de schatting van deze en andere zaken ten behoeve van de vermogensbelasting, dat over de laatste vijf jaren de aangiften voor dat zelfde bedrag te laag zijn geweest. Er ontstaat dus een recht tot bij vordering. Intusschen behelzen de voorgestelde arti kelen verschillende waarborgen tegen over ijlde of onbillijke toepassing van het recht. En is de ambtshalve aanslag tot stand gekomen, zoo heeft men ten slotte nog bevoegdheid om daartegen in verzet te komen bij den Raad van beroep, wien het alleen dan niet vrijstaat den aanslag te verlagen, wanneer de appellant in gebreke is gebleven bij den Raad de overtuiging te vestigen dat de aanslag te hoog was. JProv. blad No. 24, bevat den uitslag der verplichte Hengstenkeuring. Onder de goedgekeurde hengsten, noamen wij Pier van W. Francke Pz. te Grijps- kerke. Piet van J. Louwerse, St. Laurens. Leon Beige van de vereeniging tot ver- batering van het paardenras op Walsheren te Middelburg (manege). Lex en Bara van G. Heijnsdijk en D. Janse te Nieuw St. Joosland. Harrisoa en Fax van J. Janse aldaar. Caesar van K. Melis te Oostkapelle. Due van IP. Melis te Serooskerke W. Marnix van J. Simonse te Serooskerke W. en Turco van E. Koppejan te Zoutelande. Piet en Polidor van J. de Jonge Pz., Borsele. Marnix van A. Langebcke, Hein- kenszand. Capitan en Oscar van de Wil- helminapolder. Azaer en Barra van J. Jasperse, Kloetinge. Michel II van jhr. H. F. de Jonge id. Marnix II van M. de Jonge id. Dansmore Zola bij Jan Vogel, Krabben- dijke. Maris van C. C. Wabek», aldaar. Pollux van C. v. Iwaarden, Kruiningen. Bara van J. C. Rosseel, Ovezande. Max van wed. J. van 't Westeinde, aldaar. Cherbourg van A. Goossens,Rilland. Caesar bij wed. M. Overbeeke, aldaar. Pompée en Pierot bij G. Luyk teSchore. Turcoman en Mondor van H. de Bruijn, ColijnBplaat. Hercules van J. de Looff aldaar. TWEEDE KAMER. De tweede kamer vergaderde gisteren weer. Zij behandelde het wetsontwerp tot verlenging der concessie aan d# Ned. Indische paketvaavtmaatschappij met 10 jaar (19051915.) De concessie bevat een jaarlijksche toelage van t ton, door den staat verleend aan genoemde maatechappij in den vorm van bijslag per bevaren ge ografische mijl. Bij de verlenging van het contract be dong de minister 2l/s ton vermindering de Indische financiën hebben derhalve by aanneming van dit voorstel een voordeeltje van ruim 4 miljoen gulden. Het wetsontwerp vond nogal bestrijding. By den heer v. Kol die in 't zaakje een kapitalistische onderneming zag, en mono polie en voortrekking vreesde. Bij den heer Hordijk die een verlaging der tarieven voor hel T-rvner van gouvrrncmentspassagiers en guoiieren er bij had willen gehad heb ben. En bij and ren zal ook voornamelijk het bezwaar der monopolies wel gewogen hebben. Het is toch eeu feit dat iedere maatschappij die 't gouvernements-passa- giers- en goederenvervoer heeft, alle con- curreerende maatschappijen kan verslaan, indirect met behulp der regeering. Elf kamerleden (van de 68) onthielden dan ook hun stem aan dit ontwerp, dat alzoo met groote meerderheid werd aangenomen. Tegen stemden Ketelaar, Nolting, Troel stra, Pyttersen, v. Kol, Hartogh, Schepel, v. d. Zwaag, Pijnacker Hordij ken Drueker, voor het meerendeel de meest rooden van de linkerzijde. De Kamer is thans aan de behandeling van een wijziging in artikel 109 van het regeeringsreglement voor Ned. Indie toe gekomen. De wijziging wenscht Japan- neezen met Europeanen gelijk te stellen. In een scherpzinnige rede heeft de heer Kuyper zich tegen deze wet verzet. Daar wij echter op dit oogenblik het fijne van de zaak niet «nappen, moeten wij hier eindigen, om er op terug te komen, zoodra wij 't Bijblad gelezen hebben. Tweetal te Niehove Van Dobben cand. te Utrecht en Edens cand. te Groningen. Beroepen te Cortgene ds. H. jj. Couvée te Kerkwerve. Beroepen te Ursera ds. H. Vermaas te Hensbroek; te Wijngaarden ds. A. de Visser te Herwijnen te Warns en Scharl ds. H. Haselager te Harich en Ruigahuizen te Waal en Koog op Texel W. F. Smits cand. te Nijmegen; te Aalsum-Wetsens ds. W. A. Mac Pherson te Goënga. Bedankt voor Gennep door ds. A. F. v. d. Scheer te Dremptvoor Tzum door d». A. F. Krull te Mijdrecht voor Medemblik door ds. G. B. Boomer te D.iebergen. Krabbendijke. Gekozen tot notabele hij de N. II. G. alhier dhr. M. de Jonge inplaats van M. Jacobnsse die bedankt had. De heer ds. J. H. Geselschap, sedert 1878 te Vlieringen, zal 6 Maart Jen dag herdenken, waarop hij gedurende 40 jaren het predikantsambt heeft vervuld. De heer Geselschap was bevorens pred. te Garderen, Reenen, Barneveld en Fijnaart. Coes. Tot leden van het Kiescollege zyn gekozen de hoeren C. Snoep, D, H. de Bruijne en P. W. den Herder met resp ctievelijk 98, 78 en 79 stemmen, allen aanbevolen door de kiesvereenigi ng „Gods woord zy onze kracht." Op de heeren V. d. Wart, Palsenbarg en Brou wer werden 42, 37 en 17 stemmen uitge bracht. Geref. Kerken. Tweetal te Rozenburg ds. A. Schouten te Willemstad en ds. G. Elshove te Schip luiden. Beroepen te Amsterdam (vac. Renier) ds. C. v. Proosdij te Leiden. Bedankt voor Ten Post door ds. C. J. Bos te Opeinde-Nijega. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Harlingen door ds. G. F. Drejer te Zierikzee. Bedankt voor Woerden door ds. G. F. Drejer te Zierikzee. De heer B. Wieienga, theologisoh cand. ta Kampen, promoveerde deze week aan de hoogeschool te Heidelberg tot doctor in de philosophic, magna, cum laude (met lof). Mej.J. M. Scheele, onderwijzeres aan de openbare school A te Biervliet, heeft voor hare benoeming aan de chr. school te Zaamslag bedankt. Wissenkerke De voordr cht voor hoofd der chr. school alhier is eenigszins gewijzigd en bestaat uit de heeren Oarsten te Utrechtende reeds genoemden v. Klaveren te Leideu en Weinberg te Scheveiiingen. De Hooge Raad heeftin zake J. O., onderwijzer te Waarde, veroordeeld wegens misdrijf tegen de zeden, vernietigend het arrest van het gerechtshof in Den Haag, waarbij de voorloopige hechtenis gedeeltelij k, en bevestigd het vonnis der Middelburg- sche rechtbank, waarbij deze geheel in minderi.ig gebracht werd. Door het Hoog Militair gerechtehof is W. v. d. B., tamboer bij het 3e regi ment infanterie, ter zake van openbare dronkenschap, en welerspannigheid enz. door zich met geweld te verzetten tegen ambtenaren in functie, veroordeeld tot eenegeldboete van één gulden (subsidiair hechtenis van één dag en drie maanden gevangenisstraf. Goes. De heer W. F. K. Lenshoek die ontslag nam ais wethouder en tot onzen grooten spijt met 1 Juni de gemeente met terwoon gaaf verlaten, om zich te Kloe tinge te vestigen, laat den geeden naam na van een nauwgezet behartiger der ge meentebelangen. De GotscheCrt wydt eenige waardeerende woorden aan den aftredenden wethouder, welke woorden wij gaarne onderschrijven. Voorzoover de landswetten, de heerscbende liberale inzichten betrekke lijk het onder wijs, en de plaatselijke toe standen het gedoogen heeft de heer Lens hoek op uitstekende wijze aan 't beheerder gemeentezaken mee gedaan wij zien hem noode vertrekken. Goes. Tot kassier der coöperatieve voorschotvereeniging en spaarbank in plaats van den heer mr. C. de Witt Hamer, is door de leden benoemd de heer A. E. Janssen met 62 stemmen. De heer Mr. J. de Witt Hamer verwierf 45 stemmen. Na mededeeling door dhr. La Motthe, dat door den benoemden kassier 2 borge i tot een onbepaald bedrag worden gesteld, wat aan de goedkeuring van de vergade ring wordt onderworpen, stelde dhr. J. M. Ka- kebeeke voor daarover in deze vergadering niet te beslissen. Dit voorstel wordt met meerderheid van stemmen aangenomen en de behandeling tot een vergadering in de volgende week te houden, uitge steld. In deze vergadering zal ook voor zien worden in de vacatures van den voorzitter en den controleur. Tot commissarissen werden herkozen de heeren Neter met 78, Koistanje met 81 en gekozen de heer Van Heel met 44 st. Dhr. Molhoek verkreeg 35 st. Middelburg. Dinsdag werd uit het kanaal alhier opgehaald het lijk van een zeventigjarigen man, die korten tijd te voren nog aan de LoBkaai wandelende gezien was. Aan de weduwe van den Belgischen zeeloods G. Herrema» te Vlissingen, wier man te Goole (Engeland) tusschen twee schepen werd verpletterd, is een pensioen toegekend van 750 franc per jaar, met een verhooging van 200 franc voor vier minderjarige kinderen. Sluis. Maandagavond werd alhier door de tram, die te 7.43 van daar vertrekt, even buiten de kom der gemeente, van een 60 jarigen leurder een der voeten afge reden, met het gevolg dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Te Heerlen (Limburg) viel een anderhalfjarig knaapje in een onbewaakt oogenblik in een ketel met kokend water. Hoewel het terstond door de moeder er uit weid gehaald, had het reeds zulke hevige brandwonden gekregen, dat het aan de gevolgen is bezweken. Te Gorin- chem is een kindje van een jaar, terwjjl 't in de wieg lag bij de kachel, met afwezigheid der ouders, levend verbrand. Bij het afzagen van boomen geraakte een klompenmaker te Etten onder een boom, men moest dien doorzagen om hem er van onder te krijgen, docü inmiddels stierf de man. Ta Dirksland werd in een weide een boerenknecht zoodanig door een hengst aan het hoofd verwond, dat hij aa i de gevolgen is overleden. Te Culemborg is een 2jarig kind in een pot met kokend water gevallen en aan de gevolgen zyner brandwonden over leden. Op vele plaatsen in Drenthe, o. a. in de gemeente Beilen, heerscht sedert geruimen tijd eene ziekte onder het pluim vee, welke honderdtallen slachtoffers eischt. Menige boer ziet zijn gebeeletoom kippen binnen een paar weken bezwijken, en er zyn buurtschappen, waar bepaald gebrek aan hoenders heerschL Het beloop der ziekte, door de boeren „cholera" genoemd, is van korten duur en eindigt in den regel met den dood. Bij opening van de cadavers vindt men in de spijsverteringsorganen in ruime mate een vuilgeel vocht. Ook in het Oosten de*er provincie komt deze ziekte veelvuldig voor. Midielen ter bestrijding zyn nog onbekend. Drie personen van de strafgevangenis te Breda zijn naar het krankzinnigenge sticht te Medemblik overgebrachtonder hen is een Russische viouw, die wegens diefstal tot gevangenisstraf was veroordeeld. Een arbeidersgezin te Ambt Al" melo werd gisteren vermeerderd met een drietal spruiten. Het vorige jaar was daar een tweeling geboren. Eenige jaren geleden namen eenige flinke landbouwers te Heerle-Wouw (N.-Br.) het initiatief tot oprichting eener coöperatieve of onderlinge brand waarborg maatschappij. Men berekende dat jaarlijks duizenden guldens in handen van maat schappijen overgingen. Het plan had alle succes er, thans kan over het afgeloopen jaar aan de verzekerden een dividend van 9l/2 procent worden uitgekeerd. Bovendien b#talen zij een veel lagere premie dan vroeger, hoewel men bij brand toch de zelfde som vergoed krijgt. Ook worden meststoffen, steenkolen, veevoeder, enz. coöperatief aangekocht en bespaart menig landbouwer hiermede nog al een aardig duitje. Voorzoovei het oog reikt, is het Monnikendammergat, tengevolge der strenge naehtvorsten, geheel met ijs bedekt. De heer N. Bijlo te Schiedam, die Zaterdag zijn 60-jarigen diensttijd als employé bij een daar ter stede gevestigde distillateursfirma herdacht, doch door ern stige ongesteldheid verhinderd was hieraan een feestelijk karakter te geven, isZondag d. a. v. overleden. De heer De Leeuw te Amsterdam heeft de voorwaarden van den gemeente raad voor een drinkwaterleiding aangeno men. Deze week zal men reeds met de boringen een aanvaifg nemen. Nog dit jaar zal de waterleiding in exploitatie komen. Bij den laatsten storm in Januari jl. verloor iemand te Sliedrecht ryn voor en kele jaren nieuwe roeiboot, waarmede hij met vissollen voor het gezin zyner ouders eer. belangrijk deel van den kost verdiende. De vader is al j iren lijdende. Op een verzoek zijner ouders aan H. M. de Ko ningin is hun f25 toegezegd. Met ver gunning van den burgemeester werd bij eenige ingezetenen ook om steun gevraagd. Er is zooveel geld verzameld, dat een nieuwe boot kan worden gekocht. Een heer te Heerenveen zag een hem onbekenden, zeer grooten roofvogel nederschieten tusschen wel honderd kraaien. Een werd gegrepen, doch toen hij er bij kwam, liet de vogel zyn prooi in den steek. De kraai was dood, en hij baproefde nu den vogel te vangen, welke in groote kringen in de lucht bleef zweven. Een klem, om ratten te vangen, werd stevig in den grond vastgemaakt en daarop de doode vogel neergelegd. Terstond schoot nu de vogel weer neer en zat spoedig vast geklemd. Hij heeft eene vlucht van tus schen de li/s en 2 meter, en moet een zee arend zijn. Volgens het volksbijgeloof is 24 Februari Sint Matthijs een kritieke dag. Is de wiuter zacht, dan is er na dien datum streng winterweer te wachten. Is echter de voorwinter streng geweest, dan valt op St. Matthijs de dooi in, want Sint Matthijs Breekt het ijs, Vindt hij 't niet Hij maakt 't subiet. En Sint Matthijs Werpt den eersten steen in 't ijs. Voor dit jaar komt de voorspelling in 't eerste rijm vrij wel uit. Het is te hopen dat het niet gaat als in 1467. In dat jaar werd onderstaand rijmpje geboren: Op Sint Matthijs Was er geen üs, Maar op den achtsten Maart Reed men met slee en paard Over de Dordtsche Waard. Hetj aloude gezegde: „Sint Pieter of Sint Petrus (22 Febr.)legt een brug of breekt een brug", wordt ook ditmaal wederom bewaarheid. De Geldersc'ne kanalen liggen dicht gevroren. Thans stijgt de veldleeuwerik niet meer jubelend naar boven. Ook hier komt het wellicht uit „zooveel dagen de leeuwerik voor Sint Petrus zingt, zooveel dagen daarna zwijgt hij weer." Te Dalem heeft zich het niet alle- daagsche geval in het familieleven voor gedaan, dat een jonggeborene zich aan stonds iu het bezit zag van vader, groot vader en overgrootvader in hetzelfde huis. Te Oostendam heeft men eindelyk het dreggen en gravea om het lijk van den spoorloos verdwenen v. d. Giesen te vinden, gestaakt, zonder iets gevonden te hebben, dat licht geeft in deze duistere zaak. Eene huiszoeking die verleden week plaats had ten huize van den veerman, leidde evenmin tot eenig resultaat. Toch zal er licht doorbrekeniemand uit de buurt van Oostendam is naar Dordrecht geweest, en heeft daar, volgens zijn zeggen een bezoek afgelegd bij twee kaart legsters, die beiden hetzelfde hebben ge zegd, en wel dit: „Voor den 15en Maart zal het lijk van v. 4. G. gevonden wor den die hem zoeken, zullen hem niet vinden die hem vinden zullen zeer ont stellen, want het lijk ligt ongekleed. De kleeren en het gouden horloge van v. d. G. liggen goed bewaard." 't Zou niet de eerste maal zijn, als kaart legsters de lieden bij den neus namen De broodfabriek aan 't Groenewegje in Den Haag levert nog altijd haar ge wild fabrikaat af. Aan de uitnoodiging bij meeting-motie om haar te boycotten, wordt niet voldaan. De overblijfselen der verbrande meelfabriek worden nu afgebro ken. Deze fabriek wordt niet herbouwd. Het vrijvallende terrein wordt verkocht. Aan assurantie-penningen is f 165.000 ont vangen die tot aflossing van hypotheoaire schu d worden aangewend. De eerste doctores bij de philosofi- sche faculteit ain de Univers teit te Ber lijn is Zaterdagnamiddag plechtig gepro moveerd. Het proefschrift der dame, mej. Elsa Nenmann, handelde over de pol&ri- satie-capaciiteit van zekere electroden. Een andere dame, dr. phil. Hildegard Zielger trad als opponente op. De deken, prof. Schwarz, zeide in zyn rede dat de waar digste plaats der vrouw, nu zoowel als vroeger, blijft, de hoogepriesteres van het huis, echtgenoote en moeder te zijn. Met zulk een plaats is echter de deelneming aan den wetenschappeiijken arbeid der mannen niet vereenigbaar. De deken begroette het met vreugde, dat vrouwen de mogelijkheid was geopend aan de colleges der universiteit te Berlyn deel te nemen. Van de Filippijnen wordt gemeld dat de opstandelingen stiller worden. Toch lijden de Amerikanen nog aanhoudend verliezen door voorpostengevechten. Sedert den grooten brand te Manila zijn zes Ac-erikanen gedood en 59 gewond. De Cubanen in de provincie Santiago nemen een dreigende houding aan. Als het be stuur over het eiland tegen 1 Juni niet aan de Cubanen overgedragen is, zullen zij in opstand komen. De vertegenwoordigers der Panamaka- naalmaatschappy hebben de Amerikaansche regeering aangeboden het feitelijk ^beheer aan de regeering over te dragen en waar borgen te geve» dat het kanaal binnen tien jaar voltooid zal zijn. In hofkringen wordt druk gesproken over een reis, die czaar jNicolaas binnen kort naar Madera zal ondernemen en die hem door zijn doktoren is aangeraden. De czaar zou geruimen tijd op het eiland vertoeven. De begrootingscommissie voor den Duitschen Rijksdag heeft nu, evenals het voorstel tot uitbreiding der cavalerie, ook de verhooging van het cijfer der infanterie (tot 502,506 man), door de regeering ver langd, verworden. Die der artillerie is toegestaan. De regeerPg handhaaft haar voorstel tot uitbreiding der cavalerie. Gaat de Rijksdag, als te verwachten is met hare commissie mede, dan wordt ont binding waarschijnlijk. Nieuwe manier van oplichterij. Eeu Pirijsch blad verhaalt de volgende boevenstreek. Een heer, zeer elegant gekleed, komt den winkel van een kunsthandelaar binnen. Hoeveel kost deze statuette? Vijftig francs. Bewaar het ding tot vanavond voor me, dan zal ik het komen halen. Een uur later verschijnt een andere heer. Wat kost deze statuette? Die is verkocht. Kunt u ze niet terugkrijgen Probeer het eens. Ik heb er 1000 francs voor over. Hier is mijn kaartjegraaf de Beaulieu ik woon avenue d'Eylau. 's Avonds komt de eerste heer terug. Na veel over- en weerpraten neemt hij 300 francs als schadevergoeding aan en de koop is teniet gedaan. De koopman is in zyn schik. Toch altijd nog 700 francs voor een artikel dat maar 50 waard is, denkt hij. Maar de tweede kooper was den volgenden morgen nergens te vinden. De rechtbank te Hamburg heeft nu beslist, dat de photographisohe afbeeldin gen van den doodeu Vorst Bismarck, wel ke zonder toestemming der familie werden gemaakt, door den photograaf aan de fa milie Bismarck uitgeleverd moeten worden ter vernietiging. Het verspreiden van de photographieën is verboden op straffe van zes maanden opsluiting voor ieder geval van overtreding. Het grootste spoorwegstation der we reld bezit sedert 1 Januari 1899 de Ame rikaansche stad Boston. In het zuiden dsr stad verheft zich een monstergebouw met vijf verdiepingen van roodachtig graniet, dat met de handelsterreinen een opper vlakte van 300,000 vierkante meters be slaat. Dit station, dat ongeveer 6 millioen gekost heeft, is 280 meter lang en 200 meter breed de hoogte van de 170 meter breede kap bedraagt 34 meter. Niet min der dan 32 paren rails liggen hier naast elkaar en ongeveer 2000 treinen kunnen er per dag in- en uitloopen. Voor het locaal verkeer dienen 4 sporen, die aange legd zyn onder het hoofdemplacement, dat zeer sterk gemaakt is, om den enormen druk der treinen weerstand te kunnen bieden. De lengte der rails binnen het station bedraagt 25 kilometer, waarbjj 200 signaallichten en 150 andere signalen ge bruikt worden. Een smid uit Stettin, dis zich nabij de stal met schaatsenrijden vermaakte, zakte er op een plaats, waar het ijs zeer dun was, door heen. Op zijn hulpgeroep snelden verscheidene schaatsenrijders toe en een hunner, die den jongen wilde red den, zakte eveneens door het jjs, voordat hij den drenkeling bereikt had. Een andere heer, daardoor voorzichtig geworden, trachtte na, op den buik liggend, den tweeden drenkeling te grijpen, maar het ys boog zich onder water en de redder moest terngkruipen. Daar haakte plotseling een jonge dame, kort besloten, haarboveu- rok los, trok dien uit en wierp hem den op hel ijs liggenden heer toe, waarop deze hem den tweeden drenkeling toe wierp en hem er uittrok De arme smidi- zoon worstelde intusschsn in het water met den dood. Geluklig snelden eenige in de nabijheid werkende visschcrs met lange haken tos en haalden hem behouden op het droge. In een spoortrein nabij Tours is een reiziger langs de looppank naar den post- waggon gegaan, waar hij binnendrong en den postbeambte een jaar messteken toe" bracht, om hem onschidelijk te makeu en daarna te stelen wat hj kon. Deze werd echter niet erg gewind. Hij wist zyn aanrander op den groid te werpen en te ontwapenen, en hij lield hem onder tot het naaste station, wiar, met behulp van ander treinpersoneel, de booswicht werd vastgebonden. Te Toirs leverde msn hem aan de politie over. Overwinnend gistorven is de Austra lische wielerkampioei James Sommerville Hy nam deel aan oei wedstrijd te Sydney en was er de eers:e. Toen hy nog 25 yards van den eindpaal af was, zag men dat hij het stuur losliet en dat zyn hoofd voorover viel. Het scheen, dat hy nog bleef trappen met te voetenmaar toen men hem als overwinnaar van het zadel tilde, was hy dood. Onder het opchrift: „Een Hohen- zollern-prins in Griekenland", bericht een te Athene verschijnind blad De militaire neigingen van den 8 jarigen toekomstigea kroonflins George van Grie kenland, die tot noj toe in hofkringen stof tot conversatie en rroolijkheid gaven, be ginnen thans het girnizoen te Athene op merkbare wijze te virontrusten. Met groote handigheid weet de kleine prins het zoo aan te leggen, dat hij op zyn wandeltoch ten of rijtoertjes de verschillende wacht posten voorbij komt, in welker dienst te Athene nu juist niet met voorbeeldelooze stiptheid wordt voorzien. Voornamelijk de wachtaandenachteringang vanden paleistuin was gewoon dezen dienst meer als eene uitspanningsgelegenheid te gebruiken. Daarin is nu echter verandering gekomen door den kleinen prins, want hij inspecteert dagelijks zooveel posten en wachtlokalen als hij kan en van iedere onregelmatigheid die hy bemerkt muikt hij rapport. Met groote nauwkeurighsid let hij er op, dat hij op zijn tochten door de officieren, die hij ontmoet volger» de voorschriften wordt gegroet. Kortgeleden had een kapitein derartillerie niet gegroet, doordat hij met een bekende stond te praten en den prins niet zag voorbijrijden. Dadelijk moest de koetsier stilhouden en de prins riep den kapitein naar het rijtuig: Waarom groet u me niet, vroeg hy boos. Pardon, Hoogheid, ik had u niet gezien, antwoordde de officier. Nu, dan is het goed, zeide het prinsje en gaf den koetsier een teeken, om door te rijden. Bij een andere gelegenheid zeide de prins trotsch Als myn oom (de keizsr van Duitschland) weder een te Athene komt, zal hij zien, dat we het hier even goed kunnen als te Berlyn. Te Chrudim (Bohemen) is Zaterdag de 35 jarige grondeigenaar Nodotny terecht gesteld, die zijn zeven kinderen kort na hunne geboorte had vergiftigd, „omdat hij niet van kleine kinderen hield." De werkkamer van Melanchton te Wittenberg is nu, gerestaureerd en ingericht in den trant van den Hervormingstijd, opnieuw voor het publiek opengesteld. Zij maakt zoo een geheel anderen indruk dan vroeger in haar sierlooze ledigheid. In een schacht van een myn nabij Herne is een bak, waarin een aantal werk- liedenzaten die naar boven werdengebracht. met zooveel kracht tegen dsn wand ge- slingerd, dat 25 arbeiders gewond werdens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2