SCHOOLNIEUWS. Gerit.1 Kérken.1 Zestal te Arnhem (vac. Renier) ds. J. C. Sikkel te Den Haai;, ds. K. Fernkout te Dordrecht, ds. H. Hoekstia te Arnhem, ds. C. v. Proosdij te Leiden, ds. J. J. Impeta te Katwijk, ds. P. N. Kruijswijk te Kollnm. Tweetal te Amsterdam (vac. v. Son) ds. H. Hoekstra te Arnhem en ds. C. van Proosdij te Leiden. Beroepen te Leerdam B ds. W. Mulder te Giessen Oudkerk. Wissenkerke. Het bestuur der Chr. school heeft ter benoeming van een hoofd der school, tevens voorzanger bij de ued. hervormde gemeente een voordracht opge maakt, bestaande uit de hceren Gr. W. v. Klaveren te Leiden en J. J. Wijenberg te Scheveningen. Colijnsplaat. In de vergadering der Afd. Noord-Beveland van de vereeniging „Volksonderwijs", Vrijdag 11. alhier ge houden bracht de secretaris het jaarver slag der afdeeling over 1898 uit. Het aantal leden nam in 1898 met 2 toe, zoodat het thans 14 bedraagt. Als het voornaamste door de atdeeling verricht, word genoemd het goed geslaagde schoolfeest in Decem ber 11. en het zilveren jubileum van den heer P. Beun als onderwijzer alhier den 16 October 11. Na de rekening en verantweording van den penningmeester en van den voorzitter, hetschoolfeestbetreffende, constateerde laatst genoemde met genoegen hoezeer het trouw schoolgaan in den winter door de sedert 1894 jaarlijks gehouden prijsuitdeehng voor trouw schoolbezoek becunstigd wordt. Zoo werden in 1894 slechts 90 kinderen beloond, die geen enkel verzuim hadden, in 1898 168. Aan den oud-onderwijzer, den heer T. Mouthaan, werd alle hulde gebracht voor hetgeen hij in zake het schoolfeest en het genoemde jubilsum gedaan had. Ten slotte werd hst geheel bsstuur, be staande uit de heeren J. Vermeulen, H. v. Grorsel en M. v. Oosten bij acclamatie herkozen. Heinkenszand. Zaterdag kwam alhier een oude doove vrouw met een fiets in aanraking. De fietsrijder had herhaalde malen gescheld, doch de vrouw liep juist den kant uit waarnaar de wielrijder uitweek, zoodat deze geheel buiten zijn schuld de vrouw omverreed en zij ernstig werd ver wond, vooral aan het hoofd. Rilland. Een kranige verkooping met ouwerjaarsche drukte zagen wij de vorige week houden. De handelsreizigers echter, die naar Holland moesten, hebben er niet veel plezier van gehad. Een hunner klaagt aldus in het N. v. d. D. Een onnoozele Zeeuwsche markt heeft Donderdag de gemeenschap tusschen Ant werpen en Amsterdam aanmerkelijk kun nen storen, 't Was „koopdag" te Rilland, en dit deed 's morgens aan elk van de vele stations op de Zeeuwsche lijn een menigte flinke boeren en frissche boerinnen in hunne schilderachtige pakjes instappen. Spoedig kwam ruimte te kort; le klasse werd 2e klasse, om de 2e tot 3e klasse te kunnen maken, maar ook dat bleek onvol doende. Op verschillende plaatsen moesten wagens aangehaakt worden, wat daar een ongewone en tijdroovende bozigheid was. Door het een en ander kwam de trein een half uur te laat te Roosendaal aan. Daar bleek de uit Antwerpen gekomen snelt ein naar Holland (ook die naar Breda) gewacht te hebben, en toen is er tot Rot terdam gereden dat de weg daverde en de wagens danstenmaai de verloren tijd was niet in te halente Rotterdam had men reeds een sneltrein laten vertrekken. Toen veranderde de snelle trein in den meest ordinairen boemeltrein, die de reizi gers en de pest, in plaats van te 2.13, te 3.40 in de hoofdstad aanbracht. Inmiddels was 't feest te Rilland. De tramlijn Brouwershaven—Zijpe Steenbergen zal waarschijnlijk 1 November geopend worden. Vlissingen. Zondagmorgen onder kerktijd moesten drie „zieke" klassianen uit het hospitaal naar de kazerne worden teruggebracht, terwijl e«n hunner al wat maar breekbaar was in de ziekenzaal had ituk geslagen ongeveer veertig ruiten, waterpotten, enz. Terwijl de oppasser even de zaal verliet, had deze soldaat een tafel voor de deur geschoven om zijn vernielingswerk gemak kelijk te kunnen uitvoeren. Deze persoon (een milicien) komt bin nen enkele dagen ter oorzake van dit feit voor den krijgsraad. Vlissingen. Vrijdagavond had in het lokaal aan de IJzeren brug alhier de 17de jaarvergadering van de afdeeling Patrimo nium plaats. Het ledental der afdeeling ging een wei nig achteruit. Het bedraagt nu 208 waar onder 27 buitengewone leden. Ontvangen werd f366.06, uitgegeven f346.03. Door het ondersteuningsfonds bij ziekte was over 6 maanden ontvangen f 511.21 en f250.30 uitgegeven. De kas „Hulp in Nood" tot ondersteuning van hen, die tijdelijk zon der werk zijn ontving f46,76 en gaf u;t f44.75. Het ondersteuningsfonds bij overladen telt 95 leden; nitkeering had niet plaats. Van de vakafJeelingen hield die voor de Hout- en Bteenbswerking op te bestaan; ook die voor de Metaalbewerkers zal ver moedelijk dooi de geringe deelname worden opgeheven. In het bestuur werden herkozen de hee ren C. P. I. Dommisse en A. Naerehont als lid van de commisse van advies terwijl Ds. C. L. Voorhoeve, predikant bij de Ned. Herv. kerk, herbenoemd werd. Te Zweeloo is een jongeling die te dicht bij de wieken van den korenmo len kwam, door een der wieken zoodanig tegen het hoofd getroffen, dat hij bewus teloos neerviel en bijna onmiddellijk over leed. Een 20-jarige jongeling te Noot dorp, kostwinner voor zijn moeder en zusjes, zou met zijn kameraden een boom rooien. Hem werd opgedragen een touw aan den boomtop vast te binden om daarmee het gevaarte oni te trekken. Het bleek evenwel, dat men reeds te veel aan den wortel had weggehakt, want de boom begon te wankelen en viel, den armen jongen zoo zwaar kneuzende dat hij nog denzelfden morgen overleed. E»n week te voren was de vader van dat gezin overleden. Te Ruinerwold is een tweejarig knaapje in een onbewaakt oogenblik te water geraakt in eene sloot nabij de wo ning en daarin verdronken. De bekende W. A. Clarijs, die we gens diefstal, bedreiging met moord, inbraak en landlooperij nog 61/» jaar gevangenis straf te goed heeft; die uitbrak uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen en daarna in het huis van Bewaring te Rot terdam muiterij pleegde en brandstichtte, is thans losgebroken uit het Rijkskrank zinnigengesticht te Medemblik. Zooals men weet is het eenige doel dat hij beoogt, dat men van hem spreken zal, het komt er niet op aan door welke daad, zoodat het geen betoog behoeft, dat het een gevaarlijk heer is, die zich nu op vrije voeten bevindt. De heer P. W.Jansen te Amster dam heeft f5000 voor te stichten herstellingsoord voor onderwijzers toegezegd, op voorwaarde, dat de commissie er binnen drie maanden in slaagt de nog ontbrekende gelden, ongeveer f 8000, bijeen te brengen. De gewichtigsteDrie sollicitanten waren er in eene kleine plattelandsgemeente in Noord-Brabant voor het vacante burge meestersambt. Toch warenze dikke vrienden dikke in den eigenlijken en overdrachte lijken zin des woords) en voor geen geld ter wereld zouden ze elkaar met schele oogen aanzien. Eén echter kon maar de eerepost krijgen en wie zou dat zijn, want allen rekenden ieder voor zich de be kwaamste te zyn. 't Werd tijd dat de kwestie werd uitgemaakt, en op een goeden avond werd na vele deliberatie besloten, dat hij de burgemeester zou zijn, die het zwaarste in gewicht was. Zoo gezegd,zoo gedaan. De eerste, A zullen we zeggen, haalde 198 pond, de tweede B, 206, en de derde C stapte van de schaal, nadat het opgeteekend was, dat de man het respectabele cijfer van 210 woog alles zonder overjas. De twee vrienden felici teerden den „(ge)wichtigste", die dan ook weldra de gewichtigste betrekking in de gemeente kreeg. tNbr). De wonderdokter Jongejan heeft de gemeente Oud-Beierland verlaten. Hij had het vertrouwen aldaar verlorenzijn kost baas zelfs is niet hersteld, evenmin de vrouw, wie hij zou verlossen van éen harer twee magen. Op de eilanden Texel en Wieringen wordt tegenwoordig veel geld verdiend. Van Texel worden jaarlijks 6- a 700000 eieren naar Holland verzonden en wekelijks van Wieringen 850 balen kreukels (alikruiken) ter gezamenlijke waarde van f4500. Die alikruiken gaan naar Parijs en Londen. Als men het van zijn kinderen moet hebban Een ruim 60-jarige werkman te Utreoht verloor ongeveer 6 maanden geleden zijn vrouw en leefde sedert met zijn twee meerderjarige dochteis. Men was dit zoo overeengekomen, omdat de oude man daar door in zijn boeltje zou kunnen bljjven en bovendien een der dochters een we duwe met een kind zou zijn geholpen. Nu moet de man nogal eens voor zijn meester naar elders om te werken, en was dan altijd gelukkig wanneer hij wederthuis komende, evenals bij het Is ven zijner vrouw, alles in orde en tot zijn ontvangst gereed vond. Jammer dan ook voor den man, dat aan dezen voor hem zoo geluk kigen toestand zoo op eens eer, einde moest komen. Toen hij namelijk aen paar dagen geleden weder vau de reis thuis kwam, vond hij zijn wonir.g geheel ledig en ver iatan, zijn kinderen hadden niet alleen den geheelen inboedel, maar ook zijn spaar penningen naar elders en de man weet niet waarheen medegenomen. Verlokkende advertentie. „Een jonge stevige slagersknecht gevraagd, die gebruikt kan worden bij het worstmaken." De Moloch van het Militairisme. Mevrouw: „Waar is de groote, prach tige leverworst gebleven, die hier gisteren nog hing Kaatje „Ach hemel die is zeker ook door het miiitairisme verslonden." Te Dieren werd bij het lossen van een wagen steenkolen door eenige arbeiders een voorwerp gevonden, dat later bleek een dynamietpatroon met lont te zijn. Men beproefde het te vergeefs te epenen, en feu slotte wierp een der arbeiders het bij zijne moeder op de last. Eenige dagen later haalde hij het echter weer te voor schijn en ging hij er met een stopnaald in roeren,met liet gevolg, lal ie patroon ontplof te entwee vingers en Ie duim zij uer linker hand verbrijzeld wei ion. Een au lere ar beider kreeg eea w.ind in het aangezicht diens oogen, waarvoor men aanvankelijk vreesde, bleven gelukkig behouden. Er ontstond ook nog een begin van brand, dewijl de petroleumlamp geraakt werd. Dezer dagen werd door de admini stratie der Staatsspoorwegen te Rotter dam bij de justitie aangifte gedaan van de ontvreemding van koopmansgoederen (manufacturen en borduarsel) uit een gos- derenwaggon. Het toeval wilde, dat kort daarop door het station Den Haag der H. S. M. een goeder nwaggon uit Rotterdam ontboden werd. Het spoorwegpersoneel te 's Gravenhage vond in den waggon in een zakdoek geknoopt enkele ontvreemde stuk ken gouddraad en borduursel ten nadeele der Staatsspoor te Rotterdam ontvreemd. De gestolen goederen werden naar Rotter dam opgezonden en door ambtenaren der justitie enkele treinsmids gefouilleerd, en op een hunner werd een dergelijke zak doek als de ontvreemde aangetroffen. Huis zoeking werd gehouden en een party gouddraad ter waarde van 7 a 800 gld. in beslag genomen. Een der gearresteerden is reeds ruim 20 jaar in dienst der Spoorwegmaatschappij. De slaap der vorsten. Evenals het altijd interessant zal blijven om te weten waarover jonge dames droo- men, is het ook wel eens aardig te weten hoe de vorsten slapen. Keizer Wilhelm II slaapt altijd op een bed zooals door de onderofficieren ook in gebruik is. Alleen de beddelakens zijn van fijner linnen. Hij gaat om elf uur naar bed en staat regel matig 's morgens om vijf uur op. Zijn slaap is onrustig. Koningin Victoria gaat zeer laat slapen, ofschoon zij betrekkelijk vroeg naar bed gaat, nl. om tien uur. Een hofdame leest haar voor totdat zij in slaap valt. Ter wille van de schrijvers zullen wij de na men der werken die zij zich laat voorle zen maar niet noemen. Zij slaapt kalm, doch kort. Koningin Wilhelmina begeeft zich onge veer 11 uur ter ruste en staat vroeg op. Evenals haar vader doet zjj 'smoigens een wandeling door het park en bezoekt de stallen. Zij slaapt vast. Koning Leopold II gaat zeer laat naar bed en brengt de helft van den nacht door met werken en lezen. Hij slaapt op een zeer eenvoudig bed. De Czaar slaapt bijna niet en toch is hij een lief hebber van lang te bed te liggen. Hij staat laat op, ten minste wanneer geen dringende zaken hem roepen. Hij houdt niet van de donkerte. Zijn slaapkamer wordt evenals een ontvangkamer steeds verlicht. Hij neemt chloral in tegen de slapeloosheid. De Sultan Abdul-Hamid wie zou 't geloofd heoben slaapt rustig zonder benauwende droomen, gelijk een kind. Niets dat ooit zijn slaap verstoort. Tel. De Keizerin Weduwe van China is woedend over het dooden van Chiueezen in Taliën wan en heeft het Tsung-li-Yamen gelast, in de sterkst mogelijke bewoordin gen verzet aan te teekenen tegen de on verantwoordelijke handeling van de Rassen, die ontegenzeggelijk de bepalingen van het verdrag van Port-Arthur hadden overtre den, daar geen enkel artikel daarvan hun het recht geeft belasting te heffen. De toestand van Mejuffrouw Degreef, die bij het spoorwegongeluk te Vorst ruim 3 uren onder de looomotief tusschen de dooden beklemd heeft gelegen, moet ver ergerd zijn. Men vreest, dat zij zal ster ven. Deze dame, die men eerst nagenoeg ongedeerd meende, heeft bij het ongeluk ernstige inwendige kneuzingen bekomen. Te Nizza is Baron Paul Julius de Reuter, stichter van het agentschap Reuter Zatsrdag «verleden. Baron de Reuter werd 21 Juli 1821 te Kassei geboren, was eerst bankiersklerk, daarna boekhandelaarsbediende. In 1849 stichtte hij te Parys een correspondentie bureau. Toen de telegraaflijn AkenBerlijn voor het publiek werd geopend, ging Reuter naar Aken, waar bij een telegrafisch cor respondentie-bureau oprichtte waarop de groote couranten en bankiers geabonneerd waren. Hij stichtte tegelijkertijd een post- duivendienst tusschen Aken en Brussel, waardoor hij berichten uit Parijs en Londen spoediger dan per post ontving. Zijn bureau werd later verplaatst naar Vervisrs en in 1851 naar Londen, waar zijn connecties zich spoedig naar alle we- relddeelen uitbreidden. In 1858 stelde hy zich in verbinding met de Engelsche pers. De Times was het eerste blad dat door Reuter de oorlogsberichten over den Ita-~ liaanschen oorlog verkreeg. Vervolgens stichtte hij bureaux te Amsterdam, Den Haag, Brussel, Antwerpen, Bombay, Cal cutta, Alexandrië, Cairo, Shanghai, Ame rika, W. Indië, Afrika enz. Thans is Reuter over de geheele wereld met nieuws-stations verbonden. Hij deed veel in alle werelddeelen voor de bevor dering der telegrafische verbindingen en legde b.v. in 1869 de eerste onderzeesche kabel tusschen Frankrijk en Noord-Amerika. In 1871 werd hij door den hertog van Saksen-Coburg Gotha tot vrijheer verheven Eenige jaren geleden verhief ook koningin Victoria hem in den adelstand. In de Belgische kamer betoogde het lid Janssens dat het wenschelijk was de wereldlyke macht van den Paus te her stellen. De minister van buitenlandsche zaken gaf ten antwoord dat de Belgische regeering zich daarmee niet te bemoeien had. De regeering, zeide hij, had eerbied voor den pans, maar tevens waren haar betrekkingen met het Quirinaal van den oprechtsten en zuiversten aard. Het aantal ongevallen tijdens de be" grafenis van president Faure is veel grooter dan vermoed werd. Op éen post werden 111 gewonden binnengebracht. Meest bestaan de verwondingen uit arm en beenbreuken, veroorzaakt door slagen van paarden of door vallen, gevolg van 't opdringen van 't publiek. Uit Manilla wordt gemeld, dat de Amerikanen Woensdagnacht op twee En- gelachen schoten, die voor een vensterraam naar den brand te Tondo kïken. De Amerikanen meenden dat de Ingelschon Philippijners waren. Een dir hhgelschen werd doodelijk, de andere licht gewond. Een Argentiniër, vertegen woordger van de katoenfabriek van Andrews is »edood. De pest, die in Voor Indë reed8 maandenlang honderden slachtoffert maakte, is thans ook in Arabië uitgebrokin. Uit Berlijn wordt gemeld, dat zonder opgaaf van redenen de termijn vjor de verschijning van proft'essor Delbrücc voor den raad van tucht, die heden afliei, voor onbepaalden tijd is verlengd. Het gerucht wordt verspreid at de Emir van Afghanistan overleden is. Te Londen hoordeeenalleenwotende dame in haar slaapkamer rumoer. Zijitond op uit bed en voelde tegelijkertijd mt zij op een menschelijk lichaam trapte. Het was dat van een dief, die zich onde 't ledikant had verbergen en juist te vor- schijn was gekomen om zijn slag te slan. De dame, een beoefenaarster van spot, wel verre van zich over te geven, pake den man beet en een worsteling ontston. Zij drong den man naar de deur en beide vielen van een trap, waarbij de dief ernsti gewond werd en de kloeke dame er mc lichte kwetsuren afkwam. Thans riep z: om hulp en voorbijgangers en een politie agent zorgden dat de indringer naar he ziekenhuis werd gebracht. Een afschuwelijk bijgeloof heeft zich tot nog toe in de Egyptische provincie Minieh weten te handhaven. De Fellah's gelooven, dat de tegels, die zij voor het bouwen van een duivenhuis noodig hebben, moeten gebakken worden in eer. oven, waarin tegelijkertijd een mensch wordt verbrand. Dezer dagen werd in de nabijheid van Beni Soomrook in de provincie Minieh een duivenhuis gebouwd, waarbij het oude bijgeloof weder te voorschijn kwam. Een klein kind werd geroofd, in een ticheloven geworpen en levend verbrand. Dr. F. van Gheel Gildemeester, Ned. Herv. Predikant, 's Gravenhage. Mej. H. Goudsmit, Presidente van „Thugatèr", Plantage Middellaan 30, Amsterdam. Dr. J. H. Gunning, Hoogleeraar in de Theolo gische Faculteit, Leiden. Dr. J. Graanboom, Arts, Amsterdam. Dr. S. R. Hermanides, Arts, Geldermalsen. I. M. Hillesum, Conser vator aan de bibliotheca Rosenthaleriana, Joden Breestraat 16, Amsterdam. U. M. Ph. Hillesum, Seeretaris der Stoom-meel-brood- fabriek „de Leeuw", Arostel 208, Amstei- dam. I. Hooykaas, Reinonstrantsch Predi kant, Amersfoort. T. van den Hoorn, Arts, Gravenhage. W. Hovy,Lid van den Ge meenteraad, N. Heerengracht 143, Amster dam. G. P. Ittmann Jr., Agent der Engelsche Mail te Rotteraam, 's Gravenhage. 1. J. Jacobso», Particalier, Amsterdam. Mej. C. H. de Jong, Hoofd derSarphatischool, West einde 27, Amsterdam. K. Kater, Voorzitter van n-^ftrintonrnm", Amsterdam. Mevr.de Douairière Jhr. A. Klerk Hogendorp, 1 resident» van den Nederl. Vrouwenbond tot verhooginj; van het zedelijk bewustzijn, Alexanderstratt 11, 's Gravenhage. A. de Koe, Ned. Hfrv. Predikant, den Helder. Dr. B. Kouwer, Hoogieeraar i. d. Medische Faculteit, Utrecht. Dr. Mr. A. R. v.d. Laar, Advocaat, Stationsstraat, Utrecht. C. G. van van Mansvelt, Oud-Officier van Gezondheid, 's Gravenhage. W. J. Mennes, Govert Flinckstraat 137, Amsterdam. Dr. C. J. D. Mounier, Wiskundige, Utrecht. J. Muller Sr., Voorzitter van „Beth Paleth" Lijn baansgracht 281, Amsterdam. W. van Nes, Voormalig Directeur der Vereeniging voor Lager Onderwijs te Amsterdam, Willem Barentszstraat 43, Utrecht. W. C. J. Pas toors, Algemeen Voorzitter v. d. Ned. R. K. Volksbond, 3e Helmersstraat 74, Am sterdam, H. Pierson, President-Directeur der Heldringgestichten en vele anderen van allerlei richtingen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stnkkeu worden in geen geval terug gezonden. Bestrijding van het Nieuw-Malthusianisme. In eene vergadering 21 Januari 11. te Amsterdam gehouden door 26 mannen en vrouwen van verschillende godsdienstige en politieke overtuiging en maatschappe lijke potitie, met wier optreden bovendien ruim een 50 tal anderen instemming had den betuigd, is besloten tot het oprichten eener Vereeniging, die zich ten doel stelt de verdere uitbreiding van het Nieuw- Malthusianisme in Nederland zooveel mo gelijk tegen te gaan. Voorloopig is bepaald, dat deze Veree niging haar doel zal trachten te bereiken door o. het aanwenden van pogingen om door de overheid te doen verbieden het openlyk ten toon stellen of aan kondigen van anti-oonceptioneele mid delen b. het verspreiden van geschriften, die aan de bereiking van haar doel bevorderlijk kunnen zijn; e. het instellen vau statistische (econo mische of medische) onderzoekingen, omtrent den invloed van het Nieuw- Malthusianisme en van het gebruik der dooi zijne voorstanders aanbevoltn middelen d. zoo nooiig, het verleenen van steun aan hen die men door bedreiging met het verlieB van werk of van onderstand, zou willen dwingen tot het Nieuw-Malthusianisme. De ondergeteekenden richten zich thans tot allen, die, hetzij op godsdienstige of zsdelijke, hetzij op economische of medische gronden met hen in het NieuwMalthusi- anisme een gevaar zien voor ons volk, hen met aandrang uitnoodigende tot deze Vereeniging toe treden. Het bedrag der contributie aan het lidmaatschap verbonden, wordt door de leden zelf bepaald met een minimum van 25 cent per jaar. Dr. H. Pinkhof, Arts, Keizersgracht 667 Amsterdam, Voorzitter. Dr. D. Snoeck Henkemans, Arts, Zwarteweg 745, 's Gra venhage, Secretaris, Commissie van voor bereiding, bij wien men zich kan aanmelden voor het lidmaatschap. Ook stonden onder deze oproeping de namen van Woensdag 1 Maart. Kruiniiige, half 12 by wed. Verbraeck een dubbel woonhuis met tuin door not. Prins groot 4 Aren. liattendijke, door not. L. Liebert by J. Rijk Land- en corpzicht 10 uur inspan als5 paarden 18, 11, 4 en 2 jaar, 8 baat- gevende melkkoeien, 5 jarige ossen, 4 aan- houdkalvers, 5 loopvarkens, 2 vette varkens, 100 kippenen hanen, karnhond, 2 menwagens met toebehooren, 1 Sacksploeg, 1 Moorploeg, 3 Zeeuwsche ploegen, geeselsteen met paard, harnassementen. hooi, brandhout, stal-, zolder- en melkgereedschap enz. huisraad. Krabbeudijke, door not. Mulock Hou wer voor de maatschap de Hoop 11 uur het recht van gebrniic van een gedeelte van den geinetselden oesterput met loods aan Roels- hoek. Een huis met erfpacht Oostpolder 418 cA. 100000 zaaioesters van 20 KG. per duizend; 150000 ter grootte van 1 ryks- laalder; 400 liters kleine oesters beneden tl/a cent grootte; 1600 bos tarwestroo, oeizeilboot; en aan den put, zeeften, pan en enz. Inf. P. van 't (Leven te Krabben- jke. Wisse, by J. Mol door not. Paardekooper verman 10 uur inspan als: Donderdag 2 Maart. Kapclle, Zandweg 11 uur by v. Willigen tbr deurw. Hollman 3 kabinetten waaronder lnassief eikenhouten met notenhout opge- lellinnenkasten, vogelkooi enz. liddelburg, Notarishuis door not. Wiboi imVerstegen 40 eerste klasse ry wielen. Uddelburg, 8 uur in de Vergenoeging do: not. Huvers lo. een winkelhuis, erf Vllffngsche straat 179a; 2o. een dito 179 3o.ien huis en erf Spuistraat 114; 4o' Ho$traat I 136; 5o. Gortstr. 1339. Te zien 1 fc>2 Maart 10—12 en 2—4 uur. llland, by dhr. A. Nieuwenhuyse aoonot. Prins 10 uur inspan als:8 paar- dou-10 jaar, 9 baatgevende melkkoeien, 1 va koe, 8 jarige vaarzen en ossen, 5 aaniudkalvers, 6 mestputloopers, 2 biggen, 130 ippen en hanen, 2 karnhonden, 2 Sakspegen, 3 menwagens, kapwagen, rol- slepefoarnassement, zaaddorsehzeil, hooi' mangs, mutsaard, brandhout, s. ek. 's lecrcnlioek, by C. Biaamse door not. c-Ronde Bresser 9 uur i-mran al-.9 paardi 1 20 jaar, 1 bruine hengst 1 jaar, (melkkoeien, 28 runderen en kalveren, 14 vaans, 150 kippen en hanen, 18 eenden! 2 gana, 3 kalkoenen, 1 karnhond en hok, kap wam, chais, 6 menwagens, lemoenkar, driewiekar, 6 ploegen, 6 eegden, enz. stal-, zolder-)n melkgereedschap, meubels enz. Vrijdag 3 Maart. Midelburg, Armeniaansch Schuitvlot ramen, suren, brandhout enz. door not. Wisbooi Verstegen. O. iburg, door not de Vos bij A de Vier 10 uur 5 huizen en 8 dito met moeslanfce Abeele N. VI. weg. 14 looi ge, by Chr. W elleman door not Mulock ruwer 9 uur inspan als: 7paar. den 1—1 jaar9 baatgevende melkkoeien- 1 vare k 1 vette vaars, 3 runders, 5 aan, houdkalve, vet varken, drachtige zoug, 6 mestoutliïers, 120 kippen, landbouwwerk tuigen, addorschzeil, dekkleeden, droog- kleeden, rtigels, hooi, musterd, brandhout, meubelen,'anklein, kookfornuis. Zaterdag 4 Maart. Gaping 10 uur door not. de Vos voor J. v. Keule een hofsteetje Zandyk groot 61,40 ArenSn om 1 uur inspan als2 2 koeien, staap, geit, 27 kippenen hanen 2 kruiwagd, mangelmolen, karnmachine' kookmachiï lamoen, hooi, stroo, mest' planken, sin, meubelen enz. Dinsdag 7 Maart. Goes, 7ur by B. de Hond door not Noordyke vr dhr. Zwieter: lo. een huis en erf Klei Kade 184 cA. 2o. een dito St- Jacobsstraal27 cA. 3o. een dito Joh. 4ntn- nides v. d. GSkade 194 cA. •nderdag 9 Maart. Kwadeilanuiie, 10 uur by P de Jonge door it. Mulock Houwer nieuwe houtwaren, ui wagens, boomgaardladders geiten, looprkens, beestenpeen, lucern! hooi, stroo, subelen, 6 kabinetten do en liu vo no en by •n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2