„DE ZEEUW dknecht vstganger BIJVOEGSEL iddelburg. SHOUDSTER Jterschelde. Herziening van Vonnissen. RECHTSZAKEN Gemengde Berichten. Ons Buis. Burgerlijke Stand. OPENBARE VERKOOPINGEN Hei een DE KAM, Grijpakerke. jk geiin kan AdreiSclieldeatraat en. een liet beneden de 40 jaar, ad persoon zonder goede zich aan te melden, bij HAVE Dz., Padjes, Bruinisse. 300TDIENST slburg an Zierikzae. erikzee Spoorweg Gom b.—Maart. Van Zierikzsf; kidd 'smorg. s midd Zater.25 6,30 2,15 Zond. 26 Maan.27 Dins. 23 1 2 3 4 5 6 7 Woen Dond. Vrijd. Zater. Zond. Maan. Dinsd Woen 8 Dond. 9 Vrijd.10 Zater.ll Zond. 12 Maan.13 Dins. 14 Woenlö Dond.16 Vrijd.17 Zater. 18 Zond. 19 Maan.20 Dins. 21 ,j__ Din«d21 11.30 Woen22 7,50 Dond.23 Vrijd.24 Zater.25 Zon. 26 Mr.an.27 Dinsd28 W oen29 Dond.30 Vrijd.31 7,50 6.30 7 7,50 6,30 7,50 7,50 6,- 7,50 7,50 6,- 7.50 7,50 7,50 6,30 6,30 7,50 6,30 7,50 7,50 7,50 7,50 7,50 2,15 2.15 3.30 3,30 3,30 3,30 3,30 1- 2,_ 3,- 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 6.— 7,50 7,50 7,50 6, 6.30 6,30 6,30 7,50 1,30 2.15 3- 3,30 3,30 3,3o 3,30 3,3o 3,30 OTDIENST OELB.-JROÏTEEDAM Maart. Van Tan iddelbnrg.Rottordam, 7,50 7 30 7,30 8,45 9,-. 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 9- 9,- 8,45 9- 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 9- 9- 9- 8,45 8,15 8,15 8,15 9,- 9- 9,- 9- 9,- 9- 9- 9,- 9- 9,- 9,- 9- 9- 9,- 9, 9, 9) 9,- 9,- 9, 9, 9, 9,- 9,— 9,- 9,- 9,- a) nm. 3,25b). nm. 3,55. !0 nm. 1,55. O 2,15. 65 3,254) !5 3,45. Breskens hoogstens 10 vaa Vlissingea taakt. et spoorwegstatian ▼in van Zaterdag 25 Febraari 1899. De agitatie tot herziening van het von nis der drie gebroeders Hogerhuis is ge volgd door de indiening van een wets voorstel door de heeren Harts, Hartogh, Lobman, Maoaré en Tydeman, dat wij kortheidshalve het re visie voorstel zullen noemen en de strekking heeft om in ge vallen als bijvoorbeeld ds Hogerhuis-zaak het mogelijk te maken dat een gewezen vonnis aan welks juistheid men twijfelt, wordt herzien en de rechtszaak opnieuw behandeld. Over do deugdelijkheid van dezen maat regel zijn alle partijen 't eens. Wij hebben reeds terstond bij de indiening als onze meening uitgesproken dat dit wetsvoorstel in een reeds lang gebleken behoefte voor ziet. Wij doen niet mee aan verdachtmaking der met Goddelijk recht omkleede over heid, doch nemen de mogelijkheid aan van dwaling bij de magistraatspersonen, die feilbare mensohen zijn. En nu de twijfel omtrent de juistheid van het vonnis der Hogerhnizen op een concreet geval ds aandacht komt vestigen, achten wij de aanneming van dit wets ontwerp een welkome gelegenheid om de qntruste gemoederen van enkelen tot kalmte terng te brengen. Hei is na eenmaal eene leemte in onze wetgeving dat bij 't openbaar worden van feiten die aan een gerechtelijke dwaling doen denken, geen herstel Jangs den weg van rechten mogelijk is. E» dat doet ons strafproces. Immers kent 't, blijkens art. 375 van het S. W. B. slechts de navol gende drie gevallen, waarin een strafvon nis dat zijn beslag kreeg, kan worden ver nietigd lo. als een tweeds persoon later wegens hetzelfde feit wordt veroordeeld, en beide vonnissen onvereenigbaar zijn 2o. als esn vermeend slachtoffer nog in leven blijkt te zijn en dus een veroordes- ling wegeas moord of doodslag op een feitelijke dwaling berust 3o. als een of meer der in een strafge ding gehoorde getuigen, wegens hun ver klaring in dezelfde strafzaak, alsmeineedige worden vervolgd. Buiten deze gevallen is er geen andere weg te>- ontkoming voor onschuldig ver oordeelden dan die van gratie. En het spreekt van zelf dat een oaf-ehaldige liefst geen gratie aanneemt. Vooral wanneer zelfs bewezen wordt, bijvoorbeeld wanneer de ware schuldige zich komt aanmelden en met onomstoot bare bewijzen zijn schubt komt bevestigen, dat de veroordeelde onschuldig is, klinkt 't toch wel wat zot zulk een onschuldig veroordeelde gonads te bewijzen. De heeren Harte, c. s. hadden daarom voorgesteld om bij de drie straks genoemde gevallen nog een vierde te voegen, in zóó ruime bewoordingen vervat dat elk geval van ernstigen twijfel omtrent ue juistheid der feiten, waerop de veroordeeling berust, er onder behoort. Maar de briefwisseling tusschen lien en andere rechtsgeleerde leden der Kamer (Voorloopig Verslag) leidde hen er toe een heel meuw artikel 375 voor te stellen, waarvan het eerste lid aldus luidt „Horziening van een in kracht vau ge wiede gegaan arrest of vonnis kan plaats hebben op grond van eenige omstandigheid van zoodanige e nstige beteokenis, dat zjj, ware zij bij het onderzoek ter terechtzit ting den rechter bekend geweest, op zich zelve ot in verband met de vroeger gele verde bewijzen zoudo hebben kunnen lelden hetzij tot vrpspraak van den veroordeelde, hetzjj tot. ot tilag van rechtsvervolging op grond dat deze (niet strafbaar was, hetzij tot niet-ontvankelijk verklaring van het Openbaar Ministerie, hetzij tot toepasselijk- verklaring van eene minder zwate strafbe paling." De commissie van rapporteurs de hesien Veegens, c. s., hebben daarentegen voor gesteld artikel 375 aldus te doen lniden „Herziening van een in kracht van ge wijsde gegaan arrest of vonnis kan plaats hebben op grond van eenige omstandig heid, die bij het onderzoek ter teregtzit- ting den regter niet bekend wa» en die op zich zelve of in verband met.de vroeger geleverde bewijzen, ernstige twijfel doet ont staan aan de jnistheid der uitspraak en, ware zij bekend geweest, zoude hebben kunnen leiden hetzij tot vrijspraak van den veroor deelde, hetzij tot ontslag van regtsvervol- gir.g op grond dat deze niet strafbaar was, hetzij tot niet-outvankelij kverklaring van het Openbaar Ministerie, hetzij tot toepas selijk verklaring van eene minder zware strafbepaling." De overige veranderingen, door de commissie van rapporteurs begeerd, zijn van minder belang. Een er van een wijziging in artikel 375 tweede lid bedoelt de herziening ook uit te strekken tot die uitspraken, welke niet alle in kracht van gewijsde zïjn gegaan maar een of meer daarvan zijn gewezen bij verstek. Een ander (artikel 378) beoogt dat de gemachtigde van den betrokken onschnldig ▼eroordeelde voor d« behandeling in raad kamer ter griffie inzage krijgt van de stukken. Nog een ander heeft de strekking otm een nieuwe veroordeeling door de her- zienende reohtbank uit te spreken mogelijk te maken. Reeds hadden de voorstellers esn bepaling in hun voorstel ingelascht dat herziening ook leiden mag, niet alleen tot vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging, maar ook tot. het toepasselijk verklaren eener minder zware straf. Men mag derhalve met grond verwachten dat het riviesievoorstel met aller goed vinden wet wordt. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens huisvredebreuk J. v. 't W., 26 j. arbeider Baarland tot f 5 b. s. 5 d. h. en J. J. H., 27 j. wagenmakersbaas Biezelinge tot f 3 b. 3 d. h. mishandeling A. v. d. B., 22 j. boeren knecht Vlissingen tot 3 m. en T. M., 26 j. vrachtrijder Nieuwdorp tet 14 d. gev. straf en H. R. L., 34 j. koopman Middel- buig tot f 3 b. s. 3 d. h.en diefstalD. R., 38 j. fabrieksarbeider Middelburg tot 14 d. gev. straf. Vrijgesproken M. S., 18 j. bakker Nieuwdorp beklaagd van mishandeling. Het Haagsche gerechtshof heeft A. Z., Landbouwersknecht te Nisse beklaagd van bedreiging, met vernietiging van het veroordeelend vonnis der Middelbnrgsche rechtbank, vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie eischte beves tiging van bet vonnis dierzelfde rechtbank waarbij M.B., blikslager te Goes veroordeeld is tot f 10 boete wegens het te koop aan- bisden van lichtbakken tot bemachtiging van wild des nachts. Uitspraak 9 Maart. Vlissingen. Met behulp van twee tjalken is 't gelakt de gezonken tjalk der Knfabriek recht te zetten op den bodem van het kanaal, 't vaartuig is gelicht en vlot gekomen. Vlissingen. Een dienstbode in de Bouwen Ewouistraat die de onvoorzichtig heid had een geladen revolver in de hand te nemen werd door een schot getroffen en gevaarlijk gewond. De dokters gelasttsn hare overbrenging naar 't gasthuis. Ellewoutsdijk. Van de 82 kiezers kwamen er Woensdag 65 op. De heer J. v. Dyke is gekozen met 42 stemmen de heer H. Koole had er 23. Eene zeer origineele trouwpartij was te Rotterdam Woensdag te aanschou wen. Een varensgezel, de 39jarige C. Bakkei, was reeds in Engeland in het huwelijk getreden met eene 50-jarige vrouw en zou nu, ten Stadhuize aldaar, „overtrouwen". Aan den Veerdam te Katendreoht stap ten bruid en bruidegom met de getuigen in vier met Engelsche en Nederlandsche vlaggen en met slingers van groen ge tooide sloepen, begunstigd door fraai weder werd door de Maas, Leuvehaven en Steiger naar de Groote Markt geroeid, alwaar het jonge paar om 9 uur behouden aankwam en eene talrijke menigte zich om d8 watertrap verdrong, toen de bruiloftsgasten voet aan wal zetten. Te voet ging het naar de trouwkamer in het Stadhuis, alwaar het huwelijk werd voltrokken. Een talrijke politiemacht was inmiddels moeten bijeenkomen, om de toegangen tot het Stadhuis vrij te houden, wijl het ver keer door de vele nieuwsgierigen gestremd werd. Door een achterdeurtje verliet het gehuwde paar het Stadhuis, doch weldra werden zij door een joelende en tierende menigte achtervolgd. Aan de Groote Markt daalden de ge huwden en hunne getuigen in de gereed liggende sloepen af. Bestrooid met confetti en oranjebloesem stapten man en vronw in dit huwelijksbootje, hetwelk hen, onder begeleiding van hsrmonicamnziek, naar Katendrecbt terugbracht. Zaterdag 25 dezer, 's namiddags tus schen 2 en 3 uur zal de Stoomboot Zuid Beveland van de werf der Maatschappij „de Maas" te Rotterdam te water wotden gelaten. fled. Een flink militair 1 Met het stoomschip „Koning Willem 1", van de Maatschappij „Nederland" dat Donderdag aaude Handelskade teAmsterdam aankwam, keerde weder esn detache ment Ind aehe militairen terug. Onder dezen behoort ook de kanonuier le klasse A. Van de Ven, een der kranigste figu ren nit deu Lombokkryg van 1894. Den 26en Augustus 1894 by den terug tocht der colonne bleef een stuk geschut, waarbij hij ingedeeld was. in een water gang steken. Heftig was het vuur van den vijand op de bemanning van dat stak. Vier gewonden bevenden zich op den voorwagen, de stnk-commandant was ge sneuveld. Van de Ven alleen bleef uver; hij wist van wijken noch overgeven. Zijn gewonden, zijn stuk iu handen van den vijand laten - datnoeitl Met de uiterste koelbloedigheid en de groetste inspanning mocht het hem gelukken het stuk geichut met de gewonden door de hindernis heen te brengen en dit en het leven van- zijn kameraden ts redden. Zonder zijne krach tige medewerking, zijn moed en onver schrokkenheid onder het hevigste vuur, zou het stuk met al de gewonden zeker in handen van den vijand gevallen zjjn. Dat de Militaire Willemsorde, hem voor dat feit toegekend, dubbel en dwars verdiend is, zal niemand betwijfelen. Van de Ven is geboren te Heeseh (Noord- Brabant) en thans 40 jaar oud. Te Wouw wilde de machinist dsr suikerfabriek gedurende het loopen der machine den drijfriem overwsrpes en ge raakte daarbij met een zijner armea beklemd waardoor dit lichaamsdeel geheel werd al- gerukt. Nabij Houtan reed een bosr met de met twee paarden bespannen mestkar, toen de dieren eensklaps schrokken voor een pssseerenden automobiel. Ze sloegen op hol, de man viel van de kar en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij na enkele oogenblikken overleed. Te Tilburg is in het ziekenhuis A. C. v. Gestel over leden aan de verwondingen, bekomen by een vechtpariy op een der carnavalsdagen. De beide vermoedelijke daders zijn voort vluchtig. Een derde persoon, in wien de politie een der hoofddaders meent te zien, is gearresteerd. Zaak—Haas-v. Halll Nog deelt ds Echo de volgende bijzon derheden mede De nasporingen naar telegrammen, door en aan gedstienerden verzonden, hebben goede resultaten opgeleverd. De justitie is in het bezit van een groot aantal depêches, op de zaak betrekking hebbende. Voor oningewyden waren deze telegram men steeds zoo gesteld, dat de juiste strekking ervan niet te begrijpen was. Zoo werden verschillende soorten effecten dasrin aangeduid als „sigaren" of als „pendules". De overkomst van iemand die met waardelooze effecten werd bedrogen, werd geseind als „de schuit is aangeko men," enz. Aanvankelijk leverden deze gefingeerde aanduidingen der justitie groote moeielijk- heden op. Natuurlijk begreep zij wel, dat met de sigaren zoomin sigaren als met de pendules pendules of met de schuit een schuit werd bedoeld. Maar wat erwèlmee werd bedoeld wist zij niet en de gedeti neerde heer Van Hall maakte haar niet veel wijzer. De medebeklaagde, de heer Haas, ver strekte der justitie echter den sleutel om in dit eigenaardig taaltje den weg te vinden, zoodat het thans voor de justitie gssn geheimen meer bevat. Te Oudenbosoh zijn door een als veekoopman gskleed heerschap verscheidene lamdbouwers beetgenomen. Hjj kocht bij de boeren in den omtrek al de kalveren op die 's anderen daags vroeg aan het sta tion afgeleverd en bstaald zonden worden. Op tijd waren er de boeren met hun kalveren, doch er verscheen geen kospman, zoodat de boeren ontstemd met hun kal veren huiswaarts keerden, velen wonsn zelfs 2 uren ver. Op een dorp in de omgeving van Rotterdam bad Zaterdag een aardig» ver gissing plaats. Twee leden der Chr. Gerof. Gemeente gingen per rijtuig naar het station, om den predikant, die den volgen den dag zou optreden, af te halen. Toe vallig bevond zich asn hst station, de heer Van Es, proponent uit Rotterdam, die een predikbeurt zou waarnemen ir. hetzelfde dorp, doch voor de gereform. gemeente. Op de vraag der twee dorpelingen „u is zeker de dominé wordt door den hser Van Es bevestigend geantwoord en deze, denkende door zjjn geloofsgenooten ont vangen te worden, stapt in het rijtuig en rydt dorpwaarts. Doch onder het rijden voortpratende, blijkt de vergissing; 'twas aiet de predi kant, dien men moest hebben 1 Ds heer Van Es moest zich getroosten óf verder te wandelen, óf met hen naar het Btation te rug te keeren om den „echten" predikant af te halen. Hij verkoos het laatste. Aan dl mededeeling van de geredde dame nit de ramp te Vorst (Brussel) is het onderstaande ontleend „Hoe zou ik zulke vreeselijke gewaar wordingen kunnen vergeten Alle men- schen in dsn coupé kenden mekaar min of meer er was een algemeen gesprek. Er werd gelachen en gebabbeld. Ineens vielen we door een vreeselijken sohok alle acht tegen elkaar aan. Ik dacht: „Ds wereld vergaat 1" De heele wagen kraakt en vliegt in stukken. Esn tweede sehok volgde Ik lag onder do locomotief, maar Tlak boven op me lagen de ovir- blijfselen van een schotik kon met lange teugen ademhalen. Ik dacht„Ik ben ver loren sr is niets aas te dosn. Het is een ramp. Een zwaar gewicht druk te mij allebei mijn armen waren bekneld, en mijn beeneu <>ok. Dicht bjj mij hoorde ik roepen „Mama, red me 1" De dame met den liohten mantel schreeuwde och, tiet arme tnensch, wat schreeuwde ze Waren dan niet alle reizigers dood? Ik hoorde ze sterven gegil, gerochel dan hqorde ik „OchÓoh sn dan waren ze dood Zoo ging een half nar voorbijeen van myn.armen lag bekneld onder planken en een portier, op den anderen aim lag bat lijk van mijnheer Creplet, rnjja ouden leermeester. Boven mij lagen eenige lyken in stukken van dem wagen verward Een paar centimeter van mjja gezicht zag ik een afgesneden hoofd Ik keek er aldoor naar, en ik werd er niets akelig van, ik wou niet akslig worden Ik dacht by mezelf: als ik mijn bewnst- ayn verlies ben ik verloren. Mjja ledematen werden stijf: ik voelde dat mijn bloedsomloop hokte, ik kwam op het idee om mijn duim en wysvinger tegen elkander te wrjjven, en hoopte daardoor den bloedsomloop te herstellen Eindeljjk, na esn half unr (want ik voelde hoeveel tjjd verliep) hoorde ik de stem van redders „Hierriep ik „Hulp, hulp red me! Ze zijn allemaal dood, ik leef al leen nog. Hier! De stemmen kwamen dichter bij Wie ben je Marie de Greef, uit Hal". „We kunnen je niet vinden. Waar ben je?" „Hier, bier tusschen de wielen." En ik herhaalde„Red me Hier om met mijn stem de redders den weg te wijzen. Eindelijk pakte een man mij bij den rug. „Dat ben ik, ik ben niet dosd Toen hagon men mjj los te werken. Het duurde heel lang, maar ik ben de beste menschen die mij eronder vandaan gehaald hebben, heel dankbaar. Zij trokken de lyken die op my lagen, weg; en daarna ruimden ze planken en stukken van het schot, die mij aan alle kanten beknelden, op zij Ze lichtten me op, schoven een leeren kussen onder mijn hoofd en ze gaven me een hartversterking. Docr mij te verlossen va» de lyken en stukken hout, die mij verstikten, namen ze ook den steun weg waarop de loeomo- tisf rustte. En tusschen de wielen zaten vijf of zes redders, die niet dachten aan het gevaar dat ze liepen, de flinke mannen „De locomotief zaktPas op riep iemand. „O, laat mij niet sterven, asjeblieft, redt me 1" riep ik. „Wij znllen je redden, wees maar niet bang", antwoordde een mynheer met zwart haar, die onder de locomotief gehurkt zat. Ik zeidaar staan nog menschen die niets uitvoerenlaten ze de locomotief tegenhouden Het vserk ging voort: bet lijk van mijn heer Creplet werd weggedragen. Een van de redders gooide een zakdoek over het afgesneden hoofd dat voor my lag. „O, dat is niets", zei ik. „Hier moet je zijn." Eindelijk, om tien minuten over half twaalf bracht men mij weg op een baar." Volgens den Soir zal Manau zijn requisitoir in de Dreyfuizaak tegen het sinde dezer week deponeersnhet requi sitoir mset concludeeren tot cassatie van Dreyfus' veroordeeling zonder verwijzing. Ingeschrevenen (boven 17 jaar) voor lees. zaal, lessen, cursussen en club wordt op merkzaam gemaakt op de aankondiging op het bord ia „Ons Huis" betreffende het bijwonen van de a. s. groots repetitie der Zsngvereoniging „tot Ooefening en Uit spanning". Op Dinsdag 28 Fobrsari a. s. des avonds te 8 uur zal de heer J. J. Berdenis van Berlekom arts, ln de leeszaal een praat- avond houden. Onderwerp: koorts. Het stellen van vragen en samenspreking naar aanleiding van het gehoorde wordt zeer gewenscht. MARKTBERICHTEN. MIDDELBURG, 23Febr. 1899. De aanvoeren waren heden ruim en de. stemming flauw, zoodat alleen tot min o meer verlaagde prijzen was te verkoopen- Tarwo puike soort f6.25 a f6.35 betaald en voorts f6 a f6.20 naar deugd. Rogge f5 20 a f5.25 aangeboden. Wintergerst puike sooit 15.25 betaald. Zomergerst in wichtige kwal. tot f5 a f5.10 gezocht. Haver f3.50 a f3.75 naar deugd betaald. Paardenboonen tot f6.25 a f6.50 aangeboden. Witte boonen puike aoort f 11.50 betaald. Bruine boonen wareu tot f 10.50 a f 11.50 naar deugd te plaatsen. Groene erwten weinig g.-vraagd en in puike kooksoori tot f8.25 a f8.50 aangeboden. Zaaisoort f7.50. Kroonerwten met, weinig aanbod en beperkte vraag f7.50 a 17.75 betaald, zaaisoort daarboven. Kool zaad tot 18.75 geveild. Kanariezaad op f7 gehouden. Boter 11 04 al 1.12 per kilo. Eieren f3,00 af—-— per 100 stuks. VLISSINGEN, 24 Pebr. 1899. Boter f 1.15 a f 1.20 per kilo. Eieren f3.40 af-.- per 104 stuks. ZIERIKZEE, 22 Febr. 1899. BOTER. Hoogste koers f —60 af— Laagste koers f—.50 a fKIPEIEREN Hoogste k >ei s f0.80. Laagste koers f—.55 EENDEIEREN.Hoogste koers f Laagste koers f -de 25 stuks. Van 23 tot 24 Februari 1809. MIDDELBURG. Getrouwd: J. Geelhoed jm. 22 j. on W. van Leerdam jd. 17 j. A. B. M. Valkhoffjm. 30 j. en J. A. Hart- hoorn jd. 20 j. S. Vreeke jm. 34 j. en C Melse wede 36 j. Bevallen: A de Lange geb. Kussez. C. de Klerk geb. Geelhoed d. A. de Regt gj'o. Huissoon d. GOES. Ondertrouwd: 23, Cornelis Marinus Mejjler 23 j. jm. en Tannetje Reijnhout 24. j. jd. Adriaan Willem de Groot 26 jjm en Adrian» Johanna Schrijver 35 j. jd. Gehuwd: 23,Hubreeht Schrijver 21 j.jm. te Goes en Tannetje Polderman 21 j. jd. te Kattendijke. Geboren: 24, Gerard z. v. Dirk van de Visse en Anna Machelina de Kok. Afloop Verkoopingeu, enz. Middelburg. Door not. Tak werd Donderdag publiek gereild lo een huis, erf en tuin (Bierhuis) Baanstraat en 2o een huis en erf aldaar samen 293 cA. In massa opgehouden op f 4000. Hoogste bod f 3411. 3o een karoterij, huis, schuur, moes tuin, boomgaard, goudvischvijver, enz. al daar. Kooper dhr. C. A. Goethals voor f5700. Maandag 27 Febr. Hcinkenszand, half 1 bjj wijlen wed. PieterBe door riot, de Ronde Bresser huis houdelijke goederen en kleederen. Woensdag 1 Maart. Krulninge, half 12 bij wed. Verbraeck een dubbel woonhuis met tuin door not. Prine groot 4 Aren. Kattendijke, door not. L. Liebert bij J. Rijk Land en c.o'pzicht 10 uur inspan als5 paarden 18, 11,4 en 2 jaar, 8 baat- gevende melkkoeien, 5 jarige ossen, 4 aan- houdkalvers, 5 loopvarkens, 2 vette varkens, 100 kippenen hanen, karnhond, 2 menwagens met toebehooren, 1 Sacksploeg, 1 Moorploeg, 3 Zeauwsche ploegen, geeselsteen 'mot paard, harnassementen, hooi, brandhout, stal-, zolder- en melkgereedschap enz. huisraad. Krabbendijke, door not. Mulock Hou wer voor de maatschap de Hoop 11 uur het recht van gebrniz van een gedeelte van den gemetselden oesterput met loods aan Roels- hoek. Eeti huis met erfpacht Oostpolder 418 cA. 100000 zaaioesters van 20 KG. per duizend; 150000 ter grootte van 1 rijks- daa der400 liters kleine oesters beneden 2'/s cent grootteen aan den put, zeeften, pannen enz. Inf. P. van 't Leven te Krab- bendjjke. Misse, bij J. Mol door not-Paardekooper Overman 10 uur inspan als: Donderdag 2 Maart. Kapelle, Zandweg 11 uur bij v. Willigen door deurw. Hollman 3 kabinetten waaronder 1 massief eikenhouten met notenhout opge legd linnenkasten, vogelkooi enz. Middelburg, Notarishuis door not. Wisboim Verstegen 40 eerste klasse rijwielen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers lo. een winkelhuis, erf Vllssingsche straat 179a; 2o. een dito 179; 3o. een huis en erf Spuistraat 1144o. Hoogstraat I 1365o. Gortstr. 1339. Te zien 1 en 2 Maart 10—12 en 2—4 uur. Rillaud, bij dhr. A. Nieuwenhuyse door not. Prins 10 uur inspan als8 paar- deu 1-10 jaar, 9 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe, 8 jarige vaarzen en ossen, 5 aanhoudkalvers, 6 mestputloopers, 2 biggen, 130 kippen en hanen, 2 karnhonden, 2 Saksploegen, 3 menwagens, kapwagen, rol- sleper, harnassement. zaaddorschzeil, hooi' mangels, mutsaard, brandhout, s ek. Hecrenhoek, bjj C. Braamse door not. de Ronde Bresser 9 uur inspan ah: 9 paarden 1 20 jaar, 1 bruine hengst 1 jaar, 6 melkkoeien, 28 rundeven en kalveren, 14 varkens, 150 kippen en hanen, 18 eenden, 2 ganzen, 3 kalkoenen, 1 karnhond en hok, kapwagen, chais, 6 menwagens, lemoenkar, driewielskar, 6 ploegen, 6 eegden.enz. stal-, zolder- en melkgereedschap, meubels enz. Viljdag 3 Maart. Middelburg, Armeniaansch Schuitvlot ramen, deuren, brandhout enz. door not. Wisboom Verstegen. O. Souburg, door not de Vo» b| A de Visser 10 uur 5 huizen en 8 dito met moesland te Abeele N. VI. weg. Kloetiuge, bij Chr. Welleman door not. Mulock Houwer 9 uur inspan als: 7paar den 1—20 jaar; 9 baatgevende melkkoeien, 1 vare koe 1 vette vaars, 3 runders, 5 aan houdkalvers, vet varken, drachtige zeug, 6 mestDutloopers, 120 kippen, landbouw werk tuigen, zaaddorschzeil, dekkleeden, droog- kleeden, mangels, hooi, mustord, brandhout, meubelen, tranklein, kookfornuis. Zaterdag 4 Maart. Gapiuge, 10 uur door not. de Vos voor J. v. Keulen een hofsteetje Zandjjk groot 61,40 Aren. En oin 1 uur iaspan als: 2 2 koeien, schaap, geit, 27 kippen en hanen, 2 kruiwagens, mangelmolen, karnmachine. kookmachine, lamoen, hooi, stroo, mest, planken, steen, meubelen enz. Dinsdag 7 Maart. Goes, 7 uur bjj B. de Hond door not. Noordijke voor dhr. Zwieter: lo. een huis en er' Kleine Kade 184 cA. 2o. een dito St Jacobsstraat 127 cA. 3o. een dito Joh. Anto" nides v. d. Goeskade 194 cA. Donderdag 9 Maart. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Verhulst, lo—4o huizen Lombardstraat C 74; Bogardstraat D 36; Heerenstraat H 142; Brakstraat O 256. Daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur te zien. Wolfertsdijk, 1 uur bij Adr.Remjjnse door not. Pilaar 2 bruine ruinpaarden 15 en 13 jaar, 5 baatgevende melkkoeion, jaar ling stier, vet kaf, menwagen, en huisraad. Wolfaartsdijb, bij wed. Korstanje voor erven L. Schipper en D. Caan door not. Pilaar 11 uur 610 cA. woonhuis, schuur en erfpachtsrecht aan Oud-Sabbinge. Zaterdag 11 Maart. Westkapelle, 10 uur Noerdstr. door not Loeff 2 baatgevende melkkoeien, kalf- vaars, 2 kalvers, 11 kippenen 1 haan, land bouw-, melk- en zoldergereedschap, aardap pels, mest enz. Daarna in het Koffiehuis een huis, schuur, erf en tuin en 9 perc. wei- en bouwl. saam 3,5241 H. Woensdag 22 Maart. Oost-Souburg, in Dorpzicht 2 uur door not. de Marot Tak een hofsteatje aan den steenen weg naar Ritthein 51 A- En het huis no. 225 met tuingrond. Kjjkdag 14 en 15 Maart 2-4 uur. Vrijdag 21 April. Middelburg, Veersche Rijweg bij Abr. Caljouw door not. Huvers inspan als Maandag 24 April. Middelburg, uur door not. V»rhulst bg P. Kempe, inspan als: Dinsdag 25 April. Middelburg, door not. Tak bij uur inspan als Wo»n«daf 26 April. Oost-Souburg, uur bij C. Jane* d»or not. Loeff inspan al» Vrgdag 28 April. Mellskerke, bij K. v. Slugs uur d»or not. Tak en Loeff impan ala: .L

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5