op uonooMag DE HENGST BEESTEN PEEËN l KERKNIEUWS. Var kens. OPENBARE VERKOOPING. 9 SCHOOLNIEUWS. guraiM- LEESTAFEL. veilen en verkoopen: iSieuwe HOUTWAREN. Zaterdag 4 Maart 1899, verkoopen Ëeue groote partij ERFPACHTSGROND, Binnenmeid of Meid alleen, vei op Dondert OPENBAF op Vrijdi Twaalf Erven M vier Hi acht ditc cee Donderd; v e eenic Donderd dag wandelde hij 'smorgens vroeg naar Marsanne, naar zijn moeder. Deze was juist bezig haar brood te bakken. „Zeg Emile," riep zij hem toe met een zuidelijk accent, „uw bezoek komt juist van pas. Ik ben te oud om bet brood te kneden, maar ik ben gewoon het zeifin den oven te doen. Gij moet mij helpen." „Zeker moeder," antwoordde Loubet in allen eenvoud, „metalle genoegen". En zijn vest uittrekkend, ging de toekomstige president der Franache republiek aan het brood kneden. Hetzelfde blad, waarvan wij deze bijzon derheid ontleenen, vertelt, dat Emile Loubet evenals zijn voorgange: eeu geducht roo- ker is. Men ontmoet hem nooit zonder sigaar in den mond. In zijn werkkamer alleen rookt hij in den regel een pijp. Te Montélimar juicht meti natuurlijk de keuze van den dorpsgenoot zeer toe. De kanonschoten hebben nog niet opgehouden. Loubet is een kleine man, frisch en breed van schouders en van een zeer beduidenden omvang. Hij ziet er altijd opgewekt, vroo- lijk en welwillend uit. Hij is zeer een voudig en beeft het presidentschap niet gezocht. Het is hem in de armen geworpen want, gelijk zijn voorganger, loopt ook hem het geluk mede. Hij houdt trouwens niet van moeielijkheden en zoo hij in het Panama proces een eigenaardige rol heelt gespeeld, is het niet geweest om vrienden te redden maar om door schuldigen te helpen zich zeiven te onttrekken aan alle moeielijkheden en beslommeringen, die uit een proces vo r een minister-president moesten voort vloeien. Een groot talent is hij zegt men niethij heeft alleen een goed gezond verstand. In de Kamer was hij geen redenaar, doch men luisterde nog al sens gaarne naar zijn raad. Een man als Faure, om naar het uiterlijk den staat van president op te houden, is hij niet. Te Manila hesft groote ontsteltenis geheerscht wegens het tegelijkertijd op verschillende plaatsen uitbarsten van ver scheidene branden. De brandweer werd by het blu8schingswerk gehinderd door de inlanders dis de slangen doorsneden. Op de treepen, die de brandweer bescherm den, werd uit de huizen gevuurd en verscheidene soldaten werden getroffen. De branden hebben zeer groote schade teweeggebracht. De Filipinos bestoken de Amerikanen op allerlei wijze en hier en daar zijn hevige gevechten gaande. Aartshertogin Maria Immaculata van Oostenrijk is overleden in den ouderdom van bijna 55 jaren. Zij was een Prinses van Bourbon-Sicilie en huwde in 1861 met Aartshertog Karei Salvator van Oos tenrijk. Haar oudste zoon is gehuwd met Aarts hertogin Valerie, dochter van Keizer Frans Jozef. Aguinildo heeft een manifest uitgevaardigd waarin by zegt dat de Fili pinos liever zullen sterven dan de tyr an- nie van de Amerikanen verdragen, die er ger zou zijn dan het slechte bestuur van de Spanjaarden. De pest te Bombay neemt geens zins af. In de laatste 24 uren zyn 135 nieuwe gevallen en 124 sterfgevallen aan gegeven, in de stad alleen. Reclame. In een Australisch blad komt een advertentie voor van een ondernemend winkelier met de bijvoeging: „De goede ren worden aan predikanten geleverd voor inkoopsprijs, als zij er in hunne predikatiën de gemeente attent op willen maken." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oostkapelle ds. A. F. Ch. Pont te Nisse. NR. C.) Aangenomen naar Hoek ftoez.) door ds. E. F. K. Steller te Kolderveen. Drietal te Harlirgen ds. G. H. Bleeker te Nederhemert, ds. G. H. Wagenaar te Leeuwarden en ds. J. W. Beerekamp te Willemstad. Beroepen te Peize ds. H. Huizinga te Eextte BergAmbacht ds. F. Rappard te Waarder; te TerKsple ds. J. L. de Mol Mcncourt te Drogsham. Aangenomen naar Klundert door dr. C. A. Lingbeek te Kubaard;naar Losdorp door ds. H. J. de Groot te Zoeterwoude. Biezelir ge. Donderdagavond werd in plaats vin onzen ontslapen ouderling J. Lavooi met 35 van de 50 stemmen gekozen tot ouderling der Nederd. Herv. Gemeente alhier de heer G. Zuidweg. Geref. Kerken. Tweetal te Leeidam B ds. G. de Braai te Oosterbei k en ds. W. Mulder te Giessen-Oudketk. Beroepen te Zuidwolde (Drente) ds. E. Vonk te Ambt Vollenhove; t© Doorn spijk ds. H. Bouwman te Hattem. Bedankt voor Wommels door K. Troost te Naaldwijk. - Te Leeuwarden en te Hilversum hebben de keiken A en B tot ineensmel ting besloten. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Woerden ds. G. F. Drejer te Zierikzee. Geslaagd te Breda voo» de acte nuttige handweiken mej. E. J. de Visser te Din- teloord, en voor de fraaie mej. R. Meer- tens te Middelburg. Krabbendijke. Woensdag avond trad te Krabbei dijke in de Geref. kerk op de weleerw. heer ds. Donner, van Nieuwdorp, om te spreken in't belang ven't Christelijk onderwijs. ZEerw. nam tot tekst II Tim. 2: 8a. „Houdt in gedachtenis dat Jezus Christus uit de dooden is opgewekt". In een boeiende rede betoogde ZEerw. dat deze woorden aan Tim. geschreven, ook nog zoo noodig zyn ons volk tosgeroepen te worden want Jezus Christus in het graf te laten, den steen te verzegelen, en een wacht er bij te plaatsen, ziedaar wat de geest dezer eeuw wil. Want in zijn huis mag men van Hem spreken, in de kerk mag die Jezus gepredikt worden, maar ook op de school moet van Hem als onze Zaligmaker geleerd worden en ziet dat wil onze goede Staat nie,tinonze neutrale school. Verder besprak ZEerw. Ie dat het onderwijs van de ouders moet uitgaan. 2e dat het Christelijk onderwys moet zyn. 3e om daartoe te komen moet men zelf scholen bouwen. Met de vermaning dat men toch al het mogelijke moest beproeven, en zoo noodig, ons andere genoegens ontzeggen, om zoo esn school in ons midden te stichten en te onderhouden, besloot ZEerw. zy no rede. Als aanvulling op dit bericht kunnen wy u melden dat reeds een huis en erf is aangekocht, en er besloten is tot het bouwen eener school met twee lokalen over te gaan. Wy vergaten tot nog toe de aandacht te vestigen op „Het Eeuwig Evangelie" een nieuw zendingstydschriftje dat aan 't Bareel de Vredebode te Dordrecht ver schijnt on de Salatigablaadjes vervangt. Het ziet er aantrekkelijk uit, en de inhoud van no. 1 en 2 is boeiend gelijk wy dat van de Salatiga Zendingsblaadjes gewoon zyn. Boeiende frisBche portretten van de zendelin gen Kamp en v. Engelen met eeu beschrij ving der reis van laatstgenoemden broeder sieren de aflevering. Wie er kennis mee wil maken die kent 't adresde kennismaking zal mesvallen. De Anti-vivi8ectiebond.V oordrach t gehouden in de vereeniging „Maar ten Luther" te Utrecht door ds. A. E. L. W. Romer. Utrecht J. H. van Peursem. Sinds ds. Hugenholtz te Utrecht voor Patrimonium optrad om de aandacht op de Vivisectie te vestigen, is er misschien daar niemend meer opgetreden in zijn geest en heeft ook op vele andere plaatsen 't werk bestrijding der Vivisectiemaar al te veel stil gelegen. Ds. Römer een nieuweling komt met 't jeugdig vuur van den pas gewonnen strijder de gelederen versterken,de bedoeliog van den Bond tot bestrijding der vivisectie toelichten, de Christenen tot party kiezen in dezen strijd oproepen en lest niet minst den Bond zeiven aan 't verstand brengen dat, zal zijn stryd vruchtbaar zyn hij op den Christelyken grondslag heeft te staan. De schrijver (spreker) wil daarbij echter niet exclusief zyn. Gelyk in den stryd tegen den oorlog, tegen de prosti tutie, tegen de plaatsvervanging indertijd, tegen 't Malthusianisme, geloovigen en wie niet gelooven schouder aau schouder kon den staan, mag de stem dezer laatsten ook in den stryd tegen de vivisectie worden aanvaard doch hij wenscht hen tegelijk ook voor den Christus te winnen. De schrijver beziet de quaestie niet uit medisch, maar uit Christelyk, gelsovig oogpunt en dus is zyn conclusie dat de vivisectie onverdedigbaar is. Zij rust op egoïsme, op wereldzin. En hij zegt dit vrij kras „Spreekt van prostitutie, spreekt van de Maithusmaatregelen, en spreekt van de vivisectie, 't i» al te gaur uit zijn beginsel en aaid éénzelfde verworj en handel, waarop nooit met eenigen werkelijk goeden grond de zegen Gods kan worden afgebeden en hetwelk alles te zamen eenvoudig voort komt uit dat heillooze „ik moet hebben" van ons mensehen, krachlens hetwelk wij zooals wy uit or.s zeiven zijn, den Christus nog aan het kruis zouden slaan." Niet waar, dit is vrij kras. Maar toch, indien het waar is, wat hij in 't midden laat, dat de vivisectie de heelkunde grootelijks verbeterd heeft, en vele goed geslaagde operaiiën aan de uit komsten der vivisectie te danken zouden zyn, dan zeggen wij het ds. Römer na dan kan, dan moet nu althans opgehouden, anders toch wordt zij een liefhebberijzaak. Het laatste woord is in dezen nog niet gesproken. Dat van ds. Römer zal voor menig lid van dezen bond een hart onder den riem zyn. Maar - o ja dat „maar" er zijn ook hier geheelonthouders en matige gebruikers; voor dize laatsten is deze brochure allicht nuttig, dooh zij lezen er onbevooroordeeld de argumenten van verdedigers der vivisretie bij. Du choc des opinions jaillit la vêritê. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stnkkeu worden ia «een gerti lei ug gezondsn. Mijnheer de Redacteur! Door de welwillendheid van een' vriend kreeg ik inzage van „De Zeeuw", waarin voorkomt het verslag van de rede des heeren De Wilde over, volgens datzelide verslag, „leerplicht", volgens de aankondi ging der rede ovsr „De stryd om de school". Ik wijs hier «p die kleine onjuistheid, om den verslaggever aan te sporen zich op nauwgezetheid toe te leggen. Wanneer hij zich beijvert in het kleine stipt te zijn, beeft hij kans het ook te wordei. in het minder kleine, iemands woorden weer geven b. v. Ik zet voorop, dat ik geloof in de goede trouw van Uw correspondent, zoowel al« in die van den beer De Wilde. Deed ik dat niet, ik zou hen beiden ernstig moe ten wijzen op het woord, dat geschreven staat: „Gij zult niet liegen". Vooral nu de vergadering, waarop bedoelde rede uit gesproken werd, met gebed begon, is het mij niet mogelijk aan opzet te denken. „Het volk moet maar gedrild worden" zou ik gezegd hebben. De spreker drukte zich wat voorzichtiger uit en zei dat mijne woorden op de gewraakte neerkwa men. De verslaggever laat het voor 't gemak maar voorkomen of ik de genoemde uitdrukking heb gebezigd. Ennieis is min der waar dan dit. Ik ben zeer tegen elke drilmethode gekant. Neen, ik hsbbeweerd, dat het volk ontwikkeling noodig heeft om zich gemakkelijker in de maatschajipij te kunnen bewegen en dat het daarvoor natuurlijk leeren moet. Dat dominees en pastoors de mensehen dwingen hunne kindertn naar de sekte scholen te zanden heb ik evenmin be weerd. Wel, dat, als dominees en pastoors eens ophielden over sektessholen te spreken, blijken zou, dat de liefde voor zulke scholen niet bijster groot is; dat vele ouders hunne kinderen er heen zer.den om verschillende bijomstandigheden. De beide laatstgenoemde debatters ver klaarden, volgens uw verslaggever socialist te zijn. Met erop te wijzen, dat slechts één van hen zich als zoodanig deed kennen, wil ik eindigen. In het vertrouwen, dat U mijne opmer kingen zult willen plaatsen, blijf ik Uw dr. JOE. W. HAPPEE. Middelburg, 22 Febr. 1899. Een enkel woord naar aanleiding van deze sritiek. De beperkte ruimte, my voor het verslag toegestaan, was gelijk ik daarin reeds opmerkte, oorzaak, dat ik zoowel uit de rede als uit het debat sleehts kon aanstippen en daarom alleen kon weergeven „der lange Rede kurzer Sinn" van des Heeren Happee's breedsprakig betoog. Had ik over meer plaatsruimte kunnen beschik ken, ik zou dan uitvoeriger by een en ander hebben stilgestaan en vooral ook niet verzwegen hebben de hatelijkheden, die de heer Happee uitte tegenover de „fijnen en afgescheidenen", volgens dezen spreker bijna allen bedriegers en huichelaars. Ik laat nu san de aanwezigen over te beslissen, of de heer Happee zich deze uitlatingen veroorloofd heeft, of dit ook „leugen" van uw verslaggever is. Wat deze schimpende taal, op zich zelf reeds onge past, nog onvergefelijker maakt ia zeker de omstandigheid, uat de jeugdige heer Happee stond tegenover den bejaarden „afgescheiden" predikant ds. Littooij, die als voorzitter der kiesvereeniging de ver gadering leidde. De heer Happee, die zoo gaarne als Christen van het onver- Talschte ras poseert en de Christelijke deugden zoo goed kent, toonde door deze ruws uitvallen het gebod „Gij zult geen valsche getuigenis spreken" nog even weinig te begrijpen ais het bybelsche voorschrift uwe bescheidenheid zij allen menseben bekend. Het gansche betoog kwam hierop neer, dat de Overheid het recht bezit om de ouders te dwingen, hunne kinderen naar de school te zenden en het aanhangige wetsontwerp gast den heer Happee nog niot ver genoeg; dit noemde de heer de Wilde terecht het volk moet gedrild worden en heeft de heer Happee het woord niet gebruikt de bedoeling was niet anders. Wat het dwingen var. dominé's en pas toors aangaat, de heer H. heeftzich heel wat krasser uitgedrukt, dan hy het in dit stukje laat voorkomen ik beroep me al weder op de vergadering, die luide hare afkeuring te kennen gaf. Trouwens van welken dwang zou hier anders sprake kunnen zyn dan een zedelijken De domi né's en pastoors hebben geen politie tot hunne beschikking dit soort van dwang middel wacht ons eens van de zijde der „neutrale school"-mannen als de wet op den leerplicht is aangenomen. Heb ik mij vergist in de politieke party waartoe éen der overige debatters behoorde, door diens woorden op een dwaalspoor gebracht, van deze correctie neemt dank baar nota Uw verslaggever. MILITAIRE DIENST. Een woord aan ome herberadenouders en jongelingen. Nog enkele dagen en een aantal jonge lingen uit onze Kerken zullen de ouder lijke woning en de plaatselijke kerk verlaten om in eene of andere garnizoens plaats hun militieplicht te vervullen. Zullen nu de kerkeraden in de garni zoensplaatsen deze jongelingen kunnen leiden tot de Catechisatie, de Kerk en da Tehuizen, en ze bezoeken wanaeer zij komen te liggen in de hospitalen, dan is noodig, dat bij hen bekend zyn de namen der miliciens en de jilaats van herkomst. Nu zou zeker de eenvoudigste en doel treffendste weg zijn, dien wij dan ook zeer aanbevelen, dat al de miliciens onzer kerken, zoodra zij in hun garnizoen gekomen zijn, zich ^ersoon/yA-aanmeldden bi; de kerkeraden, bepaaldelijk bij de pre dikanten. Dezen maken dan dadelijk bij het begin kennis met hen, kunnen hun aanstonds eenige wenken geven, en weten dan by welk wapen zij zyn ingedeeld, en tot welk bataillon of escadron, compagnie of batterij zij behooren. Daar het zich evenwel niet laat ver wachten, dat al onze miliciens bij aankomst in bun garnizoen dezen zoo gewenschten weg zullen inslaan, blijft het volstrekt noodigdat onze kerkeraden van allen, die naar de garnizoensplaatsen vertrekken, zoo spoedig mogelijk bericht inzenden. Dit nu kunnen de kerkeraden niet, indien de ouders of voogden bij hen geen opgave doen, in welke garnizoensplaats hun zoon of pupil gekomen is. De oorzaak dat menige kerkeraad in gebreke blijft bericht of attest in te zenden, moet veelmalen gezocht worden by ouders of voogden, die ver zuimden by hen de vereischte opgave te doen. Die opgave nu kan door de ouders of voogden binnen 12 dagen na het vertrek van hunne zonen of pupillen aan de ker keraden verstrekt worden. Dan kan reeds eenige dagen de brief in de ouderlijke woning zijn, waarin ue nieuwe milicien mededeelt waar hy in garnizoen ligt, bij welk wapen, en tot welk bataillon of escadron, compagnie of batterij hij behoort. Het ligt voor de hand, dat zonder bericht of attest van ouders of kerkeraden, het voor de kerkeraden in de garnizoensplaatsen aiet mogelyk is te weten wie van die hon derden miliciens tot onze kerken behooren. Op het Stadhuis zijn hunne namen niet te vinden, want die in de kazerne wqnen worden op den Burgerlijken Stand niet ge plaatst. Waren er niet altijd enkele flinke mili ciens, die eigener beweging zich aanmeld den en zich bereid verklaarden om in hun compagnie ta zoeken naar die van onze Kerken zyn, de kerkeraden in de garni zoensplaatsen zouden meestal met o, zoo klein getal tevreden moesen zijn. Het best van alles zou wezen, zoo de Regeering den Plaatsslijken Commandanten verzocht de in dienst komenden te laten opgeven niet van welke gezindte zij zijn, maar tot welke kerk zij behooren, en dat de Plaatselijke Commandaaten daarvan opgave inzonden aan de onderscheidene kerkeraden in de garnizoensplaatsen. Dan wist elke kerkeraad nauwkeurig welkeen hoeveel milicisns te zijner bearbeiding waren. Doch daar dit nu niet het geval is, hebben de kerkeraden en ouders zoo spoedig mogelijk bericht of attest in te zenden, waarbij de vermelding van wapen, bataillon of escadron, oompagnie of batterij, ten zeerste gewenschtis. Dat toch al onze jongelui, die op dan lsten Maart in dienst gaan, mogen bedenken, dat zij in den dienst den minsten last zullen lijdenenden meesten vrede zullen hebhen, aoo zy van den eersten dag af aai voor hun beginsel, ook op kerkelijk ge bied, bescheidenlijk uitkomen. Dan vor men zij samen een macht, van heilzamen in vloed ook op anderenzyn elkander ten steun tegen verleiding in en buiten de kazerne maken elkander vrijmoedig in het gaan naar catechisatie, kerk en Tehuizen voor Militairen, en ontvangen in dien weg genade en eere in en buiten de kazerne. Dat onze komende miliciens ook dit tot hunne opwekking aannemen, dat de Plaat selijke. Commandanten en verdere hoogge- plaatsen, naar wat de ervaring ons geleerd heeft, de Kerkeraden en de Besturen van Tehuizen voor Militairen zeer te wille zijn, en dat men de manschappen liever ziet op de catechisatie, in de kerk en in de Tehuizen dan op die plaatsen, die beiden voor ziel en lichaam schadelijk zyn. Megen dan al onze kerkeraden met de ouders en onze opkomende miliciens hunne roeping in dezen verstaan, en zij er dan veel gebed voor al de zonen onzes volks in militairen dienst en voor al den arbeid die onder hen verricht wordt. A. M. DONNER. Amersfoort, 15 Febr. '99. Hedea overleed te onzen huize, na korte ongesteldheid, in den onder- dom van 73 jaar, onze geliefde schoonvader de heer P. ELVE, in leven oud Onder-Directeur der Telegraphie. A. A YAN LUIJK. W. A. YAN LUIJK— De Beüin. Amersfoort, 23 Februari 1899. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden by hun 25- jarige echtvereeniging. J. JOBSE. L. MULDER. Grijpskerke, Febr. 1899, Haitelijken dank voorde vele be wijzen van deelneming zoowel van hier als van elders na het ovsrlijden van onzen oom. Namens de Familie, A. PIETERS E. Koudekerke, Februari '99. Onzen vriendelijken dank voor de belangstelling zoo van bier als elders ons betoond op 20 Febr. J. GOUPZW AARD en Echtgenoote. Kamperland, Febr. 1899. Ik betuig langs dezen weg mijnen dank aan allen die op 13 dezer hebben medegewerkt tot mijne verkiezing als lid van den gemeenteraad en hoop het ver trouwen in mij gesteld waardig te maken. J. C. SCHIPPERS. Camperland, 23 Febr. '99. De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op Donderdag 2 Maart 1899, des voormiddags om 11 uur aan het woon huis van Gerard van Willigen te Kapelle (Zaadweg), 3 Kabinetten, waaronder een massief Eikenbouten, Notenhout opgelegd, Linnenkasten, Kieerkisten, Tatels, Stoelen, Gereed schap, prachtige Vogelkooi, Bedden, Klokken, GLAS- en AARDEWERK. voorts: een partij LOOPVARKENS, VET VARKEN, partij AARDAPPELS, enz. henevens sene party De deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uur aan de her berg van MODDERKREEKE te Nieuwdorp Nieuwe planken, latten, ribben enz. Veerenbedden, kussens, dekens. Nieuwe linnenkasten, tafels, spie gels en karpetten en des voormiddags te 11 uren, te Wolfaarts- dijk, in de herberg by de wede. L. Kou- stanjb, voor de erfgen. van Ls. Schip per en Dina E. Caan, ten overstaan van den Notaris PILAAR, van en 6IO Centiaren aan het dorp Oud-Sabbinge. Zeer geschikt voor Vrachtrijders- bedrijf. van M. DE JONCE te Kloetinge, zal rondgeleid worden volgens oude gewoonte met tien cent verhooging voor elk paard dat gedekt wordt voor den geleider. TE KOOP: een drachtige Zeug, keur uit twee, en een Springbeer te bekomen bij de GEBRs. VLIEGER, Biggekerke. TE KOOP. ongeveer 9 a 10.000 Kilo's by M. BOONE, Kruiningen. 1 >- I Er biedt zich aan (zoo spoedig mogelyk) een NET BUITENMEISJE, 18 j., G. G., als (wasch buitenshuis), die 2 jaar de huishou ding heett bestuurd. Br. Lett. A. Boekh. D. VOGEL, Ierseke. De Notaris C. des voormiddags bewoond door dt HÜIJSE, Rillan 8 p jaar, veni koeien, 1 var tweejarige vaa vaarzen en os 5 vette varki 2 biggen, circe 2 karnhonden tingen, 3 me kar, 1 kapw gewone sleper 1 deere en 4 scholfelploeg, soort, 1 rolbk bord met keti 1 Rosmolen r moleu, '1 Moe len, 1 Wanir met paarden, goot, Zolder-, schappen, Ha Wei- en Klav Mutsaard, Bn Op de hofsti TE OO ten overstaan te Middelburg, 's morgens tien A. db Vissbb. t alles in degeme op en aan het gemerkt 150a te Abeele, N. gemerkt 107a Breeder bij Desverlangd op elk der pi Bezichtiging 'g morgens 10 Informatiën De N des namiddags Wolf aartsdijk, door den eerz 1 1 c 9. kceien, 1 ja l jaarling Sti 1 Menwagei gen, 1 81e> Gceselsteen, 3 Heviën, eene partij De Notaris des avonds t zaal van de op de groote publiel EEN E kelders Lombai wijk C EEN E in de D no. EEN Heerer 142. EEN Brakst 256. Voormelde daag» vóór e des voormid namiddags i van een pe lichtingen i genoemden lo. 2o. 3o. 4o.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2