KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Buitenlandsch Overzicht. meisjes te Amsterdam, dat zij de circulaire niet in de krant hadden gezet, dat zij er nog verlegen mee waren, dat de ouders dezer „kinderen" weinig ingenomen waren met de plannen, dat de directrice er zeer ontsticht over was en dat de meisjes be- ronw toonden. Maar berouw of niet, de „afternoon- tea" is dan toch doorgegaan Zaterdag. Een correspondent van De lelegraaf is wezen zien en vernam van de op de Plantage aan het afgesproken nommer toe kijkende kinderen dat een tiental meisjes en evenzooveel beertjes binnengegaan wa ren. Nog zagen wij schrijft hij drie „broekjes" zich presenteeren, doch zij wa ren niet geïntroduceerd geweest en werden derhalve niet toegelaten. Het waren knaap jes met kuitbroekjes aan en platte petten op. Daarna kwamen nog een viertal jon gelui, waaronder een met een handcamera, zeker om dat lieve „afternoon" groepje tegen de „stijve verhouding" te „trek ken". Het is wel een bespottelijk zaakje dat, opnieuw bewijst tegen het opvoedend ka rakter van sommige huisgezinnen en van de hoogere burgerschool. Was 't doktor Bronsveld niet, die dezer dagen klaagde dat een 1 eeraar aan een hoogere burgerschool zijn vrouwelijken leerlingen had aanbevolen „om den schoo- nen stijl" Hilda van Suylenburg te lezen De arme heeft geen recht op onderstand. Evenmin als de gegoede. Dit is volkomen correct. Ook de „democraat" zou dit toegeven, zoodra een „bourgeois" aandrong op het aanschaffen van nieuwe baantjes, op grond van toeneming van het geleerde prole tariaat. De zwakke, nl. de economisch zwakke, heeft geen recht op ondersteuning. Maar daaruit volgt niet, dat de zwakke niet vaak juist om zijn zwakheid bijzon dere bescherming noodig heeft. De minderjarigen de vrouwen; de fa brieksarbeiders de schuldeischerszjj allen kunnen in omstandigheden komen, dat de wetgever hen beschermt tegen over macht tegen inhaligheid tegen slimheid en bedriegerij. Maar bescherming is iets anders dan on dersteuning. Ned. Wij moesten een vorige maal wegens plaatsgebrek ons overzicht afbreken. Naar aanleiding van de presidentsver kiezing in Frankrijk volgen daarom hieron der nog eenige mededeelingen. Dat de stemming voor een president, al is discussie verboden, toch nog aan leiding tot incidenten zou geven, begrijpt ieder. Toen Déroulède, de laatste der mohica- nen uit den tijd van Bonlanger, zijn stsm kwam uitbrengen, wilde hij spreken, doch de socialisten kramen hem den mond stop pen en drongen hem van het podium af. Drumont, die den president Fanre al den tijd van diens bestuur met dreigementen omtrent schandelijke onthullingen uit 't leven van diens schoonvader had vervolgd, ingeval hij voor Dreyfus zou partij kiezen, werd, toen hij op de tribune kwam, om zijn stem uit te brengen, door een bloedverwant van Faure uitgejouwd. Nog hoorde men stemmen als Het volk moet den president kiezen (Déroulède)Leve de republiek! Weg met de falsarissen! Panama komt weer en dergelijke. Zoodra de uitslag der stemming bekend was, hief de vice-president de zitting op en bracht aan Loubet de tijding zijner ver kiezing over. Loubet verklaarde de benoeming aan te nemen en al zijn krachten te zullen inspan nen om te voldoen aan de wenschen des lands en ter verkrijging van 't herstel der repnblikeinsche eensgezindheid. Toen de nieuwgekozene het station St. Lazare verliet om zich naar het Elysee (presidentswoning) te begeven, werd hij door velen uitgejouwdlangs den ganschen door hem afgelegden weg weerklonken kreten van: Leve het leger! en leve Loubet! Conspuez Loubet, de meest ver achtelijke uitdrukking van tegenzinspuw Loubet *itPanama Raddraaiers als Dé roulède en Millevoie daarentegen werden door deze huurlingen luide toegjuicht. Aan 't standbeeld van Jeanne d'Are werd op advies van deze twee de betooging ont bonden en opnieuw een betooging afgespro ken tegen den dag der begrafenis. Vooral des avonds kwam het te Parijs tot formeele straatgevechten waarbij velen onder den voet geraakten en kwetsuren op liepen. Treurige voorteekenen En wie is nu Loubet? Emils Loubet is den 31 December 1838 te Marsaane (Dröme) geborenhij is dus even 60 jaar oud en doctor in de rechtswetenschap. In 1877 hielp hij 't conservatieve kabinet De Broglie afmaken. Sedert dien tijd behoorde hij in Kamer of Senaat tot ce vooruitstrevende repu blikeinen. In een paar ministeries had hij reeds zitting. Onder zijn beheer viel de werkstaking te Carmaux voor, hij trok toen in 't oog loopend partij voor de stakers, doch toen op een der volgende dagen een dynamietaanslag op de bureaux der mijnmaatschappij te Parijs ontdektwerd, nam hij een andere stelling in en werd hij gestrenger. Sinds 16 Januari 1896 was hij voorzitter van den Senaat, doch plaatste zich als zoodanig niet op den voorgrond. Alleen legde hij eenigen na ijver aan den dag tegen Brisson den voor zitter der Kamer, op den dag van't bezoek van Ruslands Czaar aan de hoofdstad en den president der republiek. Intusschen hebben de oproerkraaiers 't dan toch ook ditmaal niet gewonnen. En de diplomatieke onruststokers Bonapar- tes, Orleansen en Bourbons hebben den tgd der voorbereiding gemist, dank zij de plotselinge verandering waarvoor zij geplaatst werden. De groote betoogingen tegen de republiek zijn dan ook te laat gekomenLoubet was reeds gekozen niet alleen doch had zich reeds ingeburgerd in de toongevende kringen. En hij zal met vaste hand besturen. Dit toonde hij reeds door alle denkbeeld van partij stellen voor of tegen Dreyfus van zich te werpen en zich te verklaren voor recht en waarheid bij do behandeling dezer quaestie. Hij heeft aan een deputatie uit den Senaat zijn ingenomenheid verklaard met 't besluit der commissie om te adviseeren 't gelegenheidsontwerp van Dupuy aan te nemen. Afwachten is derhalve voor alle partgen het parool Na een langen strijd is ook het ministerie Bauffy in Hongarije gevallen. Banffy is heengegaan, niet gelijk hij voorspeld kad als overwinnaar, maar als geslagene. Hg heeft den druk der belastingen niet verminderd en de verscherping van 't re glement van orde voor 't parlement niet ingevoerd, de partijen niet tot elkander gebracht en de positie van den Keizer Koning tegenover den revolutionairen volks wil niet versterkt. En toch zou hij dit zoo gaarne gewild hebben. Vier jaar heeft hg 't tegen de felle, vaak persoonlijke oppositie nog volgehou den. Een kamerontbinding 't eenige forsche redmiddel door hem aanbevolen, werd door den keizer afgewezen, zoodat hem, onge troost vanwege zijn onvruohtbaren arbeid, niets overschoot dan heen te gaan. Een nieuw ministerie het ministerie v. Sell schijnt op de komst. Ook hier blijft afwachten de boodschap. In de Spaansche kamer is 't tot een botsing gekomen tusschen het ministerie Sagasta en de conservatieve en revolutio naire partgen. Een der afgevaardigden bracht verschil lende onthullingen omtrent afspraken tus schen de Spaansche en Amerikaansche regeeringen. Onder anderen moet Mc. Kinley aan gensraal Shafter ges-ind heb ben dat de overgave van Santiago met de regeering te Madrid was overeengekomen; en dat hg daarom slechts esn schijngevecht moest leverenen dat Sagasta aan maar schalk Blanco geseind had dat hij de overgave van Santiago kan bevelen om de monarchie te redden. In den Senaat werden de generaals heftig van landverraad beschuldigd. De stormloop tegen 't ministerie dreigt het doodelgk te zullen zijn. In de schatting der publieke opinie noch in de naaste om geving heeft dit kabinet lauweren verdiend, doch ook hier is hstde beste stuurlui staan aan wal. Eu wanneer straks het ministerie Sagasta heengaat, zal 't clericale ministerie 't dan zooveel beter doen Ook hier is hetafwachten maar, doch met vreeze. De Kamerverkiezingen in Griekenland hebben aan 't tegenwoordige bewind een verpletterende nederlaag bezorgd. Slechts 36 voorstanders tegen een paar honderd tegenstanders werden gekozen. Toch big ft 'fc ministerie aan, afwachtend wat de kamer doen zal. En wat deze doen zal, zal stel lig niet strekken om ket gezag van Delyannis te verhoogen. Maar Delyannis of Thestokis, Deli- george of Tricoupi, 't is daar al lood om oud ijzer Ook daar schijnt derhalve afwachten het wachtwoord voor wie er belang in stellen, meer nog voor wie er belang bij hebben. In het Engelsche Lagerhuis is aan de regeering gevraagd waarom de sirdar (ge neraal Kitchener) in Soedan r.a de ver overing van Oiidoerman het lijk van den Mahdi liet opgraven en in den Nijl werpen. Het antwoord luidde dewijl de sirdar oordeelde dat de bijgeloovige esrbied welke aan de nagedachtenis van den Mahdi wordt gehecht, een herhaling der onlusten in Soedan kon te voorschijn roepen, en met 't oog op de geschiedenis der laatste zestien jaren was 't noodzakelijk dezen maatregel te nemen. Mag, dit vernemende, niet gevraagd worden of Engeland nog wel een be schaafde natie is en of wij bij den dageraad der 20ste eeuw naar de dagen der Alariks en Attila's terug moeten. Yoor lijken schennis deinsden in ouden tgd zelfs ruwe heidenvolken nog terug. 22 Febr. '99. De jaaht op houtsnippen zal met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op water- snippea met ingang van 12 April gesloten zijn; het weispel van kwartalen zal alleen van 2 Mei tot en met 13 Juli geoorloofd wezen de kooieenden moeten door den kooiman worden opgesloten of gehokt van 31 Maart tot e.n met 26 April en van 1 Juli tot de opening der jacht op waterwild. (Dat wij Vrijdag niet in 't bezit waren van Prov. Blad lag niet aan de Piov. Griffie, wat wij ook niet hebben veronder steld. Gaarne geven wij hiervan acte). Op een vraag omtrent homoeopatische huisapotheken voor Transvaal antwoorden wij gaarne dat de heer J. H. Scuaffers, Ferdinand Bolstraat 11, Amsterdam reeds verscheidene apotheken o. a. voor Transvaal heeft afgeleverd; en 't niet noodig is daar voor een speciaal iets te laten maken. Men vindt onder de bekende huisapotheken van Schwabe zeer bruikbare, mits wijziging van eenige middelen die men in grootere hoeveelheden verlangt. Wij raden aan slechts een betrekkelijk kleine apotheek te bestellen, bij nabestelling kan man da* opgeven wat in Transvaal het meest ge bruikt wordt. Groote apotheken met veel middelen, zoo zegt de homoeop. apotheker bovengenoemd, hebben het is gebleken niets voor dewijl steeds maar een klein gedeelte gebruikt wordt. Wat uitwendige middelen aangaat is er sinds lang een groote opruiming gehouden onder alle tincturen daar de doctoren voor uitwendig gebruik meestal de gewone anti septische middelen voorschrijven. Daar de heer mr. E. A. Smidt eene koninklijke benoeming tot officier van justi tie te Dordrecht heeft aangenomen, heeft hg opgehouden lid der tweede kamer te zijn daarom moet een nieuwe verkiezing plaats hebben in het kiesdistrict Yeendam. De heer Smidt wordt dan waarschijnlijk weer de candidaat der liberalen. Kans dat hg de eenige candidaat zal zijn, schijnt niet te bestaan, daar mr. Troelstra in de Sociaal-Democraat hard bezig is zi)n geest verwanten tot deelneming aan den strijd aan te zetten. De verkiezing is nu bepaald op 9 Maart de stemming op 16 Maart, de herstemming, zoo noodig, op 23 Maart. De tweede kamer is weder bijeen ge weest. De afdeelingen werden getrokken en tot voorzitters benoemd de heeren Con rad, Mees en Tak (lib.), v. Dedem (antir.) en Yermeulen (kath.) De waarschijnlijkheid dat Toekoe Oemar dood is, wordt grooter. De troepen achtervolgen zijn benden. De kloof van Tamsoh wordt door de voornaamste hoofden bezet gehouden e* is versterkt. Do troepen maken zich gereed tot den aanval. Een beslissend gevecht wordt spoedig verwacht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwzijl (toez.) ds. E. H. Limborgh te IJhorst; te üldeholtwolde dr. J. J. Bleeker teKnijpe; teJuttaas ds. S. Verkoeff te Noordwgk. Bedankt voor Streefkerk door ds. P. Heimens Yiaser te Ylst. Geref. Kerken. Drietal te Munnekezijl ds. F. Diemsr te Aalden, ds. A. S. Schaafsma te Boorn- bergum en N. Duursema cand. te Uit huizen. Beroepen te Lutjegast ds. J. Veldman te Gees. Bedankt voor Aalten A door ds. J. M. Mulder te 's Hertogenbosch; voor Arne- muiden door ds. W. Verhoef te Gerkes- kloo8ter. Geslaagd te Breda voor de acte fraaie handwerken de dames P. H. Lahan te Goes, W. P. Bal te Tholen en J. J. Schsele te Terneuzen. St. Maartensdijk. Benoemd tot on derwijzer met hoofdacte aan de openbare school alhier de heer C. Steketee, te Westkapelle. Land bouw. Goes. In de Dinsdag onder voorzit terschap van den heeral. G. J. Kakebeeke alhier gehouden vergadering der Afdeeling Heinkenszand van de „Maatschappij tot bevorderiag van Landbouw en Veeteelt in Zeeland" waren 50 leden tegenwoordig. Na goedkeuring der notulen werden de afgevaardigden voor de hoofd bestuursver gadering de heeren C. Znijdweg sn M. de Bokx herkozen, werd 't verslag der hoofd bestuursvergadering uitgebracht en de re kening van den penningmeester overge legd, welke rekening werd goedgekeurd in uitgaaf op f 529,01*, ontvangst f705,02, zijnde een goed slot van f 156,01'. Van den heer J. Welleman te Krab- bendqke was een schrijven ingekomen, de inhoud waarvan in hoofdzaak op 't volgende neerkomt. De opkomst der leden van de afdeeling Krniningen, waartoe adressant behoort is zeer slechten bepaalt zich in den regel tot diegenen, welke in' de kom der ge meente Krniningen wonen. Dit moet hier aan liggen dat de maatschappij niet meer in een behoefte voorziet of dat de land bouwers iets anders hebben waarin hunne belangen tot hun recht komen. Adressant ziet 't laatste in 't feit der oprichting van tal van dorpsvereenigingen. De leden daar van kunnen, ook om financieele (redenen, geen lid zijn van twee vereenigingen. Adressant somt het nut op van dergelijke vereenigingen, gelijk die zich in de laat ste jai-en overeenkomstig de behoeften zoo geheel verschillend van die welke de maatschappij jaren geleden in het leven riep, zich hebben ontwikkeld. Deze ver brokkeling hoe goed osk in sommige op zichten brengt geen kracht. Er moet naar een middel gezocht om ze alle te veree- nig.n en te verbinden. Dit moet de maat schappij doen. Een middel daartoe is allicht 'tgeven van wintercursassen op plaatsen waar een afdeeling gevestigd is. Geen nieuwe afdeeling zou behooren te verrijzen zonder goedkeuring der maatschappij. De heer Welleman, ter vergadering aanwezig, licht zijn schrijven toe, dat oorspronkelijk aan de afdeeling Krniningen gericht, ten ge volge van du omstandigheden is uitgebreid tot een adres aan alle afdeelingen. De maatschappij, zegt Spr., telt thans 2200 leden, vereenigd in 8 afdeelingen, van welke de grootste Hulst 384, de kleinste Noord-Beveland 162 leden telt. Die afdeelingen zijn veel te groot. Aan de algemeene behoefte tot coöperatie voldoen zij niet. Do maatschappij kan dit ook niet. Toch zou bijvoorbeeld bij de levering van kunstmeststoffen het voordee- lig wezen. Spr. zou wenschen dat de maatschappij kon worden uitgebreid door vorming van meerdere afdeelingen. De be staande dorpsvereenigingen moeten afdee lingen der maatschappg worden. Elke gemeente waar behoefte is aan een afdee ling hebbe recht op een afdeeling. De acht bestaande afdeelingen kunnen dan onder een anderen naam in gemeenteafdee- lingen worden gesplitstbijvoorbeeld voor wat de afdeeling Krniningen aanuaat in de afdeelingenKapelle,Wemeldinge,Waarde Kruiningen en Krabbendijke. De voorzitter en alle sprekers die hem opvolgen, roemen het voorstel Welleman dat, zegt de voorzitter, tot een geheele reorganisatie der maatschappg leiden zal. De gevolgen er van zijn niet zoo op een maal te overzien doch verandering is noodig, ook wat de keuze der centra van de afdeelingen aangaat deze onpractische keuze is oorzaak van slechte opkomst der leden. Oostburg, Hulst en Kruiningen zyn niet de centrums der afdeelingen, toch vergadert men alleen in die plaatsen zoo dat bijv. uit Ysendijke, Terneuzen en Wemeldinge men daar meestal niet ver tegenwoordigd is. Spr. lacht meer het denkbeeld toe de dorpsvereenigingen aan de afdeelingen te verbinden. Die locale ver eenigingen zijn noodig, o. a. met 't oog op de boerenleenbanken, gelijk in N. Bra bant en Limburg waar de leden dicht bij elkaar moeten wonen om elkaar te kennen en te controleeren. De heer Hanken vreest dat de Maat schappij eer achteruit dan vooruit zal gaan in ledental de leden der dorpsvereeni gingen zullen geen lid der Maatschappg willen worden. De contributiën zijn in sommige dorpsvereenigingen veel lager dan vaa do afdeeling. De heeren Welleman en Zuidweg noemen Rilland en Wolfertsdijk waar zij even hoog zijn. De secretaris ziet in de aanneming wij ziging van het doel der maatschappij, deze kan zich niet met aankoop van kunstmest stoffen en andere zaken die eigenaardig in de dorpsvereenigingen kunnen behan deld worden inlaten. Ook zal zich een te groot verschil van opinies openbaren wanneer gewichtige belangen als bijv. de hengstenkeuring, in de hoofdvergadering ter sprake komen. De heer v. Weel zegt dat het heel wat voeten in de aarde zal hebben om de overigens op zichzelf zoo zeer gewenschte reorganisatie te verkrijgen. De maatschappg zoo is Sprekers indruk van 't voorstel, moet trachten, zoo groot mogelyk te wor den, maar de dubbeltjesquaestie zal in den weg staan. Spr. legt dit uit. Voor f 2 krijgen nu de leden een almanak die het Hoofdbestuur 49Va cent kostde afdeeling heft een contributie van f 2 waarvan de helft aan 't hoofdbestuur komt, dat nu met die f 2200 maar moet zien rond te sprin gen. Als wij nu niet meer geld hebben, dan geeft het niets al hebben wij veel leden. En dan, zullen de leden der dorps vereenigingen het doen? De heer Welleman beweert dat de finan ciën percentsgewijze dezelfde blijven. De heer v. Weel ontkent dit. De voorzitter wijst met het door hem aangehaalde voorbeeld van de dorpsver- eeniging Rilland die 36 leden telt, waarvan 19 leden der afdeeling, aan dat de heer v. Weel zich daarin vergist, doch hij hand haaft zgn bezwaar dat in de huofdbe- stuursvergaderingen, wier bemoeiingen sinds de oprichting der Maatschappij, op land bouwgebied enorm zijn toegenomen, de besprekingen die nu bij een aanwezigheid van 19 leden en afgevaardigden, vrijgoed loopen, door de aanwezigheid bijv. van 100 afgevaardigden zeer zullen vertraagd worden; doch hierop zal wel iets kunnen gevonden worden. Na nog ampele bespreking wordt goed gevonden dat de heer Welleman zgn ad viezen nader formuleert en deze in druk worden gegeven en aan de leden der afdeelingen en der dorpsvereenigingen wor den gezonden, terwijl de afdeeling voor de aanstaande hoofdbestuursvergadering nog eens zal worden opgeroepen om zich over deze belangrijke quaestie ait te spreken. Nog wordt medegedeeld dat het bestuur der afdeeling Orerflakkee der Hollandsche Maa'schapvij een bijdrage vraagde voor medailles uit te reiken op de aldaar te houden tentoonstelling en het bestuur deze aanvrage heeft afgewezen. Voorts dat het Hoofdbestuur aau de afdeeling een bijdrage van f30 toezegt ter tegemoetko ming in de kosten voor aankoop van Yorks hire varkens. Wie een dergelijk varken verlangt geve daarvan spoedig kannis, 't hoofdbestuur zal zich in dit geval bg de firma Thompson Co. te Vlissingen met den aankoop belasten. Na deze mededeelingen en de gewone rondvraag en verloting wordt de verga dering opgeheveu. Goes. De kassier der coöperatieve voor schot- en spaarbankvereeniging, Mr. C. de Witt Hamer, heeft als zoodanig ontslag ingediend. De oestercultuur in Zeeland wordt tot heden slechts uitgeoefend op de Ooster- Schelde. Reeds jaren geleden werden pogin gen aangewend om ook op de Wester- Schelde oesters te kweeken, doch dit mis lukte. Thans echter zullen de pogingen herhaald worden. Eenige ingezetenen van Philippine hebben zich vereenigd tot het aanleggen en exploiteeren vau een oesterput in den Brakman. Te Groede bestaan twee vereenigin gen n. 1. „Onderlinge Paardenverzekering- maatschappg tegen verlies door lendenty- phus" opgericht in 1880, en „Verzekering van veulendragende paarden", opgericht in 1896, waarbij de bewoners van het zoogenaamde 4e district, voor zoover zij belanghebbenden zijn, zijn aangesloten. Door den voorzitter dezer beide vereenigingen den heer F. J. Calon, werd te Schoondijke eene vergadering belegd, waarbij een 7ütal landbouwers bijeenkwamen om een onder linge paardenverzekeringmaatschappij op te richten tegen alle verlies. Door ver schillende eigenaars zgn thans reels 500 paarden toegezsgdde beginselen der maatschappij zullen zijn geen hooger waarde aangifte dan f 600.twee derde der aangegeven waarde zal gerestitueerd worden; alle deelnemers betalen 1 pet. der aangegeven waarde, terwijl bij grootere schadeuitbetaling dan de stand der kas toelaat, over de deelnemers een omslag zal geheven worden in evenredigheid met de door hen verzekerde som. (Tel.) Te Tholen zgn door een schaapher dershond in een nacht niet minder dan 52 kippen doodgebeten, allen het eigendom van eenzelfden persoon. Zondagmiddag kwam aan da remise van de stoomtram te Hillegom een tandem in aanraking met een dame zoodat deze omver werd geworpen en een trapper der tandem haar in 't hoofd drong; zij stierf aan de gevolgen. Te Haarlemmer meer hesft in een twist uit minnenijd een jonge man zijn kameraad een diepe wond met een mes in de buik toegebracht. In eene fabriek te Utrecht maakte gisteren een jongeling van de afwezigheid van zgn patroon gebruik om met den met acetyleengas ge vulden ketel te spelen; hij hield daarbij uit pure baldadigheid een lucifer aan de slang van den ketel; deze ketel sprong uit elkaar en de jongen werd doodelgk verwond opgenomen. De vrouw te Oldetrijne die in voorarrest zit wegens den diefstal bij notaris v. Giffen en in hooger beroep ging van een vonnis [een jaar gevangenisstraf] haar opgelegd wegens diefstal bg den geneesheer v. d. Zande, beiden te Wolvega, heeft deze week een bloedspuwing gekregen, zoodat haar verhoor niet kon doorgaan. Te Roermond heeft een onverlaat, in een twist met rijn meisje haar zeven gevaarlijke messteken toegebracht. Te Amsterdam is een melkboer die voor 't eerst sinds een lange ziekte weer met paard en kar de klanten ging bszoeken, Zondagmorgen in de sloot geraakt en met het hoofd naar beneden in den modder gestikt. Men vond het lgk met de kar er op, het paard kon nog gered worden. Een borstelmaker uit Nijme gen, die sedert eenige maanden met vrouw en Jtwee kinderen te Goch in Pruisen woonde is aldaar op het carnaval terwyl hij twee twistenden trachtte te scheiden, door een hunner met een messteek gedood. Gisternacht is te Sneek in de Geeuw, een tjalkje gezonken. Vader en zoon werden nog juist in tijds gewekt door den hond, die, angstig door het binnenstroomend water wakker geworden, zgn meester wekte. Pas waren de bewoners aan den wal, of het vaartuig ging naar de diepte. Bg Maaseijck is een jongeling die aan vallende ziekte lijdt, onder den trein ge raakt, hem werden beiie beenen afgereden. Te Haarlem werden gisteren drie vrouwen ter zake van openbare dronken schap aan het politiebureau in bewaring gesteld. - Te Zevenaar trok een een jarig meisje een ketel met kokende koffie naar zich toe en dronk er uit. Het kind bekwam in- en uitwendig zulke zware brandwonden daar de geheele inhoud zich over 't lichaam uitstortte, dat men voor haar leven vreest. Omtrent den verkooper van ver- valschte poederchocolade, die in Friesland aangehouden werd, wordt nog gemeld De man woonde met zijn vrouw in een woonscheepje, voer van dorp tot dorp, en bereisde op die manier de omgeving. Hij kleedde zich dan als heer, bood monsters goede chocolade aan, om bij bestelling busjes te leveren, gevuld met bruinsteen enz., boven bedekt met een laagje cacao. Bij avond altijd terugkeerende, verscheen hij later in een armoedige schippersplunje, ona dan verder te varen. Sommige bedrogen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2