„DE ZEEUW BIJVOEGSEL KERKNIEUWS. SCHOOLMEUWS. Gemengde Berichten. Buitenlandsch Overzicht. Burgerlijke Stand. MARKTBERICHTEN. Briefwisseling van yan Dinsdag 21 Februari 1899. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Polsbroek ds. W. y. Slooten te Rouveen. Aangenomen naar den Ham door dr. W. J. M. Engelberts te Borgscbenhoek. Bedankt yoor Yselmonde door ds. J.W H. llalkman te Weerden yoor Hemelum door ds. J. L. de Mol Honcourt te Droge- bamvoor Cocksdorp door di. C. J. Veenhuijsen te Minnertsga. Greref. Kerken. Beroepen te Axel B ds. R, v. d. Kamp te Anna Jacobapolder. Aangenomen naar Baarn door ds. W. H. Gispen Jr. te Brenkelan naar Water graafsmeer door ds. A. H. Gezelle Meerburg te Delft. In de maand Januari werd de Bijzondere School te Goes bezocht door 225 leer lingen, waarvan 185 geen enkelen sohooltyd verzuimden26 leerlingen verzuimden minder dan 3 schooltijden en bij 14 beliep het verzuim van 3 tot 23 schooltyden. In het geheel bedroeg het schoolverzuim in deze maand 1,4 pCt. tegen 0,61 pCt in Jan. 1898. Goes. Als kantenier aan den Ryksweg van Goes tot Arendskerke heeft J. C. Schrijver ontslag genomen en in zijn plaats is tijdelijk aangesteld J. v. U. Berge te 's Heer Hendtikskinderen. Door den heer Eugène Jansen uit Groede zal binnen kort te Oostburg een Boterfabriek worden opgericht. De grond is reeds aangekocht. Te Biervliet werd verleden week armlastige begraven, wiens lijkbaar door niemand werd gevolgd. De overledene had geen familiebetrekkingen. Waarde. De gemeenteraad besloot in zijne zitting van j.l. Zaterdag de haven en los- en ladingplaats te vergrooten, daar ieder najaar blij kt dat de ruimte voor de schonen te beperkt is en de los- en lading plaats te klein is voor de i'> te schepen snikerpeen. Tot hoofd der school werd benoemd de heer M. van Weele onderwijzer alhier. Het muziekgezelschap !e Krabbendijke waarvan de heer Van Weele werkend lid is, bracht hem des avonds een serenade. Vlissingen. Zonadgmorgen is by de spoorbrug een tjalk gezonken van de electro-tinfabriek nog half geladen met blikafval. Daar genoemd schip tegen de glooiing van den dijk is gezonken is het ver naar de diepte gezakt, zoodat het ge deeltelik in het vaarwater zit. Middelburg. Heden Maandag had alhier een droevig ongeluk plaats. Terwijl de vrachtwagen van Koudekerke bestuurd door M., van de Groote Markt de Vlas- markt opdraaide, geraakte een jongetje R., woonachtig op den Sleperssinge) onder het achterwiel van den zwaren wagen, met het noodlottig gevolg dat het dermate gekwetst was, dat het binnen enkele oogeiiblikkeu overleed. Het kind was op weg naar school. Sluis. De gemeenteraad benoemd* tot secretaris en ontvanger der gemeente den heer J. J. Versluijs alhier met 4 stemmen tegen 3 op den heer K. Corporaal te Mijdrecht. Terneuzen. De heeren Hofstede Crnll en Willink, ingenieurs te Borne, de defi nitieve concessievoorwaarden op den ge stelden tijd niet aanvaard hebbende is de zaak volgessdie voorwaarden vervallen te beschuu wri>. Zaterdagmorgen is te Vlissingen uit de Pottekade opgehaald het lijk van E. V., die vermoedelijk verdronken is. Hy ator.d bekend als een onverbeteriyke dronkaard. Thans knnnen wij melden dat het Zuidrr-Zendingsfeost zal gehouden worden op 12 Juli te i.lselmonde op het landgoed van Mr. Bichon van IJsselmonde. Eer. Rijksontvanger te X., is Gelder- land, die bemerkte dat een veldwachter ook diensten voor den burgemeester ver richtte, hesft zich afgevraagd of de burge meester niet wegens het hebben van een bediende in de porsoneele belasting moest .Worden aangeslagen, daar het ook meer malen geschiedde dat werkgevers die hun arbeider» huiselijk werk lieten verrichten, wegens onvolledige aangifte werden be boet. Naar den afloop van dit zaakje wordt belangstellend uitgezien. Vrijdagnacht werden te Leiden door baldadige handen aan verschillende voorname woningen op het Rapenburg de spiegelruiten verbrijzeld. Omtrent den diefstal van 25 duizend gulden ten nadeel e der Associatie Cassa te Amsterdam wordt gemeld dat de pslitie den dadsr op 't spoor is. Hg is Donderdag met esn rytuig een pakje ko men deponeeren bij een kastelein met opbracht dit aan zyn zwager af te geven. Die zwager kwam den volgenden dag en ontvimr het pakje, dat een bedrag van f 8000 bevatte met een briefje waarin hem verzocht werd dit briefje aan den dief zgn vrouw ter hand testellen. De vrouw heeft echter het geld geweigerd en het pakje doen terugbrengen bg den kastelein bg wien het door d* politie is ia beslag genomen. De koetsier die den dief gera den heeft, heeft nadere inlichtingen ver schaft, zoodat de politie den dief, die zich nog in Nederland moet bevinden, hoopt te zullen in handen krijgen. Te Dokkum is een 7-jarig knaapje van den stadswal in 't water gevallen en verdronken. De treinsmid Mooij geraakto eergisteravond op het stations emplacement te Utrecht ouder den uit Middelburg komenden trein. Een van 's mans beenen werd totaal afgereden. Vrijdag ontstond brand in eene villa te Ede, een bejaarde vrouw, op wier kamer de brand ontstond, bekwam lichte brandwonden en overleed, waarschijnlijk een gevolge/van den schrik. Een verpleegde in het Oudemannen huis te Barnaveld die van den dokter carbol had ontvangen voor uitwendig gebruik, nam er van in met 't gevolg dat hij overleed. Te Zwollekerspel viel een 16 jarige landbouwersknecht uit een boom en stierf aan de gevolgen. Te Pijnacker werd een molenaar door een wiek van zyn molen zoodanig aan 't hoofd gekwetst dat zgn toestand zorg wekkend is. De aannemers en uitvoerders van den nieuw gebouwden watertoren te Helmond die dezer dagen is ingestort, zijn voor de schade aansprakelijk. Deza wordt geschat op f25,000. Aan het einde der langdurige in structie heeft de vroegere dienstbode be kend den diefstal bg notaris Van Griffen te Wolvega gepleegd te hebben. De man kon aantoonen dat by 's nachts by zyn ouders was geweest. Dezer dagen vervoegde zich een als heer gekleed man by een voornaam in gezetene te Amsterdam en verzocht, mevrouw te spreken. Daar men geen argwaan koesterde, werd de bezoeker binnengelaten. Toen hg evenwel met de dame alleen was, greep hg haar plotseling bij de keel en dreigde haar met den dood, als zij niet onmiddellijk haar benrs overgaf. In haar angst voldeed zy terstond aan den eisch, waarna de roover zich verwij- derde. Door de Rijkspolitie te Rozendaal is naar de gevangenis te Breda een man over gebracht die Vry dagavond door een lading- meester aan het station aldaar op heeter- daad betrapt werd op het stelen van een kistje suiker uit een verzegelde spoorwagen. Al» vermoedelijke daders van den diefstal met braak van ruim f4000 uit een woning aan de Bierkade te 's Graven- hage, is aangehouden de koetsier van den bestolene en de broeder van dezen voerman. Eerstgenoemde bekent zijn broer toegang tot het huis te hebben verschaft, om bg afwezigheid van den bewoner zyn slag te slaan. De andere verdachte, te Amsterdam aangehouden, ontkent. Een kistje inhouden de f 3600 te zijnen huize gevonden, noemde hy zyn eigendom. In den laatsten trein van Amsterdam naar Nijmegen is Vrijdag een dame het slachtoffergeworden van een handigen mede reiziger die zich by aankomst in laatstge noemde plaats met haar koffertje waarin eenige gouden sieraden en een portemon- naie met f 10 geborgen was, uit de voeten maakte. Goedkoop buitenleven. Te Montfoort is de villa „Buitenlnst" van den vorigen burgemeester, met fraaien, grooten tnin en prachtig uitzicht in publieke veiling ver kocht voor slechts f 4450. Naar de betrekking van commies bjj het Bnrgerlgk Armbestuur te Groningen dingen niet minder dan 176 sollicitanten. Iemand te Hoogvliet liet de vorige week des nachts een gordijn op de bleek liggen den volgenden morgen was het verdwenen en geen spoor er van te vinden. De dief had zeker groote ramen in zyn huis, althans, na een dag of vier lag het bewnste gordyn weer in den tnin met een briefje erop genaaid waarop geschreven stond: ,,het past by mg niet." Te Bols ward zgn in een woonschuit gearresteerd een man en vrouw, en geboeid naar Franeker overgebracht. Dit paar heeft een nieuw soort poederchocolade uitge vonden en op mime schaal verkocht. Bg onderzoek bleek de poeder te bestaan uit niets anders dan nit modder met bruinsteen vermengd. Naby Brussel (Vorst) heeft een ontzettend spoorwegongeluk plaats gehad met den trein die Zaterdagmorgen 5 uur uit Doornik vertrok en te 8 uur te Vorst stilhield. Een exprestrein kwam in volle snelheid aangestoomd endaar de machinist ten gevolge van den mist de lichtsignalen niet zien kon, kwam de trein met volle kracht tegen den stilstaanden trein aan botsen. De locomotief sprong dwars boven op den aohtersten waggon; onmiddellyk na den verschrikkely ken schok leverde de omgeving van het station esn hartverscheu rend tooneel. Daar zag men acht lijken, bleek en bleedend, nog met de krampen der geleden pijnen en den doodsangst op de gelaatstrekken. Onder de brokstukken van een der waggons zag men h-t lijk eener oude vrouw, met het gelaat tegen den vloer van het rytuig geplet; onder een der wielen van de locomotief het geheel verwrongen lij van eene jonge blonde vronwen te midden van het ijzerwerk dat van een klein 'meisje. Af gerukte armen en handen staken allerwegen tusschen de pninhoopen uit. Een ooggetuige seinde Zaterdag Het is een afschuwelijk tooneel, De locomotief van den trein uit Quiévrain is bovenop do onderstellen der vernielde wagens geschoven en de daken dezer wagens hebben een soort van dak boven de loco motief gevormd De zware raderen van de locomotief schijnen als klauwen de slacht offers te omklemmen, men ziet de lichamen er tusschen hangen. Gewonden steunen. Eene juffrouw de Greof uit Hal, is slechts geschramd, maar bovenop haar ligt het lijk van een man en stukken hout en ijzer honden haar gevangen. Men is twee en een half uur bezig om haar te verlossen, maar zy heeft zich niet bewogen en heeft haar bewustzijn niet verloren. Op het terrein zelf worden gekwetsten geamputeerd. Velen blazen den laatsten adem nit, terwijl zy vervoerd worden. Een jongeman werd met het hoofd tegen het voorwiel der locomotief gevonden, hij heeft slechts een schram aan zijn wang, maar zijn horloge is zoo plat geslagen als een stuk papier. Overal bloed en menschelijke overblijfselenhet is vreeselyker dan een slagveld Een later bericht meldt dat die dame eindelijk bevrijd is, na herhaaldelijk de mannen moed ingesproken en tot spoed aangezet te hebben de dokter verzekerde dat vier harer ribben gebroken zijn. Onder de gekwetsten is ook een mej. De Rijcke wier been ter plaatse werd afgezet. De bevolking van Vorst is bewonderens waardig in het verleenen van hulp. Al de zalen van het station zyn in ziekenzalen hersehapen. De terrassen zyn bedekt met bloedige menschelijke over blijfsels. Een talrijke groep werklieden is nog altijd bezig met het opruimen der puin- hoopen en het opzoeken der dooden, die er onder liggen. Een ooggetuige heeft het volgende Terhaal gedaan. „Ik had ten 7 ure den trein genomen, en bevond mij in een compartiment der derde klasse, in een der eerste rijtuigen. Ter oorzake van den mist had de trein meermalen moeten stoppen. In het Btation van Vorst voelde ik een hevig: schudden en ik zeide tot mijn gezel „Wat is dat?" Op 't zelfde oogenblik voelden wij een vreeselijken schok en ik werd midlenop den weg geworpen. Naast mij lag myn gezel, licht aan het hoofd gewond. Verdoofd, bedwelmd zagen wy niets; overigens de mist belette het ons. Zoo zeer waren wij versuft, dat wij er zelfs niet aan dachten, onze reisgezellen te helpen, en dat wy vluchtten als zinneloozen. Een ander reiziger was ook in een rytuig der 3e klasse met verscheidene vrouwen. Op het oogenblik van den schok sprongen allen naar bet portier maar het was niet mogelijk dat te openen. Na lange pogingen gelukten zij er toch in en het eerste wat ze te zien kregen wa ren de lyken van twee personen, die in tweeën gesneden waren. Onder de 23 gedooden bevinden zich verscheiden personen uit Ruysbroeck. Dit komt omdat de trein door den mist het sta tion van Rnysbroek was voorbij gereden alle voor dat dorp bestemde reizigers hadden plaats genomen in de achterste rytuigen en deze hadden jnist het meest te lyden gehad. Er zgn 80 gekwetsten. Faure's dood. Wie op 't eerste gerucht van 's mans dood aan een misdaad of ongein k mochten ge- dacht hebben, znllen bij 't lezen van de na lore bijzonderheden, die 'e presidente sterfbed gekenmerkt hebben, daarvan terugkomen. President Faure ie inderdaad zgn natuur lijken dood gestorven. Zgn plotseling overlijden heeft de dok toren uit zgn omgeving niet verbaasd. Sedert eenigen tyd leed hij aan verkalking de? slagaderen, waardoor een plotselinge dood te allen tijde mogelijk was. Bijna een jaar geleden werd Fslix Eaure twee maanden lang met electrioiteit behandeld, tengevolge waarvan hg sedert dien tijd eenigszins kreupel liep met den linkervoet. In de laatst* dagen had hg zich niet al te wel bevondentoch at en werkte hg als naar gewoonte, schoon hij klaagde over verslapping zoodat by nauwelijks op de beenen staan kon. Donderdagmorgen was hg als gewoonlijk om zes unr opgestaan, doch hg zeide dat men zyn paard niet behoefde te zadelen, want dat hy het /oorgenomen ritje niet zou maksn. Te 7 uur begaf hg zich naar zgn werkkamer en begon zyn gewonen, dagelij kichen arbeid: hy nam kennis van de gedurende den nacht ontvangen tele grammen, lae de conranten uit Havre en de ochtendbladen. Daarna presideerde hg te 9 nur den ministerraad en toen de mi- nieters afscheid van hem namen had geen hunner ook maar het geringste vermoeden, dat hg den president voor de laatste maal de hand drnkte. Da dag verliep op de gewone wij'e tot 6 uur in den namiddag. Felix Faure had juist eenige stukken geteekend, welke hem door generaal Palload waren voorgelegd en deze was reeds eenige minuten weg, toen hy plotsming de deur opende, die toegang gaf tot tiet kabiiiet van zyn kamerheer Le Gall en tot dezen zei„Le Gall, spoedig ik voel me niet wel." Le Gaü snelde toe, ving den president, die op zgn beenen waggelde, in zyn armen op en geleidde hem naar een kleine sofa in Faure's werk kamer. Terwijl hij zich met de hand over het voorhoofd wreef, herhaalde Faure „Ik voel me niet welhet is een flauwte, ik voel, dat ik het bewustzijn verlies". Le Gall zond onmiddellyk om een dok ter. Spoedig verscheen de jonge dokter Humbert, die zich toevalligerwijze juist in liet Elysée bevond. De dokter liet Faure ether inademen en verklaarde den toestand aanvankelijk voor niet zeer ernstig, maar toen Faure niet beter werd, beproefde hij een inspuiting met cafeïne. De president had toen reeds een voor gevoel, dat het spoedig met hem gedaan zou zijn, althans hij zeide „Ik ga ster ven ik ben verloren", en gaf den wensch te kennen, zijn vrouw en zijn kinderen te zien. Mevrouw Faure, vergezeld van haar dochter Lucie, verscheen spoedig daarna. Intusschen was ook docter Lanne- long gekomen en deze gaf, na een nauw, keurig onderzoek, weinig of geen koop- zoodat Le Gall den minister president Du- puy liet waarschuwen. Deze kwam spoe dig, na de overige ministers van den staat van zaken te hebben doen in kennis stellen. Er werd om een priester gezonden. Daar de pastoor der Madaleinekerk te lang uit bleef haastte zich een bediende de straat op en brecht den eersten den besten gees telijkedien hy op straat was tegengekomen mee; die, zonder dat hem gezegd was wie de stervende was, aan den president de laatste absolutie schonk. Faures's laatste woorden waren schenk allen die my hebben beloedigd, vergiffenis. Het lijk iB gebalsemd en wordt Donderdag in den grafkelder bijgezet. En nu is zijn opvolger, Loubet, reeds gekozen. Zaterdagmiddag had de stemming plaats. Voor de presidentskeuze stemt altijd het Congres, dat wil zeggen de Kamer met den Senaat samen. Reeds bij eerste stemming bleek Loubet gekozen met 488 stemmen tegen 279 op Méline uitgebracht. Méline is eveneens republikein doch was meer alsrechtatreeksche tegenstander der bekende „rivisie" bekend, en genoot daardoor den steun van de (clericale) rechterzijde. Loubet bad een mooie meerderheid, grooter dan zijn voor ganger. In Januari 1895 toch had de nu overleden president Faure het slechts bij herstemmingil kunnen halenen bekwam hij 430 Btemmen tegen Brisson 361. De presidenten der Fransche republiek in chronologische volgorde zyn: Thiers 1871 tot 1873 (2 jaar en 2 maan den) Mac Mahon 1873 tot 1879 (5 jaar en 10 maanden); Grevy 1879 ti t 1888 (8 jaar en 10 maanden) Hadi Carnot 1888 tot 1894 (6 jaar en 7 maanden); Casimir Perier 1894 tot 1895 (6 maai don); Faure 1895 tot 1899 (4 jaar en 1 maand)Lou bet 1899. In volgorde van hot behaalde stemmen- tal schrij ven wijThiers algemeene stemmen; Carnot 616; Grevy 5Ö3, Perier 451; Loubet 483 Faure 451 Mac Mahon 390. Bij de verkiezing van een hoofd van den staat worden geen discussies geduld. President is, krachtens de bepaling der Grondwet, de president van den Senaat. I» deze echter tevens candidaat, zooals b. v. nu met den heer Loubet "het geval was, dan wordt het presidium overgenomen door den eersten vice-president. Dit was ditmaal Franck Ckauveau. De president bepaalt zich tot het voorlezen van de ar tikelen per Grondwet, welke op het ver kiezen van een president betrekking heb ben, en eindigt met de woorden„lk verklaar de Nationale Vergadering gecon stitueerd, ter verkiezing van den presilent der Republiek". De stemming heeft, bij j„appel nominal" plaats op de tribune. Vooraf echter wordt door het lot een stembureau gekozen van 26 leden. Onmiddellijk r.a afloop der stemming wordt voorlezing gedaan jvan het procesverbaal der zitting. Men zegt dat, toen Loubet Zaterdag middag voor de verkiezing naar't gebouw ging, hij reeds by voorbaat werd geluk- gewenscht, en hierop aanmerkte, wie mij liefheeft moet wenschen dat ik niet geko zen worde. Of dit scherts geweest is In ieder geval was 't een juist woord. Want president der Fransche republiek te zijn is in de laatste jaren geen baantje. Wie niet een man is met frisschen wil en doorzettingsvermogen, die doet beter zich niet te laten verkiezen of, eenmaal gekozen, haastig weder heen te gaan. Faure's presidentschap heeft ziek geken merkt door groote schandalen, onder anderen de processen tegen de Panamamaatschappij, do quaestie Dreyfus en de gevangenzetting van Picquardt. Drie feiten waarby de pers, de vertegen woordigers, het leger, de rechtbank, al wat groot en verlicht en beschaafd en netjes is in Frankrijk, zich beijverd beeft, de een den ander uit te schelden en daarbij ook de ministers en het hoofd van den staat niet te sparen. Caeimir Perier heeft zioh tegen dergelijke ervaringen niet bestand gevoeld eu is stilletjes heengegaan; doch Fanre scheen er geen last van te hebben. In dit opzicht scheen hy derhalve beterdan zyn voorganger. Maar hy wist toeh ook het middel niet om er een eind aan te maken, het, is te wenschen dat Loubet het heeft of vindt, en toepast, want dat is hard noodig. Noemde men Mac Mahons bestuur het gouvernement der zedelijke orde; dat van Fanre ontving den welverdienden schand- naam van gouvernement der zedelijke wanorde. Onder geen regeering toch zijn de rechterlijke macht en de generale staf zoo verdacht gemaakt en voor verkochte leugenaars, falsarissen en wat dies meer zij, uitgemaakt als onder deze. En dat alles dewijl men liefst recht en waarheid niet ziet. Niet zoodra toch hadden de raadsheeren Bard er. Manau hun rapport en requisitioir gereed of zij werden uitgejouwd omdat lokend werd dat zij voor de revisie hadden geconcludeerd; gevolg was dat decrimineele kamer weigerde recht te doen, de president er uit trok, de anderen zich terugtrokken sa een hunner de regeering een middel aan de hand deed om hnn de rechtspraak uit de handen te nemen. Is 't te verwonderen dat men klaagt er is geen regeeiing meer die regeeren worden geregeerd, en dat wel door de grootste schreeuwers. Wie het hardste schelden kan schijnt ia Frankrijk het meest te zeggen te hebben. Laat Loubet daaraan eens een einde maken. Iu vijf tijds de vierde, zeiden wij, van Faure. Het moest zyn in vier jaar tijds de derde. Carnot werd in Juni'94 vermoord, Perier vertrok in Januari '95 en Faure stierf Febr. 1899. Van 18 tot 20 Februari 1899. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. L. Plantsoen jm. 23 j. en P. J. den Hollander jd. 23 j. Bevallen P. Gabrielse geb. Roelse z. J. Alewijnse geb. van Schijndel z. P. Rijkso geb. de Bree z. M. Rijksegeb. de Kraker z. M. A. vau Fiierenburg geb. Reicheli d. Geboren eene onechte dochter, moeier 19 jaar. Overleden: W. A. van de Velde wede van C. W. ran Riel 90 j. J. H. Gabiialse 1 d. z. GOES. Ondertrouwd 17, Iman Hodde27 j. jm. te Rotterdam en Mara Catharina Elizabeth Bruel 23 j. jd. te Goes. 18, Adriaan Willeboer 25 j. jm. te Vlissingen en Maria Jacoba Stoutjesdijk 21j.jd. te Goes. Geboren 17, Corneliad. v. LeendertHoo- gerheide en Catharina Rejack. Overleden: 18, Maria Magdalena Slot houwer 46 j. ongeh. Van 11 18 F.ibruari 1899. VLISSINGEN. OndertrouwdD. Stroo jm. 22 j. en J. Clsrisse jd. 25 j. B. Spuij jm. 22j. en C. L. Mannaertjd. 23 j. H. van Beusichem jm. 24 j. en W. Timmermans jd. 26 j. Getrouwd: D. Schouten jin. 20 j. en S. P. S. Mos jd. 22 j. BevallenC. J. van der Maden geb* Maas z. C. P. van den Bergen geb. Plnymers d.M. G. Sutherland geb. de Loenen d. J. Steinhauer geb. de Voe z. H. Propsma geb. Huser t J. S. Elslander geb. Swennen d. F. Fregere» geb.de Rijke d. I. Hoydens geb. de Vuijst d. S. L. Peters geb. van Cool z. T. J. H. Schmidt geb. Mos z. en d. (tweel.) M. L. Menlenbroek geb. Eyn wachter z. Overleden: M. A. de Witte z. 2 j. Rotterdam 20 Febr. 1899. Binnenlandsche granen stil. Lijnzaad wei nig aanvoer en vraag. Buitenl. granen flauw. Meel 25 cent lager. Eerste qualiteit f 10.— a f 10.75. NieuweTarwe f 5.70 a f 6.80 Rogge - 4.50 - 5.25 Wintergerrt*) - 7.75 - 8-60 Zemergerst*) - 7,65 a 8-60 Chevalier*) Haver- 2.60 - 3-60 Paardenboonen - 6.— - 6-40 Erwten6 50 6-75 Kookerwten. - 6 50 - 6.80 Bruine Boonen 8. - -1125 Witte- 9,75 - 10.75 Kanariezaad - 5.50 6.75 Lijnzaad -11.- -13.50 per 100 kilo. Op de Veemarkt van heden waren aange voerd 251 runderen, 108 kalveren. 120 schapen of lammeren, 931 varkens. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal 60, 2e kwal. 54, 3e kwal. 44. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 3e kwal. 70 Schapen le kwal. 55, 2e kwal. 50, 3e kwal Varkens le kwal. 34, 2e kwal S3 3e kwal. 32 c. licht soort 36 a 34. ZEEUWSCHE EIEREN f3.50 a 13.60. VLAS 17645 steen blauw, 5000 steen Groningsch, 2400 «teen wit, 000 steen Hollandsch wit. - Handel vlug. Ajuin 10.000 balen, geen marktprijs bepaald. AARDAPPELEN als vorige week. Afloop Verkoopinge», enz. Kapelle. Maandag werd door notaris Liebert voor het Bnrgerl. Armbestuur alhier voor zeven jaren publiek verpacht 50.80.77 Heet. Bouw- en Weiland opbrengst f3674.09 of f72.30 p. Heet. f1251.79 meer dan voor 7 jaren. Door omstandigheden buiten enzsn wil verschijnt ditmaal het bijvoegsel een dag later. Red.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5