KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. RECHTSZAKEN Ingezonden Stukken. Prins PandianJ een torst j die in Britsch lndië over ruim negen millioi-n menschen regeert, zal op Zondag 12 Fe bruari des voormiddags in de Engelsebe kerk te Middelburg en des avonds te Yliasingen optreden. Op een nader te bepalen datum hoopt Prins Pandien te Middelburg en te Vlissingen te spreken over zijn zendingsarbeid. Zondag 5 Febr. zal des vooimiddags te Vlissingen en des avonds te Middelburg in de Engelsebe kerk optreden Rev. (Fil bert Reid, een zendeling die arbeidt onder de hoogste standen der Chineezen. Mej. M. Laaooij te St. Annaiand is benoemd tot verloskundige te Wie- ringen. Tengevolge van den zwaren mist van Maandag geraakten een tweetal meis jes uit Burgh na schooltijd injde duinen aan bet dwalen. Het werd reeds (avond en neg waren de kinderen niet te bnis, tot groote ongerustheid van hunne ouders. Te ruim half zeven uren trokken ver scheidene ingezetenen de duinen in, voor zien van een aantal lantaarns en begeleid door eenige konijnen vangers, die ook in den naclit of bij denawaarsteu mist steeds den jnisten weg in die heuvelachtige ■treek kennen. Na veel zoeken vond men eindelijk ds beide kinderen een heel eind van het dorp verdwaald, in ds streek tusschen den vuurtoren van Westensehonwen en de een denkooi. Tegen negen uur in den avond mocht men het genoegen smaken de beide kinderen behouden en wel bij hunne, in doodsangst verkeerende ouders terug te brengen. Z. N. bode. Dinsdagavond ontdekte de postbode van Eliemeet naar Zierikzee onder JBrij - dorpe een drenkeling in de vaart ter zijde van den weg. Deze werd met behulp van een ijlings toegesne'd persoon op den wal gehaald. Het bleek te zijn de landbouwer C. de Oude die van Brouwershaven ko mende, te water was geraakt. Woensdag is bij echter overleden. Naar wij vernemen zal dit jaar het Zuider Zendingsfeest nabij Ridderkerk gehouden worden. De thans 100-jarige Jacob Muilwijk te Giesendam verheugt zich in het bezit van een talrijke nakomelingschap. Hij heeft nog 6 zoons, waarvan de oudste meer dan 80 je ar is verder heeft hij 44 klein- en 85 achterkleinkinderen, waarvan reeds weer 14 kinderen zijn, die hem op dezen gedenk- waardigen dag gelnk gewenscht hebben. Door ontslag, wegens vertrek, zijn zoowel de plaats van 't hoofd als die van den onderwijzer en die der onderwijzeres aan de Christelijke school te Berg-Ambacht vacant. Te Boksmeer zijn 10 jongens door het ijs gezakt wuarvan 3 verdronken. Te Neede is door het springen van de lamp eene hoeve in de asch gelegd. Een groot bedrag aan gonden sieraden ging verloren. Twee zoontjes en een dochtertje van een landbouwer te Genemuiden zakten spelende door het ijs achter hunne woning, een der knaapjes verdronk. In een gezin te Groningen werd door het verschuiven van een wiegje waarin een meisje van vijftien maanden lag, een ketel met kokend water omvergeworpen, zoodat het water zich over het kied uitstortte. Het overleed aan de bekomen brandwon den. Te Roozendaal is een beambte der staatsspoorwegen bij den wissel uit de remkast gevallen en door den trein gedood. Te Oeffeit is een vrouw van de trap harer woning gevallen en op de plaats dood gebleven. Een boerenknecht te Markeloo bracht eergisterenavond zijn meisje van de markt thuis op een eenzamen weg buiten het dorp en vroeg haar of hij de volgende week weer met haar uit mocht. Daar zij dit weigerde bracht hij haar vier messteken in 't aangezicht toe waardoor haar neus gevaarlijk gewond was en haar oor bg na af. Onder Hoogkerk (Friesland) is 't te genwoordig niet veilig. Een slager, per fiets van Znidhorn komende, werd op den straatweg door twee onbekenden aangerand die een revolver afschoten onder de bekende bedreiging je geld of je jeven. Een wor steling volgde waarby den slager eenig geld ontrukt werd, in ruil waarvoor by een der aanranders met zijn zakmes een snee op den neus toebracht. Hij wist echter verder op de fiets te ontkomen en zich aan verdere mishandeling te onttrekken. Twee dagen later kwam te zelfder plaatse in den avond een boerenvrouw even nit hare woning toen zij een vent achter eei boom zag staan. Zy ging ijlings in huis terug en wenkte haar man en zoon die op den onbekende toegingendeze trachtte een gesprek met hen aan te knoopendoch onverhoeds riep hy val aan, en een ander persoon schoot toe om den landbouwer en zijn zoon aan te randen. In de worsteling die volgde kwam hy in een moddersloot terecht, de ander liep weg en zy vloden in huis terug. Later is de aanrander uit de sloot weer opgekrabbeld en verdwenen. De „Bond van christelijke Harmonie- en Fanfare-corpsen in Friesland" hield Zaterdag, 28 Jan. j.l. te Leeuwarden haar vierde algemeene vergadering, waar uit 't verslag van den len Secretaris den heer A. H. van Dijk te Koudum, bleek, dat de Bund thens 17 corpsen omvat, die over 273 instrumenten beschikken. O. m. be sloot men dit jaar weder een festival te honden en werd de wenech uitgesproken, dat men trachten zou een Nederlandsohen Bond te vormen, om da.irloor tot de uit gave van muziek voor christelyke corpsen te komen. Te Rotterdam vermaakten zich eenige 12 a 13 jarige sohooljungens met sneeuwballen werpen. Plotseling riep een der jongens: „Kaik is! een trouwrijtuig, jongens op di.-n koetsier! En de daad by het woord voegend wierp hy hem een sneeuwbal naar het hoofd, welke zoo goed doel trof, dat hy 's mans cylinder van het hoofd en tusschen de paarden wierp en de hoed tot overmaat van smart door het voorwiel geheel vermorseld werd. Een daar juist in den omtrek surveilleerend politieagent liep fiuks den deugniet ach terna, doch viel voorover, midden in de vuile slijkerige sneeuw. Langzaam kroop de diender op, doch de bengel, die zeer handig scheen te zyn in het werpen, gooide den agent ten afscneid nog een Hinken sneeuwbal in het gelaat en koos daarop het hazenpad. Dat de omstanders den politieman in 't aangezicht uitlachten, al had allicht het comische van bet geval onwillekeurig een glimlach afgedwongen, bewijst weer hoe men daar tegtn de over heid gezind is. De koetsier kon mat onge- dekten hoofde verder rijden. Werklieden te Rotterdam zonden gisteren in de Gouvernestiaat een heistel ling verplaatsen, toen een van de beenen der stelling haperde en de stelling begon te draaien. „Berg je", schreeuwden de werklieden die het ding niet houden kon den. De stelling smakte tegen den grond, alles in haar vaart meesleupende. De vele voorbijgangers bergden zich doch enkelen werden gekwetst, of braken arm af besn, een paard voor een wagen werd gedood. In 't geheel werdea tien raeuschen meer of minder gevaarlijk getroffen. Een visscher te Woudrichem heett Dinsdagavond een benanwde ure doorleefd. By het lichten van zyn anker- kuil, een werk, waartoe eigenlijk twee personen noodig zyn, kantelde zyn bootje en zonk, waardoor hy te water geraakte en zich ongeveer een j half nnr aan een tonnetje moest drijvende honden daar zyn hulpgeroep niet werd opgemerkt. Eindelyk toen hy evenwel reeds zoo uitgeput was dat by niet meer om hulp kon roepen, werd hy nog opgemerkt door een paar visschers en zoo van een anders wissen dood gered. Te Tilburg is een stal afgebrand, waarschijnlijk door kwaadwilligen aange stoken. Zeven koeien kwamen om. Te Grootegast brandde een boerenplaats geheel af, waarby 8 runders, een veulen •n 14 varkens in de vlammen omkwamen. Hit veelzijdige nut der fiets. Dezer dagen kwam te Vlodrop (L.) een bedelaar op eene fiets zyn gewone aalmoes vragen. De man beweerde dat hy tegenwoerdig meer op één dag verdiende, dan vroeger in een geheele week, toen hy alles te voet moest afdoen en dat hy zyn fiets al dnbbel en dwars verdiend had. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat de kantonrechter te Hertogenbosch dezer dagen recht te spre ken had in een zaak tusschen den pastoor Van Loon-op-Zand en den handelaar in kerkornamenten Van Dnn Koek te 's- Hertogenbosch. Laatstgenoemde werd door eerstgenoemde gesommeerd tot oetaling van f 100 schadevergoeding wijl hij hem een engelenbewaarder in gips in plaats van terra-cotta had geleverd. Dezer dagen kwam uit Pernis het verhaal van een man, die, tot de Mormo nen toegetreden, in de rivier werd onder gedompeld met dit gevolg, dat de nieuwe Mormoon twee dagen het bed moest bon don wegens hevige kiespijn en opgedane zware verkoudheid wat in deze Janu aridagen niet te verwonderen is. Tegen die minder aangename ondervin ding komt nn „een lid der Kerk vanJezas Christus van de Heiligen der laatste dagen" een andere persoonlijke ervaring overstel len, te miraculeus om hier niet te worden vermeld. De man hij heet A, L. van Diejie, en woont te Dordrechthet kan dus na vraag lijden vertelt dat het den 26n Januari elf maanden geleden was, dat hy door influenza met longuntsteking werd aangetast. De dokter verklaarde dat het wel spoedig met hem zon afloopen, zoo ellendig waB hij er aan toe. 27 December 11. werd hij uit het Zie kenhuis niet hersteld ontslagen, hy gaf toen voortdurend bloed op... Den 31n De cember, 's avonds om half elf, werd hij in de rivier gedoopt, ook onderdompeling en ziet! de man heeft daarvan niet de minste kwade gevolgen ondervonden, integendeel, hij is er beter op geworden. Men ziet, de wonderen zyn de wereld nog niet nit (Vad.) Een vermakelijk voorval had giste renmiddag in de Frankestraat te Haarlem plaats. Een jonge man, die gisteren in het huwelijk was getreden, had een win kel in boter en kaas overgenomen voor een som van f 500, doch deze overeenkomst nog niet door betaling bekrachtigd. Toen nu gisteren bruidegom, bruid en overige gasten het huis wilden binnengaan om de bruiloft te vieren, weigerde de eigenaar hen binnen te lateD. Een woordenwisse ling ontstond en de politie werd gehaald, die gelastte, dat de menschen binnen ge laten dienden te worden, doch ook de ei genaar ging mede en daar werd de woor denwisseling voortgezet. De politie werd I nogmaals gehaald en eindelijk kwam raen overeen, dat de bruidegom direct i 100 ion storten. Hiermee nam de eigenaar der zaak genoegen eu de bruiloft kon daarop ongestoord worden voortgezet. (H.C.) Te N. Pekela keek verleden Zondag de voorzanger (dhr. Dikboom), voor den aan vang der preek in een boekje. :De predikant (dhr. Jansonius) riep met luide stem: „voorik aanvang wordt den schoolmeester verzocht zyn boekje te sluiten." De schoolmeester verwijderde zich terstond en met hem al de gemeenteleden. N. RCt. Het Leger des Heils zal in Maart den 70en verjaardag van zijn opperbevelheb ber, Generaal Booth, vieren. De heer Brum- well Booth, zyn zoon, vraagt ter eere van dat feest 70,000 nieuwe Heilssoldaten, een vermeerdering van 70,000 exemplaren in den verkoop van Heilslegerbladen en een som van 70,000 pond (840,000) om ter be schikking testellen van den Generaal. Dreyfus. De overhaaste terugkeer van Esterhazy naar Rotterdam en 's Gravenhage is het gevolg van de officieele mededeeliug aan Esterhazy, dat, nu zyn getuigenverhoor voor het H. v. C. als geëindigd is te beschouwen, het vrijgeleide buiten kracht zou worden gesteld en de rechter van instructie Bertulus hem zou doen dag- Taarden. De expert Etienne Charavay heeft voor de Strafkamer van het H. v. C. verk'aard dat hij, van wien men meende, dat hy in 1894 het schrift van het bordereau aan Dreyfns had toegeschreven, thans zijn verklaring van toen terugtrekt en dat hjj een nieuw onderzoek van de stukken zeu moeten ondernemen om tot eenige uitspraak te durven komen. Uit Cayenne meldt men, dat met de laatste post een zser groot aantal brieven voor Dreyfns zyn aangekomen, die hem, na controle, zijn ter hand gesteld. Hjj moet geweigerd hebben eenige schriftelijke ver klaring af te leggen en wil slechts mon deling te Parijs zyn zaak verdedigen. Een Vlaamsche vertelling. (Uit Gent, Van der Poorten en Deventer, Kluwer. Van een jongen die goed van aannemen was. Daar was een pastoor, en die hadde gaarne 'nen knecht in zijnen dienst geno men maar 't moet er een zijn, die goed van aannemen was. Goed van aannemen zei op zekeren dag een brave jongen uit die streek. Dat gaat me En hij gaat naar den pastoor. Ewel jongen, wilt gy in mijn disnst komen? Zyt gij nog al goed van aan nemen Redelijk, meneer de pastoor! zei de jongen. Gy moogt tegen mij geen meneer de pastoor meer zeggen gy moet meneer de Procuratus zeggen, vriend. Dat znlt ge wel onthouden, he? En de pastoor bracht zyn knecht ver der het huis in, om hem alles te wijzen. Ze stonden voor de stoof (vuurhaard). Hoe heeten ze dat in uwej streek vroeg de pastoor. Een stoof. Neen, dat is de helsche grenadehoor je vriend! De pastoor hief het scheel op en wees op het vunr Hoe noemen ze dat Vuur, zei de jongen. Mis, mijn beste, dat is gloria in exeelsis 1 De hond lag voor de stoof te slapen en de pastoor vroeg aan den jongen, twelken naam dat dier droeg Dit is een hond. Neen, ge vergist u, dat is meneer Van Hallegebas. Ze kwamen tot by de kat. En hoe heet dat lief beestje? vroeg de pastoor. Poes of kat, ge hebt maar te kiezen. Dat is Juffra van Snorregespinvriend En ze stonden weer verder voor de zoldertrap. Hoe noemen ze dat by u? Zoldertrap, zou ik meenen! Ge meent verkeerd. By ons heeten ze dat een wenteltoren. Dat is veel beter. Op den zolder stond een bed. De naam? vroeg de pastoor. Een oed, raadde de jongen. Nog eens mis, dat is mijn krakedatus. Onder het bed stonden een paar pantoffels. Dat zyn sietsen, bij ons. Neen jongen, dat zijn mijn advocaten Zij kwamen aan het hoenderhok. Dat is een hoenderkot, dat weet ik genoeg Neen, dat het hemelgetremel. Zy kwamen eindelijk aan de hooischelf. En dat? zei de pastoor. De schelf, meende de jongen. Dat is 't overvloed kameraad 1 De pastoor dacht in zyn aigen hjj weet nn al genoeg voor vandaag, wij zullen nu gaan slapen en morgen zien wat hij onthou den heeft. 's Anderdaags by het aanbreken van den dag stond de jongen op om het vuur aan te steken en de koffie gereed te maken. Maar nit den haard viel opeens een heet kooltje op het lijf van den hond. Spits stak het op de poes en wilde haar voor de moeite be danken. Maar daar schoten de twee beest jes in vlam en allebei stoven naar buiten, recht naar den hooitas. De jongen liep naar de zoldertrap en zette zijn handen aan zyn mond: Meneer de Procuratus, riep hij, kom uit uwen krakedatus doe uw advocaten aan en spring van den wenteltoren Meneer Van Hallegebas en Juffra Van Snorregespin zijn karekeplak aan 'tspelen voorde hel- sche grenade, zij zyn gevlucht naar het hemelgetremel en vandaar naar 't overvloed en daar staat de heele boel in gleria in excelcis. Die jongen is goed van aannemen, zei de pastoor. De rev. dr. Charles, Berry, congiega- tionalistisch predikaut te Wolverhampton, is deze week overleden, terwijl hij in de kerk by een lijkdienst voor een overleden vriend het nagebed uitsprak. Hij was ie mand van vermaarde welsprekendheid. Hij had aanvankelijk een licht spraakgebrek gehad en om dat te overwinnen volgde hij, nog ais knaap, een beroemd voorbeeld en oefende zichj aan het strand met een knrk tusschen de tanden, schreeuwend tegen de zee op. Zoo leerde hij zuivere en gearticuleerde zinnen. Maar nog een andere oefening werkte daartoe mee. Hy zei daar eens zelf van Ik tracht nooit mooie zinnen te maken, maar als ik uit gevonden heb wat ik te zeggen heb dan tracht ik te spreken zoo nauwkeurig mo gelijk in de taal mijner gedachten. Ik legde mij toe op een rustige en natuurlijke uitdrukking der gedachte. Alle mooipra- terij vermeed ik met strenge zellbeheer- sohing. Onder de kauselsprekers in ons land zon den wij tot dat soort ook de Amaterdamsche predikanten Hogerzeil en Gispen rekenen. Te Nazy-Bobrocz (Hongarije) zijn Dinsdagnacht bij stormweer driehonderd huizem afgebrand. Tal van menschen kwa men in de vlammen om. De Holland Soeiety te New-York is bezig om 60.000 dollars bijeen te brengen om er een ruiterstandbeeld van Willem den Zwijger op te richten op een der mooiste plekken van de stal en ter her innering, dat het Hollanders waren die Nieuw-Amsterdam (New-York) stichtten. Reeds werden 7 giften ieder van 1000 d. ontvangen. Paul Barzelaire, te Sedan geboren, een twaalfjarige cellist, maakt tegenwoordig te Berlijn grooten opgang. Hij heeft een maal op een soireé bij vorst Radziwill ge speeld, nadat hij te voren zich op concerten had doen hooren. De Duifsche keizerin, die hem bij vorst Radziwill hoorde, deed hem nitnoodigen in haar paleis te Potsdam te komen spelen. Ook nu weder was de keizerin zeer met zijn spel ingenomen en noodigde „den kleinen heer, die reede zoo'n groot kunstenaar is", naar zij zeide, nogmaals uit. De keizer en de keizerin hoorden hem weder met zeer veel belang stelling en na afloop gaf de keizerin hem een groote gonden doekspeld met het monogram van den keizer en de keizerin in brillanten ten geschenke. Er moet althans nog éen matroos in leven zijn vanhetschip Santa Margherita waarmede Johann Orth (Aartshertog Johan van Oostenrijk) is verongelukt, naar men aanneemt. De matrsos Paicnrich die met dat schip medeging, heeft onlangs uit Zuid- Amerika een brief geschreven aan zijne familie te Ostrena, die al dien tijd niets van hem vernam, en hun medegedeeld dat hij eerlang in Europa terugkeert. Men vermoedt dat Paicnrich de Santa Margherita verliet vór de laatste reis. Maar toch ziet men zijne mededeelingen met belangstel ling te gemoet. De sterrekunde heeft in het afgeloopen jaar groote vorderingen gemaakt. Vooreerst heeft men een nauwkeurig onderzoek in gesteld naar degrootte vandezonneparulaxis, die in zekeren zin tot maatstaf dient bij de hemelmetingen. Meer dan twintig grootte observatoriums, over de geheele aarde verspreid, hebben zich hiermade bezig ge houden. Volgens Clarke is de straal der aarde by den equator 6,378,253 meter en de gemiddelde afstand van de aarde tot de zon 149 millioen 434,266 kilometer. De snelheid van het licht bedraagt 300,000 kilometer per seconde. Er werden ook zeven kleine planeten ontdekt. De phetografie heeft hierbij be langrijke dieneten bewezen. In 't geheel zijn er nu 432 kleine planeten, die bekend zyn. Het aantal ontdekte kometen was zeer gering; de komeet van Arrest werd teruggevonden, terwijl het Observatorium te Lick een nieuwe ontdekte. Te Parijs nadert de „maanatlas" haar voltooiing; de reusachtige hemelkaart, hoofdzakelijk met behulp der photografie vervaardigd, zal in 1900 klaar zyn. Uit Flensburg meldt men, dat in de omstreken van Loftlund 19 Deensche dienstboden, wier patroons een Deensche vergadering te Brauderup hadden bijge woond over de grenzen zyn gezet. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Sint Laurens door ds. J. Willemse te Krniningen voor Burgh door H. J. v. Rooijen catid. te Ridderkerk. Beroepen te Grevenbicht J. Gouverneur cand. te Rotterdamte De Cocksdorp op Texel, de. J. Veenhuijzen te Minnertsga te Streefkerk ds. P. Heimens Visser te Ylst. Aangenomen naar Werkhoven door II. J. v. Rooijen cand. te Ridderkerk naar Visvliet door J. E. de Vries cand. te Groningen. Bedankt voor Moerkapelle 'door H. J. v. Rooijen cand.; voor Aalsum door ds. W. M. v. d. ^Schans te Gaast T0(»r Oosterlaad op Wieringen door ds. L. H. Reinderbnff te Warder voor Den Helder door ds. R. J. Adriani te Warmenhuiznnvoor Polsbroek door ds. J. C. Klomp te Lanteren. Geref. Kerken. Beroepen te Wommels ds. K. Troost te Naaldwijk; te Hindelopen J.E. Reijenga cand. te De Lemmer. Bedankt voor Blokzijl door ds. F. Bruinsma te Oldeboorn. De heer M. H. A. v. d. Valk be roepen predikant te Mnrmerwonde die op zyn besluit was teruggekomen om't beroep aan te nemen, is op dringend verzoek andermaal van besluit veranderd en heeft thans 't beroep opnieuw aangenomen. Begrafenis van Prof. Fruin. Het stoffelijk overschot van den oud- hoogleeraar Robert Fruin is eergisteren onder tal van blijken van belangstelling asn den schoot der aarde toevertrouwd. Aan de groeve werden opgemerkt tal van hoogleeraren der Leidsche universiteit, leden der Kouinklijke Academie van Wetenschappen, de directeur der Kon. Bibliotheek, de burgemeester va.i Leiden en vele studenten van alle faculteiten. Toen de lijkkist in de groeve was neergelaten, trad allereerst Prof Mac Gillary naar voren, om namens den academischen senaa' eene eerbiedige hulde te brengen aan den overledene. Prof. Blok sprak gernimen tijd èn als leerling £èn als vriend èn namens de litterarische faculteit. In sierlijke woor denkeus, blijkbaar diep ouder den indrnk van dit afsterven, wees hy er op, dat Fruin 34 jaar lang een sieraad was geweest der litterarische faculteit. De rector van het Studentencorps, de heer Everts, legde daarna namens het corpB een krans bij de overige en gaf de verzekering dat de studenten der aloude academie steeds zouden weten te waardeeren wat prof. Fruin voor de universiteit was geweest. Een hoogbejaarde zwager van den over ledene, Dr. Goddard vau Rotterdam, dankte voor de eer den overledene te dezer plaatse bewezen. H.M. de Koningin had een prachtigen krans gezonden, die met de anderen op het graf gelegd werd. Geslaagd aan de hoogeschool te Gro- ningeu voor het candidaats-examen in de klassieke letteren de heer D. J.A. Wester huis. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandeling P. G. V., 22 j. en A. P. d. K., 21 j., landbouwers, Hulst, de le tot 3 w. en de 2e tot 7 d., en J. v. H. 22 j., werkman, Breskens, tot 14 d. gev. straf, en O. J. F. K., 17 j., zonder beroep Terneuzen, tot f 10 b. s. 10 d. h., en L. J. v. R., 36 j., kantoorlooper, Vlissingen, tot f 3 b. s. 3 d. h., en diefstal: A. W. 36 j. werkman, Mid delburg, tot 1 m. gev. straf, eu J. R. 48 j. broodbakker EUewoutsdijk, tot f 8 b. s. 8 d. h., en G. W. 19 j. aibeider, en J. de V. 19 j. werkman, Dombnrg, beiden tot f5 b. s. 5. d. h. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Stukken worden in geen geval terug gezonden. Den heer H. lijsterman, eertijds landbouwer te Woerden. De redactie van de Zeeuw had de wel willendheid, mij de toezegging te doen vun nog een kleine plaatsruimte in haar blad ten einde nw schrijven te beantwoor den, ook U zult nog in de gelegenheid gesteld worden uwe zaak te verdedigen. Nergens in mijn stnk heb ik beweerd, dat U niet op de hoogte zoudt zyn van de bereiding van boter en kaas, het is my totaal onverschillig mijnheer Tysterman of U goede boter en kaas kunt maken en of U een landbouwbedrijf onder Woerden hebt gehad, (mogelijk wel in den slechten tijd). Het laat ïpij echter niet koud wanneer iemand Tafelroomboter adverteert, en op bestelling van Tafelroomboter, surrogaat of margerine levert, daar zoo iemand den goeden naam van Zuivere Roomboter af breuk doet. Dat U nog van niemand klachten over uwe producten hebt gehad kan ik bewijzen dat onwaar is. Wanneer ik het noodig oordeel zal ik U bewijzen per advertentie leveren. Wat uw post scriptum betreft, zoodra gy uw waar onder haar werkelijken naam aanbiedt, zal ik over IJ met respect spre ken en schrijven. U Mijnheer de Redac teur voor uwe welwillendheid dankende UEd. dw. dien. J. NOTEBOOM. 's-Heer Arendskerke. (Nadat wij de discussie over deze zaak gesloten hadden, achtten wij 't beter, naar de bestaande gewoonte, en om 't belang der zaak, partyen nogmaals te hooren. Gaarne znllen wij ook den heer Tijsterman even te woord staan en slniten dan over deze quaestie onvoorwaardelijk de debatten. Red,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2