KERKNIEUWS. het feminisme zijne trinmfen vooreerst nog niet vieren /al. Edoch het feminisme is geene beweging om er mee te spotten. Zij verdient ernstige opmerkzaamheid dat vraagstuk moet waardig bestudeerd. In alle kringen, overal waar vrouwen zijn, kijkt het u aan, het spreekt u toe, het grijpt u bij uw kleed om u niet weer los te laten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Breda dr. W. Lamers te Goes. Beroepen te Maassluis ds. A. J. Montijn te Nieuw Stadskanaal; te Amersfoort ds. J. I). v. Arkel te Ellekom te IJselstein ds. P. Knijlman te Oud Alblas; te Mijns- heerenland ds. J. L. Dippel te De Bilt; te Voorburg ds. D. G. Postma te Zaandam; te Wanneperveen (toez.) H. J. v. Rooijen eand. Aangenomen naar Waspik door ds. J. C. S. Locker te Birdaard. Bedankt voor Zevenhuizen door ds. J. H. VVe8trik te Ten Boer; voor Assan- delft door ds. G. H. Blanken te Oostzaan; voor Makkinga door ds. W. Brouwer te Denekamp; voor Den Ham door ds. J. L. Dippel te De Bilt. Wilhelminadorp. Gekozen tot ouder lingen G. C. van Blitterswijk en J. Schippers terwijl als diaken werd herkozen M. Pieper. Allen namen de benoeming aan. Geref. Kerken. Beroepen te Oosterbierum ds. W. Pera te Hallum. Aangenomen naar Rotterdam door ds. J. Visser te Ierseke. N.R.C. Bedankt voor Arnemuiden door ds. J. J. Steinbart te Nunspeetvoor Zuidland en voor Vrouwepolder door ds. C. Oranje te Berkel. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten ds. T. A. Bakker te 's Gravendeel. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de aangekondigde lezingen van den heer Stapel. Zie advertentie heden. Waarde. Benoemd tot voorzitter van het Burgerlijk Algemeen Armbestuur de heer J. J. Mol. Kapelle. Op verzoek van de „Af- deeling Kapelle van de Antirevolutionaire Kiesvereeniging Vreest God, eert den Koning," hield jl. Vrijdagavond de heer A. S. J. Dekker uit Goes, eene voorieder toegankelijke lezing over het onderwerp, vrijheid gelijkheid, broederschap. Na te hebben herinnerd dat dit de Revolutionaire leuze van '89 was, en ook de liberalen en socialen die in hun schild voerden, toonde hij aan dat zij daar geen recht op hadden, dat die lenze hun niet toekwam, wat hy met voorbeelden bewees. Daarna toonde bij aan dat die leuze aan de ware Antirevolutionairen toekwam, wat hy door heldere, degelijke en zaak rijke voorbeelden uitlegde en zoo klemmend bewees, dat het voor geen tegenspraak vatbaar was. Met ademlooze stilte hadden dan ook de talrijk opgekomen hoorders, als het ware aan sprekers mond gehangen en toon den zich hoogst voldaan. Dit bleek dan ook toen, na het einde der lezing, door den voorzitter de gele genheid werd gegeven aan ieder om op merkingen te maken of inlichtingen van niet wei-begrepen te erlangen, niemand het verlangen daartoe te kennen gaf, zoo dat de voorzitter, den spreker dankzeg gende voor den door hem bereiden genot vollen avond, het volste recht had, en waar allen mede instemden, den heer Dek ker niet het vaarwel, maar het tot weer ziens toe te spreken. Hansweert. Met ingang 1 April 1899 is door den heer E. Spaansluis- meester alhier eervol ontslag aangevraagd. Ierseke. Zondagavond omstreeks acht uur ontstond alhier een vechtpartij waarbij een zekere Griep uit Wemeldinge door L. de Die van Ierseke lafhartig een diepe snede over zijn wang werd toegebracht. Tegen den dader is procesverbaal opge maakt. Genoemde de Die heeft al eens 2 maatiden gevangenisstraf gehad wegen» een dergelijk feit. Vlissingen. Zaterdagnacht werd alhier op de reede aangevaren de van hier vertrekkende uaehtmailboot Prins Hendrik, Kommandsnt J. H. Brommelon, door een van Antwerpen komende vrachtboot bestemd naar Goal, Engeland, die wekelijks fusschen die plaatsen vaart (de Goalboot), de Prins Hendrik werd ter hoogte van Zoutelande op 't droge gezet en in de haven terug gebracht, zijnde ongeschikt de reis naai Engeland voort te zetten. De Goalboot is direct doorgevaren maar zal wel verant woordelijk gesteld worden daar men ge weigerd had een loods aan boord te nemen. De mailboot „Wilhelmina" welke Zon dagmorgen binnenkwam, is omstreeks half 12 weer naar Engelaad vertrekken om Zondagavond weer van daar te kunnen afvaren. Croede. De Chr. Jongelingsvereeniging bestaande uit vijf leden, is ontbonden. Maar terstond is een nieuwe opgericht, onder den naam „Jo hanneB". Zij telt reeds twag//" leden. Het bestuur bestaat uit J. Colijn. voorz., A. Verboom Az. vice-voorzit ter, P. Cijsouw secr., B. Boidin pennra., J. Beun bibliothecaris, S. v. Strien, vice-sec., en L. Tol vice-pennm. Zy heeft zich aangesloten by het Ned. Jongelingsverbond, en koos tot bestuursleden van den Ring J. Coljju en A. Verboom Az. Moord te Berkel, De justitie heeft niet lang in het duis ter rondgetast. I)ank zij de uitgebreide vertakkingen der recherche en een uit voerige telegrafische en telefonische cor- respoudentie, slaagde zy er in de twee hoofddaders van het complot te vinden. Want dat aan een complot moet gedacht werden, schijut zeker. De eigenlijke moordenaars heeft zij dan ook nog niette pakken. Of misschien een er van. Den draad vond zij te Amsterdam, waar een jongeman aangehouden werd die Dins dag bij de bankiersfirma, gebr. Levi in de Kalverstraat een paar effecten ter waarde van f 660 ter verzilvering aan bood. De firma die 't niet vertrouwde, riep de politie in en aan deze verklaarde het jongemensch de effecten te hebben ge kregen van een hem onbekend met man teljas gekleed persoon, die hem voor de moeite van het verkoopen bij een effecten handelaar eene aanzienlijke belooning had toegezegd en hem had verzocht, hem het gel 1 te bezorgen in het „Hotel de France", vlak tegenover de firma Levi. Toen de politie daar verscheen, was de vogel ge vlogen. De te koop aangeboden effecten waren afkomstig van den moord te Berkel. De politie vernam ai spoedig dat een der gelijk met manteljas gekleed persoon daags te voren was gezocht, omdat zyn uiter lijk geheel overeenkomt met het signale ment dat bewoners van Berkel gegeven hebben van een der twee mannen, die in den avond vau den moord naar de ligging van Ripping's woning hadden gevraagd. Toch zocht zij dien dag nog tevergeefs naar hem, zoodat de Rotterdamsche politie aan 't zoeken toog te Rotterdam; doch de man was te Arasterdam en bracht daar nog den nacht van Dinsdag op Woensdag door. Tenminste een vrouw uit de Heintje Hoeksteeg kwam verklaren dat zij dien nacht met een persoon in een logement heeft doorgebracht. Hij is omstreeks 30 jaar, was gekleed in donkergrijze pele- rinejas en had een zwarten deukhoed op. Zij had opgemerkt dat hy een kale plek had op het hoofd tusschen de kruin en de kuif. Daar dit een ongewone plaats is, wijl het haar in den regel op de kruin uitvalt, rijst het vermoeden dat deze man een der dader» is, daar een der slachtoffers van den moord een vlek haar in de hand had. Behalve het kale plekje op zyn hoofd heeft hij zeer typische puntige ooren, zegt zy Deze man is door genoemde vrouw Johanna V. in het bezit gezien van een pakje effecten, papieren, waai van zy de waarde r.iet kende. De logementhouder echter had des morgens de papieren op tafel zien liggen en als Russische effecten herkend. Het waren twee geheele stukken en een afgescheurde helft van een derge lijk effect. De man kreeg den indruk dat zij van groote waarde waren. Vermeede- lijk zullen het de drie 4 pet. obligatiën van 625 roebel geweest zijn. Des morgens vroeg „Frits" (dat was de naam dien de logeergast opgaf) aan den logementhouder of deze de papieren voor hem wilde wisselen. Hij wist niets van den moord te Berkel, doch het trok wel zyn aandacht en die van de „vrouw" dat „Frits" blijkbaar Frans heette, tenminste hij had zich een paar keer verpraat en dien naam genoemd. Hij vertelde dat hij uit Duitschland kwam, waar ook nog zijn moeder woonde, en electricien was by den aanleg van het electrische spoor. Hij had een inkomen van f 18 per week en zyn moeder had gezegd: „nu Frans het is wel genoeg om van te leven". Des mor gens had de „vrouw" Johanna V. uit aardigheid haar nieuwen kameraad toe gesproken: Zoo Frans. „Hoe kom je aan mijn naam?" had hij daarop gevraagd.In 't gesprek had hij zelf aan haar gezegd dat die stukken „knipsel" waren, daarmede blijkbaar doelende op knippen (stelen) hij had haar gewaarschuwd er niets van weg te nemen, want als hij 'l ontdekte zou hij haar „door midden snijden". Geld had hij weinig doch was zeer gul met zijn beloften aan de „vrouw". De logementhouder lont ruikende ging met hem mee om voor hem de stukken te verzilveren, hij zou ergens op hem wachten; doch de logementhouder ging naar een politiebureau en „Fravs" die ook lont rook, maakte zich uit de voeten. Heeft men den da der nu Men heeft althans drie booswichten, die stellig meer van de zaak weten. Een buitenman te Rotterdam deelde Vrijdag aan de politie mee zekeren TJitten- bogaart te hebben gezien, die verdacht wordt er meer van te weten en zoo juist uit Amsterdam met den trein aangekomen was. Terstond werd de rechercheur Touw uitgezonden om hem te zoeken en deze vond hem des avonds om half 11 toen U. de woning zijner zusterin de Fabriekstraat verliet. Hij had niets verdachts by zich, Toch bleek dat een goede vangst gedaan was, want het is gebleken dat Uittenboo- gaard onmiddelijk na het misdrijf des morgens vroegtijdig via Rotterdam naar Antwerpen is vertrokken en aldaar in het magazijn der firma Esders zich van nieuwe kleedeien heeft voorzien en zijn oude kleederen by een uitdrager heeft verkocht, waar zij door den iuspectetfr der Rotter damsche recherche, den heer Bongaards geheel met bloed bevlekt in beslag zyn ge nomen. U., wieus haar geheel kort geknipt is en zyn snor weggescholen had toen hy gearresteerd werd, wordt thans door een deskundige onderzocht, ten einde te kunnen nagaan of hem een bos hoofdhaar is uitgetrokken, daar het slachtoffer Ripping in zijn hand een bosje haar had, (zooals vroeger gemeld). U. heeft ook te Ant werpen effecten te koop aangeboden. Bij zijne arrestatie werd evenwel slechts een bedrag van 50 cents op hem bevonden. Op verschillende adressen waar U. veel ver toefde is huiszoeking gehouden, ook by zijne vrouw van wie hij gescheiden leeft. Reeds moet gebleken zyn dat hy de man met de manteljas is die aan den bo- vengenoemden jongeling, den 19-jarigen De Klerk gevraagd heeft bij Levi de effecten te verzilveren. Nog meldde zich bij de politie aan een besteller die Woensdag te Amsterdam door twee personen was aangesproken om hun den weg te wijzen naar een wisselkantoor om effecten in te wisselen. Daar een dier beide personen in min of meer beschonken toestand verkeerde, besloot men door een derden persoon de inwisseling te deen gesohieden, waarvoor De Klerk werd aan gesproken met het bekende gevolg. Ook dien tweeden persoon schijnt men te hebben. Hij is een goede kennis van Uyttenboogaart en heet Kraayenbrink. Hij had de brutaliteit om uit zichzelf naar een der politiebureaux te gaan en daar te zeggen vernomen te hebben dat men hem zooht en wat men dan wel van hem wilde. Natuurlijk werd de man aangehouden en in zyn huis, in de Haarlemmerstraat, werd huiszoeking gedaan, en beslag gelegd op eenige voorwerpen. Hy zelf werd reeds herkend door den besteller, deze moet ook nog geconfronteerd zijn met Uittenbogaart, met zyn pellerinjas aan. Zaterdag is K. naar Esschen gebracht om geconfronteerd te w irden met de Bel gische politie. Hij is 's avonds weer te Rotterdam teruggekeerd. Dat Uittenbogaart een befaamd sujet is, blijkt hieruit dat ook de Haagsche politie naar hem zoekende was. Hy is geboren te Bleiswijk, moet reeds vroeger met de justitie in aanraking zijn geweest, en keerde eerst sedert kort geleden uit Duitsch land terug. Hij heeft den laatsten tijd op den Rijn gevaren als schippersknecht, de laatste dagen was hy evenwel baas bij een heistelling. Hij onderging reeds ge vangenisstraffen negens diefstal en flesschen- trekkery, terwiji hij eenige jaren geleden ook medeplichtig was aan de aanranding van een gelddrager der gemeente-gasfabrie ken, wien eerst peper in de oogen werd gestrooid. Hij staat ook gesignaleerd in het Alge- me -n Politieblal sedert 8 maanden, ver dacht van diefttal van een koe uit een weide onder Ëaarlem. Hy is, naar men zegt, een bloelverwant van het slachtoffer Ripping. Kraayenbrink is ook een verdacht indi vidu, die in Deoember 1897 gearresteerd werd, verdacht van inbraak te Hillegersberg met 8. Toen drong men bij een kastelein het slaapvertrek binnen en droeg eene chiffonnière naar buiten in een weiland en plunderde die. Deze zaak diende in Mei 11. voor de Rotterdamsche rechtbank en toen bevond Kmyenbrink zich op de pu blieke tribune d;ar tydens de instructie geen voldoende lewijzen tegen hem aan gevoerd konden worden. Ook 8. kwam vrij wegens gebjek aan bewijs. De politie bedt van de twee verdach ten een portret genomen. Nog is gearres teerd een kasteein, hij heet v. Dijk doch men weet riet welk aandeel die aan het moordcomplot had tevens wordt ge zocht naar zekerm H., schildersknecht 25 tot 30 jaar, met «en grooten pleister op de rechterslaap, een verwonding aan de rech terhand en een a'gekapte pink, vermoede lijk door een sahlslag van het slachtoffer Ripping. De verdachten zyn naar Den Haag over- gebraoht ter bescffkking van den rechter commissaris. De persoon, dii de zaak ter kennis der politie bracht, ii zekere L., die indertijd kennis maakte mt Uitenboogaard in het Huis van Bewarig op de Prinsengracht te 's Gravenhage. U. had toen aai L. medegedeeld, dat wanneer beiden «ver drie maanden vrij kwamen, hij een piooi zaakje" wist, waar schijnlijk doelendeop den ouden rentenier Ripping en diens ïuishoudster, te Berkel. L. had echter verjaard, dat hij niet van gewelddadigheden hield, waaron U. had gezegd, dat hij vaim-orden ook niet hield, doch „bewusteloos' maken, daarvoor was hy niet bevreesd. L. had echter voor het aanbod bedankt et nu hij het misdrijf te Berkel vernam detde hij hetgeen hy wist dezer dagen aan politie mede. Zondag zijn rehercheurs naar Berkel vertrokken om eei oog in 't zeil te houden Moord t« Rotterdam. Aan den Sluisjedijk te Oud-Charloi» is heden nacht een toedig drama afgespeeld, in de tapperij var Metskes. Daar waren onder meer aanweig de 30 jarige stuur man A. van het Zweedsche stoomschip Norskennet, de hotaeester eener Noorsche bark en twee Roterdammers, echte vech tersbazen. De stwrman en de hofmeester speelden biljart ui de hand zonder queue. Een der Rotterdanners speelde eens mee doch verloor en laakte hierover twist met den stuurman die hem echter het verlies kwijtschold. De ander, Bnrgers geheeten, was hiermee echter nog niet tevreden en zocht steeds twist met den stuurma». Op verzoek van den kroeg houder verlieten de vreemdelingen het café doch Burgers en zijn kameraad volg den hen en bijna oogenblikkelijk kwam de stuurman in 't koffiehuis terugloopen met vier diepe messteken in borst en zij, terwijl de long geraakt was en de hart streek was aangedaan. Burgers was spoe dig in handen der politie, die hem bij den zieltogenden stuurman bracht, die nog de kracht had hem als zyn moordenaar aan te wijzen. Burgers is zeer woest en ontkent alles, terwijl de vermoorde jong gehuwd en vader van een kindje is, te Gothenburg woonachtig. De hofmeester had bij den aanval de vlucht genomen, terwijl de kameraad van Burgers zeer ont wijkende antwoorden geeft om dezen te sparen. Te Bergen op Zoom werd in de afgeloopen week door den hovenier F. een asperge ter dikte van een pink ge stoken en door een anderen tuinier radijs van den konden grond vertoond. De gemeenteraad van Hof van Delft benoemde in de plaats van dhr. P. Doorn die te Hoogeveen benoemd is, tot secre taris en ontvanger den heer D. Waverijn, ontvanger te Wateringen. Graaf Carl zu Spaur te Bcnnebroek werd in September van bet vorige jaar opgelicht met aan hem verkochte waar- deloozeaandeelen spoorweg Chalons-Orleans- Paris. Het accept door hem voor den koop prijs afgegeven, bevond zich in handen van mr. F. A. v. Hall, directeur van het paleis voor volksvljjt te Amsterdam, die voor zich had laten onderhandelen door den sedert gefailleerden bankiersagent en artiquaar Jacobs, die dan ook op v. Hall de schuld wierp. Tegelijk rees een ge schil tusschen Van Hall en Jacobs over door dezen laatste bij een koopman te Parijs gekochte en aan v. Hall in bewaring gegeven kostbaarheden, doch volgens v. Hall aan hem tot delging van schuld aan v. Hall afgestaan. Toen Jacobs op verzoek van den koopman te Parijs failliet ver klaard was en v. Hall op sommatie van Jacob's curator weigerde de kostbaarheden te betalen diende Jacobs een aanklacht tegen Van Hall in wegens oplichting van Spaur, verduistering van de aan Jacobs behoorende kostbaarheden en wederrechte lijke vryheidsberooving van Jacobs dien hij een nacht lang in zijn kantoor in het Paleis voor Volksvlijt had opgesloten ge houden teneinde Jacobs te beletten met den verkooper te Parijs telegrammen te wisselen. De aanklacht werd onderzocht en leidde tot de arresteering van mr. v. Hall en van mr. Haas, vroeger chef der nu ontbonden bankiersfirma Haas, de Vries Co. te Amsterdam, welke heer sedert kort te Spa woonde en in den grooten schouwburg te Rotterdam onverwacht in arrest genomen werd. Men verwacht nog meer arrestaties, er schijnt een knoeierij op groote schaal ontdekt te zijn, een waar dig pendant op den moord te Berkel. Er zat een tooverheks achter Een leverancier van melk aan een bo- terfabriek te Beilen werd door den eigenaar dezer inrichting eenig geld ingehouden op de betaling van geleverde melk, om reden dat deze by onderzoek van zeer verdachte qualiteit was bevonden. De man betuigde hem zijn volle tevre denheid over den maatregel. Hij gaf ophel dering omtrent het feit, dat de melk te weinig room bevatte, een feit, helaas, waaraan hy (de leverancier) doodonschul dig was, volgens zijn zeggen. De fabrikant wilde dat dan ook wel gelooven, toen de man hem in allen ernst verklaarde dat hy van iemand vernomen had, dat de melk of de koe behekst was. De duivelbanner had hem den raad gegeven, dat hij een nacht bij de koe de wacht moest houden en zich zoo dicht mogelijk bij haar moest plaatsen, dat hij de heks als deze kwam kon grijpen. En zoo geschiedde het. Tusschen 12 en 1 uur kwam een zwart bonte kat, die eerst bij de koe langs liep en daarna in de nabijheid ging zitten. Dat was poes haar ongeluk, want eensklaps werd zij met een forschen slag door den eigenaar van de behekste koe gedood. Nu de heks van kant is, hoopt de man dat de melk weer goed zal wezen en hij die weer aan de fabriek mag leveren Een heele paniek ontstond Donder dagavond in de Eugelsche kerk op het Begijnenhof te Amsterdam. Daar was voor de Luthersche gemeente opgetreden ds. Van Griethuysen. Plotseling hoorde mei: onder het zingen, begeleid door het orgel spel, een jammerlijk gehuil en ieder schrikte op. Spoedig werd men de bron van dat gejammer gewaareen hond was mee in de kerk geslopen en toen nu het orgel begon, hief de hond een gejank aan erbarmelij kj om aan te hooren. Toen een der toehoorders het dier wilde verwijderen werd hij er door in den pols gebeten, zoodat hij hulp in het Binnengasthuis zocht. Later bemerkte men, dat een der bezoek sters zich stillekens met den hond ver wijderde. Woensdag isteBeek bij Nijmegen be graven de heer v. Baar, die dezer dagen op zyn terugreis van eene reis naar het Heilige Land, te Napels op een der drukste punten van de stad, in den avond vlak bij zyn hotel door drie straatroovers aange vallen en met messteken ernstig gewond werd, zoodat hij na eenige dagen overleed. De heer v. Baar had na deu aanval den knecht gemist om naar 't hotel terug te keeren. Badtnd in zyn bloed werd hij later door voorbijgangers opgenomen en daarheen gebracht. Alleen roofzucht was- de drijf- veer van dezen afschuwelijken moordaan slag geweest. Krankeinn iqenverpleging „Dennenoord" is weder vergroot. De heer Timmer van Meppel isf bijna met den bouw van twee nieuwe paviljoenen gereed. Een dubbele woning is geheel voltooid. Met begrip van de Centrale ver warmingstoestellen komt deze nieuwe bouw der „Vereen, tot Christel, verzorging van krankzinnigen in Nederland" op f70.000 te staan. Weldra zullen in de paviljoenen patiënten geplaalst worden, daar in de bestaande paviljoenen geen plaats meer is. Reeds is een tweede geneesheer op „Den nenoord" in functie, namelijk de heer Wea sels van Utrecht. Door de vermeerdering der verpleegden was de tweede geneesheer noodig geworden. De kantonrechter te Eist is Vrijdag avond te water geraakt en verdronken. Te Smilde is een schipper die melk vervoerde voor de stoomzuivelfabriek, in de Hoofdvaart verdronken, door van de schuit te glijden. Zaterdagmorgen is een melkboer met zyn vrouw toen zy te Papendrecht de Merwede overstaken, volgens gewoonte in een bootje met hunne melkkannen er in, dooreen sleepboot aan gevaren, beiden verdronken. Een werk man te Kampen die met eenige andere werklieden een vraoht staafijzer van bet station halen moest, raakte bij de IJselbrug met den wagen den stuur kwijt en kwam bekneld tusschen de lier der brug en eenig hoekijzer, hij bezweek aan de bekomen inwendige kneuzingen. Te Hamont is een 17-jarig meisje levend verbrand in een kelder gevonden. Een uitgedoofde lamp lag nevens haar. Het ongeluk heeft waar schijnlijk plaatsgegrepen tijdens hare nicht, echtgenoote van conducteur Sappermatis aldaar, aan dezen het middageten bracht. By haar terugkeer was hare nicht verdwe nen, doch toen zij in den kelder kwam, vond zij daar tot hare vreeselijke ontzet ting, niets meer dan verkoolde overblijfselen. Het Sociaal Weekblad verneemt dat de commissie van voorbereiding van het bureau voor sociale adviezen zich heeft aangevuld door den heer A. 8. Talma, predikant te Arnhem, uit te noodigen zit ting te nemen en dat de heer Talma zich bereid verklaard heeft aan die uitnoodiging gevolg te geven. Jamaica is door een hevige aard beving die tien minuten aanhield, getroffen. Dit is de sterkste aardschok geweest sinds jaren. De aangerichte sehade is nog niet bekend. In Rusland bestaat een merkwaardige sekte, de „Stschekotuni" tot wier eeredienst ook het kittelen behoort. De leden dezer sekte kittelen elkaar dikwijls zoo erg, dat de gekittelde ten laatste om het leven komt. Voornamelijk bij huwelijksplechtigheden heeft die handeling plaats dan kittelen de „Stsohekotuni" «iejonge bruid en houden er eerst mee op, als de ongelukkige be wusteloos ineenzakt. De bruidegom moet er voor zorgen dat zijn bruid weer tot zichzelf komt. Te Charkow echter ont wikkelden de Stsohekotuni onlangs al te grooten ijver. De jonge echtgenoot gaf zich alle mogelijke moeite, om zijn door het kittelen flauw gevallen bruid by te brengen, doch te vergeefs zy was en bleef dood. Vijf of zes van de dweepziekste kit telaars werden voor de rechtbank wegens „mishandeling met doodelijken afloop" gestraft. Te Marylebone (Engeland) is een man door de rechtbank veroorileeld tot het betalen van een rekening van 60gulden aan een veearts, die zyn zieke kat behan deld had. Op de rekening kwamen o. a. voor 22 liters bouillon en twee flesschen whisky 1 Een stad, die niet op haar plaats mag blijven, bezit de Amerikaansche staat Minnesota. Eleveth dat is de naam van het gedwongen wispelturige mijnstadje is vier jaar geleden aangelegd en telt 2500 inwoners. Eenige maanden geleden ontdekte men onder de stad een rijke ader ijzererts, rijker dan een der andere in de buurt. Daar waren dollars mede te ver dienen, dus moest zij in exploitatie worden genomen. De huizen stonden echter in den weg en de bewoners schenen niet voornemens, deze af te breken. De mijn- maatschappij, aan welke de grond behoorde, heelt nu op eenigen afstand een nieuwe stad gebouwd, ten minste de straten en trottoirs aangelegd. Bovendien heeft zy een maatschappij gevormd, welke zich be last met het gratis verplaatsen der huizen tot aan de nienwe stad Eleveth. Voor dat vrijgevige aanbod zijn de bewoners ge zwicht en nu kan men bier en daar reeds een wandelend huis zien, koers zettende naar Nieuw-Eleveth. In Korea bestaat de gewoonte, dat het na zonsondergang en des nachts alleen vrouwen geoorloofd is op de straat te ver schijnen terwijl de mannen uiterlijk een nnr na zonsondergang thuis moeten zyn Nog kort geleden werden de heeren der schepping zwaar gestraft zelfs met zweep slagen en gevangenisstraf, wanneer zij zich tij dens den „vrouwentijd" op straat be vonden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2