„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL KERKNIEUWS. EH.LaDdbouvvers. Briefwisseling. van van Zaterdag 21 Januari 1899. 20 Januari 1899. H. M. de Koningin-Moeder heeft eene commissie benoemd om H. M. voor te lichten bij de voorbereiding en oprichting van het Sanatorium te Oranje Nassau's Oord en bij alles wat hiermede verband houdt. De heeren, welke namens Hare Majesteit zijn uitgenoodigd in deze oom missie van advies zitting te nemen, hebben zich allen gaarne bereid verklaard aan deze eervolle oproeping gevolg te geven. De commissie bestaat uit de heeren dr. J. J. Homoet te Arnhem dr. H. A. Keoy- ker, hoogleeraar te Groningen jhr. mr. S. M.S. de Savornin Lohman, lid van de Al- gemeene Rekenkamer mr. J. P. R. M. de Neree van Babberich, lid van den Raad van State, jhr. S. M. S. de Ranitz, intendant van Hr. Ms. Huis, en dr. O. H. Roessingh, ge neesheer-directeurvan het Gemeente Zieken huis van 's Gravenhage. De minister van financiën brengt ter kennis dat op nader te bepalen plaats en tijd een vergelijkend examen zal plaats hebben voor kommies 4e klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen op een belooning van f 480 'sjaars voor 100 plaatsen welke dit en 't volgend jaar openvallen mochten. De verzoekschriften om toelating tot voorschreven examen moeten voor 15 Feb. bij het departe ment zijn ingekomen en kunnen worden ingezonden door tusschenkomst van de inspecteurs der directe belastingen, bij wie ook inlichtingen te bekomen zijn omtrent de verdere vereischteu en de stukken welke bij de verzoekschriften moeten worden overgelegd. Zoo is ook een examen te wachten voor de betrekking van deurwaarder der directe belastingen. Verzoekschriften om toelating tot het examen moeten voor 1 Maart by het departement van financiën zijn inge komen en kunnen worden ingezonden door tusscbenkomst van de inspecteurs der directe belastingen bij wie ook nadere in- lichtingsn te bekomen zijn. Benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger te Goesmr. J. de Witt Hamer J.Gz. Prov. blad no. 7 bevat de goedkeu ring der raadsbesluiten van sommige ge meenten tot het verzetten vau markten namely k Oud Vosmeer Kermis Vrijdag volgende op den 2en Donderdag in Juni en Zater dag d. a. v. Aarden burg Weekmarkt Maandag 7 —11 u. Paarden- eu Veemarkten. Dj ie wegen 2e Maandag in April en 4e Maandag in November. Is de 2e Maandag in April een erkende Christelijke t-estdag, dan op Maandag d. a. v. Goes, Paarden- en veulenmarkt. 1ste Dinsdag in Juni. 's Heerenhoek, 1ste Maandag in Sept. St. Maartensdijk. Tweede Vrijdag in October in plaats van tweeden Donder dag in October. Soherpenisse. 4e Woensdag in Juni en in S.-ptoiBber. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Etten ds. H. E. Vinke te Prinsenhage te Aalsum-Wetaens ds. W. M. v. d. Schans te Gaast Ferwoude; te Harlingen ds. D. J. Ares te Drachten. Aangenomen naar Abbekerk (toez.) door ds. W. II. Roobol te Oostvoorne. Befankt voor Annerveen door ds. H. Huizi -ga te Eext. Geref. Kerken. Beroepen te Batavia ds. G. J. Barger te Driebergente Boxum ds. N. Y. v. Goor te Hazerswoude te Gelder- malsen ds. A. H. v. d. Kooi te Bergen op Zoom. aECHiSMES Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens wederspannigheid: P. V., 27 j. visscher Bouchante (België) tot 3 m. en J. v. d. P., 22 j. boerenknecht 's Gravenpolder tot 1 m. gev. straf; diefstalK. S., 33 j. ketellapper, Ierseke tot 7 d. gev. straf; overtreding der gemeente-verordening ie Vlissingen en wederspannigheid: L. J.R. 24 j. muzikant Bergen op Zoom tot, f b. s. 1 d. h. en 14 d. gev. straf het niet voldoen aan het bevel van eeu ambtenaarJ. J. de S., 38 j. schipper Hoofdplaat tot f 15 b. s. 10 d. h bedelarijP. J. v. d. W., 61 j. werk- mad zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtents tot 6 d. hechtenis en 1 jaar en 6 maanden opzending naar 's Rijkswerkinrichting huisvredebreuk en mishandeling: A. G. den E., 33 j., werkman, Terneuzea, tot j m. gev. straf; beleediging van een ambtenaarM. G., 26 j. arbeider, 's Heor-Arendskerke (Wis- aenkeike) tot f 10 b. s. 10 d. h. mishandeling: E. S. Mz., 22 j, boeren knecht, Ierseke, tot 2 in. gev. straf en het door schuld doen ontstaan van ge vaar voor verkeer door stoomocr mogen over een spoorweg M. v. d. E., 48 j., hvr. van C. S., gpoorwegwachteres, Ril land Bath, tot 14 d. hechtenis. Vrijgesproken J. C. de P., kermis reiziger, Znidzande, thans te Middelburg in hechtenis, beklaagd van diefstal, met laat tot zijne invrijheidstelling, en J. den H., 24 j., veldarbeider, Terneuzen, beklaagd van huisvredebreuk. Het gerechtshof te 's Gravenhage be vestigde het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij P. B., gewezen bode te Grauw, wegens valschheid in geschriften werd veroordeeld. De twaalfjarige knaap A. G. V. te Vlissingen, wegens diefstal veroordeeld, is ontslagen van rechtsvervolging, daar niet gebleken is dat hij met oordeel des on derscheids handelde. Ter terechtzitting van het hof van beroep te Gent van den 25en dezer zal worden behandeld de zaak tegen den 21 jarigen, te Moerbeke wonenden en gedeti neerden werkman V- de V., die in den avond van 20 November jl. te Overslag (Nederland) den aldaar wonenden gemeente veldwachter Verdnrmen zoodanig heeft mishandeld, dat daarop spoedig de dood is gevolgd. Naar men meldt is de heer mr. J. Smit Az., zoon van den oud-burgemeester van Vlissingen, den heer Arie Smit, opge treden als onder-directeur van de Kon. Maatschappij De Schelde te Vlissingen. Middelburg. Woensdag a. s. zal de heer S. Ulfers van Rotterdam in eene open bare vergadering van den Chr. Volksbond alhier optreden. Als onderwerp koos bij „Van oorlog en vrede". Borsele. Woensdag stelde de dijkraad voor de waterkeering van het calamiteuse waterschap KllewoutsdjkBorsele vast de omschrij vii g der nieuwe onderhoudswerken voor 18991900 ten bedrage van ruim f 20.000, na uitbreiding van een vak steen glooiing en wijziging van een dito. De beslissing over de uitvoering van oever- werk te Borsele werd opnieuw verdaagd totdat uit de voorjaarspeilingen zal zijn gebleken dat de toestand niet is verbeterd. M. C. Wissenkerke. Voor de raadsverkie zing op 31 dezer werden officieel candidaat gesteld de heeren: H. Meulenberg te Geersdijk, P. C. Meulenberg te Wissen kerke en Joz. C. Schippers te Kamperland. De verkiezing moet geschieden voor de vacature van dr. Janssen. Waarde. L. van de Vrede is heden 30 jaren veldwachter dezer gemeente en mag terugzien op een tijdperk van nauw gezette plichtsbetrachting en ondervonden aentiug van het meerendeel der gemeente- naren. Ierseke. Raadsvergadering vau Donder dag 19 Jan. 1899 d s namiddags te 7 ure. Tegenwoordig zijn 10 leden, voorz. de Burgemeester. Aan de gymnastiekvereeniging Vooruit gang zij ons Streven wordt op haar ver zoek een der lokalen van School I afge staan als oefeningslokaal. Aan den heer M. A. de Man, le onder wijzer, tevens in het Duitsch( aan school 1 wordt op zyn verzoek eervol ontslag gegeven, evenwel niet tegen 1 Maart, maar tegen 1 Aprii. Van de verschillende wegen, die ter ver vulling van de daardoor ontstane vacature kunnen ingeslagen worden, geeft de voorz. in overeenstemming met het adres van het hoofd der schooi de voorkeur aan de be noeming van 2 onderwijzers, een met hoofdakte, salaris f700, en een zonder hoofdakte, salaris f 500, en het opdragen der Duitsche lessen aan het hoofd der school in de gewone schooluren. Dit heeft het voordeel, dat de 7e onderwijzer des voormiddags in de talrijke le klasse, en des namiddags in de 7e klasse, als het hoofd Duiisch en Engelsoh onderwijst kan behulpzaam zyn. De uitgaven zullen sl chts f150 hooger worden. De heerSinke, wethouder, verklaart zich daartegen. Hij stelt voor weer een onder wijzer met hoofdakte en akte Duilscn aan te stellen. De le klasse kan gesplitst en de 6e en 7e klasse gecombineerd worden. Na discussie, ook met gesloten deuren, wordt het voorstel van den heer Sinke met 6 tegen 4 stemmen verworpen. De benoeming van een onderwijzer met hoofd akte wordt met 9 tegen 1, en die van een gewoon 7en onderwijzer met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Kapelle. De kapitale hofstede Maal stede, tegenwoordige pachter de eerzame D. Schipper, is dezer dagen by inschrijving opnieuw te pachten gesteld. Er waren 72 liefhebbers, en pachter werd de heer F. v. Hoorn te Wemeldinge. Zierikzee. De beer D. Mulder, hoofd der chr. school alhier herdenkt D. V. Woensdag 25 Januari den dag dat hij te Dinteloord de betrekking als hoofdonder wijzer aan de chr. school aanvaardde. Sedert 1879 staat de heer Mulder aan 't hoofd der chr. school alhier. Een treinarbeider te Roermond, wien deze week door den trein een been afgereden werd, is aan de gevolgen over leden. Aau de kade te Middelburg is verdronken de beurtschipper van Bres- kens op Middelburg. Gisteren ochtend werd het lijk opgehaald. In het ryks- krankzinnigengesticht te Medemblik zyn twee mannelijke verpleegden zoodanig aan het vechten geweest dat een van hen twee dagen daarna aau de gevolgen is over leden. De bekende barritonzanger W. C. Deckers, te 's Hertogenbosch, heeft dezer dagen een tweeden aanval van beroerte gehad. Zijn toestand is zeer ernstig. Als indruk van hun onderzoek naar de klachten van Jhr. van Nispen tot Seve- naer, omtrent schending van neutraliteit bij het geven van onderwijs aan de open bare school te 's Gravenhage (Hoofd De Vletter) geven Burg. en VVeth. te kennen dat de onderwijzer omtrent de aflaten en het „gelijk hebben van Luther" z;jn eigen meening had gegeven en het naar hunne meening vaststaat dat zijne vertellingen door de kinderen als waarheid werden aangenomen dat naar hun oordeel de bijzonderheden ter ontwikkeling van het hoofdbegrip „hervorming" voor katholieke kinderen kwetsend kunnen zijn; dat bij het geleerde van objectieve opvatting geen sprake meer was. De onderwijzer, erkennende verkeerd te hebben gedaan, betuigde zijn spijten ver klaarde liet verkeerde uit zijn wensch om aan den leerlust der kinderente voldoen. Moord te Berkel. Bij den dubbelen moord te Berkel moet een bedrag van 30 duizend gulden, andere bladen spreken van 70 duizend gulden aan effecten zijn gestolen. De moordenaars hebben zeker den sleutel der brandkast weten te vinden, zoodat zij de brandkast niet behoefden te forceeren maar haar met den sleutel openen en weer sluiten en den sleutel meenemen konden. Zij zijn waar schijnlijk ook de daders van den diefstal in de kerk te Overscbie, waar zij de lam pen hebben aangestoken en laten branden, de avondmaalswijn opgedronken en al het antieke avondmaalzilver tot een gezamen lijke waarde van f 700, hebben meegenomen. Van dbn moord worden verdacht twee kerels: B., 34 jaar, en U, 30jaar. Eerst genoemde is onlangs uit de gevangenis ont slagen wegens flesschentrekkerij en ver dacht van brandstichting. Beiden zijn gevaarlijke menschen en zijn juist op 't oogenblik zoek. De nos. der vermiste effecten zyn in de voornaamste dagbladen vermeld. Rijksveldwachters hebben drie wild- stroopers onder Roozendaal op heeter- daad betrapt, die niet minder dan twee honderd wildstrikken bij zich hadden. 's Morgens bij het opstaan miste men bij een boer te Oirsbeek in Limburg de koe in den stal. Na lang zoeken vond men 'tdier dood in de provisiekamer. Zij had daar uit een meelzak gesnoept en was daarop gaan drinkenmeel en water waren in de maag opgezet en 't arme dier was gestikt. Een reis met hindernissen Een stoomketel van niet minder dan 26.000 kilo werd 17 Deo. jl. te Hengeloo op een spoorwagen geladen om naar de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft te worden vervoerd. Het gevaarte werd tegen den 20en te Rotterdam verwacht, waar een schuit gereed lag om het naar Delft te vervoeren. De schuit kon echter tot 1 Januari wach ten, en wel omdat de waggon van vervoer te Zutfen moest afgehaakt worden uit den goederentrein wegens warm loopen. Dit geschiedde ook te Arnhem en daarna nog eens te 's Hertogenbosch. Met een uit Duit8chland ontboden wagen ging 't toen verder. Nog steeds wordt te vergeefs ge dregd naar het lijk van den koopman v. d. Giesen uit Giesen die 28 Dec. van 't vorige jaar weggegaan is en nog niet is teruggezien. Hij is te Oostendam tegen over Alblasseidam bij zekeren v. Wyk geweest; en v. Wijk is des avonds met een bootje over geweest, terwijl er iemand in bet bootje bij hem was, gedekt door een jas. Zoo zegt men; doch de justitie is niet tot klaarheid gekomen. Het blijft een raadselachtige geschiedenis. Te Emmerik alzoo dicht bij de Nederlandsche grenzen is in eene lading peren uit Caiifornië de San-José-sohildluis gevonden. Op de stelen en in de kelken der peren vond men het insect in menigte. De te Ruhrort door zwarte pokken aangetaste zuster van schipper Van Alem is is op weg tan beterschap. Er is geen ander geval van die ziekte voorgekomen. Het schip ligt in quarantaine in de mon ding der Ruhr. Te Onderdendam(prov.Groningen) heeft een echtpaar, de Heer Runsing en eehtgenoote, zyn vierenzeventigjarig hu welijk herdacht. Om hun dezen dag „on vergetelijk" te maken, bracht het fanfare korps hun een ovatie bij fakkellicht, ver schillende bewoners hadden de vlaggen uitgestoken, en verlichtte, ei n dame het huis met lampions en door Bengaalsch vuur te ontsteken. De beide oude lui zyn nog vrij kras; vooral de man, die nog eiken dag naar den barbier wandelt. Hij is van het jaar 1800 en spreekt gaarne over den ouden tijd, vooral over Napoleon. De provincie Groningen bevat alzoo niet alleen den oudsten bewoner, maar waar schijnlijk ook het oudste echtpaar van ons land. De dief der juweelen van de herto gin van Schoterlaud te Louden is tot 7 jaar gevangenisstraf reroordeeld. Hy heeft tot 't laatst volstandig geweigerd te beken nen waar hy de groote meerderheid der kostbaarheden verborgen had. In een riool te Parijs, Rue Montmartre heeft een werkman, die daar herstellingen had te doen, een pak met effecten, ter waarde van ongeveer 600,000 francs, ge vonden. Er is een onderzoek ingesteld naar de herkomst. Te Brussel is weder een moordaanslag gepleegd, welke men aan den Brusselschen Jack the Ripper toeschrijft. Een 17 jarig meisje is Dinsdagavond on der de hoornen van de „Groene Laan" (Laeken) aangevallen door een naar gissing 30 jarig man met grijze jas en eenzwaren snor, die haar eerst om het middel vatte en haar vervolgens, in het Vlaamsch „je geld of je leven" toeriep, waarna hij haar een messteek in de buik en een in de rechter kuit toebracht. Het meisje verweerde zich, waarbij zij nog een steek kreeg en eindelijk wist zij zich los te rukken en naar haar woning te vluchten. De moordenaar achtervolgde haar tot aan de deur, die zy hem voor den neus dicht wierp. Toen maakte hy zich uit de voeten en hij is nog niet gevonden ondanks de ijverige nasporingen der politie De wonden van het meisje zijn diep, maar naar het schijnt niet gevaarlijk. In België, op hst kasteel van Wieze, is oen reuzeneik geveld, die meer dan ICOO jaar oud is. Hy heeft eene hoogte van 12 meters en een omtrek van 4 meters 8 decimeters, en is aan een Brnsselsohen fabrikant verkocht voor den prijs van 2000 frank. Van 5 tot9nurelken avond werdiu een der voorsteden van Praag voortdurend inge broken en het mocht der politie maar niet ge lukken de dadersin handen te krijgen. Verle den week Woensdag is zij er echter in geslaagd de inbrekers te knippen. Het waren twee dieven, die zich op dat oogenblik reeds in hechtenis bevonden voor een ander zonden- register. Daarbij bleek dat een der dieven liefdesbetrekkingen had aangeknoopt met de nicht van den gevangenbewaarder. Van haar ontving hij eiken nacht de sleutels, waarop hij zyn handlanger verloste, de gevangenis verliet en naar hartelust inbrak. Denzelfden nacht werd het gestolene nog te gelde gemaakt, de boosdoeners provian deerden zich in enkele kroegen, die zij op hun terugweg tegenkwamen, en den volgenden dag was het een smulpartij in de gevangenis, zonder dat de cipier lont rook. Toen eindelijk de politie een eind aan het spelletje maakte, werd de nicht in hechtenis genomen en de gevangenbe waarder ontslagen. I iEen Spaansoh soldaat, uit Cuba terug gekeerd, was na vele wederwaardigheden eindelijk in het dorp aangekomen, waar zijn ouders woonden. Het was reeds laat in den avond en de ouders waren te bed. Hij was zoo uitgeput, dat hy de kracht miste om ze op te kloppen. Den volgenden rrorgea vond men hem dood op den drempel. Ongeteekende advertenties ter aanbeveling van candidaten worden thans niet opgenomen. Wij ontvingen ook advertentiën van een kantoor waarmede wij al sinds jaren geen zaken meer doen. Wij betuigen onzen hartelijken dank voor de toezending van De Zeeuw van den 12den wij zijn voorzien. De Redactie. MARK TBtilMCHTKN- MIDDELBURG, 19 Jan. 1899. De vrij ruime aanvoeren vonden tot on geveer vorige prijzen nemers. Tarwe puike soort f6.60 betaald, \oorts f6.25 a 16.50 naar deugd. Rogge f5,25 a f5.50 aangebo den. Wintergerst f5.25 a f5 50 naar deugd. Zomergerst f5.10 a f5.15 betaald. Haver f3.50 a f3.75 naar qual. verhandeld. Paar- denboonen f 6.50 a f 6.75 betaald. Tuinboonen f6.50 a f6.75. Witte Boonen opfll gehou den. Bruine Boonen puike ronde f 11.50 betaald; grove lange f 10.50 a fll naar deugd. Kookerwten niot ter markt. Zaai- soort tot f8 aangeboden. Kroonerwten wa ren in puike grove soort gezocht t.ot f7.75; mindere tot f7.60 betaald. Koolzaad tot f8.75 geveild. Kanariezaad op f7 gehouden. Karwyzaad tot f 11.25 aangeboden. Boter i - 80 al —.90 per kilo. Eieren f4,- af-.- per 100 stuks. ZIERIKZEE, 20 Jan. 1899. BOTER. Hoogste koers f 55 a f' Laagste koers f—.45 a fKIPEIEREN Hoogste koersfl.—Laagste koers f—.75 EENDEIEREN.Hoogste koers f Laagste koers f de 25 stuks. VLISSINGEN, 20 Jan. 1899. Boter f 0.90 a f 1.— per kilo. Eieren f 4.80 a f 5.20 per 104 stuks. Afloop Verkoopingen, enz. 's Gravenpolder. Ten overstaan van notaris Paardekooper Overman is Donderdag alhier ten verzoeke van W. Spruyt en J. Polderman, voor den tijd van 6 en 7 jaren in het openbaar verpacht. In de gemeente 's Gravenpolder. 5.54.04 H.A. of 14 gem 36 rooden bouwland, in 17 perceelen aan diverse personen voor f766.49 den hoop 'sjaars of gemiddeld f54.30 per gemet De pryzen liepen van f46 tot f63 per gemet. In de gemeente 's Heer Abtskerke 10.69.74. H. A. of 27 gem. 78 roeden bouw- en weiland in 7 perceelen aan diverse personen voor f917.25 den hoop 's jaars of gemiddeld 133 65 per gemet. De prijzen liepen van f22 tot f40 per gemet. Alles onverminderd 15% onkosten van een jaar pacht. Ierseke. Vrijdag werd door not. Muiock Houwer publiek geveild: lo. en 2o. twee huizen Scheldestraat G 150 en 151. Kooper dhr. G. Moerdijk alh:er voor f725. 3o een huis Damstraat. Kooper dhr. Jan de Jonge Jzoon alhier voor f1135. Krabbemlijke. Door not. Muiock Houwer werd Woensdag publiek geveild 3 huizen en erven de Meiboom 650 cA. Kooper dhr. J. de Gofïau te Rilland voor f1200, 2o, en So. twee huizen Noord schans van Huisse. Kooper dhr. J. Q. C. Wabeke te Rilland voor f475. Maandag 23 Jan. Kapelle, door not. L. Liebert by Hanson verpachten 12 uur de landerijen van kerk en diaconie. Dinsdag 24 Jan. Vlissingen, verhuren 2 uur ten raad- huize de bovenwoning 1 35 hoek Frans Naerebout- Wagen aarstraat vroegere woning hoofd school F 20 Jan. 9—12 en 23 Jan 1—4 uur te zien. Goes, op het Slot dooi deurw. Hollmann half 1 8 kalfkoeien, 2 vare koeien, eenig jong vee, jonge kalvers, 8 drachtige zeugen mestputloopers. Oostkapelle, 10 uur op Duinbeek, Ber kenbosch, Eikenoord door not. Verhulst kaphout, mutsaards enz. Woensdag 25 Jan. Ierseke, by Paauwe door deu.iw. Holl mann 1 uur meubels, huisraad. itiezelinge, 1 uur bij readers door not. L. Liebert da ^emeenteherberg de Pauw groot 5 A. 30 cA. Voor erven G. v. Koe- veringe v. Duine o n huis en erf van wed. C. Zeevaaits. Middelburg, Notarishuis door not. Verhuist 10 uur meubelen, bedden, biljard kachels enz. Inl.de Groot en Hondius. Serooskcrke, 10 uur bij Melse door not. Tak 27,8714 H. bouw- en weilanden, bij het Hooiperk, in Schellach, Gapingsche grindweg onz. Donderdag 26 Jan. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst 5 huizen: Pypstraat met tuin; SegeerstraatKuiperspoort; pak huis id.; en Kalvermarkt. Te zien 25 en 26 Jan. 10-12 en 2 4 uur. Vrijdag 27 Jan. 's Ileercnlioek, voor J. Derto door r ol de Ronde Bresser half 2 een huis. erf en tuin. Zaterdag 28 Jan. Rotterdam, half 3 Notarishuis 59c ef fectenveiling door het ontvang- en betaal- kantoor Droogleever Fortuyn. Woensdag 1 Febr. Kloetinge, verpachting door not. Mu iock Houwer by Akkenaar 10 uur landerijen van 't armbestuur in Kloetinge en Kapelle. Donderdag 2 Febr. Kwadcrtdamme, bij de Baar door deuivv. Holimann nieuwe houtwaren, stroo, mangels, beestenpeen, hoornvee en varkens 10 uur. Vrydag 3 Febr. 'sHeer Ilendrikskindercn, 10 uur door not. Muiock Houwer voor erven M. Mioras in de Oranjeboom 7510 cA. raoesgrond, bij Samuel in 7 perceelen; 3670 cA.dito in Poelweg in 3 perceelen 9920 cA. weiland Wolfertsdijk, 2 uur door not. Muiock Houwer voor erven M. Mieras by Voorboitel 1 H. 65 A. bouwl. in Stierohoek in 3 perc. 3,3420 H. in Oosthoek in 5 perc. De helft in het tiendrecht op 4,9097 H. bouwl. en 1 pers. weiland in Heetenpolder 9e blek. Zaterdag 4 Febr. 's Heer Arcndskerke, 10 uur bij wed. de Ruijter door not. Muiock Houwer voor erven M. Mieras 2.8394 H. beplanten dijk. Ileliikeitszand, half 1 bij Rijk 18060 cA. moesgrond in 13 perc. door r.ot. Houwer voor erven M. Mieras. Dinsdag 7 Februari. Hulst, half 3 door r.ot. v. Deinse in 't gemeentehuis her verpachting tollen op den weg van Neuzen Axel en Hulst Walzoorden. Hamburg in de roode leeuw door not. Houwer lo dubbel huis en erf, moestuin eu bosch Klein Vlaanderen in 4 perc. en combinatie 57 A. 40 cA. 2o 1,2090 H. hooil. in Aagtekerke; 3o 3330 cA. id. aan Roosjeswegje4o een huis, echuurtje, er, en uiiii Scholschenhoek 151 cA. 5o 570 cA tuingrond aldaar, 6o een huis en erf aldaar 64 cA. Woensdag 8 Febr. Domburg, Klein Vlaanderen C 24 door not. Huvers meubelen uur. Inl. de Gioot en Hondius. Vrydag 17 Febr. Oudelaude, 10 uur bij wed. Lousdoor not. Overman een hoefje met boomgaard en erf 0,4570 H. 2o. 1 H. bouwland en zQ- kantweg aan den Grindweg 4 stukken. Kapelle, bij D. Schipper door deurw Hollmann 9 uur inspan as; 5 weApaar d >n, 3 jonge paarden, 12 melkkoeien, 17 runders en kalvers, 3 vette en 11 loopvar kens, 175 kippen en hanen, karnhond met hok, Utiochtsch wagentje, tilbury, 3 nien- wagens, driewieiskar, 5 ploegen, 6 eggen NAGEKOMEN ADVERTENTIEN." Het Request te zenden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken om afge keurde Hengsten tot den dek- dienst toe te laten ligt op 26 Ja nuari ter teekening van 11 tot half één unr in de Graanbeurs en van 1 tot half drie uur in de Eendracht bij GABRIELSE te Middelburg. EENIGE LANDBOUWERS. ONTVARGEN: De nieuwste ZAKDOEKEN, nieuwe SITSEN DOEKJES,ZW ART BREISAJET, geen pruts, vanaf 10 cent, GRIJS SCHOR TEGOED, mooi glanzend PILOW, enz. M. J. TIMMERMANS, Pottenraarkt, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 5