een bedrag van 35 gulden^ welke in be; doeld kistje geborgen waren. Misschien waanden zij zioh niet langer veilig of waren te verstrooid om hun werk gere geld te volbrengen, op den bodem hadden zij onder eenige papieren 2 gouden tientjes ongemoeid laten liggen. Men begrijpt de ontsteltenis van den bewoner, bij diens tehuiskomst. De politie is yverig in de weer om den dader of daders op het spoor te komen, doch tot nog toe vruchteloos. Hulst. Zaterdagnacht werd de jacht opziener Boogaert onverhoeds in de Ko ningin Emma-polder door 3 wildstroopers overvallen. Een worsteling tusschen B. en de drie stroopers had tengevolge dat, de eerste met een paar wonden in zijn been, hem toegebracht met een mes, en beroofd van zijn geweer, uit 't strijdperk trad. Met de woorden „Heb je nou genoeg?" lieten de stroopers den deerlijk toegetakelden jachtopziener alleen staan, om elders hun edel bedrijf voort te gaan zetten. Boogaert heeft hiervan bij de politie alhier aangilte gedaan. Hoe jammer, dat hij geen der drie wilddieven kende. Vermoedelijk waren 't stroopers van over de Belgische grenzen. VI. Crt. Door het weezen-armbestuur te Aardenburg is uit zijne ruime fondsen niet minder dan f 3575 beschikbaar gesteld tot ondersteuning van diaconieën in het thans loopende jaar. Aardenburg. Op de hoeve van E. Bonte te St. Kruis is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Goes. Over 'tjaar 1898 verzond het rijkstelegraaf kantoor alhier 10003 tele grammen, ontving er 9264; overgenomen en verder geseind werden 6418; totaal werden dus behandeld 25685. Men schrijft uit Zeeuwsch Vlaan deren (Oostelijk deel): In de laatste weken kwamen in de Belgische dorpen langs de grens telkens diefstallen van koeien en ossen voor. Thans echter beginnen de dieven ook op het Nederlandsche gedeelte hun geluk te be proeven. Verleden week werd bij den land bouwer Apers, onder de gemeente Overslag, des nachts de beste koe uit den stal ge haald, en den volgenden nacht werd ook bij den landbouwer Buijze, onder Zuiddorpe eene koe ontvreemd. Op eene andere plaats werden eenden en ganzen gestolen. Nu met het smokkelen van vee weinig of niets meer te verdienen is, begint men te stelen. En wat nog het ergste isde Rijks- en gemeentepolitie staan hier meestal geheel machteloos. De mannen komen des nachts ongemerkt over de grenzen, nemen wat van hunne gading is, en als de eigenaar des morgens den diefstal ontdekt, is zijn eigendom reeds ver weg en in een of ander Belgisch dorp of stad beland. Wordt het een of ander feit toevallig eens tijdig ontdekt, dan heeft de dief ge makkelijk gelegenheid om over de grens lijn te vluchten. Meermalen gebeurt het, dat de dappere politiemannen na dag en nacht op een gevaarlijk persoon de wacht gehouden te hebben er in slagen hem op heeterdaad te betrappen. Maar in zulk een geval doet de man een paar sprongen en bevindt zich ep Belgisch grondgebied waar hij de poli tiemannen eens Hink uitlacht en zich soms niet ontziet hun allerlei beleedigende woor den toe te roepen. Portretten der Koningin. De firma H. Bogaerts Co. te Boxtel, die ter gelegenheid van de inhuldiging der Koningin portretten van H. M. in den handel had gebracht, heeft zich gelijk men zich herinneren zal tot de Tweede Kamer gewend met verzoek j om schade loosstelling voor het nadeel dat haar was toegebracht door het van Rijkswege kos teloos verstrekken van portretten aan ver schillende instellingen. Thans heeft de genoemde firma een brief uit 's-Gravenhage ontvangen, onderteekend „Justitia", waarin haar, aannemende dat de Tweede Kamer de verlangde schade vergoeding niet kan geven, een middel aan de hand wordt gedaan om ook hare portretten die nog voorradig zijn gratis uit te deelen aan vereenigingen, stichtin gen enz., indien namelijk eenige personen, die het billijke van de klacht inzien, zich vereenigen en een bedrag voor de gratis zending van de portretten overmaken. Om te beginnen zendt „Justitia" een bank biljet van f300 om daarvoor het levens- groote portret van de Koningin, aan het Koninklijk Koloniale Militaire Invaliden huis op het landgoed Bronbeek bij Arnhem te zenden. De firma heeft onverwijld de bestelling voor Bronbeek uitgevoerd. 1899 is een jaar van geluk Niet alleen toch heeft het in zijn naam cijfer twee negens, maar het eerste en tweede cijfer samen vormen een derde negen, de som der cijfers is 27 driemaal negen en deze cijfers vormen samen nog eens negen. R. N. Een Engelsch vakblad verhaalt, dat het dezer dagen van een zijner lezers, een monster flanel ten onderzoek ontving. Het werd onderzocht en bleek zinkchloride te bevatten, waardoor het zeer gevaarlijk wordt, het onmiddellijk op de huid te dragen. Het gemeentebestuur van Birming ham had eene hoeveelheid van deze stof gebruikt voor kleedingstnkken voor straat vegers met het gevolg, dat niet minder dan 60 van de mannen ernstig ziek werden Men zij op zijn hoede voor het geval dergelyke stoffen ook in Nederland ten verkoop worden aangeboden. De hofstede Middelhoeve onder Dub beldam is Maandagmorgen te 4 uur af gebrand. De boer was even naar zijn schapen geweest die in een wei liepen een minuut of drie van de boerderij ver wijderd. Toen hij terugkwam, zag ij dat er op den zolder brand was. Onmiddellijk liep hij toen naar den stal om het vee te redden, doch kon slechts zes paarden red den zoo snel breidden de door den hevigen wind aangewakkerde vlammen zich uit. Zoo kwamen 2 jonge paarden en 23 koeien in de vlammen om. Woning en schuur waren met riet ge dekt. Nieuwjaarsdag zijn te Amsterdam 6 verdwaalde kinderen naar de politie-bu- reaux gebracht. Te 'sGravenhage hebben op Nieuw jaarsavond onbekende dieven ingebroken in 't kantoor der bleekerij op den Loos- duinschen weg, terwijl de bewoners afwe zig waren, de brandkast geforceerd en f12000 aan bankpapier, specie en spaar bankboekje meegenomen tenminste alzoo i» op 't politiebureau aangegeven. Te Haarlem heeft op Oudejaars avond een zoon bij ongeluk zijn vader doodgeschoten. De vader had een geladen pistool en schoot eenige malen hij vr»eg toen zijn zoon of deze ook eens wilde schieten. Deze deed dit en raakte zijn vader in het hoofd. De man stierf aan de gevolgen, Op den tram van Lei den naar Katwijk kwam een man, op het balkon staande, met een tak van een boom in aanraking, die hem den hoed van het hoofd rukte. Onbedachtzaam sprong hij van de in volle vaart zijnde tram, met het treurig gevolg dat hij viel en onder den tram geraakte, die hem zijn schouder verbrijzelde en een vreeselijke wond aan het hoofd toebracht. Te Wagenirt- gen bevonden zich op Oudejaarsavond de 17-jarige kneoht van den heer de Rid der en de dienstbode alleen te huis. Hij moest in de keuken hot jachtgeweer zijns meesters schoonmaken, dat hij eerst met twee patronen geladen had. Uit plagerij dreigde hij de meid, op haar aanleggende te zullen schieten, toen plotseling het schot afging en de meid de lading hagel in haar gelaat kreeg. Een bloeiende wo nde ontstond, die hij met water trachtte af te wasschen. In weerwil van de dringende verzoeken van den jongen die wanhopig was, omniet te gaan, begaf de meid zich naar de Grebbe, waar haar meester met zijn vrouw ten huize hunner ouders den avond door brachten. Vandaar werd zij in allerijl per rijtuig naar het ziekenhuis overge bracht waar de wonde niet gevaarlijk bleek. Naar den knecht werd iutusschen vergeefs gezocht, waarschijnlijk was hij gevlucht. Maar den volgenden morgen vond men den ongelukkige in een ondiepe sloot nabij de woning verdronken. Oudejaars - avond had een 18-jarige smid te Vierverland een pistool reeds onderscheicene malen beproefd, 't weigerde steeds af te gaan, waarom het ter zijde gelegd werd. By het afscheid nemen, zeide hij tot zijn vertrekkende vrienden 't nog éénmaal met het pistool te willen probeeren. Hij nam het op en roekeloos genoeg plaatste hij de loop in den mond, drukte af en 't schot ging toen helaas af. Deerlijk verwond is de jonge man naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Te Tjuchem geraakte een landbouwer met de paarden op hol, geraakte onder den wagen en werd dood opgenomen. Een alleenwonende bejaarde dronken man te Zevenaar is Maandagavond in slaap en op de kaohel geval len zoodat bij met levensgevaarlijke braud- won denoverdekt werd. In dien toestand vond men hem. Te Sappameer is een jonge werkman de takken van een boom afkappende, door 't breken van den tak waar hij op zat uit den boom ter aarde gestort en op 't hoold terecht gekomen, zoodat de hersenen op den weg lagen. De ongelukkige was terstond dood. Een klompenmaker te Vianen die te Heicop klompen had geleverd, gleed op de terug reis bij de Biezenbrug te water en verdronk. Een putgraver te Stiens werd Dins dag door instortende aarde bedolven en is ondanks alle pogingen tot redding in den put gestikt. Da 63 jarige tweeling broeders Jansen te De Bilt hadden met Nieuwejaar als naar gewoonte de gemeente afgeloopen om te wenschen.Toen zij 's avonds nog niet thuis waren, liet de vrouw bij wie zij inwonen naar hen zoeken en men vond ben, de een dood in de sloot en de ander dood in de andere sloot naast den weg. Te Barneveld is ten dronken wegwerker te water geraakt en verdronken. Te Opende zou een 70 jarige man een bos vlas bij de kachel drogen. Het vlas en daarna 'smans kleederen vatten vuur en de man werd met levens gevaarlijke brandwonden overdekt. Te Valkenswaard liet een moeder haar kinderen een paar uur alleen. Toen zij terug kwam vond zij haar 3-jarig zoontje door 'tvuur zoodanig met brandwonden overladen dat hij weldra overleed. Onder het dansen bleef te Enschedé een 21-jarig meisje plotseling dood. De burgemeester van Hurwenen is gisteren {nacht door de duisternis mis leid in een sloot gevallen en verdronken. Een onzer meest populaire schrijvers op wetenschappelijk gebied, dr. Snijders schreef in de „Vragen des tyds", ee opstel over volksvoeding en wees op de voorname rol die de vruchten daarin be- hooren te bekleedea. Dr. Snijders zegt„Het ooft ontleent zijne groote beteekenis aan zijn suikerge halte en aan de plantaardige zouten, de organische plantenzuren en de aromatisch- aetherachtige verbindingen, waardoor het zoo hoogst gunstig werkt op den smaak en op de spysvertering, alsmede op de samen stelling van het bloed". Eenige dagen geleden wist een in breker een huis te Parijs binnen te dringen, waarvan hij dacht, dat de bewoners af wezig waren. Doch hierin bedroog hij zich, want plotseling bevond hij zich voor de vrouw des huizes, die met een hevigen gil bewusteloos op den grond viel. De buren, die dezen gil hadden gehoord, kwa men aangeloopen, om te zien, wat er gaande was en zagen reeds twee politie agenten bij de vrouw, die nog altijd be wusteloos was, staan. Natuurlijk stelden deze politieagenten alle pogingen in het werk om het ontvluchten van den inbreker te verhinderen. Een der omstanders bood zich aan hen voor te lichten in het groote donkere huis. Doch hoe men ook zocht, van den dief was geen spoor meer te vinden. De beide agenten bedankten hun geleider en keerden in de kamer terug, waar de vrouw des huizes inmiddels weer bijge komen was en met een uitroep van ver bazing beide mannen zonder hun geleider zag terugkeeren. „Hoel" riep ze uit, „hebt ge hem niet vastgegrepen 1 Het was de inbreker, die het licht droeg!" Ze had namelijk den man nog even gezien, doch was toen nog niet genoeg bijgekomen, om de omstanders te waarschuwen. Men kan zich de verbazing der omstanders voor stellen en niet minder die der politie agenten. Prins George van Griekenland, de commissaris-generaal van Kreta, bezit een ware reuzengestalte en een herculische lichaamskracht, en gelijkt te dien opziohte meer dan iemand anders uit de groote vorstenfamilie op czaar Alexander III, Wanneer de vader van den tegenwoordi- gen czaar bij zijn familie op het kasteel Berndorlf in Denemarken doorbracht, hield prins George hem steeds gezelschap en meermalen zag men de beide bloedver wanten met elkander worstelen om te zien, wie de sterkste was. De prins kon er zich op beroemen de eenige te zijn, die czaar Alexander III op den grond kon werpen. Volgens de laatste telling, omvat de bevolking van Antwerpen en zijn omgeving 339,704 inwoners. Mag men Clemenceau gelooven, dan zijn met het ultra-geheime dossier in zake Dreyfus niet de vermeende brieven van Keizer Wilhelm meegegaan, welke een afzonderlijk diplomatiek dossier vormen eu dan ook aan het ministerie van buitenland- sche zaken berusten en nog bij Delcassé zijn. De schrijver bepleit de noodzakelijk heid der afgifte ook van dit dossier. Keizer Wilhelm heeft den Duitschen veldprediker dr. Richter een preekenboek laten maken voor de marine, opdat op schepen, die geen geestelijke aan boord hebben, des Zondags door den officier van dienst, nadat de ritus is afgeloopen, een preek zal worden voorgeleze». Tevens is het 's Keizers wensch dat dit boek ook gebruikt zal worden op schepen, behoorende tot de handelsmarine. Zaterdagmorgen is Vacher, de moor denaar van herdersjongens te Bourg terecht gesteld. De heer Bennett, die als oorlogscor respondent den jongsten veldtocht in Soedan heeft meegemaakt, maakt thans hartver scheurende eu walgelijke dingen openbaar. Hij besohuldigt o. a. de verbonden Engel- schen en Egyptenaren van twee misdaden slachting van weerlooze Derwishen, vrou wen en kinderen, in het groot en zonder genade volkomen demoralisatie der „strijders voor de beschaving" na den veldslag. Drie dagen lang, schrijft Bennett,werd Omdur- man aan plundering prijsgegeven. De Egyp tenaren, hunne huurlingen, hielden er geheel bandeloos huis als volgelingen van een Attila, en hebben Engelsche soldaten al niet meegeplunderd, waarachter men een groot vraagteeken zetten mag, de Engelsche officieren kunnen in geen geval de verantwoordelijkheid voor deze wanda den hunner onderhoorigen van zich af schudden. De man, die onlangs te Londen een bakkersgezel doodsloeg en zijn lijk in een vurigen oven wierp, is ter dood veroor deeld en opgehangen. Volgens de Parijscbe „Rappel" is Prinses Louise van Coburg die men voor zinneloos laat doorgaan, ernstig ziek. Men gelooft zelfs aan haar aanstaanden dood. De Prinses is zorgvuldig bewaaktmen laat haar zelfs niet toe haar maaltijden te nemen met de weinige aristocratische inwoonsters van het gesticht. Vreemde ge- ruohten zijn in hooge kringen in omloop. In den gezondheidstoestand van Koning Leopold van België en in het keellijden van Prinses Clementine zijn geen verbe teringen geconstateerd. Alle hoffeesten zijn voor deze maand uitgesteld. De Koning en de Prinses zullen Brussel verlaten en langdurig in 't zuiden gaan vertoeven. Ook de Koningin is ernstig ongesteld en kan haar kamer in het slot te Laeken niet meer verlaten. Men seint uit Washington, dat de regeering ontstemd is, dat de Spanjaardea Ilo-Ilo hebben ontruimdzij voorziet er verwikkelingen uit. Naar het heet, is de Amerikaansche regeering vast be loten, haar gezag op de Filippijnen ook tegenover de opstandelingen te handhaven. Generaal Otis heeft in laBt, Ilo-Ilo desnoods gewa penderhand te bezetten. Te Parijs heeft zich een slagersjon gen, in groote brooddronkenheid in den winkel van zijn patroon voor het hoofd geschoten. Hij had het namelijk met eenige kameraden over zelfmoord. „Hij zou", zeide hij, „zich het liefst met een revol verschot van kant maken. Men houdt de revolver tegen het hoofd, haalt de haan over, en., .klaar is het!" Om zijn voor stelling zoo aanschouwelijk mogelijk te maken, haalde hij een ond revolver van zyn patroon uit de lade en deed, alsof hij zich daarmede voor het hoofd schoot, tot groote pret van zyn kameraden. Plot- selitg ging het schot af en viel de knaap op den grond. Een kogel, die zich nog op het wapen bevond, drong zijn mond binnen en kwam by het linkeroor weer uit, men vreest voor zyn behoud. De ongewone koude in Italië heeft over het geheele land hare strenge wer king doen gevoelen. In Noordelijk Italië, vooral op de Adriatische zijde, b. v. in Rivigo, stond de thermometer den 15 en löden December des morgens op 3° C., in Mantua op 2, (in Eerrara 1.5, in Ravenna 1.4 en in Bellune —0.9°. In Midden-Italië had Florenoe in deze dagen als hoogste temperatuur slechts plin. 7.5". Een der dwaaste echt Amerikaansche weddingschappen werd onlangs te Dodge City (Kansas) aangegaan tusschen een meisje van 20 jaar en een Engelschman. Miss Lucy Wethers, zoo heette de schoone veronderstelde namelijk, dat een zekere Simpson in het Congres zou worden gekozen, en haar partner was juist van tegenovergesteld gevoelen. Hierover liep de weddenschap, die om 1000 dollars werd aangegaan. Deze som zou door de jonge dame met 1000 kussen worden be taald en door den Engelschman met 30 runderen 1 De eerste verloor, zoodat zij de 1000 kussen van een dollar per stuk te betalen had. Met wederzijdsch goed vinden werd evenwel bepaald, dat zij er 20 per week zou geven, zoodat de geluk kige winner er een jaar genoegen van zal hebben 1 Gewelddadigheden op de Phillippijnen. Volgens een officiëel telegram door gene raal Rios naar Manilla afgezonden zyn er berichten uit Balabak ontvangen, die den moord van alle Spanjaarden aldaar beves tigen, uitgezonderd de vrouwen, waarvoor losgeld zal worden gevraagd. Er zyn teekenen in de Engelsche bladen dat men de quaestie van Frankrijks rechten op een deel van de Newfound- landsche kust op het tapijt wil brengen en liefst eens voor al beslissen. Door een hevigen brandisbijna heel de Universiteit te Genève in de asch gelegd. De brand moet ontstaan zijn in het schei kundig laboratorium, tusschen de Aula en de bibliotheek. De schade is zeer groot. De geheele kruiden- en plantenverzameling van prof. Chodat waaronder geleende waren van buitenlandsche musea als van Weenen en Brussel is vernield. Tal rijke natuurkundige instrumenten werden eveneens een prooi der vlammen. Ook door het water is ontzettende schade aan gebracht. In do volgende week zullen twee monsterlocomotieven een wedren houden tusschen Chicago en Omaha, een afstand van 400 Eng. mijlen. De prijs bestaat uit het mail-contract met de regeering, dat een millioen dollars waard is en wordt toe gewezen aan de maatschappij welke de lo comotief bezit, die het eerste aankomt. Eéne locomotief zal twee mailwagens en een gewoon rijtuig, en de andere vier mailwagens medenemen. Te New-York is veel sneeuw ge vallen. Er heerscht een influenza-epidemie. De 22 jarige W. K. Vanderbilt Jr. te New-York, heeft zich verloofd met de 26-jarige miss Fair, een mesailliance, wan neer men in aanmerking neemt dat miss Fair slechts vijf millioen dollar bezit. Nieuwjaar heeft zich te Weenen leelyk ingezet. Vijf zelfmoorden hadden er plaats. Ook werd weder een vrouw van verdachte zeden door een man geworgd en daarna met een pennemes verminkt. Toen de moordenaar het huis verliet, werd hij opgemerkt doer een vriendin van de ver moorde, die bloedvlekken op zijn gelaat zag. Onmiddellijk riep het meisje: „Houdt den moordenaar". Een twintigtal personen schoten toe en grepen denman en hij werd bijna gelynoht. Men heeft hem zoo toege takeld, dat hij, toen hij eindelijk naar het politiebureau gesleept was, daar eenige uren buiten kennis lag. Oude wonden aan zijn hand doen vermoeden, dat hi| ook de dader is van den anderen moord, in de vorige week op gelijke wijze verricht. De moordenaar is een man van 20 jaar, Simon Sohostowitz genaamd, Hongaar van geboorte. Hij is varkensslager van beroep. Men vond twee messen bij hem, een met bloedvlekken. Aan de Engelsche regeering is door de Fransche de uitlevering van Zola ge vraagd. De president van het hof van beroep te Cayenne zal deze week Dreyfus alleen hooren over de quaestie zijner bekentenis. Het antwoord zal naar Parijs geseind worden. Johannesburg is weer rustig gewor den. De heer Middelberg, directeur der Nederlandsch Zuid-Afrikaansche spoorweg maatschappij vertrekt naar Europa. Een mijnwerker vond in een der mijnen te Monmouthshire in Engeland een vreeselijke dood. De bak, waarmede de mijnwerkers in de mijnputten afdalen,ging m t eenige werklieden naar beneden. Kort na de afdaling voelden de werklieden de bak schudden en bemerkten zij dat een hunner kameraden half buiten de bak hing. Met groot levensgevaar voor hun zeiven pakten zij den ongelukkige bij de beenen en wilden hem zoo naar binnen trekken. Zij schreenwden intusschen naar boven, de machine te doen stoppen. Op 300 voet van den bodem gekomen, bleek het onmogelijk den werkman wiens lichaam telkens tegen de wanden der put aansloeg langer vast te houden. De krachten der mannen waren uitgeput en de mijnwerker plofte naar beneden waar hij later ver- bryzeld en dood werd opgenomen. Een jonge schoorsteenveger, die in het keizerlijke slot te Potsdam aan den arbeid was, werd te midden van zyn be zigheid toen hij zoo zwart was als het roet dat hy in een grooten zak boven den haardplait in een zaal had opgevangen, plotseling door de Duitsche keizerin ver rast. „Wacht u asjeblieft een oogenblikje," zeide de keizerin||tot den ontstelden schoor- steenvegersjongen, die echter toch niet wit van den schrik werd, en de keizerin riep prins Joachim en prinses Victoria Louise. Beide kinderen hadden ieder een groote koek in de hand enwerden door de keizerin aangespoord deze aan den zwarten jongen te geven. Prins Joachim waa niet bang en deed wat hem gezegd werd, maar 't prinsesje begon te schreien en durfde eerst na een langen tijd haar koek aan den ge- vreesden kinderschrik te overhandigen. Toen de twee kinderen weggingen, wuif den zij den sehoorsteenvegersjongen kus handjes toe. De jongen moet rood van pleizier zyn geweest, tenminste naar hy zelf vermoedt 1 In het stedelijk gasthuis te Balti more kwam onlangs een man, als on vermogend, kostelooze verpleging vragen, terwijl hy 1500 .dollars (f3250) in zijn zak had. Maar terwijl hij stond te be tuigen, dat hy geen geneeskundige hulp kou betalen, viel hij, als een andere Ana nias, dood neder. Bij onderzoek van zijn zakken vond men het geld. Er is te Ypsilanti (Michigan) een man van 110 jaren, zekere Joseph Mac Glee, die nog trouwen gaat voor de vierde maal. Zyn bruid ie in vergelijking met hem piepjong pas vijftig jaar. De bruidegom is nog .gezond en flink. Hy hoort zeer scherp en leest zonder bril. Een bekend professor te Zürich had de gewoonte zijn voorlezingen buitengewoon te rekken en soms tien of meer minuten over den voorgeschreven tijd bezig te blijven. Eenige studenten, die het alles behalve pleizierig vonden langer dan strikt noodzakelijk was op de collegebanken te zitten, kwamen op de gedachte den prof. een wenk te geven, als zijn tijd om was, en kochten daartoe een wekker, welken zij opwonden en op het bepaalde uurstelden Na hem onder een stapel papieren te hebben verstopt, wachtten zij geduldig de dingen, die komen zouden, af. Toen de bepaalde tijd om en de professor als gewoonlijk nog in het midden van een belangwekkend betoog was, begon de wekker met een helsoh lawaai af te loopen. Sommige stu denten, die niet in het geheim genomen waren, sprongen verschrikt op, doch spoe dig begrepen zij, wat er aan de hand was en begonnen zij als bezetenen den streek van hun collega's toe te juichen. Er scheen geen einde aan het lawaai te zullen komen. De professor wachtte bedaard, tot de stilte eenigszins was teruggekeerd en zeide toen „Ik dank u wel, mijne heeren, voor deze kleine attentie; ik had het bijna vergeten, dat ik vandaag jarig ben. Mijn vrouw heeft allang een wekker voor de meid willen hehben. Het is werkelijk heel vriendelijk van u". Daarop boog de pro fessor zich weer over zijn aanteekeningen heen en vervolgde zyn voordracht, waar hij die had afgebroken. Dien dag gingen de studenten meer dan een kwartier over den gezetten tijd naar huis. Het ongestadige weder heeft te Ber lijn ten gevolge, dat een groot aantal menschen er ziek zyn. De dokters hebben nog nooit zooveel te doen gehad als thans. De keizer, die aan influenza lijdt, is aan de betere hand. De influenza heerscht in Amerika op onrustbarende wijze. Zij is van een zeer ernstigen aard en gaat dikwerf gepaard of wordt gevolgd door longont steking. Onder de zieken is o. m. admi raal Sampson. Te Chicago waar de vorige week eenige duizenden lijders waren, telt men er thans nog eenige honderden. Lombokfeesten. In de eerste kamer schijnt het vrij an tirevolutionaire element niet sterk ver tegenwoordigd te zijn. Althans niet ze Iden ziet men de adviezen der antirevoluti- naire leden der eerste- nog al eens ver schillen met die hunner geestverwanten in de tweede kamer. Zoo bfeken, gelijk wij reeds zeiden, de heeren v. Lijnden en Brantsen een gansch anderen kijk op de Lombok quaestie te hebben dan de heeren Lohman en Mackay.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1899 | | pagina 2