„DE ZEEUW" iddelburg. BIJVOEGSEL SPOED! KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. e, Hulst-Vlake. resterschelde. 1899. aVVEftEflttAJJF. ii-ROlTJERUAM. RECHTSZAKEN LEESTAFEL. Briefwisseling. MARKTBERICHTEN- Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, enz. f 13 0 0 0 gevraagd le leen onder eerste hypothecair ver band, onroerend goed4| p. ct, met jaarlijksche aflossing. Fraaco brieven Boekhandelaar D'ÜUIJ, Middelburg. van een partij ENMANTELS IDE der waarde. ■IGNY, GOES. AHD1ESST. -MIDDELBURG. Bn Zeilm. vm. 4,50 r. 11, 11,45nm. 12.30, 10, f4.15, 5,10, -j-5,55, 9,15, 10,15. iemise. )urg (Markt) vm. 5.20 1,50, nm. fl2.35, 1,20 4,20, f5,15, 6, f 7, 7,50 m goederen. lORBOOTDIENST IP DE )OTDIENST. naar Ylake vm. 5,20 Yalsoorden onmiddellijk len correspondeerenden .31, 2,15, 5,15 nur. NDIENST. Walsoorden vm. 7, nur. onmiddellijk na aan- ngeveer vm. 9,en 5,15 nur. USDIENST 3CHE VEER—GOES, tzondering van Dinsdag, t. Vertrek Veer's morg, $0, 's avonds 5,nur. n) 's morg. 8,37, 's namid. 's avonds 6,30. Des reer 's morg. 9,'s av i (Slot Ostende), 's nam STOOMBOOT. Dec. Zondag 25 'smorg 10. sdag 28's morg. 5. IOOTDIENST ilburf) en Zierikzee. erikzee Spoorweg Goes Dec. Van Zierikzee: iidd 'smorg. smidd 15 ,15 ,15 >15 30 15 Zater.24 7,50 Zater.24 11,30 Zond. 25 7,50 Maan.26 Dinsd27 Woen28 Dond.29 Vrijd.30 ,15IZater.31 6- 6.30 7, 6,30 7,50 7,50 1,30 1,30 1,30 2, 1,30 1,30 :1,55a) nm. 3,256). 2,25a) nm. 3,55. 10,20 nm. 1,55. 10,40 2,15. 11,55 3,256) 12,15 3,45. 8,10. 8,40. ïaar Breskens koogstens .n 6,10 van Vlissingen t gemaakt. en het spoorwegstation Dec. OTTERDAM: 3 Maandag) 's morg. 7.u VT WERPEN 3 Maandag) 's morg. 7.n BOOTDIENST IDDELB.-ROTTERDAM Dec. Yan Tan Middelburg. Rotterdam. 6,- 7,30 8,15 6- 6,- 6- 6.— 7,30 7,30 7.30 7,30 8,15 8.15 8,15 8,15 Dec. damsche tijd. e: Van Rotterdam: 8,— Zater.24 9,30 b>- 5,30 h- r,30 7.30 Zond.25 Maan.26 Dins. 27 Woen28 Dond.29 Vrijd.30 Zater.31 9.— 9.30 9,30 9,30 9,30 9,30 9,30 9,30 van van Zaterdag 24 December 1898. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft het hoofdstuk „Waterstaat" der Staatsbegrooting aange nomen. Door de heeren Van Gijn, Fokker, Lucesse, Smeenge en De Ram werd een motie voorgesteld om de Kamer als haar gevoelen te doen uitspreken, dat het maken van een waterweg voor diepgaande vaartuigen van Dordrecht naar zee in het belang is van Dordt en de binnen- landsche vaart, maar dat, in aanmerking nemende den financieelen toestand van het Rijk, het gewenscht is om de kosten van 4V2 millioen, of hoeveel die kosten mogen bedragen, over meer dan één jaar te verdeelen. Deze motie zal later behandeld worden. Verworpen werd art. 123 ten doel hebbende den aankoop van een huis ten behoeve van het Departement van Bnitenlandsche Zaken. De Kamer had in 1893 een half miljoen toegestaan voor de vertegenwoordiging van Nederlands handel, landbouw en nijverheid op de tentoonstelling te Parijs. Maar de regeering wenscht meer te besteden, 0. a. f 20000 voor paarden- en veetentoonstelling en een som voor het landbouwbeeld, en een om de visscherij, waterstaat, topogra fische inrichting van het departement van oorlog, enz. een goed figuurte doen maken. Het gelukte den heer v. Kemepn de Kamer te overtuigen dat dit wat ver ge gaan was en met 51 tegen 38 stemmen werd de begrooting op dit punt met f80000 verminderd. De heer Fokker drong zeer terecht op een reorganisatie van de weinig practisch ingerichte aan tering lijdende Kamers van Koophandel aan. Het was opvallend hoe de minister van binnenl. zaken zijn collega van waterstaat te hulp schoot om de gevraagde sommen te redden, wat hem echter niet gelukte. Maar deze hulpverleening steekt gunstig af hij de demonstratie door hem en collega Lely daags te voren verricht toen hun collega Eland hunne hulp noodig had. Deze namelyk, de minister van oorlog, zat deerlijk in 'tnanw. Hij heeft een begrooting ingediend die blijk gaf dat bij de Kamer wilde ter wille zijn in 't bezui nigen. Hij was eigenlijk de eenige minister die bezuinigde, zelfs de minister van financiën had een verhoogde begrooting. De minister van oorlog wenscht 't denk beeld uit te voeren van korte oefeningstijd en veel manschappen. Natuurlijk is 't volk over 't algemeen daar voor. Wie ziet zijn zoon den milicien niet liever na 8 dan na 12 maanden thnis komen. Maar de officieren zijn er tegen bij hen vindt, minister Eland tegenkanting; en dat verdriet hem blijkbaar. Nu komt er bij dat de democratiseering der tweede kamer, niet naar den Christe- lyken maar naar den socialen kant, tal van radicale en heel of half socialistische volksvertegenwoordigers heeft binnen ge bracht die vaderlandslievend genoeg zijn van te beweren dat 't vaderland niet be hoeft verdedigd te worden. Deze heeren: de Kerdijks en Sineenges, de Noltings en Troelstra's wierpen zich op de begrooting van oorlog eu stelden tal van besnoeiingen voor. Een er van een uit te stellen uitgaaf van 4 en een halve ton een vrij onschuldig voorstel op zichzelf deed de maat overloopen en de minister stelde de portefeuillequaestie. Hij dreigde met zijn ontslagneming. Toen trokken de heeren 't amendement in. Maar nu be proefden zij de helft er van nog los te krijgen. De minister dreigde nu wel niet meer, maar bij smeekte letterlijk dat de Kamer hem helpen zon zijn plannen uitte voeren, hem tegenover het leger en het land te steunen, opdat hij den moed niet verloor, doch zie de radicale heeren stoorden zich nergens aan zij namen 't amendement Smeenge aan tot besnoeiing voor de helft, te weten voor 5 nieuwe forten, groepdepots en sectorparken. Slechts eon paar oud-liberalen en de anti-revolutionairen stonden den minister ter zijde en de ministers Lely en Goeman Borgesius, die tevens Kamerleden zijn, lie pen bij een der stemmingen de zaal uit. En dat, terwijl andere ministers de zaal binnen kwamen en zieh naast bun bedreig den collega nederzetten, teneinde de soli dariteit eu homogeniteit van dit ministerie te doen uitkomen. Natuurlijk is deze poging, door 't weg- loopen van deze twee ministers, mislukt,. De positie van dit ministerie schijnt daardoor niet versterkt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heemse J. C. E. v. Herwer den eand. te Leiden te Westerbork en te De Leek R, Alriani Engels cand. t* Midwol- fiate Bleiswijk G. T. v. Beusekom cand. te Utrecht;te Made ds. J. W. Pijzei te Erinchem te Vroomshoop E. Klaas- sen cand. te Oosterbroekte Streefkerk ds. J. Vonk te Oldeboorn te Finkum en Hijnum H. Klimp cand. te Groningen. Bedankt voor Assendelft door L. H. Knap pert cand. te Amsterdam voor Blit- Goes. Woensdag 11 Jan. a. hoopt hier voor de Gereformeerde Zendingsvereeniging op te treden dr. L. "H. Wagenaar uit Mid delburg met 't onderwerp „Een teeken des tijds". Goes. Woensdag ontstond bij den heer B. een begin van brand op den zolder. Gelukkig werd door een voorbijgaand politieagent de bewoner op het gevaar gewezen, zoodat het vuur spoedig in den aanvang kon gestuit worden. Colijnsplaat. Aan de polders Oud en Nieuw Noordbeveland zijn in de laatste dagen groote hoeveelhedenhoutaangespoeld. Reeds zijn eenige wagenvrachten alhier aangevoerd, bestaande uit battings,planken, enz. Ook gedeelten van masten en ander scbeepsopstal bevinden zich er tusschen, 0. a. eene bramsteng gemerkt P. I. (zwart) en E. F. (rood), benevens een zwemgordel gemerkt „Gustave Gnsar, Anvers". Dit alles is hoogstwaarschijnlijk afkomstig van het stoomschip Gustave Grisar, dat op de Banjaard gebleven is. terswyk door ds. C. A. Klinkenberg te Beusichem voor Nieuw Dordrecht door ds. H. Hofstee te Vlachtwedde voor Berlikum door ds. A. A. Schouten te Warael. Geref. Kerken. Beroepen te Hindelopen J. E. Reijenga» cand. te De Lemmer. Het aantal gereformeerde kerken in ons land bedraagt 684, bediend door 491 predikanten, 1 predikant is in Indië. Een zestal predikanten (rustende) stellen zich weder beroepbaar evenzooveel candidaten terwijl eveneens 6 candidaten zich nog niet beroepbaar stellen. Het aantal eme riti-predikanten bedraagt 56. Het aantal vacante gemeenten 204. Onder de oudste predikanten komen voorE. J. Seegers te Lioessens, bev. in 1846 J. Bavinck te Kampen bev. in 1848 G. Brunemeijer te Enter, bev. in 1849 S. Sypkens te Delfzijl en J. J. Kuiper te Den Ham, beiden bev. in 1851 P. den Boer te Puttershoek bsv. in 1853; J. de Koning te Krabbendyke bev. in 1853, P. Wagemaker te Hilversum en J. Holster te Leiden beide bev. in 1854 J. Mcol- huizen te Beilen en B. J. Bennink te Westerbork, beiden bevestigd in 1855 W. H. Gispen te Amsterdam, bev. in 1856 M. Kenlemans te Schoonhoven, bev. in 1857 en F. Lion Cachet te Rotterdam, bev. in 1858. Er is ook een gereformeerde kerk te Antwerpen (vacant) Brussel (bediend door ds. J. H. M. G. Wolf); Duisburg (bediend door ds. A. v. d. Zanden te Arnhem) en Hemberg [bediend door de classis Zutfen.] De Vereeniging voor Geref. Schoolon derwijs telt 66 Hulpvereenigingen 18 Agenten en 50 Correspondenten30 scholen worden door haar gesubsidieerd terwijl het aantal normaalklassen 1 bedraagt. Het aantal christel. jongelingsvereeni- gingen die onder (toezicht staan van den kerkeraad der plaatselijke kerk of in be trekking staan tot de kerk bedraagt 320 met ruim 6000 leden. Aan de Theologische school zijn inge- sahreven 69 studenten. Het gymnasium, verbonden aan de Theol. School, telt 64 studenten. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn ingeschreven 70 studenten in de Godgeleerdheid, Rechtsgeleerdheid 23 en Letteren 27totaal 120 studenten. Het aantal kerkelijke weekbladen be draagt 21- Op 50 plaatsen heeft men nog kerken A en B. Te Leiden en Middelburg zelfs A, B en C. Eet aantal ineengesmolten kerken be draagt 55. De Staatscommissie te Amsterdam voor het practisch apothekersexamen heeft 0. a. 't diploma van apotheker verleend aan den heer H. M. v. Linschoten, geboren te Middelburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandelingH. W. P., 22 j., W. H. P. 19 j., schippersknechts, en P. J. B., 19 j., smid, allen Terneuzen, de le tot 1 m., en de 2e en 3e ieder tot 2 m, P. H. S., 29 j., veldarbeider, Clinge. tot 14 d., en J. d' O., 22 j landbouwersknecht, Hoofdplaat, tot 7 d. gev. straf; huisvredebreuk: J. C. G. v. A., 25 j., timmermansknecht, Hulst, tot 7 d. gev. straf, en M. K., 45 jarbeider, Schoondij ke, tot f 3 b. s, 3 d. h. overtreding der hondenbelnsting te Vlis singen: J. F. B., 51 j., werkman, Vlis singen, tot f5 b. ten behoeve der gemeente Vlissingen, s. 1 d. h., en veroorzaken van lichamelijk letsel door schuldA., 19 j-, koetsier, Middelburg tot 7 d. h. In zake J. P., 52 j. werkman, Zaamslag, appellant van een vonnis van het kanton gerecht te Terneuzen, waarbij hij ter zake van openbare dronkenschap is veroordeeld tct 2 maai 3 w. h. en 1 j. opzending naar eene rijkswerkinrichting, is het vonnis des enrsten rechters vernietigd en appellant veroordeeld tot dezelfde straf. VrijgesprokenA. K., 19 jdienstkn echt Hoek, beklaagd van mishandeling. Maandagavond werden te Zoute lande door twee a drie ingezetenen van Westkapelle, die van hun werk huiswaarts keerden, met een schop (een zoogenaamden „ballast") de puiramen van het diaconie armenhuis en twee particuliere woningen kort en klein geslagen. De burgemeester dier gemeente, die onmiddellijk aangifte kreeg, toog met den gemeente-veldwachter ijlings heen om de 'oaldadigen te achtervolgen. Ongeveer 20 minuten buiten de kom, en wel op het ouder den algemeenen naam bekende Snab- beldorp, ontmoetten vervolgers en vervolg den elkander en nu ontstond er een formeel gevecht, dat, wonder boven wonder, toch zonder doodslag is geëindigd. De veldwachter trad evenwel niet on geschonden uit het strijdperk. Zijn hoofd, dat kennis gemaakt had met een schop, was aan éene zijde hevig gezwollen en zijne linkerhand buitengewoon opgezet. Verder draagt zijn gelaat vele sporen van krabben en kleite wonden. Indien de veldwachter alleen was ge weest, zon hem zeker erger overkomen zijn. Van zijne wapenen kon hij onmogelijk gebrnik maken. Een schop, een paar klompen en een zak werden in beslag genomen. Tegen de daders is proces-verbaal opge maakt. M. C. Stavenisse. Lt. van den Hamer al hier is benoemd tot agent van polite te Breda. Biezelinge. Heden Vrijdag werd onder groote deelneming de zoo vroeg ontslapen ouderling der Nederl. Herv. Kerk de heer J. Lavooy alhier ten grave gebracht. Aan de groeve herdacht ds. v. d. Bergen het leven van dezen man die in zijn kring, door de genade Gods, voor menigeen ten zegen wasook de heer ds. Drost van Wemeldinge sprak een treffend woord van herinnering. De oudste zoon dankte voor de belang stelling en gaf als laatsten wensch van zijn dierbaren vader te kennen dat op dit graf gezongen zou worden Psalm 68 vers 2, waaraan door de talrijke vrienden, schoon met droefheid in oog en hart, gevolg gegeven werd. lerseke. In den nacht van 20 op 21 dezer is alhier een meisje geboren dat aan de linkerhand al de vingers mist. Heinkenszand. Donderdagmiddag geraakten paarden en wagen van den land bouwer P. Koens alhier op hol, juist even voor de school in ging, zonder echter een van de op straat spelende kinderen te deren. Spoedig sloeg de met zakken graan be laden wagen om, doch de paarden holden met de voorwielen en een gedeelte van den wagen voort, met het 12 jarig zoontje van K. er op, dat op den wagen zat en op dit gedeelte was gevallen. Hier en daar werd een en anler omvergereden tot de paarden zich eindelijk om een telegraaf paal vingen, die nog scheef werd getrok ken, waar het jongetje de beeuen werden verpletterd en aan het hoofd gewond, be- vens lichtere kwetsuren, zoodat de toestand hachelijk is. De arts Geill was in de nabijheid om spoedig geneeskundige hnlp te kannen verleenen. Een der paarden bekwam kwetsuren aan de pooten. Bij de vergrooting en restauratie van de Roomsche kerk te Overslag heeft zich een aardig geval voorgedaan. Men was namelijk genoodzaakt een stnk grond aan te koopen, waarop een muur stond. De eigenares vroeg echter zooveel geld dat het kerkbestuur haar eisch niet kon in willigen. De rechterlijke beslissing laat nog steeds op zich wachten, zoodat het bestuur over den muur heen een brug heeft laten bouwen en over deze brug moeten thans de kerkgangers den tempel bereiken. Donderdag werd het lijk van jhr. mr. W. H. de Brauw te 's Gravenhage ten grave gebracht. HH. MM. de Konin ginnen hadden ieder een krans op 't graf doen neerleggen. Aan de groeve zag men verscheidene vrienden van den overledene, onder anderen den heer Fokker, en graaf van Lijnden, namens 't gedeputeerd college van Zeeland, en den commissaris der koningin in Zuid Holland mr. C. Fock. Mr. A. baron Mackay, oud-minister, ge dacht in een treffende rede den vriend zijner jeugd en sprak een woord van troost tot de overblijvenden. Te Kerkdriel viel in het liefdege sticht een liefdezuster van de trap en werd zoodanig verwond dat zij eenige uren later onder de hevigste pijnen, is bezweken. In een fabriek van glaswerk te Amster dam was gister een los werkman, vroeger looper voor een apotheek, voor een slijpsteen gedreven door een motor van 22 paarden krachten, geplaatst, om een stuk koper te polijsten. Op onverklaarbare wijze sprong plotseling de sliipsteen uiteen, met het noodlottig gevolg, dat het hoofd van den werkman in tweeën gespleten en bijna van den romp gescheiden werd. De dood volgde onmiddellijk. Be prinsde baboe en de meid. Tijdens het verbtijfder Indische prinsen te 's Gravenhage deed zich onlangs het volgende voorval voor. Een tweetal van de Indische heeren leg gen een bezoek af bij een ond-resident, ergens wonend in de wijk, genaamd de Indische Archipel. Zij worden opengedaan door de dienstbode, die naar de huiskamer gaat en tot mevrouw zegt1 Mevrouw, daar zijn twee baboes om myn heer te spreken Mevrouw, daardoor nieuwsgierig gewor den, gaat zelf eens kijken en begrijpt heel spoedig de vergissing van de meid die na het vertrek van de heeren over haar flater wordt onderhonden. Maar een week later komt er werkelijk een baboe aan de dear. De meid doet weer open en haar vergissing van de vorige week goed willende maken, zegt zij kin nenkomend tot mevrouw Mevrouw, daar is die prins van verleden week. Tel. Letlijke vergissing Aan éen der bladen in den Transvaal werden onlangs twee vragen gedaan lo. Op welke wijze men het best een paar tweelingen door het tanden krijgen kan heenbrengen2o. Hoe men een boomgaard het best kan beschermen tegen de sprink hanen. De vragen werden beantwoord, maar ongelukkig vergiste zich de zetter in de initialen. Men kan ztch den schrik van den bezorgden vader voorstellen toen hij las: „Dek ze met stroo en steek dat aan, dan springen die kleine rakkers in de vlammen en je bent ze kwijt". Dat was de tragische zijde van 't abnis. Het grappige viel den man met de sprink hanen ten deel. Hy kreeg tot advies: „Geef ze wat casterolie en wry f ze zacht langs het tandvleesch Abbé Daens, leider der christelijk- democratische party in Belgtë, is door den bisschop van Gent, wegens zijn terngkeer in het politiek leven, van zijn ambt ontzet. Handboek ten dienste der Ge* reformeerde kerken in Nederland* over 1899. Red. A. Littooy en J. H. Feringa te Middelburg bij K. le Cointre. Wij hebben in 't Kerknieuws een en ander gemeld omtrent de statistiek betref fende de gereformeerde kerken. Wij wer den daartoe in staat gesteld door den ge- achten uitgever van Le Cointre's Hand boekje over 1899, die ons voorloopig in zage verschafte van de vellen, die slechts wachten op den binder; zoodat eindvolgende week dit volledige, goedkoope jaarboekje het lieht kan zien. Wij vestigen er voor loopig nu reeds de aandacht op Het Mengelwerk bevat veel goeds, en de belangrijkheid êr van wordt ongemeen verhoogd door de „In Memoriams", lo van as. Sillevis Smitt over Klinkert; 2o van ds. Gideonse over Varenkamp; 3o en 4o van ds. Littooy over Entingh en Neder- hoed. Zoo blijven de geliefde gestorvenen in gedachtenis. Een pittig opstelletje van ds. Feringa over „geraamten van week dieren" en de populaire bijdrage van ds. Dijkstra: Een gesprak over de Zending trok zeer onze aandacht. Wij wenschen dit Handboekjein velerhanden gelijk zijn voorgangers. Een edelman enl een edelma», door ds. J. F. de Klerk. Prijs f0,30. UitgeverD. A.Daamente Rotterdam. Voor wie iets goeds over den in de laatste dagen veel besproken Marnix van Sint Aldegonde wenscht te lezen bevelen wij bovenstaande uitgave aan. Het boek kost slechts 30 cents. Een duur artikel. Uitgave van de Rotterd. afdeeling der Vereeniging „Hoop der Toekomst" Prijs 1 cent. Bij getalen minder. Dit boekje van 8 bladzijden met af beeldingen beoogt de drankbestrijding en betoogt hoe de drank ons geld, gezond heid, goeden naam en geweten aantast. Kennismaking met 't boekje bevelen wij zeer aan, toezending na ontvangst van 't be drag door Mej. M. A. Balke Plantageweg 65, Rotterdam. Voor zooveel noodig berinneren wij onze correspondenten dat berichten omtrent vette varkeiis, vroeg bloeiende vlier en derge lijke verklaarbare buitengewoonheden niet worden opgenomen, tenzij door belangheb benden zeiven ingezonden. Voorts dat van Zondagsschool-kerstfeest vieringen geen verslag of bericht wordt ingewacht. En eindelijk dat berichten omtrent nieuw- jaarebedeeling6u en nieuwjaarscollecten ter zijde gelegd worden. VLISSINGEN, 23 Dec. 1898. Boter f 1.20 a fl.10 per kilo. Eieren f7.— a f—per 104 stuks. ZIERIKZEE, 22 Dec. 1898. BOTER. Hoogste koers f .62V2af— Laagste koers f .50 a f KIPEIEREN Hoogste koers f 1.371/2- Laagste koers fl.— EENDEIEREN.Hoogste koers f Laagste koers f-,— de 25 stuks. MIDDELBURG, 22 Dec. 1898. Uit Walcheren was de aanvoer heden matig echter voldoende voor de behoefte daar de vraag naar alle artfkelen niet groot was en er alzoo in den handel niet veel omging. Jarige Tarwe zonder handel. Nieuwe dito werd in puike soort met f 6,50 betaald. Rogge f5.49. Wintergerst f5.50. Zomer dito f5. Nieuwe Walch. Witteboonen f 11dito Bruineboonen in ronde en laDge soort f 11.50. dilo Paardönboonen f6.60 a f6.75. Kleine Groene Erwten f9. Kroon Erwten f7.50 a f7.75. Koolzaad zonder handel. Karwei- zaad op f 11.25 gehouden. Boter f 1.03 a fl.07 per kilo. Eieren f6,00 a f-.- per 100 stuks. Van 22 tot 23 December 1898. MIDDELBURG. OndertrouwdF, Balleur jm. 19 j. en M. de Jonge jd. 24 j. GetronwdE. Vandewiele jm. 31 j. en M. T. van de Vijver wede 40 j. BevallenT. Klaver geb. Beekman d. M. Rozemond geb. de Jonge d. OverledenP. Joziasse man van A. Allaard 59 j. M. C. Staal wede van P. J. Herklots 80 j. C. Minderhout wedr van W. van Simmeren 83 j. Levenloos aangegeven een zoon van J. Sloover en M. Berger. GOES. Ondertrouwd23, Marinus Cornelis van Zweden 21 j. jm. te Goes en Petronella Maria Overduin 23 j. jd. te Westkapelle onlangs te Goes. Geboren23, Willem z. v. Engel Mansber gen en Martina Riemens. Middelburg. Heden Vrijdag werd aan het Prov. bestuur aanbesteed lo. het maken van een rijksgebouw, voor de werken van de tramwegbavens aan het Zijpe, op het emplacement der haven aan den Stoofpol- der, in verband met den in aanleg zijnden stoomtramweg van Zijpe naar Brouwersha ven en van den Willemspolder naar Steen bergen. (Raming f4500.) Inschrijvers: Gebroeders Kaasjager te Zaltbommel en H. Roelofs teOpijnen f4860. J. van der Werff, Noordgouwe f4680. P Vink id. f 4665. J. J. Capelle, Bruinisse f4553, A. Heijboer, Serooskerke (S.) f4475. A. Verjaal, Noordwelle f4450. H. J. Romejjn, Burgh f4433. J. F. de Later, Nieuwerkerk f4400. C. v. Beers Pz., Vlissingen f4378. J. van den Berge Jz., Bruinisso f4350. M. Krijger, id. f4340. 2o. het veranderen van een ijzeren bak en het daarop stellen van een hjjsehblok met toebehooren, en het maken van sporen en wagens binnen de afrastering op het Eiland te Terneuzen. (Raming f3800.) Inschrijvers: Firma Frans Andriessens V. A, Hillen en Co., Utrecht 14900. J. Tromp, Vlissingen f 4060. G. J. BalkensteinNeuzen f3830. D. Bijl, Viissingen f3552. A. M. Koppejan id. f 3547. lerseke. Heden Vrijdag werd door not. Mulock Houwer publiek geveild een huis, schuur en erf Damstraat van wed. J. de Dreu, groot 1045 cA. Kooper dhr. Johs. Wagenaar alhier voor f1700 plus f40 voor los goed. Cadzand. Dinsdagwerd door het bestuur der waterkeering van het calamiteuse wa terschap Tienhonderd en Zwarte herbesteed de werken tot oeververdediging. Raming f11,919. Ingeschreven werd door de heeren B. van Eek Terneuzen voor f12.960, J. de Jonge Middelburg f 12.666, J. de Bree Ter neuzen f 12.660, P. Visser, Hansweert f12.650, A. de Kluiver Sliedrecht f12,320 B. den Exter v. d. Brink, Krabbendjjke, f 12296, C. de Wilde Kattendijke f 12.215 en voorwaardelijk nog ingeschreven door J. W. Roeloff te Papendrecht f 12.412 en Jan Roskam Sliedrecht f 11.135. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Dinsdag 27 Dec. Zandijk, voor A. P. Wouters door not- Tak 1 uur 2 melkkoeien, geiten, 2 mest putioopers, 25 kippen en hanen, windmolen kortmolen, geeselstoel, melkgereedschap eikenhouten boegkabinet enz. Woensdag 28 Dec. Vlissingen, in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 8 uur lo. een huis St. Jacobstraat, 1-71 A. 2o. de steenen wind- korenmolen aan de Kaaskade 95 cA. met erf Te zien voor en op den verkoopdag. Vrijdag 30 Dec, Cortgene, aan terrein der stoof De Roos voor dhr. Chr. Hoornick door deurw. Gelnor 1 uur afbraak, steen, torenbalken, ijzerwerk enz. Dinsdag 3 Jan. Oostkapelle, op Huis ten Duine ge slagen kaphout 10 uur door not. Verhulst. Woensdag 4 Jan. Wemeldinge, door not. mr. Liebert bij Korstanje half 11 een huis, schuur, erf, bouw- en weiland in Zwaakhoek van J. Noels samen 30 A. 41 cA. Vrijdag 6 Jan. Arnemuiden, bij Maartense door not. de Vos den windkoren-pelmolen. huis en erf samen 866 cA. 10 uur. Inl. de notaris en den curator mr. C. de Witt Hamer JGzn, beiden te Middelburg. Zaterdag 7 Jan. Wilkelminadorp, bij v. Dijke half 10 voor 10 jaar door not. mr. Liebert ver pachten Kavels 64, 65 en 06 in den Wilhelminapolder ruim 20 Heet. Jan. Biezelinge, door not. L. Liebert in de gemeenteherberg de Pauw deze herberg. Woensdag 26 April. Oost-Souburg, uur by C. Janse door not. Loeff inspan als Dinsdag 2 Mei. Oost Souburg, by A. Wielemaker uur door not. Loeff inspan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5