bijvoegsel „DE ZEEUW" een Dienstmeid KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. HECHTSZ AM.E1V POSTERIJEN. Oiis Huis. Burgerlijke Stand. marktberichten. Afloop Verkoopingen, enz» van yan Zaterdag 17 December 1898. 16 Dec.'98- Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Januari 1899, J. A. Cr. Robijn, thans glnismeester te Veere, benoemd tot haven meester van het kanaal door Zuid-Beve land, te Hansweert, en is R. E. Boom gaard, thans havenmeester te Breskens, benoemd tot sluismeester te Yeere. Tot agent der Zeeuwsche Spoorboot- maatschappij (dienst MiddelburgZierik- zee v.v.) is te Zierikzee in plaats van wijlen den heer A. v. d. Polder benoemd de heer M. C. Isheim. Bij kon. besluit is benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoer rechten en accgnsen te Hoorn Gr. den Hartogh, inspecteur derzelfde middelen te Hansweert. Met ingang van 1 Januari a. s. zijn verplaatstde kommiezen-verificateurs E. Crone, 2e cat., van Terneuzen naar Rotterdam, T. Gr. van Silfhout, 3e cat., van Roosendaal naar Terneuzen, W. Nie- kerk, 2 cat., van Lobith naar Hansweert, C. den Braber, 2e cat., van Vlissingen naar Ylaardingen, A K. Niehof, 3e cat., van Bergen op Zoom naar Ylissingen, W. F. van Rietschoten, 3e cat., van Zierikzee naar Bergen op Zoem L. W. F. Kalis, 3e cat., van Nijmegen naar Zierikzee ea de aspirantverificateur W. P. J. Bouman van Ylissingen na .r Lobith. Eene bezuiniging tan 7 d 8 ton. De kapitein van het 5e regiment infan terie W. H. van {Terwisga zou naar de Avondpost mededeelt door den Mi nister van Oorlog zijnuitgenoodigd, nadere inlichtingen te verstrekken naar aanleiding van zijn betoog ten gunste van een vol doenden oefentijd voor het wapen der infanterie, en wel meer bepaaldelijk in verband met een opstel |in de Octoberaf- levering van den Militairen Spectator. In de door den heer Van Terwisga in gediende memorie zijn, zegt het blad, voorstellen gedaan, welker uitvoering reeds dadelijk tot eene bezuininiging van minstens zeven a acht ton gouds op het hoofdstuk „Oorlog" zal leiden. De „VJissingsche Courant" die tot heden 3 maal 's weeks verschij ut, wordt met 1 Januari a. s. een dagblad. Atjeh Naar aanleiding der onderwerping van Toekoe Toenkoep schrijft men aan de Tel. Hij behoorde in 1893 tijdens het be stuur van generaal Deijkerhoff tot het zoogenaamd driemanschap, datde „Oelama's" moest beoorlogen, die zich voor de gecon centreerde linie genesteld hadden. De leden van dat driemanschap waren Toekoe Oemar, Toekoe Nja Banta en Toekoe Tjoenkoep. Het is bekend, dat deze heeren niet door hun voorwaarts dringen den vijaud verdreven maar bet meestal op een accoordje gooiden en met rijksdaalders schoten, alsof 'l knikker» waren. Die periode was 't glans punt der z. g. rijksdaalderpolitiek. Vijf maanden ageerde het driemanschap, toen Toekoe Nja Banta, die ijverzuchtig was op T. Toenkoep's macht, rijkdom en schoone vrouw, dezen bij het bestuur verdacht maakte. Een toevallige omstandigheid kwam hem hierin te hnlp. Voor Praboe werd N. Banta die toen tegen een persoonlijken vijand vocht licht gewondbij verkreeg door die verwonding bij het bestuur een relief en klom in des gouverneurs gunst. Toen deed T. Nja Banta wat hij kon, om T. Toenkoop in verdenking te brengen, hetgeen hem gelukte. In den morgen van den 19 October 1893, werd T. Toenkoop bij den gouverneur ont boden, waar hij argeloos in de val liep. Nauwelijks bad hij zich gemeld, of onze bondgenoot werd door een brigade maré chaussees onder bevel van den sergeant Werner naar Oleh-leh gebracht, vanwaar hij, per oorlogsbodem naar Melaboe werd verbannen. T. Nja Banta had dit zoo ras niet ver nomen, of hij snelde met een gewapende bende naar kampong Toenkoep en roofde de vrouw van den banneling. Die ver oordeeling was een groote misslag, daar zij niet gegrond was op een nauwkeurig on derzoek en ook in strijd met de regels der wijsheid en rechtvaardigheid. Zij was een zeer groote politieke fout. Die verbanning veroorzaakte in kampong Toenkoep groote verontwaardiging en veel misnoegen, want het hoofd was onschuldig en de beste onzer bondgenooten. De o verdiende straf, opgelegd naar aan leiding van eene boosaardige aantijging, boetten wg met 45 dooden en gewonden 1 De verbitterde kampongbewoners van Toenkoep stonden uu tegen ous op en riepen de hulp in der „Oelama's". Op den 21en Oct. 1893 waren wij verplicht het zwaard te trekken om de benting Kroeng- Kali te ontzetten, daar de weg, welke die versterking metde linie verbond, door kampoeng Toenkoep voerde, die door den vijand was bezet. Te laat doorzag het bestuur de bedoe lingen van Toekoe Nja Banda; te laat ontdekte het den misslag. Wel werd om de rust te herstellen T. Toenkoep uit zijne ballingschap teruggeroepen en in zijne waardigheid hersteld. Maar de verne dering had hij niet vergeten, doch hij wist zijn hevigen wrok te verbergen tot den afval, de desertie, van den beruchten Pang lima Prang Toekoe Oemar. Hg was één der eersten, die zich hg den verrader aansloot. Door zijne onderwerping verliest de oorlogspartij een krachtigen steun, daar Toenkoep een sterk bevolkte streek is. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ritthera door dhr. E. Klaassen cand. te Oosterbeek. Beroepen te Zoutkamp B. Scholtens cand. te Groningente Enter J. C. E. v. Herwerden cand. te Leiden te Wedde R. E. Adriani Engels cand. te Midwolda te Anna Paulowna H. Dubbeld cand. te Schiedam te Makkum O. Hokwerda cand. te Oosthem te Midwoud H. Klomp cand. te Groningente Dubbel dam dr. G. Posthumus Megjes te Halle te Poederooijen, c. a. H. C. Briët cand. to Leiden te Britsum ds. C. F. Bruins te Nuis te Cocksdorp (Texel) ds. S. Dijkstra te Hilversum. Aangenomen naar Garsthuizen (toez.) door B. Bruins cand. te Oosternieland. Bedankt voor Oudenhoorn door C. v. d. Voort v. Zijp cand. te Hilversum voor Eist bij Amerongen door H. C. Briët cand. te Leiden voor Musselkanaal (Houten) door J. C. E. v. Herwerden cand. te Leiden; voor Voorburg door dr. W. J. M. Engelberts te Bergschenhoekvoor Oudeschans door R. Adriani Engels cand. te Midwoldavoor Terkaple door dr. G. Tjalma te Veen voor Ingen door E. Klaassen cand. te Oosterbeek. Groede. Tot ouderlingen derN.H.K. zijn alhier gekozen P. Meijer J.Gz. in de plaats van Abr. Leenhouts die wegens ver trek naar Schoondgke niet meer in aan merking kwam en J. Yerhage. Tot diaken P. Versprille Az. en Abr. Salomo. Geref. Kerken. Aangenomen naar Wilnis door J. van Lonkhuijzen cand. te Heteren. Bedankt van Weesp B. door J.v. Lonk huijzen cand. te Heteren voor Buik sloot door ds. W. F. S. v. Lingen te Lollum; voor Wyckel voor ds. G. P. Oberman te Ylst. Te VJaardingen herdaeht de gerefor meerde kerk deze week haar 50 jarig be staan. Ds. Sieders herdacht dit feit in 't kerkgebouw met een rede naar 2 Tim. 219. Den 10 Dec. 1848 vergaderden de eerste leden der gemeente in een huis ouder leiding van den voorganger Minnen. De eerste leeraar was ds. J. Middel, daarna achtereenvolgens ds. Steketee, ds. Wage- maker eu ds. Kleinendorst. De tegenwoor dige leeraar is ds. 8ieders. Inmiddels is 't tegenwoordige kerkgebouw te klein geworden. Doopsgez. Gemeenten. Aangenomen naar Wolvega door F. H. v. d. Meulen, prop. te Leewarden. Aan de theologisehe school te Kampen slaagde gisteren voor het candidaatseiamen de heer J. D. Heesink. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens huisvredebreuk I. K.. 35 j., slager, Aar denburg, tot f3 b. s. 3 d. h. mishandeling P. C., 23 j., bakker, Kou dekerks, thans gedetineerd te Goes, en C. K., 21 j., arbeider, Wissenkerke, beiden tot 14 d. gev. straf en M. J. B., 48 j., hvr. van J. d. S., arbeidster, Sluis, tot f5 b. s. 5 d. h.J. C. M., 18 j., metselaar Breskens, tot f 3 b. s. 3 d. h. en M. Th. B., 33 j., hvr. van P. v. H., Goes, tot f 1 b. s. 1 d. h. overtreding der jachtwet en wederspan- niqheid: P. F. Gz., 23 j., timmerman, 's Heerenhoek, tot 2 maal flO b. s. 2 maal 8 d. h. eu 1 m. gev. straf overtreding reglement op de visscherij politie op de Schelde en Zeeuwsche stroomen en beleediging van een umbtenaarJ. A. v. d. V., 15 j., arbeidster, Ierseke, tot fl b. s. 1 d. h. en f 3 b. s. 3 d. h., en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht: A.Z., 61 j., landbouwersknecht Schoondijke, tot 14 d. gev. straf. Vrijgesproken P J. d. S., 18 jwerk- mrn, Sluis, en J. L. v. d. D., 23 j., kleer maker, Middelburg) beiden beklaagd van mishandeling. Ter openbare terechtzitting van bovenge noemde rechtbank van Vrijdag 23 Decem ber a. zal behandeld worden de zaak tegen H. H., oud 37 jaar, gepens. O.-I. militair te Terneuzen, ter zakedat hg den 16en November 1898 te Terneuzen door den wachtmeester-commandant der brigade koninklijke marécheussée aldaar opzettelijk op schrift doeu brengen een valsche aanklacht tegen Petrus Johannes Heije, gemeente- en onbezoldigd rijksveld wachter te BoBchkapelle-, door, terwijl hij wist dat hetgeen hij in die aanklacht aan genoemden veldwachter te laste legde onwaar was, in die aanklacht te vermelden dat meergenoemde veldwachter als getuige onder eede valschelijk cn in strijd met de waarheid, zoowel ter terechtzitting der arrondisaements-rechtbank te Middelburg op 1 November 1898, in de zaak lastens hem, beklaagde, ter zake van beleediging van meergenoemden veldwachter, als ter terechtzitting van het kantongerecht te Hulst op 25 Augustus 1898, in de zaak lastens J. de Rgck, terzake van overtreding der jaehtwet, heeft verklaard dat hij, veld wachter op 7 December 1897 gezien heeft, dat J. de Rgck in den polder Willem III, gemeente Boschkapelle, in den jacht van Leon Braakman jagende was. In deze zoak zijn vanwege het openbaar ministerie 3 getuigen gedagvaard. Door J. de K. te Baarland is cassa tie aangeteekend tegen het vonnis den 13 December 1898 door het Kontonge- recht te Goes tegen hem gewezen en waarbij hij wegens het loopen over eens anders beplanten grond en weiland werd veroordeeld tot f 1 b. s. 1 d. h. Tweede Kamer. De heer Troelstra heeft zijn leedwezen betuigd over zijn opmerking aan het adres van den heer v. Kerkwijk. Hoe hooger mee staat, hce moeilijker men tot openbare schuldbekentenis komt; dit ondervindt ook een Christen zoo telkens. Daarom een woord van lof aan mr. Troelstra voor deze daad. De heer Lohman heeft succes gehad met eenige door hem voorgestelde amendementen tot schrapping of vermindering van uitga ven op den post Kunsten en Wetenschappen. Zoo verviel een post voor torenbouw te Arnhem (amendement Zglma), een post van onvoorzien f 1500 (voorstel Lohman)een post van f 10000 voor aankoop van kunst werken (amendement Lohman)terwgl met 2 stemmen meerderheid verworpen werd een ander amendement Lohman ter afwer king van het rijksmuseum. De oud-minister trok hierbij weer als vorig jaar te velde tegen de hierarehie van den „minister voor kunsten en we tenschappen" (Victor de Stüers) aan wiens leiband de minister schijnt te loopen. Dit laatste ontkende de minister, gelijk ook een vorig maal de minister Van Hou ten, wat echter nu niet belette, dat de oud-minister Tak den oud-minister Lohman steunde; er schijnt derhalve wel iets van aan te wezen. Slechts met deze kleine besnoeiing ging de begrooting voor binnenlandsche zaken er door met 84 tepen 3 stemmen de mari ne is thans aan de beurt. Minister Roëll heeft gelden aangevraagd voor een tweede pantsersohip. De heeren de Ras, v. Kol, v. Gijn en Goekoop hadben bezwaren tegen deze nitgaaf, ook na de ervaring in den Spaansch- Amerikaanschen oorlog opgedaan. Coiijnsplaat. Door de landbouwver- eeniging „Unitas" alhier is aanbesteed lo. de levering van 223000 kg. super- phosphaat a 14 pCt. in water oplosbaar phosphorzuur. Hiervan werd aannemer dhr. A. Kole te Coiijnsplaat voor f2,665 per 100 kg. 2e 14000 kg. maïs. Hiervoor waren ingekomen vier biljetten, nl. van Ph. de Back te Coiijnsplaat voor f5,87, A. Kole, id. f 5,70, S. Boogerd te Middelburg f 5,69, J. C. de Mul te Coiijnsplaat f 5,581, alles per 100 kg. Gegund aan den laagsten in schrijver dhr. J. de Mul. De vereeniging die nu een jaar bestaat en opgericht werd met 27 leden, heeft thans een ledental van 48. Gedurende het eenjarig tijdperk van haar bestaan, merd door de vereeniging aangekocht voor f 8700 aan kunstmest stoffen, voor f 2800 aan krachtvoederarti- kelon, en voor f 500 aan zaaizaden en zaaigranen, te zameu dus tot een bedrag van f120C0. In het Ziekenhuis te Haarlem is op 53-jarigen leeftijd overleden de heer M. C. Bronsveld, vroeger uitgever (o. a. van het vroegere Wageningsch Weekbladpre sident-kerkvoogd der ned. hervormde kerk, raadslid en wethouder te VVageningen. De bekende predikant en publicist dr. A. W. Bronsveld is zgn broeder, de heer ds. Buitendijk zijn schoonvader. Dinsdag is te New-Vork een gashou der gesprongen die ongeveer 8,000,000 gallons gas bevatte. Een werkman werd gedood en 19 merden gewoud. In de stad oudervond man veel ongerief van dit ongeluk. Pe nieuwsbladen, die Linotype machines gebruiken, ondervonden veel last bij het ter perse gaan. Gisteren (sterfdag van Marnix) hield het Willemsfonds te Antwerpen in de Feestzaal in de Blindenstraat één buiten gewone bijeenkomst. Aan boord van een Amerikaansch koopvaardijschip, dat van de Sandwich eilanden kwam, heeft men een griezelige vondst gedaan die nl. van twee doode me- laatschen. De ongelukkige zieken waren van het melaatschen-eiland Molohai ont vlucht en hadden zich aan boord van het schip verborgen, om onopgemerkt de reis mede te maken. Het geval heeft groote ontsteltenis gewekt, Graaf Matewitch, oud-adjudant van Hertog Filips van Coburgh, eerste luite nant der Oostenrgksche huzaren, die gede serteerd was om Prinses Louise van Cobnrg dochter van den Koning van België te volgen is tot zes jaar vestingstraf veroordeeld. Vier Belgen moeten te Mongalla door de kannibalen van den Boven-Oubanghi zgn gevangen genomen, geslacht en opge geten. Kapitein Lothair heeft bevel ont vangen den stam, die zich aan deze misdaad heeft schuldig gemaakt, met 300 man troepen te gaan tuchtigen. Te Lodelinsart kwam een jongen van 9 jaren, die door zijn ouders aan zijn lot werd overgelaten, in een herberg en vroeg een glaasje jenever. Men gaf het hem en twee personen die daar waren, tracteerden hem nog erbij. Hij stierf aan de gevolgen. Lucheni, die in de eerste dagen van zgn gevangenschap indecel urenachtereen schreide, geeft thans, naar de „Secoio" mededeelt, teekenen van krankzinnigheid. In Henegouwen is een champagne- fabriek. Het edele druivennat wordt er bereid uit... peren. Maar 'tmoet gezegd worden, alleen uit de smakelijkste. Slechts drie (soorten komen in aanmerkingde Calabasse a la Reine, de Bevrré Durondeau en de Bonne Louise d'Avranches. De Oranjezon. Een waar verhaal ter herinnering aan ons Inhuldigingsfeest, door Jo hanna. D. van Syn &Zoon. Rotterdam. Een boek met 126 bladzijden en een portret der koningin, in een net gewaad, prettig geschreven en om zijn inhoud zeer waard ter verspreiding. De schrijfster weet den volkstoon te treffen, de bezwa ren togen den geest der eeuw te vertol ken, den vinger op de wonde te leggen, de kwaal der valsche neutraliteit in haar gevolgen te doen kennen en een doorloo- pende aanbeveling der vrije Christelijke school in haar verhaal in te vlechten, voor welken arbeid zij den dank ver dient van allen dis in de vreeze Gods den hechtsten band zien van Nederland en Oranje. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden verzouden door het Postkantoor te Middelburg gedurende de 2e helft der maand November 1898. A. Kramer Charlois, B. Groenewegen 's GravenhageMej. E. de Brugne Vlaar- dingen, Roode Vlissingen. Yan Oostkapelle: A. J. Jasperse Koudekerke. Briefkaarten Mej. J. M. Klinsen Amsterdam. Op Dinsdag 20 December a. s. des avonds te 8 uur voordracht met proeven en licht beelden door dr. A. J. C. Snijders uit Zutfen over „de vervalBching van voedings middelen". Leden der Vereeniging, inge schrevenen (boven 18 jaar) voor leeszaal, lessen, cursussen enz. kunnen op de gewone wijze, tegen betaling van 2Vs cent, bg den concierge toegangskaarten verkrijgen. Van 15 tot 16 December. MIDDELBURG. Beval en M. A. de Meester geb. van Driel d. A. Tjaarda geb. Cor- nelisse z. P. J. T. van Holthugsen geb. de Klerk z. A. C. Broekman geb.Schouten d. A. C. van de Kop geb. Jaquet z. OverledenH. H. Klasen vrouw van P. Despinois 68 j. C. S. Goethals wede van C. J. Cl»a8sen 75 j- GOES. Geboren16, Fran^oise d. v. Pieter Johannes Hengstmangers en Johanna Geer- truida Wirtz. Levenloos aangegeven: 15, een zoon van Jozias Johannes van Aartsen en Anna Catharina Ramondt. Oveileden: 16, Johanna Catharina de Brandt 42 j. eerst wede van Franciscus Hootsmans sn thans gehuwd met Mattheus Fokke. Dinsdag 20 Dec Goes, 12 uur by wed. M. Rijk door deurw. Hollmann muilezels. Middelburg, 10 uur door not. Tak voor het gemeentebestuur geslagen kaphout, enz. aan de bolwerken, singels en Molen water en brandhout aan de stadsschuur. Woensdag 21 Dec. 's Heerenhoek, 11 uur bij Clary s door deurw. Hollmann houtwaren, nieuwe linnen kasten, varkens enz. Krulninge, 11 uur bij Bierens door not. Prins meubelen. Middelburg, Scisweg by Koene door not. Tak voor den polder Walcheren kaphout aan de straatwegen Middelburg-Grijpsker- ke; Grijpskerke—Meliskerke; Grypskerke Oostkapelle en te Oostkapelle. Dordrecht, half 10 bij v. d. Horst ver pachting in 42 perceelen van staatsvissche- rijen door den ontvanger der registratie te Zevenbergen. Donderdag 22 Dec. Middelburg, half 1 in de Volharding door deurw. Kouion hout. Ierseke, door deurw. Hollmann bij M. Nolet 10 uur houtwaren, meubelen, kelder- wind, kruiwagens, waakhond, melkgeit, kippen, bascule enz. Schore, 2 uur bij Op 't Hof door not. Prins verpachten voor 't Burgerlijk armbe stuur 33 H. 59 A. 76 cA. bouw-en weiland. En voor de Herv. kerk 8 H. 15 A. 80 cA- bouwl. Vrijdag 23 Dec. Kapelle, 7 uur bij Hanson door not. Liebert éjarig hakhout. Voor dhr. mr. v. d. Bilt een canada in Almekinders en voor dhr. J. Rottier 9 canada's in Moolhoek. Domburg, 10 uur op Duinvliet door not Tak stammen, boomen, hout. En in Overbosch 7 H. kaphout. Ierseke, 1 uur bg Wisse door not Mulock Houwer huis, schuur en erf Damatr. 10 A. 45 cA. van \jred. J. de Dreu. Zaterdag 24 Dec. Wemeldinge, bij Korstanje door not. L. Liebert voor erven M. Marinusse 2795 cA. bouwland bjj Bonztjbrug. Woensdag 28 Dec. Vllssingeu, in de Oude Vriendschap door not. de Maret Tak 8 uur lo. een huis St. Jacobstraat, 171 A. 2o. de steenen wind- korenmolen aan de Kaaskade 95 cA. met orf Te zien voor en op den verkoopdag. Dec. of Jan. Goes door not. mr. Liebert verpachten Kavels 64, 65 en 66 in den Wilhelmina- polder ruim 20 Heet. Jan. Blezelluge, door not. L. Liebert inde gemeenteherberg de Pauw deze horberg. ZIERIKZEE, 15 Dec. 1898. BOTER. Hoogste koers f —.60 a f— Laagste koers f .50 a f KIPEIEREN Hoogste koers fl.62Vs- Laagste koers fl.— EENDEIEREN.Hoogste koers f Laagste koers f - de 25 stuks. MIDDELBURG, 15 Dec. 1898. De aanvoer uit Walcheren was heden weder niet groot en bestond hoofdzakelijk uit Tarwe en Zomergerst. Van andere ar tikelen was weinig ter markt. Jarige Tarwe zonder handel. Nieuwe dito werd in puike soort f 6,50 betaald, mindere naar rato. Nieuwe Rogge werd tot f5.10 aangeboden. Wintergerst in puike soort f5.50 betaald. Zomergerst in puike kwaliteit niet beneden de 15 te bekomen. Nieuwe Walch. Witteboonen weder 25 ct. lager en tot f 11 gekocht- Dito Bruine boo- nen, met kleinen aanvoer zijn zoowel in ronde als lange soort f 11.50 betaald. Walch. Paarden boonen van f 6.60 tot f 6.75 gekocht. Kleine Groene Erwten met weinig aanvoer tot f9 verhandeld. Kroon Erwten naar deugd f7.25 a f 7.50. Koolzaad zonder handel f8.50 a f8.60 nominaal. Kar weizaad werd tot f 11.25 geveild. Boter 11.— a fl.10 per kilo. Eieren f6,50 a f—per 10Q stuks. Middelburg. Heden Vrijdag werd aan het gebouw van het Provinciaal bestuur aanbesteedle. het maken van oen uouten kuip tot het droogzetten van taatsen van de groote schutsluizen van het kanaal door Zuid Beveland mot bybehoorende werken Raming f3100. Inschrijvers P. Dronkere, Kapelle f 3199 W. Dekker, Veere f 3050. D. bjjl, Vlissingen f2995. A. Foudraine Az., Goes f2965. P. J Visser, Hansweert f2896. J. B. Koeh idem f2870. J. Burggraaf, Wemeldinge f 2840. A. A. de Wilde, Gees f2793, J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge f 2770 en J. H. v. d. Ven, Middelburg f 2763. 2e. het maken van een remmingswerk ter weerszijden van het westelijk landhoofdvau de Schorebrug en het vernieuwen van een dukdalf in de binnenhaven te Wemeldinge. Raming f2600. InschryvorsJ. Lindenberg Cz., Wemel. dinge f2640. W. Dekker, Veere f2635. .P Dronkers, Kapelle f2629. A. Goedemondt' Hansweert f2580. P. J. Visser Pz., idem' f2577. A. A. de Wilde Cz., Goes 12575. J. B. Koch, Hansweert f2549. D. Bjl, Vlis- singen f 2543. J. H. v. d. Ven, Middelburg f2540. M. Visser, Papendrecht f2185 en J. B. de Wolff, Dordrecht f 2402. 3e. Het verrichten van herstellingen aan twee houten deuren van de kleine schut sluizen met Dijbehoorende werken van het kanaal door Zuid Beveland. Raming f 2440. InschrijversP. Dronkers, Kapelle f2479. W. Dekker, Veere f2415. J. Lindenbergh Cz- Wemeldinge f2380. J. B. Koch, Hansweert 2380, P. J. Visser Pz. idem f2347. D. Bijl, Vlissingen f2315. J, H. v, d. Ven, Middelburg f2238. A. A. de Wilde Cz., Goes f2235 en A. Goedemondt, Hansweert f2230. 4o Het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rjjks hoogero udrgerschool te Middelburg gedurende 1899 en 1900. Ramingf2900. Inschrijvers: A. Barentsen f3096. C. A. Goehals f3087. P. Krijger Zoon f2905*. W. v. Ufje Zonen f 2880. W. A. v. d," Harst f 2785. J. A. Vertrogt f 2782. J. Baljeu f 2765. H. P. v, d. Ree Zooh f2698 en J. de Back f2657 alien te Mid. delburg Zaterdag 17 Dec. Goes, ten raadhuize 10 uur voor de gemeente le. timmerw erk en de levering van touwwerk; 2e. metsel-, stukadoors-en steenhouwwerk 3e. leidekkerslood-, zink en pompmakerswerk 4e. smids kachel- en slotenmakerswerk 5e. schilders-, behangers- en glazenmakerswerk; 6e. stefïeerderswerk 7e. levering van borstel- en mandenwerk Alles volgens tarief, over 1899. Maandag 19 Dec. Goes, voor 't Gasthuis levering rund-, kalfs- en versch inlandsch varkensvleesch, spek, tarwebrood over het eerste kwartaal 1899 en voor het eerste halfjaar gort, rijst, koffie, suiker, stroop, zout, zeep, az{jn. Bil jetten met opschrift „Besteding Gasthuis" voor 12 uur bij dhr. v. d. Bilt Ja Motthe. En voor het Armbestuur kalfs-, rund-, versch iulandsch varkensvleesch, spek, ge woon tarwebrood over het eers e kwartaal 1899 en gort, rijst, zoutevisch, zout en zeep over het geheele jaar. Biljetten voor 4 uur met opschrift „Besteding Burgerlijk Arm bestuur" bjj dhr. J. M. Kakebeeke. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Met Mei aanstaande benoodigd bij P. DIELEMAN Sr. Landb. Kamperland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5