RECHTSZAKEN. Rilland. Donderdag werd de laatste ver gadering van de commissie van het Kro ningsfeest gehouden. Zij werd bijgewoond door 13 van de 17 leden. Het batig saldo zijnde rHim 30 galden werd bestemd voor een blijvende instelling namelijk te trachten •en volksbibliotheek in 't leven te roepen waardoor de ingezetenen door betaling van •en of meer centen boekwerken kannen bekomen en zich zoodoende door lezen meer te ontwikkelen. Uit de leden werd een bestanr bestaande uit drie personen geko zen om de bibliotheek op beenen te bren-' gen. Gekozen werden bij eerste stemming de heeren H. Bakker en W. Griep elk met acht van de 13 stemmen, terwijl her- itemming moest plaats hebben tnsschen de heeren W. Kosten die 6 en de heeren Ch. Harison en N. N. v. d. Linde die elk 3 stemmee bekwamen. De uitslag der her stemming is dat gekozen werd de heer Kosten met 7 stemmen. Het bestuur bestaat dus uit de heeren H. Bakker, hoofd der school te Rilland, W. Kosten, il. te Bath eu W. Griep te Rilland tevens bibliothe caris. hliiKMËüWi SCHOOLNiETJm Briefwisseling. Afloop Verkoopiugeii, enz. De schryver derHaagsche Sprokke lingen in 't „U. D." zegt dat de moeilijke rechtsvraag der toerekenbaarheid of krank zinnigheid van kapitein Vemer, bij de thans aanhangige Haagsche strafzaak, ook daarom zoo worut uitgeplozen, omdat er de vraag aan verbonden is, of en wie er van de dooden kunnen erven Mevrouw Meijer nl. liet aan mevrouw Vemer, die haar overleefde, zekere som na, welk legaat echter ten nadeele van mevrouw Vo mer's erfgenamen vervalt, als de rechter uitmaakt, dat Mevrouw Vemer met oordeel des endersoheids vermoord is. Uit het deskundig onderzoek inzake den brand op de Heerengracht te Am- Sterdam, die aan 3 mensehen het leren kostte, is gebleken, dat als oorzaak van den brand moet worden beschouwd de eigenaardige wyze, waarop het verbrande perceel grensde aan het huis van den banketbakker Coerten. In den scheidings muur is namely k een opening bevonden, waarin ten deele de oven was uitgebouwd. De ruimte daaromheen, aan den kant van het huis van deu kapper Selle, was af gedekt met ijzeren platen, maar men heeft bjj het bouwen van laatstbedoeld huis de •nveorzichtigheid gehad de balken zonder vloer te doen rusten op dis platen. Ten gevolge van d» langdurige hitte zijn de uiteinden van die balken langzamerhand als het ware verkoeld en was er ten slotte maar weinig aoodig om ze te doen •ntbrandea. Houdt men in het oog, dat juist in den nacht voor St. Nicolaa» de oven flink gesteekt zal zyn, en dat door de een of andere reden een vonk ef vlam metje met het verkoelde hout in aanraking gekomen is, dan is naar alle waarschijn lijkheid hieraan de oorzaak van den brand toe te schrijven. Een bevestiging biervoor is het feit, dat in den vloer vsn den winkel een gat gebrand is hetgeen niet verklaard kan worden als men aanneemt, dat de brand op een der bovenvertrekken ontstaan is. De ongelukkige omstandigheid, dat dit gat juist voor de trap ontstond, heeft ge maakt dat de vlammen, langs die trap onmiddellijk de bovenverdiepingen aan tastten. Nader is nog gebleken dat op den [zol der van het verbrande huis een vrij goede nooduitgang was. 't Is echter aan den on gelukkig toeval te wijten geweest, dat de slachtoffers zich daarvan niet hebben kunnen bedienen. De zolder was van de derde verdieping (waar de lijken gevonden zijn) bereikbaar met een houten laddertje. Dit laddertje was van boven met schar nieren aan de luikopening bevestigd en aan het benedeneinde door middel van een toHW of katrol (uit gebrek aan ruimte) aan de zoldering opgehesohen. De ongelukbigen schijnen in donker de krant in den wand, waaraan het touw was vastgemaakt, niet te hebben kunnen vinden en zyn waarschijnlijk na eenig vergeefseh tasten door den zich steeds meer ontwikkelden rook bevangen. Onwelkom bezoek. De knecht van een landbouwer te Wons (Wonseradeel) was bezig een paard uit te spannen. Terwijl hy daarop een der schuif deuren zou openen, raakte deze het paard aan dat verschrikt achteruitliep. Toen nu ook de dissel het paard op de hielen sloeg, schrikte dit nog heviger en ging op hol. Voor de deur eener woonkamer kwam het te struikelen. Met den kop stiet het daarbij 4e| deur open; kwam weer op de been en sprong het kamertje binnen. Het kon zich echter in dit vertrek; met glad geverfden vloer niet staande houden, kwam te vallen en sloeg nu alles; tafel kastje en bsdsohutting kort en klein. Op het helsch lawaai komt de vrouw des huizes toeschieten. Hoe schrikte ze, toen ze daar het angstige dier woest om zich heen zag slaan. Op har» jammerkreten schoten eenige mannen toe, aan wie het spoedig gelukte het dier te verwijderen. Ook hier was er bij het ongeluk een geluk. Geen kinderen waren toch over den vloer, een kind lag in hetzelfde vertrek te bed en kwam er ongedeerd af. 'tHad treurig kunnen afloopen. Tel. Te Renessa is de 84 jarige V. voorover gevallen, in een moddersloot en verdronk m. Te Amsterdam is een jongmensch die des nachts van een partijtje in Maison Stroucken kwam, te water ge raakt en verdronken. Te 'sGravenhage brak 'gisteren jniddag te half 4 een hevigs brand uit in de 's Gravenhaagsche Brood- en Meel fabriek aan 't Groenewegje. De brandweer was spoedig ter plaatse en nu wierpen de slangen uit de waterleiding terstond water op de zolders, doch zonder merkbaren uitslag. Steeds dikker en dikker rookwolken snelden naar buiten, zoodat de brandweer mannen nu en dan onzichtbaar waren. Het vernielend element lietzich niet meerbreide- len. Uit alle openingen en kelders van bet kolossale gebouw spoten de vlammen uit. Ondanks nieuwen toevoer van stoomspuiten en waterstralen en ouderwetsrhe bandspui ten woedde de brand voort, weldra stortte «en gedeelte van het gebouw met donderend geraas ia en bleven slechts de muren over eind op een dier muren, die den voortgang der vlammen beletten, manoeuvreerde de brandweer en wierp van daar het water in de boven haarboofd knetterende vlammen. Twee brandweermannen kwamen daarbij om, terwijl volgens ons heden gezonden telegram, ook nog een ernstig gekwetst werd en een vermist wordt, dien men ver moedt ook in de vlammen te zijn omgekomen. Nog werd een brandweerman bij het kap pen van muren in 't achtergedeelte van 't gebouw tegen den grond geworpen en aan de beenen zwaar gewond. Met ge broken ribben werd hy naar het gasthuis vervoerd. De brand duurt op sommige punten nog voort. Alleen de bakkerij is behouden gebleven, doch stond zoo vol water dat de bakkerij heden nacht moest stilstaan. Het gebouw en een aanzienlijke voorraad granen zijn op beurspolis verzekerd. De toestand van den gekwetsten brandweerman was op 'toogenblik zeer zorgwekkend. In dezen tijd van 'tjaar nog meer dan anderB is het zeer aan Wbevelen, om de rennen en hokken der kippen te voor zien van een laag turfmolm. Deze grond- bedekking is warm en wegens zijn groot opslorpend vermogen ook droog, twee noodige dingen bij de kippenteelt. Boven dien levert ze tezamen met de uitwerpselen een goeden mest. Ooi het optreden van ongedierte tegen te gaan, bestrooit men den turfmolm met een flink verdunde op lossing van carbolzuur. Te Mirns (Gaasterland) stak dezer dagen een knaapje een pruimepit in een zijner neusgaten. Geneeskundige hulp baatte aanvankelijk niet, daar men niet juist de plaats kou vindeu, waar de pit zat. Met behulp van de Röntgen-stralen is dit ech ter later gelnkt, waarna de pit is ver wijderd. Het ergste is de gierigaard er aan toe: bij zijn leven wordt hy veracht, na zyn; dood uitgelachen. Professor Asser is te Leiden na een kortstondige ongesteldheid overleden. De wel eens meer vermelde Lon- densehe houdster van het „drank-record" zekere Jane Cakebread, die niet minder dan 300 malen wegens dronkenschap werd veroordeeld, is thans in het krankzinnigen gesticht van Claybury overleden. Zij was van uiterlijk volstrekt geen „dranktype" maar had een schrander gelaat. Zij werd voor de politie-rechtbanken waar zij zulk een goede bekende was, doorgaans zeer vriendelijk behandeld, en de zoo vaak oudergane vonnissen hadden zoozeer alle verschrikkingen voor haar verloren, dat het haar „een genoegen was voor een Lon- denschen politie-rechter te verschijnen". Alle welmeenende pogingen, om deze vrouw van haar ondeugd te genezen waren vruchteloos geweest. Zjj verviel telkens weder in het oude kwaad. De Maharajah van Bhnrtpore, een onafhankelijk staatje in Engelsch-Indië, bezit een getemden tijger, die eiken mor gen in zijn „equipage" uitrijdt. Deze equipage bestaat uit een open wagentje getrokken door twee stieren, die niet de minste vrees aan den dag leggen voor het zonderling personaadje, dat op zijn gemak en op onverschillige wijze zijn dageiijkschen toer door de stad doet. Naast het wagentje loopt een oud man, dezelfde, die in 1878 den tijger die van de grootste soort is, ving en die sedert met de verzorging belast is, terwijl verder eene kleine afdeeling soldaten den vorst der wildernis escorteert. De tijger is zoo aan zijn oppasser gehecht dat 'hy gewillig doet, wat deze van hem verlangt, en den man dadelijk volgt, wan neer hy weder zijn hok in moet. Als hij op den wagen zit draagt hij slechts een gewoon touw om den nek, waarmede hij aan zyn rijtuig is verbonden. Te Aaloff by Keulen waren zes ar beiders bedolven bij het graven naar pijp aarde. Alle zes werden dood te voorschijn gehaald. Bij de Chineesche rechtbanken zijn neg allerlei folteringen geoorloofd. Het zachtste middel om aangeklaagden tot be kentenis te brengen is het geeselen met roeden op den rug tusschen de schouders. Komt, de aangeklaagde dan nog niet tot bekentenis, dan worden zyn kakebeenen met een lederen instrument zoodanig ge pijnigd, dat de tanden los gaan en de wangen opzwellen, waardoor de ongeluk kige niet meer kauwen; kan. Zelfs in de civiele rechtspraak worden dergelyke folteringen ten uitvoer gebracht en daarbij zijn de rechters omkoopbaar, zoodat wie bet geld heeft ook het recht aan zijns zijde heeft. Kleine diefstallen worden met stokslagen gestraft. De draag bare schandpaal is een zwaar houten blok, dat om den hals wordt gesloten, en de veroordeelde moet zoo'n kraag, twee a drie weken onafgebroken om den hals dragen, zoodat hij zich niet te slapen kan leggen. Een ander strafmiddel zijn koperen buizen, die om liet naakte lichaam gelegd worden, waarna men water door de buizen giet. Voorts worden misdadigers aan één arm en één been aan een rekstok opgehangen of aan de handen en voeten die op den rug samengebonden zijn. Picquart zal hedenavond voorloopig in viijbeid worden gesteld. Aan mr. Demange is door den mi nister van Koloniën machtiging verleend, aan Dreyfus eenige documenten betreffende de revisie van zijn proces toe te zenden o. m. bet stenografisch verslag van de zitting van het Hof van Cassatie. Te Berlijn wordt een nieuw zieken huis gebouwd, dat men ia het jaar 1903 hoopt gereed te hebben, 't ls bestemd voor 1(550 zieken en zal het grootste van Uuitschland zijn. Het terrein beslaat 47.7 H. A.i (dat te Eppendorf bij Hamburg is 18 H. A. groot) en de gehouwen nemen een ruimte in van 27 |H. A op een grondstuk van 500 bij 000 M. Een clectrisoke spoorweg ten dienste van doctoren en personeel zal aan liet bezwaar dezer afstanden tegemoet komen. Enkele gebouwen van twee verdiepingen uitge zonderd, zal het ziekenhuis bestaan uit barakken met twee zalen, elk voor 20 bedden, gelijkvloers. De afstand tusschen twee barakkeu bedraagt 22 roeter, de ku bieke ruimte voor iederen patiënt 5 kubieke meter. Alle soorten van baden en douches ■zullen voorbanden zijn, evenals genees kundig mechanische toestellen. De inrich ting krijgt een afzonderlijke waterleiding, maar zal ook, ingeval van watergebrek, aan de gemeentelijke leiding kunnen wor den aangesloten. De kosten zijn op 13 ïuillioen mark begroot. Er wordt uit New-York gemeld, dat Calixto Garcia, het hoofd der Cubaanscbe opstandelingen, te Washington ernstig ziek ligt. Zeer groote koude heeft een verzwak king van deu geest ten gevplge. Ieder, die wel eens geruimen tijd in bijzonder koude temperatuur vertoefd beeft, weet dat het geheugen vooral zeer verzwakte. Bij den terugkeer der Prauschen uit Moskou bleek de invloed der koude zeer sterk. Toen de temperatuur onder 20 graden Celsius daalde, vergaten de soldaten de na men van de equipementsstukken en zelfs van de voedingsmiddelen, boewei zij bij gebrek daarvan bij honderden stierven. Yelen vergaten de namen van hun kame raden on zelfs die van zichzelven. Een aan tal verviel tot een soort krankzinnigheid die veel op kiudschheid geleek. Uit Barcelona wordt gemeld Met den trein van Madrid kwam hier Donna Maria Luisa Inigo aan, de heldin van Pnnta Brava. Ik hield haar vooreen oud vrouwtje van in de zeventig jaar, zoo el lendig en vervallen zag zij er uit, hoewel zij nog geen veertig jaar oud is. Donna Inigo woonde op haar suikerplantage te Mauri op Cuba, toen haar woning door een troep insurgenteu werd bestormd. De echt genoot van Donna Inigo ea haar twee zonen werden tijdens 't gevecht gedood. Daarna wilde men Donna Inigo dwingen: „Leve 't vrije Cuba!" te roepen, doch zij riep in plaats hiervan „Leve Spanje!" De chef der insurgenten vloekte daarop op Spanje. Donna Inigo vloog den man naar de keel en met haar duim en wijsvinger rukte zij hem een oog uit. De vrouw werd daarop vreeselijk mishandeld. Men sneed haarde oorlellen af, om haar brillanteu oorknoppen te stelen en hakte haar een paar vingers af om haar kostbare ringen machtig te kunnen werden. Met een sabel werd zij geskalpeerd en daarna met vijf kogels door schoten. Toen liet men baar voor dood liggen. De Spanj tarden, die haar vonden, hielden haar dan ook voor dood, doch het hart klopte nog flauw, zij werd naar het lazaretb gebracht en na elf maanden was zij in zooverre hersteld, dat zij weder spreken kon. Thans is zij nog altijd zwak en ziekelijk en hoopt een pensioen te kunnen verkrijgen, waarop zij als dochter van een Spaansch officier recht heeft. Kannibalisme op de Salomons eilanden. De Dnitsehe kapitein lioklson van den schoener „Sea Ghost", die voor eigen re kening handel drijft, vertrok onlangs van Queensland naar den Bismarck-aichipel om een lading kopra (gedroogd vruchtvleesch van deu klapperboom) in te nemen, hoewel hij herhaaldelijk voor do inboorlingen, die zich verstokte kannibalen toonen, gewaar schuwd was. Het was middernacht toen hij daar aankwam en zoo moest hij den vol genden morgen afwachten om een geschikte ankerplaats te kunnen vinden. Daar het mistig weer was. klom de kapitein zelf in het want, terwijl de oudste maat bij den boeg eu een ander by bet roer plaats nam. De overige schepelingen waren inboorlingen van den Bismarckarchipel. Plotseling kwa men eenige booten met eilandbewoners in 't gezicht, die alle langszij gingeii liggen, terwijl de gekleurde bemanning weldra op het dek verscheen. Aanvankelijk was het alsof de eilandbewoners handelen wilden doek nauwelijks hadden eenige matrozen ziek verwijderd om het verlangde uit het ruim te halen, of de anderen weiden door de wilden aangevallen en hadden een strijd op leven en dood. Door speerworpen ge troffen wist de kapitein, die nog steeds in het want zat, toch naar beneden te klimmen, een bijl te grij en en twee der aanvallers neder te vellen. Dich dit baatte ke.n niet veel. In minder dan geen tijd waren de blanken onJer de opvarenden allen gedood en de anderen gekneveld en in de kano's geworpen, waarin ze naar land werden gebracht. Hier begon een waar kannibalenfeest, waarbij de gevaugenen moesten toezien, dat hun blanke makkers aan een groot vuur werden geroosterd en daarna opgegeten. Gelukkig evenwel voor ben, schenen de wilden te bedenken, dat er in het schip nog wel het een en ander te vindeu zou zijn, wat van hun gading was, althans ze roeiden er heen, en kwamen met een vat jenever terug, waaraan ze zich zóó te goed delen; dat ze allen weldra stomdronken waren. Van die gelegenheid maakten de gevangenen gebruik om zich van hun boeien te ontdoen en in de kano's het ruime sop te kiezen. Na twee dagen te hebben rond gezworven, werden ze eindelijk opgepikt door een koopvaardijschip, dat hen naar Queensland bracht. De „Londonian" een Engelsch stoomschip is den 23 Nov. vergaan, na 3 dagen een speelbal van wind en golven te zijn geweest. Den tweeden dag kwam het stoomschip „Vedamore" in 't gezicht, welk om hulp gevraagd werd. De kapitein van de „Londonian" seinde dat hij het schip ver laten wilde, waarop van de „Vedamore" ondanks den hevigen wind, een boot werd uitgezonden,die drie uur vruchteloostraebttc de „Londonian" te bereiken. Ook de po gingen om een liju over het schip te schie ten, mislukten, zoodat ten laatste de duis ternis inviel en alle pogingen moesten ge staakt worden. Den volgenden morgen werden eenige reddingsboeien aan lijnen gebonden te water geworpen, welke men naar de „Londonian" liet drijven, met het gevolg, dat eindelijk een steviger lijn de „Londonian" met de „Vedamore" in ver binding bracht. Nn konden 22 half be vroren en uitgeputte mannen aan boord van het la.tste stoo nschip w orden gebracht. De achtergeblevenen slaagden er in ee.; boot uit te zetten en zoo bereikten er 23 de „Vedamore" nog 35 bleven aobier die men niet vermocht te reddenen den morgen na den derden nacht was de „Lon donian" verdwenen. Zjn de ongelukkigen verironken of ergens elders opgenomen? Men weet bet niet; ook de kapitein is onder hen. Een geval, waatin Dickens door de werkelijkheid wordt bevestigd, is onlangs in Engeland voorgekomen. Een gewezen hoofd van bet werkbuis te Ely is nu zelf als landlooper opgenomen in het gesticht, dat bij vroeger bestuurde. Zoo iets kwam tot dusverre nog niet voor by bet Armbe stuur. Maar Dickens heeft bet voorzien in zijn Oliver Twist en Mr. Bumble zulk een lot beschoren. Eenigen tijd geleden ontving iërnand te Ciotat (Frankrijk) van een jager te Vaohères in de Beneden-Alpen een jacht hond, die hem per spoortoegezonden werd. Om het dier aan zijn nieuw verblijf te ge wennen, hield men hem eerst een dag of acht aan de ketting, doch nauwelijks had men hem de vrijheid gegeven, of hij was verdwenen. Twee dagen daarna ontving de eigenaar een brief van den jager, dat de bond bij zijn vreegeren meester was terug gekeerd. Het dier bad waarschijnlijk langs den spoorweg, dat is langs een 17U K. M. langen weg, zijn oude verblijf weer terug gevonden, en wel in twee dagen. Het is evenwel best mogelyk, dat hij langs de hinnenwegen gegaan is, en in dat geval heeft hij meerdan 200K.M. moeten afleggen. De grootste speculant der New-York- scbe beurs is James 11. Keene, een man, die reeds verscheiden malen van straatarm schatrijk werd en omgekeerd. Het is ge beurd, d .t Keene eenige dagen lang 15 millioen dollars bezat en een paar dagen later geen cent meer zijn eigendom kon noemen. De grootste speculatie, die hij gedaan beeft, was in tabak, waardoor hy een vermogen verwierf van 1,250,000 dol lars in ééne week. Acht dagen te voren was hij nog zoo arm als Job en twee maan den later bezat hij 12 millioen dollars. Keene begon in 1878 met eene speeulatie in bewerken, waarloor hij zes millioen dollars bijeenbracht. Naar New-York ge komen, associeerde hij zich met den be- hendigen Jay Gould, waarna bij binnen een paar maanien 15 millioen dollars be zat. Dit vermogen beeft hij sedert dien tijd nooit meer bijeen kunnen brengen en vooral met graanspeeulatie heeft bij reus achtige sommen verloren. De vrede tusschen Spanje en Amerika is Zaterdag te Parijs geteekend. Ned. Herv. Kerk. Beroeper, te Waterlandkerkje (toez.) H. Brink cand. te Rainerwold. Aangenomen naar Breskens door R. Meen- wenberg cand. te Doorn. Drietal te Breda ds, G. F. Haspels te Kralingen, ds. VV. Lamers te Goes en ds. S. Verboet te Noordwijk binnen. Beroepen te Edatn dr. J. C. Pool te HaaBtrecbt; te Bolswaid dr. T. v. d. Ley te Rouwerd te Nieuw Dordrecht ds.' A. Hofstee te Vlacbtwedde te Assendelft L. H. Knappert cand. te Am- sterlam; te Oud- en Nieuw Gastel ds. Ph. P'eter te Wageningen te Beets ds. G. J. v. Hernert te Hindelopen te Haaksbergen ds. C. H, Ris Lambers te Venhuizen te Oosterwij'werd J. Thijs- sen cand. te Siddeburen te Ottoland ds. D. Niessen te Drunen te Myiis- beerenland ds. K. Verhagen te Zailea. Aangenomen naar Bloemendaal door J- A. v. Leeuwen te Harlingen naar Rijsoord door F. H. v. Leeuwen cand. te Utrechtnaar Grootelindt dooi A. Prins cand. te Utrecht naar Loon op Zand door ds. B. MoorreeB te Babvlo- niën broek. Bedankt voor Kootwijkerbroek door G. Th. v. Beusekom cand. te Utrecht voor Jaarsveld door ds. J. M. Ph. Schip pers te Biaauwkapelvoor O. en N. Gastel door ■- s. Ph. Peterte Wageningen voor Meedhuizeu door ds. Tb. U Masman te Zweeloo voor Garsthuizen door B. Bruins cand. te Utrecht voor Moer- kapelle door A. Prins cand. te Utrecht voor Wanneperveen door R. Meeuwen- wenberg cand. te Doorn voor Goede reede door M. G. Blaauw cand. te Schoon hoven voor Maassluis door dr. W. J. M. Engelberts te Bergsehenhoek voor Dirksland door ds. J. Vonk ve Oldebroek voor Spijk door ds. J. C. lvlomp te Lun- t»renvoor Den Ham door ds. K. A. de Groot te Houten voor Terheyde, Exmorra en Garijp doer O. Hokwerda cand. te Oosthemvoor Weert door R. Adriani Engels cand. te Midwolda voor Leeuwen door dhr. F. H. van Leeuwen, cand. te Utrecht; voor Ooste rend (Teasel) door d«. E. Steller te Kol derveen. De heer H. G. Caljouw van Vlis- singe slaagde voor handels-corresponden tie in het Duitsch bij ;het examen, van wege den Nationaleu tlond van Handels en Kantoorbedienden te Amsterdam ge houden. Israëlitische bijzondere scholen. Onder voorzitterschap van dr. S. Hirsch hield de veeeeniging tot bevordering der belangen van het Jodendom een der avon den van de vorige week haar algemeene jaarvergadering. Er was een zeer drukke opkomst en met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen. „De vergadering der Vereenigmg tot bevordering der belangen van het Jodendom spreekt als haar innige overtuiging uit, dat het bestaan van Israëlietische bijzon dere scholen, waar zoowel op godsdienstig als op maatschappelijk gebied voldoend onderwijs wordt verstrekt, in het waar achtig belang van het Jodendom dringend noodzakelijk is, en acht het den plicht van alle trouwe aanhangers der traditie voor zulke scholen krachtigen moreelen en financiëelen steun te verleenen". De vergadering werd o. a. bijgewoond door leden der centrale commissie tot de algemeene zaken van het Ned. Israël, kerkgenootschap, leden van den kerkeraad der Ned. Israel, gemeentedocenten aan het Ned. lsr. Seminarium bestnurders van Achawah, Bond van lsr. godsd. onderwij zers in Nederland, onderwijzers en T r- schillende personen van allerlei rang eu stand. Ned. Een duur varken. De rechtbank te Zierikzee veroordeelde een arbeider uit Stavenisse wegens diefstal van een varken tot 1 maand gevangenisstraf; de eisch was slechts 14 dagen. Natuurlijk is de knorrepot tevens voor den dief verloren. De zaak van den 22-jarigen de Vos te Moerbeke die den 20 November den veldwachter Verdarmen te Overslag dood stak, zal in België worden berecht, wijl de schermutseling op Belgisch grondgebied heeft plaats gehad. Wegens plaatsgebrek moet de Tweede Kamer overstaan tot Woensdag. Dinsdag 13 Dec. Middelburg, 1 uur Lombardstraat door not. Huvers meubelen enz. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 14 Dec. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann vendutie, meubelen, karpetten, posthandxar, gitaar, citer, 3 cen traal jachtgeweren. llolfertsdijk, door not. Pilaar voor dhr. Lenshoek 10 uur 655 canada's en '4 tronkboomen aan den dyk van den Wester- landpolder Nieuw- eu St, Joosland. door not Tak bfj A. Philips, olmen, essen en canada. En op hofstede Nieuwerkerk Canada, Donderdag 15 Dec. Kvadendamme, bij P. de Jonge 10 uur door not. Mulock Houwer houtwaren, kruiwagens, kookketels, geiten, 1 oopvarkens huisraad, regulateurklokken, bedden, deken s Middelburg 1 uur verpachten door not. Tak voor 7 jaar voor B. en W. in het Raadhuis grasetting. Vrijdag 16 Dec. Koudekerke, door not- Loeffby P. de Witte 10 uur 76 olmen en 30 appel- en pereboomen. Ovezande, 10 uur by Koens door deurw. Hollmann houtwaren, 1200 canada- musterd, nieuwe linnenkasten, trapnaaima- chine, 4 kalfkoeien, jeng vee, weischaap, varkens. Zaterdag 17 Dec. Zoutelande, 10 uur door not. de Vos bjj v. Vlaanderen nieuwe houtwaren. En om 1 uur to Westkapelle by Joosse. Daarna by S- 8chout huisraad, gereed schap en 150 koffie- en rijstbalen. Bij kens bericht, ons Vrijdag pas na'taf- drukken van ons blad geworden, is te Mid-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2