EERÜNIEJWS. nieHOöLiviEum OPENBARE VERKOOPINGEN Id. 9e en 10e 5 maal gepleegd P. V. te Ellewoulsdijk 5 maal 14 d. h. Vrygesproken werd J. v.'tW. te Borssele beklaagd van jagen zonder acte of ver gunning bij herhaling. Ned. Herr. Kerk. Beroepen te Borsele en te Biggekerke R. Meenwenberg cand. te Doorn. Beroepen te Polsbroek (toez.) ds. J. M. Ph. Schippers te Blaauwkapelte Mid- wond J. Buiskool cand. te Heveskes te Leksmond ds. J. Visser te Woudenberg; te Zalk en teGrootelindt A. Prins cand. te Utrechtte Oosterend (Texel) ds. J. Salin te Opperdoes te Huins ds. K. Onnekes te Godlinzete Austerlitz M. Baren- drecht oand. te Amsterdam. Bedankt voor Niehove (Gr.) en voor Eenigenburg door J. Buiskool cand. te Heveskesvoor Hoorn dour ds. J. W. de Kanter te Zoelen. Door het Prov. kerkbestuur van Zeeland zijn heden tot de evangeliebedie ning toegelaten de heeren J. 31. Lammer» en M. G. Blauw, beiden cand. aan de universiteit te Leiden. Geref. Kerken. Tweetal te Tzummarum W. W. Meijnen cand. te Hijlaard te Knijpe ds. G. Goris te Veenwouden en ds. S. Groeneveld te Marram. Beroepen te Zevenhuizen (Gron.) ds. P Diemer te Aalden. Benoemd tot onderwijzeres te Ritthem Mej. S. H. H. van Ham te Oostburg. Met haar stonden op de voordracht, de damesM. van Stapele te Tholen en E. Korsten te Zwijndrecht c. a. De in arbeiderskringen welbekende onderwijzer Den Hartog heeft een plaats gekregen bij het openbaar onderwijs in Ned. Indië. Hij is ter beschikking van den gouverneur-generaal gesteld en vertrekt waarschijnlijk tegen Pebruari. Het Salatigablaadje van 15 Nov. bevat onder meer een schrijven vm der. zende ling Dietzel te Biora, toen nog te Mer- garedja. Voorts de mededeeling dat 28 Juni te Semarang ten huize van ds. Israel de Bondsconferentie van Salatiga-zendelingen samenkwam en een voorstel aannam om nu het Nederl. Zendinggenootschap den arbeid op Semarang opgaf en aan het Sa- latiga-comité te Utrecht wenscht over te ioen, dien arbeid te Semarang, vóór ruim 50 jaren door zendeling Briickner begon nen, en daarna door zend. Hoezoo voort gezet over te nemen. Voorloopig nemen de zendelingen Heller en Kamp de leiding op zich. „Door deze overname" zoo schrijven zij „zijn wij thans in het bezit gekomen te Semarang van eene helpers woning, school en steenen kerkje, dat, hoewel donker en weinig vriendelijk er uitziende, toch voorzien is van een harmonium en goed meubilair. „Daar de gemeente zeer verwaarloos! is, is het zeer wenschelijk, dat wij er zoo spoedig mogelijk een zendeling plaat sen. Van de 400 afvalligen heeft reeds een groot aantal den wensch uitgesproken om onder de leiding van een zendeling, dien zij vertrouwen kunnen, weder te keeren. Er is ook eene geopende deur onder de Chineezen." Zendeling Keiling schrijft uit Magaritoe (Sangier] dat de Radja van Varoena, tot den hoogsten Sangireenschen adel behooren- de, blijkbaar door den Heere in 't harte gegrepen, met zijn vrouw het Christendom heeft omhelsd, en ijverig catechisatiën en godsdienstoefeningen bijwoont. (Deze ge huwde adellijke heiden zet menigen onge- huwden christen van meer burgerlijken naam in het moederland beschaamd zouden wij zeggen.) Ook hij vele hoofden heeft deze zende ling eene geopende deur gevonden. Nog wordt door ditzelfde blaadje gemeld dat Zendeling Van Engelen, die wegens zonnesteekuit Oost Afrika heeft moeten terugkeeren, in Neukirchen den cursus voor a. s. zendelingen verder heeft gevolgd en zich voor de Zending op Java gegeven. Hij vertrekt 8 December. In verband met 't bevengemelde uit Sumatra schijnt dit een verhooring der gebeden, waarmede de Salatiga-zending mag gelukwenscht. Goes. Vrijdagavond 18 Nov. half 9 gemeenteraadsvergadering, lo. Notulen. 2o. Ingekomen stukken. 3o. Voorstellen ter voorziening in vacaturen aan de H.B. School. 4o. Benoeming lid openh. gezondheidscom missie. 5o. Verzoek wed. C. Duvekot om ruiling van grond in erfpacht. 7o. Verzoek P. Schrijver om eenden in de Vest. 8o. Verzoek verzetting Paardemarkt. 9o. Re clames H. Omslag. lOo. Afschrijvingen schoolgelden. Te Rotterdam viel Maandag middag de machinist L. van de stoomboot Admiraal de Ruijteryan Goes over boord. Ofschoon hij spoedig uit het water gehaald en naar zijn kooi gebracht werd, overleed hij weldra. Met ingang van 1 Januari is de brievengaarder A. J. A. Dootjes, te Arne- mniden, eervol ontslagen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande ren O. D. aan de Tel. De smokkelhandel in vee, ofschoon op kleine schaal, wordt nog steeds in deze streken gedreven en zal wel niet eindigen voor de Belgische minister van Landbouw den invoer van fokvee op gunstiger voor waarden dan thans toestaat. Verleden week had te Selzaete eene openbare verkooping plaats »ai 7 gesmok kelde Hollandsche koeien, welke door de ambtenaren aldaar waren aangehouden. Dezo 7 koeien brachten te zamen de som op van 3075 francs, een aardig douceurtje voor de Belgische schatkist, uiaar ook een buitenkansje voor de betrokken ambtenaren, aan wie een vierde der opgebrachte gelden als premie wordt uitgereikt. H. M. de Koningin heeft een bedrag van duizend gulden doen toekomen aan mr. S. H. Bergsma, oud-minister van Koloniën, voorzitter van het comité voor het inzamelen van gelden ten behoeve van de noodlijdende inwoners op de Bovenwindscha eilanden Saba, St. Martin en St. Eustatius die medio September jl. door een orkaan zwaar ge teisterd zijn. Het vijf centimeter lange stuk van een passer, dat door een leerling der Hoogere Burgerschool te Veendam bij ongeluk was- ingeslikt, is na drie dagen langs natuurlijken weg uit het lichaam verwijderd. G. Haitsma, bij wien indertijd de inbra k te Britsum (Pr.) heeft plaats ge had, maar die thans te Stiens woont, heeft dezer dagen onverwachts een bezoek ontvangen van het Tweede- Kamerlid Staalman, die met hem een onderhoud had over die inbraak en daarna een be zoek bracht aan Sieds Jansina, die met zijn vaartuig te Stiens lag. Deze is de persoon die in den nacht van de inbraak bij Haitsma aan huis sliep en door een kogel gewond werd. Ook met Jansma heeft de heer Staalman geruimen tijd over de inbraak gesproken. Te zwaar gestraft. De Hooge Raad heeft voor een nieuwe behandeling naar het Hof te Arnhem ver wezen de zaak van een 14 jarigen kantoor bediende ie Zeist, die wegens diefstal van een dubbeltje en vier centen, op het kantoor der gasfabriek aldaar, door de rechtbank te Utrecht en het Hof te Amsterdam tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld werd. Omtrent den moord te Staphorst schrijft men het volgende: De kooiker J. Kuijers had al meermalen ontdekt dat het om en bij zijn kooi niet naar behooren toeginghij meende, dat er wel eens stroopers kwamen. Gisteren morgen ging zijn zoon Jan reeds om half zes van huis om eens te zien of er ook ongewenscht bezoek kwam. Daar Jan veel langer wegbleef, dan men verwachtte, gin gen ze hem zoeken en vonden hem bij een hek dood liggen. Een bloedspoor wees den weg aan, dien hij nog geloopen had, op een wagen werd hij naar huis gebracht. De inmiddels ontboden geneesheer con stateerde, dat hij een schot in de dij had gekregen en ten gevolge van bloedverlies overleden wa«. Des middags kwam de jager H. op de gemeentesecretarie een klacht indienen tegen Jan Kuijers daar deze hem, volgens zijn zeggen, geslagen had. Het ongeval moet reeds om 8 uur in den morgen plaats gehad hebben. Toen nu Jm Kuijers leven loos uit het land in huis gebracht werd, rezen er zware vermoedens legen H., waarop deze in verhoor werd genomen, en in verzekerde bewaring gehou Ion, volgens H. moet hij, bij bet op den 1 up gaan voor Jan Kuijers, gevaliou zyn, tengevolge waarvan het geweer afging. Wat er van waar is, zal wel moeilijk uit te maken zijn. De overledene was een algemeen bemind jongmensch vati 23 jaar. Groot was dan ook de deelneming in dit smar telijk verlies en algemeen was de haat tegen H. Toen deze door den rijksveld wachter naar 't station gebracht zon wor den om te Zwolle ter beschikking van den officier van justitie gesteld te worden, gaf het volk daarvan blijk. Bij H. was weinig spijt over het gebeurde te merken. Van een hond die meer van zichzelf dan van zijn „vrouw" van een man die meer van zijn hond dan van zijn vrouw; van een vrouw die meer van zichzelf dan van haar kind en haar man hield Utrecht sprong 31aandag raiddag een 20 jarige vrouw in den Singel terwijl zij haar kind op den arm hield gelukkig werd zij spoedig ge- rel bij onderzoek bleek dat haar man haar ernstig bal mishandeld omdat de hond was weggeloopen. Het kind was ongedeerd gebleven, de vrouw kwam met een nat pak vrij en de hond, bij de politie gedeponeerd, helaas zonder belastingpen ning werd teruggebracht. Waar studenten goed voor zijn Bij de begrootingsdebatten in den Haar- lemschen gemeenteraad werd de uitbreiding der politie met 8 agenten bestreden, op grond, dat in de academiesteden te Utrecht en Groningen het aantal agenten in ver houding geringer is dan te Haarlem. De burgemeester wist echter mede te deelen, dat dit daar zeer goed kan, om-lat do studeerende jongelui veelal laat in den nacht op straat zijn en daardoor medewerken tot de veiligheid dier gemeenten. Naar men meldt is ei ernstig sprake van om het eerste der op te richten sa natoria voor longlijders te Groesbeek te vestigen. Te Arnhem miest «en tienjarig ventje een brie! met geldswaarde laten aanteekenen. Hij deed dit niet, maar gooide den briet gewoon in de bus. V"an dien brief is niets meer gehoord en hij is ook niet in de bus gevonden. Een 20 jarige taander te Huizen viel, terwijl hij zyn va-Ier sto id te helpen, in een met kokend vocht gevnlden taan- ketel en bezweek aan de gevelgen. Te Winschoten IS een jonge man bij een veoütparty zoodanig mishandeld dat hij aan de gevolgen stierf. Een oude kindsche ongehuwde! vrouw te Enschede die bij haar broer inwoont, raakte doordat zy te dicht bij de kachel kwam in brand en ijlde in dien toestand gillende naar de werkplaats; daar zonk zij ineen en be zweek in de vlammen. Te Staphorst is de zoon van een kooiker, terwijl hij op de eendenkooi passen moest, bij onge luk door een jager doodgeschoten. In een stoomhoutzagorij te Wormerveer had een werkman het ongeluk met da rondzang in aanraking te komen, met het gevolg, dat zijn rechterarm hoog boven den elleboog tot op het been werd door gezaagd. Te Gendringen sloeg voor eenige weken in een jongensgevecht een 8 jarige knaap zijn 12 jarigen speelmakker met een dun stokje tegen de beenen. Thans is de gekwetste aan wondkoortsen overleden. Zondag is te Haarlem een man ten gevolge van overmatig gebruik van jenever gestikt. Te Weert viel een 18jarige werkman van een 1U meter hoog dak en bleef op de plaats dood. Te Nieuw Weerdinge verdronkeend jarig meisje tijdens haar moeders afwezigheid. De vrijland-expeditie. Volgens de Telegraaf heeft de Vry land- kolonie in Venezuela, gesticht, door eenige Hollanders, twee D.nen en een Duitscher, die in November 1897 van Amsterdam vertrokken zijn, volslagen fiasco geleden. Het schijnt aan goede samenwerking tus- schen de kolonisten onderling ontbroken te hebben. Ook hadden ze veel tegenspoed. De regeering van Venezuela had land en financieelen steun beloofd, maar deze be lofte werd niet vervuld. Ook brak er eene revolutie in het land uit, wat zroote duurte ten gevolge had. Dit alles werkte niet gunstig op het welslagen van het kolonisatieplan. Bestrijding der longtering. De heer Denijs, professor aan de hooge- school te Leuven, die het serum zegt ont dekt te hebben ter genezing der longtering, heeft eenige mededeelingen daaromtrent gedaan. Hij deed zijn werken kennen over de tuberculine en de uitslagen door hem be komen met deinspuitingen van die stof in de longtuberculosis bij den mensch. Eerst heeft de geleerde de uitwerkselen nagegaan van de inspuiting bij honden, die men eerst de bacillen van Koch had ingespoten en die totaal tuberculeus waren. De uitwerkselen der tuberculine waren wonderbaar. De heer Denijs heeft daarna ma inden lang personen, die aan iongtuberculose ieden met tuberculine ingespoten en is tot zeer merkwaardige ontdekkingen gekomen. Wanneer de ziekte in baar begin is en de zieke nog niet door koortsen is over weldigd, hebben de inspuitingen een gun- stigen uitslag. Wanneer de ziekte echter reeds verder gevorderd .is, bekent de professor, dat er maar weinig hoop bestaat. Bij de inspui tingen moet men vooral rekening houden met de koorts. Uit het Goudland. De stad Dawson [Klondyke] is voor d> nelft door brand vernield. Velen moeten in tenten kampeeren. Vrijdag heeft er te Parijs een duel plaats gehad tusschen den hoer Morel, ad vocaat, en eee redacteur van de Jour. De Jour bevat nu het volgende onbe schaafde, cynische, van haat overloopende, aan al e medelijden ook met den vijand dien men getroffen heeft, gespeende bericht „Het doet ons genoegen te vernemen, dat de wonde, welke de heer Morel, advocaat gisteren heeft opgedaan, ernstiger is dan men wel dacht. Nu er een gevaarlijke ziekte is bijgekomen, bestaat er alle hoop, dat deze wonde «matige gevolgen zal hebben." Te Cureghem (Brussel) is de vee ziekte uitgebroken in een stal, waar een honderdtal beesten staan. 3Iaatregeleu tegen uitbrei ling zijn genomen. Wat helpt het nu of de grenzen al ge sloten zijn? Over Marseille is Zondag een heftige storm losgebroken. In twee uren tij ds viel 23, één poos daarna zelfs in een uur tydb 37 millimeter regen. Over den ganschen dag genomen bedroeg de hoe veelheid regen 105 millimeter. Een huis is daarbij ingestort: er had-len echter geen persoonlijke ongelukken plaats, daar de bewoners afwezig waren, Een deel van den stoomtramweg naar Estaque is weggeslagen. Vooral aan de havenzijde is groote schade toegebracht en het meert van al in de graanpakhuizen, waar reusachtige li ie veelheden koren op gestapeld liggen. De kelders der wonin gen zijn ondergeloopen, de gasleiding is op verschillende punten verbrokenzoodat gausche wijken zonder licht zijn geweest. Tn de Boven-Alpen heeft eveneens als 't ware een zondvloed geheerscht, die vergezeld ging van hevigen donder en bliksem en gevolgd werd -loor een zware sneeuwbui. Lucchini. De directeur der gevange nis te Genèv9 heeft Lucchini meegedeeld, dat hij Zondag naar het tuchthuis zou worden overgebracht. De anarchist ant woordde dat hem dit onverschillig was. Hij is zier rustig en slaapt 's nachts vast. De cel waar hij de eerste zes maanden van zijn. straf moet doorbrei.gen, is wer kelijk een griezelig vei blijf. De gevange nis is een oud klooster; er is op 't oo- genblik slechte één mis la liger opgesloten, iemand die zijn moeder heeft vermoord. Hij bewoont, een licht kamartjo, vrij ge zellig ingericht, -net prenten en photo's aan dc wanden. Maar de cel voor Lucchini ligt. in den keider. Men moet twintig tre-leii af, dan is links een corridor met vijf cellen 't is er overal stikdonkerachter een i ware deur ligt dan weer een gang. en aan het, einde daarvan is de cel waar de Italiaan komter is geen enkel venstermen vindt er niets als een hoopje opgerolde matten, daar moet hij daag» op zitten, 's nachts op slapen en eens in de veertien dagen mag hij uit dit duffe, zwarte hol èéu unr beweging hebben in de buiten lucht. De physiek sterkste menschen moe ten op deze wijs getemd worden, een soort moderne gruwelkamer dus. Daar uit het j-roce» gebleken is, dat Lucchini werkelijk geen medeplichtigen heeft gehad, zijn alle gearresteerde Italianen wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. Het Hof van Cassatie, dat tot dusver had beslist dat gsen enkele wijziging mocht worden aangebracht, in de straf, welke door Dreyfuj wordt on lergian, heett besloten, dat de gevangene onmiddellijk met het vonnis van het Hot in kennis moet wor den gesteld. De minister van Koloniën ontving een telegram, waarin gezegd wordt, dat de gezondheidstoestand van Dreyfus gunstig is. Hongersnood in Zuid-Rusland. Vol gens ambtelijke mededeelingen zijn tenge volge van den hongersnood, welke in de Kirgizensteppe heeft geheerscht, 75 men schen gestorven. Groote kudden vee zijn mede uit gebrek aan voedsel omgekomen. Alleen in den omtrek van Turgai 209.000 stuks ter waarde van 2 millioen roebel. Een jonge landbouwer te Maidstone (Engeland) i» tot f 60 boete veroordeeld, omdat hij geweigerd had, een agent van politie hulp te verleer.en, die hem in nauin der koningin gesommeerd had, hem te helpen bij ds arrestatie van een per soon, welke zich heftig tegen den ambte nair verzette Den 15en Dec. zal het 300 jaren geleden zijn, dat Marnix van St. Aldegonde overleed, de Geuzenbond te Antwerpen wil dit feit feestelijk herdenken. Ducky, de oude papegaai van de Prinses van Wales, is in het paleis te Sandringham overleden, in den ouderdom van 182 jaren. Hij was een Amerikaansche papegaai en werd in 1783 gekocht door den minister Pitt, die den zeer fraaien vogel in 1806 ten gescheuke gaf aan Koning Geerge 111. Sinds dien tijd bleef Ducky, die zeer vlug in't «anleeren van woorden was en soms aanleiding tot on gerustheid gat door het uitschreeuwen van Staatsgeheimen, i.i de Koninklijke familie, en de laatste dertig jaren was hij het eigendom der Britsche Kroonprinses. John D. Rockefeller. Men weet welk een groote plaats in de laatste v-. ertig jaf.r de petroleum in dsn wereldhandel heelt ingenomen. De Veree- nigde Staten en Rusland leveren ,1e groot ste hoeveelheidde petroleumhandel der Vereenigde Staten is nagenoeg geheel in handen van de „Standard Oil Company", waarvan president is de heer Rockefeller, die in 1897 niet minder dan 300X00 aan- deelen dezer maatschappij bezat. Deze aandeelen vertegenwoordigan een kapitaal van ongeveer 700 millioen francs. Deze petroleumkoning beschikte trou wens over een relelyk verin >gen. Menig een zal er zijn, die met minder deor de wereld moet zien te komen. In 1898 werd het geschat op 200.000,000 dollars of 1,000,000,000 franc»; zijn jaarlijks in komen bedroeg 12 millioen dollars, zijn maandelijksok inkomen 1 millioeneik uur kan hij rekenen op 1712 dollars, elke minuut op 28,51 dollar, elke seconde op 0.48 dollar. Rockefeller behoeft slechts zijn vinger op te steken, een beweging, welke hoogstens een seconde vereischt en hij heeft één gulden en vijf en twintig cents verdiend. Het gansche leven van dezen man, zijn minste daden, zijn snelste be wegingen beteekenen goud, goud en niets dan goud. Hij kan niet ademhalen, of hij heeft geld verdiend! Wat er dus in petroleum zit De petroleumkoning staat 's morgens om kwart voor zeven op en onmiddellijk ver schijnt zijn barbier. Het scheren, d^t juist een kwartier moet duren, kost hem 37'/i cent (15 Amerikaansche ccntenj. Rocke feller gaat uit van het standpunt, dat men goed moet betalen, om goed bediend te worden maar wie te veel betaalt, geeft aanleiding, dat er misbruik van zijn goed- geefschheid gemaakt wordt. Daarom be taalt Rockefeller nooit te veel. Het is niet Christ lijk iemand in verzoeking te brengen. Rockefeller betaalt dus voor het kwartier scheren 37Vs een' doch in dat kwartier heeft hij zelf 1,192,75 gulden verdiend Na geschoren te zijn, begeeft hij zich naar de ee zaal om te dejeuneeren. Want de mensch leeft niet bi) dollars alleen en John D. Rockefeller ook niet. Zijn fortuin stelt hem in siaat om eiken mor gen oen waar fecsije aa.t le richten, maar pas op de kleintjes heeft hij altijd ge leerd en altijd to leesten begint op den duur ook ta vervelen. Voor zyn dejeuner gebruikt hij niet meer dan drie kwartier. Zijn gansche huis kost hem in dien tijd aan voedsel 5 dollars of 12Vs ulden, doch zelf heeft hij verdiend 1284 dollars. Bij mooi weer maakt de petroleumvorst een wandeling iu het Central Park met den of twee zijner dochters. Een gi zond- heidskuur, welke tot hoogstens 10 unr duurt. Eu terwijl hij aluus met groote gfciustheid zijn voet verzet op het plaveisel rollen de dollar» de een na den ander in zyn brandkast. Als hij terugkeert, is hij 150C dollars of 3750 gulden rijker gewor den. Als het een zijner dochters behaagde op de wandeling een groote diamant te koopen, zou hi) dien kunnen betalen met wat hij al wandelende verdiend had. Om 10 uur, hoogst zelden Jlater dan hall elf, komt de heer Rockefeller aan op den hoek der 54ste straat daar nemen zijn dochters met een handdruk afscheid van hem en hij vervolgt zyn weg, altijd te voet, want een rijtuig pieraen zou slechts nuttelooze uitgaven ten ge.olge hebben. Eindelijk bgvindc hij zich op zijn bureau nommer 26 Broadway. En zoodra hij een maal aan zijn vrij eenvoudigen lessenaar heeft plaats genomen, hoeft de speculatie- duivel hem geheel en al in zijn macht. AL zijn gedachten concentreeren zich om de vraag hoe hij nog meer kan stapelen op de massa welke hij reeds bezit; eiken dag brengt hij een steentje op den grooten muur, dien hij zich zelf heeft gebouwd en waaraan hij nog dagelijks werkzaam is. Om één uur wordt, do arbeid gestaakt en gaat hij lunchen. Zijn hand heeft hon derden facturen contracten en mandaten onderteokend en zijn maag doet thans haar rechten gelden doch ook thans weer be tracht hij den grooten eenvoud, want hij eet weing zoowel uit natuur als uit zui nigheid, want al wat overdadig is schijnt hem toe een verspilling van tijd en geld, twee dingen waarmede men uiterst zuinig moet zyn. Hij zou een kostbaren lunch moeten nemen als hij zou verteren wat hij tijdens den maaltijd verdiende want in dat geval zou de lunch hem komen te staan op 1427 dollars. Vier uur slaat de klok. Hij legt zijn pen neer en begeeft zich naar zijn weel derige woning, ttians n een huurrijtuig. De arme man heeft dat weinigje gemak wel verdiend Want in het zweet des aauschijns moet hij zijn brood verdienen hij is immers nog maar nummer vier op de lijst der millioenen bezitters van onzen aardbol en zijn ideaal is nummer één. Ais hy het zoover gebracht heeft wordt misschien de petreleum goedkooper. Hoe veel maatschappijen zullen voor dien tijd doodgedrukt zijn Doch daar zit zijn kapitaal toch niet in Om vyf uur bevindt de heer Rockefeller zich thuis, in zijn hotel, dat hij in 1888 heeft gekocht en waarvan de verbouwing hem op 2 millioen gulden is komen te staan. Om 7 uur precies wordt het diner opgediend, maar uiterst sober, zonder wijn en zonder likeuren. Na het diner familie bijeenkomst, in den grooten salon, waar muziek gemaakt wordt, want de groote petroieum-koning is bijna een virtuoos op de viool. Om tien uur algemeen afscheidieder trekt zich terug in zijn eigen vertrekken en Cresus geeft zich over aan den slaap, om te drooinen dat hij Rothschild verpletterd heeft. Tel. Woensdag 16 Nov. Wissenkerke, by Braai 10 uur door deurw. Gelner nieuwe houtwaren. Goes, 2 uur in de Prins v. Oranje voor erven dhr. Adam 2 pakhuizen door not. Pilaar Vuilstraat B 50 en 51. Oiidelande, door not. v. d. Kloes voor Fransen v. d. Putte en Zoon aan N. W hoek van Stormpolder 10 uur 105 canada's Ileiukenszaiid, 10 uur in Oosterguite bij Mieras door not. Houwer 41 olmen, 2 canada's, 1 esch, 20 groote en 7 kleine fruit boomen, l noteboom. Donderdag 17 Nov. Middelburg, 8 uur in de Vergenoo ging door not. Varhulst huizen Dwarskade U 106, Lange Geere K 375. Wal B 98, Lange St. Pieterstraat F 36. Winkelhuis Oude Kerkstraat B 88. Te zien 16 en 17 Nov. 10 12 en 2—4 uur. Vrydag 18 Nov. Kruiitiiige, 11 uur door nol. Prins olmen en canada's Zanddijk. Ksipelle, voo. de keik door not. Liebert in den boomgaard Zandweg 43 olmen, 8 canada's 11 aboeleti. Maandag 21 Nov. Itilland, door not. de Ronde Bresser halt twaalf, aan den dijk enz. in pacht bij J. Blok Jz. 400 Canadabootnen. Dinsdag 22 Nov. Goes, 2 uur in de I'rins van Oranje door not. Mulock Houwer 36 nieuwe rijwielen Coventry 13 kl. Woensdag 23 Nov. Goes, in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann sigaien. Ierseke, 1 uur door not. Mulock Hou wer verpachting voor D. Nieuwenhuize in de O istorbeurs 30660 cA. bouw en weiland voor 7 jaa' in 9 perceelen. Kwadeiidauime, bij Timmerman door not. Pilaar een huis, schuur, orf en tuin 260 cA. Biggekerke, bjj Wessel Schout door not. Tak 10 uur 75 popnlieren en 40 vrucht- boomen. OudelaiKle, voor dhr. Bevier de Fouw door not. Pilaar 10 uur in een boomgaard

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2