KEKKNIE li WS. SCHOOLLIED WS. Ingezonden Stukken. OPENBARE VERKOOPINGEN da&r uit zee wel eenig zand aan, doch weinig slibdeelen. Ik behoef hier slecht» te verwijzen naar de buitengronden van de Schenge-, Jacob-, Bastiaan de Lange- en Calandpolders. Men kan zich daar vol doende overtuigen van de waarheid mijner bewering. De rapporteur zegt „Wanneer het water in het Yeergat evenveel vaste stof fen bevat al» het Scheldewater, dan komt telkens eene groote mas»a slib en zand naar binnen". Ik zou hom, die op die veronderstel ling zijne-plannen bouwt, gernst durven antwoorden de ondervinding heeft duide lijk genoeg bewezen wat ik hierboven aanvoerde, namelijk dat het water in het Veergat geen noemenswaardig slib bevat. En juist hierin ligt voor mij het groote bezwaar om do voorgestelde werken te doen nitvoeren. Wat toch helpen die zoo genaamde slibvangers daar, waar geen of bijna geen slib valt te vangen, eenvoudig omdat het water niet noemenswaardig met slibdeelen bezwangerd i«. Doch aangenomen eens dat aanslibbing ware te bevorderen, de rapporteur trouwens durft de waarde daarvan niet voorspellen, hij vertrouwt, hij hoopt, bij bouwt zelfs op de hierboven aangehaalde, door hem zeiven op geworpen, dooh ook door hem onbewezen gebleven stellingin elk geval, en zelfs in het meest gunstige, alvorens tot een bedijking van productieven schorgrond te komen, zijn ook volgens den rapporteur, tal van jaren uoodig, en wat zouden we dan kunnen binnen binnenbrengen Plus minus 8 hectaren land, waaruit, zooals de rapporteur zegt, de kosten van onder houd en de renten dar aanlegkosten van den gemaakten dijk bestreden kunnen worden. Als die bewering opgaat en toegevend dat de bedijking dan minder geld zou kosten als thans, zoo moeten die 8 hecta ren toch land van goede kwaliteit worden. Hg, die den tegenwoordigen, sedert jaren bestaanden toestand kent, hij, die de op hooping van zand in den mond der haven ziet en met den luttelen slibaanvoer in 't Veergat rekening hoadt, weet stellig, dat we op znlk land zeer zeker jaren lang zullen moeten wachten. Doch en hier kom ik op het têere punt hoeveel zal de gemeente hebben uitgegeven, alvorens we, zoo 't bereikbaar ware, dat productieve land zullen hebben verkregen. De bekramming der zeeweringen eischt thans jaarlijks, vergelijk de gemeentebe- grootingen voor 1898 en 1899, circa f 1500, en de toestand der dijken is zoodanig (de rapporteur deelt die meening) dat die som zal toenemen. Voeg daarbij de gestadige vernieuwing en 't onderhoud der nu voorgestelde wer ken, waarvoor 's jaars beschikbaar zal moe ten zijn gemiddeld f200, maakt f1700. Zoo krijg ik over een tijd vak van 10 jaren minstens f 17000, van 15 jaar minstens f 25500, om nog niet eens te gewagen van meerdere uitgaven voor de bekramming, van eersten aanleg en uitbreiding der werken voor de proefneming, alsmede van renteverlies over dat alles, waardoor ge noemde cijfers tot een veel aanzienlijker bedrag in kapitaal zullen klimmen. Yoeg daarbij in kapitaal de duizenden tot nu toe uitgegeven en men overwege dan of 't geraden is om, bij 't bestaan van zooveel twijfel, zooveel onzekerheid ook van de zijde van den rapporteur, de ge meente aan eene hoogst gewaagde proefne ming bloot te stellen, en nog verder goed geld bij kwaad geld te werpen. Hoe 't zij, alvorens tot dien minder aan- lokkelijken maatregel over te gaan, is het noodig' nog een bedijkingsplan met kosten- begrooting te vragen en aan den Raad over te leggen. Eerst daarna zal het mogelijk zijn de voor- en nadeelen van al of niet dadelijke bedijking onder cijfers te brengen en beide stelsels tegenover elkaar op de weegschaal te leggen. Op grond van het vorenstaande en in afwijking van het door de meerderheid der commissie van fabricage voorgestelde, vind ik vrijheid te adviseeren om de in het rapport van den deskundigen besproken werken vooralsnog niet te doen uitvoeren en dus de daarvoor gereedliggende crediet- aanvrage voorshands te laten rusten. Daarbij er kan geen sprake van zijn die werken spoedig te moeten aauleggen. De winter is ophanden. Bij eenigen ijsgang zullen de geprojecteerde werken, zoo niet geheel, althans grootendeels vernield wor den. Dit staat ons eiken winter voor de dear. Van daar dan ook dat ik hierboven het onderhoud voor die werken op f 200 's jaars raamde. Misschien is die raming reeds te laag, doch ik heb gemeend me van elke overdrijving te moeten ont houden. Middelburg, den 27 October 1898. Het lid van den Raad der gem. Mid delburg, voorzitter der commissie van fabricage, (Get.) VAN DUNNE." Die nota is zeer leerrijk om onze lozers op de hoogte der zaak te stellen. De heer van Dunne, de man onder wiens leiding reeds zoo menige bedijking in Zeeland tot stand kwam, doet er harde waarheden in hooren. Zal zijne stem zijn eene vox clamans in deserto? Binnen weinige dagen zal de verslaggever het berichten. DREYFUS. Aan de Telegraaf is heden 't overlijden geseind van Dreyfus. Onderzoekingen heb ben dit bericht echter niet bevestigd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen ds. P. Rappard te Waarder; te Nieuw veen W. D. van Leeuwen Boomkamp cand. te Olst te Terhorne T. H. van Leeuwen c nd. te Utrechtte Zandeweer (toez.) ds. H. F. O. H. Ulfers te Horssen te Poud- gum O. Hokwerda, caud. te Oostheui te Garrelsweer (toez.) B. Scholtens cand. te Groningen te Enter H. C. Briët cand. te Leiden; te Aalsum ds. H. Smelt te Haarloo te Edam ds. 11. W. ter Haar te Praneker te Vleuten A. Prins cand. te Utrechtte Den Hoorn op Terschelling ds. C. v. Wijngaarden te Kamperveen. Aangenomen naar Zwartewaal door W. D. v. Leeuwen Boomkamp cand. Bedankt voor Amersfoort door ds. D. G. Postma te Zaandam voor Nieuwveen en voor Schermerhorn door W. D. van Leeuwen Boomkamp cand.voor Oud- V08semeer door ds. B. Moorrees te Baby- loniënbroek. Kapelle. Vrijdag had alhier de nieuwe stemming plaats voor 3 leden van het Kiescollege, geen der candidaten kon de meerderheid verwerven, de uitslag is als volgtEr waren 10 kiezers opgekomen, voor de vacature N. de Vrie bekwamen Joh. Baas 18 en Jacs. Almekinders ti stem men voor de vacature A. Kriger be kwamen W. K. C Schrier 13, J. de Ridder 6 en Jacs. Almekinders 5 stemmen; voor de vacature D. Schipper Mz. bekwa men H. Blok 13 en J. de Ridder 5 st., zoodat uit die personen bij herstemming een drietal moet worden gekozen. Goes. Herkozen tot ouderlingen de heer M. H. Harinck, en gekozen, vacature J. Adam, de heer J. A. Steketee. Herko zen tot diakenen de heeren I. Wessel en C. Snoep Az; met uitzondering van laatst genoemde namen allen aan. De heer Snoep die 21 jaren lang de functie van diaken heeft uitgeoefend, moest uit hoofde van hoogen leeftijd bedanken. Geref. Kerken. Beröepen te Oudvossemeer ds. R. Brou wer te Rboon. Aangenomen naar Nederhorst den Berg en Nigtevecht door Chr. Bruins cand. te Scherpenzeel. Bedankt voor Blokzijl, voor Zuidwolde en voor Arnemuiden door Chr. Bruins cand. te Scherpenzeelvoor Zaltbommel door ds. G. Elshove te Schipluiden voor Strijen door ds. C. Steketee te Bolnesvoor Zaamslag door is. C. Lindeboom te Sprang. Waarde. Benoemd tot tijdelijk on derwijzer de heer P. J. Nippernste Veen- dam, die zijne benoeming heeft aangenomen. Biezelinge. Heden Maandagmorgen had hier 't navolgende ongeval plaafs.Eenige spoorwegarbeiders waren met den peeen rein hierheen gereden, van wege den mist konden zij bij 't afspringen aan 't station niet zien dat de gewone trein die 8,30 hier is, op dat zelfde oogenblik aankwam. Twee arbeiders konden nog juist in tijds overloopen, doch de derdePolfliet uit Goeswerd ge raakt en neergeworpen. Hij was gekneusd aan den schouder en werd met dezen zelfden trein naar Goes vervoerd, nadat dr. Coenen die in denzelfden trein gezeten was, de eerste heelkundige hulp verricht had. Wemeldinge. Zaterdagmorgen om streeks half 11 ontdekte men vlak bij de rijkspostbrng alhier het lijk van den ar beider A. Roosendaal uit Schore, liggende in een breede sloot, grenzende aan het bietenveld waarop bij werkzaam was ge weest. De politie en de inmiddels ontboden geneesheer dr. Kruysse konden geen tee kenen van geweld bespeuren en vermoeden dat de ongelukkige Vrijdagavond in den donker in het water is geraakt. Hij was een oppassend man en vader van drie kinderen. N. li. C. Te Ellewoutsdijk is bericht ont vangen dat de, vooral in Zuid-Beveland alom bekende en niet weinig beruchte Nico- laas Looij ofte wel Klaasje Looij, weleer een weiges ell landbouwer in die gemeente, doch die zijn niet onaanzienlijk vermogen verloor, tengevolge van drankmisbruik, en, na vele mnlen met eene rijkswerkinrichting kennisgemaakt te hebben, ten slotte, met geldelijken steun van particulieren en arm besturen, naar N.-Amerika vertrok, dezer dagen, bij het verrichten van veldwerk door een zijner medearbeiders, met een bijlslag moedwillig om liet leven is gebracht. M. G. De Herv. Gemeente te Kortenhoef verkeert thans in een geval dat misschien nog niet in ons vaderland is voorgekomen. De vorige week onving onverwacht het bestuur van Burgemeester en Wethouders mededeeiing, dat in de raadsvergadering van 2-1 October was besloten aan de Herv. Gemeente de vergunning op te zeggen om na 1 November e.k. de torenklokken te luiden vóór de godsdienstoefening, en dat op grond dat de toren aan de bur gerlijke gemeente behoort en deze ze moe onderhouden. Te Veer.datn heeft een leerling der Hoogere Burgerschool het ondereind van een passer, ter lengte van ongeveer 4 k 5 centimeter, ingeslikt. Gelukkig is het dikste gedeelte naar beneden in den slokdarm gekomen. Het hoofd der school te Venraai had het ongeluk mot de hand op een rechtopstaande griffel te slaan, ten ge volge waarvan deze aan den anderen kant te voorschijn kwam. Na een pijnlijke operatie mocht het aan den inmiddels ge roepen g' neesheer gelukken de griffe! er uit te verw jderen. Nabij Vlodrop is een meisje, dat de kachel met petroleum wilde aanmaken, ;n brand geraakt, en aan de bekomen brandwonden overleden. De proef op de som Volgens de Zutj. Ct. is bij den schrijver van „de aequivalentie van man en vrouw", dr. Cox te Deventer, ingebroken doortwee meisjes. Weer een aanranding, „doch slechts in 't brein van den „aangerande". Woensdagavond moest te Tilburg de penningmees er van een bekende vereeni- ging rekening en verantwoording doen. Op de vergadering gekomen, vertelde hij zooeven te zijn aangerand en van het ver- eenigingsgeld te zijn beroofd. De beroo- ving had zoogenaamd plaatsgehad om half acht in eene straat,, waar op dat uur nogal passage is. W. werd aangezet bij de ge- meente-politie aangifte te doen, waaraan werd voldaan Na eenige verhooren kwam de commissaris van politie, wien het ver haal wat vreerad scheen, te weten, dat de aangifte valsch was, hetgeen toen ook niet meer door den aankla er werd ontkend. De gelden werden intusschen door zijn vader der vereeniging overhandigd. Na tuurlijk zal eene vervolging wegens val- sche aangifte niet uitblijven. Tel. Omtrent den moord te Marheeze meldt men, dat de vermoorde Stevens door Gijsbert van Esch naar buiten werd „ge- eischt", zooals het daar heet. Nauwelijks was hij buiten de deur gekomen of hij kreeg den doodelijken steek in het dijbeen, waardoor de slagader werd doorgesneden en hij geheel machteloos door bloedverlies in ilkaar zonk. Na enkele minuten gaf hij den geest. De moordenaar liep dadelijk naar zijne woning om van kleeren te ver wisselen zoodat eenige uren later deze aldaar gevonden werden, geheel met bloed bedekt. Op aanwijzing van den landbouwer werd bij gevat en weldra tot volledige bekentenis gebracht. De ouders van den Weener gast- huisbediende Bariscb, die het eerste slacht offer werd van da pest, zijn aan een strenge quarantaine onderworpen. Zij hebben na melijk, door een haast ongeloofelij ke on voorzichtigheid, het goed van hun zoon teruggekregen. Als zij uit het hospitaal komen, zullen zij naar de gevangenis gaan en gerechtelijk worden vervolgd de vader omdat hij zich heeft verzet tegen het desinfecteeren en in quarantaine houden, de moeder wegens vaische verklaringen omtrent de kleederen van haren zoon. Te Heilbronn stond dezer dager, een 74-jarige „wijze vrouw" terecht. Zij was door een landbouwer, die zijn vee voor „behekst" hield, te hulp geroepsn. Zij had op d beesten, wien het blijkbaar aan de voeding haperde, allerlei geheimzinnighe den toegepast, waarvoor zij zich 50 Mark liet betalen, en daar de boer die kuur met andere, goede, voeding ondersteunde, werd het vee spoedig gezond en vet. De boer hield voor het Gerecht vol, dat het genezen van zijn vee alleen aan de ge heimzinnige middelen der wijze vrouw was te danken. Maar d# Rechtbank was van een andere meening, en het oudjs werd wegens oplichterij tot 5 maanden gevan genisstraf veroordeeld. De Engelsche bokser Tom Turner is in een bokswedstrijd met Nat Smith, in de Nationaal Sporting-club te Londen gehou den, zoo ernstig getroffen, dat hij, na eenige dagen lang bewusteloos te hebben gelegen, is overleden. De hoogeschool van Princeton heeft onlangs den admiraal Dewey, als o /er- winnaar van Cavite, den eeretitel van doctor in het recht verleend. Zeker blad vroeg toen ondeugend, of dat nu is het kanomiek recht De senator Ranc heeft dezer dagen Picquart mogen bezoeken, doch op voor waarde, dat hij met den gevangene met geen woord over de zaak Dreyfus zou spreken. Ranc wist echter, door te zeggen „VYat ons betreft, wij zijn gedurende twee dagen gelukkig", Picquart begrijpelij l te maken, dat de zaak-Dreyfus een gunstigen keer had genomen. Brutaler was Gast, Picqnart's zwager. Bij zijn laatste bezoek waarbij hij ook niet over de zaak-Dreyfns mocht spreken, vroeg hij plotseling den wacht.hebbenden ambtenaar, die bij het onderhoud tegenwoordig was: Maarikmag toch zeker luitenant-kolonel Picquart wel vertellen, dat De Preycinet minister van oorlog is? Been, antwoordde de bewaker, maar Picquart lachte veelbeteekenend. De volgende historische herinnering uit de Dreyfus-zaak trekt de aandacht. Den dag, volgend op Dreyfus' degra datie, zeide een majoor van den genees kundigen dienst tot de studenten in een der Parijsche hospitalen„Heeren, giste ren is een onschuldige veroordeeld Toen men zijn verbazing en verontwaardiging over deze ineening uitsprak, deelde hij het volgende mee Giiteren ia generaal Bairas on Ier den geweldigen indruk van de treurige plech tigheid, waarvan hij d< le' ling had, /.iok geworden en toen ik hein bezoclu, zeide hij diep bewogen: „Myn rrieud, wij heb ben hedenmorgen ten onschuldige gede gradeerd." Omtrent de zaak-Dreyfu-t wordt gt- meld, datde rechter van instructie Schlura- berg hij een juwelier te Parijs blaadje» papier, van Esterbazy afkomstig, in beslag heeft genomen, die volmaakt geleken op het papier van het borderel. Ook z tu een dergelijk papier in beslag genomen en aan beide zijden door Ester hazy beschreven, een vruegeie dagteeke ning dragen dan het borderel. Nog is bij iemand die tot Listerhazy in betrekking stond een huiszoeking ge.Uan. Een groot aantal brieven behoorende aan Esterbazy zijn in beslag genomen. Men meent dat dit van groot belang is om een inzicht op Esterhazy's positie te verkrijgen. --De vader van kapitein Dreyfus. In 1872, een jaar, nadat de Elzas aan Duitschland gehomen was, gat de gymna- stiekvereeniging te Miilh usen in ketTan- nenwald een groot, driedaagsch feest, waar bij de Duitscners natuurlijk met niet zeer vriendelijke blikken werden aangezien. In alle stilte besloot genoemde vereeniging op den hoogste» populier uit den omtrek een Fransche vlag te plaatsen, wat dan ook gedaan werd. Woedend liet de gouverneur Mantenfel de Fransche kleuren weder ver wijderen, doch den anderen morgen wap perde opnieuw het dundoek van den hoog- sten populier. Natuurlijk werd ook nude vlag naar beneden gehaald, zoodat de ver eeniging besloot, den boom, na weder het rood, wit en blauw in den top te hebben geheschen, met teer in te smeren, om het naar beneden halen te verhinderen De gouverneur maakte evenwel een eind aan deze manifestatie door den boom eenvou dig te laten omhakken. En de ontwerpers van dezs protesten tegen de annexatie door Duitschland van den Elzas waren niemand dan de vader en de broeders van den banneling op bet Duivelseiland, die beschuldigd wordt Frankrijk aan Duitsch land te hebben verkocht! Een onbeleefde telegraphisie. De post meester-generaal van Engeland, de hertog van Norfolk kwam eenige dagen geleden op een telegraafbureau in Hampshire en overhandigde de dienstdoende telegraphiste een telegram, dat hij pas geschreven had. De dame scheen echter ineen slechte luim te verkeeren, want nadat zij het telegram gelezen had, gaf zij het den afzender terng met de worden: „U moet uw naam er onder zetten". Maar dat heb ik gedaan, antwoordde de hertog, dien de dame niet kende. Mijnheer, ik verzoek U geen grappen te maken. Norfolk is de naam van een graaf schap. U kunt evenwel laten uw naam er onder te schrijven, maar dan wordt het niet verzonden. De hertog boog, ging naar den lessenaar en kwam even daarna met een ander te legram terug, dat hij de dame overhandig de met de woorden Dezen koer, juf frouw is het een ambts telegram dat ik dus niet betalen zal. Ik verzoek U het oogenblikkelijk te verzenden. Zoodra had de telegraphiste het niet gelezen, of ze verbleekte van schrik. Het luidde namelijk als volgt: „Het bestuur der posterijen te Londen. De dame, die tegenwoordig in het telegraafkantoor in Harwood dienst doet, behandelt het publiek zeer onbe schaamd. Zij moet spoedig ontslagen wor den. De postmeester-generaal." Weenen en klagen mocht niet baten de postmees ter bleef onverbiddelijk eischen, dat het telegram zou verzonden worden. Volgens de laatste berichten met, betrekkiig tot de verkiezingen in de Ver- eenigde Staten kan worden medegedeeld, dat het Huis van Afgevaardigden zal tellen 183 republikeinen, tegen 164 democraten, 3 populisten, 3 fusionisten en 2 zilverre publikeinen, zoodat de republikeinsche meerderheid zal dalen tot 9 stemmen, ter wijl de Senaat zal bestaan uit 55 republi keinen, 26 democraten, 4 zilvermannen, 4 populisten en 1 onafhankelijke, zoodat de republikeinsche minderheid vaii 1 slem in dit lichaam dus verkeerd is in een meerderheid van 20 stemmen. De leden van het nieuwe Congres treden feitelijk eerst in het laatst van het volgend jaar in functie, doen in normale omstandigheden heeft er geen zitting plaats vóór December, zoodat de nieuwe leden er nog ten vul jaar en zelfs langer hun rnst van kunnen nemen, tenzij president Mac Kinley het noodig mocht achten een bu'tengeworie congreszitting saam tc roepen, waartoe de grondwet hem recht gaf. Omtrent de reis van den Duitschen keizer wordt nog uit Damaskus gemeld Nadat het keizerlijk echtpaar liet graf van Saladin bezichtigd had, nam de keizer in den namiddag deel aan de parade van het garnizoen, gekleed in zijn tropen-uniform. De keizer reed langs liet, front der troe pen onder het spelen van het Duitsche volkslied. Daarop volgde het defileeren van twee regimenten infanterie, de cavale rie en de artillerie. De Bedouïni'ii op hunne paarden en dromedeiissen wil I door elkander stormend, voerden hun „Fanta zia", het bekende Arabische ruiiuspi4 uit. De Keizer beeft geen plan zijn terugreis te vervroegen. Voor den '29 Nov. (opening Rijksdag) hoopt hij te Berlijn terug te zijn. Een feit dat de streng geloovige Turken te Koustantinopel zeer heeft ontstemd, is het hijschen, op don lag van de aan komst en dien van het vertrea van net seiz rpaar, van de Duitsche Rijksvlag naast de Turksche op de hooge, oveiai in Uc stad zichtbare torens der brandwacüt te Galata en te Stamboel. Hiermede werd iinuiers tiet buitengewone schouwspel geboden, dat, het Kruis (de Duitsche rijksvlag vertoont een zwart kruis op een wit veld) broc- derlyk naast de Halve Maan over do hoofdstad van het Ottoniaansche Ryk waai Je. l'et is de eeiste maal, sr.d. rt Kon. tan- tinopel in 1453 ut handen der Mohoniaic- nen viel, dat het Kruis weier over dj stad wapperde. De Turken hebben deze btleediging vau den Islam zooais zy zeggen met kwalija verborgen verontwaatdi- ging geslikt. In baar villa bij kasteel Orth aan den Tro usee (Oosteiirykj is overleden het oudste lid van het Keizerlijk huis, de 84 jarige groothertogin Maria Antonia van Toskane, dochter van koning Frans 1 van Napels en Maria Izabella van Spanje, we duwe van Leopold II, groothertog van Tos kane, moeder van aartshertog Johan, die onder den naam Johan Orth een groote zeereis ondernomen heeft eu waarsehy myk bij Vuurland omgekomen, althans spoorloos verdwenen is. In Engeland is »en Gutenberg-Bij bel van 1452, eigendom van een gestorven geestelijke, verkocht voor 2950 pond, dat is nagenoeg t 36000. Luccheni, de moordenaar der Keize rin van Oostenrijk te Genève, is tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Een italiaanseh bandiet, die dezer dagen te Fiumatra was teiuggekeerd na een vonnis van 30 jaren dwangarbeid te hebben ondergaan, heeft opnieuw een mis daad begaan en een man, tlie hem in de herberg even tegensprak, met een bijl dood geslagen, en is de bosschen in gevlucht. 3 NOVEMBER 1898. Uitvaart van Mecbelina Leunis, Wed. H. Moens, overltden te Zaamslag in den ouderdom van 102 jaren 3 maan den en 20 dagen. Zoo kwam dan eind'lijk toch het einde van haar reis, Ofschoon gerekt tot meer dan honderd volle jaren. Haar levensdag zoo lang, had eenmaal toch zijn eiscb, De engel van den dood wou langer niet baar sparen. Haar lichaam werd gesloopt, de levenslamp gebtuscht, Geen lange lijdensweg, noch pijn- of smart'lijk scheiden, Neen zacht en kalm, ging z' in de wel verdiende rnst, Zij, die 't door God bepaald getal mocht overschrijden, Zij ging, o! mocht het zijn, om, wat zij heeft beleen lil 't nieuw Jeruzalem, te wiss'len met aanschouwen In 't eeuwig huis, met 't Lam ter Brui- loftsdiscb te treên, Met wie zij in 't geloof, op aard' mocht ondertrouwen, Eén rustplaats resr er nog, hoe lang haar ook bespaard, Een mulle grafterp spreekt, op Zaamslags plaats der dooden „Hier slaapt eet, oude vrouw, in 't kille hart der aard, Vau tienmaal tien en twee, bedekt met groene zoden". Blijf Intar gedachtenis in onz' erinnering, Die Zaamslags volk gewis zal dankbaar blijven achten, Van haar die niet veracht, met vloekten grave ging, neen zij wordt betreurd, duo.' vier van haar geslachten. Zij rus» nadat z'een eeuw volbracht heett in den stroom Des tijds; itei gtoeoe kleed, zal ook haar stif bedekken, Tot. lijf en ziel vereend juicht om den le vensboom, Als eenmaal d' Eng'len Goda haar nit den doodsslaap wekken. P. FAAS Azn. Zaamslag 3 Nov. 1898. Woensdag 16 Nov. Wissenkerke, bij Braai 10 uur door detirw. Uelner nieuwe houtwaren. Goes, 2 uur in do Prins v. Oranje voor ervert dhr. Adam 2 pakhuizen door not. Pilaar Vuilstraat B 50 en 51. Oudelandc, door not. v. d. Kloes voor Fransen v. d. Putte on Zoon aan N. W hoek van Stormpoldi r iO uur 105 canada's' Heinkenszand, 10 uur itt Oostorguite bij Mieras door not. Houwer 41 olmen, 2 canada's, 1 esch, 20 groote en 7 kleine fruit boumon, 1 noteboom. Donderdag 17 Nov. •st Heereukoek, aan den dijk door not. da Ronde Bressor 2 uur voor dhr. J. Ste ketee 90 canadas. Middelburg, S uur in do Vergenoe ging door not. Verhuist huizei, Dwarskade G 106, Lange Geere K 375. Wal B 98, I.ange St. Pieterstraat F 36. Winkelhuis Oude Kerkstraat B <88 To zieu 16 eu 17 Nov. 10-12 en 2—4 uur. HCistse, 10 uur door not Overman bij J Mol 45 zware eu 98 lichte oltnen aan den Groenendijk en Ovezande. Vrjjdag 18 Nov. Kruiuiuge, 11 uur door not. Prina

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2