LEE ILNIEÜWÖ. SCHOOLMEUWS. S&SBmfr RECHTSZAKEN. DE PEST. Te Weenen blijft deze ontzettende ziekte nog steeds de menschen verontrusten ge lukkig nog maar alleen hen die in betrek king staan tot de kliniek. Niet professor ïiothnagel is overleden, gelijk wg eerst meldden, maar |zija assis tent, Muller. Kalm moet deze dokter ge zegd nebben, toen hg zelf geconstateerd had, dat er pestbacillen in zijn excrementen voorkwamen: „Nu is het in vijf dagen met me afgeloopen". De moedige man heeft zoo menigmaal ieu dood onder de oogen gezien tijdens zijn verblijf in Bombay dat het bewnstzyn van zijn naderend einde hem geen verschrikking meer scheen. Hij mocht slechts 32 jaar worden. Met andere bacteriologen vertrok hij dezer dagen naar Bombay, waar hij meer dan honderd lijken van pestlijders eigen handig obduceerde zonder in het minst last er van te hebben. Teruggekeerd begon hij aan zijn werk over de pest te schrijven en hij was daarmede nog niet gereed, toen het geval met den oppasser Barisch voor viel. Nadat deze gestorven was, desinfec teerde (internette) hij eigenhandig de zie kenkamer en toen twee oppasseressen zich onwel begonnen te gevoelen bracht hg ze zelf in een infectiewagen naar het hospitaal waar hij beiden onder behandeling hield. Zijn voorschriften werden door het venster gereikt, langs welken weg ook het eten binnen kwam, overgeschreven en verbrand. En daar gebeurde het, dat dr. Muller zelf werd aangetast. Vrijdag schreef hij een brief aan zijn ouders, die ee rst na een 12-urige desinfectie aan het adres werd bezorgd. Het hospitaal, waar de zieken verblijf houden, ligt op een heuvel buiten de Btad. Het bestaat uit een zeker getal geheel geïsoleerde paviljoens, en een daar van, het verblijf der zieken, houdt alleen gemeenschap met de buitenwereld door de telefoon. Om het paviljoen is een koord gespannen, hetwelk niemand overschrijden mag. De orders worden met groote let ters op een bord geschreven en voor het vensters geplaatst. Geneesmiddelen en spijzen worden met de meeste omzichtig heid door een dubbel venster binnenge bracht. Een der ziekenoppasseressen is herstellen de, na eerst bediend te zijn geworden. Nadat zij en de dokter daarom gevraagd hadden, verscheen een geestelijke in ambtsgewaad eu werd voor het venster der ziekenkamer van dr. Muller gebracht. Het venster moest gesloten blijven, en zoo begon de biecht, die volgens de regelen der kerk door niemand mag bijgewoond worden. Dr. Muller riep evenwel zoo hard „Ik heb berouw over al mijn zonden 1" dat men het buiten hooren kon. Naast het bed van den ziake knielde een non, om voor den ten doode gewijde te bidden. Dr. Mul ler strekte de banden naar den heiligen ouwel uit, dien de priester hem voor het raam toonde en daarna stegen dikke wie rookwolken voor het venster op, terwyl de omstanders baden en weenden. Hetzelf de tafereel herhaalde zich voor het raam der kamer van de oppasseres. Het lijk van dr. Muller is. zonder dat het werd aangeraakt, in lianen gewikkeld, met sublimaat gedrenkt en aldus in een houten kist gelegd, die met in carbol be vochtigd zaagsel werd aangevuld. De kist werd daarna dichtgemaakt, in een met sublimaat gedesinfecteerden zak gestoken en vervolgens in een metalen kist gezet, die luchtdicht gesloten en verzegeld werd. Eergistermorgen te 5 uur had de begra fenis plaats op het Centraal-kerkhof te Weenen, doch noch de bloedverwanten noch de geestelijke mochten de kist aan raken of het graf te dicht naderen. Muller's schriitelijk gedane wensch in een geiso- leerd gebouw te worden verbrand, is dus niet vervuld. Dr. Muller's ziekte schijnt haar oorzaak te hebben gevonden in de onvoorzichtig heid, waarmede hij den bediende Barisch heeft behandeld. In den laatsten tijd maakte hij slechts studiën over de pest en meed hg alle verkeer, zoodat hg voor een zonder ling doorging. Zoodra te Parijs langs telegrafischen weg het verzoek uit Weenen kwam om pest- serum, snelde de directeur van het Insti tuut Pasteur, dr. Marmoreck, naar Garches, waar de paarden staan, uit welker bloed het serum wordt verkregen. Hij tapte dan dieren twee liter vaceine stof af en ging er zelf per sneltrein mede naar Weenen, waar nog den nacht na zijn asnkomst, de ziekevérpleegster Albine Pecha, er mede werd ingeënt. Onmiddellijk daarna viel zij in slaap en was gisteren aanmerkelijk beter. Ook dr. Poech, die haar behandelt en de beide nonnen, die haar verplegen, zijn met pestserum ingeënt. De tweede verpleegster van Barisch, en de andere geïsoleerde personen zijn welvarend en ver- toonen geen ziekteverschijnselen. Men hoopt nog steeds, dat de pest zich tot deze drie gevallen zal bepalen, doch sommige bladen uiten de vrees, dat de gevreesde ziekte door ratten uit het Zie kenhuis zal worden verspreid. 26 Oct. 1898. Coes. In de vergadering van den ge meenteraad van a. s. Vrijdagavond te half aeht ure, zullen worden behandeld de navolgende pnnten 1. Resumtie notu len der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van A. L. Brouwer om eervol ontslag als leeraar aan de Hoo- gere Burgerschool. 4. Aanvragen om afschrij- ying van aanslag in den Hoofdei. Omslag. 5. Wijziging der Gemeentebegrooting en j af- en overschrijvingen. 6. Verzoek Bur gerlijk Armbestuur om machtiging tot be taling eener rekening over 1897. 7. Reke ning van het Gasthuis over 1897. 8. Ge meentebegrooting voor 1899. Middelburg. Voor een talrijk gehoor trad heden in de zaal in de Bogardstraat alhier op de heer Carrasco, predikant te Malaga in Spanje. In eene rede in de Fransche taal, die vertolkt werd door dr. van Lennep uit Haarlem, schetste spreker den treurigen toestand waarin zgn vaderland verkeert en die te wijten is aan den invloed van het Jesuitisme. Sedert 30 jaren arbeidt in Spanje de Evangelische Zending niet zonder vrucht, door het stichten van kerken en scholen, maar zij ondervindt daarbij grooten tegen stand, vooral bij het sluiten van huwe lijken en het begraven van afgestorvenen. Wel biedt de wet vrijheid in dit opzicht, maar de gedienstigheden der practijk, maken deze vrijheid tot een wassen neus. Ook Nederland jheeft enkele zendings- posten, maar deze arbeid dient ijverig gesteund te worden, waartoe dr. v. Lennep, na het eindigen van de rede van ds. Carrasco de aanwezigen krachtig opwekte. Vaa 1 Oct. af is verplaatst de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse W. B. T. A Eruyt van Rotterdam, tijdelijk, naar Tholen. Bg kon. besluit zijn benoemd inden militieraad in Zeeland: tot voorzitter I. H. C. Hegse tot ziju plaatsvervanger jhr. C. J. J. A. van Teylingen, beiden lid der Provinciale Staten tot lid dr. A. van der Swaline en tot zgn plaatsvervanger mr. A. P. Soouck Hurgronje, beiden lid van den gemeenteraad te Middelburg. Benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de arr.-rechtbank te Zierikzee mr. A. J. F. Fokker en mr. J. C. van der Lek de Clercq, aldaar. Middelburg. Het bestuur van den Christelijken Volksbond doet wederom een beroep op de medewerking der gegoeden om door werkverschaffing de werkloozen die werken kunnen en willen, te hulp te komen. Mogen velen aan de vriendelijke roepstem gevolg geven. Werkverschaffing is beter dan bedeeling. Het bestuur bestaat uit de heeren H. J. L. Poort, voorzitter, W. J. Sprenger secretaris, Mr. S. Gratama, penningmeester, Mr. F. N. v. d. Bilt, D. J. Dronkers en C. A. H. Billerbeck, directeur. Het kamerlid voor Deventer mr. v. Delden, die ten vorigen jare, op zijn 70sten verjaardag nog als zoodanig gekozen werd, ligt op zijn uiterste. De dokter geeft geen hoop meer. Mr. v. Delden werd reeds in 1864, (door de districts»erknipping onder het ministerie Thorbeeke was Deventer een dubbelkiesdistrict geworden) door de kiezers van Deventer ter tweede kamer gezonden. In, 1872 bij den val van het ministerie Thorbecks werd hg minister van finantiën in het liberale kabinet de Vries-Franseu v. d. Pntte, waar hij niet bleek de ge- wensohte financiëele hervormer te zgn. In 1874 afgetreden, werd hij in 1877 weder lid der tweede kamer voor Deventer en bleef dit tot aan de periodieke verkiezingen van het vorige jaar, als wanneer hij door zgn radicalen neef den heer J. Stoffel vervangen werd. Toen deze echter kort daarna zgn mandaat reeds weder noderlegde, werd mr. van Delden opnieuw gekozen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Naarden dr. P. J. Proost te Koog a. d. Zaan te Nieuw Am sterdam ds. H. W. A. Voorhoeve te Rekken te Viedder A. H. v. d. Hoeven cand. te Asteu. Bedankt voor Zandeweer door ds. K. Lijfering te Noordwijk;voor O. en W. Graftdijk door ds. A. Drost te Angerloo voor Den Helder door ds. J. W. de Kanter te Zoelen voor Ottoland door ds. G. H. Feijkes te Dordrechtvoor Peize door dr. C. F. Brains te Nuis voor Rijsoord door H. J. t. d. Zee cand. te Elbnrg. Kapelle. De herstemming voor het Kiescollege der Herv. Kerk alhier heeft j.l. Maandag plaats gehad. Men heeft de fouten bij eerste stemming begaan, zoo veel mogelijk, zoo men meende, nu bij de her stemming verbeterd. Men heeft n. 1. voor de drie categorieën, éen voor periodieke aftreding, éen voor vacature overlijden en éen voor vacature door diakan worden veroorzaakt, drie biljetten van verschillende kleur, rood, wit en blauw, uitgereikt, waarop 6 namen uit welke op ieder biljet éen naam moest worden ingevuld. De uitslag is als volgt: Er waren 49 Kiesgerechtigden opgekomen die 49 geldige stemmen uitbrachten, waarvan voor de vacature H. van de Vrie overleden, Job. Baas 12 stemmen en Jacs. Almekinders ook 12 stemmen bekwamen, waarvan door het lot Johs. Baas als gekozeu werd aange- gewezen. In de vac. A. Kriger aftr. werd gekozen W. K. C. Schier met 16 stemmen en in de vacature D. Schipper Az. diaken geworden, H. Blok met 13 stemmen. Wat de drie reeds bij eerste stemming ge kozenen betreft, heeft men maar veronder steld, dat de kiesgerechtigden met het uit brengen hunner stemmen bij eerste stemming bedoeld hadden, die drie personen voor de periodieke aftreding te bestemmen, en voor de twee andere Vacatures geen dier drie. Een zuivere stemming die den zin der kiezers weergeeft is hot dus zeker niet, dat kan ook niet, aangezien bij de eerste stemming de grofste en onbegrija'elijkate verwariing en ongeregeldheid heeft plaats gehad, zoodat het niet meer in orde te brengen mogelijk was. Men moet we! geen begrip van goede regeling van stemmingen gehad hebben, men ziet, deniet te begrijpen abuizen zgn nog niet uit de wereld. Geref Kerken. Beroepen te Strijen ds. C. Steketee te Bolnes. Aangeneraen naar Wilsum (Pruisen) door ds. E. Baurui» te Koevorden. Wolfertsdijk. Zondag 23 October was bet voor onze gemeente een aangename dag. Onze geachte leeraar Ds. Elffers, herdacht in den namiddagdienst wat de Heere hem gedurenae zijne 25jarige evan geliebediening geschonken had en nog gaf, naar aanleiding van Hebr. 13 8. Des avonds werden wij aangenaam ver rast doordien ds. J. H. Donner van Nieuw- dorp namens de Classis een epwekkend woord sprak, tot tekst nemende 1 Timo- thens 112. De opkomst zoowel des namiddags als des avonds getuigden van groote belang- stelltng. Geslaagd te Nijmegen voor de acte vrije en ordeoefeningen de heer L. Versprille te Retranchement. De voordracht voor Onderwijzeres te Ritthem bestaat uit de damesS. M. M. van Ham te Oostburg, J. Seijl te Zierikzee en E. Korsten te Zwijndreckt. Omtrent de rede van den aftredenden rector aan de Vrije Universiteit zie ons nommer van j.l. Zaterdag lezen wij in de Tel. Na eenige algemeens opmerkingen o.a. over Calvijn's sympathie voor de Neder landers, werd door Spr. in het licht ge steld, hoe nog bg het leven Jvan Calvijn door hemzelven invloed geoefend is lo. op de vele Nederlanders, met wie hij in aanraking kwam door persoonlijk verkeer en correspondentie 2o. op de Nederland- sche natie in het algemeen door zijn ge schriften, en 3o. op onderscheidene krin gen van Nederlandsche Gereformeerden, door de voor hen bestemde bijzondere ad viezen. In het eerste deel werd de ar.ndaoht ge vestigd op de Nederlandsche Anabaptisten en Libertijnen, die Calvijn ontmoet heeft, en voorts inzonderheid op de Nederland- sohe uitgewekenen, met welke hij in aan raking kwameerst op dezulken, die in den vreemde gevestigd bleven, en daarna op degenen, die uitsluitend of hoofdzakelijk onder hunne landgenooten gearbeid hebben ter aanwijzing, dat hij voor die allen de leider bij uitnemendhetd was, en dus daar door ook leiding gaf aan hun reformati- schen arbeid. In het tweede deel werd bijeengezameld, wat er uit een aantal gegevens valt af te leiden omtrent de verspreiding van Cal- vijns geschriften hier te lande, voor zooveel die nog in zijn eigen leeftijd, en dus voor het jaar 1564, heeft plaats gshad. In hst derde deel werd gehandeld over de rechtstreeksche leiding, die Calvijn ge geven heeft aan Nederlandsche kringen, die zich „onder het kruis of in de ver strooiing" gevormd hadden en die telkens raad bij hem zochten waarby afzonderlijk gesproken werd over zijne bemoeiing met de Nederlandsche kerken te Londen, te Wezel, te Frankfort, te Antwerpen, en nog elders in de Nederlanden. Ten slotte werd uit dit alles nog afgeleid, hoe geheel onjuist de gewone voorstelling ie, volgene welke hier te lande de refor matie eigenlijk alles behalve Calvinistisch was, maar een gansch ander karakter droeg, dat ook lang bleef nawerken, en dan voorts gesteld wordt, dat esrst na het midden van de 16e eeuw het Calvinisme hier uit Frankrijk is ingevoerd en toen door den vurigen ijver van Fransche predikers, zon der eenigen tegenstand en bijna plotseling overheerBchend geworden is. Waartegen over gehandhaafd werd, dat, voor zooveel hier van een eigen karakter kan gesproken worden, dit veeleer het Calvinisme is. Het Mosterdzaad van October or gaan van de Heidenzending der Gerefor meerde Kerken onder redactie van ds. J. H. Donner bevat twee brieven van ds. Adnaanse. Deze zendeling in Midden- Java ten zuiden heeft nog maar steeds met koorts te kampsn. Toch verricht hij zgn arbeid in Teman en Djocja enz. met grooten ijver. Omtrent Sadiach is hij thans met zekerheid te weten gekomen dat deze den 13 April 1867 in de Evan gelische Gemeente te Batavia door zende ling Teffer gedoopt is, zoodat derhalve Sa- drach, hem dit verhalende, volkomen waar heid blijkt gesproken te hebben. Zendeling Pos zond weer eenige bijdra gen omtrent zgn belangrijke reis naar Men- jelie, een plaats op meer dan één dagreis te paard van Melolo in een streek waar enkel Soembaneezen wonen. Hem was op- gelragen gelegenheid te zoeken ook onder deze meascüen meer ingang te vinden vaa daar deze tocht. Omtrent hen schrijft hij „hoe langer wij hier zijn, hoe meer wij boorer. over het gedrag der Soemba neezen, die zich doen kennen als een volk zoo diep gezonken dat gij er u in het minst geen voorstelling van kunt maken." Tot onzen spijt verbiedt plaatsgebrek ons nit deze reisbeschrijving een en ander te ontleenen. Moesten wij al 't be langrijke opnemen, wij dienden den gan seden brief over te schrijven. Wij wek ken liever de lezers tot kennismaking op met Het Mosterdzaad. Het kost 3 cent per no. en wordt bij firma D. Donner te Leiden uitgegeven. Het Salatigablaadje van October bevat een brief van zendeling Jangst en zijn vrouw. De vrouw van zendeling Zeiler, zoo blijkt hieruit, is herstellende. Zij was kort na tie geboorte van haar kindje, ern stig geschrokken door 't bericht dat haar andere kind verdronken was. Het gezicht van 't lijkje had de arme kraamvrouw zeer aangegrepen. Doch de Heere heeft ge nadiglijk 't gevaar afgewend. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Dinsdag zijn veroordeeld wegens: mishandeling A. K., 32 j., bargeschip- per, Sas van Gent, tot 3 m., en J. C. P., 17 j., en K, W. M., 23 j., slagersknechts, Middelburg, de le tot 1 m. en de 2e tot 3 m. gev. straf, en P. H. L., 18 j., werkman, Hulst, en E. W., 19 j., horlogemakersbe- bediende, Sas van Gent, beiden tot f 5 b. s. 5 d. h. dronkenschapwederspannigheid en ver storing der orde: A. B., 21 jwerkman, Weatkapelle, tot 6 m. gev. straf en f 3 b. s. 3 d. h. en f 5 b. s. 5 d. h. en diefstalL. N., 31 j., werkman, Mid delburg, tot 45 d. gev. straf. Coes. Door den stadskern rmeester is heden voor de consumptie afgekeurd eene hoeveelheid Hollaudscho si hol^en daarna on der politietoezicht onschadelijk gemaakt en begraven. Goes. JI. Maandag werd onder ge leide der marechaussées alhier uit Utrecht teruggebracht, d« ruim löjarige I. v. d. H. Den volgenden dag werd hij op last van den comm. v. politie alhier overgebracht in het huis van bewaring te Middelburg,om zijn vonnis, opzending tot zijn 18jarigen leef tijd in een Rijks werkinrichting, te onder gaan. Middelburg. In een heden gehouden vergadering .an den gemeenteraad werd het voorstel „verlaging van gasprijs" in verband met de straatbelasting aangehouden tot een volgende vergadering in afwachting van het rapport der commissie voor financiën. Maandag werd door den sneltrein van Oberhansen naar Vübs ngen op den overweg bij het statiou RillandBath een wagen met snikerpsen van den land bouwer B. aangereden. De voerman sprong nog juist intijds van den wagen de paar den gingen met de overblijfselen van den verbrijzelden wagen op hol. De locomotief en de bagagewagen werden besschadigd; de laatste zoo erg, dat deze nit den trein verwijderd moest worden. Een half uur vertraging was hiervan het gevolg. Onze berichtgever nit Middelburg schrijft ons De aanvulling uit de Midd. Crt van het bericht dat ik u zond be treffende de vergadering tegen de prostitutie stelt de zaak onjuist voor. De Midd. Crt. was voorbarig in zijn me- dedeeling, dat ook de bh. Verheijden, de Veer en Fruin in het voorloopig Comité zitting zullen nemen. Deze heeren toch waren niet aanwezig en hebben slechts order reserve instemming betuigd, ze zullen worden uitgenoodigd toe te treden. Op het postkantoor te Maarsen staat een brief als onbestelbaar voor het glas met het volgende adres„Brieven franco onder no. 9240 bureau van dit blad". Het lastige verkolen van lampepitten kan men voorkomen, door pitten of kousjes als ze nog nieuw zijn, eenige uren in azijn te leggen en ze daarna te laten drogen. Men zorge er echter voor, dat zij goed droog worden daar zij anders slecht branden. Te Delft heeft een werkman een kameraad die hem sarde met een mes zoo danig in buik en hart gestoken dat men voor 's mans leven vreest. Hetzelfde lot trof in een herberg te Delfzijl een werkman uit Siddeburen.Te Appelscha is een 7 jarig jongetje dat uit de Zon dagsschool kwam, op weg naar huis door andere jongens geplaagd en daarna onver wachts op den weg dood neergezegen. De laatste kermisdag te Tiel heeft byna een slachtoffer geëischt. Niet alleen toch werd een koetsier op den bok van zijn rijtuig zittende door een boer met een mes vrij ernstig in het achterhoofd gestoken, doch ook werd bg een twist een werkman door zgn kameraad zoo hard met een gas- pyp op 't hoofd geslagen dat zijn toestand bedenkelijk is. Iemand te Sneek die kruiden tegen asthma innam, inplaats Yan ze op te snuiven, ligt dientengevolge be denkelijk. Hij had stramonium gebruikt dat anders als middel tegen asthma nit een piip gerookt wordt. Zout is ook voor konijnen noodig, omdat het ongesteldheden voorkomt, den eetlust versterkt, het vetmesten bevordert en ook de melk van zoogende voedsters goed doet komen. Te veel zout is daaren tegen nadeelig. Een gilt van 2 gram per dag is voor een konijn voldoende. {Vdp.) De Zwitsersche artillerie hield Zater dag in de omstreken van Thun schietoe feningen, waarbij als gewoonlijk het ter rein, dat bestreken werd, was aangewezen als onveilig. Twee personen, een jonge boer en een jongen bevonden zieh buiten dat terrein en, plotseling viel een slecht gerichte houwitser bg hen neer eu wierp hen tegen den grond. De jonge boer werd dior twee splinters getroffen, waai van de een zgn arm brak an de amler hem inden buik drong. De jongen brak beice beenen. Hun toestand is hopeloos. Eenigen tijd geleden bezocht een koopman voor zaken het dorpje Pregan- ziol bij Treviso (Italië), waar hij een week vertoefde. In dezen korten tijd kreeg hij ongenoegen met zijn vroegeren schoolmak ker, den brievengaarder van Preganziol, die ook het ambt van postbode waarneemt. Gewoonlijk leverde hem dit laatste ambt niet veel moeite op, want wie zou het in zijn hoofd krijgen een brief naar Pregan ziol te verzenden, van welk plaatsje mis- sehian de meesten onzer lezers in deze ge schiedenis voor het eerst hooren spreken. De koopman kreeg dus ongenoegen met den brievengaarder, en naar Treviso te ruggekeerd zijnde, zon hg op wraak. Dagen achtereen kwamen er nu op het stille postkantoor van Preganziol honderden brie ven, die de bovendien nog rheumatisehe brievengaarder bezorgen moest, wat lang geen gemakkelijk werk is, want de wegen zijn er slecht en de menschen wonen er uren van elkander. In tie.i dagen steeg hun aantal zelfs tot 4500, natuurlijk alle door den koopman afgezonden, en iu dien tijd bad ieder der 800 bewoners er een goed aantal van ontvangen, tot zelfs de zuigelingen! De koopman had namelijk de lijsten van den burgerlijken stand van het dorpje geraadpleegd en op bovengenoemde wijze zieh gewroken. Met welke gevaren de aanleg van een spoorweg in Afrika gepaard gaat, bewijst het feit, dat bij den bouw van de Uganda-baan niet minder dan 24 koelies door leeuwen zijn gedood. Een jonge neger van het zendelingen-station Kabai ontkwam op merkwaardige wijze een gelijk lot als zijn Indische collega's getroffen had. Hij lag namelijk op zekeren nacht in een open spjorwegwaggon met een kameraad te slapen, toen hij plotseling gewekt werd door het snuiven van een leeuw, die in den wagen was gesprongen. Doch, hoewel de onwelkome gast hem van alle zijden berook, scheen deze meer trek te hebben in zijn slapenden makker, met wie» hij spoedig in de duisternis was verdwenen. Door de telefoon geknipt. Een lo geergast in een groot hotel te Parijs werd te 3 uur des nachts gewekt door het open gaan eener deur. Zijn eerste werk was het electrische licht op te draaien en zgn kamer door te snuffelen. Dadelij a bemerkte hij, dat er een aanzienlijke som gelds, welke op zijn nachttafel gelegen had, was ver dwenen. Hg was slim genoeg te begrijpen, dat het minste alarm den dief zou doen ontsnappen, en daarom ging hij naar den telefoon, welke zijn kamer met die van den portier verbond, eu waarschuwde dezen, de deuren te sluiten, omdat hij bestolen was en de dief zich vermoedelijk nog in het hotel bevond. Nauwelijks had de por tier aan zijn verlangen voldaan of er kwam iemand de trap af en wenschte uit gelaten te worden. Dat dit niet geschiedde, spreekt van zelf. De bestolene had onder- tusschen den hotelhouder gewaarschuwd eu onder hevig protest brachten zij den nachtwandelaar naar het politiebureau, waar men het gestolene op hem bevond. Een herbergier te Berlijn ontving eenige dagen geleden 's avonds een post pakket, waarin twee handen en twee voeten waren verpakt. Eerst dacht men aan een misdaad, doch toen een geneesheer verklaarde, dat ze van een lijk afkomstig waren, meende men met een ongepaste grap te doen te hebben van een medisch student. Daarom werd een onderzoek in gesteld op de medische kliniek, doch hal ver wegen kon dit gestaakt worden, daar het ijzingwekkende pakket geen mensehe- lijke iichaamsdeelen, maar de gevilde klau wen van een beer bleek te bevatten. Te Dusseldorf kwam een wagen met wilde dieren op reis naar Antwerpen aan het station aldaar aan. Onderweg was het een jaguar gelukt nit zijn afgesloten kooi te komen en in de kooi der andere dieren te springen. De jaguar wierp zich op een zebra, beet dezen den hals door en ver slond zgn buit voor een gedeelte. Het kostte groote moeite om den tijger weder in zijn hok terug te drijven. Men wilde hem reeds doodschieten, toen het een beambte van den Dierentuin gelukte met heet gemaakte stangen den jaguar te be dwingen. Een treurig automobiel-ongeluk is in den cmtrek van Algiers gebeurd. Een bankdirecteur deed daar, met zijn vrouw, zijn twee dochters en nog een jonge dame, een tochtje met zgn zelfrijdenden wagen, toen op een steile helling het rijtuig in een diepe kloof stortte. Zijn vrouw en de jonge vriendin werden gedood hij zelf werd zwaar gewond en een zijner dochters brak een arm. De werkstaking der typografen te Antwerpen duurt voort, doch zal hoogst waarschijnlijk slecht voor de stakers af- loopen. Verscheidene bladen hebben zich reeds van nieuw personeel voorzien, andere bladen nemen zetmachines en weigeren de s takers weder in dienst te nemen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2