Middelburg. Na hier t« stede, blij kens de duor de dagbladen gepubliceerde berichten, de door zes Raadsleden voorge stelde straatbelasting (zie ons laatste num mer), als aequivalent voor den te verlagen gasprijs, zooveel tegenstand ontmoet en verschillende adressen tegen die belasting den Raad nog zullen bereiken voor ze aanstaanden Woensdag bij het behandelen der gemeentebegrooting voor 1899 aan de orde komt, hebben w.j gemeend onzsn lezers geen ondienst te doen met hun bij uittreksel in breede trekken hierbij aan te bieden wat B. en W. in hunne concept- begrooting den Raad voorstellen: INKOMSTEN, lo. Ontvangsten wegens vroe gere diensten f 7490.84Vs 2o. Inkomsten v. gemeente- eigendommen en bezitt. 51812.33 3o. Belasting, en heffingen als 40 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting gebouwd f 11060.68 10 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting onbebouwd 461.54% 50100 opc. op de hoofdsom der personeele belasting 38404. Plaatselijke di recte belasting op de inkomst. 100000. Belastingen op voorwerpen v. verbruik 22162.96 A TIM hn na. tingen en heffin. 1541.42% 177220.61 4o. Inkomsten van verschil lenden aard en toevallige baten 5o. Buitengew. ontvangsten, waaronder op brengst v. geld- leeningen Totaal UITGAVEN. lo. Huishoudelijk bestuur 2o. Kosten op plaatselijke be lastingen 3o. Kosten onderhoud enz. van gebouwen enz 4o. Andere kosten van onder houd en lasten 5o. Kosten politie, schutterij, brandweer en straatver lichting 6o. Kosten geneeskundigen dienst en armwezen 7o. Kosten van het onderwijs 8o. Renten en aflossingen va» aangegane geldleeningen 9o. Andere uitgaven niet tot de voorgaande behoorende (onder (dezen zijn f67255 uitgetrokken vsor exploi tatie der gasfabriek, bij d» rekening van welke kosten B. en W. den ouden gas. prijs van f0.086 per Ms hebben aangehouden, zoo als zij ook deden onder de Inkomsten sub 2o., waar zij de opbreugst der gasfa briek op f 96630 stelden). lOo. Onvoorziene uitgaven 97033.66 108840.— f54 2397.44V» f 29863.07 5268.15' 48379,— 1860.- 36394.— 40580.— 101017.- 163297.- 113010.14 2730.08 f 542397.44» Totaal B. en W. hebben zich dus, zooals big kt uit bovenstaand concept, volstrekt niet ingelaten met het besluit van den Raad van 22 Juni, waarbij met 11 tegen 5 stemmen in principe besloten is den prijs te verlagen, het aan B. en W. over latende te bepalen hoe groot die verlaging zou kunnen zijn. Ter hunner justificatie zegge» B. en W, in de Memorie van Toelichting, dat zij een aequivalent voor den te verlagen gasprijs niet door verhooging der bestaande belas tingen durven zoeken en voorstellen, omdat die verhooging te zeer op den minderen man zou drukken nu reeds tweemaal eene straatbelasting verworpen is, willen zij die evenmin voorstellen, maar laten het aan de leden van den Raad, buiten hun College om, over om een aequivalent aan te wgzen. Van daar het nieuwe voorsteleener straat- belasting, ingediend door de zes Raadsleden, die (vroeger het voorstel tot verlaging van den gasprijs gedaan hebben. Welk lot zal aan dat voorstel beschoren zijn? Voorzeker er behoorde een zekere moed toe om het in te dienen, nu reeds twee maal eene straatbelasting is verworpen. Oppervlakkig beschouwd hebben de zes voorstellers niet geheel en al ongelijk. Zoo als ons bovenstaand uittreksel doet zien, bedraagt de opbrengst der gasfabriek f96630, de exploitatiekosten derzelve f 67255; wat toch rationeeler dan dat zij van dien gun- tigen toestand wilden doen profiteeren de belanghebbenden, in casu de gasverbruikers. B. en W. zijn hiervan niet minder door drongen, maar van den anderen kant is ook bij hen het besef levendig dat de gemeente (het algemeen) van dien gunstigen toestand moet profiteeren. Hunne bewering is nitt gewaagd waar zij de gasverbruikers rekenen tot de meergegoeden, die, om ontlast te worden, eene belasting willen invoeren, die zwaar op den minderen man zal drukken. Waarom stelden de zes Raadsleden niet voor verhooging der opcenten op de perso neele belasting. Die tot de mingpgegoeden gerekend worden zouden daarin niet deelen, want zij betalen reeds het maximum der op centen (art. 247 gemeentewet). Zij echier zouden de dupe der historie ge worden zijn. Zij zouden dan nog meer moeten betalen dan zij zouden worden ontlast, maar hun voorstel zou ten minste geen tegenkan ting hebben ontmoet, het zou veeleer be schouwd geworden zijn als eene weldaad van mannen, die op de hoogte zijn van hun tijd. Doch genoeg, nog weinige dagen scheiden ons van de ontknooping. Wij hebben ge meend onzen lezers dit preludium te moeten geven, opdat zij beter op de hoogte zouden zijn, voor en aleer hun het verslag van de Raadszitting van aanstaanden Woensdag bereikt. In de jongste zitting van den ge meenteraad te Vlissingen werd de door den vorigen burgemeester ontworpen verorde ning, regelende het pensionneeren en op wachtgelden stellen van gemeente-ambte naren en bedienden met enkele wijzigingen aangenomen en de inwerkingtreding be paald op 1 Januari a. s. De gemeente-ambtenaren en bedienden zullen jaarlijks bijdragen 2 pCt. van hun jaarwedden zij hebben na bekomen eervol ontslag recht op pensioen, mits zij na 10 jaren onafgebroken dieusttijd voor de waar neming van hun ambt ongeschikt zijn ge worden 65 jaar oud zijn en minstens 20 dienstjaren hebben en wanneer zij 40 jaren onafgebroken gedieud hebben of wanneer zij in of door de uitoefening hunner be diening volstrekt ongeschikt zijn ge-maakt om de gemeente langer te dienen. Het pensioen wordt gerekend voor ieder jaar dienst naar 1/60 der jaarwedde en gaat het 2/3 der laatst genoten bezoldiging nimmer te boven. OiK&NXEUWS." Ned. Herv. Kerk. Beroepen te O. en W. Souburg ds. L C. Terneden te Hoek. Aangenomen na>r Heerenveen door ds. A. Wunder te Noordgouwe. Beroepen te Breda ds. J. D. v. Arkel te Benaekom; te Barneveld (toez.) ds. P. Bartstra te Zegveld te Amersfoort ds. D. G. Postma te Zaandam te Huizen dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord te Hoorn op Terschel ling ds. J. L. de Mol Moncourt te Droge- ham te Jaarsveld ds. P. Kuijlman te Oud Alblas. Aangenomen naar Oud Beijerland door ds. H. Snel te Gameren naar Twisk door ds. A. Stamrood te Ursem. Bedankt voor Polsbroek door ds. H. Snel te Gameren voor Dirksland door ds. G. Nijhuis te Yenendaalvoo-r Paesens door A. J. Bosman cand. te Schiedam voor Engelen door dr. G. J. Brutel de la Rivière te 's Gravonmoer voor Streefkerk door dr. C. A. Lingbeek te Cubaard. Wemeldinge. Zondag in de voor- middaggodsdienstoefening had de inge bruikneming plaats van ons vernieuwd kerkgebouw. Een talrijke schare uit deze gemeente en verschillende belangstellenden uit andere gemeenten waren opgekomen om met ons deze „inwijding" te vieren. Onder anderen was ook de heer J. Verheul architect met zijne echtgenoote uit Rotterdam overgekomen, ook de aan nemer dhr. Van Maris van Kapelle, en verscheidene van de werklieden die aan het gebouw hadden gewerkt enz. waren aanwezig. Bij 't begin der godsdienstoefening werd door de Chr. Zangver. alhier Ps. 68 vers 10 en Ps. 122 vers 1 vierstemmig ge zongen. Nadat vervolgens door de ge meente Ps. 846 was gezongen, nam onze geachte leeraar ds. Drost het woord en heette de gemeente hartelg k welkom dit ons fraai kerkgebouw. Was er sinds 3 April toen wij het laatst hier bijeenkwamen, veel over den bouw gesproken, nu was het wachten ten einde en zaten wij weder in ons oud doch smaakvol gerestaureerd kerkgebouw Dank aan H.H. Kerkvoogden en notabelen voor hun moeite die zij nu ruimschoots beloond zien. God geve u veel vreugde er van te smaken, vooral dat uw arbeid moge medewerken tot het geestelijk wel zijn der gemeente. We wenschen u architect den heer Ver heul geluk met den goeden afloop en hopen dat gij uw gaven en krachten moogt besteden aan menig kerkgebouw tot eere Gods. Aannemer en opzichter gij hebt gelukkig gewerkt, geen ongelukken en ook geen ongeregeldheden hebben er plaats gehad, Gode alleen daarvoor de dank. Dank aan het Zangkoor voor de schoone verzen. Na dit welkomstwoord sprak ZEerw. naar aanleiding van Ps. 84:11 over het voorrecht en nnt van de openbare Gods- vereering en sprak bij het einde de bede uit dat door de evangelieprediking in het vernieuwde kerkgebouw ook veler harten mochten worden vernieuwd ten leven. Nadat als nazang was gezongen Gezang 96, verliet de schare het kerkge. bouw, onderwijl zong de Chr. Zangver, nogmaals een paar psalmen vierstemmig, Geref Kerken. Bedankt voor Axel B. door ds. C. Oranje te Berkel; voor Sneek A door ds. J. H. Donner te Nieuwdorp. Ds. Entingh. In de Ger. Kerkb. lezen dezen te Rotterdam begraven 1820, te Groningen, ontving als jongeling opleiding tot het meubelmakersvak. Tijdens de onlusten met België is hij in vrij willigen militairen dienst getreden en daarna tot den rang van onderofficier op geklommen. Het corps, waartoe hij behoorde, lag in Zeeuwsch Vlaanderen. In dien tijd woonde hij aldaar reeds de vergaderingen bij van de gescheidenen, welke in schuren op afgelegen plaatsen werden gehouden, waaruit toen reeds zijne begeerte duidelijk werd, om zich te voegen bij hen, welke den Heere naar Zijn woord wenschen te dienen. Na den dienst verlaten te hebben, werkte hij als meubelmaker te Groningen. In dien tijd ontvonkte in hem de begeerte, om het Evangelie der zaligheid te verkon digen, welke begeerte zoo sterk toenam, dat hij, aan dien drang des harten gehoor zaam, zijne voordeelige maatschappelijke positie verliet en opleiding tot het leeraars ambt begeerde, welke hij verkreeg onder leiding van den WelEerw. heer Ds. T. de Haan, welke destijds in Groningen eene opleidingsschool had, vóór het oprichten der Theologische School te Kampen. Gedurende zijn dienst ondervond hij me nigmalen kennelijke blijken van gebedsver hooring. Meermalen zijn kranken, voor welke alle hoop op herstel verloren scheen op het gebed van ds. Entingh wonderlijk door den Heere hersteld of uit groote zwarigheden verlost. Uit de vele gevallen zij het volgende vermeld. De moeder van een nu nog dienst doend predikant was krank, zóo krank dat verschillende doctoren de hoop op her stel opgaven. In dien toestand werd de kranke door ds. Entingh bezocht. Z.Eerw. bad ernstig tot God om beterschap en bij het scheiden sprak hij „de kranke wordt beter, want ik heb onder liet bidden ervaren dat God mijn gebed heeft aangenomen En boven aller vewachting is de kranke hersteld Hoe zijn langdurig verkeer in ons midden mede gediend had om de banden tusschen Z.Eerw. en de Gemeente alhier, innig en sterk te maken zoo menig bezoek, door Rotterdammers hem nu en dan gebracht, bewees het. Hoe verhelderde dan het reeds zwakkere óog, hoe tintelde het, wanneer hem het goede kon medegedeeld worden, hoe verhief zich de anders reeds zachtere stem en kwam dat vroolijke lachen van weleer weer tot zijn recht maar hoe was ook de warme handdruk bij scheiding weer de tolk der oude liefde hoe ernstig klonk zijn biddend: vaarwel! SCHOOLNIETJ WS. De Unie-collacte bedroeg te Tholen met Scbakerloo f 24.40. Te Rotterdam slaagden voor (de acte vrije- en ordeaefeningen onder anderen mejuffr. A. G. Bijlsma, van Middelburg, en dhr. A. v. d. Bliek te Goes. Te Nijme gen slaagden o. a. de heeren O. Vreelink en J. v. Omzeele, beidan van Middelburg. Benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. school te Zoutelande Mej. Cath. van Deventer, onderwijzeres te Amersfoort. Liilili dat het ons be- wij omtrent leeraar Ds. A. S. Entingh, geboren 8 Maart Op verzoek melden wij gaarne bericht omtrent den heer Allard in vorig no., niet afkomstig is van onzen richtgever te Borssele. Red. Middelburg. Niet alleen de heeren Poort, Wagenaar jen Meijers, maar gelijk de Middelb. Courant msedeelt, ook de heeren mr. R. Eruin, mr. A. A. de Veer en A. W. Verheiden arts zijn in 't voor- loopig comité getreden om een openbare vergadering voor te bereiden van de Ne- derlandscheVereeniging tegen de Prostitutie. Goes. In het Hellegat is Vrijdag door een ijzeren aak, een tjalkschip geladen met suikerbieten aangevaren welke oogen- blikkelijk zonk, maar waarvan de opva renden, schipper, vrouw en knecht, nog gered konden worden op den aak. Van den inboedel is totaal niets gered. Goes. Hedenmorgen kwam een boeren wagen van wed.L. R.uit den Goeschen polder een knecht en een zoon van wed. M. R. zaten er op toen de paarden op hol sloegen en een eind verder zich van den wagen losrukteu. Een der paarden vloog ter hoogte var. het Spanjaardsputje, tegeneen boom, ten gevolge waarvan't zoo gekwetst werd dat 't moest worden afgemaakt. Wissenkerke. Onze tijd gaat vooruit. Volgens sommigen naar beneden. Nu, schrij ver dezes kan ook met al den zoogenaam- den vooruitgang geen vrede hebben. En toch, Woensdagavond werden wij niet alleen aangenaam maar bovenal nuttig bezig gehouden door den heer I. G. Jansonius, van Drachten, die een rede hield tot drank bestrijding. Op de rede liet Spr. volgen een aan schouwelijke voorstelling der drankellende enz. op het doek gebracht met lichtbeelden door middel van een sciopticon, z.g. too- verlantaarn. Van de gelegenheid tot debat werd ruim gebruik gemaakt. Het debat liep in hoofdzaak over de niet eensluidende uitspraken der medici, geneeskunde, over den invloed van alcohol op het menschelijk lichaam, over econo mische toestanden, misstanden enz. De heer Jansonius gaf blijk werk van de zaak gemaakt te hebben, was aange naam in zijne toelichtingen en belooft Bucces als reizend Agent van de Ned. Vereen, tot Afschaffing van sterken drank. Bij het slot van de vergadering werd door een Christen geheelonthouder, nieuw lid onzer gemeente, de zaak met warmte aanbevolen, bovenal om Christus' wil. Twee nieuwe leden traden toe tot het lidmaatschap der Vereeniging en een vijftal anderen werden ingeschreven als begunstigers. (Wij danken den inzender voor dit stukske dat wij met sympathie voor de zaak plaat sen. Laten echter onze berichtgevers ons geen berichten meer zenden omtrent 't op treden van den heer Jansonius, dewijl dit op meerdere plaatsen geschieden en op 't zelfde neerkomen zal. Red.) Nabij Sittart is een moord gepleegd. De jachtopzichter Peters uit Bom in Prui sen, kreeg op Pruisisch grondgebied met zekeren Kruisters uit Sittart een woorden wisseling over een houd. Kusters ging hierop een herberg binnen en werd door den jachtopziener gevolgd, die den twis daar voortzette, en toen zij de herberg verlieten hem opzettelijk met een schot uit een flobertgeweer in 't hart trof en neervelde. Wel zegt hij een ongeluk ge had te hebben, doch daarmee zal hij wel niet af zijn. Bij de rijkspolitie te 's Hertogen boBch heeft zich zekere baron v. U., een landlooper, aangemeld om opgezonden te worden naar een rijkswerkinrichting. D man was vroeger als soldaat uit den dienst weggejaagd. Te Hilversum heeft zich bij de loting voor de Nationale Militie het navolgend geval voorgedaan. Er waren twee lotelingen die beiden „Verver" genaamd waren. Toen de ééno geloot had, werd de naam „Verweij" op genoemd. Terwijl niemand van dien naam aanwezig was, lootte de burgemeester en wèl een laag nummer. Toen men aan de W gekomen was, trad de tweede Verver naar voren met de vraag of hij niet loten moest. Het bleek toen dat de namen niet juist op de lijst stonden. De burgemeester gaf daarop het door hem op den naam Verweij getrokken nummer aan Verver, doch deze nam daar mede geen genoegen en eischte zelf te loten. Hoe dit zal afloopen is nog niet bekend. Men vermoedt dat het laatste gedeelte zal moeten naloten. Te Rolde (Dr.) heeft een lijstervan- ger een lijster en een wezel in denzelfden strik gevangen. Waarschijnlijk is de vogel het eerst in eene der paardenharen strop pen vau den beugel verward en vastge raakt, en daarna de wezel, die de lijster als zijn prooi trachtte te bemachtigen, in den anderen strop. Hoe misdadigers gekweekt worden. Te Amsterdam zoo verhaalt het N. v. N. werdVrijdagmorgenvoor de rechters geleid een knaapje, met wien de ouders onmogelijk huis konden houden. De knaaj was van de school weggestuurd, omdat hij te ondeugend was, en kwam nu geheel ten laste zijner ouders. In de vorige maand was hij bijna alle dagen en nachten niet thuis geweest en bracht zijn ouders telkens in doodelijke ongerustheid. Thans had hij het zoo bont gemaakt dat hij voor de rechtbank moest verschijnen, om zich te verantwoorden. Overeenkomstig den wensch van den vader zal het weerbarstig en on deugend kereltje naar een Rijksopvoedings gesticht worden gezonden. Buiten de gerechtszaal vroegen wij aan den jongen, waar hij de vier weken, dat hij niet thuis geweest was, hier in zoo'n groote stad gezeten had. „Op straat, mijnheer." „Wie waren je vrindjes?" „Groote jongens van 16 en 17 jaar. Zij zeiden me, dat ik maar met hen mee moest gaan, dan zou ik het goed hebben."i „Wat deden die jongens voor den kost „Niets, zij gapten hier en daar en ver kochten het bij opkoopers." „Kreeg jij wat geld?" „Ja, soms vijf centen en daar kosht ik brood voor." „En als jc geen geld kreeg, hoe kwam je dan aan eten ?u. „Dat gaven de groote jongens mij." „Had je genoegen in den omgang met die groote jongens?" „Neen, maar ik durfde niet wegloopen uit vrees voor slaag. Eens ben ik weggo- loopen, maar voordat ik thuis was, hadden ze me al weer te pakken en sloegen me met een riem." „Waar bleef je 's nachts?" „We sliepen in kisten, die bij de Hoorn- sche boot lagen." „Alleen „Neen, in elke kist twee jongens." „Hadden jullie het niet koud?" „Neen, dan kropen we maar dicht bij elkaar." „Heb je in die 4 weken niets dan brood gegeten „Neen". Men zou nu denken, dat dergelijke kna pen er bleek en akelig uit zouden zien. Met dit ventje was het geheel anders hij had zelfs een blos van gezondheid op de wan gen, doch zag er uiterst haveloos gekleed uit. Wij kregen den indruk, dat dergelijke knapen door ouderen tot diefstal worden opgeleid. Verschrikkelijk treurig, niet waai? en dan te weten, dat de ouders er niets aan kunnen doen. Voor dergelijke jongens is de opzending naar ean Rijksopvoedings gesticht de eenige uitkomst. Ten slotte deelde het ventje mede, dat de groote jongens met wie hij 4 weken in de open lucht geleefd had, zich thans allen wegens ver schillende diefstallen inpreventievehechtenis bevonden. De kleinste der lotelingen voor de nationale militie, die op Texel verleden week aan de loting deelnam, was slechts groot 1.55 M. en werd onmiddellijk gevolgd door den grootste die 1.88 M. haalde. Naar aanleiding van den met 1 Oct. jl. ingevoerden maatregel der Hollandsche •IJzeren Spoorweg-Maatschappij dat nl. de Kilometerboekjes der Staatsspoor niet meer geldig zouden zijn op de gemeen schappelijke lijnen heeft dezer dagen een ingezetene van Eist met een kilometer- boekj afgegeven vóór den dag der in werkingtreding van het verbod 1 Oct. 1898), de reis van daar naar Arnhem gemaakt per Hollandsche Spoor en proces-verbaal tegen zich doen opmaken, op grond, dat men iemand een eenmaal verkregen recht niet weer kan ontnemen. Te Maastricht had een dame het ongeluk van een trap te vallen, met het noodlottig gevolg dat zij aan hersenschud ding is overleden. Donderdag reed een landbouwer uit Lonneker, over een stuk heigrond wat de eigenaar er van reeds herhaalde malen had verboden en nu ook weer verbood. De boer ontstak daarover in toorn, viel den eigenaar mst een mes aan en bracht hem een diepe snee in het aangezicht toe. Op 't plein voor de hoogere burgerschool te Haar lem is een der leerlingen dier school met de anderen spelende en elkander met kastanjes werpende, derwijs in 't oog getroffen dat hij neerzeeg en thuis ge bracht, thans met een gevaarlijke hersen ziekte ligt. Te Rotterdam bleef Zaterdag ochtend in een der synagogen de voorganger midden onder den dienst, ter wijl hij in 't gebed voorging, plotseling dood, en te 's Cravenhage sprong een onderwijzeres, wanhopig wijl de kinderen op school 't haar zoo lastig maakten, in de Suezkadezij werd er uit gehaald. Te Genemuiden is een oliekoekenbak ker die met zijn kraam van de kermis terugkeerde, van den geladen wagen gevallen en door denzelve gedood. Zijn vrouw, welke hij in zijn val mee sleepte werd licht ge kneusd. Te Hendrik Ido Ambacht werd een 13 jarig meisje onder een zwaar beladen wagen ernstig verwond en overleed aan de gevolgen. De Pest. Een zeer verontrustende mededeeling komt uit Weenen. Men weet dat de pest in hevige mate heerscht in Engelsch Voor Indië, en dat de besmetting dezer ziekte jaarlijks door duizenden mohamedaansche pelgrims, die naar Mekka ter bedevaart trekken in andere landen van Azië woidt overgedragen. Thans echter zijn de kiemen dezer ziekte ook naar Europa, en wel naar Weenen overgebrachtnu niet door vieze pelgrims uit Mekka, maar door nette geneeskundigen. Hoe dit kan Vermoedelijk op deze wijze Er is door de Oostenrijksche regeering een expeditie ge zonden naar Bombay om daar naar de oorzaak der pest wetenschappelijke onder zoekingen te doen. Deze expeditie is wei behouden te "Weenen teruggekeerd, in het bezit van bacillen-culturen, welke zg voor verdere proefnemingen wilde gebruiken. Nu is het bewaren van dergelijke prepa raten op zich zelf reeds gevaarlijk. Des te meer, wanneer er zorgeloos mede wordt omgegaan. En zulks schijnt hier het geval te zijn geweest. De dieren, welke met pest-bacillen waren ingeënt, werden bewaard in een ellendig uitziend, klein stalletje van het Bacterio logisch Laboratorium der Unieversiteit. Een bediende, zekere Barisch, moest deze dieren verplegen en tevens voor de reiniging van den stal zorg dragen. Als hem soms een dier ontsnapte, ving hij het met de handen weder op. Zoodra Barisch zijn werk volbracht had, kwam zijn vrouw hem zijn eten brengen, hetwelk hij heel kalm gebruikte zonder eerst zijn handen te wasschen. Het gevolg bleet niet uit. De man werd door de peet aangetast, en overleed na een hevig lijden in het hospitaal. Bij onderzoek vond men in zijn lichaam pestbacillen. Daarna werden een dokter en een zieken verpleegster die hem hadden behandeld of verpleegd, aangetast, door deze zelfde ziekte, welke als Indische pest bekend, uitwendig niet optrad als „Beulenpest" doch inwendig in den veel gevaarlijker en besmettelijker vorm van „Postpneumonic", met longont steking, zwelling der milt en bloedige uit werpselen door den hoest, dikwijls dagen lang aanhoudt en eindelijk in rochelen overgaat. Ook professor Nothnagel, de ziel (en de leider van het Baeteriologisch onderzoek, is plotseling overleden. Het Pathalogisch-Anatomisch Instituut waar de studenten uit angst wegbleven - is nu gesloten. Te Chambéry (Frankrijk) woont een zesvingerige familie. Drie knapen in een gezin hebben namelijk 6 vingers (aan elke hand en aan elke voet 6 teenen. De 6e vinger zit naast de pink, evenwijdig met dezen en de overige vingershij bestaat uit drie normale leden ea een gewricht waardoor hij aan het middelhandsbeen van den pink is verbonden, bij de voeten ia voor den zesden teen een afzonderlijk mid- delvoetsbeen aanwezig. De overtollige vin gers en teenen kunnen goed worden bewogen. Gewaagde men in de laatste maanden van een vrouwelijke rooverhoofdman, thans is de „Schoone musketier", gelijk zij ge noemd werd, de schrik der Kaukasus, ge- pakt en onschadel maal was zij ges vrij gekomen, de zoo is haar e ge vangenbewaai de vrijheid te steller gaan naar het ge lid van haar bend bende behooren, i gekleed en leggen reizigers groote b aan den dag, en hen niets te vree dezen nog een p getrakteerd. Ove ook geen mensche onlangs twaalf n uitgezonden, van kwam er slechts waren allen in het gesneuveld. Een rijwiel Een fabrikant nieuw gebruik gei wordt namelijk v een jongen, die z trappen. De ketti bevriezer en doet Op die manier van 17 gallons m werk is gemakke kan naar hartelui van den politieag Het is eindi en de Kaffers vai gekomen. Laatstge in eeo heftig ge\ 'slagen en vluchtt scheiden dooden De artillerie w zijde der Boeren Te Dantzig tijd nacht voor i brievenbussen bevuild. Na lan politieman op eei dader te snappe bleek te zijn dan culiere postonder In den Atli van Amerika lig weinig poëtischen draagt, doch niet' genoemd kan eigendom aan oi kaansche million! geleden voor 3°d kocht en sinds di verfraaiing van morgen ten kost^ zifters zijn allen ache millionaire^ in de eerste plaij bouw gezorgd, gemak en eleganj kamers, welke wanden tusschen| of paardenhaar van het leven storen. In den nairs op het eila) zij hun tijd met hen bevinden zi sche geldkoning Vanderbilts, Go hings enz. D< knnnen naar w komen, want de beneden zich bi tegen 30 a 50 d te verhuren, het eiland toegel de kusten strenjJ zullen ze daar i Dii Goes, door d 12 uur kalfkoeie Wo< Goes, 1 uur voor erven v. H lock Houwer eikenhouten trektafel, dito houten kastjes, rooktafels, 6 "Wl matten zitting, hanglamp, pend Middelburg] door not. de V met complete bo Latpnsche Scho zien 10—12 en: V] Kwademlai voor dhr. Burge 1 uur 120 canad Iloedekcns Houwer 10 uur t Colijnsplaa uur bij Israel in 13 jaar, 1 vos i baat gevende mi ossen en vaarze 2 vette varkens hooi, stroo en n Vlissingen, Bosch lo. een Lange Zelke; 2 Breewaterstraat 26, 27 en 28 Oc Vlissingen en de Maret Ta lo. de bank, 2o. 27 en 28 Oct. 1 Za Oudelamle not. Houwer 11 Mi 's lieer H« not. Mulock Ho 11 olmen bij Ss Arendskerkedyl boomen bjj den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2