bijvoegsel „DE ZEEUW" RECHTSZAKEN- Gemengde Berichten. cSTANH- AANBESTEDINGEN OPENBARE VERKOOPINGEN KERKNIEUWS. SCHOOLNIEUWS. Correspondentie. MARKTBERICHTEN. SCHOUWING. Tan van Zaterdag 8 October 1898. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Staveniss* (toez.) ds. E. H. Limborgh te IJhorst-de Wijk (gem. Stap horst). Bedankt voor Ond Vosmeer door ds. H. Snel te Gameren voor Borsele en voor Wilhelminadorp door B. R. Knottne- rns cand. te Oosterbierum. Beroepen te Ottoland ds. H. Feijkes te Dordrecht; te Oost- en WeBt Graft- dijk ds. A. Drost te Angerloe te Bnurmalsen J. Cramer cand. te Utrecht te Rijsoord H. J. v. d. Zee, cand. te Elbnrg te Poederooien ds. C. H. Kmiperi te Schelluinente Peize ds. C. F. Bruins te Nuis te St. Antho- niepolder A. J. Bosman cand. te Schiedam. Aangenomen naar Nijeveen (toez.) door B. R. Knottnerus cand. Bedankt voor Made door J. Cramer cand. te Utrecht; voor Dussen door ds. J. J. v. d. Grient te Giessen Oudkerk. Wemeldinge. Het fraai gerestau- ïeerde kerkgebouw zal D.V. 26 October •an zijn bestemming gewijd worden door onzer geachten leeraar ds. J. W. Drost. Geref Kerken. Beroepen te Kamerik ds. J. v. d. Bijl te Doornspijk te Sleen Th. A. Bergsma cand. te Welsrijp te Wilsum (Gr. Bentheim) ds. E. Buurma te Koevorden te Axel B ds. C. Oranje te Berkel. Bedankt voor Warns door ds. J. Koppe te Beetgum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Suawoude da. T. A. Bakker te 'e Gravendeel. De Unie-collecte bedroeg te Arnemuiden (geref. kerk) f8 en te Axel f 176,49. Door een lid van den gemeenteraad te Doetinchem is by H. M. de Koningin geprotesteerd tegen de benoeming van den heer Van den Ende te Rilland-Batk tot onderwyzer te Doetinchem, dewijl de raad onvoltallig was. Naar wy vernemen zal vooreerst nog niet worden overgegaan tot uitvoering van het plan, om lessen aan de Riks-Normaal scholen te doen geven over den nadeeligen invloed van het gebruik van alcoholische dranken op Het organisme van den mensch. N. R. C. Ce Min. van Binnenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in den loop der maand December e. k. ge legenheid zal worden gegeven tot het af leggen der examens, ter verkrïging vau een getuigschrift als vroedvrouw. Zy zullen worden afgenomen te Am- •tedam. Zy, die tot die examens wenschen te worden toegelaten, worden uitgenoodigd daarvan voor 15 Nov. e. k. schriftelijk opgave te doen aan den inspecteur voor het geneeskundig Staatstoezicht voor de prov. Noord-Holland, dr. J. P. Dozy, te Amsterdam, en by het verzoek om toelating een extract uit de registers van den bur- gerlijken stand over te ieggen, waaruit blijkt dat zy den leettyd van 18 jaren hebben bereikt en het bewijs, dat zy als leerüngvroedvrouw by een geneeskundigen inspecteur zyn ingeschreven en minstens 10 gewone verlossingen in tegenwoordig heid van een bevoegd verloskundige hier te lande hebben verricht. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zyn veroordeeld wegens knevelarij en het als ambtenaar opzettelijk boeken of registersuitsluitend bestemd tot controle van administratievervalschen: J, W. v. D., 34 j., gewezen keurmeester van vee en vleeseh, Vlissingen, thans te Middelburg in hechtenis, tot 1 j. en 6 m. gev. straf met mindering der preventieve hechtenis landlooperij P. d. W., 30 j-, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans te Middelburg in hechtenis, tot 3 d. h. mishandeling A. Z19 j., eu J. PM 19 j., werklieden, Kruiningen, beiden tot 14 d. gev. straf, en J. M. D., 18 j., koopman, Cortgene, tot f3 b. s. 3 d. h. diefstalW. D., 12 j., zonder bereep, Wemeldinge, tot 7 d. gev. straf, en wederspannigheid en beleediging van een ambtenaar: P. B., 32 j., werkman, Hans- weert, tot 1 m. gev. straf. Door Leo Miloen, gedetineerd te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen de ten zijnen laste gewezen vonnissen, Waarbij hij respectievelijk tot twee jaren en twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Deze week hebben te Leeuwarden voor de rechtbank terecht gestaan drie arbeiders te Beetgum, beklaagd van beleediging. Zy hadden Allard Dijkstra (die door sommigen Toor een der drie hun bekende inbrekers gebonden wordt, op 5 Dec. '97 dezelfde inbraak waarvoor de 3 Hogerhuizen thans al* veroordeelde daders zitten) toegeroepen '„daar heb je de inbreker van Britsum" een hunner had zelfs geroepen„inhreker, moordenaar". Er waren 3 getuigen k charge ea 10 k decharge gedagvaard. Yoordat de le get. gehoord werd, ver zocht de verdediger mr. Troelstra een vordering te mogen instellen en toen hem dit toegestaan werd, verzocht hy aan de rechtbank aan te nemen dat onderzoek naar de waarheid is toegelaten, en aan beklaag den de geleg nheid te geven hun woorden waar te maken. Pleiter toegevende dat het voor de recht bank moeilijk wordt aan dit verzoek te voldoen wegens den vorm der dagvaarding, meent toch de vordering te moeten doen. De rechtbank besliste dat duidelyk in de dagvaarding overtr ding van art. 266 en niet van art. 261 geconstateerd is en derhalve art. 263, waarby wordt toegelaten het geimporteerde feit te bewijzen niet van toepassing is. Het verzoek werd hierop afgewezen. Thans werden de getuigen verhoord. Allard Dykstra deelde mede dat de drie beklaagden hem hebben uitgejouwd en inbreker gescholden. Hy is toen by zyn moeder in gevlucht, en later door een heele schare jouwend en joelend thuisgebracht. De verdediger vraagt dezen getuige of hy zelf niet dikwijls gezegd heeft dat hy een der drie inbrekers te Britsum is ge weest. De president zegt dat met 't oog op de zoo straks genomen beslissing deze vraag niet toegelaten wordt. De rechtbank beslist in dien geest. De verdediger zegt dat dan zyn aanwezig heid hier overbodig is en gaat heen. De president vraagt hierop aan de be klaagden of zy iets aan te merken hebben op de verklaring van dezen getuige. Een hunner antwoordthy is de inbreker. De tweode bevestigt dit. Het publiek trap pelt. De president dreigt de zaal te znllen doen ontruimen. Op een nadere vraag van het O. M. zegt de getuige nog dat een der beklaagden hem ook nog toegevoegd heeft: jou met jou rottige smerige familie zult nooit meer genet hebben; dat znllen wij doen. In dien geest verklaarde ook vrouw Dykstra. En toen een der beklaagden tot den president zei dat zy juist de eenige was die getuigen kan dat haar man de inbraak gepleegd heeft, liep deze vroaw woedend op beklaagde toe en zegtdou liegst het, smeer lap. Maar ze wordt door haar man en een der deurwaarders tegengehouden en gekalmeerd. De president vraagt de beschuldigden of zy niets aan te merken hebben. Een hunner vraagt of hy de waarheid niet zeggen mag. De president zegt neen en eer hy uitgesproken heeft, barst 't publiek in een schaterend gelach en geklap uit, waarop de president de zaal doet ontruimen. Daarna worden de getuigen 4 decharge gehoord. Zy weten echter niets af van 't opstootje van 10 Juli, en koaden dus heengaan. Een der beklaagden volgens de ter minologie van De Sociaal Democraat „door dit spel opgewonden, had zich onderwijl verwijderd". De ambtenaar van 't openbaar ministerie vroeg voor deze beklaagdenbeleediging in koelen bloede onder zeer bijzondere omstandigheden, te kwader trouw, („want zy weten dat Dykstra geen inbreker, geen moordenaar is") de zwaarste strafdrie maanden gevangenisstraf. Beklaagden, zioh hierop kort verdedigend, hielden hun meening vol, wijl Dykstra zelf 't hun gezegd heeft. De uitspraak over 8 dageu. Goes. Woensdag was de bijna zestig- jariga weduwe B. alhier bezig waschgoed op den zolder te drogen te hangen. Mee- nende dat de trap goed stond, wat niet het geval was, stapte de vrouw bij het verlaten van den zolder m's en kwam in de gang op den steenen vloer terecht. Bewusteloos en in hoogst gevaarlijken toestand met gebroken sleutelbeen opgeno men werd zij terstond onder geneeskundige behandeling gesteld, welke echter niet baten mocht; waarschijnlijk waren ook de hersenen aangedaanalthans zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd is de on gelukkige gisteren overleden. Te Biggekerke is, onder den naam Soranus, een schietvereeniging opgericht, die zich het schieten met de Flobertsbuks tea doel stelt. Voorloopig traden elt leden toe, die als bestuurders kozen de heeren A. Wisse, voorzitter, P. Florusse. secre taris, G. v. d. Voorde, penningmeerter. J. Conraad en M. Kleynepier, leden. M. C. Stavenisso Aan den polder Oud- kempenshofstede beeft eene verschuiving plaats gehad, waarvan de lengte 75 en de breedte gemiddeld 15 Meter bedraagtde diepte moet nog door peilingen worden gevonden. De plaats ligt even beoosten die, waar in 1893 eene belangrijke afschui ving werd geconstateerd. Volgens bericht aan de Ned. hebben eenige hotel- en pensionhouders te Ren- knm plan een adres te richten aan de Regentes met 't verzoek het, koninklijk landgoed „Oranje Nassauoord" dat tot Sanotorium zal worden ingericht, een andere bestemming te geven, wyl, naai zy mee- nen, de aanwezigheid van zoovele lijders aan besmettende longziekten het vreemde* lingenbezoek zal doen verminderen en de hotelhouders ia hunne zaken zal schaden. Te Amsterdam werd eergisteren avond de Brouwersgracht opgeschrikt door een hevigen knal; het bleek dat by een lood gieter die 25 L. naphta in zyn kelder had staan deze vloeistof ontploft was. Gelukkig was de kelder met tal van luiken gedekt die door de lnchtdrukking opensloegen, an ders was 't geheele gebouw in de lucht gevlogen. Zelfs in de tegenover 't perceel gelegen huizen bleef geen ruit heel, en was de sohade zeer aanzienlijk. De zoon, in den kelder werkzaam, kreeg eenige brandwonden en verloor zyn hoofdhaar bij deze ramp. Dienzelfden avond had in diezelfde buurt een gasontploffing plaats bij een heer die in het sousterrein aan de straat een bad- toestel staan heeft dat door gas verwarmd wordt. Een der kinderen had ongezien die gaskraan opengedraaid. Toen de huisge- nooten later met licht daar kwamen, had een hevige ontploffing plaats die de huizen in de buurt op huu grondvesten dreunen deed, mevrouw en de meiden hevige brand wonden veroorzaakte aan gezieht en handen, en groote verwoestingen aanrichtte. De vloer van het vertrek boven de badxamer werd 15 cM. opgelicht, de canapé onderste boven geworpen en *t glaswerk vernield. Een brandweerman die de wacht had in de nieuwe kerk is daar Dinsdagmiddag gevonden badende in zyn bloed, met een pistool op een afstand, waaruit vijf schoten gelost waren. Lastig geval Dochter van een tandarts O, Willem, daar komt mijn vader aan; nu moet je óf om mijn hand vragen, óf je een tand laten trekken Tante had de tweelingen eens gehol pen daar mama te druk was, en had de kinderen een bad gegeven. Toen ze in bed waren hoorde zij ze voortdurend gie- geien. Wat hehbeg jelui toch waaromlach je O, niets tante, zei Mina, het is zoo grappig. U heeft Betsy tweemaal een bad gegeven en ik heb er geen gehad Door de politie werd te Bochum in een restauratie een speelhol ontdekt. Op het oogeiiblik dat men de bank in beslag nam, was deze in het bezit van een bedrag van 15,150 mark. Negen heeren werden aan het bedrijf sohuliig bevonden. Een hunner had 20 dnizend mark met spelen verloren. Donkere wolken. Volgens den corres pondent der „Daily Mail" te Kaapstad verzekert men te Johannesburg dat de Engelschen de Delagoabaai over acht dagen zullen overnemen. De koortsige haast, waarmede de Volksraad te Pretoria voor- loopig het nieuwe krijgs wetsontwerp aan nam, waarby Transvaal en Vrijstaat el kander gewapend zullen bijstaan als een van beide van buiten wordt aangevallen, zoude daarmee verbandhouden. Generaal Jonbert zou in een redevoering gezegd hebben „niemand kan profeteeren welke troebelen de zuster-republieken wachten". Bovendien beet de kaffersopstand onder Rpejoe in het Zoutpanbergsche ernstige afmetingen aan te nemen. Verscheiden lichtingen Transvaalsche troepen, onlangs or.der de wapenen geroepen, zyn reeds op weg naar Zjutpansberg. De kosten van dezen veldtocht zullen betaald worden uit het oorlogsfonds. Geen enkele vreemdeling wordt onder de wapens geroepen. Nog altijd ontvang ik voor de Admi nistratie de Zeeuw postwissels enz. Men gelieve er bedacht op te zyn dat alle gelden moeten geadresseerd worden aan den heer C. ORANJE Lz., Goes. KLEMKERK. LEESTAFEL. Hst wordt zachtaa'a de tijd der Kerst boekjes en Scheurkalenders. Wij kunnen vast de aandacht vestigen op Christelijke Scheurkalender „Barnabas". Uitgave van K. le Cointre, Middelburg. Wy hebben indertijd onzen voorloopigen indruk van dezen Kalender gegeven en kunnen onze gunstige recensie, na volle diger kennismaking, volkomen handhaven. Aan de eischen aan een Christelyken Scheurkalender te stellen, voldoet „Barna bas" uitstekend. Hij is degelijk van inhoud en geeft in boeiendeu vorm veel wetens waardigs omtrent verschillende stichtingen van Barmhartigheid te lezen, als daar zijn Veldwyk, Bioemendaal, 's Heeren Loo, Eudokia en andere. Het schild geeft duidelijke ohromo-lito- graphieën van de Idioten-stichting 's Heeren Loo, en maakt dezen Kalender tot een sieraad voor de huiskamer. Catalogus van „Capadose", vereeniging voor goedkoops Zondagsschooluitgaven 1898, Amsterdam Höreker en Worm- ser. Deze catalogus telt reeds 363 nommers, waaronder zeer schoone en ook de nieuw ste, zoo juist verschenene. le. Bestormd maar niet genomen. 2e. Alleen toch veilig. Beide oude bekenden van Hoogenbirk. Het laatste eenvoudige waar verhaal van het oude moedertje in haar scheepje was 't eerste feuilleton in Fatrimonium. In dit lieve gewaad werd er aantrekkelijker op. 3. De onde dokter. 4. De wasehvronw en haar kind beide van A. Volmar. 5e. De vluchteling, van J. de Liefde een bekend boeiend verhaal in een nieuw gewaad. 6e. De kleine Esther, van Mevr. de Pressensé. 7e. Door lijden gelouterdvan Mevr. Sherwood. De aandoenlijke ware geschie denis van Lanrette d'Adrets, een verhaal dat een veertig jaar geleden reeds diepen indruk maakteen eenige jaren geleden in een omvangrijke nitgaaf van Höveker ingevlochten, thans, zeer terecht, afzon derlijk wordt verkrijgbaar gesteld. Alles, even schoon van inhond als uit voering, noodigt ,tot kennismaking uit. Men vrage aan. Het Geusje. Wekelijks ver schijnend blaadje voor alle vrienden van Kerk, Oranje en Vaderland. 1ste Jaarg. no. 14. (Prijs van ieder nommer 2 cent, gefr. 2l/s cent) P. den Boer „Utrechtsohe Drukkerij", Utrecht. Wij hebben van dit blaadje vier nom mers gelezen wy zonden er echteT meer moeten gelezen hebben om een oordeel te kunnen vellen. Onze meening omtrent deze uitgave is derhalve een voorloopige. De blaadjes zyn een zelfstandige navol ging van de bekende populaire „blaadjes van Kees" die een dertig jaar terug bij duizenden door ons volk verslonden wer den en veel gezonde enongezonde denkbeelden verspreid hebben. Of van deze blaadjes, die de heer Den Boer uitgeeft, niet hetzelfde zal kunnen gezegd worden, weten wy niet. Om den hoekglnnrt na reeds het legitimisme en de liefde tot eene gereformeerde staatskerk; ook wordt wel een en ander aan de theorie der grondwet geweten, wat eigen lijk de practyk der grondwet voor hare rekening heeft, en zondigt dit Geusje naar onze meening stellig tegen de antirevolu tionaire leus van leven en laten leven, waar hij de gelijkstelling van alle gezind heden voor de wet aanvalt. Toch lazen wy veel in Het Geusje waarmede wy hartelijk instemmen. Wij begroeten in hem gaarne een bondgenoot in den strijd tegen de revolutie. Men roept tegenwoordig zoo van Rome! Rome/ en ons volk, met het Martelaars boek in de hand, roept mee. Maar men vergete niet, het liberalisme is de vijandzijn belijders hebben altijd nog Rome ontzien of gesteund. Door 't liberalisme te bestrijden, wordt ook Rome getroffen, en waar het Woord Gods daar bij als wapen gebruikt wordt, zal Het Geusje het volk op zijne hand vinden. Van 6 tot 7 October 1898. MIDDELBURG. OndertrouwdW. Ver- straate jm. 24 j. en C. Danielsejd. 23 j. S. Jesaijes j'm. 30 j. en E. Braamsem jd. 24 j. - H. Priem jm. 22 j. ea J. Beulens jd. 22 j. GetrouwdG. C. de Jonge jm. 25 j. en P. Poppe jd. 21 j. J. Wis8ejm. 28 j. en F. de Voegd jd. 21 j. - J. J. Bömer jm. 21 j. en E. de Nood jd. 19 j. BevallenJ. Karei geb. Aalberts d. S. Meerman geb. de Kuyper d. Overleden: L. Labruijére ongeh.d. 37j. C. M. van der Kop wedr van M. E. Fremder 84 j. P. H. de Lange 8 mnd. d. P. Palmkoeck 5 mnd. z. B. Schuyten man van J. van der Mierden 64 j, C. S. Bion- dina 21 mnd. d. GOES. Overleden6, Johanna Bal 51 jaar gehuwd met Gerard Geluk. - Jacoba Maria Har i nek 58 j. wede van Jan Bruggeman. VLISSINGEN, 7 Oct. 1898. Boter fl.05 a f 1.15 per kiio. Eieren 14.60 a f4.80 per 104 stuks. MIDDELBURG, 6 Oct. 1893. De aanroer uit Walcheren was heden vrij ruim, Witte Boonen en Kroonerwten werden het meest aangeboden, tarwyl van van Tarwe, Rogge, Gerst en ronde Bruine- boonen weinig ter markt was. Jarige Tarwe komt weinig meer voor en ie van f8 tot f8,25 betaald. Nieuwe dito werd in puike soort tot f7.50 gekocht, mindere nasr rato. Nieuwe Rogge in zaai- soort f5.60, gewone dito f5 a f5.25. Wintergerst in puike soort f5.40 betaald. Zomerdito weinig getoond en «iet beneden de 14.75 te bekomen. Jarige Walch. Witte- boonen hield men op f 10, slechts een paar partijtjes zyn tot f 9.10 afgegeven. Nieuwe dito weder levendig gevraagd, begin beurs werde.i enkele partijtjes tot f 11 alge- geven, doch later werd volop f1125 a 111.50 met graagte betaald. Ronde bruine ooonen in puike kwaliteit f10 50 a 110.60 betaald, Lange soort f 10.50. Kleine groene erwten bijna niet getoond f9.25 a f9.50. Kroon Erwten met veel vraag zyn in de puikste soorten met f 8.40 betaaldKoolzaad zonder handel dominaal 18.25 a f8,35. Kar- weizaad tot f 11.25 aangeboden. Boter f 1.— a fl.04 per kilo. Eieren f4.20 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 6 Oct. 1898. BOTER. Hoogste koers f—.62% af—.—. Laagste koers f - .57'/s a f KIPEI EREN. Hoogste koers f 1.15. Laagste koers f .85. EENDEIEREN, Hoogste koers f Laagste koers f—de 25 stuks. KRUININGEN Maandag 10 Oct. SEROOSKERKE Maandag 17 Oct. Zaterdag 8 Oct. Kapelle, het schoonmaken van water gangen in den Willem Annapolder. Samen komst 2 uur by M. Ferdinandusse. Woensdag 12 Oct. does, 6 uur in de Prins van Oranje het bouwen van een huis voor dhr S. Du- vekot op den molenberg. Bestek enz. in de Prins van Oranje. Aanwijzing 10 Oct. 9 uur. Inl. dhr. J. W. v. d. Weert. Vry'dag 14 Oct. Middelburg, 11 uur aan 't Prov. bestuur het maken van een remmingswerk voor den berm van bastion II der vesting Ter Neuzen, aan de Westzijde der Oostbuitenhaven van het kanaal te Ter Neuzen. Ram. f20.000. Zaterdag 15 Oct. Vlissingen, bureau chef van het Mil- hospitaal 12 uur het wasschen van de lin nen en wollen goederen van die ziekenin, richting met uitzondering van de wollen dekens en de lakensche kleedingstukken voor den tijd van éen jaar, in te gaan 1 Januari 1899. Vry'dag 21 Oct. Middelburg, gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 uur het maken van tram havens aan het Zype, met bybehoorende werken, ten behoeve van den veerovergang van het Zype, in verband met den in aanleg zynden stoomtramweg van Zijpe naar Brou wershaven en van den Willempolder naar Steenbergen. Raming f185.000. Aanwijzing 14 October, Donderdag 10 Nov. Middelburg. Gebouw van het Pjovin- ciaal bestuur 11 uur. Het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1899,1900 en 1901. Raming f20.415 per jaar. Aanwyziug 27 Oct. en 3 Nov. op de plaats. Inlichtingen by den hoofdinge nieur in het 11e district te Middelburg den arr. ingenieur te Goes en den opzich ter de Ronde te Hansweert. Maandag 10 Oct. Colijnsplaat, 2 uur by G. Israel Jzn door deurw. Gelner bij Schikker 9 gemeten suikerpeen in perceelen. Dinsdag 11 Oct. Goes, door deurw. Hollman op het Slot 12 uur kilf- en melkkoeien, jong vee, N. Holl. graskalvers en 4 veulens. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. de Vos eikenhouten meubelen, dito boogkabinetten, mahoniehouten linnenkas ten, boekenkasten, kantoor- en slaapkamer- stoelen, 32 stel overgordijnen met fourni turen, mahoniehouten waschtafels met mar meren bladen enz. door not. de Vos.Inl.de Groot en Hondius. Te zien 8 en 10 Oct. 10-12 en 2-4 uur. Woensdag 12 Oct. Westkapelle, door not. Huvers in het Koffiehuis 2 uur 2 perc. bouwland 93 A. 30 cA. verhuurd aan G. Gabriëlse, en een dubbel vroonnuis verdeeld in mooie wonin gen te Westkapelle aan de Zuidstraat. Arnemuiden, C 60 door not. de Vos half 1 notenhouten boogkabinet, secretaire, chiffoniè, enz. kabinetorgel, tapijten, schil derijen, kastklokken, kachels, vogelkooien, oud porselein, brandhout. Donderdag 13 Oct. Middelburg, 2 uur door not. de Vos Notarishuis waterleidingartikelen. Te zien 8 en 10 Oct. 10-12 en 2-4 uur. Middelburg 1 uur. door not. de Vos by dhr. Minderhout, graskalvers, kalfvaar- zen, merrieveule s. Vrijdag 14 October. Rilland, bij Job. v. Boven door deurw. Hollmann 11 uur kabinet, kachel, stoelen, spiegels, naaimachine, planken, latten, verf waren, cement, teer, steen enz. Woens lag 19 Oct. Kloetinge, 2 uur door not. Pilaar by Akkenaar 3,7720 H. boomgaard in 2 per ceelen, è,8930 H. bouw- en weiland in 4 perc. en 5329 cA. bouwl. Rilland, bij Koets 12 uur door not. Overman voor Joh. v. Boven een huis, werkplaats en erf 460 cA. en een huis en erf 245 cA. Donderdag 20 Oct. Waarde, 11 uur door not. Prins in statio.iskoffiehuis voor erven S. v. Koeve- ringe 3 huizen te Krabbendyke saam 260 cA. En 4420 cA. tuingrond. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur, io. een huis en tuin bij de Koepoort S 37 d groot 160 cA. 2o. een huis Vlissingsch Wagenploin P 16, groot 21 cA. 3o. 52 A. weiland in Rit.them. Goes half 11 door not de Ronde Bres- ser in de Prins van Oranje, meubelen van wylen mevr. de Backer. Vrijdag 21 Oct. Colijnsplaat, door deurw. Gelner 9l/s uur bij Israel inspan als5 paarden 3 tot 13 jaar, 1 vos merrieveulen 5 maanden, 5 baatgevende melkkoeien, 8 ander halfjarige ossen en vaarzen, 100 hoenders, 20 eenden 2 vette varkens, ploegen enz, 40000 kilo lucernhooi, stroo en meubelen. Meliskerke, 10 uur bij Matthysse door nor. Tak de hofstede van wylen wed. Poppe, groot 7,6824 H. in 16 peicoelen, en combi natiën. Woensdag 26 Oct. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. de Vos een dubbel woonhuis, met complete bovenwoning, erf en tuintje Latijnsche Schoolstraat groot 150 cA. Te zien 10-12 en 2—4 uur 25 en 26 Oct- Woensdag 9 Nov. Wilhelminadorp, 10 uur door not. Liebert Canadas. OMNIBUSDIENST WOLFERTSDUKSCHE VEERGOES. Dagelijks met uitzondering van Dinsdag. Zondags geen dienst. Vertrek Veer's morg, 7,'snamid. 12,30, 's avonds 5,uur. Vertrek Goes (station) 'smorg. 8,37, 'snamid. '2,54, (Slot Ostende), 's avonds 6,30. Des Dinsdags vertrek Veer 's morg. 9,'s av 5,Vertrek Goes (Slot Ostende), 's nam 2,30, 'sav. 6,30.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 5