OPENBARE VERKOOPINGEN Uit alles blijkt dat het leger besloten is, zijn ongerechtig standpunt tot het laatste te verdedigen. Esterhazy, de verloopen officier die uit geldgebrek zich aan twee versohillende syndicaten tot het geven van inlichtingen voor de pers verkocht, ea thans weer meel schijnt te kunnen verdienen met stilzwijgen en tegenspreken of herroepen van't geklapte, wordt steeds meer de gevreesde man. Hij heeft aan een Engelsch blad ver scheidene documenten verschaft, die bij een mogelijke revisie van 't vonnis Dreyfus, verscheidene falsarissen zouden bezwaren. Hij meent dit te mogen doen dewijl hij geen soldaat meer is en in Londen woont. Schandelijke feiten heeft hij aan 't licht gebracht. Er blijkt uit dat de conclusie van den rechter van instructie Bertulus ten aanzien der telegrammen, geteekend „Speranza" en „Blanche" volkomen juist was. Beide telegrammen waren valsch en op du Paty's last door Esterhazy vervaardigd om zoo noodig later Picquart te kunnen treffen. Den 9 November liet de staf de papieren bij Picquart in beslag nemen, en eerst op den llden werden deze valsche stukken geschreven en op de post in beslaggenomen. Bertulus had goed gezien, zegt Esterhazy, dat hij mij liet arresteeren als de schrij ver. Maar hij kwam vrij doordat hem van wege den generalen staf alles werd voor gezegd, wat hij te zeggen had tot verweer. Dagelijks zond du Paty hem de noodige wenken hoe te spreken tegenover de ver schillende getuigen. Is 't te verwonderen dat du Paty op 't oogenblik in Italië is en zich daar veiliger waant dan in Frankrijk? Maar is 't niet ergerlijk dat men inmid dels Picquart gevangen houdt £11 dat te meer nu de echtheid van 't petit bleu ('t kaarttelegram van Schwarzkoppe) bleek en de beschuldiging alsof Picquart dit zou hebben vervalscht ingetrokken werd. Maar de staf zal zich niet zoo spoedig overgeven. Thans blijft Picquard zitten dewijl zij een nieuwe beschuldiging verzon, namelijk van samenspanning en verraad tegen de veiligheid van den Staat. Verbeeld u hij verrader, en deanderen, zijn belagers, de beschermers van deze veiligheid Wat de revisie betreft, eerst eind dezer week zal de raadsheer rapporteur in zake het requisitoir van den procureur gene raal benoemd worden. Afwachten blijft derhalve de boodschap. Als het Parijsche volk dat maar uithou den kan want 't is tot berstens vol. Picquard blijkt gelukkig niet ziek te zijn. Doch ook zonder hem zal 't recht zijn loop wel hebben. 5 Oct. 1898. De heer Gr. Th. C. Callenfels, arts te Hulst, is voor het studiejaar 1898/99 be noemd tot klinisch assistent aan de afdee- ling voor huidziekten en syphilis van den hoogleeraar dr. S. Mendes da Costa in het Wilbelmiua-gasthuis te Amsterdam. Met ingang van 1 November a. s. zijn de navolgende kommiezen bij 's rijks belastingen verplaatst P. A. Pool van Ellewoutsdijk naar Terneuzen, F. Bemerij van Aardenburg naar Ellewoutsdijk, M. J. Almekinders van Terneuzen naar Aarden burg, M. Gr. J. Contant van IJzendijke naar Hontenisse, I. M. Looij van Honte- nisse naar Kauter en J. de Bonde van Kauter naar IJzendijke. De tijding dat er f 5200 op de Staats- begrooting gebracht is voor telephonische verbinding SchoklandUrk werd op Urk met vreugde begroet. Wanneer door ijs gang alle verkeer wordt afgesloten, is Schokland als tnsschenstation voor de post- vlet van groot belang, terwijl de Urker- visschers, die „uitvrieven", dat eiland als tijdelijke verblijfplaats moeten kiezen, om verder met de ijsvlet Urk te bereiken. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot tweede-luitenant bij het wapen uer infan terie van het leger in Nederlandsch Indië de sergeanten P. te Wechel en J. A. Saurel van het 3e regiment infanterie. De ambtenaren le klasse bij 's rijks belastingen Snoodijk, ie St. Maartensdijk, en Deuning te Middelburg worden naar Bot terdam verplaatst. Het bestuur der Katholieke Kamer- clubu bestaat uit de heeren mr. Dobbelman, voorzitter, Kolkman, onder-voorzitter, Mi- chiels van Yerduijnen, secretaris. In de Tweede Kamer heeft mr. Schepel als griffier zitting genomen. Benoemd tot comm. ter oorbereiding van de wetsont werpen op de ouderlijke macht, het vader schap en de berechting van jeugdige per sonen de heeren Pijnappel, Hartogh, Vee- gens, Lucasse en Loeff. En tot rapporteurs over de Indische begrooting de heeren Mackay, Boessingh, Verhey, v. Vlijmen en Geertsema. Personeele belasting. In een ingezonden stuk in de Haarl. Ct. leest men Wanneer men, verhuisd zijnde, en be zwaar hebbende tegen het bedrag van zijn aanslagbiljet der boveng. belasting, wil re clameeren, dan moet zulks, zooals achter het biljet vermeld staat, binnen 6 weken na de verhuizing geschieden bij den direc teur der dir. belasting enz. Nu ben ik in het volgende geval en velen zeker met mij „Ik verhuisde 1 Mei jl. Zooals op het biljet vermeld staat, is het kohier dier belasting afgekondigd 20 Juni, d. i. 7 weken na mijn verhuizing. (Ik ontving mijn biljet in Augustus.) üp mijn verzoek om ontheffing ontving ia weigerend ant woord, „omdat het niet binnen 6 wekeh aa het verlaten van het perceel werd ingediendAl ben ik nu verplicht de wet te kennen en zulks dus te weten, hoe kan ik voor het ontvangen van mijn aan slagbiljet weten, hoe hoog het bedrag zal zijn en of ik daartegen geen bezwaren heb in te brengen KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heereuveen ds. A. Wunder te Noordgouwete Haaksbergen ds. L. B. Onnes te Yzendijke. Drietal te Gorredijk, dr. L. Bahler te Schiermonnikoog, C. F. Bruins te Nuis en J. Brains te Terwispel (Fr.) Beroepen te Engelen (toez.) dr. G. J. Brutel de la Bivière te 's Gravenmoer te Jelsutn ds. C. Lijfering te Noord- wijk (Gron.). Aangenomen naar WiUewierum door ds. K. Buibing te Odoorn naat Boden door ds. G. A. Wurnkes te Hoorn op Ter schelling. Bedankt voor Wouterswoude door ds. N. C. Bakker te Wijngaarden voor Nieuwerkerk a. d. Ysel door ds. J. Boss te Hendrik Ido Ambacht voor Ysel- monde door dr. W. J. M. Engelberts te Bergschenhoek. Geref. Kerken. Beroepen te Sneek A ds. J. H. Donner te Nieuwdorpte Tienhoven S. Vos cand. te Amsterdamte Nieuw Loos- drecht ds. W. Mulder te Giessen Oud- kerk (verb, bericht). Bedankt voor Botterdam A door ds. C. Oranje te Berk el. SCHOOLNIEÜWS. De Unie-collecte bracht op te Katten- dijke f4,50; te Vrouwepolder f 13,37Vs en te Zaamslag f396,25. Goes. In de maand Sept. werd de Bijzondere School alhier bezocht door 231 leerlingen, waarvan 172 geen enkelen school tijd verzuimden; 40 leerlingen verzuimden minder dan 3 schooltijden en bij 19 beliep het verzuim van 3 tot 28 schooltijden. In het geheel bedroeg het schoolverzuim in deze maand 2,46 pOt., tegen 0,82 pCt. in Sept. 1897. iËiiïlB Het October-nummer van 't Orgaan der Nederl. Zendingsvereeniging bevat o.m. het volgende Een gezegend Pinksterfeest, door Br. O. van d. Brug. Boven verwachting, door Br. H. Miiller. Zooals in het Augustus nummer reeds werd medegedeeld, hoopt het Comité voor den jaarlijkschen bazaar in het laatst dezer maand of begin Novem ber te Gravenhage weder een bazaar te houden. Belangstellenden zenden voor dit doel hunne gaven aan mevr. de wed. HiemstraJalink, Plein 20 mej.D. Wen- tink, Plein 20 mej. M. Kuyk, Plaats 25 mej. W. Duymaer van Twist, Spui 237 mevr. de wed. Houtman, Witte de With- straat en mej. M. Termaten, Toussaintkade te Gravenhage. Evenals vorige jaren richt de Vrouwen- vereeniging tot de vrienden der zending de dringende bede, haar te willen helpen om den Broeders Zendelingen ds gewone Kerstfeestgave te kunnen toezenden. Dat velen hunne bijdragen zenden aan mevr. M. J. CoolsmaGerretson, Westzeedijk 345, Botterdam. Verder vinden wij in'tOrgaan: Tienden geven, uit een woord van ds. Andrew Murray, en de opgaven der ontvangsten van 16 Aug. tot 15 Sept. '98.zij bedragen f 2685,69, terwijl voor Bantam f9,50 en bij de Vrouwenvereeniging tot Uitrusting der Zendelingen verschillende nuttige voor werpen werden ontvangen. Het Septemberno. van Het Mosterdzaad bevat 0. a. een rechtmatige klacht over 't ontbreken van de Zending op de audiëntie bij de Koningin. De Heidenbode schrijft er van „De Bending in Neerlandsch Indien was niet vertegenwoordigd, in elk geval niet als zoodanig. Toch, hoe zeer zou daar ook plaats voor haar zijn. Doch het is niet geschied en wij kunnen ons slech s voorstellen hoe het geweest zou zijn, indien ook de Zending ter audiëntie bij de huldiging der Koningin zou zijn verschenen. Een groep van negen zou zij gevormd hebben, aldus bij de Koninginne aange diend, naar uitgebreidheid van arbeid. De Bhijnsche (Duitsche) Zeoding, arbei dende op Borneo, Nias en Sumatra, met 43 Europeesche Zendelingen, 19 Inlandsche Leeraars en 225 Inlandsche Helpers. Het Nederlandsche Zendeling-Genoot schap arbeidende op Oost-Java, Celebes, Savoe en Deli met 12 Europeesche Zen delingen, éen Zendeling-arts en tal van Inlandsche Helpers benevens door een groot aantal scholen. De Nederlandsche Zending-Vereeniging, arbeidende op West-Java, in de Besiden- ties Batavia, Bantam, Cheribon, Buitenzorg en de Preanger, met 10 Europeesche Zende lingen en 27 Inlandsche Helpers. De Utrechtsche Zendingvereeniging, ar beidende op Boeroe, Hal naheira en Nieuw- Guinea met 7 Europeesche Zendelingen. De Neukirchen-Salatiga Zending, arbei dende op Midden-Java in de Besidenties Samarang, Djapara en Bembang met 7 Europeesche Zendelingen en 20Inlandsche Helpers, in 5 gemeenten en 31 buitenstaties. De Gereformeerde Zending, arbeidende op Midden-Java, in de Besideuties Bagelen, Banjoemas, Tegai, Pekalongan, Kedoe en Djokjakarta met 1 Europeesche Zendeling en 1 Zendeling-arts, en weinige Inlandsche Helpers en op Soernba met 2 Europeesche Zendeling enen 2 Indische Helpers. De Doopsgezinde Vereeniging, arbeidende in de BeHidentie Djapara, op Java, en te Pakanten, Sumatra, met 6 Europeesche Zendelingen en 13 Inlandsche Helpers, in 21 gemeenten en buitenposten. Het Nederlandsche-Luthersche Genoot schap arbeidende op Poeloe-Tello, Batoe- ei anden, met 2 Europeesche Zend. De Ermeloscke Zending. Ter Koninklijke audiëntie kan men niet in rouwgewaad verschijnen en mag het aangezicht niet droevig zijn. Doch Ermelo kan haar tranen nauwelijks bedwingen. Zij, de baanbreek- ster der Zending op Sumatra had één Zen deling, Wijnveldt, arbeidende onder de Kettinggangers te Sawah-Loento. En die ééne werd, juist nu, door den dood weg genomen. Haar bede is„Koninginne, ontferming over die kettinggangers Het Mosterdzaad bevat voorts een cor respondentie tusschen dir. Donner en ds. Dijkstra naar aanieioing van de ook in ons blad lang te voren geuite klacht om trent te weinig verslag van eigen ver richten arbeid in de brieven van Zendeling Pos. Dan bevat het een overgenomen opstel uit Het Bataviaasch Nieuwsblad over „de ontwikkeling der alinahasa", gevolg (vol gens dezen schrijver in 't liberale blad) van den invloed van het Christendom. Wij zijn dankbaar voor deze herhaalde hulde aan het werk der zending. Trou wens een bliude zou 't haast kunneuzien. Nog een ander getuigenis omtrent de Zending publiceert het Mosterdzaad uit het Nederlandsch Tijdschrift voor Verlos kunde. Het is gesclueven door dr. van Buren, arts te Kediri, ter toelichting zijner meeuing dat men voor de opleiding van vroedvrouwen, vooral Inlandsche Christin nen nemen moet. Deze schrijver roemt zeer uit ervaring den zegen der Zending voor den inlander. Hij eindigt aldus Waren alle ambtenaren niet alleen die naren van den Fiscus, maar ook van de ZendingIndië zou een ideaal land zijn"; Zegt dat voort. Berichten van de Utrechtsche Zendings- vereeniging 10, bevat mededeelingen uit Almaheira van Zendeling Van Baarda. Hij gewaagt van een geestelijke opwek king onder de Tobèloreezen onder welke zendeling Hueting arbeidt. Deze laatste meldt ook een en ander over den geze- genden voortgang van het werk des Heeren aldaar. Zondag 3 April werden 56 perso nen in de kampong Wosia gedoopt en den 24 daaraanvolgende 179 personen in de kampong Pitoe Hemelvaartsdag 31 personen op 't eilandje Kumu. Den 22 Mei daarop weder 33 personen te Wosia. En nog steeds is daar voortgang. Zoo ergens dan hier zijn de velden wit om te oogsten. En is 't niet om bij te schreien dat er geen arbeiders zijn? Men hoort in alle kerken van jonge lieden die gaarne dominé worden, of ook wel die gaarne uit spreken gaanmaar hoe weinigen willen naar de arme heidenen heen Hoe velen zelfs onzer lezers zullen wat wij hier neerschreven en drukken lieten, zelfs niet eens lezen, alleen omdat er het „Kopje" Zending boven staat. Alsof de Zending een ons vijandig ter rein ware, of althans een terrein dat onze belangstelling niet waardig is RECHTSZAKEN- De Arrondissem. Bechtbank te Mid delburg deed uitspraak in de zaak tegen J. O., onderwijzer te Waarde, thans in hechtenis te Middelburg. Beklaagde werd ter zake van „bet ple gen van ontucht dooreen onderwijzer met eene aan zijne zorg of opleiding toever trouwde minderjarige" veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met mindering van den in verzekerde bewaring doorgebrachten tijd, en ontzetting gedurende 5 jaren van de uitoefening van bet beroep van onder wijzer en van het recht van te zijn voogd, toeziende voogd, curator of toeziende curator over andere dan eigen kinderen. Middelburg- Naar ons gemeld werd ontving de firma Matena van de sub-com missie der kroningsfeesten alhier dankbe tuiging voor de welkome verfrissching den feestvierenden kinderen op 3 Sept. jl. op zoo onbekrompen wijze verschaft. Genoemde firma toch stelde een aanzien lijke hoeveelheid Eau-de-Cologne beschik baar waarvan door de kleinen op dezen warmen dag een dankbaar gebruik werd gemaakt. Goes. De rij der zomerconcerten wil Euphonia sluiten met het geven van nog een volksconcert op a. s. Vrijdagavond 7 October 't programma luidt 1 Cours avaut, raarsch, Korn. 2 Lustspie ouverture, Kelu Béla. 3 Sérénade des man- dalines, De'sormes. 4 Fantaisie sur Taneréde, Bossini. 5 La Jolie Espaguol, Boléro, Kes- sels. 6 Heil Neerlands Koninginne, Marsch met zang, Kessels. 7 Donauwellen, wals, Iranorici. 8 Ernani, Verdi-Mullot. 9 Valse nationale oud-Hollandsche liederen, Carmout. Bij 's Heerenberg waagde het een Holland8ch boertje 3UU kilo kaas over de Pruisische grenzen te brengen en dat op klaarlichten dag, zonder hiervan bij het Duitsche grenskantoor aangifte te doen. De Pruisische commiezen kregen hem echter spoedig in de gaten en legden beslag; zijn verzuim komt hem op 300 mark te staan. Arnh. Crt. Te Gouda is een driejarig knaapje ongezien in 't water achter de ouderlijke woning verdronken. Te Groot Am- mers is eeri schippersvrouw door 't kan telen van een brandend petroleumstel dat zij verplaatste, in brand geraakt en aan de gevolgen bezweken. Te Meeuwen is een landbouwer met een kar aardappe len van het veld terugkeerende van zijn voertuig gevallen en er onder gedood. Te Hilversum zijn twee knechts op een hofstede door onbekenden aangevallen, eeu vluchtte, de ander werd vermoord. Te Blerick (Limburg) is- bij een vechtpartij een der vechtersbazen door zijn tegen partij doodgestoken. Te Alrneloo had Maandagmiddag bij het uitgaan der school een 9 jarige knaap de onvoor zichtigheid te springen in een bak, han gende onder een zwaren vrachtwagen. Hij viel er uit en 't hoofd werd he .1 onder de wielen verpletterd. Te Edam is een 18 jarige te Amsterdam dienende meid van de kermis terugkeerende in een afge sloten water geraakt of geworpen en ver dronken. Te Heemstede is een dron ken werkman door de stoomtram aange reden en gedood. Te Zaandam is Zaterdagavond door twee werklieden zoo hevig gevochten dat een hunner met nage noeg afgekapte hand naar het gasthuis moest worden vervoerd. Zijn kameraad had zich van een kapmes bediend. Te Kampen is een knaapje, met andere jongens op een werkplaats spelende, door een zolderluik gevallen en eenige uren daarna aan sohedelbreuk bezweken. Te Lunteren is Zondagnacht een 19-jarige bakkersknecht, die na bezetten tijd dron ken thuis kwam en daarom door zijn baas niet meer werd binnengelaten op een hooi berg geklommen en in zijn slaap daar af gevallen, met het hoofd op de steenen te recht gekomen was hij bijna terstond een lijk. Te Vleuten is Zondagmiddag door het spelen van eenige kinderen met lucifers, brand ontstaan in een hooiberg met het gevolg dat een herberg, een schil derswinkel, een bakkerij met woning, een ander woonhuis en nog drie hooibergen bij watergebrek in de asch gelegd wer den. Te 's Hertogenbosch heeft een weggejaagd militair bij een twist met een gepensioneerd militair, beiden van het Oost-Indische leger, dezen zoodanig tegen de onderbuik geschopt dat de man op de plaats dood bleef. Bij een twist tusschen vijf arbeiders te Roosendaal over het verdiende loon is een hunner zoo ernstig verwond dat men voor zijn leven vreest. Op het land van de wed. Falier te Vlijmen werden j dezer dagen 3 beetwor tels gerooid die samen 96 halve kilo's wogen. In de Zionskirch-Strasse te Berlijn is Zondagmiddag tegen zes uur een dienst meid in de woning van haar heer door inbrekers vermoord. Na den moord door snuffelden de misdadigers het gansche huis; alles was overhoop gehaald en wat niet bruikbaar scheen, op den grond geworpen. Zij werden echter gestoord door de thuis komst van den bewoner en wisten n^g tijdig te ontkomen, slechts weinig van waarde met zich mede nemende. Als 't waar is, is 't te betreuren dat zij niet gesnapt zijn. De paus zal vermoedelijk de gouden roos dit jaar toekennen aan aartshertogin Gisela, oudste dochter van den keizer van Oostenrijk. Chicago mag zich beroemen op het bezit van het eerste huis van aluminium. Het gebouw telt 17 verdiepingen en is 64 M. hoog. Een zeeman te Altona, die van een zeer lange reis terugkeerde, vond bij zijn thuiskomst zijn vrouw dronken. Uit woede sloeg hij haar met een bezemstee dood. Goudzoekers, die van Klondyke naar Vancouver zijn teruggekeerd, geven aan grijpende beschrijvingen van de ellende, welke wordt geleden op de over Bntsch grondgebied loopende Ashcroft-route. Slechts weinig personen, die dezen weg namen, hebben de plaats hunner bestemming be reikt. Van Haselton naar Glenora ligt de weg vol lijken van menschen en paarden hij is bezaaid met allerlei voorwerpen, die tot de uitrusting der ongelukkige avon turiers behoorden. Op de boomen zijn tal rijke bekendmakingen gehecht. Een luidt bijv.: „Ik sterf; moge God u, die ook dezen weg neemt, beschermen". En een andere „Gebruikt hier uw laatsten maal tijd. Verder op is het een hel In de bosschen hebben de Indianen verscheiden skeletten gevonden van monschen, die ver hongerd zijn. Te Ixelles, de voorstad van Brusseli heeft in den raad een pijnlijk tooneel plaats gehad. Een der raadsleden was ver volgd wegens aanranding der goede zeden- Hij werd in eerste instantie veroordeeld, maar in hooger beroep vrijgesproken. Toen het raadslid weer in den raad kwam, gin gen zijn collega's allen heen, onder toe juichingen van het publiek. Het volgende schandelijke feit in Siberie voorgevallen, is uitgelekt. Zou de Czaar recht doen De officier Poscherba, die een aantal arrestanten uit de gevangenis van Alexan- drowski moest escorteeren, had zich onder- weg door allerlei kleine plagerijen bij de gevangenen gehaat gemaakt. Na aankomst op het station Sherdowka snelden de uit gehongerde arrestanten als gewoonlijk naar de koopvrouwen, die, van verschillende levensmiddelen voorzien, reeds op hen stonden te wachten. De officier beval echter, dat allen zich naar het stationsplein moesten begeven en toen eenigen daartegen mopperden, liet hij de koopvrouwen wegjagen. Hei grootste deel der mannen begaf zich naar het plein; eenigen evenwel volgden 't bevel slechts schoorvoetend op één zelfs liet zich een scheldwoord tegen den officier ontvallen. De officier beval zijn soldaten, dezen laatste van de overigen af te zonderen. Toen de arrestant voortging met schelden, dreigde de officier hem dood te zullen laten schieten, als hij niet zweeg. Daarop riep een ander„Maar ge kunt toch niet allen dood schieten en hij voegde er nog een scheldwoord bij. De officier geraakte hierdoor zoo in woede, dat hij zijn soldaten beval zich in het gelid te scharen, en den arrestanten zich van den vloekenden kameraad te ver wijderen. Deze laatste week niet van zijn plaats, doch schreeuwde, zijn borst ontblootende, den officier toe „Schiet Nauwelijks had de menigte tijd gehad om eenige passen op zij te gaan als een salvo weerklonk en de gevangene dood neer stortte. Te gelijkertijd werd echter ook een andere arrestant, die wegens zijn ge kwetste voeten niet zoo snel uit den weg had kunnen komeD, doodelijk gewond. Hiermede nog niet tevreden, beval de officier, thans den arrestant te halen, dien hij van de overigen had laten afzonderen. Weer een salvo en het derde slacht offer viel, door verscheidene kogels door boord, met een luiden kreet ter neer. De nieuwe spoorwegtunnel te Lon den, die deze stad van oost naar west doorsnijdt, nadert haar voltooiing. Ze heeft een lengte van tien kilometer en ligt ge middeld hondera voet onder de oppervlakte der straat. Waarschijnlijk zal ze 1 Juni 1899 in gebruik genomen worden. Sedert Juni 1896 hebben er dagelijks 3000 werk lieden gemiddeld 10 uur per dag aan ge werkt, behalve des Zaterdags. Als een merkwaardigheid dient gemeld, dat het dezen arbeiders ten strengste verboden was bier of alcoholische dranken te gebruiken. Men berekent, dat er ongeveer een millioen tonnen grond en steenen voor het werk zijn uitgegraven en er aan werktuigen 90,000 ton ijzer en staal is verbruikt. Het rollend materieel der nieuwe lijn zal door electrische locamotieven worden getrokken. De liefde stapt over alles heen, ook over de nationale vijandschap. Ondanks den haat dien de Griek koestert voor den Turk, en omgekeerd, is te Brussel usn Griek met een Turksche vrouw getrouwu. Maandag had aldaar het huwelijk plaats van den zoon van den Griekschen minister van finantiën, met de dochter van den Turkschen gezant aldaar. De kerkelijke plechtighoid had in de Grieksche kerk plaats. Bruid en bruidegom droegen daarbij een bruidskroon met afhangende linten, welke den indruk maakten alsof ook de bruidegom een «luier droeg. Donderdag 6 Oct. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak huizen Nieuwe Haven S 103 groot 3 A. Heerenstraat H 134 groot 49 cA.Lange Noordstraat C 30 groot 50 cA. Koningstraat E 289 groot 112 cA.; Schui felst,r. K 180 groot 44 cA. Te zien 5 en Oct. 10-12 en 2-4 uur. Middelburg. Voortzetting verkoopii door not. de Vos voor dhr. Geensen Vrijdag 7 Oct. Wissenkerke, 2 uur bij mej. v. Damme door deurw. Gelner 43 gemeten suiker peen in perceelen. Maandag 10 Oct. Colijusplaat, 2 uur by G. Israel Jzn door deurw. Gelner bij Schikker 9 gemeten suikerpeen in perceelen. Dinsdag 11 Üct. Goes, door deurw. Hollman op het Slo 12 uur kalf- en melkkoeien, jong vee, L. Ho'.l. graskalvers en 4 veulens. Middelburg, Notarishuis 10 uur door not. de Vos eikenhouten meubelen, dif.o boogkabinetten, mahoniehouten linnenkaj- ten, boekenkasten, kantoor- en slaapkamer- stoelen, 32 stel overgordijnen met foumi turen, mahoniehouten waschtafels met mar meren bladen enz. door not. de Vos. ïnl. d Groot en Hondius. Te zien 8 en 10 Oct 10-12 en 2-4 uur. Woensdag 12 Oct. M'estkapelle, door not. Hu vers in het Koffiehuis '2 uur 2 perc. bouwland 93 A 30 cA. verhuurd aan G. Gabriëlse, en eeri dubbel w-oonnuis verdeeld in mooie wonin gen te Wostkapelle aan de Zuidstraat. Arncuiuiden, C 60 door not. de Vos half 1 notenhouten boogkabinet, secretaire chiffoniè, enz. kabinetorgel, tapijten, schil derijen, kastklokken, kachels, vogelkooien, oud porselein, brandhout. Donderdag 13 Oct. Middelburg, 2 uur door not. de Nor Notarishuis waterleidingartikelen. Te zien 8 en 10 Oct. 10—12 en 2-4 uur. Middelburg 1 uur. door not. de V bij dhr. Minderhout, graskalvers, keüfva zen, merrieveule a.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2