KERKNIEUWS. Natuurlijk beeft de men niet* kunnen verkli ppen. Toah deen enkele uitlatingen van hem uit dien tijd vermoeden dat hjj ia heengegaan, dewijl hij weigerde aan den knoeihandel in dit schandelijk rechts geding mee te doen. Indien dit waar is, vervallen alle ver wijten destijds door de Fransche pers tot hem gericht, over zijn gebrek aan vader landsliefde, zijn gemakszucht en wat dies meer zij. En dan treedt ook zijn opvolger in een veel minder gunstig licht. Deze toch moet de reden van Periers heengaan geweten hebben, hij moet met de quaestie Dreyfus op de hoogte zijn. De omstandigheid dat hij toch president bleef en zich van de zaak Dreyfus niets aantrekt, ja zelfs op 't oogenblik, met trotseering van bijna de gansche publieke openie, zich tegea de revisie blijft verzetten, doet dezen presi dent thans in een minder gunstig licht treden. Doch wie weet, wat de man nog doet 1 En inmiddels wordt Frankrijk met een nieuwe verrassing geplaagdde opstand op Cayenne. Gelijk men weet is dit een straf kolonie in de West-Indië, Fransch Guyana, grenzende aan Nederlandsch Guyana. De les du salut met het Duivelseiland waar Dreyfus zit is hier niet ver van daan. En Engeland dat in zijn bezitting in Zuid-Azië in Engelsch-Indië zeer groote beproevingen van oproeren en pestilentiën te doorstaan had, wordt evenzeer opnieuw bezocht en wel met de pest welke, voor de derde masl thans in een jaartijds, met vernieuwde woede uitbrak en te Bombay en Calcutta honderden slachtoffers maakte. Wekelijks sterven te Bombay allnee tus- schee de 150 en 200 menschen aan deze kwaadaardige ziekte. De soeiale ellende, die van deze ramp 't gevolg is, is zeer grooten de regeering heeft geen geld meer om de arme wedu wen en weezen der slachtoffers geldelijk te steunen. Voorwaar een ontzaglijke ramp! Genoemde mogendheden ondervinden ook al de moeite en 't verdriet van hunne in menging in de zaken van Creta en hunne bescherming van de TurkschMab omedaansche Basibousouns tegen de christenbevolking van dit zwaar geteisterde eiland. Vreeselyk toch hebben de Turken daar in de laatste weken huis gehouden. Hun| woede) heeft nietsouderdom, na tionaliteit nooh kunne ontzien. De haren rijzen iemand te berge als men de moordgeschiedenis van den Engelsohen consul op Heraklion hoort. De consul en zijn vader waren de eerste slachtoffers de zoon, in het aengrenzende vertrek door bot noodgeschrei gewekt, kon tegen deze horde alleen moeiljjk weerstand bieden; bij viel eveneens, nadat hij met een re volver 4 slachtoffers had gemaakt. Alleen de zuster van den consul bltef nog over, maar ook zij ontgiog het lot niet eene lijdensgeschiedenis zonder weerga. Zij is seu marteldood gestorven. Eerst onteerd, daarna hst onderlijf opengesneden, en nog nist voldaan zijnde over de gepleegde gru weldaad, hebben de onmenschen haar levend verbrand Dit lot trof slechts één gezin. Doch wan neer eens openbaar werd, hoe 't met de andere slachtoffers gegaan is, of men niet nog meer reden zou hebben om te toornen op de Enropeesche staatkundigen die den Turk in dit bedrijf indirect hebben aan gemoedigd, Dnitschlands allerchristelijkste keizer voorop. Een staatkunde die hen ronwen zal Overal waar Engeland den neus in steekt, komt roering en beroering, dreigt het oorlogszwaard of heerscht de pest. Het is wel opmerkelijk; toch is 'twaar, dar op 't oogenblik Engeland zich bemoeit met de zaken in Soedan, in Delagoa, op Kreta, in China en in Chili. En nit al die landen komen berichten, die de volken dwingen tot luisteren. In China is Engeland nu zoo ver ge vorderd, dat de Chiueesche regeering de Eugelsche heeft toegestaan dat de Hong kong bank haar de leening voor den Niuohwang-spoorweg mag verstrekken. Yoor Engeland geen schitterende overwin ning, wanneer men nagaat dat 't feitelijk bet onderpand van die leening reeds had weggenomen. Engeland zou o zoo graag scheidsrech terlijk willen optreden in 't gerezen geschil tusichen Chili en Argentinië. Die grensregeling heeft feitelijk deze beide volken al dertig jaar lang bezig gehouden. Telkens werden de gemoede ren door tractaten gesast. Engeland had reeds scheidsrechterlijk uitgemaakt dat al 't land, de rivieren en meeren ten Oosten der hoogste toppen vaa de Andus die de wateren scheiden, voor immer aan Argentinië znllen behooren. Maar nn Chili een weinig meer van dsn loop dier rivieren begint te weten, zegt 't wel wat veel grondsgebied te hebben afgestaan en buurman Argentinië geeft 't eenmaal afgestane liefst niet terug. Chili, natuurlijk slecbts kunnende win nen, althans'niets kunnende verliezen by En geland* inmenging, heeft zeer gewillige ooren voor eene schikking. Daartegenover staat dat Argentinië wijl 't er veel by verliezen zal, tamely k on willig zich toont. Men wacht met belangstelling den uit slag af. Intusschen bericht men nit Zuid Afrika dat de Fortugeesche regeering er niet aan denkt de Delagobaai te vervreemden. Een tegenvaller voor Engeland voor JVatisyaal een groote geruststelling. 23 Sept. '98. By kon. besluit is met het gezondheids onderzoek van uit zee te Veere aankomende schepen, voor deu tijd van drie jaren, met ingang van 10 October, belastA. Geill, geneeskundige aldaar. De le luit. G. N. Hilwig van het algemeen depót van discipline te Vlissingen wordt 1 Nov. overgeplaatst bij het 3e reg. inf. Benoemd tot opziener 2e klasse der visscheryen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, de heer A. Schipper, thans 3e kl. Tot 3e kl. de heer J. G. Haeck Bzn. De eerste kamer heeft onderstaand adres van antwoord op de troonrede vast gesteld. Leden der commissie van redactie voor dit adres zijn de heeren Sassen, Rutgers, Alberda, Rengers en de Jong. Eerstge noemde is katholiek, de overige vier zijn liberaal. Mevrouw Met dankbaarheid en vreugde heeft de Eerste Kamer Uwe Majesteit, in de ver- eenigde vergadering der Staten-Generaal vóór weinige dagen beëedigd en gehuldigd, de gewone zitting voor het eerst zien openen. De tallooze uitingen van vaderlands liefde en gehechtheid aan Uwe Majesteit, aan hare koninklijke Moeder en aan het stamhuis van Oranje, die zich in de jongstverloopen dagen alom in den lande hebben geopenbaard, vonden levendigen weerklank in ons aller hart. Bij den aanvang van het zittingjaar tot hervatting onzer werkzaamheden geroepen, benamen wij den wenscb van Uwe Ma jesteit, dat onze arbeid, onder Gods zegen, strekken moge tot welzijn van het koninkrijk. Met belangstelling vernamen wij de mededeeling, dat de toestand van land en volk in menig opzicht bevredigend is en de betrekkingen met de buitenlandscbe mogendheden zeer vriendschappelijk blij ven. Het voorstel van Zijne Majesteit den Keizer van Rusland tot het houden eener conferentie, waarin door vertegenwoordi gers van alle mogendheden zal worden gehandeld over beperking der krijgstoe rustingen, wordt ook door ons met inge nomenheid begroet. Met Uwe Majesteit hulde brengende aan het beleid, de volharding en de heldhaf tigheid door het Nederlandsch Indische leger en de vloot aan den dag gelegd bij de jongste krijgsverrichtingen in Atjeh. hopen wij dat die mogen leiden tot duur zame verbetering van den staat van zaken in die landstreek. Uwe Majesteit vindt ons bereid om ten nutte van het vaderland en zijne over- zsesche gewesten te arbeiden aan de be langrijke en veelomvattende taak, die ons in dit zittingjaar wacht. Prov. blad no. Ill bevat 't besluit van gedeputeerde staten tot vaststelling der wijze waarop het waarschuwen, be doeld in de artikelen 29 en 30 van 't re glement op de tramwegen zal geschieden. Voor den tram Middelburg, Breskens en Schoondyke zal 't waarschuwen geschieden door de belvoor dien van Sluis door den hoorn. Nog bevat ditzelfdts blad de bepalingon en voorschriften bedoeld bij artikel 32 van genoemd reglemeut. lerseke. Raadsvergadering van Don derdag des namiddags te 6 uur. Tegenwoordig zijn 8 leden, voorz. de Burgemeester. Deze stelt voor van wege den Raad een adres van dankbetuiging te richten aan de Koningin Moeder en een adres van hulde en gelukwensching aan de Koningin, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Ingekomen zyn verzoekschriften van den lantarenopsteker en van den gemeente opzichter om verhooging banner trakte menten en van de afd. Zeeland vau den Algem. Politiebond om verhooging van de jaarwedden van de gemeenteveldwach ters tot een minimum van f500 met op klimming tot f 700. Al deze adressen zullen bij de bohande- deling der gemeentebegrooting in over weging komen. Deze begrooting met een eindcijfer van f 3993,66® wordt aangeboden en ter visie gelegd. Die van 1898 wordt gewij- zigd, en over den post voor onvoorziene uitgaven wordt beschikt tot een bedrag van f 92,166 nam. f 40 voor gratificaties aan de gemeenteveldwachters en f 52,16» voor verpleging van krankzinnigen. By de laatste rondvraag geeft de heer Polderman in overweging een of meer nieuwe pompen ten algemeenen nutte te plaatsen. Dit zal mede bij de begrooting nader besproken worden. Goes. Vergadering van den gemeen teraad, op Donderdag 22 Sept. Voorzitter de heer burgemeester. Af wezig de heer Ochtman. Na lezing der notulen wordt meegedeeld dat is ingekomenvan den [minister van binnenl. zaken bericht houdende goedkeu ring der wijziging in de leervakken aan de Burger Avondschoolen van de tijde lijke benoeming van den heer Boersma. Een adres van den heer dr. Z. T. Diehl, houdende verzoek om ontslag als leeraar en directeur van de H. B. S. met 22 Nov. a. (Gerenvoyeerd aan B. en W. te>- fine van advies). Een verzoek van J. Visser om verhooging zijner jaar wedde als amb tenaar by de bevolking. (Zal hij de Be grooting ter tafel komen). Van M. v Waarde eervol onUagen hoofdagent van politie verzoek omeen pensioen. (Voor gesteld wordt met joedvinden der finan- ciëele commissie bin een pensioen van f 100 te verleenen Alzoo wordt zonder hoofdelijke stemmig besloten). Op voorstel vai den burgemeester be sluit de raad f 75beschikbaar te stellen voor 't hoofd der olitie als gratificatie aau de politie voor geresteerde diensten bij de inhuldigingsfetten. Een verzoek va de diaconie der ger. gemeente oin ondfhands te mogen pachten het perceel grom aan de Achterhaven, vroeger in pacht >y B. Remijnse, wordt ingewilligd op deoude voorwaarden. De bouwvereen;ing „Help u Zeiven" verzoekt te mogendempen een sloot aan den Bergweg. B. m W. stellen voor dit verzoek toe te stan tegen een retributie vau 13 en op vorwaarde dat gezorgd worde voor afvoe van spoelwater. De heer v. d. kijl merkt op dat de aanvrage overbod) is geworden, wijl de heul bereids al gtegd en de sloot gedempt is. Spr. vraagt oj. welken grond de retri butie rust, nademal hier 54 meter in gebruik wordt geoinen en de Laat inder tijd dezelfde retriutie betalen moest voor een strook van slcbts 11 M. De voorzitter z$t dat de werkzaamhe den voor de beshikking alleen gevaar opleveren voor dt ondernemers; die bij afwijzing van hui verzoek alles weder ii. den ouden staat auden te brengen heb ben, Wat de retriutie betreft dit geschiedt meer om een eigndomsbewijs te hebben voor de gemeente om den eigendom vast te stellen, want o aanvragers ontvangen niets. Hier is dushet bedrag der retributie onverschillig. Hot verzoek wrdt toegestaan. De heer A. L.Brouwer die de acte B. voor Hoogduitsch behaalde en 1 Oct. '97 voorloopig benoeid was tot leeraar aan ke H. S., wolt thans definitief be noemd, Aan de orde is nu de benoeming van leden der commiae van toezicht op bet middelbaar onder ijs, in plaats van de heeren Ochtman, fransen v. d. Putte, dr. Goemans, Stoel ei dr. Lasonder die buu ontslag geuomen adden. lo. Aanbevolen J. Ph. Wesselink en W. F. K. Lenshoek. Serstgenoomde benoemd met 7 stemmen, laastgenoemde bekwam er 5. 2o. Gekozen J.A. v. Heel met 10 stem men tegen 1 op i Krol v. d. Hoek en 1 blanco. 3o. Gekozen Cj C. Coomans met, 12 stemmen. (Mede a.-ubevolen was F. Earting). 4o. Gekozen J.L. de Wijn met 9 tegen 3 op G. H. v. d.iMeer Mohr. 5o. Gekozen I. Er. J. Kakebeeke met 8 stemmen tegen 1 >p mr. J. de Witt Hamer en 3 in blanco. De begrooting an 't burgerlijk armbe stuur over 1899 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaf. Die van 't gasttuis over 1898 en de rekening van 't gathuis over 1897 worden aangehouden. Eenige verzoek® om afschrijving van plaatselijke belastten worden ingewilligd; alleen wordt nog net beslist in betrekking tot dat van de dales de Backer, wijl zy de stad nog niet lebben verlaten terwijl de erven Simons an maand minder wordt gerestitueerd, de wij baar vader 1 Mei nog leefde, en een dee van een maand blijkens de verordening, nar de financiëele com missie bij monde vm den heer de Jonge herinnerde, voor ee: maand wordt gerekend. De Voorzitter zgt dat B. en W. zich met deze conclusie vereenigen doch merkt op dat in de nieuee wet staat dat men zelfs nog 14 dago. in de stad mag zyn om op ten volle ïaand afschrijving recht te hebben. Alleen in cas van overlijden voorziet de wet ni)t, en dit is niet over eenkomstig de billj klieid. De heer de Jong) herinnert aan de ver ordening zoolang die niet is gewijzigd houdt hy zich daataan. De Voorzitter gieft dit niet toe. Door de nieuwe wet is ie verordening op dit punt vervallen. Dich op bovengenoemden grond gaat hij me; de fin. commissie mee. Omtrent de aaivrage van mejuffrouw Kosters adviseert le financieele commissie haar 5 maanden te lestitueeren, dus 1 maand meer dau de sanfraag luidt, dewijl zij reeds 30 Juni me' verhuisbiljet de stad heeft verlaten. B. en W. nemei dit advies over doch de voorzitter heeft een bemerking. De wet geelt niet duidelijk aan wat persoonlijk verblijf is. Regel s dat die is wair de zetel is van 't vernogen. Die zetel was in dat geval bier, want adressante genoot salaris tot 1 Sept. Le ontvanger heeft daarom gemeend dat zij oik tot dien datum hier belastingplichtig vas. De heer de Jorge zegt dat de financiëele commissie dit niet wist. Vroeger stonden by dergelijke aan wagen ook de data van vertrek uit de geueente niet bij vermeld. Op onze vraag geschiedde dit voortaan. Zijn er nu nog bijoostandigheden dan diende de commissie hieruede in kennis gesteld te worden. De heer Ramonit zegt dat juist omdat er vroeger zoo vaak verschil van meening was op dit pun% bepaald is dat voortaan de datum van het verhuisbiljet criterium van belastingonthefing zal zijn. De voorzitter zegt dat zulk een bepaling niets prejudicieert voor 't vervolg. Ieder lid van den Raai blijft vrij een anderen maatstaf aan te loggen. De raad dient ook hier te beslissen, dewijl beide opvattingen reden van bestaau hebben, en de wet op dit punt niet duidelijk spreekt. De raad vereenigt zich met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Janssen en v. d. Leeuw, met 't denkbeeld der fin. commissie remissie 5 maanden in plaats van 4. Bij de rondvraag vraagt de heer Tem perman naar aanleiding van de beslissing in zake de demping der sloot in den Bergweg, of van gemeente wege aldaar niet kan gedempt worden de sloot van de Oostsingel tot het huis van de Laat, langs genoemden weg. De voorzitter zegt dat de belangheb benden daar een bui» moeten leggen tot aan 't open gedeelte; zij hebben niets ge vraagd en de voorwaarden vau den pol der hebben B. W. voldoende gekeurd. Wij willen het vuile water naar de Vest laten loopen. De heer Lenshoek zegt dat de eigenaar recht heeft op waterloozing, en dat de ge meente slechts recht heeft op de helft der sloot. Spreker wijst op de bepalingen door den polder gesteld. In ieder geval zou zonder medewerking van den heer Den Boer deze verbetering niet kunnen ge schieden. De Voorzitter zegt nog dat dit ni tzoo'n geringe zaak is, dat hekwerk moet worden aangebracht, doch belooft er aan te zullen denken. De heer Temperman wijst nog op het belang der openbare gezondheid, deze sloot wasemt veel stank uit, wat te meer hinder lijk is, dewijl de buurt daar zeer uiibreidt. De vergadering gaat hierop uiteen. Stavenisse. In de heden Vrijdag gehouden raadszitting werd na de behan deling der ingekomen stukken overgegaan tot de benoeming van een secretaris- ontvanger van bet burgerlijk armbestuur. Benoemd wordt de heer A. F. Hanssens, thans die betrekking a. i. bekleedende. In geheime zitting worden eenige recla mes tegen den hoofdelij ken omslag behandeld. De begrooting 1898 wordt gewijzigd en geeft aanleiding tot eenige af- en over schrijvingen. Vlissingen. Door den kerkeraadder Ned. Herv. Gemeente alhier is het volgend adres aan den Gemeenteraad verzonden. Geeft met verschuldigden eerbied te ke n- nen, de Algemeene Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen dat hy in zyne laatste vergadering een parig besloten heeft zich tot U te wenden met het ernstig en eerbiedig verzoek voor taan de jaarlijks terugkeerende kermis niet meer te doen plaats hebben. De kerkeraad voornoemd treedt niet in beschouwingen over het al of niet bestaan van geldelijk voordeel, dat de kermis der stad zou kunnen aanbrengen, overmits het moreele kwaad nimmer door geldelijk pro fijt kan worden goed gemaakt, maar wel mag hy rekenen op de instemming van alle weidenkenden met de bewering, dat de kermis een voor onzen tyd geheel ver ouderd gebruik is, zonder eenigen practi- schen zin. En aangezien aan de kermis, gelijk telken jare, overal waar zij zich vertoont, blijkt, verbonden zyn uitspattingen en dronken schap, die eene rustige burgerij hinderen en der Christelijke Gemeente aanitoot geven: aangezien in menig jong gemoed op de kermisdagen bedorven wordt wat in jaren niet is te herstellen, en aan menig huisgezin groote schade wordt toegebracht, waaraan, wel ie waar, hoofd of leden van het huisgezin zeiven schuld hebben, maar waartoe toch de kermis aanleiding gaf, verzoekt de Kerkeraad voornoemd UEd. Achtb. niet alleen op het voorbeeld van grootere en kleinere gemeenten, maar ook uit eigen zorg voor de gemeente welker belangen aan U zyn toevertrouwd, aan deze instelling, die zoo ganscb en al uit den tijd is. door Uw besluit, ten opzichte van onze gemeente een einde te maken en alzoo de kermis te Vlissingen af te schaffen. 't Welk doende. Verschillende corporatiën gaven blijken van sympathie met dit adres door het te onderteekenen. Deze week hield H. M. de Koningin te Renkum eene revue over de troepen. De correspondent van de Zutfensche Ct. heeft van „uitermate bevoegde zijde" het volgende vernomen: Aanvankelijk was door H. M.'s omgeving, wat de toiletqnaestie betreft, geadviseerd dat H. M. bij deze zoo karakteristieke mi litaire plechtigheid, een phantasie-uniform- kostuum zou dragen in het karakter van de uniform van generaal der cavalerie lange donkerblauwe japon met gouden tressen en verdere distinctieven van den generaalsrang. De Koningin gaf echter de voorkeur aan het costuum dat zij gisteren droegwitte amazone-japon met zwarten hoed, H. M. oordeelde het nl. beter in haar kostuum het militair element niet op den voorgrond te doen treden. Uit Rome wordt gemeld, dat de Paus heeft laten onderzoeken, of er pre- cedenteu konden worden gevonden, die veroorloofden, dat de gouden Roos aan een niet katholieke Souvereine werd aan geboden. De H. Vader had nl. het voor nemen dit kostbare geschenk aan de jonge Koningin van Nederland te vereeren, maar de precedenten verzetten zich daar tegen. De H. Vader heeft toen een prachtig mozaïek aan H. M! Wilhelmina gezonden met een eigenhandig schrijven, om Haar Zijne geluk wenschen bij de troonsbe stijging aan te bieden. {Centrum). Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ingen di. J. R. v. Kooij te IJzendoorn te Kuinre (toez.) J. Cramer cand. te Utreciitte Dwinge- loo ds. L. Meeth te Westerbork te Nieuwerkerk a. d. Ysel ds. J. Boss te Hendrik Ido Ambacht. Bedankt voor Bierum door ds. D. H. v. Heuven te Niekerk voor Castricnm door ds. F. W. Drijver te Grosthuizen. De heer ds. L. van Giffen te Fer- werd, oudste dienstdoende predikant in de ned. hervormde kerk, is op 91 jarigen leeftijd overleden. Geref. Kerken. Beroepen te Stellendam ds. H. Volten te Neermoor (Pruisen)te Warns ds. J. Koppe te Beetgum. Aangenomen naar Buitenpost door ds. S. Bosma te Wommels {verbbericht). De heer G. Keizer cand. tot den H. Dienst en van de theol. school te Kampen, stelt zich thans beroepbaar. De heer ds. E. Haan, predikant te Grandrapids, N. A., vroeger zendelinglee- raar te Batavia, later predikant te Gen- deren, is op 53 jarigen leeftijd den 6 Sept. overleden. LANDBOUW. Zierikzee. Op de landbouwtentoon stelling zyn bekroond voorRuwarige Essex-Tarwe. le prijs A. Geluk „Ypen- bove". Zierikzee, 2e en 3e J. C. v. d. Have, Oosterland. Gladarige Essex, le prijs S. J. de Rijke, Sir Jansland. Challenge Tarwe, le prijs D. Groeneveld de Kater, Noordgouwe, 2e M. Hoogenboom, Noord weile. Duiveudaal Tarwe, le prijs Labrijn Pilaar, Goes. Zeeuwsche Rogge, le prijs" C. v. Westen Pz., Capelle, 2e S. J. de Rijke, Sir Jansland. Wintergerst. le prijs Labrijn Pilaar, Goes, 2e J. W. Romeyn, Ouwerkerk. Goes. Het was Woensdag voor de vrienden, onderwijzers en leerlingen der chr. school een plechtig en aandoenlijk oogenblik toen de heer H. Lampen, die 7Vï jaren lang met lust en liefde de school had gediend als eerste onderwijzer, zijn taak neerlegde, en afscheid nam van 'de school wegens vertrek naar Transvaal. De leerlingen zijner klasse boden hem een fraaie photographie van de meisjes leerlingen aan, en de geheele klas was zoo geroerd dat zij 't vers voor deze gele genheid geleerd, niet kon opzeggen. Al len weenden. De heer de Hoogh, hoofd der school dankte den heer Lampen voor het vele goede al dien tijd door hem in de school gesticht; en riep hem met zyn vrouw en kind, namens de heele school een hartelijk vaarwel toe. De heer Donner, voorzitter der school, herinnerde hoe de heer Lampen door zyn karakter en vriendelijken omgang niet alleen de kinderen, maar ook de ouders voor zich had ingenomen, en sloot zich bij de wenschen vsn den vorigen spreker aan. Ook de heer ds. v. d. Veen sprak een treffecd woord tot den scheidenden onder wijzer en sprak den wensch uit dat het hem goed moge gaan in het vreemde land. De heer Lampen dankte voor 't gespro kene en nam een hartelijk afscheid van leerlingen en onderwijzers, zich in hun aandenken aanbevelende. De leerlingen zongen hem toe de bekende bede uit Psalm 121 4. Hoe lief men hem had bleek ook gisteren bij 't vertrek van den trein, toen vele vrienden en schoolkinderen aan 't station waren om hun meester en vriend een laatst vaarwel toe te wuiven. Men zag hem noode henengaan, en de bede is in aller hart dat de heer Lampen ook in Transvaal rijkgezegeud zy en velen ten zegen. Colijnsplaat. Ingelanden van den polder Nieuw-Noordbeveland hebben in hunne vergadering van Woensdag jl. be sloten tot het aangaan van eene geldlee- ning groot f 16000, welke gelden benoo- digd zijn voor bet leggen van een inlaag- dijk. Wat betreft de gebouwen, die in de inlaag vallen, hieromtrent werd besloten dut ze publiek voor afbraak zullen worden/ verkocht. Vlissingen. Gisteravond ten 8.54 kwam onder bevel van majoor L. H. A. Bonemeijer, het 4e Batl. van het 3de reg. inf. alhier in garnizoen, met den trein van Rhenen aan. Een talrijke menigte was op de been om de uit het kamp terugkeerende troepen te zien aankomen. Een deputatie van de dd. schutterij alhier op het perron aanwezig, verwelkomden den Majoor terwijl het muziekgezelschap de „Werkmansvriend" zich aan 't hoofd stelde. By de Roode brug werd halt gehouden waarna het Wien Neerl. bloed werd gespeeld. Het detachement uit Geertruidenberg, tijdelijk in garnizoen, is heden van hier vertrokken. Voor het vertrek dankte majoor B. deze voor het volbrengen hunner opge legde taak. Do majoor L. H. A. Bonemeijer wordt weldra bevorderd tot luitenant kolonel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2