1 I :en. verkoopen Huishoudelijke Goederen, LANDBOUW. Ingezonden Stukken. JACOB A JOHANNA OOST-LIEVEN SE MARKTBERICHTEN. AANBESTEDINGEN SCHOUWING. BllHGKttLUKR STAND- Woensdag 21 September 1898, Zeer net onderhouden iet Harmo- aangename ichte inge- afloop der igunstigers, nomenheid reden van zonderheid wij maken )m hen die het voor volgen. De alooze toe- Ij. de Beste, ;ronden, om muziekge- ien. sfeeaten II e 't woord neer zullen (hooren, vloeide uit re wond. dat ook de n f5 be reiking de e het woord as o. a. de heelontheu- voor de l. ds. H. Snel i. door ds. land. E. J. W. rd te Medenblik Visser te Oosterhuis J. J. v. te Scher- angezwaag Knottnerus Beets (Fr.) te Ysel- ta te Berg- A. Wum- door ds. A. Java). ren. Zon- enstoefening le heer G. dienstwerk meester en an Nijkerk 19 10. in met den an 's Heer Koetsveld deze plech- imeente den en 3. Steenkamer ir aanleiding iet kerkge vels jaren it van den q (zie kolom de party en ze men slag. Bakker te Brouwer te Wijminga lontfoort c.a. hor ds. Gr. J. r Haastrecht •ordrerht. ioor ds. A. voor nd. te Dord. Kerk. Th. Scharten KTS. Iracht voor Kattendijke oldi te Wil- tterdam, K. k, J. Spek. te Schagen nde Vry'dag procnreur- belang der issingen van urg met be- ilks op ver- thouders van ven volgens e in een cas- ankelijk zou- n den kan wee beschik- aarbij twee ren gebracht, van f 400 gegeven resp. I -L minstens f400" en „meer dan f400". En nu meende de kantonrechter dat dit onvoldoende was en zij het juiste bedrag hadden moeten bepalen. De procureur-generaal bij den Hoogen jjaad achtte die beslissing onjuist en con cludeerde dus tot vernietiging van 's kan tonrechters beslissing in het belang der wet (zonder wijziging dus van deze beslis sing in de onderhevige zaak). Uitraak 30 Sept. Vrijdag deed de Rotterdamsche recht bank uitspraak in de zaak tegen de 21 jarige dienstbode A. v. d. V., die haar kind waarvan zij in de Rijkskraamzaal bevallen was, in den Coolpolder met graszoden be dekte, waardoor het volgens de gerechte lijke schouwing door honger of verstikking om het leven is gekomen. Overeenkomsiig den eisch van het O. M. werd bekl. tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Volgens de Pr. Gr. Ct. zijn dit jaar best geslaagde proeven genomen met den verbouw van Duivendaalsche tarwe. Ook in de Veenkoloniën, in de gemeente Veen- dam, heeft de verbouw van deze tarwe tot de beste uitkomsten geleid. Ze werd uit Zeeland betrokken uit den bekenden Wilhelminapoliei en door kruising uit roode dikkop en witte Zeeuwsche gekweekt. Men weet, dat het ditmaal een uiterst slecht tarwejaar is. Dit graau vooral wil niet „mudden" terwijl het natuurgewicht laag is. Nu oogstte de heer L. Boer te Veendam b. v. per deimt 22 HL. van genoemde variëteit bij een gewicht van 79 K.G. De kwaliteit is bovendien uit stekend, de zaadhuid zeer blank van kleur. 't Ligt dus voor de hand, dat, voor het volgende jaar met de Duivendaalsche tarwe èn in de Veenkoloniën èn op onzr zwaar dere gronden, meerdere proeven zullen ge nomen worden, wat zeker ook aanbeveling verdient. Veere. Vrijdagavond, terwijl men bezig was om de kleine sluisdeuren van de schut sluizen te verwisselen, en een der deuren in te hangen, brak een der pooten van den bok waaraan de deur hing. De hok stortte onder vreeselijk gekraak en angst- geschrei van 't werkvolk neer. Een werk man werd inwendig gekwetst en per stoom boot naar Middelburg vervoerd. Hy heeft waarschijnlijk een ribbe gebroken. De overigen kwamen met den schrik vry. Vrijdagmiddag, na lekker zijn gewone boterham te hebben gebruikt en flink te hebben gepraat, zeeg te Zoutelande, onder het draaien aan den windmolen, plot seling ineen een bijna 39-jarig jongeling. Hij werd dood opgenomen. M. C. Door de Staatsspoor maatschappij is o. a. een eervolle vermelding toegekend aan P. Brasser, machinist 2e kl. te Ylis- singen, wegens betoonde oplettendheid. Vlissingen. Vrijdag kwamen hier op de reede H. M. Pantserdekschip „Holland" en Flottillevaartnig „Koetei". Zaterdag by beider binnenkomen met het doel om de kompassen te verifieeren en dan heden of morgen weer te vertrekken, werd van de „Holland" een der machines defect waardoor genoemde bodem ongeveer 14 dagen zal moeten repareeren. Donderdagmorgen 6 uur zou de stoom" boot De Nijverheid van Nijmegen vertrek ken met ruim f206 passagiers tegen f5 den perstfou naar Hollandsch Diep om getuige te zijn van de vlootrevue. Door den mist evenwel kon men eerst om 1 uur van wal steken, en tot overmaat van ramp kwam men kwart voor 2 te Dordrecht voor een gesloten spoorbrug, die. niet geopend mocht worden, zoodat de ge- heele tocht te vergeefs was, omdat men de revue niet tijdig meer kon bereiken Te Lichtmis heeft een landbouwer een bunzing in de fuik gevangen en gedood. Een landbouwer te Wechterholt is Vrijdagavond, doordat hij tegen een der langs den zandweg staande palen reed, uit de sjees gevallen, overreden en bezweken. Te Stein is een voerman met paard en kar tegen een paal rijdend, onder de Var geraakt en gedood. Te Papen- drecht is een meisje aan zeven jaar onder een wagen geraakt en zoo ernstig gekwetst dat zy aan de gevelgen stierf. Te Zuilichem viel een tilbury van den dijk, de man en de vrouw die er met hun kind in zaten, werden zwaar gekwetst, het kind bleef ongedeerd. Te Susteren is een fietsrijder die voor een kar met paard wilde uitwijken door dit dier dat schichtig werd omver geworpen, met zijn „kar" onder de kar geraakt en dood opge nomen. Te Wouw is een 12 jarige knaap uit Roosendaal die op een korenmolen geklommen was door een der wieken ge raakt en zestien meter ver weggeslingerd. Hij werd met gespleten hoofd opgenomen. Te Dussen viel een 60 jarige boeren arbeider van een wagen en brak een been, nadat dit lichaamsdeel tot behoud Tan den man was afgezet, overleed de man. Te Uithuizen geraakte een landbouwer met paard en wagen op holzwaar verwond uit een sloot ogenomen, overleed hij kort daarop zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd. Te Vastenou is een 15 jarige knaap bij het baden verdronken. Te Boekei (bij Alkmaar) heeft een 4 jarig knaapje een brandend petroleumstel over ^ich heen getrokken, met het noodlottig gevolg dat bet onder hevige pijnen overleden. By iemand te Groningen ontstond een binnenbrand, doordat de vrouw des huizes een petroleumlampje, dat op de beddeplank stond, waar 3 kinderen sliepen, bij ongeluk omverwierp. Het oudste der kinderen sprong uit bed, maar de twee anderen, een meisje van 10 en een jongen van 6 jaren bekwamen ernstige brand wonden. Te Rotterdam is een dron ken man in de Westerhaven verdronken. By de te IJ 1st gehouden Oranje feesten reed een 90 jarige ingezetene te paard door de versierde stad. De krasse oude werd luide toegejuicht. Donderdag wandelde te Utrecht de vrouw van den timmerman M. met haar 4 jarig dochtertje, toen een rijtuig aan kwam waaruit haar man stapte die haar na een korte worsteling 't kind ontrukte en in 't rijtuig er mee ontkwam. De vrouw ging naar huis en ontving den volgenden dag een brief dat haar man met 't kind naar Transvaal ging en dat hij zichzelf en 't kind ombrengen zou wanneer zij de po litie er in betrek. Dit laatste deed de vrouw toch, daarom was de politie in som mige steden zeer werkzaam aan de stations. En jawel van 't Maasstation te Rotterdam Zaterdagavond kwam onze maat uit met het kind, de politie arresteerde hem ont nam hem het kind en gaf het aan de moeder die naar Rotterdam geroepen en gekomen was op last van den subs, officier van justitie. Een jongen loopt met een kan op straat. Een buurjongen komt er bij, en geeft een schop tegen de kan. De andere doet niets tegen. Wordt je niet boos, als ik tegen de kan schop vraagt de schopper. Neen. Nou dan roept de andere, de kan op nieuw een schop gevend. Neen, ik word niet boos. Nou dan toch wel roept de andere woedend, en geeft zulk een schop, dat hy de kan stuk trapt. Neen, antwoordt de jongen met de gebroken kan kalm. Mijn moeder heeft die kau van jou moeder geleend, en jij zal er dus zelf wel genoeg van hooren als je thuis komt. Uit het leven van eon rhinoceros. De zoölogische tuin in Antwerpen heeft on langs een zeer gevoelig verlies geleden. De groote Indische rhinoceros, die iedars bewondering opwekte en voor het grootste exemplaar zijner soort in Europa gold, is namelyk na een ziekte van twee dagen bezweken. Het dier kwam voor ongeveer 44 jaren in den aanvalligen ouderdom van vier jaren naar Antwerpen, na verloop van dien tijd is uit het goedmoedige dier een afschuwelijk nukkig en valsch beest ge worden, dat door geen wacht er meer bena derd dorst te worden. Nog in hot jaar 1885 moest een wachter, die niet genoeg op zijn hoede voor het dier was, zijne onvoorzichtigheid met zijnen dood bekoopen. Zonder eenige aanleiding drukte het dier hem toenmaals plotseling tegen den wand en vertrapte hem daarna met zijn pooten tot een vormelooze massa. De doodsstrijd van het dier scheen hoogst pijnlijk te zijn. Het wentelde zich ten minste, door zijn hevige pijnen geplaagd, voortdurend van de eene zijde op de andere en daarbij kromp de minstens 2000 kiio zwaar zijnde vleeschmassa onder hevige stuiptrekkingen te zamen. Te Namen is een kind geboren in een huis, waar juist op dat oogenblik een brand uitbrak. De jonggeborene werd door de vroedvrouw gered en een buurman bracht de kraamvrouw en haremoeder in veiligheid. Hoe snel men in Amerika trouwen kan, bewijst het volgende staaltjeEen jong negerpaartje te New-Jersey, dat sedest eenigen tyd kennis met elkaar had aan geknoopt, had de gewoonte na afloop van de dagtaak van den jongen man als kellner in een restaurant, een avondwandeling te maken, üp een dezer wandelingen ont moetten zy een goede bekende, eveneens een neger, die kort geleden predikant ge worden was. Nadat men een oogenblik met elkander gesproken had en de zwarte pre diker zich verwijderen wilde, deed de kellner zijn bruid halt schertsend den voorslag, zich deze gunstige gelegenheid ten nutte te maken en zich door hun vriend te laten trouwen. Ze gaf haar toesteu ming. Een neger die voorbijging en het jonge paar toevallig kende, was bereid als ge tuige te fungeeren, en nu haalde de „pre dikant" een bijbeltje uit den zak van zijn overjas en spoedig was de plechtigheid afgeloopen. Een afschaffer althans daarvoor houdt men den onbekenden inbreker heeft te Brussel den kelder van een tapper opgebroken en daar de kranen van twee groote vaten jenever opengezet, welke ge heel leeg liepen, waardoor de eigenaar voor ongeveer 1000 francs schade leed. Heudrik de Jong leidt na zijne in vrijheidstelling het oude leventje. Hy moet eenigen tyd te Ostende vertoefd en gedurende zyn verblijf afdaar eene aan zienlijk persoon ten huwelijk gevraagd hebben. Hy tracteerde haar zelfs op cham pagne, dien hy eenige dagen te voren gestolen had. Aan eene herbergierster deed hij een huwelijksvoorstel. Het schijnt zeker dat de Jong, na de moorden te Gent ge pleegd, te Antwerpen heeft gewoond, van waar hij trachtte eene vrouw mee te lokken naar het buitenland. Men zegt dat men juweelen heeft ontdekt die hem hebben toebehoord. i» Kon men maar eens zeen dat men hem had Er wordt een aardigepisode ver haald uit het verblijf van kongin Marghe- rita van Italië te GressonayDe koningin droeg eens aan een klein brenmeisje op voor haar verjaardag een pa; zijden halve handschoenen voor haar te ken. ,Op den bepaalden dag ontving de bge vrouw de met zorg vervaardigde hatschoenen en het kleine meisje kreeg daaoor een ander paar terug, waarvan de eei handschoen met geld en de andere metbonbons was opgevuld. Tevens was er ei eigenhandig schrijven van de koninginlij, waarin de kleine verzocht werd haanede te deelen welke handschoen haar 't met verblijd bad. Het antwoord luidde: „Ive Koningin Uw geschenk heeft mij ve tranen gekost. Vader nam mij den handsoen met het geld af en myn broer de hbons." De invoering van ectrische trams te Berlijn heefteen onaangiamen invloed gehad op den telefoondiensiBy deze wordt een suizend, soms fluitend eluid gehoord, wat het verstaan zeer moeijk maakt en wordt toegeschreven aan ch stroom die uit de rails in den grond i dan langs de gas- en waterbuizen in de uizen en de telefoondraden komt. Men acht nu hierin te voorzien, door de leidimn op andere wijze in te richten. Het schijnt dat in Frtkryk de oes ters dit jaar zeer duur zuln zijn. Men spreekt van een prijsverhoo.ng van 40C0 francs per mille. Deze verhoging schrijft men daaraan toe, dat de otertelers hun waar zooveel mogelijk beuren, met het oog op de wereldtentoonsteing, bij welke gelegenheid ze hooge prijzi hopen te maken. Te Woodstock in Engand heefteen boer terechtgestaan wegens mishandeling van zijn vrouw. Hy sloeg laar dikwijls. Op een avond dronken thuii komend, had hy haar eerst eenige slagen.n het gezicht gegeven, toen zijn zakmes geopend, en gezegd dat hij haar om halging brengen. De ongelukkige vrouw smeete bem, om der wille van hun kinderen, aar te sparen. Dan zou hij haar haar afsnden. En in weerwil van haar gillen en meeken amu seerde hij zich, een uur lag, met zijn bot zakmes het haar van zij vrouw ge heel of te snijden. De schur werd tot zes maanden dwangarbeid verordeeldhet speet de rechters dat de wt hun niet in staat stelde, hem zwaarder t straffen. De Britsche troepen Jhoben te Om- durman een waar museum vn merkwaar digheden gevonden. In een bek ten zuiden van de stad lag Gordon's boot,le „Bordein" nog geheel gaaf. In het arseaal van den Khalifa werd een bezienswardige verza meling van wapens ontdekt va de nieuwste magazijn-geweren tot de hadbogen der middeleeuwen. Elke vooruigang in de precisiegeweren was vertegenvoordigd. Men zag er gevlochten schilden ut Aequatoria, Magara-trommels van Bahr-i-Gazal, tuig voor honderden kameelen, hawbajonetten van het leger van Hicks-paca, vuursteen geweren, vaten vol salpeter, een hronzen klok uit den kerktoren va Khartoem, eenige vaten kruit, kanonnei in paklinnen en den helm van een kruisrider. Op het register van (verlijden van de stad Genéve komt thans le naam van een keizerin voor. Tusscbn een kind Salzgeber geheeten, en een vouw Therese Corazza genaamd, staat vooraan te lezen „Elisabeth, keizerin van ('ostenryk, ko ningin van Hongarije, koningnvan Boheme, van Dalmatië, van Kroatië,van Slavonië, van Gallicië, van Ladomiri, van Illyrië, van Jeruzalem enz., aartuertogin van Oostenryk, grootvorstin vai Toscane en van Krakau, hertogin var Lotharingen, van Salzburg, van Steyer, ran Karinthië, van Karniole en van Bukovna, prinses van Transsylvanië, marktgravin van Moravië, hertogin van Opper-Silezië van Neder- Silezië, van Modena, Parma, Plaisance en Guastalla, gravin van Hoheiembs enz. enz,, oud 61 jaar, overleden 10 September 2 u, 10 min. n. m. in het hotel ,Beau Rivage" te Genéve." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Stukken worden in geen geval ferug gezonden. Mijnheer de Redacteir Iu 't kerknieuws van uw ilad las ik gis teren twee berichten een uit Tzummar- sum en een uit Middelbur;. Een meldende van eene intrede zonder bevestigd te zyn en van eene gebleken diepi klove tusschen modern en orthodox, en eei meldende dat twee orthodoxe manner in een ortho doxe gemeente met 't oog <p de moderne minderheid een modern preiikant begeeren. Ik verwijs deze orthodoxe mannen te Middelburg naar 't schijven van ds. Montijn in het Groningsch Volksbladuit welk schrijven blijkt dat te Bolsward, Den Helder, Naarden en Hoorn de moderne meerderheid geweigerd heeft een orthodox predikant te beroepen en derhalve van „rechten der minderheden" niet weten wil. Met dank voor de plaatsing, Uw B. f—af—.—. Koolzaad f—.— a f— Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2. a f2.25 per 100 K.G. Rotterdam 19 Sept. 1898 Buiten], granen vast. Meel vast, onver anderd. üieuwe Tarwe - 6.— 7.85 Jarige Tarwo - Rogge - 4.— - 6,- N. Wintergerst*) Zomergerst - 4.- - 87.- - 7.- - 8,25 - 2,75 7.5o 8.60 3.75 0- 7.- _9,75 5.— 7.75 0.- - 8.60 10,50 6.50 - 8.50 Chevalier Haver Nieuwe Haver Paarde nbo onen Erwten Kook erwt en Bruine Boonen Witte Kanariezaad Nieuw Koolzaad per 100 kilo. Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 202 runderen 232 kalveren, 2412 scha pen of lammeren, 617 varkens. De pryzen waren als volgtvette runderen le qual. 59, 2e qual. 52, 3e qual 40 a c kalveren le qual. 80, 2e qual. 60 a 70 c schapen le qual. 502e qual. 45—Var kens le qual. 39 2e qual. 38 c. 3e qual. 37 c. licht soort 36 a 38. VLAS. 186 steen blauw.steen wit,steen Groningsch, 000 steen Hollandsch geel.Friesch. Zeeuwsche EIEREN f3.60 a f 3.40. AARDAPPELS. Geldersche blauwe f3.— a f 3.10. Geldersehe kralen f3.40 a f3.50. Flakkeesche Jammen f2.40 a f2.60. Zeeuwsche blauwe f 3-70 a f 3,80. Spuische f 2.60 a f 2.70. Flakkeesche f2.40 a f2.60. Aanvoer redelijk, weinig vraag. Dinsdag 20 Sept. Goes, 2 uur door not. de Vos b(j wed. Rijk voor dhr. Wouters graskalvers, loop paarden, aftandspaarden, kalivaarzen, veu lens. Goes, half 1 op 'tslot Oostende door deurw. Hollmann 12 kalf en melkkoeien, jong vee, 30 N. Hollandsche graskalvers, 10 nuchtere kalvers, werkpaarden en loop varkens. Woensdag 21 Sept. Goes, in de Prins van Oranje half 11 voor ds. v. Spankeren door not. de Ronde Bresser meubelen als canapé, schrijftafel, buffet, linnenkast, tafels, tapijten, karpetten, waschcummode, compotes, kamerschut, gang bank, parapluiestander, enz. Bergen-op-Zoom, 3 uur in de Draak door not. Maris uit Klundert, de hofstee Deenhoeve onder Tholen 72 H. in huur bq H. J. Bogaart. Toewijzing 6 October 3 uur Dinsdag 27 Sept. Goes, door not. mr. Liebert in Slot Oostende een huis Molendijk van K. Brus- ket 116 bA. Donderdag 6 Oct. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak huizen Nieuwe Haven S 103 groot 3 A. Heerenstraat H 134 groot 49 cA.; Lange Noordstraat O 30 groot 50 cA.; Koningstraat E 289 groot 112 cA.; Schuif- felstr. K 180 groot 44 cA. Te zien 5 en 6 Oct. 10—12 en 2-4 uur. Scliore, 11 uur bij Op 'tHof door not. Prins 't recht voor tiendheffiir.g uit het tiend blok Jonkerhoek en 20,2428 H. bouw en weil. j. en F. C. Janssen jd. 22 j. - K. P. va/? der Harst jm. 30 j. en C. S. S. Plouvier jd. 20 j. P. A. van Mulbregt wedr. 30 j. en J. R. Pietersjd. 22 j. GetrouwdJ. J. van den Bergen jm. 24 j. en J. S, Visser jd. 23 j. Bevallen: M. Herman geb. Castel z. 0. M. Rqkse geb. Geertse d. A. S. van Bakergem geb. Wetjen d. L. J. Kokelaar b. Mol d. - M. Florusse geb. Hoogesteger z. J. R. Viane geb. Perwez z. M. M. van de Vijver geb. Ouwerkerk d. J. P. Bailleux geb. van der Hoofd z. H. J. de Louw geb. Nepperus d. (levenloos). H. Burgerhoff geb. Plasse z. (levenloos). H. M. Kasdorp geb. Loekemeijer d. J. Vjjnkier geb. Sehuddinck z. OverledenJ. W. Heblq z. 3 m. A. A. de Kok d. 9 m. M. J. Bogaard d. 4 w. W. Mondeel d. 3 m. G, de Hondt z. 3 m. C de Hamer d. 3 w. VERBETERING. De Burgerlijke stand in ons vorig no. was niet nit Heinkenszand maar uit s Heer Arendskerke. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en smar telijk doch geduldig lijden onze ge liefde echtgenoot en vader, de Heer JACOBUS KRIJGER, in leven graanhandelaar, in den ouder dom van 62 jaren en 8 maanden. Uit aller naam, Wed. J. KRIJGER— ZüIDWEO. Krahbendyke, 14 September 1898. A Jgemeene en bizondere kennisgeving Heden overleed zacht en kalm, na een lijden van slechts twee dagen, onze veel geliefde v ader, behuwd- en grootvader de heer Paulus Meerman, in den ouderdom van bijna 68 jaren, diep betreurd door kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Arnemuiden, 17 Sept. 1898. Uit aller naam JAC. MEERMAN Pz. Heden nacht ontsliep zacht en kalm na eene kortstondige ongesteld heid mijne geliefde echtgenoote in den ouderdom van 63 jaren. Namens kindoren en behuwd-kinderen, T. A. VAN DER HELL, Loodgieter. Goes, 19 September 1898. AXEL. 17 Sopt. 1898. Oude Tarwe f9.—a f9.50. Nieuwe Tarwe 18.50 a f9. Rogge f5.50 a f6. Nieuwe Wintergerst f7 a t 7.50. Zomergerst f a, fHaver f6.— a f 6 50. Kookerwten f8.50 a f9. Voerorwten f 7.70 a f 8.— Paardenboonen f7.50 a 18.—. Ljjnza Vrfjdag 23 Sept. Middelburg, gebouw van het Prov. bestuur het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken te Veere, behoorende tot de zee en oeverwerken in de prov. Zeeland. (Ram. f6650.) Aanwijzing 16 September. Donderdag 29 Sept. Cadzand, ten 2 ure, door het Best. der Waterk. van het Calam. Waterschap Tienhonderd en Zwarte het maken van zinkwerk en steenbestorting. Raming f 11919 Stavenisse. Bij de aanbesteding voor het leveren van 24000 KG. superphosphaat bevattende 14 pCt. phosphorznur, oplosbaar in water, ten behoeve der „Dorpsvereeniging Stavenisse" waren 6 biljetten ingekomen Internationale Guano- en Snperphosphaat- werken te Zwjjndrecht a 12.67, I. I. Adri- aansens Potvliet te Walsoorden f2.68, A. J. Verstraate alhier f2.75, S. Gazan Rot terdam f2.76, J. Hage Pz. St. Maartensdijk f2.77 en P. J. Aardenne Dordrecht f2.82, allen per 100 KG. De levering is aan eerst genoemde gegund. WEST, NIEUWE WEST, NOORD en ZUID KRAAIJERTPOLDERS 22 Sept. GOESCHE POLDER, 1 Oct. Van 17 19 September 1898. MIDDELBURG. Ondertrouwd K. P. van der Harst jm. 30 j„ en C. S. Plouvier jd. 20 j. A. Meijer jm. 23 j. en P. Wanjon jd. 24 j. Bevallen: E. van den Broeke ge'o. Simonse z. Overleden: C. Buijs 23 mnd. d. T. C. van Westen 6 mnd. d. M. M. Groenen- berg 19 mnd. d. - C. van der Borg wede van 0. N. A. du Mee 82 j. - C. Huissoon 18 d. z. GOES. Geboren14, Barbara Cornelia d. v. Nicolaas Corstanje en Sara Eversdijk. 16, Wilhelmina Jacoba d. v. Jacob Vis ser en Pieternella Jacoba Cappon. Overleden: 16, Cornells JohannesAnthonij van Hoek Riemens 71 j. wed. v. Allegonda de Groot. - 19, Jacoba Johanna Oost Lie- vense 63 j. geh. met Thomas Anthonij van der Heil. Van 10 tot 17 Sopt. VLISSINGEN. Ondertrouwd W. H. van Heukelom jm. 23 j. en M. C. E. Nijpelsjd. 26 j. - J- F. van Meelen jm. 31 j. en A. C. Mei jd. 29 j. - G. J. Benninck jm. 3g Hartelijk dank aan allen, zoowel van hier als elders, voor hunne blijken van belangstelling ons 12 dezer bij onze 35- jarige ecktvereeniging betoond. P. SINKE en Echtgenoote. 19 Sept. '98. De Notarts DE RONDE BRESSER zal op des voormiddags IOV2 uur te Goes in het koffiehuis „de Prins van Oranje" ten ver zoeke van den WelEerwaarden Heer J. D van Spankeren, in het openbaar en verdere als: Canapé, Schrijftafel, Buffet, Linnenkast, Tafels, waar onder met inlegbladen, Stoelen, Spiegels, Lampen, Pendule, Kachels met toebehooren, Tapijten, Karpetten, Loopers, Ledi kanten, Bedden met toebehooren, Waschcommode,Wasch- en Bedtafels, Eet-, Kolfie- en Theeserviezen, Com potes en verder Glaswerk, Koper- Tin- en Aardewerk, Gordijnen, Bloe- menstaanders, Kamerschut, Paraplui- staander, Gangbank en hetgeen ver der zal worden te voorschijn ge bracht. Kijkdag daags te voren van 11 tot 4 uren. ONTVANGEN Eene groote collectie Kindermateis, Jur ken, Hoeden, Kapers, Barets, nieuwste modellen en kleuren voorts alle soorten Manufacturen, Gemaakt en Tricot-Onder goed, Rokken, sterke Kousen, Breiwollen en Sajetten. Goedkoop adres en degelijke goederen. LOUWERSE—SNOUGK, b/d. Watertoren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3