RECHTSZAKEN. ft Buitenlandsch Overzicht. Verbetering. &EKKNIEÜWS. SGHQOLNIEUWS. weinig bekende Graaf Willem Lodewijk, Friesland* redder en reformator „een flonkerster, zelfs naast een Maurits niet verbleekend." (Graafschapper). De Nationale Christen-Geheelonthouders- yereeniging houdt haar 18e algemeene vergadering op 19 en 20 October, a. Mr. Hoog zal spreken over de voorstel len ter herziening onzer drankwetgeving; mr. Bergsma over den stand van het drank gebruik op onze vloot en in ons Indisch leger prof. Valeton over de vrouwenbe weging en de nuchterheid-sbewegingds A. H. Roose over de geschiedenis der ver eeniging in de openbare vergadering zullen ds. Van Geest, prof. Valeton en ds. Talma uit Arnhem optreden op 20 October zullen vijf referaten worden gehouden namelijk Ons kerkelijk gemeenteleven en de drink gewoonten ds. James. Degeneratie en de Christengeheelont houder; dr. Cramer, arts te Heukelom. De stand der drankbestrijding in ons land; Mej. Crommelin. Drankbestrijding uit sociaal oogpunt Mr. v. d. Laer. Onze jongelieden; wed. W. Werst Ars- mussen. Een belangrijke vergadering. Zij wordt gehouden te Apeldoorn en belooft veel goeds. Ook te Rotterdam is door onbekende kwaadwilligen de op den Westwal aldaar geplante Wilhelminaboom door 't afrukken van takken beschadigd. Laten algemeen de oogen der burgers toch wakende zijn over dezen boomsym bool van den eenheidsband tusschen Neder land en Oranjeen laat er streng recht geoefend worden over hen die naar dezen boom de scbennige hand uitstrekken. Vrij willigere, bereid om beurten te waken bij den boom, zouden hierdoor velen aan zich verplichtena En dan de aanzienlijken voorop. De buitenlandsche pers is in de wolken geweest over haar ontvangst in Holland. Niet 't minst zijn de heeren verrast ge worden door hun uitstapje naar Volendam en Marken. Een hunner, mr. Thiébault Sisson schrijft er een en ander van in zijn blad Le letups (De Tijd). Hij beschrijft een dejeuné op Marken, bij welke gelegenheid, zegt hij „de burgemeester een welkomstgroet in 't fransch voorlas, die de fijnste onzer ge letterden zich niet zou schamen". Dan prijst hij de in het fransch uitge sproken redevoeringen van den oud-minis ter Ruëll, den minister Goeman Borgesius, den eerste-wethouder van Amsterdam Van Hall, en anderen, als „modellen in dit genre en ik geef mij zelf rekenschap van de kracht van een volk, dat zich door stadie de taal zijner buren eigen maakt en haar met evenveel gemak als de zijne schrijft". Na 't dejeuné, „opgediend door keurige dienstmeisjes, wier kostuum en galamutsjes met naïeve coquetterie gedragen, een aller- aardigsten indruk maakten", werd „een rondedans op het raadhuisplein gedaan, door de dienstmeisjes en een twaalftal van onze confrères, broederlijk onstrengeld, op de geliefde klanken van het Piet Hein". Van „Piet Hein" zegt deze buitenland, sche publicist „Het Piet Hein is een oud volksgezang ter eere van een Hollandschen koopvaar der, door zijn stoutmoedigheid en herhaald succes tot dezelfde volksvereering gestegen als De Ruyter en Tromp. Deze Holland- sche Jean Bart heeft eens met twee kleine scheepjes een konvooi van met goud beladen Spaansche galjoenen genomen. Dit feit herdenken de woorden van het Piet Hein, ziehier 't eerste couplet Pierre Henri, Pierre Henri, Son nom est bien petit. Ses actes furent grands (bis) II a pris la flotte d'argent. (b i s). Bjj deze zeer ongezochte en daardoor voor de nationale geaardheid heel karak teristieke poëzie, heeft een componist van vroeger tijd een levendigen marsch getoon zet, welks rhytmus de beenen van het volk onweerstaanbaar tot dansen noodigt". Jlog prijst hij de geestesontwikkeling van de Hollanders en haalt daarvan één staaltje aan. Hij liep met een Hollandsche dame, wie een Markensche visscher van 40 jaar zijn diensten als gids heeft aangeboden. „En deze spreekt met haar over de ver schillende Engelsche ministeries, over Home Rule en de Iersehe quaestie, over Balfour en John Morley, over Macanlay en Mot ley, over electriciteit en hare jongste toe passingen. Hij spreekt er haar over met een van nadenken getuigend verstand dat haar verwondert, en ik vraag mij af of niet werkelijk de lezing van den Bijbel de beste zuurdeesem is die tverken kan tot het rijpen en de regelmatige ontwikkeling van den geestu. Dit laatste is merkwaardig, goed gezegd. Wij cursiveerden het. Wij zouden dezen buitenlander willen toeroepen man, gij behoeft niet te vragen, het is eenvoudig bewijsbaar dat de groot ste algemeene ontwikkeling gevonden wordt in de kringen waar men veel in den By bel leest. Dit is onzerzijds altijd beweerd, en 't is inderdaad treffend dat een buitenlander «uder onze niet-geestver wanten deze be we. ring moet komen bevestigen. Het zij een aansporing. De minister van binnenlandsche zaken heeft de traditioneele juarlijksche slui tingsrede der Kamers Zaterdag uitge sproken. Er waren vele Kamerleden tegenwoordig, in tegenstelling met vroeger toen er in den regel met veel moeite eeuigen konden worden bijeengeschommeld om de Com missie van ontvangst en uitgeleide in eene, behoudens den voarzitter en zijn staf, totaal ledige vergaderzaal, uit te maken. De gewone jaarlljkecke herinnering aan aangenomen wetsvoorstellen werd ook thans voorgelezen. üm ééne reden echter was d eze sluitings rede merkwaardig. Zij bevatte een woord van dank aan de Koningin Moeder voor haar goede zorgen en diensten als Regen tes de Kroon en den lande bewezen. Vermelden wij nog dat Zaterdag de heer v. Naainen weder den voorzitters- stoel bekleedde, en dat de commissie van ontvangst en uitgeleide bestond uit de heeren Merkelbach en Van Asch van Wijck uit de eerste-Brummelkamp, Hartogh, Harte en Conrad uit de tweede kamer. Het groote nieuws in Frankrijk dat ook in ons land met genoegen zat vernomen zijn is 't besluit van den ministerraad in zake de herziening van de zaak-Dieyfus. De ministerraad kwam Zaterdag ouder voor zitterschap van president Faure, op het Elysée bijeen. De minister van justitie zette de feiten uiteen, welke voor hem voortspruiten uit het onderzoek van het dossier-Dreyfus, dat hij ingesteld heeft. Hij constateerde, dat overeenkomstig de bepalingen van artikel 444 van het wetDoek tot regeling van de crimineele instructie men niets mag vaststellen omtrent de aan vrage om revisie, geformuleerd overeen komstig paragraaf 4 van artikel 443 van het wetboek regelende de instructie, dan nadat het advies is ingewonnen van de commissie door de wet ingesteld bij het ministerie van justitie. De ministerraad machtigde hem tot het bijeenroepen dezer commissiede ministers van oorlog en openbare werken generaal Zurlinden en Tillaye, die den ministerraad vóór de andere ministers verlieten, werkten niet mede aan dit besluitdoch hebben, thuis gekomen, onmiddellijk hun ontslag aanvrage den president doen toekomen. Generaal Zurlinden schreef onder meer diepe studie van de zaak heeft mij zoo sterk overtuigd van Dreyfus' schuld dat ik geen besluit tot revisie zou kunnen uitvoeren. Hunne opvolgers zijn reeds benoemd en in functie getreden. Minister van oorlog werd Chanoine, minister van openbare werken werd het senaatslid Godin. Reeds is de commissie van voorlichting met den brief van mevrouw Dreyfus in kennis gesteld. Zij zal morgen haar onder zoek van het dossier Dreyfus beginnen. Laten wij den uitslag van dit onderzoek afwachten en inmiddels onderstaande uit de Telegraaf omtrent 't verblijf van deze balling overnemen. Het is gevaarlijk bet Duivelseiland, waar de ex-kapitein Dreyfus vertoeft, te dicht te naderen en zij, die nog aan een moge lijke ontsnapping gelooven, zullen in dat geloof verzwakt worden, indien zij het verhaal uit de Matin lezen, dat hier volgt „Een van onze vrienden", zegt dit blad, „de heer Emile Martin, ging in 't begin van Augustus van Paramaribo naar Cayen ne op de stoomboot „Georges Croiset", vertrokxen van Duinkerken. „Het is 7 Augustus", vertelt de heer Martin, „het is zes uur in. den morgen. De zon is se dert een half uur opgerezen. De matrozen verplichten ons weder naar de hutten te gaan omdat het dek wordt schoongemaakt. Het werd ondraaglijk warmen wjj ontbe ten zoo lang mogelijk. Terwijl wij aan de koffie waren kwam de kapitein beneden en zeide„De iles du salut zijn in het zicht Dadelijk nemen wij allen onze kijkers en ondanks de drukkende hitte begeven wij ons naar 't dek om het land te bezien. Wij naderen. De eilanden worden bij eiken schroefslag grooter. Wij verzoeken den kapitein zoo dicht mogelijk te naderen op dat wij photografieën zouden kunnen ma ken van het beruchte eiland, waar de man wordt gevangen gehouden, van wien men zooveel spreekt. Wij zijn zeer bewogen. Het schijnt ons toe, dat wij iets zeer buitengewoons doen. Op ons verzoek wendt de kapitein den steven naar het Duivelseiland. Wij kunnen nu heel goed de hut van Dreyfus onder scheiden, omringd door een palissade van geteerde planken, waardoor de gevangene slechts den hemel kan zien. Op den achtergrond de woning van de opzichters die waken, alles overziende van uit een soort minaret. Wij waren op twee honderd meter afstanas van het Duivels eiland genaderd. Wij namen tal van pho tografieën. Op het oogenblik toen wy het eiland heel goed konden zien, en twee bewakers bemerken, die in de schaduw van een paar palmboomen van het briesje genoten, welke mannen ons zonder veel Terwond.er-ng beschouwden, knallen twee onze vlag zeker keu wij Wij verliezen uit het oog, toe davert, gevolgd voorwerp op tw: begrijpen nu ws De kapitein z hij tijd heeft, den, valt een vi kanonschoten, nt een tusschenruimte van één minuut. Wij kyken dander aan. Men heeft willen salueeren, den- e hut van Dreyfus niet een derde kanenschot oor den val van een ;ig meter afstands van ons, dat het wa' doet opspringen. Wij een bespatting Vi het dek onzer stoom boot, aantoonend de kanonnen bet is het projectiel wijze incident zyn komen". dienstplechtighei deze beschrjjvinj heilige intimite: er aan de hand is. het gevaar en voor dat i steven geheel te wen de schot, gevolgd door dat men op het eiland gericht heeft. Dit keer een twaalf meter af stands van ons - irtuig gevallen. Wy ver wijderen ons snt en vragen ons af wat er wel in 't hoo van den veroordeelde gedurende de k« jnnade is omgegaan. Sedert hebben pij vernomen dat elk schip dat het D pelseiland op minder dan drie mijlen afsta is nadert op dergelijke wordt oi vangen. Zonder ander te Cayenne aange- Sommige bl vd i geven een uitgebreide, gedetailleerde btihrijving van de smart en den diepen rouw door Oostenrijks Keizer te Weenen beto d bij de aankomst van het lijk zijner eitgenoote; bij de gods in de kapel wij zullen onzen lezers besparen, de van den rouw eens zwaar beproefde/lijders eerbiedigen; en alleen melden d( duizenden de lijkkist kwamen zien, oner anderen koning Alexan der van Servië, dgroothertogen van Weimar en Oldenburg, brst Ferdinand van Bul garije, prins Alóert van België, de hertog van Alengon, d hertog van Cumberland en gemalin en Koningin van Hannover. De Duitsche [eizer werd door den Kei zer persoonlijk aan den trein afgehaald. Beiden waren aer bewogen en omarmden eikander driemil. Zaterdag hadde bijzetting van het lijk in den grafkeler der Capucijnen plaats onder groote ijelnemiiig van de enorme menschenmassa Toen de stoet het St. Michelsplein vrliet, hoorde men velen onder het pubiek snikken eu velen zag men weenen. leizer Frans Jozef eu keizer Wilhelm II kerden samen in een rijtuig naar den Hofiurg terug. Gedurende de plechtigheid held keizer Frans Jozef de liandsu voor d oogen en snikte herhaal delijk luide. Ir had geen enkel incident plaats. De moordainslagen tegen gekroonde hoofden zijn Jjug niet zeldzaam. Op ko ningin Victorii is acht maal een aanslag gepleegd. Het leven der Russische Czaren is voortdurend;door hommen bedreigd van nihilisten. 14 April 1879 loste de nihilist Solowiew drie.schoten op Alexander II, 1 Dec. van hetztlfde jaar zoude keizerlijke extratrem te Moskou in de lucht gejaagd worden en 17 December 1880 werd de keizerlijke eetaal door bommen vernield, 13 Maart 188 verloor de Czaar door Orzini-boramen, welke londer zijn slede werden geworpn, het leven. Zyn zoon en opvolger Alexander III werd 13 Maart 1887 door nihiistische studenten bedreigd en 29 October 1888 gebeurde het vreese- lijke spoorwegmgeluk bij Borski. 11 Mei 1878 deed Hödal een aanslag op het leven van keizer Willelm I en drie weken later, op 2 Juni van hetzelfde jaar, werd de keizer door sototen door Nobilong gelost verwondeenip jaren vroeger had de student Becker <en aanslag op zyn leven gewaagd. In 1885 bij ie inwijding van het Nie- derwald-monumuit was er een anarchisti sche aanslag btraamd om den keizer, den kroonprins en vtrscheidene Duitsche bonds- vorsten in de lucht te doen vliegrn. De samenzweerders werden ter dood veroor deeld. In 1893 werd een beraamde aan slag tegen het leven van keizer Wilhelm II verijdeld. De koning van Würtemberg werd als prins In October 1889 door revol verschoten van een jongen man bedreigd. Koning Humbeit van Italië werd in 1878 en 1897 door een aanslag tegen zijn leven bedreigd. Op den koning van Grieken land werden 26 Febr. 11. eenige revolver- scholen afgevuuid. Dit lysfje is onvolledig, zegt De Tel. Doch het geefl reeds een vrij luguber overzicht. 19 Sept. 1898. Goes. In de raadsvergadering van aanst. Donderdag 22 Sept. te 8 uur zyn aan de orde Notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Verzoek Geref. gemeente om onderhands te pachten een perceel grond aan de Achterh&ven. Verzoek der Bouw- vereeniging „H«lp u zeiven" tot demping van een sloot aiu den Bergweg. Voorstel definitieve benoeming van den leeraar A. L. Brouwer. Benoeming leden van toezicht Commissie Middelbaar Onderwijs. Be- grooti.ig 1899 Burgerlijk Armbestuur. Idem Gasthuis. Rekening over 1897 Gasthuis. Ver. zoeken afschrijving plaatselijke belastingen. De Inhuldigingsfeesten te Goes. III. Vrijdagavond was er veel volks bijeen rondom de tent op de Markt waar in den vooravond Euphonia haar beste tonen had doen booren; en tegen 9 uur door Hosanna vervangen werd. In de pauze stonden de leden van 't hoofdcomité in de tent; en de voorzitters der buurtcomitté's en verdere belangstel lenden voor de tent om den uitslag te zeggen en te vernemen der overwegingen van 't hoofdcomité in betrekking tot de bekroningen. Het Hoofdcomité had eenstemmig zich voorgesteld bij de beoordeeling zich te laten leiden niet alleen door de verlichting, maar ook rekening te houden met dag versiering, eigen arbeid, uitgestrektheid, enz. enz. De heer la Motthe sprak een kort woord van lof over de uitnemende versiering en verlichting welke 't hoofdcomité allerwegen gevonden had en voegde er aan toe dat een milddadig ingezetene eene som beschik baar gesteld had om de mooiste versie ringen te bekronen. Daardoor kon 'tplan worden uitgebreid en konden meerdere prijzen worden toegekend; en wel: een van f25, een van f15; twee van f 10 zeven van f 5 en vier van f 2.50. Onder velerlei gejuich en door de fan fares van Hosanna begroet riep de heer la Mottbe al de voorzitters der bekroonde buurten een voor een naar boven en werden de premies uitgereikt en wel f 25 aan de Lange Kerkstraatf 15 aan de Langevorststraatf 10 aan de Magda- lenastraat er. Opril Markt met Keizer- en Koningstraat, als buurt, en aan de Ganze- poortstraat; benevens f5 aan de St. Adriaanstraat, Kade, 's Heer-Hendrikskin- dereustraat, Nieuwstraat, Korte Kerkstraat, Wyngaardstraat en Molendijk; en f2.50 aan de Beestenmarkt, de Voorstad, Sta tionsweg met L. P. v. d. Spiegelstraat en net Papegaaistraatje. Nadat de toejuichingen bedaard waren, dankte de heer J. Donuer namens de buurt- commissies en de burgerij het hoofdbestuur voor zijne goede zorgen, en inzonderheid den voorzitter voor diens energieke leiding van de feesten, en sprak den wensch uit dat, mocht later weer eens een dergelijk feest worden georganiseerd de heer la Motthe weer de leiding er van zou wil len op zich nemen. De heer la Motthe dankte de buurt- comité's voor hun krachtig optreden, waardoor zij de taak van 't hoofdcomité zoozeer hadden vergemakkelijkten de burgery voor haar aangename medewer king, waardoor 't feest zoo ordelijk en naar aller genoegen slagen mocht. Rij eindigde zijn rede met de beste wenbchen te uiten voor de burgerij van Goes. Voegen wij hieraan toe dat bij loting voor de 2 geldprijzen aan de muziekge zelschappen die van buiten kwamen en den optocht opgeluisterd hebben de le prijs a f 25.00 ten deel gevallen is aan het harmoniegezelschap Oud-Gastel en de 2e prijs van f 15.00 aan Wollerts fanfaren te Wolfertsdijk. Dien avond trad in de sociëteit op bet muziek der Middelburgscbe dienstdoende schutterij, directeur J. Morks. Bij die gelegenheid sprak de eerevoorzitter, de heer Wesselink, burgemeester, een woord van lof tot de burgery over de uitstekende wijze van feestvieren door haar aan den dag gelegd en tot den heer la Motthe den leider der feesten voor zijn talentvol optreden. Inmiddels was de illuminatie weder aangestokendoch deze slaagde minder goed dan de vorige avonden er was nogal wind. In de 's Heer Hendrikskinderenstraat had men zelfs nog een oogenblik brand gevaar daar raakte de eerepoort bij de woning van den heer Buitendijk in brand, doch de heer B. wist tijdig de vlammen te dempen. Heien Maandag ontvingen de leerlingen der openbare en bijzondere scholen elk een plaat of boekje in de laagste klassen een plaatin de middelste klassen het boekje van Katha. Leopold „Zeven liedjes voorde Kleintjes". En in de hoogste, althans op de bijzondere school het boek ,,'t Blijft Oranje boven" uitgave van Callenbash. En hiermede zijn ook deze feesten weder afgeloopen. Goes heeft de rij der Zeeuwsche gemeenten waardig gesloten. Met groote voldoening kunnen wij op 't feest terugzien. Wij zouden niet gaarne beweren dat de kroeghouders niet de beste dagen gehad hebben en dat de erkende dronkaards het er ook nu niet van genomen hebben. Maar wel mag vastgesteld dat deze drie dagen in plaats van opwinding ten gevolge van drankgebruik, geestdrift en ongedwon gen feestvreugde tusschen rijk en arm, oud en jong vielen waar te nemen. Ook wij sluiten ons gaarne aan bij de dankbetuigingen, aan den burgemeester voor zijn goede voorzorgsmaatregelen o. a. op verschillende punten der stad stond een spuit tot uitrukten klaar voor't geval van brandaan de politie voor haar tactvol optreden overal doch vooral bij den optochtaan de ingezetenen voor hun feestvieren Harer waardig die van alles het middelpunt was. Den optocht meldende, gewaagden wij ook van den wagen met de oestercul tuur er op Dit is eene vergissing. Deze wagen is er niet geweest, den verslaggever heeft de wagen van Eensgezindheid voor den geest gestaan. In een ander plaatselijk blad lazen wij de illuminatie was schoon er. vooral muntte het stadhuis uit. Dit laatste is een vergis sing. Het stadhuis is niet verlicht gsweest. Het muntte uit door niets. P.S. Naar wij vernemen gewerd het Harmo niegezelschap „Hosanna" een aangename verrassing daar een tweetal geachte inge zetenen dezer gemeente zich na afloop der gehouden feesten opgaven als begunstigers, zulks als bewijs hunner ingenomenheid met het flink en degelijk optreden van genoemd gezelschap. Met deze onderscheiding inzonderheid wenschen wij Hosanna geluk, en wy maken van deze gelegenheid gebruik om hen die zulks vermogen, op te wekken het voor beeld van deze twee heeren te volgen. De ijver der leden en de belaagelooze toe wijding van den directeur, dhr. L. de Beste, zyn twee deugdelijke beweeggronden, om dit inderdaad verdienstelijke muziekge zelschap ook fiuantiëel te steunen. Ia ons verslag Inhuldigingsfeesten II staat in 't citaat uit de cantate 't woord mond lees wond. Zoodat dit luidt „En hun die geen signaal meer zullen (hooren, Wien 't jeugdig leven vloeide uit (iedre wond. Ook vergaten wij te melden dat ook de landbouwwagen een prijs van f 5 be kwam en dat by de prijsuitreiking de heeren Wesselink en la Motthe het woord voerden. Van eerstgenoemde was o. a. de prijs voor den wagen der geheelontheu- dersvereeniging, uit sympathie voor de beginselen dier vereeniging. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oud Vossemeer ds. H. Snel te Gameren. Bedankt voor Hoogeloon c. a. door ds. J. A. Schouten te Sint Philidsland. Beroepen te Voorburg dr. E. J. W. Posthumus Meijjes te Heinenoord te Joure ds. F. Geerling te Medenblik te Dubbeldam ds. A. de Visser te Herwijnen; te Tzum ds. J. Oosterhuis te Suawoudete Dussen ds. J. J. r. d. Grient te Giesen Oudkerk;te Scher- penzeel H. de Haan cand. te Langezwaag te Nijeveen (toez.) B. R. Knottnerus cand. te Oosterbierum te Beets (Fr.) ds. L. Ingelse te Langweer te Ysel- monde dr. W. J. M. Engelberts te Berg- schenhoek te Roden ds. G. A. Wum- kes te Hoorn op Terschelling. Aangenomen naar Hees wijk door ds. A. Steehouwer te Poerworedjo (Java). 's Heer Hendrikskinderen. Zon dag in de voormiddaggodsdienstoefening werd onze nieuwe leeraar de heer G. Steenkamer, candidaat, in zyn dienstwerk bevestigd door zijn oud-leermeester en vriend ds. P. J. v. Melle van Nijkerk met eene leerrede naar Lukas 19 10. Aan de handoplegging namen met den bevestiger deel, ds. Keers van 's Heer Areadskerke, consulent, ds. v. Koetsveld en ds. v. Lely veld van Goes. Bij deze plech tigheid en daarna zong de gemeente den leeraar toe Ps. 134 1 en 2en 3. Des namiddags deed ds. Steenkamer intrede met eene predicatie naar aanleiding van 1 Cor. 1 23, 24 en 25. Vooral des uamiddags was het kerkge bouw zeer vol, gelijk in zeer vele jaren niet het geval geweest was. VERBETERING. In 't vorig no. [in 't bericht van den kerkelijken strijd te Tzummarum (zie kolom 4 onderste regel) staat f dat de partyen elkaar sla leverden voor sla leze men slag Geref. Kerken. Drietal te Sneek B ds. D. Bakker te Broek op Langendijk, jds. J. Brouwer te Oude Wetering en ds. P. J. Wyminga te Voorburg. Beroepen te Vianen en te Montfoort c.a. S. Vos cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Baarland door ds. G. J. Hekkert te Appelscha naar Haastrecht door J. F. Jonkers cand. te Dordrecht. Bedankt voor Arnemuiden door ds. A. v. d. Linden te Schoondyke - voor Zuidland door J. F. Jonkers cand. te Dord. Hersteld Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Medemblik ds. Th. Scharten te Stadskanaal. De alphabetische voordrscht voor hoofd der openbare school te Kattendijke bestaat uit de heeren A. Arnoldi te Wil- helminadorp, F. Mays te Rotterdam, K. van der Slikke te Wolfaartsdijk, J. Spek. te Haamstede en J. C. Visser te Schagen' Voor den Hoogen Raad diende Vrydag een cassatie beroep door den procureur- generaal bij dat college in het belang der wet ingesteld tegen twee beslissingen van den kantonrechter te Middelburg met be trekking tot de kieswet en zulks op ver zoek van burgemeester en wethouders van genoemde gemeente, die zeiven volgens 's Hoogen Ruads jurisprudentie in een cas satieberoep ten deze niet ontvankelijk zou den zijn. Bij bedoelde beslissingen van den kan tonrechter wareu vernietigd twee beschik kingen van burg. en weth. waarbij twee personen op de kiezerslijst waren gebracht, omdat zij hadden een inkomen van f400 'sjaars. Zij haddan echter opgegeven reep.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 2