Een Villatje, t. MEUBILAIR op Dinsdag 11 September 1898, de Hofstede Openbare Yerkooping. Huishoudelijke Goederen, AANBESTEDINGEN verkoopen a verkoopen Openbare Verkooping, ARNESTEIN, HEÖÏi- ««^7- OPENBARE VERKOOP» ""afloop raKOüPINMN ImT BUMÏEMJ.IKR STAfViJ seHOüwiiaG. MARKTBERICHTEN- lADVERTÈiTlËli Vrijdag 16 September 1898, TK KOOT AAHB1KMI Woensdag 14 September 1898, 4 Werkpaarden, Ponny oud 3 jaar. 9 Kalf- en Melkkoeien, eene partij JNoord-Holland- sche Graskalvers, en EENE KEET, geschikt voor Zomertent. PP Dinsdag 20 September 1898, verkoopen: eene partij Loopvarkens. Woensdag 21 September 1898, Zeer net onderhouden Te pachten bij inschrijving sterk afgenomen zoodat het in vele hinden, Lt name in Frankrijk een voorname plaat in de voeding begint in te nemen. In dat land bestaat een speciaal veeartsenijkundig toezicht op het ter markt te koop aange- voeding en heeft bijzonder voedende eigen schappen. Het bevat meer eiwitstoffen dan osse- of koeienvleesch gerookte Paarde- tong is verre te verkiezen boven buffel- tone Het tonisch vermogen van horse-tea is veel sterker dan dat van beef-tea en horse- tea is tevens aangenamer van smaak. Als soepvleesch aangewend, is paardenvleesch voordeeliger, maar het moet langer gekookt W°Gekookt zijnde, is het gemakkelijker to verteren gebraden doet het denken aan wildbraad. Hoe men het ook toebereide, het is gezond, smakelijk, voedzaam en ^Nu'de automobiles zich voortdurend meer baan breken, zal dit zeker niet zonder in vloed blijven op het toenemendverbruik van paardenvleesch. Mil. t. de I erv. De publieke tribune. Om toegelaten te worden tot de publieke tribune in de Nieuwe Keik, bij gelegenheid van de In huldiging, stonden de eerste gegadigden reeds den avond te voren te half twaalf uur voor een der ingangen van de kerfc. Hoe 't hun verging, verhaalt een wachtenden in het „Alg. Hlbd. aldusi. Schrijver dezes met 3 kennissen stonden er reeds sedert den vorigen avond halt twaalf. Doch juist een «ogenblik tevoren kwamen er ook drie heeren, welke stonden te beraadslagen, waar ze staan moesten, maar zoodra merkten zij op, dat onze plannen gemaakt waren om den ganschen nacht voor de kerk te kampeeren, daar wij klap stoeltjes medegebracht hadden, of ze volgden ons voorbeeld. Ook zij wisten voor geld en goede woorden het noodige aan te schaffen. Het duurde niet lang of er kwamen ■weder twee heeren opdagen, die uit het over ie kerk liggende koetshuis met een tafel in den vorm van een kist, en planken voor zitplaatsen kwamen aandragen. Dus wü wisten reeds hetgeen ons te wachten stond, dat het zeer waarschijnlijk dooddrukken zou wezen om in de kerkte komen. Het was n. b. pas twaalf uur middernacht. Thans werd het idee geopperd een clubje te vormen, hetwelk zich ten doel stelde er voor zorg te dragen, dat de eerste 50 menschen een plaats in de kerk kregen. Yoor dit doel werden we allen genummerd naar den tijd van onze komst en werd No. 1 dus, de persoon, die het eerst aan wezig was, met algemeene ^emmen tot president verkozen en No. 2 tot v president. Zoo zaten we gezellig tot om streeks 2 uur, onderwijl de club reeds tot 20 man was aangegroeid, toen iemand he lumineus idte kreeg deze typische groep te vereeuwigen. Een photograaf wer ge roepen, de heer Schuitvlot, Paleisstraat, die ons met behulp van magnesiumlicht gephotographeerd heeft, juist zooals we zaten. Zoo vloog de tijd om, te meer daar hij elk half uur, telkens wanneer do Ba- leisklok Ihare zware slagen liet hooren, ieder weder op zijn beurt zijn nummer moest afroepen. Dit duurde tot ongevee half vijf; toen werden stoelen, banken enz. enz. op zijde gezet en we regelden ons naar volgorde. We waren reeds ten getale van pl. m. 40. Zoo naderde het al meer naar half zeven, het gewichtige tijdstip, daar men vertelde, dat omstreeks dien ij de politie alles zou afzetten. Al zou de klok het ons niet verteld hebben, wij hadden het wel geweten, wijl, om liet maar eens wiskundig uit te drukken, het aan groeien der menschen recht evenredig was met het verloopen van den tijd. Het begon dan ook werkelijk op dooddringen te gelijken, voornamelijk wanneer een on willige koetsier met zijn rijtuig voorbij moest. Eindelijk kwam, ongeveer tegen zeven uur, de politie, en slaagde na vee moeite er in het Eggertstraatje en omlig gende straten te ontruimen. Nadat alles om de kerk schoongeveegd was, ging een der onzen, een van de clubleden, naar een inspecteur van politie en vertelde dezen de geheele geschiedenis. Nu, die troostte ons: „alles zal wel terechtkomen", zeide hij. Het scheen ook zoo, daar wij allen, de 0 clubleden, naar volgorde afgeroepen waren en achter elkaar geschaard om aldus het land van belofte binnen te tredenmaar daar kwam een kink in den kabel. Er werd geïnformeerd naar deze 50 plaatsen op de publieke tribune, en men vertelde, dat deze niet toegankelijk waren zonder kaarten, terwijl in de kosterij (dat volgens mij voor de zaken het beste informatie kantoor is) aan allen, die er geweest waren, medegedeeld werd, dat hier geen kaarten voor noodig waren, doch men er kosteloos en zonder kaarten in kon komen. Daar stonden we nu, daar hadden we den ganschen nacht gewacht, ons geduld op de proef gesteld en ons lichaam laten pijnigen. Nog grooter echter was onze spijt tegelijk ver baasdheid, toen we's avonds in uw geeerd blad lazen, dat deze 50 plaatsen wel zijn uitgedeeld en men personen uit het pubiieK op straat heeft moeten zoeken, (die misschien pas daar stonden, terwijl wij den ganschen nacht gewaakt hadden) om het aantal plaatsen te vullen. Is dit niet een weinig raadselachtig? Volgens mijn weten was niet één van de nachtelijke club vertegen woordigd. In de herberg „Tuinzicht", te Har- lingen, het voormalig Volksgebouw der socialisten, wonen thans de moeder der Hogerhuizen eh hare dochter. De vrouw van Tj. Stienstra, die het voor haar be woonde, vertrekt nog deze maand naar Amerika, om zich met hare kinderen bij haren man te voegen, die bepaald hare overkomst verlangt. Hij werkt in eeu zijde- fabriek en het blijkt dat hij het zeer goed heeft. Ds. W. Bax, te Zaandam, die ver meende, dat zijne politieke gevoelens hem niet veroorloofden tijdens de inhuldigings feesten de vlag uit te steken, vond een dezer dagen raamkozijnen en deurstijlen met oranje verf besmeerd. Een heer te Echteld deed verleden week aangifte van de geboorte van zijn 22ste kind. Een bewoner van de Jonkerstraat te Amsterdam stond Woensdagavond, toen hij met zijn gezin van de feesten terugkeerde raar te kijken. Hij moest zich eerst bezin nen, of hij wel in zijn woning was. Deze had hij toch goed van meubelen voorzien verlaten en nu was er bijna niets meer Zijn geheele inboedel was gestolen Het bleek hem, dat men de meubelen met kleeren, bed en al door een slop had weggedragen. De daders zijn nog niet be kend. Tijdens de feesten te Amsterdam is de knecht van eene gemeenteboot door een kabel over boord geslagen en verdron ken, terwijl een man die aan 't versieren was, van een ladder op de straat dood viel. Op een schuit vielen eenige menschen in 't ruim door 't breken van de enderbalken eener tribune, de menschen werden gewond. Te Weesp is een knaapje overleden aan de gevolgen van een trap op zijn buik, ontvangen bij een vechtpartij. Big een optocht te Hallum is een meisje dat zich te dicht in de nabij heid der rijtuigen waagde, gevallen, haar hoofdje werd letterlijk onder de wielen verpletterd. Twee knaapjes te Ooster- leek (N.H.) zijn bij 't baden in een kolk in een kleiput geraakt en verdronken. Vrouwelijke tramconducteurs. Het was reeds herhaaldelijk gebeurd dat wan neer het bestuur der paardentram te Chillicette (Ohio) nieuw personeel zocht, er zich meer vrouwen dan mannen aan meldden, soms tot over de honderd. Van daar dat men besloot een proef met deze vronwelijke conducteurs te nemen, die zoo goed uitviel, dat na verloop van tijd het geheele mannelijk personeel hoor vrouwe lijk vervangen was. Het publiek scheen ook een bijzondere voorliefde voor de vrouwen in deze betrekking te hebben, en weldra was deze nieuwigheid dan ook algemeen geworden. De dames werken negen uur per dag, hebben elke week een vrijen dag en verdienen ongeveer 4 dol lars per week. Keizer Wilhelm heeft een tweetal gardeofficieren van hoogen rang, met namen genoemd, genoopt ontslag uit den dienst te nemen, wijl zij hun fortuin verspeeld hadden. Een derde, die op één avond 600.000 mark verdobbeld hadErfprins Alfred van Saksen Coburg-Gotha, een volle neef des Keizers is bij Z. M. geroepen en, na eene schrobbeering te hebben ont vangen, die raak moet geweest zijn, ge schrapt uit het kader van het garde-corps, waarbij hij diende. Hij is met zes maan den verlof naar huis gezonden en mag na dien tijd weer bij een gewoon regiment in dienst treden. Ei ank Holmes, een Engelschman, is Donderdagochtend te 9 uur van Dover vertrokken om het Kanaal over te zwemmen. Uit een postkar te Munster, die brieven en pakketten van het station moest halen, vermiste men bij aankomst aan het postkantoor een zak met brieven met gelds waarde. Een der brieven was voor 150 duizend mark aangeteekend. De welvaart van Australië wordt bedreigd door een afschuwelijk klein insekt, bekend onder den naam van veeluis. Het is bijna ongeloofelijk dat een nietig insekt, wetenschappelijk beschreven als „sprekend gelijkend op een zaadje van cayennepeper", drie groote kolonies zoo verontrusten en een bedreiging zijn kan voor de kudden van het geheele vasteland. Toch is dit 't geval met deze luis. Ze werd voor 't eerst ontdekt in 't noordelijk gebied van Zuid- Australië en wel in 1860 en van toen af heeft ze zich over half Australië uitgebreid. Omstreeks 1895 werd Noordelijk Queens land tot aan den 21sten parallel door deze luis gekweld. Geheele kudden werden ge dood en een plaats als Lownsville moest zijn melk in blikjes laten komen uit de naburige districten. Een quarantainelijn verbond in deze kolonie Longreach en Gladstonemaar 't moet helaas vermeld worden, dat de luis al heel weinig om die quarantaine-lijnen geeft, want in minder dan drie jaar heeft zij zegevierend haar loop voortgezet tot Brisbana toe. Men tracht haar voortgang te stuiten door nog ingrij pender maatregelen, maar men vreest, dat dit insekt nog moeielijker zal te bestrijden zijn dan het eertijds alles verslindende konijn. Op het kerkhof te Greenwood is een der dikste en zwaarste bewoners der Ver- eenigde Staten begraven. Hij wes in de buurt der Wolstreet, waar hij sinds veertig jaren een restaurant had, bekend onderden naam van „vader Eisk". Toen hij zich de laatste maal liet wegen, woog hij niet min der dan 564 pond. Hij zelf had altijd schik om zijn dikte en meermalen zeide hij. dat zgn dikke buik de beste reclame voor zijn restaurant was. Er waren 10 menschen noo dig om de lijkkist te dragen, die expres voor den dikbuik was vervaardigd en in geheel New-York was er geen lijkkoets, die het euorme gewicht dragen kon. Men heeft hem daarom op een rolwagon naar zijne laatste rustplaats moeten brengen. Een schoenmakersiverkstaking voor 500 jaar. Dat de werkstakingen niet van deze eeuw dateeren big kt daaruit, dat er in 1407 in de landen van den Boven-Rijn een algemeene schoenmakersgezellen-werk staking dreigde uit te breken. Twee gezel len Lindenzweich van Mühlbausen en Ruodin van Ams trokken van oord tot oord om een groote „Meivergadering" (hoe modernbekend te maken, welke bij Rufsch gehouden zou worden. De overheid bevreesd voor de vereeniging van zoovele ontevredenen, schreef daarop een stedendag uit, op voorstel van Bazel. Dientengevolge ging de Meidag niet door. De schoenmakersgbzellen hadden een ridder, den burggraaf Werner tot hun aanvoerder gekozen, wat in de vijftiende en zestiende eeuw geen zeldzaamheid was bij dergelijke opstootjes. Een eigenlijke oorzaak is niet te vinden voor deze op touw gezette werkstaking. Er schijnt onder de gezellen van dien tijd een oproerige geest te hebben geheerscht, blijkens tal van verordeningen, welke noodig bleken. Overigens hebben ze er slechts bij verloren. Tal van voorrechten zijn hun ten gevolge der voorgenomen staking ontnomen. LAATSTE BERICHTEN. Rilland. Heden Maandagmorgen, ter wijl de landsmansknecht J. Traas wonende bij den heer A. Baas in denEngelschen polder met het rijtuigje naar den smid reed geraakte het paard schichtig en op hol met dit gevolg dat de knecht door de vlucht uit het rijtuig viel en naar het schijnt zeer ernstig ge kwetst werd. Vrijdag 16 Sept. VUssingen, door B. en W. 150000 trottoirklinkers. Vrijdag 23 Sept. Middelburg, gebouw van het Prov. bestuur het uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de havenwerken teVeere, behoorende tot de zee en oeverwerken in de prov. Zeeland. (Ram. f6650.) Aanwijzing 16 September. Dinsdag 13 Sept. Goes, 1 uur caié Hartman door not. Pilaar 10 A. 70 cA. bouwl. in Ovezand;en 5070 cA. tiendvrij bouwl. in Kloetingevan wijlen C. v. d. "Weele. Woensdag 14 Sept. Schore, 11 uur b(j Op't Hof door deurw. Hollmann 4 werkpaarden, ponny oud 3 jaar, 9 kalf- en melkkoeien, N. H. graskalvers, keet. Hrulninge, 11 uur bjj Platseeuw voor wed, Klap door not. Prins lo. een huis, schuur, erf en bouw and 4080 cA. 204930 cA. bouwl, in Oostzoute. Middelburg, Hofplein D 77 door not. Wisboom Verstegen 10 uur inboedel, secre taires, stoelen, pendules, ornamenten enz. kippen, dekens, pianken in potten. Te zien Dinsdag 10-4 uur. Inl. de Groot en Hondius. Oost-Souburg, in Dorpzicht door not. Loeff 1 uur een arbeiderswoning 453 cA Kijkdag 12 en 13 Sept. Vrijdag 16 Sept. Vlissingeu, door deurw. Hendrikse 10 uur bij de Keersluis de betimmering van de wagons-lids van 't voormalige station. Ni ruw- en St. Jooslaud, door not. de Vos bij Catsman 5000 mutsaards, 10000 blokken, spaanders. Kruininge, 10 uur bij wed. C. Klap door not. Prins meubelen. Koudekerke, 2 uur bij wed.Leenhouts door not. Loeff een villatje bij den Koude- kerkschen molen met tuin, moesland en sprink 1980 cA. Goes. Vrijdag werd door den heer J. W. v. d. Weert namens den heer A. S. J. Dekker c.s. aanbesteed de bouw van 4 woonhuizen op den Oostsingel. Ingeschreven hadden op 2 wijzen, a. met inbegrip van schilder-, glazenmakers- en behangerswerk b. zonder dezelvete wetenJ. de Jonge Wz, Goes, f7210 en f6660; M. Buitendijk, id. f7195 en f6545; W. v. d. Linde, Kat- tendijke. f7015 en f6415; W. P. v. Riet Jr., Goes, f 7000 en f 6500A. Foudraine, id. f6950 en f 6415P. Dronkers, Kapelle, f6699 en f6149; A. Goedemondt, Hansweerd, f6630 en f6080; firma W. de Beste, Goes, f6625 en f6075; J. P- Panny, Krabber.- dijke, f6550 en f6000; J. C. v. d. Weert, Goes, f6545 en f6040; A. Jacobs, id. f6421 en f5870; W. Nolet, Ierseke, f5700 en f5200. Van 10 12 September 1898. MIDDELBURG. Bevallen: F. S. Vader geb. Breel d. OverledenJ. A. Huijsman 3 w. z. J. B. Wouters 3 md. .z. P. Lurkus wede van J. M. van Tiel 83 j. Levenloos aangegeven eene dochter van P. J. Hubrechsen én G. Francooy. GOES. Gehuwd: 12, Johan Leonard Goemans 27 j. jm. en Johanna Cornelia Maria Massee 25 j. jd. Geboren 9, Marinus z. v. Laurens Duvekot en Cornelia Eversen. 10, Jannis z. van Pieter Izaak Rosier en Francina Somer. Jacoba Pietsrnella d. v. Andries Toutenhoofd en Pieternella Houdenaarde. —11, Francina d. v. Cornelis van Hese en Maria Anna Berks. Van 3 tot 10 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. J. Eekman jm. 20 j. en H. Ravia jd. 20 j. P. Oppen- neer jm. 23 j. en J. de Doelderjd. 25j. Getrouwd J. H. B. Dolmans jm. 26 j. en J. P. Launsbach jd. 24 j. BevallenM. A. Vandierendounck geb. Laforce z. J. Hejjkoop geb. Zegelaar z. J. J. Bjjleveld geb. den Boer z. H. W. van den Buuse geb. de Waal d. J. S. Gazon geb. Dikkenberg d. C. P. de Buck geb. Fruijtier z. C. C. Vroome geb. Van- denhauwe z. A. M. Louwerss geb. Waller z. J. M. Potteis geb. Kooman d. A. V. S. Maes geb. Aspeslagh z. C. M. Krjjger geb. de Koster z. N. R. Calcoen geb. Calcoen d. J. E. Brouwer geb. Bul- terijs z. G. H. van den Bergen geb. Goebertus z. (levenloos). OverledenG. Dehenauw man van C. I. Beijé 64 j. L. Bostelaar z. 6 m. C. J. H. M. Kemeling d. 3 m. - W. Muller man van M. Platschart 53 j. J. J. van den Bovenkamp jm. 18 j. W. Lindhout z. 6 w. S. P. F. van der Meer man van C. P. J. Siegers 29 j. S. A. Luitwieler z. 2 m. A. M. Bertijn d. 3 w. D. Step z. 6 w. M. J. Geelhoed z. 23 m. - A. Mudde z. 3 m. P. S. Torenvliet d. 2 w. J. F. van Gelderen z. 5 m. J. M. L. Lief broer z. 4 j. Over de maand Augustus 1898. SEROOSKERKE. (V.) Geboren: 6, Jan z. v. Johannes Wattel en Pieternella Goedbloed. 19, Pieter z. v. Izaak de Back en Leintje de Visser. 26, Jasper z. v. Gerard Janse en Cornelia Jobse. Overleden8, Maria 6 md. d. v. Adriaan Pieterse en Clazina Cornelia de Visser. Leuntje d. v. David Kodde eu Maria Chris tina Dingemanse. BORSELE. Geboren1, Adriana d. van Adriaan Rottier en Elisabeth van de Velde. Coiiielia Emma d. v. Nicolaas deKunder en Dina Verhuist. 14, Johannes z. van Leendert Sandee en Maatje Walhout. —27, Janna d. v. Johannis Walhout en Maria Slabbekoorde. Overleden16, Janna 4 wk. d. v. Pieter Walhout en Catharina Zweemer. Willem van de Linde 72 j. man van Adriana van Dalen, WEMELDINGE, 14 Sept. AXEL, 10 Sept. 1898. Oude Tarwe f 8.50 a f 9.Nieuwe Tarwe f8 50 a f9.—. Rogge f5.75 a f6.—. Nieuwe Wintergerst f7.50a f8. Zomergerstf a, fHaver f6.— a f 6 50. Kookerwten f8.50 a f9. Voererwten f 7.75 a f 8.— Paardenboonen f7.50 a f8.—. Lijnzaad f a f Koolzaad f a f Alles per 100 kilo. Aardappelen f 2.25 a f 2.30 per 100 K.G. Rotterdam 12 Sept. 1898. Buitenl. granen vast. Meel stil, onver anderd. NieuweTarwe. - 6.— 7.85 Jarige Tarwe - 7.50 - 9.— Rogge - 4.— - 5,- N. Wintergerst") - 7.- - 7.75 Zomergerst - 7.— - 7.8u Chevalier - 7,45 - 8.60 Haver - 3,- - 4.— Nieuwe Haver. - Paardenboonen - Erwten- 0,— - 0.— Kookerwten. - 7,- - 8.60 BruineBoonen - 9,75 - 10,50 Witte - Kanariezaad - 5.- 6.50 Nieuw Koolzaad - 7.80 - 8.50 per 1G0 kilo- Op de Veemarkt van heden waren aan gevoerd 203 runderen 238 kalveren, 1303 scha pen of lammeren, 614 varkens. De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 59, 2e qual. 62, 3e qual 42 a c kalveren le qual. 80, 2e qual. 60 a 70 c schapen le qual. 502e qual. 46—Var kens le qual. 40 2e qual. 39 c. 3e qual. 38 c. licht soort 36 a 38. Zeeuwsche EIEREN f3.60 a f 3.40. AARDAPPELS. Westlandsche Zand f a f Westlandsche Klei f af Geldersche blauwe f2.90 a f 3.—. Qeldersche kralen f3.40 a f3.50. Elakkeesche Jammen f0.a fO. Champions f O a f 0. Zeeuwsche blauwe f2.80 a f3,—. Spuische f 2.80 a 13. Oveimaasche f3.20 a f3.50. Veel aanvoer, weinig vraag. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal des namiddags om 2 uren, ten huize van Mej. de Web. LEENHOUTS, op het Zand, onder Koudekerke, in het openbaar onder Koudekerke, aan den straat weg naar Middelburg, dicht bij den Koudekerkschen Molen, met TUIN, MOESLAND en SPRINK, groot 0,1960 Heet. Kijkdagen Maandag en Dinsdag voor den verkoop. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. TE KOOP: een nieuw kalvende Koe en twee Kalfvaarzen op rekening bij Iz. SCHOUT, Biggekerke De deurwaarder HOLLMANN te GoeS zal op des namiddags om 11 nnr aan de herberg van den heer A. op 't Hoe te Schore. u Mi De Deurwaarder P. J. HENDRIKSE, zal op Vrijdag den 16 September, des morgens ten 10 nur, presenteeren te verkoopen op de terreinen van het voorm. Station b/d. Keersluis te Vlissingen DE BETIMMERING VAN DE WA- GONS-LITS, bestaande uit Penantkasten, Tafels, Spiegels, Glasruiten, Ijskasten, Deu ren met en zonder Spiegels, Tapijten, Loo- pers, Gordijnen, Koperen Peis-en Zuigpom- pen, Mahonie-en Eiken Paneelen. Planken en Balken, Stalen Veeren, geschikt voor Vrachtwagens. Verder een partij brandhout. Daags te voren te zien van 1012 en van 24 uur. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op des namiddags om 12% nur, op 'tSlot Oostende bij dhr. J. KOENS te Goes, 12 Kalf- en Melkkoeien, eenig jong Vee, 30 Noord- Holl. Graskalvers, 10 nuchtere Kalvers, 2 Werkpaarden en De Notarts DE RONDE BRESSER zal op des voormiddag» lOVs nnr te Goes in het koffiehuis „de Prins van Orsnje" ten ver zoeke van den WelEerwaarien Heer J. D. van Spankeren, in het openbaar en verdere als: (jSilSjl Canapé, Schrijftafel, Buffet, jf' Linnenkast, Tafels, waar- JLgg onder met inlegbladen, Stoelen, Spiegels, Lampen, Pendule, Kachels met toebehooren. Tapijten, Karpetten, Loopers, Ledi kanten, Bed'ien met toebehooien, Waschcommode,Wasch- en Bedtatels, Eet-, Koffie- en Theeserviezen, Com potes en verder Glaswerk, Koper-, Tin- en Aardewerk, Gordijnen, Bloe- menstaanders, Kamerschut,Paraplui- staander, Gangbank en hetgeen ver der zal v/orden te voorschijn ge bracht. Kijkdag daags te voren van 11 tot 4 uren. Notaris Mr. LIEBERT te Goes zal des avonds te 8 uren, te Goes, op „het Slot Oostende", in het openhaar verkoopen: te Goes, staande en gelegen aan de Molen dijk, sectie D no. 523 groot een Are 16 Centiaren. Bewoond geweest door K. Beüsket. voor den tijd van zeven jaar onder Middelburg met grooten Boom gaard, Bouw- en Wei- en Moes landen, groot 43 hectaren 70 aren, te aanvaarden 1 Met 1899. Inlichtingen omtrent de voorwaarden worden verstrekt ten kantore van den Notaris A. M. TAK, te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1898 | | pagina 3